Nieuwe signalering VADERDAG U SLAAGT ZEKER BIJ kon gaan. Om 5.50 uur ging het over de Sloewerken terug naar huis toe. „Scheldestr oom"-successen. Bij de zaterdag j.l. gehouden 2e zwem- competitiemiddag te Terneuzen, wisten de leden van „Scheldestroom" weei mooie successen te behalen. Op de verschillende zwemnununers boekten zij de volgende resultaten. Dames 100 m. vrije slag: 2. Paula Donze 1.23.1; 3. Coby Salomé 1.26.3; 4. Coby Heijboer 1.26.6. Dames 100 m. vlinderslag: 2. Dini Bondewel 1.54.4. Meisjes 12 en 13 j., 100 m. vrije slag: 1. Coby Salomé 1.24.8: 2. Coby Heijboer 1.25.8; 3. Magda Cambier 1.28.1; 4. Pa tricia Erasmus 1.29.4. Meisjes 10 en 11 j., 50 m. vlinderslag 3. Ella Beun 58.7; 4. Coby Melieste 1.01.9. Meisjes 8 en 9 j., 50 m. vlinderslag. 1. J. Cambier 1.03.6: 2. E. de Meester 1.10.9. Dames 4 x 100 m. wisselslag estafette: 2. Scheldestroom 6.59.1. Meisjes 14 en 15 j., 4 x 100 m. vrije slag estafette: 1. Scheldestroom 7.01.6. Heren 200 m. schoolslag: 1. P. v. d. Heuvel 3.16.4; 2. Bob Riemens 3.25.4. 3. J. Jobse 3.29.8. Jongens 14 en 15 j., 400 m. vrije slag: 1. P. Nicolai 6.44; 2. R. d. Dekker 6.49.3; Wim de Zeeuw 7.22.9. Jongens 12 en 13 j.. 100 m. schoolslag. 4. Frans Verplanke 1.47: 5. A. de Bree 1.47.7. Jongens 14 en 15 j., 100 m. vlinder slag: 1. J. Wesdorp 1.55.6. Jongens 10 en 11 j.. 50 m. rugslag: 1. J. Salomé 52.3: 2. A. Bondewel 1.00; 4. H. Monjé 1.04.1. Jongens 8 en 9 j., 50 m. rugslag- 1. F. Flikweert 1.07.05; 2. A. van Vliet 1.20 6. Biervliet Speciale spaaraktie Bij gelegenheid van de opening van het nieuwe bankgebouw van de Coöp. Raiffeisenbank te Biervliet, werd van 2 t.e.m. 11 juni een speciale spaaraktie gehouden. Aan elke 25e inlegger werd door de spaarbank een gouden tientje gegeven. De volgende 11 spaarders mochten er een in ontvangst nemen: 1. J. J. de Visser; 2. G. H. Maenhout; 3. P. J. Din- gemanse; 4. L. Patijn; 5. J. Tukker, 6. mevr. S. de Kraker: 7. mevr. Waaties- Maenhout; 8. mevr. Maas-van Rumste; 9. A. de Groote; 10. Th. Spinnewijn; 11. Carlien de Meijer. Gedurende dere periode werd totaal een bedrag ad f 52.048,- ingelegd. Nieu we spaarbankboekjes werden er 68 uit gegeven. Ook de plaatselijke kruisver enigingen, Groene en Wit-Gele, hebben gedeeld in de feestvreugde. Aan hen werd n.l. voor dit jaar het dubbele van andere jaren aan subsidie verstrekt, n.l. aan ieder f 200,-. Aanrijding Op de Provinciale weg Biervliet IJzendijke kwamen een personenauto, bestuurd door F. C. uit Biervliet en een motor, bestuurd door F. R. uit Ter neuren, met elkaar in botsing. C. ver leende geen voorrang aan de motorrij der toen hij vanuit een zijweg de Prov. weg opreed. R. sloeg over de kop en kwam in de berm terecht. Hij liep een hersenschud ding op en enige beenkneuzingen. Dok ter Kalkman uit Biervliet verleende eerste hulp en liet R. per ambulance naar huis vervoeren. Beide voertuigen werden zwaar be schadigd. Premiekeuring. Voor de te Biervliet gehouden pre miekeuring voor stieren en vrouwelijk fok vee was een behoorlijke publieke be langstelling. Er werden een 60 dieren ter keuring voorgeleid. Kampioen bij de vaarzen werd Dina 22, eig. M. Ingels. Reserve-kampioen Oiga II van G. Cuelenaere. Bij de koeien werd kampioen Dina 11 van G. Ingels; res.kampioen Trienke 7 van G. Ingels. De koe met de beste uier was Trienke 7, eig. G. Ingels. De beker, geschonken door de Coöp. Zuivelfabriek „Eensgezindheid", voor de koe met de hoogste produktie, was voor eig. Th. Eoerjan voor de koe Rik!, 15. De uitslag was verder: Stieren: la. Wilco van A. Veraart: lb. Frits van A. Veraart. Jonge vaarzen: la. Dina 22 van M. Ingels; 1b. Dina 25 van M. Ingels: lc. Dina 24 van M. Ingels; ld. Geringa 123 van G. Cuelenaere; le. Celina 'van G. Ingels. 2a. Dina 23 van M. Ingels; '2b. Maaike van W. Dhondt; 2c. Rika 3 van G. Cuele naere; 2d. Jenny 3 van G. Cuelenaere; 2e. Irene van W. Dhondt. Vaarzen 18 mnd.: la. Olga 2 van G. Cuelenaere; lb. Witzij 3 zelfde eig. 2a. Grietje 3 zelfde eig.; 2b., 2c., 2d., van G. v. d. Slikke. Oudere vaarzen: la. Riki 25 van Th. Boerjan; lb. Elza 2 van A. de Dobbe laere; lc. Jeltje 15 van G. Cuelenaere, 2a. Ria van J. v. d. Slikke; 2b., 2c., bei den van A. de Dobbelaere. le kalfskoeien (oudere)la. Dina 17 van M. Ingels; lb. Dina 20 van zelfde eig.: lc. Sonja van G. Cuelenaere: 2a. Mina van F. Haak. le kalfskoeien (jongerela. Sonia van E. Buijsse; lb. Dora van A. de Dob belaere; lc. Rika 3 van G. Cuelenaere; 2a. Dina 19 van M. Ingels; 2b. Folkertje 83 van G. Cuelenaere; 2c. Maartje 15 van F. Haak. 2e kalfskoeien: la. Mollie van G. Cuelenaere; lb. Corrie van J. v. d. Slik ke; lc. Mina van E. Buijsse; ld. Rika van zelfde eig. 3e kalfskoeien: la. Olga van G. Cuele naere; lb. Dina 15 van G. Ingels; lc. Madion van W. Dhondt; ld. Nelly van A. de Dobbelaere; 2a. Rika 2 van G. Cuelenaere; 2b. Bonte van Gebr. Haak; 2c. Mirza's Bonte van G. Cuelenaere; 2d. Anja van A. de Dobbelaere; 2e. Grietje van M. Ingels. 4e kalfskoeien: la. Dina 11 van G. In gels; lb. Mina van zelfde eig.; lc. Ma rianne van B. de Groote; 2a. Frida van P. van Driel; 2b. Bonte van G. Cuele naere. Oudere koeien: la. Trienke 7 van G. Ingels; lb. Jenny van G. Cuelenaere; lc. Rika 15 van Th. Boerjan; ld. Elke van P. van Driel. Groepen vaarzen van één eigenaar: la. Groep van M. Ingels; lb. G. Cuele naere; lc. A. de Dobbelaere. Groepen koeien van één. eigenaar: la. Groep van G. Ingels; lb. G. Cuele naere; lc. zelfde eig. Cadzand Vernieling. Van een 15-tal badhokjes op het strand te Cadzand.-bad zijn een 20-tal ruitjes vernield, hetgeen waarschijn lijk gebeurd is door baldadige jongelui. Van de dader (s) ontbreekt elk spoor. Joyriding. In samenwerking met de rijkswacht uit Knokke, heeft de rijkspolitie een bediende uit een bar-dancing in de kraag gegrepen op verdenking van joy riding met een personenauto van de caféhouder S. Het voertuig werd nabij „Potjes" onbeheerd aangetroffen. Het vertoonde schade tengevolge van een aanrijding. Oottburg Bejaardentochl. Door ruim 160 bejaarden is deelgeno men aan de jaarlijkse reis, die namens de Oostburgse bevolking door de plaat selijke commissie Rijtoer Ouden van Dagen werd aangeboden. In vier autobussen vertrok het ge zelschap 's morgens vanaf de Markt. Ook dit jaar ging de reis naar België, Door de wijzigingen in het Wegen verkeersreglement heeft de zogenaam de .rijstrooksignalering' een wettelijke status gekregen. Dit houdt in dat alle bestuurders van motorrijtuigen van deze nieuwe metho de van signalering - zoals deze reeds op rijksweg 13 bij Delft wordt toegepast - op de hoogte dienen te zijn. Te meer, daar dit systeem o.a. bij de Velser- en Coentunnel zal worden toegepast. Boven de rijstroken zijn lichtbakken aangebracht, welke door de politie van uit een centrale post worden bediend. Wanneer boven de rijstroken een groe ne, naar beneden wijzende pijl te zien is, betekent dit dat normaal verkeer op deze rijstroken is toegestaan, d.w.z. dat normale doorgang van het verkeer kan plaats vinden. waar eerst gestopt werd in Loppem. Van hieruit ging het naar de Kemmel- berg vlak bij de Franse grens. Nadat men hier gegeten had, ging het via Meenen naar Geraardsbergen. 's Avonds was de Oostburgse Harmo nie op de Markt aanwezig om het ge zelschap te verwelkomen. Door de voor zitter van het organiserend comité, de heer P. Bruggeman, werd dank gebracht aan allen voor de ondei'vonden steun en medewerking. Vergadering Groene Kruis. Tijdens de jaarvergadering van het Groene Kruis te Oostburg is afscheid genomen van de heer J. Mijs, die ge durende 40 jaar afdelingsvoorzitter is geweest. Op voorstel van het bestuur werd be sloten om in zijn plaats aan te zoeken de heer J. Sturm uit Oostburg. Medege deeld werd dat de heer C. Goethals het voorzitterschap zal waarnemen. De scheidende voorzitter werd door de heer Herman dank gebracht, die o.m. zei: Wij hebben aan U een uitste kende voorzitter gehad en als dank willen wij U gaarne het ere-voorzitter- schap aanbieden. Deze bijzondere blijk van waardering werd door de heer Mijs in dank aanvaard. Op zijn beurt, dank te hij alle bestuursleden voor de onder vonden medewerking. Uit het jaarverslag van penningmees ter A. le Grand, bleek- dat er in 1964 en nadelig slot was van f 2537,74. On danks dit tekort was er voor 1965 een begroting waarmee het bestuur wil trachten de contributie op f 12,50 te handhaven. Men hoopt dat het aantal van 560 leden in de loop van het jaar zal stijgen. Uit het jaarverslag van de sekretaris bleek, dat door de wijkverpleegster 1366 verpleegbezoeken zijn afgelegd. 95 zui gelingen en 162 kleuters werden be zocht. Voorts werd nog gesproken over de goede samenwerking tussen het Groene en Wit-Gele Kruis in Oostburg en de omliggende plaatsen betreffende de vervanging en het roulatiesysteem voor de weekeinde-diensten. Tot slot werden de periodiek aftre dende bestuursleden, mej. A. Allaart. dhr. C. Goethals en mevr. Hortensius- Dudok van Heel bij acclamatie herko zen. Verkeersexamens. Door de Oostburgse Commissie voor Verkeersonderwijs is de uitslag bekend gemaakt van het jeugdverkeersexamen 1965. Van de 114 deelnemende leerlin gen van de hoogste klassen der lagere scholen werden na het schriftelijk ge deelte reeds 3 leerlingen afgewezen. Bij het praktische gedeelte moesten nog eens 16 kandidaten worden afge wezen, zodat in totaal 95 kankidaten Wanneer echter boven één der rij stroken een rood (diagonaal) kruis zichtbaar is, dient men onverwijld in te voegen onder de groene pijl, omdat op deze rijstrook het verkeer in de on middellijke nabijheid gestremd is. Soepelheid bij het invoegen is uiter aard gewenst. Men mag - althans in Delft - weer de gestremde rijstrook be rijden, wanneer dit door een bord .einde rijstrooksignalering' wordt aan geduid. Bestuurders dienen er op attent te zijn dat deze signalering, althans op rijksweg 13, gepaard gaat met een automatisch in te stellen maximum snelheid van 50 km. per uur. Via een televisiecircuit is het de po litie mogelijk een gestremde lijstrook zo snel mogelijk weer vrij te geven. geslaagd zijn. Met lof slaagden er 5. Bolderstoernooi. Zondag zijn te Oostburg de voorron den gespeeld van het voor de tweede achtereenvolgende maal door de V.V.V. Oostburg, in samenwerking met de bol dersclub „De Lustige Bolders" uit Ert- velde en „Eerlijk duurt het langst" uit Rieme, georganiseerde clubkampioen schap BelgiëNederland. Onder grote belangstelling begonnen de wedstrijden op drie bolbanen, waar aan door 150 bolders werd deelgenomen. Dank zij de medewerking van een aan tal scheidsrechters en de onvermoei bare wedstrijdleider P. Hollebosch uit Rieme, had alles een zeer vlot verloop. Voor de supporters en belangstellen den, die rond de banen stonden, was er volop spanning bij de diverse wed strijden. Deelgenomen werd door de Neder landse ploegen uit Oostburg, Eede, Aar denburg, St. Kruis, Waterlandkerkje en Sas van Gent. Voor de finale hebben zich drie Nederlandse en twaalf Belgi sche ploegen geplaatst. Wandelsport. Woensdag werd vanaf het Ledelplein gestart voor de eerste tochten van de avond-vierdaagse, welke voor de 18e achtereenvolgende maal gehouden wor den. Vanwege het minder goede weer is het aantal deelnemers beduidend lager dan vorig jaar. Onder de senioren bevindt zich naast de individuele wandelaars ook een groep van de Christelijke Wandelsportvereni ging uit Oostburg, die reeds voor de 5e maal meedoet. De vierdaagse is voor de eerste keer internationaal. Er loopt n.l. ook een Belg mee, Kamiel Verschae- ren uit Maldegem. Onder de vertrek- kenden was mej. Lena van Hal, die voor de 18e maal meeloopt, alsmede mevr. J. Riemens-'t Gilde voor de 15e en de heer W. Bakker voor de 14e maal. Zaterdag worden de laatste tochten gehouden. Waterlandkerkje Wielerwedstrijd. Aan de Ronde van Waterlandkerkje voor nieuwelingen werd deelgenomen door maar liefst 56 renners, die er van af de eerste ronde een hoog tempo in zetten. De uitslag werd: 1. J. Burik, Goudswaard, 75 km. in 1.58.30; 2. L. Bogers, Ossendrecht; 3. M. van Groezen, Made; 4. A. van Overveld. Zegge; 5. W. Evertse, Zierikzee; 6. F. Otten, Eindhoven; 7. J. Kiviet, Borssele; 8. R. Cornelisse, Amsterdam; 9. J. Brooymans, Hogerheide; 10. T. van Hasselt, Roosendaal; 11. C. v. d. Berge, Sint-Maartensdijk; 12. M. van der Lien- den, Berkel; 13. K. Frijters, Zegge; 14. J. de Schipper, Breskens; 15. J. de Vrie- PARFUMERIE MAAS-HAMELIJNCK Mercuriusstraat 24 Breskens Telefoon 857 wil je? We zijn hier niet in Rusland, waar iedere vreemdeling geschaduwd wordt om na te gaan, wat hij uitvoert. Dan zouden we hier, vooral in het hoog seizoen. dagwerk hebben voor een man of vijftig. Wat ik van hem weet heb ik je al verteld: hij moet een min of meer bekende schrijver zijn die hier rust zoekt en misschien wel inspiratie, wie zal het zeggen. Ik heb hem een paar malen in het dorp ontmoet. Het leek me een rustig mannetje en voor zover mij bekend is, leeft hij geheel terugge trokken". Winkel knikte en lachte opnieuw. „Wat onder bepaalde omstandigheden ook verdacht kan zijn. Wel, Hoohverf, probeer eens wat over die meneer Han sen te weten te komen, hè? Niet bellen, niets laten merken. Met een dag of drie kom ik wel weer eens langs. Intussen zal ik in Den Haag eens neuzen, hoewel dit weinig zin zal hebben. Die naam Hansen zal wel een pseudoniem zijn, veronderstel ik". Hoolwerf antwoordde: „Dat ligt voor de hand, omdat hij hier incognito ver toeft. Maar op het gemeentehuis zal men zijn antecedenten wel hebben. Ik begin er vandaag meteen aan". Op het gemeentehuis kwam Hoolwerf te weten, dat schrijver meneer Hansen stond ingeschreven als Jan Vlaming, geboren 23 februari 1924 in de voorma lige gemeente Rhoon, van oeroep kan toorbediende en laatstelijk afkomstig uit Den Haag. Terwijl hij naar het po litiebureau terugfietste, kreeg hij een idee. Winkel was ongetwijfeld een han dige jongen, maar hij kende zijn vak eveneens. Hij kon wel eens informeren, of er soms ook een dossier bestond van deze meneer Vlaming. Je kon nooit v,e- ten. Op het bureau belde hij Den Haag, maakte zich bekend en vroeg de nodige inlichtingen. Men beloofde hem nog diezelfde dag aan het werk te zullen gaan en het zo spoedig mogelijk op te sturen als er wat van deze Vlaming be kend was. Hoolwerf wachtte twee da gen en ontving de derde dag bij de ochtendpost een uittreksel uit het dos sier van Jan Vlaming. En dat was niet zo fraai. (Wordt vervolgd).

De Schakel | 1965 | | pagina 2