zomeraanbieding leenhouts' woninginrichting Alles voor Uw weekend en vakantie B L E U 's kledingmagazijn Land- en Tuinbouw Voor een geslaagde vakantie naar Uw speciaalzaak in HEREN-MODES 2-persoons binnenveringmatrassen met 2 kapokkussens f 89,50 gen groeven. Daar deze ijverige diertjes weer al spoedig naar het zuiden vertrekken, is het zaak hun druk gedoe van ?en af stand gade te slaan en hen niet te storen. De jeugd kweekt planten. De oudercommissie der openbare la gere school heeft aan de leerlingen en kele potplantjes uitgereikt. Het is de bedoeling, dat zij dit tere materiaal met zorg opkweken tot in september. Dan zullen zij van dit plantenmateriaal een tentoonstelling houden, waarvan de ba ten moeten dienen tot aanvulling van de schoolkas. Gratis siertuinen keuren. De Maatschappij tot bevordering van Ooft- en Tuinbouw in Zeeuwsch-Vlaan- deren W.D. heeft haar leden in de ge legenheid gesteld gratis de siertuinen te laten keuren. Ook voorgaande jaren gebeurde zulks en wel met toenemend succes. Bovendien kunnen de leden deelne men aan een excursie naar een bota nische tuin, zo mogelijk de Plantentuin in Gent. IJzendijke Motorcross. In de wijk Mollekot is de jaarlijkse motorcross gehouden, die, zoals gewoon lijk, een Belgische zege is geworden. De weinige Nederlandse deelnemers kwa men aan de eindklassering niet toe. Tijdens deze cross gebeurde er een ongeluk, waarbij drie supporters wer den gewond. Een van de crossers ver loor de macht over het stuur en vloog door de afrastering. Op het spectacu laire parcours kwamen verschillende valpartijen voor. Dit was vooral het ge val toen na een onweersbui het par cours in een modderpoel werd herscha pen. juist op het moment dat de vedet ten aan het rijden waren. Deze cross werd bijgewoond door ruim 6000 toe schouwers. De uitslag is: Junioren: 1. Gerard Vaddei, Gistel; 2. Leo Plankert, Wetteren; 3. Hector Lessen, Oteghem. Vedetten: 1. Luc de Witte, St. Gilles: 2. Jos van Pee, Leuven; 3. Constant Veijaerts, Bruggenhout. Kettingbotsingen Op de 2e Pinksterdag hebben zich op de Prov. weg SchoondijkeIJzendijke een aantal kettingbotsingen voorge daan. De eerste botsing was tussen een drietal auto's die in een file reden en waarvan er één plotseling begon te remmen. Hierbij was materiële schade het gevolg. Een tweede botsing had plaats tussen de Zevenhofstedenstraat en Parkzicht* waarbij eveneens drie auto's waren be trokken. De auto's die beschadigd wer den waren van de heren D. uit Henge lo, de W. uit Gent ai een zekere D De Belg P. C. uit Si Niklaas kon zijn auto niet tijdig tot stilstand brengen toen hij in een file reed en een ketting botsing was wederom het gevolg. Er ontstond materiële schade. Een minder goede afloop had een ongeval doordat een personenauto uit de file kwam, juist op het moment dat uit tegenovergestelde richting een an dere auto naderde. De auto, bestuurd door de Belg M., raakte in een slip en belandde in de sloot. De zich in de auto bevindende mevr. M. liep hierbij een hersenschudding op en moest naar het ziekenhuis te Oostburg worden overge bracht. De doelpunten werden hier gescoord door L. v. d. Meule en W. Kooman. KORFBAL. B.K.C. 2Vedo 2 9—4. Dat de B.K.C.'ers deze wedstrijd met een overduidelijke overwinning in hun voordeel hebben beslist, is voor een groot deel te danken aan het hoge tem po dat zij hun tegenstanders in de eer ste helft en gedurende een kwartier in de tweede helft hebben opgelegd. Vedo kreeg hierdoor geen gelegenheid in hun normale spel te komen. In de tweede minuut was het al raak, 10 door mevr. Broodman. Uit een afstandschot wist Vedo even later gelijk te maken. Hierna was het al B.K.C. wat de klok sloeg. In de 20e mi nuut maakte W. v. Engelenburg er 21 van en in de 23e min. liepen de Bres- siaanders uit tot 31 door A. Zegers. Het hierop volgende aanvalsvak wilde voor hun voorgangers niet onderdoen en slaagden er in via T. Flikweert en mevr. v. d. Lijke de stand op 51 te brengen. P. v. d. Lijke scoorde 61 en via een tegenpunt van de Vlissingers werd de ruststand op 6—2 gebracht. Na de rust een zelfde spelbeeld. een oppermachtig B.K.C. en een verwoed vechtend Vedo. In de 5e min. maakte W. v. Engelenburg er 72 van. Hierna geloofden de Bressiaanders het wel. wat Vedo de gelegenheid gaf in hun spel te komen. Via 73 en 74 werd de stand door mevr. v. d. Lijke 84. Jn de allerlaatste seconde slaagde P. v. d. Lijke er nog in de eindstand op 94 te brengen. Een uitslag die gezien de grote meerderheid, vooral in de eerste helft, zeker verdiend mag worden ge noemd. 0 B.K.C. B pup.Zuidwesters pup. 21. De Bressiaanders speelden deze za terdag op 100 pCt. winst, want ook de B-pupillen wonnen en wel met 21. Verven en conserveren in en om de boerderij. Veel is er reeds geschreven over de behandeling' van het houtwerk in en om de boerderij. De Nederlandse boerderijen maken een propere en frisse indruk. Wij heb ben hiermee zelfs een goede naam t.o.v. andere Europese landen en willen deze naam graag behouden. Wij houden met de vele frisse kleuren die wij in ons verfwerk gebruiken, ons land „zonnig". Door het hoge arbeidsloon en de vaak dure verf is ook de agrariër gedwongen zich bij de „doe het zeiver" te scharen. Reeds enige jaren worden er in deze sector vele soorten beits toegepast van kostbare verf, omdat wat de schilder verf noemt, voor de doe het zeiver vaak teleurstellingen geeft. Dure verf be hoeft nu eenmaal „vakmanschap". In feite is beits een voorloper van de steeds meer toegepaste conserverings- verven. Deze conserveringsverven worden on der verschillende benamingen, waaron der „Tencotop" in de handel gebracht. Zij hebben de eigenschap diep in het hout te dringen en toch het geheel een verfeffect te geven. Dit soort verven geeft de leek geen moeilijkheden cn is dan ook eenvoudig aan te brengen. Ook hierin heeft men de keuze uit vele fraaie en vooral sterke tinten. Hout verduurzaamd met een goede conser- veringsverf geeft jaarlijks een zeer be langrijke kostenbesparing. INGEZONDEN PROTESTANTSE STICHTING VOOR MAATSCHAPPELIJK WERK EN GEZINSVERZORGING IN WEST Z.-VLAANDEREN. Een nieuwe Stichting, zult vragen? Ja en nee! Ja. Per 30 april j.l. is de Protestantse Stichting voor Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging in deze streek of ficieel haar werk begonnen. Gèèn nieuwe stichting. De stichting heeft het werk voortgezet van de Clas sical Commissie, ook wel „Gezinszorg" genoemd. Wat is het geval geweest. De geza menlijke diakonieën van de Herv. Ge meenten van West Z.-Vlaanderen zijn in februari 1947 met dit werk gestart.. In een nissenhut in Waterlandkerkje woonden de eerste jaren de Maatschap pelijk werkster mej. den Duijff met de gezinsverzorgsters. Zij werkten in het door de oorlog zo zwaar getroffen Land je van Cadzand, met raad en daad hulp biedend. Ook de gezinsvervorgsters be leefden de herbouw: zij betrokken een nieuwe woningwetwoning in Schoon dijke. Mej. Verhage verving mej. den Duijff: na twee jaar trad mej. Verhage in het huwelijk, Zr. Bos kwam in haar plaats. Nog weer enkele jaren later werd het internaat noodgedwongen op geheven. Niet wegens afwezigheid van gezinsverzorgsters. Deze kwamen name lijk nu uit onze eigen streek, er was geen behoefte meer aan een internaat, ze woonden thuis o.a. in Breskens, in Schoondijke, in Sluis. Nog meer uiter lijke veranderingen: de fiets werd gro tendeels verdrongen door de brommer en de auto. Wat gelijk gebleven is: de hulp van gezinsverzorgster en maat schappelijk werkster wordt verstrekt aan alle Protestanten. Langzamerhand groeide het besef bij velen dat dit werk niet uitsluitend door de Herv. Kerk ge dragen moest worden maar een zo groot mogelijke basis diende te hebben. De gezinsverzorgsters leverden, mis schien onbedoeld en ongeweten, het be wijs dat dit werk interkerkelijk kan ge beuren. Zij die tot de Herv. kerk, Gerei", kerk, Evang. Lutherse kerk e.a. behoor den, werkten in gezinnen die niet bij dezelfde kerkgenootschappen aangeslo ten waren. Ook het maatschappelijk werk onder vond vrijwel geen moeilijkheden bij het werk in gezinnen van „andersdenken den". Besprekingen tussen personen en in verschillende vergaderingen maakten dat plotseling van verschillende kanten de wens te kennen gegeven werd tot samenwerking. Op 11 maart 1964 werd e.en informele bespreking gehouden, met het gevolg, dat op 15 juli d.a.v. al vaste afspraken werden gemaakt; een voorlopig hestuur werd gekozen, de financiën werden ge regeld. Onderwijl was het mogelijk ge bleken dat de heer Hartman, lid van de Geref. kerk, als maatschappelijk wer ker werd aangesteld door de toen nog Hervormde Commissie. In de januari vergadering werd het voorlopig bestuur definitief: het bestaat uit de volgende leden Voorzitter: de heer J. D. Herrebout te Schoondijke; waarn. voorzitter, de heer H. A. Cappon te Zuidzande: secre taresse: J. C. la Gasse-Bevelandev te Oostburg; penningmeester: de heer H I. P. Luteyn te Oostburg; alg. adjunct: de heer B. D. Verherbrugge te Schoon dijke. De samenwerking werd definitief door het tekenen van de notariële stichtings- acte op 30 april door de deelnemende kerken: de Hervormde Kerk, de Gere formeerde Kerken, de Vrij Evangelische Gemeente, De Evangelisch Lutherse Weekenders, volledige Trenco-collectie Witte hemden in lichtgewicht, Vestan en Nylon Polo-pulls in Terlenka, Astralon en Wol Sportieve vesten met en zonder kraag Pullovers, col-truien, vest-overs Dulcia- en Noors net-ondergoed, sokken Nylon badshorts, zwemslips, badstofshirts Wrangier spijkerbroeken, zwarte riemen Zomerpantalons in Terlenka en Linnen Spuiplein BRESKENS Quick Shop depót dorpsstraat 61 breskens telefoon (01172) 664 Kerk en de Doopsgezinde Broederschap. Het bestuur hoopt dat de nieuwe Stichting Uw belangstelling en medele ven mag ondervinden, zodat de hulp door de maatschappelijke werkers en de gecinsverzorgsters ook inderdaad na mens U wordt geboden. DUIVENSPORT Duivenver. „Nog Sneller", Breskens Uitslag prijsvlucht vanuit Angerville op zondag 6 juni j.l. Los 10.10 u. Aank. Ie duif 15 u. 13 min. 8 sec., snelh. 1190 m. per min. 1, 66 J. v.d. Broecke. 2, 25, 29, 39, 40 en le overd. I. Ritico Zn. 3, 17, 34, 45, 56, 62, 69 J. v. Oostenbrugge. 4, 24, 33, 37, 43 J. v. Gijs. 5 Jac. Pleijte. 6 Jac. Don^e. 7, 67 A. v.d. Voorde. 8, 15 G. Boekhout. 9, 13 A. de Hulster. 10, 14, 59 A. Bondewel. 11, 16, 23 J. Carels. 12, 26, 35 P. Blaakman. 18, 31 J. de Meester. 19, 51, 54 J. Jansen. 20, 38, 49, 50, 55 J. Klaaijsen. 21, 27, 28 W. Bruijnooge. 22 J. Jacobs. 30, 41, 68 Ko Quaars. 32 P. v.d. Walle. 36, 44, 58 A. Vermeulen. 42. 47, 63 J. Datthijn. 46 M. Faas. 48, 61 J. Risseeuw. 52, 57 J. Buize. 53 A. Cornelis. 60 H. Schelstraete. 64 J. Quaars-L. 65 J. Reinhout. P.V. „Strijd in vrede" te Groede Uitslag prijsvlucht vanuit Angerville op zondag 6 juni j.l. Los 10.10 u. Aank. le duif 15 u. 5 min. 9 sec., snelh. 1220,65 m. per min. 1, 2, 11, 25 L. v.d. Wege. 3, 13, 35 J. Risseeuw. 4, 5, 6, 10, 14, 29, 38 Jac. Becu. 7 en le overd. C. de Poorter. 8, 18, 19, 20, 22, 30, 34, 37 J. van Driel. 9, 36 J. de Roeck. 12, 16 J. Stokkerman. 15, 23 F. Ras. 17, 21, 33 G. Dusarduijn. 24, 27, 40 Joh. de Krijger. 26, 39 D. Ekke'ous. 28, 31, 32 O. de Zutter. Uitslag prijsvlucht vanuit Moulins op zaterdag 5 juni j.l. Los 7.00 u. Aank. le duif 16 u. 20 min. 21 sec., snelh. 954,39 m. per min. 1, 2, 4, 5 J. van Driel. 3 G. Dusarduijn. le overd. Jac. Becu. Duivenver. „DE REISDUIF", Breskens Uitslag prijsvlucht vanuit Sint-Denis op zaterdag 5 juni j.l. Los 6.20 u. Aank. le duif 10 u. 52 min. 27 sec., snelh. 1053 m. per min. 1, 5 J. v.d. Lijke Sr. 2 A. W. Verduijn. 3, 8, 9, 11 en le overd. J. Woittiez. 4, 7, 10 A. Jansen. 6 A. J. Versprille. Vismijn - Breskens Week van 30 mei t.e.m. 5 juni 1965 435 kg. bot 1755 kg. schar 2282 kg. schol 1678 kg. tong 171 kg. griet 168 kg. tarbot 59 kg. rog 743 kg. kabeljauw 230 kg. wijting 15 kg. paling 18993 kg. export garnalen 1717 kg. onverkochte bot C. M. de Smet. HUWELIJKEN. Geen. INGEKOMEN: Geen. VERTROKKEN8, Mauricius E. van Steenberghe en gezin, van Bakkersstr. 60 naar Oostburg. PHILIPS „PROEFSTRAAT" VERHUISD NAAR ACHT. Gedurende 8 jaar beschikt de N.V. Philips reeds over een proefstraat voor openbare verlichting, waar over een lengte van ca. 150 m. verlichtingsinstal laties kunnen worden gerealiseerd. De proefstraat dient enerzijds als openluchtlaboratorium voor het licht- technisch laboratorium, anderzijds om klanten de werking van verschillende armaturen op realistische wijze te kun nen tonen. Tot voor kort bevond deze proef straat zich in Turnhout (B.) Nu is de „straat" verplaatst naar Acht bij Eindhoven. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE WATERLANDKERKJE. over de maand mei 1965 GEBOORTEN: 21, Marlena Désirée, d. van G. A. Christiaansen en van S. G. de Bruijne; 28, Nicole Maria Cornelia, d. van G. J. C. Tas en van A. T. Loeys. OVERLIJDEN: 11, Pieter Levinus Hen- ricus Bouwens, 85 j., echtg. van Emma KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk Zondag 13 juni. Aardenburg, geen dienst. Biervliet, 11 uur, Ds. Evenhuis Breskens, 9.30 uur, Ds. Spaans Cadzand, 9.30 uur, Ds. Luuring H. Avondmaal Groede, 9.30 uur, Da. Van Kempen Hoofdplaat, 11 uur, Eerw. Heer Begeer Nieuwvliet, 9 uur, Ds. Evenhuis Oostburg, 9 30 uur, Da. de Neeling Retranchement, 9.30 uur, Eerw. Heer de Vries Schoondijke, 9.30 uur, Ds Brinkman Sluis, 9.30 uur, Ds. Balk St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Balk St. Kruis, geen dienst Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Extra collecte kerkvoogdij. IJzendijke, 9 uur, Eerw. Heer Begeer Z idrande. 10.45 uur- Ds Luuring en Da. de Neeling, H. Doop Extra collecte kerkvoogdij Vrij Evang. Gemeente Breskens, 9 uur, Ds. v. d. Molen Cadzand, 9 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10 30 uur, Ds. v. d. Molen Retranchement, 10 30 uur, Ds Praas Geref. Kerk, Breskens 11 uur, Ds. Goris, Geldermalsen 5 uur, Ds. Verbeek, Hoek H. Doop Evang. Luth. Gemeente Geen opgave R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 13 juni ie Zondag na Pinksteren. Drievuldigheidszondag H Mis om 8 uur. Hoogmis om 10 uur. In de week H. Mis om 7.30 uur. Woensdag, avondmis 19 uur. Donderdag Sacramentsdag. Avondmis 19 uur. Zaterdag Lof om 19 uur. Zondagsdienst doktoren. (Van 's zaterdagsmiddag» 12 uur t.e.m. 's maandagsmorgens 8 uur) Breskens, Groede, Schoondijke Dr. v. d. Maas, Breskens, tel. (01172) 466 Zondagsdienst dierenartsen H. van de Vijver, IJzendijke, tel. (01176) 388, b.g.g. (01152) 232. Spreekuur Maatschappelijk Werk Breskens, woensdagmorgen 11 uur.

De Schakel | 1965 | | pagina 3