Reeds vroeg in de ochtend werd ver trokken om via Antwerpen over de grote Boudewijnweg naar Maastricht te rij den. In Limburg werd een rondrit ge maakt door „klein Zwitserland". Ook werd het drie-landenpunt bezocht. In Valkenburg werd de GemeentegTot en een speeltuin met een bezoek vereerd. Laat in de avond keerden de kinderen met het onderwijzen^ personeel en de leden der oudercommissie in Breskens terug. Opening nieuw winkelpand. Onder grote belangstelling is in de Ph. v. Kleefstraat gisteren een nieuwe winkel van de Kroon geopend. De heer L. J. M. Rabou, direkteur van de Kroon, wenste de heer S. Vastenhout geluk met deze nieuwe zaak, die mo dern van opzet is. Namens het gemeentebestuur waren aanwezig burgemeester J. A. Eekhout en wethouder P. Zegers. De burgemees ter meende gewag te moeten maken van een aanwinst voor zijn gemeente en hoopte, dat het de heer Vastenhout goed zou mogen gaan. Ter gelegenheid van deze opening cirkelde omstreeks 1 uur een vliegtuig boven de gemeente, dat gratis-waarde bonnen uitwierp, waarop vooral de jeugd jacht maakte. Politie deed goede vangst. De Rijkspolitie te Breskens heeft een goede vangst gedaan. Door een 3-tal Hongaren werden wis seltrucks uitgehaald in diverse winkels. Zo werd door één van het 3-tai, een dame, iets gekocht, waarbij door haar man werd betaald met groot geld. Voer het terug te ontvangen bedrag vroeg hij guldens en rijksdaalders met het jaar tal 1963. Teneinde het teruggeven iets te be spoedigen, bood de man aan te helpen. Tijdens dit helpen liet hij echter de muntstukken in zijn mouw glijden. Een benzinepomphouder deed echter aangifte. Door de Rijkspolitie kon de 32-jarige Hongaar J. Schneberge, wonende te Brussel, worden gearresteerd en inge sloten. Vandaag zal hij voor de Officier van Justitie te Middelburg worden voorge leid. Aanrijding. In de Langeweg kwam de auto, be stuurd door P. C. uit Breskens, in aan rijding met de bromfietser H. v. O., eveneens uit Breskens. v. O. die uit een uitrit kwam, verleende geen voorrang. De bromfietser liep verwondingen op en moest zich voor behandeling naar het ziekenhuis te Oostburg begeven, vanwaar hij na behandeld te zijn naar huis kon terug keren. De brommer werd zwaar beschadigd. Biljartwedstrijd. In de Bejaardensociëteit is een biljart wedstrijd gehouden tussen de bejaar den van Breskens en de bejaarden uit Schoondijke. De wedstrijd werd gehou den in „De Uitkomst". Mocht Schoon dijke bij een vorig bezoek het onder spit delven, nu wisten zij de wedstrijd te winnen met 207204. Het was een spannende wedstrijd, waarbij mevr. Daansen de wisselbeker overhandigde. De heer Rookus uit Schoondijke sprak woorden van dank voor de zeer gezellige middag, welke door de bejaarden zeker op prijs is gesteld. Door mevr. Poissonnier werd als voor zitster van de dames V.V.H. gevraagd om in het vervolg ook vrouwelijke sup porters mee te brengen, daar dit de sfeer alleen maar kan ten goede ko men. Goede resultaten bij judowedstrijden te Knokke. Zaterdag namen een groot aantal le den van de Judo Sportvereniging „Bres kens" deel aan judowedstrijden te Knokke, waar behalve de judoka's uit Breskens, ook werd deelgenomen door judoka's uit Knokke, St. Kruis »B.) en Brussel. De Bressiaanders wisten er zeer goede resultaten te behalen. In de klasse onder de 12 jaar werd de Breskense ploeg eerste en veroverde daarmee een mooie beker. Het team bestond uit: K. v. d. Velde, C. Cornelis, H. Lucieer, R. Kramer, E. v. d. Plas en H. Risseeuw. Ook de seniorenploeg uit Breskens werd eerste, waarmee zij eveneens een mooie beker veroverden. Dit team be stond uit de heren: E. Schut, H. Fenijn, J. Risseeuw, P. Pielaat, Joh. de Boer en A. Verhage. Bij de senioren individueel, wist dhr. H. Fenijn beslag te leggen op de eerste plaats, waarmee hij de 3e beker voor Breskens veroverde. Hoe sterk de se nioren uit Bre-kens waren, bleek wel uit het feit, dat voor de finale alleen maar Bressiaanders overbleven, n.l. de heren P. Pielaat, A. Verhage en H. Fe- toen de gordijnen hermetisch toe, waar na hij het licht opdraaide. Toen bekeek hij de inhoud en slaakte een zucht van verlichting. Gelukkig, het geld was er nog, er mankeerde zelfs g^en briefje van tien aan. In de huiskamer trok hij eveneens de gordijnen dicht en stak een schemer lamp aan. Toen keek hij rond. opende de kast en bekeek zijn kleren. Hij knikte enkele malen. Ook hier was gesnuffeld. Ook liep hij naar de schrijfmachine en opende de kap. Juist, hier hadden ze even in gekeken. De map betypte pa pieren was ook al doorzocht. (Wordt vervolgd). nijn. Zij nog vermeld, dat ook de jeugdle den uit Breskens in de individuele wed strijden goede resultaten wisten te be reiken. Groede Opening instructiebad. In Groede vond de officiële opening plaats van het nieuwe instructiebad op het gemeentelijk sportterrein. De geno digden waren bijeengekomen in het ge meentehuis, waar de heer J. Everaars. burgemeester van Groede, een tech nische uiteenzetting gaf. De opening geschiedde door het op laten van ballonnen door de echtgenote van de burgemeester en door de dames van de raadsleden. Hierna volgde een zwemdemonstratie door een 9-tal kin deren, die ondanks het gure weer de kou trotseerden. Deze negen kinderen waren leerlingen van de lagere scholen van Groede, te weten 3 van de R.K. lagere school, 3 van de Chr. lagere school en 3 van de openbare lagere school. Verder volgde nog een zwemdemonstratie door de heren Zeegers, instructeur van de Kon. Marechaussee en de heer K. Weij- land, beiden uit Terneuzen. Tijdens een maaltijd in hotel „Het Vlaemsche Duyn" werden over en weer enige vriendelijke woorden uitgewisseld. Speciale hulde werd gebracht aan archi tect I. van Overbeke uit Schoondijke en het aannemersbedrijf E.L.K. Dr. Timmer uit Cadzand wees als schoolarts nog eens op het belang van de volksgezondheid. Burgemeester J. Hoftijzer uit Schoondijke vestigde nog eens de aandacht op het gebrek aan sportcomplexen in de streek en pleitte voor een spoedige aanpassing op Inter nationaal niveau. De heer J. Geleijns, inspecteur voor het lager onderwijs in de inspectie Middelburg, wees op de stuwende kracht van de burgemeester in deze zaak. Het bad ral dienen tot het geven van instructielessen aan de schoolkinderen. De afmetingen van het bad bedragen 25 bij 8 meter en de kosten bedroegen f 50.000,Voor de gehele streek kan dit instructiebad gezien worden als een aanwinst. Oostburg Harmonie vergaderde. De Oostburgse Harmonie heeft in ho tel „Victory" haar algemene jaarverga dering gehouden. Voorzitter A. Gossije vond het afge lopen jaar een gunstig jaar, hetgeen hij afleidde uit de bereikte resultaten. De financiën zijn echter minder gunstig te noemen. Het repetitiebezoek had nog wel beter gekund, hoewel hij daar geen aanmerkingen op wilde maken. Uit het jaarverslag van sekvetaris Ph. de Vuijst was te constateren, dat er een zeer goede muzikale aktiviteit is ge weest. Het aantal donateurs is constant gebleven. Het financiële verslag gaf een duide lijk beeld van de achteruitgang der geld middelen. Over 1964 was er een verlies van f 184,65. Hierbij komt nog dat de verwachtingen voor 1965 zeker niet op timistisch zijn. In dit jaar zullen ver schillende vernieuwingen van het ma teriaal der drumband moeten plaats vinden. Uit de vergadering kwam bovendien het voorstel om het salaris van de diri gent te verhogen, daar men van mening was dat dit als zeer onvoldoende moet worden beschouwd. Aan het bestuur werd gevraagd om de gemeentelijke subsidie trachten te verhogen; deze is momenteel f 1000,- p. jaar. Een andere mogelijkheid is om te trachten het aantal donateurs te ver groten. Een stille hoop wordt gekoes terd dat de uitgelote obligaties van de renteloze lening aan de vereniging zul len worden geschonken. Het aftredende bestuurslid P. Bril werd herkozen, terwijl voorts het be stuur werd gemachtigd om de reeds lang bestaande vacature trachten fan te vullen. De data voor de te houden concerten werden vastgesteld op 26 juni 11 juli, 22 aug. en een nog nader te bepalen datum in sept. De drumband zal deelnemen aan de drumbandshow op 5 juni in Ter- neuzen en aan het internationale con cours te Tiel op 11 juli. Rode Kruis-nt. Op Hemelvaartsdag hebben 59 perso nen deelgenomen aan de 10e Rode Kruis-rit. Om één minuut over twee werd gestart vanaf het Ledelplein, steeds met kleine tussenpocen. Ondanks het ongunstige weer heb en de rijders kunnen genieten van een goed uitge zette en niet te moeilijke oriëntatierit. Deze tweede lustrumrally voerde de deenlemers vanuit Oostburg via binnen wegen langs St. Kruis naar Eede, Aar denburg en Sluis, om daarna op de ge heime finish, welke voor de meeste deel nemers strafpunten opleverde, aan te komen. De rit voor auto's liep over een af stand van 56 km. met een gemiddelde snelheid van 30 km. per uur, terwijl voor de bromfietsers een traject van 32 km. was uitgestippeld, die met een snelheid van 20 km. per uur moest wor den afgelegd. Gezien het slechte weer waren er slechts 2 deelnemende brom fietsers, n.l. E. Brakman en R. Fassaert uit Oostburg. Door dr. F. Loose, voorzitter van het Rode Kruis in West Z.-Vlaanderen, wer den bij de prijsuitreiking in hotel „Vic tory" woorden van waardering gespro ken voor de uitzetters van de rit. Voorts deed hij een dringend beroep op de rally-rijders zich als donor voor de bloedtransfusiedienst op te geven, waar na hij vervolgens de prijzen uitreikte. De heer J. Sturm uit Oostburg, voor zitter van de W.Z.A., vroeg en kreeg een speciaal applaus van de aanwezigen voor de controleurs en de heer M. I. Hoste uit Oostburg, die achter de scher men veel voor de tot standkoming van deze rit heeft gedaan. De uitslag was: Brommers: 1. E. Brakman, Oostburg 80 str.p. De tweede bromfietser kreeg een pechprijs, daar hij wegens pech moest uitvallen. Auto's: 1. J. v. Hijfte, IJzendijke ?3 p. (wisselbord)2. H. v. d. Hemel, Bier vliet 63 p.; 3. C. Veroste, Biervliet 64 p.; 4. mej. T. de Jonge, Cadzand 65 p. (wis selbeker damesteam)5. H. J. v. d. Lin de, Terneuzen 66 p.; 6. J. Risseeuw, Zuidzande 70 p.; 7. P. de Jonge, Schoon dijke 75 p.; 8. C. Kolijn, Schoondijke 75 p.; 9. Joh. Verstraate, IJzendijke 79 p.; 10. P. v. d. Plas, Oostburg 84 p. Retranchement Collecte. Een in de N.H. kerk gehouden collecte voor de Kinderbescherming bracht te Retranchement f 23,69 op. Ernstig ongeluk. Op onverklaarbare wijze geraakte vorige week vrijdagavond de bestuur der van een Belgische auto bij de Oude Tol van de weg af. De wagen ramde hierbij drie bomen en werd zwaar be schadigd. De chauffeur, die een hersen schudding opliep, werd naar de kliniek in Knokke overgebracht. Zijn dochtertje bleef vrijwel ongedeerd. Ouderavond. In de Openbare lagere school werd een ouderavond gehouden. Van 7 tot 8 uur was er gelegenheid tot het bezich tigen van het werk der leerlingen. Daar na volgde in de Gemeentezaal een huis houdelijke vergadering. De voorzitster van de Oudercommis sie, mevr. J. Coppens-Boeije, sprak een welkomstwoord. Mede aanwezig waren burgemeester Leenhouts, beide wethou ders en de gemeentesecretaris. Mevr. M. v. d. Wege-Ras werd bij ac clamatie herkozen als lid van de Ouder commissie. Het hoofd der school, de heer J. A. Hennekeij, gaf een overzicht van de schoolactiviteiten in het afgelopen jaar en van de plannen voor de toekomst. Hij bracht het gemeentebestuur dank voor de vele voorzieningen die dit jaar getroffen zijn voor het onderwijs, zo als het aanschaffen van nieuwe school borden, zongordijnen, het aanbrengen van een betere vloer in het gymnastiek lokaal, het afrasteren van liet speel plein, het verven van de school en het aanschaffen van een filmprojector. Dit laatste punt werd door burgemeester Leenhouts nader toegelicht. De bespre kingen hieromtrent resulteerden in de beslissing te trachten een moderne ge luidsprojector aan te schaffen. Op voorstel van de ouders zal ge tracht worden de oudere leerlingen deel te laten nemen aan schoolzwemmen. Na de koffie vertelde mej. Koopman uit Goes over haar reis naar Italië. Zij vertoonde hierbij een prachtige se rie dia's. Schoondijke Brancards. Omdat de praktijk heeft uitgewezen, dat enkele brancards in de gemeente onmisbaar zijn, is besloten er een 2-tal zo te stationeren, dat iedereen ze kan bereiken. De ene is geplaatst onder het afdak tussen het gemeentehuis en de brandweergarage, de andere in het wijkgebouw van het Groene Kruis. Bloembakken. Zoals ieder jaar, zijn ook deze keer weer diverse bloembakken op het Dorps plein geplaatst door de dienst van ge meentewerken. Tussen de diverse soor ten planten stonden ook geraniums. Maandag j.l. bleek, dat er 9 verdwenen waren. Het is onbegrijpelijk dat men in deze tijd niet in staat is zelf een plantje te kopen. Waterlandkerkje Raadsvergadering. Bij de aanvang van de vergadering zei de voorzitter uit de pers vernomen te hebben, dat de heer Mr. J. van Aart- sen is benoemd tot Commissaris der Koningin in Zeeland. Ook namens de vergadering spreekt hij de beste wensen uit voor de nieuwe Commissaris der Koningin. Bij de ingek. stukken is er een be sluit van Ged. Staten van Zeeland, waarbij de weg OostburgWaterland- kerkje tot voorrangsweg wordt ver klaard. Bij het agendapunt „mededelingen" zegt de voorz. dat er een bewoner van een woningwetwoning de huur heeft op gezegd omdat hij een eigen woning in de gemeente heeft gebouwd. Een gega digde voor die woning is er nog niet. Een portret van wijlen Jhr. Mr. A. F. C. de Casembroot zal een plaats krijgen in de raadszaal. Het voorstel van G.S. tot verhoging van de wedden van de wethouders ont moet geen bezwaren bij de raadsleden, evenals de wijzigingen in de wedden van het gemeentepersoneel. De begroting diensten 1964 en 1965 worden gewijzigd. De begroting 1965 wordt hoofdzakelijk gewijzigd tengevol ge van de financiële konsekwenties van het aansluiten van onrendabele en su per-onrendabele percelen op het elec- trisch net van de PZEM. De gemeenschappelijke regeling tot instelling van een commissie van advies als bedoeld in art. 75 van de Algemene Bijstandswet voor het gezamenlijk ge bied van de gemeenten in W. Z.-Vlaan~ deren, wordt z.h.st. aangegaan. Als afgevaardigden voor het kiezen van die commissie worden voor Water landkerkje aangewezen de raadsleden J. E. V. de Milliano en C. de Nood. In verband met het deelnemen aan de gemeenschappelijke regeling cot het op halen van huisvuil voldoet de redactie van de verordening op de heffing van reinigingsrechten niet meer. Aanpas sing van de nieuwe situatie is nodig. Daarom stelden B. en W. voor een ge heel nieuwe verordening vast te stellen. In de tarieven van heffing wordt geen wijziging gebracht, die zijn in de ver gadering van 19 dec. 1964 reeds aange past. Z.h.st. wordt de verordening vast gesteld, waarin o.m. is opgenomen dat het huisvuil tweemaal per week zal wor den opgehaald en, indien B. en W. het nodig oordelen, meer dan tweemaal in de week. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten om met ingang van 1 jan. 1965 het presentiegeld van de raadsleden van f 10,- op f 15,- per lid per vergade ring te brengen. Aan G.S. zal worden verzocht aldus het nieuwe bedrag voor presentiegeld voor de raadsleden vast te stellen. Naar aanleiding van een ingekomen verzoek om premie woningverbetering, wordt besloten voortaan het stand punt in te nemen om alleen financiële medewerking voor woningverbetering te verlenen voor woningen die perma nent bewoond of zullen bewoond wor den. Zuidzande Brandweerwedstrijden. Een 10-tal brandweerkorpsen uit Z. Vlaanderen waren in Zuidzande verza meld voor Provinciale wedstrijden. Voor alle korpsen gold de veronder stelling, als zou er brand uitgebroken zijn in een landbouwschuur. In deze schuur bevond zich tevens een slachtof fer en de bedoeling was dat deze per soon in eerste instantie van de bedreig de plaats werd afgevoerd. Tijdens een na de wedstrijd gehou den koffiemaaltijd in hotel „De Roode Leeuw", gaf de wedstrijdleider, de heer C. v. Oijen uit Vlissingen, een korte na beschouwing over de wedstrijd. Spr. zei dat de samenstellers van de opdracht van mening waren, dat hier sprake zou zijn ,fan een eenvoudige wedstrijd, doch gebleken is dat niet allen deze opvat ting deelden. Zo werden bijv. om een zolder in de brandende schuur te be reiken, ladders gehaald van de ca. 200 m. verder staande auto's ondanks het feit, dat ladders in velerlei soorten voor het grijpen stonden in de land bouwschuur. De jury beoordeelde het werk van be velvoerder, aanvalsploeg. ordonnans, waterploeg, slangenploeg en pomp be diener, terwijl bij het bepalen van het resultaat van elke ploeg rekening werd gehouden met de totale werktijd en de tijd voor het in veiligheid brengen van het slachtoffer. De beoordeling van de prestaties was toevertrouwd aan de vol gende juryleden, de heren D. Taekema uit Goes, H. den Hartog uit Heinkens- zand, Chr. Janse uit Souburg, J. v. As en B. Boschma uit Vlissingen. Burgemeester de Wilde uit Zuidzande zei het een genoegen te hebben gevon den om de deelnemers in Zuidzande te mogen ontvangen. Spr. wees er op dat wedstrijden als deze de teamgeest in de korpsen verstevigd en de geoefendheid bevorderd. Na dank te hebben gebracht aan de wedstrijdleider en aan de jury- en commissieleden, werd door de bur gemeester de uitslag bekend gemaakt. Deze luidde: 1. Zuidzande; 2. Hoek; 3. P.T.T. Oost burg; 4. Terneuzen; 5. Westdorpe; 6. Aardenburg; 7. Breskens; 8. St. Jan steen; 9. Waterlandkerkje. KORFBAL. B.K.C. juniorenAnimo junioren 48. Deze wedstrijd is een strijd geweest van twee gelijkwaardige ploegen. Al leen door het betere afwerken van de geboden kansen is de wedstrijd voor de Bressiaanders verloren gegaan. Al vrij vlug keken de B.K.C.-ers tegen een 0- - 3 achterstand aan, maar door C. Kouse maker en Joke v. d. Lijke werd deze stand wat draaglijker gemaakt 23. Als de Bressiaanders toen hadden door kunnen drukken, had de wedstrijd een heel ander verloop gekregen. Maar het doelpunt 24 viel aan de andere kant. J. Moorlag maakte er door een afstand schot nog 34 van en weer was het „Animo" die er 35 van maakte en zelfs 36. J. Verduijn zag kans uit een mooie doorloopbal er nog 47 van te maken, waarmee B.K.C. zijn kruit had verschoten. De eindstand werd uitein delijk 48. 0 B.K.C. 2Stormvogels 2 15. Ook deze wedstrijd konden de Bres siaanders niet in winst omzetten; ook hier moest men het onderspit delven tegen een toch wel beter combineren de tegenstander. Reeds in de allereerste minuut maakten de Stormvogels er 01 van. Na een half uur op- en neer gaande strijd zag R. de Lobel kans de stand gelijk te maken 11. De rest was maar een formaliteit. De Westkapelle- naren voerden met regelmatige tussen pozen de stand op tot 15.

De Schakel | 1965 | | pagina 2