Mu te Verkouden? Land- en Tuinbouw NAGELLAK en LIPSTIFT tteüfoouiir- e/> grond, zijnde het Rijk, deze grond straks bouwrijp te laten opleveren. Voor het meer bekendheid geven aan de woningbouwvereniging stelde dhr. heer Maas nog voor om bij de m aan bouw zijnde woningen een bord te plaatsen met de naam van: Woning bouwvereniging. Uit het financieel verslag van pen ningmeester de Nooijer bleek er een saldo van f 24.735,- te zijn. In dit be drag zijn echter nog termijnbetalingen begrepen. Mevr. de Back-v. Boven en de heer v. d. Hooft werden als bestuurslid her kozen. De heer Meijaard werd als com missaris herkozen. Voor het bouwplan 1965 deelde de voorz. mede, dat door de gemeenten in West Z.-Vlaanderen een rationeel bouw plan is uitgedokterd. Dit houdt in dat zij gezamenlijk zullen overgaan tot bouwen. Het aantrekkelijke van dit plan is dat 25 pCt. meer bouwvolume kan worden verkregen. Het bouwsysteem wijkt niet af van hetgeen nu gebeurd. Voor Breskens zal dit geen zorgen ge ven daar men hier nog zit met het sa neren der noodwoningen. Hij betreur de het echter dat de woningbouwver enigingen niet bij de besprekingen be trokken zijn geweest. Omtrent het bouwplan heeft men niets in de pot te brokkelen gehad. Het zou prettiger en verstandiger geweest zijn wanneer de bouwverenigingen wel in deze toch be langrijke zaak betrokken geweest wa ren. Wat de gemeente Breskens betreft was spr. niet ongerust, daar zij de wo ningen later toch aan de bouwvereni gingen zullen overdragen. Voor 1965 zijn reeds 17 bouweenheden toegewezen. Voor deze bouweenheden zullen 34 be jaardenwoningen kunnen worden ge bouwd. Het aangewezen terrein hier voor ligt tussen de Langeweg en van Zuijenstraat. Wanneer mogelijk de ra- tiobouw afspringt, zal aan de woning bouwvereniging worden verzocht het contingent 1965 te bouwen. Aan de vergadering werd gevraagd het bestuur te machtigen de nodige stappen alsdan te nemen om tot reali- serin over te kunnen gaan. Deze mach tiging werd door de aanwezigen ver leend. Op een vraag van de heer Vergouwe hoever het nu staat met de m aan bouw zijnde woningen van het contin gent 1963 kon worden medegedeeld, dat deze dit jaar allen gereed zullen komen. Ook van het contingent 1964 hoopt men nog een belangrijk deel bewoonbaar te hebben. Verder deelde de voorz. mede dat er nog 72 noodwoningen gesaneerd dienen te worden. Brand in garage. In de garage Heijboer v. d. Vijver ontstond brand doordat een vonk over sprong in een vloeibare stof. Een in de buurt staand houten schot vatte spoe dig vlam. Onmiddellijk werd hulp geboden door omwonenden, die met schuimblussers de brand hielpen bertrijden. De Breskense brandweer, die juist op oefening was aan de Nieuwe Sluis, werd gealarmeerd en was spoedig ter plaat se. De brandweer uit Groede, die ook ge waarschuwd was, behoefde geen as sistentie meer te verlenen. De schade bleef beperkt tot het houten schut, daar de in de garage aanwerige auto's vlug naar buiten konden worden gere den. Geslipt. Zondagavond is de heer P. V. uit Breskens in de le Zandstraat met zijn brommer geslipt en gevallen. Hierbij werd hij gewond aan zijn gezicht. Dokter v. d. Maas verleende eerste hulp en constateerde een hersenschud- ogenblik aan en dit ontging Vlaming niet. „Wie was tot nu toe uw uitgever, me neer Hansen?" Vlaming, in het geheel niet van zijn stuk gebracht, antwoordde: „U kent mij, dus u kent mijn boeken eveneens. Dan weet u ook. wie mijn uitgevers wa ren". Een der bezoekers keek in het rond, waarna hij zijn blik op de heer des hui zes vestigde. ,,U hebt hier niet veel boeken, meneer Hansen". De aangesprokene glimlachte. „Waar om zou ik? Mijn eigen boeken lees ik natuurlijk niet meer. Thuis heb ik er genoeg. Ik heb er expres geen meege nomen omdat ik, zoals reeds gezegd, hier ben om tot rust te komen. Van daar mijn incognito. Vandaar dat ik hier evenmin zaken doe. Trouwens, er zijn geen zaken te doen, omdat ik al m maanden niets geschreven heb. Het spijt me voor u, maar u hebt een ver geefse reis gemaakt". De langste van het tweetal haalde zijn schouders op. ..Och. dat valt nog te be zien, meneer Hansen. Apropos, wij heb ben natuurlijk enkele van uw boeken geleren. ..De weidebloem" vonden wij nog wel de beste. Speelt dat niet in deze streek?" ding. Hij liet V. naar zijn woning over brengen. Een duopassagiere kwam met de schrik vrij. Gemeenteraad van Texel op bezoek. Dinsdag heeft de gemeenteraad van Texel een bezoek gebracht aan Bres kens. Zij waren op een trip door Neder land waarbij zij Breskens als overnach tingsplaats hadden uitgekozen. Door burgemeester J. A. Eekhout wer den zij van de boot afgehaald, waarna hij ize door de gemeente rondleidde, eerst met een rit over de Promenade naa£ de jachthaven en het vissers steiger. 's Avonds was er een officiële ont vangst op het gemeentehuis, waar zij door de burgemeester verwelkomd wer den. Aan de hand van het gebrand schilderde raam gaf hij een uiteenzet ting van de ligging der gemeente. La ter op de avond werd nog een bezoek gebracht aan de Centr. Broodbakkerij, waar dhr. Vergouwe voor een deskun dige rondleiding zorgde. Hoofdplaat Raadsvergadering. Wethouder Termote heeft tijdens de gehouden raadsvergadering medege deeld. dat de haven van Hoofdplaat wel als afgeschreven kan worden be schouwd. Gezien de enorme kosten is deze haven niet te handhaven. Indien er een goede haven zou moeten komen dan zijn de onderhoudskosten zo hoog, dat het niet op te brengen is. Hij schatte deze onderhoudskosten op f 70.000,- per jaar. Een nieuwe haven bij No. 7 zal wel haalbaar zijn, daar dit ook in het belang van de afwatering is. Deze haven zal dan geen plaatselijke, doch een streekhaven worden. Naar aanleiding van deze mededeling vroeg de heer Thomaes naar eventuele compensatiemogelijkheden voor de mid denstand. Een bespreking met het Prov. bestuur en de middenstandsconsulent zijn reeds gehouden. Om de zaak niet te doorkruisen konden nog geen verdere mededelingen worden gedaan. Burgemeester Temmerman meende dat dit een zwarte bladzijde in de ge schiedenis van Hoofdplaat is. De ha ven, die reeds van 1870 bestaat, heeft altijd in een behoefte voorzien en werk gelegenheid aan verschillende mensen verschaft. Medegedeeld werd dat via G.S. aan de Minister van Binnenl. Zaken zal worden gevraagd de gemeentewerkman van loongroep 5 naar 6 te brengen. Daar op de huidige plaats van de bus halte een centrale weegbrug zal worden gebouwd, zal de bushalte elders in de kom der gemeente moeten worden ge plaatst. Daa" in toenemende mate behoefte wordt gevoeld aan een gemeentelijk be stuursplan, is aanstelling van een stede- bouwkundige noodzakelijk. Door B. en W. is reeds contact opgenomen met het architectenbureau Rothuizen 't Hooft te Goes. De geloofsbrieven van het nieuw be noemde raadslid C. A. de Ruijsscher werden onderzocht, waarna de beëdi ging plaats vond. De heer de Ruijsscher komt in de plaats van de heer Dekker, die wegens verhuizing ontslag heeft ge nomen. In verband met de ontwikkeling van het salarispeil zullen de wethoudersbe zoldigingen verhoogd worden v. f 1440.- tot f 1692.- per jaar. Per 1 jan. zal het presentiegeld voor het bijwonen van vergaderingen van de raad worden vast gesteld op f 20,- en van raadscommis sies op f 10,-. De gemeente zal garant zijn voor een bedrag van f 100,- voor een te organi seren reis voor de bejaarden. Weth. Blaakman zei nog dat het niet gebrui- Die willen me er in laten lopen dacht Vlaming. Ik vertrouw dit tweetal niet erg. Ze sturen ergens op aan. Hij begon te lachen. „De heren hou den wel van een grapje, merk ik. Ik heb nimmer een boek geschreven on der deze titel en zeker niet in deze streek. U weet net. zo goed als ik, dat er van mijn hand uitsluitend detectives komen, voornamelijk spelende in het centrum van het land". „Dus we kunnen voorlopig geen za ken doen, meneer Hansen?" „Geef me uw adres. Ik kan me dan altijd nog met u in verbinding stellen als het nodig is". Het tweetal stond bijna gelijktijdig op. De langste lachte eens. „U hoort nog wel eens van ons, meneer Hansen. We houden het wel warm. Het beste en als u een nieuw manuscript gereed hebt - we hebben een fijne neus voor zoiets - dan ziet u ons weer verschijnen". Vlaming was eveneens overeind ge komen „Zoals u wilt". Met een handdruk namen ze afscheid en toen de bezoekers over het smalle paadje naar de uitgang liepen, keek Vlaming hen door het raam na. ..Als dat zuivere koffie is, dan ben ik inder daad een schrijver", mompelde hij. (Wordt vervolgd). kelijk is om bij de gemeente aan te kloppen, doch gezien de omvang van de reis meende hij dat dit wel gerecht vaardigd is. Door de bejaarden wordt een bijdrage van f 5,- verstrekt, hetgeen toch als maximum moet worden ge zien. Het gewaagde zal pas gevoteerd worden als het particulier initiatief te kort schiet. De uitgifteprijs van grond in het her bouwplan werd vastgesteld op f 5,- per m2. Het betreft hier een terrein, groot 448 m2, waarop drie woningen zullen kunnen worden gebouwd. De autotoelage van de gemeente- opzichter zal worden verhoogd van f 1000,- tot f 1100,- per jaar. Aan dhr. A. A. C. de Ruijsscher werd een strook van 26 ca. tuingrond ver kocht voor f 6,20 per ca. Aan het Instituut voor doven te St. Michiels-Gestel zal een subsidie van f 20,- worden verstrekt voor de nazorg van 1 oud-leerling. De Stichting Kath. Levensschool te Sluiskil voor jonge werknemers in Z. Vlaanderen krijgt een maximale subsi die van f 70,- per leerling. Tot onbezoldigd derde ambtenaar van de burgerlijke stand werd met algem. stemmen gekozen de heer A. v. Acker. Door de heer C. de Smit was ontslag aangevraagd als lid van de raad in verband met zijn verhuizing naar Hee- ze. Burgemeester Temmerman zei met ontstentenis kennis te hebben genomen van dit schrijwen. Namens het ge meentebestuur dankte hij de heer de Smit voor het vele goede werk dat hij sedert zijn intrede in de raad in 1949 voor de gemeente Hoofdplaat heeft ge daan. Weth. Blaakman dankte de schei dende voor het vele werk dat hij in be stuurlijke functies heeft verricht. De heer de Smit was o.m. voorzitter van de K.A.B., bestuurder van Charitas, lid van Maatschappelijke zorg e.a. De heer de Smit dankte tot slot alle raadsleden voor de prettige samenwer king en wenste hen nog veel vrucht baar werk toe. De heer de Smit had in de raad zitting namens het Katholieke Volksdeel. Schoondljke Tentoonstelling. In de Landbouwhuishoudschool „Prin ses Marijke" te Schoondijke vond de jaarlijkse tentoonstelling plaats. Op een aantrekkelijke wijze waren in de diverse lokalen de werkstukken van de diverse leerlingen tentoongesteld. Uit alles bleek dat de opleiding een raim en uitgebreid programma omvat. Een wandeling door de school was voor velen een aangenaam kennis maken met alle moderne middelen van de tegenwoordige huishouding. Hieruit bleek, dat de opleiding aan alle in deze tijd te stellen eisen voldoet. Naast dit huishoudelijk werk gaf een modeshow door de leerlingen verzorgd, op aardige wijze weer dat ook de naald- vakken op hoog peil staan. Aardig ge rangschikte bloemstuk j es lieten zien dat de leerlingen later zeker hun huis een sfeer van gezelligheid zullen kun nen geven. Naast al het reeds genoemde werd ook de nodige aandacht besteed aan de vakken handenarbeid, kleuterverzor ging, godsdienstonderricht en algem. vormend onderwijs. Indien men na deze rondgang nog niet volledig ingelicht was, kon men via een doorlopende dia-voorstelling kennis maken met alle schoolse en bui tenschoolse aktiviteiten. Gezegd mag worden dat Schoondijke in deze school een prachtig modern in stituut bezit, van het allergrootste nut voor de hele streek. Sluis Raadsvergadering. De raad van Sluis vergaderde onder voorzitterschap van burgemeester P. v. Hootegem. De pensioenen van de wethouders werden aangepast aan de van Rijkswege gegeven voorschriften. Het Vrije van Sluis wil een beplan ting aanbrengen langs de kanaaldijk van het uitwateringskanaal. Deze be planting zal in het a.s. najaar worden aangebracht en lopen vanaf het Veer tot aan Retranchement. Na afloop van de onderhoudsperiode van 2 jaar, zal het onderhoud door de gemeente die nen te worden overgenomen. Z.h.st. ging men akkoord met dit voorstel. Besloten werd toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling inzake de Algemene Bijstandswet. In de commis sie van advies werden aangewezen de heren Gevaert en van Hal. Voor een drietal personen uit Sluis werd een subsidie verzocht over 1965 door de Stichting Kath. Sociaal Peda gogische zorg in Zeeland. Een bedrag van f 50,- per behandelend persoon werd verstrekt. Aan dhr. J. Clijncke te Sluis werd het pand Zuiddijkstraat 26 verhuurd als bergplaats voor f 20,- per maand met een opzegtermijn van 2 weken. Aan de ANWB te Den Haag werd een éénmalige subsidie verstrekt van f 962.89 voor bewegwijzering van het tracé Rid derstraat-Korte Wolstraat-Lange Wol straat. Deze aan te brengen bewegwij zering is een reeds lang bestaande wens van het gemeentebestuur, dat door hen ook naar voren is gebracht. Aan het in aanmerking komend ge- meentepersoneel zal een uitkering in eens worden verstrekt over 1964 en het le halfjaar 1965. Dit in overeenstem ming met de Rijks voorschriften. In principe werd besloten het uitbrei- dingsplan Zuiddijkstraat-Ridderstraat te wijzigen. Deze wijziging is noodzake lijk gebleken om dubbele garages bij de in aanbouw zijnde woningen te kunnen bouwen. De garages moeten echter di rect bereikbaar zijn vanaf de openbare weg. Aan Leenhouts' Aannemingsbedrijf te Sluis zal voor de bouw van 8 woningen aan de Kloosterstraat en Zilversmid straat grond worden verkocht voor f 30,- per m2. Eveneens kunnen hier 4 garages worden gebouwd. De hiervoor benodigde grond wordt verkocht voor f 1200,- per kavel. Voor het hebben van een in- en uit rit naar een garage in het uitbreidings plan Zuiddijkstraat - Ridderstraat zal precariorecht worden geheven ter op vanging van de van gemeentewege ge maakte kosten. Dit geldt uiteraard al leen voor grond welke niet voor garage- bouw werd verkocht. De bezoldiging van de wethouders werd per 1 jan. 1965 herzien. In het uitbreidingsplan Oost zijn nog drie straten en één hofje zonder naam. Voorgesteld werd historische namen te kiezen. De straat vanaf de Ridderstraat naar de Zilversmidstraat zal Gouver neurstraat heten. De verlengde St. Jan straat wordt Handboogstraat. De ver lengde St. Jacobstraat wordt St. Eran- darisstraat. Het hofje zal de naam Schuttershof krijgen. Oostburg Uitreiking Landsteinerpenningen. Aan 75 donors is in hotel „De Één hoorn" de Karl Landsteinerpenning van het Ned. Rode Kruis uitgereikt. Dr. N. Schulte, leider van de bloed transfusiedienst afd. West Z.-Vlaande ren, dankte de donors namens de pa tiënten. Hij zei dat er steeds een grote viaag is naar bloedplasma. Het aantal gevallen dat bloed ..werd afgenomen, steeg van 430 in 1962 tot 524 in 1964. Verwacht wordt dat dit jaar zeker de 600 bereikt zal worden. De grote vraag wordt zeker mede veroorzaakt door de hogere gemiddelde ouderdom en het overwinnen van de drempelvrees voor ziekenhuisopname. De medaille in brons met bijbehoren de oorkonde werd uitgereikt aan: J. Adriaansen, M. Bartelse, R. Belde- rok, P. Boone, Q. v. Bijsterveld, D. Dek ker, G. v. d. Driest, H. van Haneghem- Jonker, W. de Jonge, P. de Kam, A. Kolijn, C. de Krijger, J. Lanse, P. Lip pens, M. v. Pamelen-de Rijk, A. de Poorter, G. de Poorter, A. Robesin. A. Roman, J. Rijk-Huige, J. Sallet, E. v. d. Sande-Tilroe, J. v. d. Sande, S. Schijve, A. Stokkerman, M. Veraert-Jordans, R. Verdunnen, A. Vermeire, A. v. d. Wou- de, allen te Oostburg; J. Backere, R. de Rijk, A. Steurreijs, P. v. d. Walle, al len te Schoondijke; J. v. Bellegem, A. Catsman, J. de Koeijer-Wolfert, P. Lensen, allen te Aardenburg; A. Berck- moes, A. v. Beijsterveld, J. de Bruijne, J. v. Hee, J. v. d. Vijver, allen te Sluis; J. v. d. Broecke, A. Verhage, P. Ver meulen, allen te Groede; W. de Bruijne, L. van Grol, L. Tack, J. de Wolf, allen te Cadzand; G. Cammaert te Biervliet; W. Catsman te Terneuzen; J. v. Grol, J. Kornelis, A. Poissonnier, te Retran chement; P. Hokke, M. de Jonge, I. Morel, P. Oosterling, A. Verhage, allen te Breskens; A. de Hulster-de Vos, G. Doens, Pr. de Jaeger, P. de Lozanne, M. de Paauw-Boerjan, E. Verdurmen, allen te IJzendijke; P. Manhave, J. Ris- seeuw, A. Rijckaert, allen te Zuidzande; T. Verhage-v. d. Voorde, S. Versluis- Scherbeijn, allen te Nieuwvliet; mej. G. Buijck, R. Haers, M. Pijcke, I. Vermeu len, allen te Waterlandkerkje. Bestrijding van bladluizen, witte vlieg e.d. Bladluizen vormen naast rupsen en kevers een groot gevaar voor de land en tuinbouw. Het is noodzakelijk dat steeds wordt gewezen op het grote be lang van de bestrijding. Wil men een goede oogst verkrijgen, dan moeten aanwezige bladluizen en an dere insekten worden bestreden. Vooral de particulier wacht daar dik wijls te lang mee en begint pas met de bestrijding als het te laat is. De ver menigvuldiging der luizen gaat zeer snel, vooral bij droog en zonnig weer. Maar al te dikwijls hoort men, dat diverse merken nieuwe kleuren PARFUMERIE MAAS-HAMELIJNCK Mercuriusstraat 24 Breskens Telefoon 857 het midd« holpen e kruid ge1 altijd jui middelen mede bli den best mens en op somir Men k men mei non, we] andere zaagwesp kend vol del beke tel vlieg, aan die het grot tot 10 d£ toegepast Voor d lang te en rozen spuitbus del, bloe recte en het gehe gedierte groei. Gistere tionaal I Tamboer seerd doi gingen Vóór d digden v gen op door het stuur va] ging ,,Ve hartelijke glaasje Hierna in optoe zijnde h< waarna 1 De uitsla Muziekve zen. Ti Lopend Stilstas H. Boe 61 pnt., Kon. M (Jeugdl Grand. Verplicl na", oi 52 pnt., 1 Leenhout Muziekve: Dir.A Verplicl dl. 1, S Keuzen Stalmei 78 pnt., 3 Muziekve: het Vc man. Verplicl 182, G. Keuzen Popy. 94 pnt., 2 Afd. Muziekvei burg. E Verplicl Kalkma Keuzem Mever. 101 pnt., saris der Muziekvei Kunst", Verplicl Kalkma Keuzen: Mever. 85 pnt., 2 Muziekvei Zaamsli Verplicl te", H. Keuzem von We 95 pnt., 2 bestuur 2 Kon. M Zuidzan Verplicl Ball. (J Keuzem G. Hosj 108 pnt., medaille De jur

De Schakel | 1965 | | pagina 2