ES 3 331 MOEDERDAG-GESCHENKEN Verkouden? Visserijfeesten 1965 te Breskens hiervan teruggekomen en heeft nu an dere plannnen. In de begroting van 1966 zou een post van f 30.000.opge nomen dienen te worden voor de mo dernisering van de verlichting langs de provinciale weg. De slechte lichtmasten zouden dan vernieuwd kunnen worden. De heer Van Damme vroeg of B. en W. al eens een kostenberekening bij de PZEM hadden laten maken. Dit zou volgens hem efficiënter werken en de raadsleden zouden een beter inpicht hebben. Besloten werd eerst een kosten berekening op te vragen en op de vol gende vergadering met een voorstel te komen. OoBtburg Raadsvergadering Tijdens de gehouden raadsvergade ring- heeft burgemeester J. van Leeuwen ronduit zijn mening gezegd inzake het request dat een aantal ingezetenen van Oostburg aan B. en W. en de raadsleden hadden toegezonden. In dit request vra gen zij ontheffing van de verbodsbe paling tot het houden van varkens in de bebouwde kom der gemeente. De heren de Coene en Dekker vroe gen de meest soepele houding te be trachten voor de mensen die al jaren een varken houden en aan de rand van de gemeente wonen, boevendien is het een aflopende geschiedenis, daar de jongeren tot dit soort werk niet meer overgaan. De heer Van Hee zag graag een overgangsbepaling waardoor de huidige varkenshouders nog 3 of 5 jaar in de gelegenheid zouden zijn hun lief hebberij voort te zetten. Alleen de heer Le Nobel trok fel van leer tegen dere ongezonde toestand. Er zijn er zelfs die 10 van deze dieren op hun hok hebben. Het is een schandaal dat dit nog kan. Het verlenen van ont heffing moet een uiterste uitzondering zijn, aldus de heer Le Nobel. Burgemeester Van Leeuwen zei, dat B. en W. deze politieverordening steeds soepel hebben toegepast. Het verlenen van ontheffing is indertijd gedelegeerd aan B. en W. Tot deze maatregel zijn wij nu gekomen door de grote ratten- plaag die er in Oostburg is. Voor ver schillende mensen is de situatie gewij zigd, vroeger woonden zij aan de rand van de gemeente, doch door de vele uitbreidingen wonen zij nu in de be bouwde kom. De soms hemeltergende toestanden die er zijn moeten wij be strijden met de middelen die we heb ben. Zelfs al zouden de zwanen in het vestje aanleiding zijn tot het aantrek ken van ratten, dan zullen wij ook die moeten offeren. Het request werd ten slotte voor kennisgeving aangenomen. Voorts werd het reglement van orde gewijzigd, waardoor het voor de raads leden in het vervolg onmogelijk is, om zich van stemming te onthouden. Vastgesteld werden de vergoedingen voor het vakonderwijs voor de jaren 1964 en 1965. Tijdens de rondvraag informeerde de heer Van Dongen nog eens naar het standpunt van het college inzake de verkoop van woningwetwoningen. Er zijn wel gegadigden voor, meende hij. De mening van B. en W. zal wel blijken als er een gegadigde komt. Wij moeten deze woningen toch niet te koop gaan aanbieden. Laten de mensen zelf maar eens komen, aldus de burgemeester. De heer Van Hee vestigde nogmaals de aandacht op de toestand bij het woonwagenkamp, dat zo langzamer- meer een opslagplaats van oud ijzer ge lijkt. De burgemeester zei, dat hij de politie opdracht zou geven hier streng op te treden. Buitengewone raadsvergadering De raad van Oostburg kwam dinsdag bijeen in een spoedeisende openbare vergadering. Tijdens deze vergadering werd voor gesteld om in het nieuwe uitbreidings plan aan de Tragel twee straten te noe men naar twee gevallen verzetstrijders uit Oostburg. De namen zullen worden J. Karslaan en L. Serierlaan. De heer Kars werd met de bevrijding van West Zeeuws-Vlaanderen door een granaat dodelijk getroffen, toen hij onder Waterlandkerkje de Canadese voorposten trachtte te bereiken. De heer Serier werd tengevolge van zijn ondergrondswerk gearresteerd en is leter in het concentratiekamp Neuen gamme overleden. Schoondijke Eerste steenlegging. Op maandag 10 mei, om vier uur, zal te Schoondijke de eerste steen gelegd worden voor de lagere land- en tuin bouwschool door de heer R. de Badts, voorzitter van de Vereniging voor Lager Land- en Tuinbouwonderwijs in West Z.-Vlaanderen. Breskens Koninginnedag. Ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. de Koningin gaf de plaatse lijke muziekvereniging des avonds een concert op het Spuiplein. Dodenherdenking Ondanks het slechte weer, is onder grote belangstelling dinsdag j.l. ter her denking van de in de oorlog gevallenen, weer een stille tocht naar de begraaf plaats gemaakt. Onder het luiden der klokken van de Ned. Herv. en R.K. kerk, vertrok een lange stoet van ingezetenen vanaf het gemeentehuis naar het massagraf op de algem. begraafplaats, waar een schat van bloemen werd neergelegd bij het gedenkteken. Hier zong eerst de Chr. zangvereni ging „God is mijn lied" het toepasse lijke lied: „Boven de sterren", waarna klokslag 8 uur 2 minuten stilte in acht werd genomen. Vervolgens werd door de 13-jarige Willy Keymel, lid van de plaatselijke muziekvereniging, op voor treffelijke wijze ,jThe last post" gebla zen, waarna de zangvereniging een 2- tal coupletten van het Wilhelmus zong. Tegelijkertijd werden de vlaggen door een 2-tal leden van de Oranjevereni ging vol gehesen. Tot slot van deze indrukwekkende herdenking werd een rondgang ge maakt over de begraafplaats, waarbij bloemen werden gelegd op de geallieer de graven. Vermeldt dient nog, dat de gemeente werklieden aan het massagraf verschil lende voorzieningen hebben aange bracht, waardoor het een nog stijlvoller aanzien heeft gekregen. Hierbij heeft ook de heer A. Visser belangeloos zijn medewerking verleend. 20-jarige herdenking van de bevrijding Evenals in de andere plaatsen van West Z.-Vlaanderen, vierde ook Bres- kens woensdag j.l. de 20-jarige herden king van de bevrijding. Het begon om 8.30 uur met gewijde muziek vanaf de torentrans door leden van de plaatselijke muziekvereniging, terwijl er daarna om 10 uur een kerke lijke samenkomst volgde in de Ned. Herv. kerk voor alle gezindten, die druk bezocht was. In deze samenkomst gin- Een keur van vindt U bij PARFUMERIE MAAS-HAMELIJNCK Mercuriusstraat 24 Breskens Telefoon 857 en constateerde op straat dat het al weer hoog tijd was geworden, want de blik, waarmee ze hem bekeken had, nu en gisteravond, sprak voor hem boek delen. We zullen er geen gebruik van maken, mevrouw. Er mankeert wol het een en ander aan me, maar van dat slag ben ik beslist toch niet. Hartelijk dank voor de gastvrijheid, die ik nu niet meer nodig heb. Ik heb de huur voor mijn woning al betaald, ziet u? In Rotterdam kocht hij een stevige koffer, vulde die met verdere aanko pen en reisde 's middags opnieuw naar Enschede, waar hij overstapte op de bus. Tegen vijven arriveerde hij op het vacantiebedrijf C. en A. Boshoven, waar hij ditmaal heel vriendelijk door de beide dames werd begroet. Nee, me neer moest eerst een kopje thee drin ken. En meneer had zeker een lange reis achter de rug? Zeker uit het wes ten? Nou, maar hier vond meneer be slist wel de rust, die hij zocht. Een bij zonder rustige omgeving. Misschien vond meneer het straks, als het volop winter was, wel heel erg stil. En wat was meneer van plan? Ging hij te zij ner tijd hier schrijven? En werd het een boek? Of „Ankie, houd nu eens je mond, want. dat zijn onze zaken niet. We houden ons goed voor ogen, dat meneer Hansen hier incognito is, zullen we maar zeggen. We vertellen aan niemand wie meneer is, begrepen? Maar dan ook aan absoluut niemand. We zeggen alleen, dat we „De Rietvink" voor enige tijd verhuurd heb ben aan een meneer. Meer niet. Het gaat niemand wat aan. Meneer zoekt hier rust en we zullen er voor zorgdra gen, dat meneer niet gestoord wordt. Door niemand". Kijk, dacht Jan Vlaming, dat moet ik nu net hebben. Met dat vrouwtje kan ik praten. Die weet wat me toekomt, want ik heb geen behoefte aan nieuws gierige mensen. Als ze mij maar rustig in „De Rietvink" laten zitten, dan zul len ze geen kind aan me hebben. Hij dankte vriendelijk voor de thee en de koek en verklaarde, opstaande, dat hij zich nu maar eens ging instal leren. De dames deden hem uitgeleide tot de voordeur. „En. meneer Hansen als u wat nodig hebt je weet het niet, komt u maar gerust bij ons vragen. Als wij u kunnen helpen, zullen we dat graag doen". „Dat vind ik geweldig, dames, maar ik neem aan, dat het niet nodig zal zijn. In ieder geval vriendelijk dank voor uw bereidwilligheid". Even later ontsloot hij de deur van ..De Rietvink" en trad binnen, waarna hij de deur weer zorgvuldig op slot draaide. Hij betrad de huiskamer, zette zijn koffer neer en ging zitten, waarna hij rondkeek. Hij knikte enkele malen goedkeurend. (Wordt vervolgd). gen voor pastoor Verhoeven, burge meester Eekhout, ds. Praas, de heer A. Vergouwe en ds. Spaans. Verder ver leenden hun medewerking het zangkoor „God is mijn lied" en de plaatselijke muziekvereniging „Uit het Volk - Voor het Volk". Des middags was er een optocht van gecostumeerde schoolkinderen en leden van de diverse sportverenigingen. Het was voor de eerste keer dat dit plaats vond en laten we het er onmiddellijk bij zeggen: het is een groot succes ge worden. Niemand wist hoe de kindeven voor de dag zouden komen - relfs voor de leerkrachten van de diverse scholen waren er nog vele verrassingen - en de zeer talrijke toeschouwers waren er dan ook enthousiast over. De lange stoet, met voorop de muziek en drumband, trok langzaam door de diverse straten, waarbij het gemeentebestuur vanaf het bordes van het gemeentehuis een en ander gadesloeg. Er was door de ouders en de diverse leerkrachten veel werk van gemaakt en er viel dan ook veel fraais, zowel in groepsverband als individueel, te be wonderen. Na aankomst op het Oranjeplein wer den alle schoolkinderen getrakteerd. Des avonds volgde nog een muzikale rondgang door de gemeente, met tot slot van de dag een openluchtbal. De uitslag van de gecostumeerde op tocht is als volgt: Grote groepen: Sneeuwkoningin en elfjes met balda kijn le prijs; Noormannen le pr.; Asse poester le pr.; Doornroosje 2e pr.; Sneeuwwitje 2e pr.; Bruidstoet 2e pr.; groep Kath. kleuterschool 4e pr. Kleinere groepen: 2 oude dames (Cadz. dracht) met kleu ter le prijs; 2 Spaanse dames le pr. 3 meisjes met kapothoeden le pr.; 2 Chineesjes met vogelkooi 2e pr.; 3 Friese meisjes uit 1800 2e pr.; 4 bloe menmeisjes 2e pr.; 2 ridders 2e pr.; 2 kaarters 3e pr.2 zwanen op fietsen 3e pr.; 2 bloemenmeisjes 3e pr.jongen en meisje in ponywagen 3e pr.; 2 vrouwe lijke clowns 4e pr.; 2 Walcherse meisjes 4e pr. Individuelen My fair lady 2e prijs; Cowgirl met paard 3e pr.Volendams meisje 4e pr.; Zee rover 4e pr. Een woord van hulde voor de drie juryleden, die geen gemakkelijke taak hadden, is hier zeker op zijn plaats. Opbrengst collecte. De collecte aan het einde van de ker kelijke bijeenkomst, ter gelegenheid van de 20-jarige herdenking van de bevrij ding, heeft ruim f 282,- opgebracht. De bestemming hiervoor zal nog na der worden bekend gemaakt. Jubilaris. In eethuis Scherbeijn heeft de mon teur J. Doppegieter te Breskens het feit herdacht, dat hij 25 jaar in dienst is bij de P.Z.E.M. Op deze bijeenkomst waren aanwe zig de hoofdingenieur R. Vis uit Ter- neuzen, de technisch hoofdambtenaar Sanders uit Oostburg, de voorzitter van de vereniging O. en O., de heer Huser, alsmede de heer Risseeuw, chef van het district Breskens en het voltallig per soneel van dit district. Namens het personeel zal hem een glanspers worden overhandigd, die ge zien de levertijd nog niet aanwezig was. Algemene vergadering E.H.B.O. Maandagavond werd in de bejaarden sociëteit de algem. vergadering van de E.H.B.O., afd. Breskens, gehouden. De voorzitter, de heer M. Barendse, heette in zijn openingswoord de aan wezigen hartelijk welkom. Hierna las de sekretaris, de heer J. Keijmel, de notulen van de vorige ver gadering voor, die onveranderd werden goedgekeurd, waarna de ingek. stukken werden behandeld. Uit het verslag van de penning- meesteresse, mevr. C. van Hanegnem, bleek, dat er een batig saldo was. In de hierna volgende pauze werd koffie aangeboden. Wegens vertrek naar Middelburg moest de voorzitter, dhr. Barendse, af scheid nemen. De secretaris dankte de scheidende voorzitter voor alles wat hij voor de E.H.B.O. heeft gedaan en bood hem een ets aan van het Breskense strand. Ook de penningmeesteresse, mevr. van Haneghem, stelde zich niet meer herkiesbaar. Zij werd eveneens harte lijk dank gebracht voor haar uitstekend beheer van de kas. Als nieuwe bestuursleden werden ge kozen mevr. Moorlag en de heer Stan- daert. Als nieuwe voorzitter werd de heer P. Hensen benoemd. i (tevtioMS ey>{ Rillerig Onprettig? Pas dan op! Neem bijtijds 'ASPRO'. 'ASPRO' bevat alles om Uw verkoudheid snel en doel treffend te bestrijden. Gevonden voorwerpen Op het groepsbureau der rijkspolitie te Breskens, zijn de volgende voorwer pen aangegeven: Een mosgroene dameshandschoen; een televisietafel; een paar zwarte dames handschoenen (stof)een plasticzak met jaartallenboekje; een wit kinder wantje; een bruin lederen portemon- naie met rits; een damesbril; een brui ne motorhandschoen met kapeen zwarte regenbroek, een paar zwarte le deren handschoenen en zwart lederen kap; een groen nylon springtouw; een blauwe autoped; een dameshandschoen een bankbiljet f 10, Inlichtingen hierover kunnen wor den verkregen op gemeld groepsbureau. Het is dan weer zo ver. Alhoewel nog niet alles precies rond zit, zullen dank zij de energieke wil van de midden- standsbedrijven, die hun financiële steun reeds hebben toegezegd, de visse rijfeesten dit jaar voor de 13e maal achtereen worden gehouden en wel op zaterdag 14 en zondag 15 augustus. Zeven buurtverenigingen hebben reeds toegezegd een praalwagen te zullen ma ken. Deze toezegging is door de Stich ting weliswaar in dank aanvaard, doch slechts 7 wagens is niet voldoende voor een grootse optocht en daarom wordt nogmaals een dringend beroep gedaan op de buurtverenigingen Dr. Broodman- straat, Vogelenzang, Boulevard, Gerrit- senstraat|Blankenstraat en vooral ook op de nieuwe buurten in het plan West. Laten ook zij niet aarzelen en alsnog hun plan tot mededingen en het ver vaardigen van een praalwagen zo spoe dig mogelijk kenbaar maken aan één der bestuursleden van de Stichting. De medewerking zal ook thans we derom worden verleend door diverse goede artiesten, om enkele daarvan te noemen: The Blue Diamonds, André v. Duin, Frans van Dusschoten, Anne ke Grönloh. de Scotj es en een groot showorkest van de Rey Jacky Belgiën Stars en vele anderen. Onze Stichting heeft ondanks alles nog vele wensen om de feesten in alle opzichten te doen slagen. Op de aller eerste plaats wordt een beroep gedaan op de middenstand en vooral ook op de Horecabedrijven om zich financieel niet onbetuigd te laten. Het moet wederom een knalfeest worden zoals dit alleen in „Bresjes" mogelijk is en dit kan alleen, als de Stichting over voldoende contan ten beschikt om de buurtverenigingen financieel in de bouw van praalwagens tegemoet te komen. HORECA, werkt hieraan mee, het is ook in uw belang. Verder wordt een beroep gedaan op de ouders van de kinderen, die op 5 mei j.l. tijdens het bevrij dings jubileum ge- cos tumeerd in de stoet hebben gelopen, hun eostuum te bewaren en hun even eens te laten deelnemen in de te hou den optocht op 14 en 15 augustus a.s.. Zowel enkel als in groepsverband is een ieder van harte welkom op deze dagen. Zo mogelijk zullen ook hiervoor prijzen beschikbaar worden gesteld. Werkt allen mee om onze feesten te doen slagen. Bij voorbaat onze harte lijke dank hiervoor. Stichting Visserij dagen Breskens. KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN Ter gelegenheid van de 56ste verjaar dag van H. M. Koningin Juliana zijn in West Zeeuws-Vlaanderen de volgende onderscheidingen uitgereikt. Te Breskens werd de heer J. M. Poissonnier benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De heer Poissonnier, die in februari j.l. werd gepensioneerd als direkteur van het P. en T.-kantoor te Breskens is 48 jaar in dienst geweest bij de Neder landse P.T.T. Donderdagsmorgens reikte de heer W. Eelsing, direkteur vanhet post- distrikt Middelburg, die vergezeld was van zijn echtgenote, ten huize van de heer Poissonnier, de hoge onderschei ding uit. Hierbij waren verder aanwezig burgemeester J. A. Eekhout, wethouder P. Zegers, gemeente-sekretaris P. Woit- tiez. de heer J. van Laar. adjunct- direkteur van het postdistrikt Middel burg, de heer H. Beun, waarnemend- direkteur en de heer I. van de Lijke, ambtenaar van het P. en T.-kantoor te Bre-kens, alsmede de voorzitter van de plaatselijke Oranjevereniging, de heer de Hulster. De heer Eelsing die de onderscheiding opspelde, somde hierbij in het kort nog eens de vele hoedanigheden van de heer Poissonnier op en zei daarbij dat hij 48 jaar lang de posterijen op de meest eervolle wijze heeft gediend. Hierna sprak burgemeester Eekhout, die o.m. zei dat het echtpaar Poisson nier zich in Breskens reeds zeer ver dienstelijk heeft gemaakt, waarbij hij wees op het vele werk dat zij verrichten in het belang van de bejaarden van Breskens en de vele verdiensten voor diverse charitatieve instellingen. De heer 'Poissonnier dankte voor de

De Schakel | 1965 | | pagina 2