ZONNEBRILLEN U een goed raadslid geweest die zijn stukken altijd goed bekeek in het be lang van de gemeente. Een groot aan deel hebt U gehad in hetgeen er al tot stand gekomen is. Ik zeg U dan ook dank voor alles en hoop dat het U in het verdere leven goed mag gaan". Weth. Blaakman sloot zich gaarne bij deze woorden aan. Hij zei graag met de heer Dekker te hebben gediscusseerd al liep het soms wel eens wat hoog. Ik heb veel waardering voor de persoon en zal dan ook met een bevredigend gevoel terugdenken aan dit raadslid. De heer Dekker hoopte dat de raad in dezelfde harmonie zal mogen voort gaan zoals dit steeds geweest is. Volgens het stemregister is als opvol ger aan de beurt de heer C. de Ruijs- scher. Ledenvergadering V.V.V. Op de gehouden vergadering van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer, deelde voorzitter J. de Hullu mede zich niet meer herkiesbaar te stellen als voorzitter. In zijn plaats werd benoemd de heer Th. Alberts en als bestuursle den werden benoemd I. Jacobse cn Ant. Martens. Voor de reeds sedert 1 okt. 1964 va kante functie van sekretaris, die toen is vertrokken naar Retranchement, heeft de heer A. v. Acker sindsdien wel deze functie waargenomen, doch men zoekt nog steeds naar een plaatsvervan ger. Sluis Raadsvergadering. De raad van Sluis vergaderde onder voorzitterschap van burgemeester P. v. Hooteghem. Aan de Cla^sicale Commissie voor bij zondere kerkelijke gezinszorg en maat schappelijk werk der Ned. Herv. Kerk in West Z.-Vlaanderen werd een bijdrage van f 424,78 toegekend. De Interkerke lijke Commissie voor maatschappelijk werk kreeg een aanvullende bijdrage van f 52,16 over het jaar 1963. Voor '65 werd een voorschot toegekend van f 2589,84. Aan de Stichting Bach-Comité te Aar denburg werd een subsidie van f 0,02 p. inwoner toegekend. Het raadsbesluit van 12 sept. 1964 werd verlengd. Hierbij worden B. en W. gemachtigd vergunning te verlenen aan de plaatselijke middenstanders tot ge bruik van gemeentegrond ten bate van het aan gevels ophangen van te ver kopen artikelen. Het college van G.S. had aangedrongen op verhoging van de te berekenen rentevergoeding gedurende het tijdstip van feitelijke inbezitneming van de grond tot het moment van de definitieve overdracht. Aan G.S. zal verzocht worden het pre sentiegeld van de raadsleden te mogen verhogen van f 12,50 tot f 15,- per bij gewoonde vergadering. De notulisten zullen 50 pCt. van het presentiegeld van een raadslid ontvangen met ingang van 1 jan. 1965. Aan de Vereniging tot Bevordering van Christelijk Kleuteronderwijs te Sluis zal medewerking worden verleend voor de aanschaffing van materialen. Een bedrag van f 814,85 werd beschikbaar gesteld. Enige pachtovereenkomsten konden worden ontbonden, n.l. met M. v. d. Bussche en R. Gheijsels. Het eerste per ceel weiland zal in pacht worden over gedragen aan de plaatselijke ijsclub voor vijf jaar met een pacht van f 154,99 per jaar. Het tweede komt ter beschik king van het speeltuin-comité. De beplanting in het uitbreidingsplan Zuiddijkstraat-Ridderstraat werd on derhands aanbesteed bij J. J. den Dol- der te Axel. Dit plan is tot stand geko men in samenwerking met Staatsbos beheer, welke instantie eveneens subsi die verleend. Het plan zal worden uit gevoerd in drie jaren met een onder houd van twee jaren. Aardenburg Vreemdelingenverkeer Op het gemeentehuis werd een bijeen komst gehouden ter bespreking van het bevorderen van het vreemdelingen verkeer in de gemeente. Naast het V.V.V.-bestuur waren uit genodigd alle verenigingen welke daar toe zouden kunnen meewerken, n.l. de sportverenigingen en muziekvereniging. Voorzitter J. Paridaen zette het doel van deze bijeenkomst uiteen, welke er in hoofdzaak op gericht is medewerking te verkrijgen van de diverse verenigin gen. Getracht zal worden tweemaal in het seizoen een evenementenlijst samen te stellen. Hiervoor moeten de vereni gingen hun wedstrijden en oefenbijeen komsten tijdig melden, opdat daaraan bekendheid kan worden gegeven onder de toeristen. Ditzelfde geldt ook voor de muziek- en zangvereniging voor wat be treft hun uitvoeringen. Deze bijeenkomst werd ook bijgewoond door burgemeester M. van Berckel en wethouder E. Lansu, die een stimule rend woord sprak tot de aanwezigen. Hij stelde voor om af en toe eens een balavond te organiseren voor de toe risten. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld over welke activiteiten in de toekomst kunnen worden ontplooid ter bevordering van het vreemdelingenbe- zoek. Ingebroken. Zondagavond is ingebroken in de ma nufacturenwinkel van de heer v. Daa- len aan de Marktstraat. Op het moment van de inbraak was er niemand aan wezig van de bewoners. Een klein be drag aan wisselgeld wordt vermist. De indringer (s) hebben zich toegang tot de woning verschaft via een plat dak en een ruitje. Bresken» Gezellige avond voor bejaarden. Op dinsdag 27 april a.s. te 7.30 uur, zal in het jeugdgebouw „De Uitkomst" te Breskens een gezellige avond gehou den worden voor de bejaarden en dames V.V.H. Deze avond wordt aangeboden door de accordeonclub „De Flamingo's", waar bij men zal kunnen genieten van ge zellige muziek, zang en toneel. De spelers hebben reeds vele vrije uurtjes opgeofferd om deze avond te doen slagen. Zij hopen dan ook voor een talrijk publiek te mogen optreden. (Zie verder de advertentie in dit blad). Opbrengst Rheumakollekte. Bovenstaande kollekte heeft te Bres kens f 340,70 opgebracht. Kollekte. De te Breskens gehouden Emmabloem- kollekte heeft f 199,90 opgebracht. Chilean Reefer losgetrokken. Het Deense m.s. „Chilean Reefer", dat in de vroege ochtend van zondag 4 april nabij Vlissingen in aanvaring kwam met het Canadese m.s. „Cape Breton Miner" en dat tussen de nieuwe Veer haven en Nieuwe Sluis aan de grond ook met neophan en polariserende glazen PARFUMERIE MAAS-HAMELIJNCK Mercuriusstraat 24 Breskens Telefoon 857 nachten onderdak te verschaffen, wil ik niet, dat u kosten voor mij moet ma ken. Mag ik u dit aanbieden? Het scheelt toch altijd wat". Ze keek naar het briefje en schudde haar hoofd. „Maar dat wil ik niet. Je komt pas uit de lik en zoveel zul je daar ook niet verdiend hebben". „Neemt u het gerust, mevrouw. Enne zou ik hier een paar nachten mogen slapen? Toon had het over een zolder kamertje. Daar zou ik al heel erg te vreden mee zijn. Met een paar dagen heb ik onderdak, ziet u?" Ze knikte en nam het briefje van tien, dat ze in de zak van haar ochtendjas deed. „Dat kan natuurlijk altijd. Dank u wel voor het briefje en voor het geld. Wilt u koffie?" „Als u hebt, hoor. Zal ik er dan wat lekkers bij halen? Is hier ergens een banketbakkerswinkel in de buurt?" Een half uur later had mevrouw Wil link zich behoorlijk aangekleed en zat ze met haar gast aan de koffie met gebak, terwijl ze haar moeilijkheden „als vrouw alleen" opsomde. „Als je geen man in huis hebt, zit je telkens met nieuwe zorgen. De kraan lekt en in de keuken is er een ruitje kapot. Van een kastdeur is de sleutel gebroken en de trapleuning is los. In de gang is een knopje van het licht stuk en ga zo maar door. Als ik daar iemand voor halen moet dat is toch niet te betalen van dat beetje, dat Ik elke week van Sociale Zaken krijg" Zegt u nu zelf?" Die morgen trok Jan Vlaming zijn jas uit en begon te repareren waar dat no dig was. Er was wat gereedschap en na bet eten ging hij even de stad in om enkele kleinigheden te kopen: glas, nieuw lichtknopje, slot en sleutel, een plankje hout, draadnagels en schroe ven. De hele middag was hij aan het werk, zodat 's avonds de meeste gebre ken verholpen waren. De kinderen had hij getracteerd op chocola en voor de vrouw des huizes had hij een zak koek meegenomen. Ome Jan, zoals de kinde ren hem al spoedig noemden, toonde zich van zijn beste kant, waardoor Ma rie Willink niet anders dan dankbaar kon zijn voor zijn onverwachte komst, want het tochtte niet meer bij de keu kendeur, er zat een nieuw leertje in de kraan en een nieuw slot in de kastdeur. De trapleuning was weer stevig veran kerd en nog een dozijn andere kar weitjes waren door hem verricht. 's Avonds toen de kinderen naar bed waren, zaten ze rond de tafel te roken. Marie had hem al enige malen aange keken en tenslotte kon ze de vraag, die op haar lippen brandde, niet meer in houden. „Ben je niet getrouwd?" Hij had er op aangedrongen, dat ze gewoon „Jan" en „jij" zou zeggen. „Best", had ze geantwoord, „en ik heb een hekel aan mevrouw". Vlaming grinnikte. „Daar was ik te verlegen voor. Meisies lachten me vroe ger uit en dan trok ik me helemaal te rug". (Wordt vervolgd; moest worden geret, is zondag j.l. weer vlotgetrokken door 4 sleepboten. De po ging die zaterdagmorgen werd onder nomen, mislukte. Het Deense schip is naar de werf „De Schelde" in het Sloe gesleept, alwaar het zal worden gerepareerd. Uit een reeds ingesteld onderzoek door deskun digen van Van der Taks bergingsbe drijf bleek, dat de „Chilean Reefer" ten gevolge van de aanvaring een groot gat aan stuurboord, ter hoote van ruim twee, had opgelopen. Jacht te water. Onder grote belangstelling is zater dagmorgen een jacht te water gelaten in de Handelshaven. Voor dit karwei was een drijvende bok nodig. Het jacht dat gebouwd is op de werf van de heer Meeusen, meet 15.20 m. lengte, 3,90 m. breedte en heeft een diepgang van 2 m. Het biedt slaapplaats aan 8 personen en is uitgerust met een radiozender, echo-lood en een electro- nische snelheidsmeter. Vroon's automobielbedrijf nam af scheid van de heer P. Brakman. Wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd werd maandag j.l. door de heer Brakman afscheid geno men van firmanten en personeelsleden van Vroon's automobielbedrijf te Bres kens. De scheidende boekhouder werd door de firmanten op waarderende wijze toe gesproken, waarbij hem een enveloppe met inhoud werd aangeboden, terwijl mevrouw Brakman bloemen in ont vangst mocht nemen. Bij monde van de chef plaatwerkerij werd hem in dicht vorm dank gebracht voor de prettige wijze van samenwerking, waarbij hem een fraaie electrische klok werd aange boden. De heer Brakman sprak vervolgens woorden van dank tot firmanten en personeel, waarbij hij naar voren bracht dat het werken met zo een geschikte groep van medewerkers, zijn arbeid licht en aangenaam hebben gemaakt. Nieuwe voorzitter B. S. O. Tijdens een vergadering van de Ver eniging van Burgemeesters, Sekretaris- sen en Ontvangers in West Zeeuws- Vlaanderen, is de heer J. C. Hoftijzer, burgemeester van Schoondijke, met al gemene stemmen gekozen als voorzitter in de plaats van de heer A. P. Kostense, burgemeester van Biervliet, die van wege drukke werkzaamheden heeft moeten bedanken. Cadzand Vergadering V.V.V. Tijdens de gehouden vergadering van de Vereniging voor Vreemdelingenver keer, heeft voorzitter v. Liere zijn spijt betuigd over de geringe opkomst. Het saldo van de penningmeester be droeg f 431,48. Van het boekje tips voor vakantie te Cadzand was de proefdruk ontvangen. Men hoopt half mei met de uitgifte te kunnen beginnen. Evenals voorgaande jaren zal getracht worden om ook dit jaar weer enkele evenementen te organiseren tijdens het badseizoen. Gedacht wordt aan de Schorrebloemrit en enkele muziekcon- certen. Uit het overzicht van de administra teur bleek, dat dit jaar, vergeleken met hetzelfde tijdstip van vorig jaar, meer bezet is, terwijl ook de aanvragen be duidend meer zijn. Toneelweekend voor Jong-Volwassenen. Op 15 en 16 mei organi:eert het vor mingscentrum „Hedenesse" een week end rondom het stuk „Met gesloten Deuren" van Jean Paul Sartre. Voor degenen die de Z.V.U.-uitvoeringen van ,.De eerbiedige Lichtekooi" zagen, is hier de gelegenheid nader met Sartre ken nis te maken. Het programma omvat onder meer een analyse van het stuk, een bezoek aan de opvoering in de Korrekelder in Brugge, gelegenheid voor het deelnemen aan een kerkdienst of mis en een uit gebreid nagesprek over de opvoering en de betekenis van het stuk. Aan dit weekend wordt medewerking verleend door de heer A. J. van Bergen, adviseur voor het Amateurtoneel in Zeeland. Naast het programma is er ruim schoots tijd en gelegenheid voor onder ling contact en gezelligheid. De kosten voor dit weekend bedragen f 12,50, waarbij de bus en het toegangs bewijs inbegrepen zijn. Opgaven bij Administratie Vormings centrum „Hedenesse", Cadzand, tel. (01179) 344. Oostburg Vergadering V.V.V. De Vereniging voor Vreemdelingen verkeer te Oostburg heeft in hotel „Du Commerce" haar algemene jaarverga dering gehouden. Voorzitter J. Aalbregtse sprak zijn te leurstelling uit over de geringe belang stelling. Het doel van de V.V.V. is het trekken van toeristen naar Oostburg cn het hou den van festiviteiten, teneinde Oostburg aantrekkelijk te maken. Steeds meer autobussen bezoeken de wekelijkse markt, een nijpend probleem zal echter het parkeren worden. Een woord van dank is zeker op zijn plaats aan het adres van het gemeentebestuur voor de medewerking en de beschikbaarstelling- van prijzen. Het ledental bedraagt; 112. Penningmeester Ouwendijk had over 1964 een gunstig resultaat van f 1107,88. Na aftrek van de onkosten was er een batig saldo van f 486,90. Bij acclamatie werden herkozen de bestuursleden Ouwendijl: en Koene. Voor 1965 staan weer veel plannen op het programma. Op 13 juni zal een in- te: nationale Hoiland-België boilerswed strijd worden gehouden. 31 juli Neder lands kampioenschap bollen, waaraan wordt deelgenomen door Eede (3 ploe-. gen), St. Kruis 2 ploegen), Aardenburg (2 ploegen), Oostburg (2 ploegen), Sas van Gent (3 ploegen), Waterlandkerkje (1 ploeg) en Hoofdplaat (1 ploeg). 20 aug. een bridge-drive. 28 aug. kinder spelen op het Ledelplein. Voorts zullen nog data worden bepaald voor een vei- ligheidsrit op het Ledelplein door de West Z.-Vlaam;e automobielclub, waar aan tevens een krekenroute zal worden verbonden met een foto- en dia-wed strijd. In hotel „De Éénhoorn" zullen weer een 4-tal postzegelbeurzen worden gehouden door de West Z.-Vlaamse ver eniging „Philatelica" en wel op 14 juni, 5 juli, 2 aug. en 5 sept. Vergadering Bestuurdersbond. Voor de jaarvergadering van de be stuurdersbond van het N.V.V., gehouden in hotel „De Éénhoorn", bestond weinig belangstelling. Voorzitter A. v. d. Velde uit Schoon dijke betreurde dit. De kadermensen spannen zich in om alles voor de leden te doen op alle mogelijke terreinen en dan mag ook verwacht worden dat de belangstelling navenant is. De vergadering werd mede bezocht door de heer C. Hoek, districtsbestuur der van het N.V.V., die een aantal ac tuele problemen besprak. De bestuursleden L. de Clerk uit Aar denburg, P. Toesseint uit Schoondijke en A. Oosterling uit Breskens werden herkozen. Nieuw bestuurslid werd H. Goedegebuur uit Zuidzande, die in de plaats komt van V. Schepens uit Bres kens. Dank werd gebracht aan de heer L. de Clerk voor zijn uitgebreid jaarver slag, dat een duidelijk overzicht gaf \an de bestaande toestand en de verrichtte werkzaamheden. Hierbij kwam o.m. ter sprake de gang van zaken bij de gezins zorg. Het bestuur werd opgedragen na dere besprekingen te houden met het bestuur van deze stichting. Daarna zul len de vrouwen van de Vrouwenbond zich beijveren tot het werven van leden. Contactavond. In hotel „Victory" te Oostburg hield de Plattelands Jongeren Gemeenschap een contactavond die druk bezocht was. De bijeenkomst werd o.m. bijgewoond door burgemeester J. van Leeuwen uit Oostburg, ir. G. Israël, direkteur van de Landbouwpraktijkschool te Schoondijke en de heer F. Dees uit Wissenkerke na mens het hoofdbestuur. Na een inleidend woord van de heer J. v. Iwaarden over de geleverde presta ties bij de trekkersbehendigheidswed- strijd. werden de prijzen uitgereikt. De uitslag luidde: 1. A. Luteijn, Nieuwvliet 528 tsr.pnt.; 2. J. de Regt 757 str.p.; 3. C. de Smit, Groede 757 str.p.; 4. A. D'Hondt 906 str.p. 's Middags was er een wedstrijd ge weest in de Praktijkschool te Schoon dijke in het klaarmaken van hartige hapjes. In de afdeling toastjes was de uitslag: 1. M. Verplanke; 2. S. de Feij- ter; 3. T. Roelse. De afdeling slaatjes werd gewonnen door dhr. R. van Driel te Zaamslag. De heer A. van Uxem, oud-inwoner van de streek en sekretaris-penning- meester van de plattelandsbibliotheek in Overijsel, sprak over schaalvergro ting. Deze moet niet alleen worden ge zien in het bestuursvlak van de ge meenten door samenvoeging, maar ook door centralisatie van organisaties en afdelingen die zich op eenzelfde cultu reel of maatschappelijk werkterrein be wegen. Vooral de jongeren zullen deze gewijzigde omstandigheden dienen te begrijpen en moeten de bestaande op vattingen van kleine bedrijven etc. door breken. De heren vertoonden hierna een grap pige moderhow. Ze hadden zich in da meskleren gestoken en demonstreerden als volleerde mannequins de kleding der vrouw van de ochtend tot de avond. Voorzitter A. D'Hondt dankte voor de prettige sfeer waarin deze contactavond was verlopen. Aanbesteding. Door het bestuur van het Waterschap „Het Vrije van Sluis" is in hotel „De Éénhoorn" aanbesteed het verbeteren van diverse wegvakken met bijbeho rende werken. Ingeschreven werd als volgt: bestek 2, omvattende de Scherpenheuvelseweg, Oranjedijk, Laurinaweg, Dwarsweg, Ko- ninginnepolder, Zuidelijke en Korte Dwarsweg, Angelinapolder en Angelina- weg, dijkovergang Spanj aards v/eg, Braakmanpolder. Fa. de Ruijsscher, B'liet f 185.190,-; fa. Offringa f 187.440,-: Mij. Zeeland, Middelburg f 189.000,-; Jan de Oude, Biervliet f 189.900,-; N.V. Leen- houts, Sluis f 192.000.-; fa. Jansen en de Vos, Waterlandkerkje f 192.700,-. Bestek 3, omvattende Statendijk (IJzendijke), Tragel Oost (Schoondijke), Nolletjesdijk, Catsweg 'Groede). Inge schreven werd als volgt: fa. Jansen en de Vos, Waterlandkerkje f 98.300,-; N.V. Leenhouts, Sluis f 99.100,-; fa. ELK, Schoondijke f 99.500,-; J. den Oude, Eiervliet f 102.000,-; fa. de Ruijsscher, Biervliet f 104.000,-; fa. Toussaint, Cad zand f 104.900,-. Bestek 4, omvattende Lange Strinweg (Retranchement), Cathalijneweg en

De Schakel | 1965 | | pagina 2