Met de Pasen iels nieuws HERENMODES BLEU's kledingmagazijn - Breskens maandag 12 april a.s. markt is te Breskens Versprille 's kledingbedrijf Firma Schippers Nauta A. Vergouwe Ktedinq, cuaak U eek mee Lriteqt I045.- 4 W. Mookhoek A. STREEFKERK afwezig nette werkster kinderwagen DEZE WEEK Maakt dan Uw keus uit onze voorjaarscollectie mm Overhemden, wit, in Bel-O-Fast, Nylon Trenco dress-hemden, moderne col en puntboord Fabio zelfbinders, trevira, wol, gehaakt Trenco-terlenka weekenders Polo-pulls in wol, katoen en Terlenka Sokken in wol, terlenka, draion Vesten met suède en loden Dulcia- en Noors netondergoed Rossaert schipperspetten en Engelse truien Pullovers in wol en astralon Steeds het nieuwste Spuiplein De gezamenlijke marktkooplieden maken bekend, dat er Modern van snit perfect van pasvorm en voordeliger dan waar ook. Ontdek het ook koopt nu Uw kleding naar Uw hart. De nieuwe collectie kleding naar maat is weer voorhanden, chique moderne, elegante stoffen. Ook in werkkleding toonaangevend. Oranjeplein 5, Breskens, telefoon 768 „••tor. Méér tijd O voor gezelligheid t met de F~ 1 - automatische trommel combinatie ;V2 te; mï&b !S,- Breskens Groede telef. (01172) 617 telef. (01171) 258 igoedei'en, duurzame gebruiksartikelen en bovendien het assortiment van het wijkcentrum in grotere verscheidenheid. Bovendien kunnen zich in het stad cen trum allerlei bedrijven vestigen, die in een enkel artikel gespecialiseerd zijn. Uit het voorgaande valt iets af te leiden omtrent de soorten van winkels, die in een buurt- of wijkcentrum kun nen worden gevestigd. De stedebouw- kundige moet echter nauwkeurig weten hoeveel winkels hij moet bouwen en waar hij ze het beste kan situeren. Het aantal winkels is o.a. afhankelijk van het aantal bewoners. In de laatste ja ren is deze verhouding aan het wijzigen: het aantal winkels neemt minder sterk toe dan het aantal bewoners en wordt dus in deze verhouding gezien kleiner. Voor buurt- en wijkcentra wordt daar om momenteel een gemiddelde van niet meer dan ongeveer 3 tot 4 v/inkels per 1000 inwoners verantwoord geacht. De werkelijkheid r-al wel eens van dit ge middelde afwijken, omdat ook andere factoren hun invloed doen gelden, zoals bijv. de koopkracht en de koopgewoon ten van de toekomstige bewoners, de verbindingen met naburige buurt- en wijkcentra, e.d. De ligging van een centrum is be langrijk, omdat moeder-de-vrouw er zo dikwijls moet zijn en omdat, de plaat selijke winkeliers uit de aard der zaak graag veel willen verkopen. Het cen trum als geheel wordt daarom over het algemeen centraal in de buurt of de wijk geplaatst, evenwel op een zodanige wijre, dat het buurtcentrum in de rich ting van het wijkcentrum loopt en het wijkcentrum aan de weg ligt, die naar het stadscentrum leidt. Ten aanzien van de plaats van de verschillende winkels in de centra heeft men in de loop des tijds enige belangrijke voorwaarden ge vonden, die eigenlijk voor de hand lig gen, maar vroeger toch niet of beperkt werden vervuld. Zo moeten winkels bijv. aan één gesloten rij worden gebouwd, waarbij de meest bezochte aan de uit einden behoren te liggen. Dit geeft de klant in de kortste tijd een volledig overzicht, hetgeen tegelijk voor de win keliers het voordeel oplevert, dat zij al len in gelijke mate in de aandacht van de klant kunnen komen. Verder moet een winkelstraat bij voorkeur smal zijn en niet druk, ^odat het winkelende pu bliek gemakkelijk kan oversteken. Win kelen is voor een deel het bekijken van de etalages; er moet daarom een breed trottoir zijn en liefst een luifel om enige bescherming te bieden tegen ons wis selvallige klimaat. De grote centra kun nen voorts aantrekkelijk worden, in dien daarin enige andere voorzieningen worden opgenomen, zoals een postkan toor, een (spaar)bank, een bioscoop, e.d. Voorts verdient aandacht het be lang van goede verbindingen met het openbaar vervoer, van voldoende par keergelegenheid voor auto's en fietsen, van gemakkelijke toegankelijkheid voor kinderwagens en tenslotte van de stof fering van een centrum in de vonn van bijv. wat bloemen en planten, enige speelgelegenheid, behoorlijke verlich ting, e.d. Een theoretische uiteenzetting van een nogal gecompliceerde zaak draagt welhaast onvermijdelijk een enigszins schematisch karakter. In de werkelijk heid is een detailhandels- en ambachts apparaat een organisch geheel, waarvan uitbreiding alleen op verantwoorde wijze kan geschieden indien met alle facetten daarvan, zoals de onderlinge afstand tussen de verschillende centra en de beïnvloeding over en weer, reke ning wordt gehouden. Het opstellen van uitbreidingsplan nen behoort tot de taak van de ge meentebesturen. Voor het onderdeel dat betrekking heeft op de winkelplan ning kunnen deze zien laten adviseren door een gespecialiseerd instituut-, na melijk het Centraal orgaan ter bevor dering van de bouw van Middenstands bedrijfspanden te Den Haag. Het spreekt wel vanzelf, dat in het bijronder de plaatselijke middenstand in de planning en de uitvoering van de winkelcentra Is geïnteresseerd. Voor het onderhouden van contact met het ge meentebestuur en de gemeentelijke in stellingen wordt in vele gevallen een beroep gedaan >p de medewerking van de Rijksmiddenstandsconsulenten, die - ook op dit gebied - ervaring hebben verkregen. PLAATSELIJK NIEUWS Breskens Vergadering Winkeliersvereniging Dinsdag j.l. hield de winkeliersvereni ging „Ons Belang" te Brerkens een al gemene vergadering in hotel Valk. De opkomst was slecht te noemen. De voorzitter, de heer A. van Haneg- hem, opende de vergadering en heette de aanwezigen welkom. Spr. zei dat het de middenstand in Breskens niet slecht gaat, al is er nog geen reden om hoera te roepen. Hij gaf vervolgens een zeer uitvoerig overwicht over de huidige stand van zaken wat de middenstand in Breskens betreft, waarbij hij naar voren bracht wat die middenstand nog te doen staat om mee te kunnen komen met de grotere gemeenten in ons ge west. Hierbij wees hij o.m. op de diverse instellingen en verenigingen in de ge meente die zich inspannen, en met suc ces, om het vreemdelingenbezoek aan onze gemeente te bevorderen. De notulen, voorgelezen door secre taris J. Vergouwe, werden behoudens een kleine aanvulling, ongewijzigd goed gekeurd. Bij het punt bespreking midzomer- aktie, zei de voorzitter dat bij een even tueel doorgaan hiervan, de opbrengst bestemd zal zijn voor het a.s. Visserij feest. Spr. zei dat bij het organiseren van deze aktie gerekend kan worden op de volle medewerking van de Stichting Visserij dagen en het Gemeentebestuur. Na een zeer uitvoerige bespreking werd besloten tot het organiseren van een midzomeraktie over te gaan. Besloten werd hierbij dat tijdens deze aktie de winkeliers alleen bonnen en geen ze geltjes zullen geven aan de klanten. Verder werd in principe besloten om ook dit jaar weer het St. Nicolaasfeest te organiseren. Na bespreking van enkele interne za ken tijdens de rondvraag, sloot de voor zitter de vergadering. De nieuwe huisvuïlo'phaaldienst. Het inwerkingtreden van de nieuwe huisvuilophaaldienst houdt o.m. in, dat door de aannemer op de tweede woens dag van elke maand een extra ophaal dienst voor afval wordt gehouden. Voor deze extra dienst is het niet toege staan, dat het afval in de vuilnisemmers wordt gedeponeerd, doch de eis is dat het behoorlijk wordt samengedrukt en gebundeld, in afmetingen van ten hoog ste 40 x 40 x 75 cm., tot een maximum van 120 liter per beurt en per perceel. Hoewel ook reeds in het verleden hier op is gewezen komt het nog steeds veel vuldig voor, dat grote hoeveelheden rommel als dozen e.d. worden gereed gezet, doch dergelijke grote hoeveelhe den zullen in het vervolg niet meer wor den meegenomen. Immers het is en blijft een /iwisuazZophaaldienst. Wenst men industrievuil mee te geven dan be staat er gelegenheid om hiervoor bui ten de gemeente om met de aannemer een afzonderlijke regeling te treffen. Indien de aannemer dus rommel laat staan is dit Uw eigen schuld en heeft het geen zin om U met klachten tot de gemeente te wenden. Met de medewerking van U allen is het mogelijk alles vlot te doen verlopen. KORFBAL B.K.C. 2—Swift 4 7—3. In een onder zeer prachtige weers omstandigheden gespeelde wedstrijd heeft B.K.C. een mooie overwinning ge boekt op het bezoekende Swift 4. Nadat achtereenvolgens C. Kousemaker en L. Lalkens de stand op 20 hadden ge bracht, wisten de Middelburgers een tegendoelpunt te maken 21, wat te vens de ruststand was. Na de rust heeft B.K.C. de wedstrijd volledig beheerst door beter spel en enthousiasme, hetgeen tot uitdrukking kwam in de cijfers welke resp. door mevr. E. Broodman-de Guesquièrre, mej. R. Heijboer, C. Kousemaker en P. v. d. Lijke en wederom mevr. Broodman, nadat Swift ook nog tweemaal tegen- scoorde, de einduitslag te zien gaf van 73. Al met al een verdiende zege van de Bressiaanders. AnimoB.K.C. jun33. Een met drie invallers, wegens ziekte, verzwakt junioren-twaalftal van B.K.C. heeft ondanks deze handicap een eervol gelijk spel bevochten in Souburg. Dank zij hun enthousiasme en betere conditie dan hun tegenstanders werd dit resul taat behaald. De doelpunten voor B.K.C. werden resp. gescoord door R. A^ard, A. Zegers en A. v. d .Lijke. Prima gedaan junioren. Ga zo voort. Voor zaterdag 10 april staan de vol gende wedstrijden op het program: B.K.C. 1Zuidwesters 2. Aanvang 14.30 u.; B.K.C. (jun.)—Blauw Wit. Aanv. 16.15 u.; ZuidwesterB.K.C. B pupillen. Zondagsdienst doktoren. (Van 's zaterdagsmiddags 12 uur 's maandagsmorgens 8 uur) Breskens, Groede, Schoondijke Dr. Foimer, Schoondijke, tel. (01173) 366 Cadzand-Retranchement-Sluis- Zuidzande Dr. Bom, Cadzand, tel. 01179 -366 Oostburg-Aardenburg-Eede Dr. Loose, Oostburg, tel. 01170-2121 Biervliet. Hoofdplaat, IJzendijke: Dr. Kalkman, Biervliet, tel. 01152-345 Zondagsdienst dierenartsen W. Kapsenberg, Sluis, tel. (01178 225 Ondergetekende maakt de ingezetenen van Breskens bekend, dat hij om gezondheidsredenen, met in gang van heden niet meer met olie zal venten Hij dankt zijn clientele voor de gunst, hem zovele jaren geschonken. Scheepvaartstraat 30, Breskens. TANDARTS woensdag 14 april TE KOOP: kinderwagen, wandelwagen kinderstoel en ledikantje Dahliastraat 3, Breskens. Voor de zeer vele blijken van belang stelling, bij ons 50-jarig huwelijk ontvangen, zeggen wij, mede namens onze kinderen, hartelijk dank. L. Lijk S. M. Lijk-van Kampen. Breskens, april 1965. Gevraagd J. LUCIEER, Oranjeplein 6, Breskens Te koop: Belgische Kapsalon „Diana", Breskens. bij aankoop van een Iglo-braadkuiken 1 literblik halve Qft f perziken voor 27<£* l»CIII Oranjeplein 8 - Telefoon (01172) 878 Breskens Huur nieuwe televisie met ALLE pro gramma's voor een gering bedrag per maand. Geen vooruitbetaling. Altijd recht van koop. Vandaag besteld, mor gen bij U thuis! Bel (ook 's avonds) M'burg - 3973 of Vliss. - 4410 of Goes - 5397 of Zierikzee - 2540 of Axel - 338 of Sluis - 277.

De Schakel | 1965 | | pagina 3