Philips verwarmingsdekens Firma Schippers Nauta Teraardebestelling jhr. mr. A. F. C de Casembroot 2-wieliq aanhangwagentje Alg Jaarvergadering openbare verkoop Verheugend vond hij ook het stand punt van Aardenburg, die unaniem de concentratie met Sluis hebben afgewezen. De heer Wage, die het langst van alle leden zitting in de raad heeft, sprak van de belangrijkste raadsvergadering die hij kende. Concentratie met Aarden burg is voor beiden noodlottig. De gro tere eenheden, die de minister voor ogen heeft, zijn zo willekeurig gekozen, dat geen zinnig mens er enige verbete ring in ziet. Weth. Gevaert rappelleerde de pro-Nederlandse houding van de streek in 1919 tijdens de Belgische an nexatie. Toen hebben wij het been stijf gehouden, laten wij dat nu ook doen. Hij had kritiek op de pers die onze po gingen bij voorbaat mislukt ziet en zonder kennis van argumenten mee zingt in het koor. Burgemeester P. van Hootegem zag in het herindelingsplan geen structu rele eenheden. Men heeft gestreefd naar vermindering van het aantal gemeen ten, doch is daarbij ;zo willekeurig te werk gegaan, dat het aan niemand be vrediging schenkt. Er zijn zoveel klem mende argumenten voor de specifiek eigen taak van Sluis en voor het behoud van de zelfstandigheid aan te voeren, dat we zeker niet bij voorbaat voor een verloren zaak strijden, zoals o.m. tijdens een t.v.-uitzending is gesuggereerd Met alg. stemmen werd door de raad het prae-advies van het college aan vaard. Alle sprekers werden met luid applaus door de publieke tribune beant woord. OOatburg Vergadering Z.L.M, De Zeeuwse Landbouw Maatschappij heeft te Oostburg in hotel „Du Com merce" een algemene ledenvergadering gehouden. Voorzitter I. de Bruijne uit Cadzand stond bij de aanvang enkele ogenblik ken stil bij het overlijden van jhr. mr. de Casembroot, waarna een minuut stilte in acht werd genomen. Vervolgens ging men over tot het of ficiële gedeelte van de vergadering. Een woord van welkom richtte de voorzitter tot ir. M. Geuze, algemeen voorzitter en lid der Eerste Kamer, ir. Prins, nieuw algem. sekretaris der Z.L.M., de heer De Wit, rijkslandbouwconsulent, ir. Roest, bijzonder adviseur en directeur van de Rijks Middelbare Landbouw school te Schoondijke, ir. Israël, direc teur van de Praktijkschool te Schoon dijke, de heer de Hulster, afgevaardigde van de jongeren-organisatie, burge meester J. van Leeuwen van Oostburg en de heer Becu, dijkgraaf van het wa terschap „Het Vrije van Sluis". Voor de tiende maal zal ik een ope ningswoord tot u mogen richten, het geen voor mij ook de laatste maal zal zijn, daar mijn laatste zittingsperiode is ingegaan. Spr. ging nog eens terug naar de begindagen van 1945 toen het zwaar getroffen W. Z.-Vlaanderen het aanblik had van het Belgische West Vlaanderen uit 1918. Met het schamel materiaal ploegde de boer echter voort. Na 20 jaar heeft de boer echter niets aan kracht ingeboet, doch met de wel vaart kan hij niet mee. Er is nu veel veranderd. Andere problemen vragen nu onre aandacht. De lasten worden steeds zwaarder. Denken wij voorts nog aan ruilverkavelingen, het al of niet vergroten van de bedrijven, het al of niet geven van subsidie, enz. Ook in E.E.G.-ve-band liet spr. enige kritiek horen. Hij vroeg zich af of het buiten land zijn landbouwers wel erkent. Als in de Euromarkt de Nederlandse boer de concurrentiestrijd aan wil kunnen, rullen dezelfde monniken dezelfde kap pen moeten dragen. Zelf zag hij als enigste mogelijkheid veel en goed produ ceren. Penningmeester I. de Hullu uit Nieuwvliet gaf een financieel overzicht. Het aantal leden bedraagt 419, een voor uitgang van 10. Het aantal begunstigers bedraagt 147. Ir. M. Geuze hield hierna een lezing onder de titel: „Van binnen en buiten onze grenzen". Hij wees de aanwezigen op een groot aantal punten waarmede men de komende jaren te maken zal krijgen, wanneer de E.E.G.-overeen komsten zullen worden uitgevoerd. Voor al de uitbreiding van de kennis zal een voorname factor zijn, waarbij spr. doel de op talenkennis en technische en economische kennis. De technische ken nis zal men wel aan kunnen, doch op economisch gebied zal nog wel het een en ander moeten blijken. Een zeer ge lukkige omstandigheid noemde spr. het dat men in deze streek in de gelegen heid is eens een kijkje over de grenzen te gaan nemen, zodat de meeste landbou wers wel weten wat er tussen de Wester- Schelde en Parijs te koop is. Met enkele voorbeelden toonde spr. aan dat men in Duitsland, Italië en Oostenrijk met de zelfde problemen te kampen heeft als in Nederland, al zijn de omstandighe den plaatselijk soms reer verschillend. Alleen zal men in de concurrentiestrijd van de komende jaren niets meer kun nen bereiken. Schaalvergroting op di verse gebieden zal daarom noodzakelijk zijn. Als de suikerverwerkende fabrie ken samengaan, zal Nederland wel de goedkoopste suiker in de gehele Euro- markt kunnen produceren. Enige kritische geluiden liet de heer Geuze horen omtrent de gang van za ken bij het Ondersteunings- en Sane ringsfonds. In Zeeland zijn momenteel ongeveer 200 aanvragen ingediend. Doch niemand heeft tot op heden iets meer hieromtrent vernomen. Een tekort aan personeel op het bureau te Utrecht schijnt er de oorzaak van te zijn. Hierop volgde nog een interessante discussie, waarbij ir. Geuze opmerkte blij te zijn aan de tand gevoeld te wor den. Voorzitter de Bruijne dankte de spreker voor zijn interessant betoog en bood als blijvend aandenken een bu- reauklok aan, hetwelk tevens als af scheidscadeau gold, daar ir .Geuze dit jaar zijn functie als algemeen voorzit ter zal neerleggen. Biervliet Sportvissers in gevaar. Zaterdag hebben enkele sportvissers nabij de Paulinapolder in groot gevaar verkeerd. Op een gegeven ogenblik wer den zij door de opkomende vloed ver rast, toen ze bijna een kilometer van de wal verwijderd waren. De heer H. P. uit Sluiskil waadde door tal van kreken en wist met moeite de dijk te bereiken. Door de gealarmeerde rijkspolitie werd hulp gevraagd van de politieboot, die echter niet beschikbaar was. Een sleep boot van de rederij Müller voer vanuit Terneuzen naar de plaats des onheils, terwijl ook de reddingsboot „President Wierdsma" uit Breskens te hulp snelde om de twee achtergebleven mannen, de Gebr. A. en M. de P. uit Gent te redden, Inmiddels was de heer Müller meteen rubberbootje per auto naar de Paulina gereden, die als eerste de gebroeders be reikte en hen veilig aan wal kon bren gen. Burgemeester Kostense van Bier vliet was inmiddels ook op de plaats aangekomen en wenste de Gentse broe ders geluk met hun redding. Beiden wa ren danig onder de indruk van het avontuur. Vismijn - Breskens Week van t.e.m. 13 februari 1965 577 kg. bot 2261 kg. schar 170 kg. schol 2 kg. tong 2 kg. zalm 00659 kg. kabeljauw 324 kg. wijting 63840 kg. sardijn 5563 kg. export garnalen 21788 kg. haring 31 kg. onverkochte bot 17310 kg. onverkochte sardijn Voetbal 4e klasse H Uitslagen van zondag j.I. BreskensCorn Boys 60; öteen— Aardenburg 10; R.C.S.Koewacht 1— 1; Lewed. BoysClinge 43: Biervliet— Vogelwaarde 12. De stand is nu: Vogelwaarde 11 7 2 2 16 32—19 Lewed. Boys 11 7 1 3 15 30—27 Clinge 12 6 3 3 15 29- 23 Eiervliet 12 7 0 5 14 4827 Aardenburg 11 6 1 4 13 3725 Corn Boys 12 5 3 4 13 27—28 Breskens 11 5 1 5 11 3840 Steen 12 5 1 6 11 33—29 RCS 12 4 1 7 9 2240 IJzendijke 11 3 0 8 6 2437 Koewacht 11 1 1 9 3 1944 Programma voor zondag a.s.. IJzendijkeBreskensCorn Boys- Steen; AardenburgR.C.S.Koewacht— Lewed. Boys; ClingeBiervliet. Breskens moet in IJzendijke kunnen winnen. Corn Boys zal het zondag niet gemak kelijk hebben tegen Steen. Wij houden het op een gelijk spel. Aardenburg zal voor eigen publiek zeker de buit binnenhalen tegen R.C.S. Koewacht zal geen schijn van kans hebben tegen Lewed. Boys. ClingeBiervliet kan een spannende wedstrijd worden. Wij houden het op Clinge, vanwege het terreinvoordeel. Om 2.30 u.: Breskens 2Terneuzen 2. Duizenden Zeeuwen en belangstellen den hebben maandagmiddag de laatste eer bewezen aan de Commissaris der Koningin, jhr. mr. de Casembroot. In de Nieuwe Kerk te Middelburg werd onder het gelui van de klokken van de Lange Jan een rouwdienst gehouden. De stoffelijke resten van Zeeland's eerste burger zijn daarna in Gapinge teraardebesteld. Bij het in de kerk opgebaarde stoffe lijk overschot lag een krans van Koningin Juliana en Prins Bernhard. Het Koninklijk huis werd vertegenwoor digd door Baron H. A. Collot d'Escury. Voorts waren vele autoriteiten en per sonaliteiten, zowel uit de burgerlijke als kerkelijke wereld aanwezig. Na de rouwdienst was er gelegenheid om langs de baar te defileren. Om half drie stelde de stoet zich bui ten de kerk op. Onder het gebeier van de stadsklokken ging de tocht langs de Abdijgebouwen, waartoe onder meer de ambtswoning van de Commissaris en de Provinciale Griffie behoren, naar de begraafplaats te Gapinge. TE KOOP draagvermogen 500 kg., f 75,E. SCHUT, telefoon 492, Breskens. Zondagsdienst dokforen. (Van 's zaterdagsmiddags 12 uur t^jn. 's maandagsmorgens 8 uur) Breskens, Groede, Schoondijke Dr. Ossewaarde, tel. (01172) 566, Brask. Cadzand-Retranchement-Sluis- Zuidzande Dr. Beck, Zuidzande, tel. (01170) 24 24 Oostburg-Aardenburg-Eede Dr. Hage, Aardenburg, tel. (01177) 366 Biervliet. Hoofdplaat, IJzendijke: Dr. Lockefeer, IJzendijke, tel. 01176-366 Zondagsdienst dierenartsen H. van de Vijver, IJzendijke, teL (01176) 388, b.g.g. (01152) 232. KERKDIENSTEN Zondag 21 februari. Ned. Herv. Kerk Aardenburg, ir uur, Ds. Luuring Biervliet, 10 uur, Ds. Evenhuis Bieskens, 10 uur, Ds. Spaans Cadzand, 9 30 uur, Ds. Luuring Groede 10 uur, Ds. Dcornink Collecte Zuiderzeefonds 4 uur, Da. Van Kempen, je igddienst Hoofdplaat, ;o uur, Eerw. Heer Begeer Nieuwvliet, 10,30 uur, Ds. Biezet Collecte Noodl kerken en personen Oostburg, 9.30 uur, Eerw. Heer de Vries Collecte kerkeraadsfonds Retranchement, ir uur, Eerw. Heer De Vries Kinderzang Schoondijke, >o uur, Ds. Brinkman Sluis, 9.^0 uur, cand. Lecompte St. Anna ter Muiden, 11 uur, cand Lecompte St Kruis, 9 uur, Ds. Brezet Waterlandkerkje, 11 uur, Ds Bergsma Collecte noodl. kerken en personen IJzendijke, 9.30 uur, Ds. Bergsma Z tdzande. ro 45 uur Wika Wasterval Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds. Praas Cadzand. 9 uur Ds. v d. Molen Nieuwvliet, 10 30 uur, Ds. v d. Molen Retranchement, 2 30 uur, Ds Praas Geref. Kerk, Breskena 10 en 3 ur, Ds den Hengst, Grijpskerke Evang. Luth. Gemeente Groede, 9.30 uur, Ds. The nissen, Middelburg R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 21 februari Sexagesima. H Mis om 8 uur. H ogmis om ro uur In de week H. Mis om 7.30 uur. Woensdag gezinsmis 19 uur Vrijdag: forumavond. Zaterdag Lof om 19 uur. Te koop i.g.st.z. electrische wasmachine en gasgeiser Julianastraat 19, Breskens. Breskens op donderdag februari in „De Uitkomst"' om1" t9."3T) uur, voor leden en donateurs. Agenda 1. Opening. 2. Notulen en ingekomen stukken. 3. Jaarverslag secretaris en trainer. 4. Jaarverslag penningmeester. 5 Verkiezing bestuursleden, aftredend de heren Wesdui enVatT"tbS- Heuvel, beiden herkiesbaar. 6. Bespreking komend seizoen. 7. Rondvraag. 8. Sluiting. Kandidaten voor de bestuursverkiezing kunnen zich opgeven vóór en tijdens de vergadering. Na de vergadering gezellige avond Notaris A. H. M. VAN DEN HOEK te Groede, zal op zaterdag 20 februari a.s., des nam. 13 uur, ten verzoeke van de heer JOZIAS J. HOSTE, Metteneijendijk 23 te Nieuwvliet, aldaar overgaan tot de van I luchtbandenwagen 4 t. met rem en licht en graanopzet, 1 idem 2 t., kunstmeststrooier met hefinrichting, aardappelverplegings-apparaat, slepers, hooiruiters, poterkistjes, zakkenheffer, bascule met gewichten, graanzakken, dekzeil, schrikdraad, kelderwind, krik, vorken, rieken, repen, kettingen, boormachine, hamer en gereedschap pen, staaldraad met lopers, hand- zaaimachine, bietennetten, messen voor schoffels, waterbak, palen, bal ken, planken, hekken, grondboor, bandenpomp, electrisch slijpapparaat, nieuwe zinken golfplaten en een loodsje gedekt met zinken golfplaten en al hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. Bezichtiging op de koopdag vanaf II uur. Betaling contant. Niet langer een ijskoud bed Dat is het geheim van behaaglijk slapen I Ook heerlijk om Uw bed vóór te verwarmen En .de Philips deken heeft een door-en-door beproefd vei- ligheidssysteem met schakel- PHILIPS ELEKTRISCHE DEKEN kastje' ,dat zorgt voor SellJkbllJ- met automatische temperatuur-regeling f 98.- venbe temperatuur 1-persoons deken, formaat 150x210 cm. f 98, 2-persoons deken, formaat 180x210 cm. f 118, 2-persoons deken, formaat 180x210 cm. met persoonlijke temperatuurregeling f 138, Breskens telef. (01172) 617 Groede telef. (01171) 258

De Schakel | 1965 | | pagina 3