LEENHOUTS' woninginrichting 1 JACOBS-v. Dixhoorn, Breskens SCHOON SCHIP 3 Zakkennaaisters f575,- een meisje voor kanioor Voor het gezin meisje werksier f 250 f 375- f 425- f 475- f 500- SCHIPPEjJ FA. KEIJMEL ZN. - zakkenhandel 5-e.en g.oed %,o- g,aed ati. ïlau-ana ande'ig.o-ed KAARTAVOND Autorijden leert U bij een vakman „De combinatie" ,DE Sluis Raadsvergadering Burgemeester Van Hootegem heeft in zijn Nieuwjaarstoespraak er op gewe zen dat het aantal inwoners gelijk is gebleven. Dit houdt nauw verband met het aantal toegewezen woningen. In het nieuwe uitbreidingsplan kunnen ruim 200 woningen gerealiseerd worden; tot op heden zijn er nog slechts 70 kunnen worden gebouwd. De electrificatie is rond en het 100 pCt.-plan van de wa terleiding kon worden uitgevoerd. Het verenigingsleven ontwikkelt zich nor maal en heeft als overal weinig belang stelling. „Apollo" kan niet uit de ge meenschap gedacht worden, alhoewel zij sukkelen met het aantrekken van leden. Het toerisme beleefde een top jaar. In het jaar 1965 zal alles over heerst worden door het plan van de gemeentelijke herindeling. De raad en de bevolking zullen zich één moeten vormen voor het behoud van de zelf standigheid, waarvoor zeer goede argu menten aanwezig zijn. De restauratie van de ruïne „De Stenen Beer" zal niet tot de onmogelijkheden behoren. Aan het bouwplan zal de nodige aandacht moeten worden besteed. Het verzor- gingspeil dient te worden opgevoerd. Straten en pleinen verdienen meer dan de gewone aandacht. De plannen voor het bouwen van scholen en een gym nastieklokaal zullen zeker moeten kun nen worden gerealiseerd. Ook dient de industrie ontsloten te worden. Van de provincie Zeeland werd een stuk grond van 173 m2 aangekocht voor de prijs van f 1,-. De woningwetwonin gen Hoogstraat 15 en Smeestraat ver den verkocht voor resp. f 9834,- en f 9770,-. De heer C. Schijve kreeg met algem. stemmen de beschikking over de stad huiszolder teneinde daar zijn toneel stuk „Jaontje" te kunnen verfilmen. De zolder zal daarvoor als Cadzandse hoe renkamer moeten worden ingericht. Als tegenprestatie stelde de heer Schijve voor dat de kamer een half jaar in takt zou blijven. De heer P. Wieme werd benoemd tot lid van het Algemeen Armbestuur van Heille en de heer J. v. Poppel tot plaats vervangend lid van de Woonruimtecom missie. De leden van de commissie tot wering van schoolverzuim werden her kozen. Aan mevr. P. Koster-de Feijter v/erd een perceel grond van 88 m2 te St. Anna ter Muiden verkocht voor de som van f 250,-. Aan de leden van de vrijwillige brand weer, die het diploma persluchtmasker- drager bezitten, zal jaarlijks een ver goeding van f 75,- worden toegekend. De heer Wage informeerde hoeveel er reeds zijn met een dergelijk diploma, terwijl de heer Herdink bevreesd was dat er teveel zouden komen. De voorz. zei dat er momenteel drie mensen zijn die een dergelijk diploma bezitten, het geen nog wel te weinig is. Wij hoeven echt niet bang te zijn dat er te veel van die mensen komen, daar de keuring ook erg zwaar is. Het verzoek van dhr. Stevens te Sluis om een gedeelte van de grote Markt te mogen huren voor de exploitatie van een terras, kon geen genade vinden. De Ver. voor Instrumentale Muziek kreeg een bijdrage van f 50,-. Voor de regionale sociale werkplaats voor gehandicapten te Oostburg zal in het vervolg een gemeenschappelijke re geling gelden. Het wederopbouwplan zal gewijzigd worden waardoor het mogelijk zal zijn om in de St. Jacobsstraat woningen te bouwen met een kleinere inhoud dan 350 m3. Dhr. M. de Guesquière zal in 1965 we derom puin kunnen storten aan de Nieuwstraat. Het verzoek van dhr. P. Geijsels om een gedeelte van het par keerterrein te mogen gebruiken voor de standplaats van zijn frites-wagen werd met alg. stemmen afgewezen. Aan de Kath. Woningbouwvereniging werd reeds in gebruik genomen grond aan de Kloosterstraat overgedragen, alsmede aan de Gebr. v. d. Poel aan de Zilversmidstraat. De bezoldigingsmaatregel per 1 jan. werd van overeenkomstige toepassing verklaard voor het gemeentepersoneel. Medewerking zal worden verleend aan dhr. M. v. d. Bussche tot ontbinding van een pachtcontract. De vrij gekomen grond zal beschikbaar worden gesteld aan de plaatselijke ijsclub voor uitbrei ding van de bestaande baan. Eveneens zal medewerking worden verleend aan het plaatselijk speeltuincomité voor het verkrijgen van een perceel grond ach ter het gemeentelijk sportterrein. De heer Herdink had toch wel bezwaren tegen dit terrein als speeltuin. Er dreigt hier een stuk natuurschoon verloren te gaan. De voorz. merkte echter op dat de bestaande beplanting ongerept zal blijven. Een onteigeningsprocedure zal wor den aangegaan tegen W. Visser te Sluis, teneinde de beschikking te krijgen over een stuk weiland, gelegen binnen het uitbreidingsplan. Het college betreurde deze gang van zaken. Men had liever de voorkeur gegeven om tot minnelijke schikking te komen. De heer F. Stabij uit Sluis werd be noemd tot gemeentewerkman in tijde lijke dienst voor één jaar. Retranchement Z.L.M.-vergadering. De afdeling Retranchement vran de Z.L.M. hield haar jaarvergadering in café Luteijn. De voorzitter, de heer C. J. Almekin- ders-Masclee, sprak een welkomstwoord en gaf een overzicht van het wel cn wee der afdeling, die thans 20 jaar bestaat. Drie der bestuursleden bekleden hun functie reeds vanaf de oprichting. Be gonnen werd in 1945 met 36 leden, welk aantal thans is opgeklommen tot 51 met samen 68OV2 ha. grond. De jaar vergaderingen waren steeds hoogtepun ten in het bestaan der afdeling. Ze werden steeds in geanimeerde sfeer ge houden, met een koffiemaaltijd er aan verbonden en tot slot een toneelgedeel te. Meestal besprak de algemeen secre taris der Z.L.M. uit Goes een belang rijk landbouwonderwerp en verzorgde Goes een filmgedeelte. Ter vergadering waren mede aanwe zig ir. J. Prins, algemeen secretaris der Z.L.M., de heer M. de Bruijne, kring voorzitter der Z.L.M. en burgemeester J. A. Leenhouts. Terugblikkende op het afgelopen jaar meende de heer Almekinders te mogen constateren, dat 1964 een heel wat gun stiger jaar voor de landbouw is geweest dan de vorige jaren, dank zij de van overheidswege getroffen maatregelen en dank zij het gunstige weer, tenge volge waarvan kwantiteit en kwaliteit werden opgevoerd, al waren er ook wel tegenvallende resultaten. De voortdurende kostenstijging ver vult de Nederlandse boer met zorg. De kringvoorzitter, de heer M. de Bruijne, feliciteerde de afdeling met haar jubileum en prees haar voor het toonaangevende en baanbrekende werk, waarbij de heer Almekinders immer een voorname rol speelde. De heer L. P. de Regt bracht het fi nanciële jaarverslag uit. Hieruit bleek, dat de kas enigszins is geslonken, zo dat aan contributieverhoging zal moe ten worden gedacht. Zoals ieder jaar mocht de secretaris, de heer L. I. Basting, zich met zijn be rijmd jaarverslag weer verheugen in een hartelijk applaus. De heren L. I. Basting en J. Leen houts jr. werden als bestuurslid herko zen. Bij de rondvraag brachten de heren I. Basting en F. J. Poissonnier de pre mies op vlas en koolzaad ter sprake. Vervolgens sprak de algemeen secre taris van de Z.L.M., ir. J. Prins, over het onderwerp „Landbouwbeleid". Hij vroeg meer aandacht voor het werk der E.E.G. daar de Nederlandse landbouw niet meer vanuit Den Haag, maar vanuit Brussel geleid wordt. Ons land verwacht veel van de E.E.G.daar wij een expor terende landbouw bezitten met 30 pCt. uitvoer. Dit cijfer stijgt nu, dank zij de E.E.G. Spr. gaf een opsomming van wat al bereikt is gedurende de laatste jaren en van wat de gemeenschappe lijke markt in de toekomst voor ons land zal kunnen betekenen. Hij belicht te vervolgens punten als: concurrentie vervalsing, Kennedy-ronde, open E.E.G., overschottenprobleem, rentesubsidie, be drijfsopvolging en Europese compen- satiepot. Veel zal afhangen van het on dernemersschap van de boer, wiens be drijf zich meer en meer zal ontwikke len als een gezinsbedrijf, daar het aan tal werknemers in de landbouw schrik barend achteruit gaat. Was de land bouw destijds voornamelijk een arbeids intensief bedrijf, thans ligt de klem toon op de kapitaalsintensiviteit, welke meer en meer moet leiden tot samen werking. Het slot van deze jaarvergadering werd verzorgd door de afdeling Zuid- zande van de P.J.G., welke met de to neelwerken „Voor de dokter", „De ge horige flatwoning" en „De nieuwe vee arts" de talrijke aanwezigen wist te boeien. VISMIJN - BRESKENS Week van 1 t.e.m. 6 februari 1965. 426 kg. bot 2958 kg. schar 103 kg. schol 11 kg. tong 9 kg. tarbot 5 kg. lever 17585 kg. kabeljauw 668 kg. wijting 169400 kg. sardijn 14250 kg. sardijn-puf 8 kg. onverkochte bot 4135 kg. onverkochte wijting 11 kg. onverkochte kabeljauw 6010 kg. export garnalen 1530 kg. ziftsel-garnalen 122096 kg. haring GEVRAAGD Breskens Zondagsdienst doktoren. (Van 's zaterdagsmiddags 12 uur t.em 's maandagsmorgens 8 uur) Breskens, Groede, Schoondijke Dr. Jansen, Groede, tel. 01171 - 366. Cadzand-Retranehpment-^bii-- Dr de Meijer. Sluis. tel. (01178) 366 Oostburg-Aardenburg-Eedc Dr. Loose, Oostburg, tel. 01170-2121 Biervliet. Hoofdplaat. IJzendijke: Dr. Lievens, IJzendijke, telef. (01176) 266 KERKDIENSTEN Zondag 14 februari. Ned. Herv. Kerk Aardenburg, 11 uur, Da. de Neeling Biervliet, 10 uur, Ds. Evenhuis Breskens, 10 uur, Ds. Spaans 6.30 uur, Ds. Brezet, jeugddienst Cadzand, 10 uur, Ds. Luuring Groede, 10 uur, Ds. Doornink H. Doop Hoofdplaat, 11 uur, Eerw. Heer Begeer Nieuwvliet, 10 uur, Ds. B»ezet Oostburg, 19 uur, Ds. Balk Collecte Int. hulpverlening Retranchement, 10 uur, Eerw. Heer De Vries Voor direkt gevraagd Vereisten middelbare schoolopleiding typen enige feeling voor het artikel in onze branche De voorkeur wordt gegeven aan een dame met enige commerciële inslag en enige ervaring in de boek houding als zodanig Geboden wordt: goed loon 14 dagen vakantie prettig, zelfstandig en afwisselend werk Sollicitaties aan Schoondijke Breskens Ook U kunt Nov an a dragen NOVANA-ONDERGOED in FIJN of FANTASIERIB Eveneens in DRALON verkrijgbaar MODEHUIS Schoondijke, 11 uur, Ds. Brinkman H. Doop Collecte A. C. D. Sluis, 9.30 uur, Ds. Baik St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Balk St. Kruis, 9 uur, Eerw. Heer Begeer Waterlanokerkje, 10 uur, Ds. Bergsma IJzendijke, 9.30 uur, Ds. Brinkman Collecte Int. hulpverlening Z::id*ande, 9.30 uur, Da. de Neeling Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds. v d. Molen Cadzand, 9 uur Ds. Praas Nieuwvliet, 10 30 uur, Ds. Praas Retranchement, 2.30 uur, Ds. v. d. Molen Geref. Kerk, Breskenj 10 cn 3 ..ur, Ds. Coumou, Haarlem Evang. Luth. Gemeente Groede, 9.30 uur, Ds. Kloosterman, Vlissingen R.K. Parochie H. Barbara te Bresken* Zondag 14 februari 6e zondag na Drie Koningen H. Mis om 8 uur. H ogmis om 10 uur In de week H. Mis om 7.30 uur. Woensdag gezinsmis 19 uur. Zaterdag Lof om 19 uur. Voor de zeer gewaardeerde blijken van medeleven, ontvangen tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn geliefde vrouw, moeder, dochter, behuwddochter, zuster, behuwdzuster en tante, mevrouw MARGARETHA DINA BAAIJ, (eb. GOES El J E, betuigen wij onze oprechte dank, in het bijzonder aan dokter Van der Maas en zuster Schilders voor de zorgvuldige behandeling. Uit aller naam G. L. BAAIJ. Breskens, februari 1965. Gevraagd voor het zomerseizoen een voor hele dagen of een voor hele of halve dagen Pension MOORLAG. Breskens Dorpsstraat 23 Telefoon 487 Muziekvereniging Breskens De kaartavond der muziekvereniging, die op 18 februari zou worden ge houden in zaai Schelstraete, is verzet. Deze zal nu worden gehouden op woensdag 17 februari om 8 uur Leden en donateurs zijn van harte welkom. 10 volledige lesuren voor f 47,50 Elke woensdag theorie Ervaren instructeur Les in nieuwe Simca 1000 Autorijschool Th. F. Blankenstraat 3 BRESKENS Telefoon 631 GEBOORTEKAARTJES Pa. SMOOR DE HULSTER, Breskens TELEVISIE TELEVISIE Wij gaan verder met maken GRIJPT UW KANS I SIEMENS, 43 cm. GRUNDIG, 43 cm. (mooie smalle kast) SIEMENS, 53 cm. SIEMENS, 53 cm. prachtige staande kast („salonkast") met deurtjes SCHAUB LORENZ nieuwe b.buis, 53 cm. Dit is slechts een greep uit onze collectie, wij hebben er nog 10-tallen andere I Ook hebben wij nog enkele stuks apparaten, zo goed als nieuw, deze zijn echter telkens snel uitverkocht I DORPSSTRAAT 53 BRESKENS TEL. 01172 - 450 B.G.G, 597

De Schakel | 1965 | | pagina 3