LEENHOUTS' woninginrichting aluminium-folie Koop nu vlug Nu 10 pCt. korting 5 pCt. korting aluminium folie firma Smoor de Hulsier Melitta Fa. GEBR. ROOKUS Kon. Nederlandse Schouwburg te Gent. kies dus het beroep van verpleegster zaamheden bedankte als bestuurslid, werd met alg. stemmen de heer I. Keij- mel gekozen. De voorz. sprak hartelijke woorden van dank tot de heer Versprille voor al hetgeen hij gedurende zijn zittingspe riode, pl.m. 9 jaar, voor de vereniging heeft gedaan. Hij liet deze dank verge zeld gaan door het aanbieden van een kleine surprice. De heer Versprille op zijn beurt dank te allen voor de prettige samenwerking en zei de muziekvereniging steeds een warm hart te zullen blijven toedragen. Tot leden van de kaseommissie wer den benoemd de heren J. Heule en L. Verberkmoes. Vervolgens werden de zomerconcer- ten vastgesteld, n.l. op de datums 30 april, 29 mei, 20 juni, 10 juli, 7 aug. en 5 sept. Besloten werd weer een kaart avond te organiseren en wel op 18 febr. as. bij dhr. Schelstraete. Hieraan zal ook kunnen worden deelgenomen door donateurs der vereniging. Met de toneelgroep uit St. Kruis zijn nog besprekingen gaande betreffende hun medewerking aan het te geven concert voor de donateurs. In verband met een ongeval, een der speelsters overkomen, zal het concert waarschijn lijk pas eind febr. kunnen worden ge geven. Ook kon de voorz. nog medede len dat vanwege de St. Nicolaas-aktie door de winkeliersvereniging georgani seerd, een bedrag van ruim f 500,- voor de muziekvereniging beschikbaar is, waarvoor uniformen aangeschaft zullen worden voor de leden van de drumband. Van de rondvraag werd door een aantal leden gebruik gemaakt. Zo werd geïnformeerd naar de mogelijkheid om meer publiek aan te trekken voor de muziekconcertensalarisverhoging voor de directeur, die persoonlijk hier niets voor voelde: reparaties aan instrumen ten, alsmede de verkoop van speldjes t.b.v. de vereniging. Al deze zaken wer den uitvoerig besproken en toegelicht. De voorz. sloot de vergadering met de hoop uit te spreken, dat het een goed jaar moge worden voor de muziekver eniging. Toneeluitvoering. Voor de bejaarden van Breskens is in „De Uitkomst" een toneeluitvoering ge geven, welke werd verzorgd door leer lingen en oud-leerlingen van de Chr. school. Mevr. Polssonnier-den Doelder kon als voorzitster der dames V.V.H. en namens het Comité Bejaardenzorg, een groot aantal bejaarden en belangstellenden welkom heten. Een bijzonder woord van welkom richtte zij tot burgemeester Eekhout en weth. Zegers, de besturen van de Alg. Bond van Bejaarden, de Oranjevereniging en van de Rederijkers kamer uit Oostburg. Spr. zei verheugd te zijn dat Breskens weer een toneel vereniging rijk is en vond het prettig voor de spelers dat zij na hun jeugd jaren ook nu elkaar weer gevonden heb ben. Hierna werd „Vadertej Langbeen" op gevoerd, een blijspel in 4 bedrijven dat de vele aanwezigen dikwijls in lach salvo's deed uitbarsten. De rollen wer den door alle spelers op voortreffelijke wijze vertolkt. Aan het eind van de avond sprak mevr. Poissonnier woorden van dank tot de spelers voor het gebodene. Ook de auto bezitters werd dank gebracht voor het vervoer. Alle aanwezigen hebben bijzon der genoten van het gebodene. Wij von den het zeer prettig, dat U spontaan hebt aangeboden deze avond voor de bejaarden te willen verzorgen. Wanneer U in de toekomst nog eens een toneel stuk gaat opvoeren, houden de bejaar den van Breskens zich aanbevolen. Ik ben er van overtuigd dat volgende week in de sociëteit nog veel nagepraat zal worden over deze mooie avond. Aanbesteding In het „Wapen van Breskens" zijn door het bestuur van het Calamiteuze Waterschap „Oud en Jong Breskens" aanbesteed het onderhoud en herstel voor 1965 van de aarde-, kram-, rijs-, paalwerken en steenglooiïng. Ingeschre ven werd als volgt: Gebr. Lucasse, Kloosterzande f 47.870,- Fa. Warrens en Zn., Ossenisse f 48.003,- Fa. de Ruijsscher en Zn., Bier vliet f 48.250,- Fa. L. v. d. Klippe, Vlissingen f 48.500,- Fa. P, Mollet en Zn., Hoofd plaat f 48.900,- Fa. Wed. Toussaint, Cadzand f 49.000,- Leenhouts Aannemingsbedrijf, Sluis f 19.500,- Behoudens goedkeuring van G.S. zal het werk aan de laagste inschrijver wor den gegund. Geslaagd. Woensdag J.l. slaagde te Den Haag voor Scheepswerktuigkundige V.D. de heer J. Verschoor te Breskens. Bevorderd. Met terugwerkende kracht vanaf 1 jan. j.l. is onze dorpsgenoot, de heer E. Seuss, bevorderd tot Hoofdcommies bij het waterschap Het Vrije van Sluis te Oostburg. Voetbal 4e klasse II Programma voor zondag a.s.: BreskensVogelwaarde; Lewed. Boys —Com Boys. Om 12.30 u.: Breskens 3Vogelwaar de 3. Hoofdplaat Éénmalig buitengewoon dijkgeschot. Op een gehouden vergadering ^an de Calamiteuze Hoofdplaat- en Thomaes- polder is besloten een éénmalig buiten gewoon dijkgeschot te heffen om de dijkval bij Nummer Eén te bekostigen. De opbrengst van dit dijkgeschot is f 4000,-. Een uiteenzetting werd gegeven over het nieuwe waterbeheersingsplan van het Vrije van Sluis en de voorgestelde opheffing van de nog zelfstandige wa terschappen per 1 jan. 1966. De begroting 1965 werd vastgesteld met een post onvoorzien van f 1.200,-. Voor verbetering van de Oostlange- weg werd een bedrag van f 10.000,- be schikbaar gesteld, terwijl men zich ga rant wilde stellen voor 2.5 pCt. van de aanlegkosten van een nieuwe weg Bres kensNummer Eén. Deze weg zal een half millioen vergen en wanneer deze over een jaar of twee klaar zal zijn, ze ker in een behoefte voorzien. Als lid van de dijkraad werd gekozen in de vacature G. Thomaes de heer Th. Thomaes. De heer A. Thomaes werd herkozen als gezworene. Aan de gemeente Hoofdplaat zal voor de storting van vuil 2000 m2 water in de Piaskreek worden verpacht voor f 25,- per jaar. De heer P. van Waes, kantonnier, werd tijdens de vergadering gehuldigd in verband met zijn zilveren ambtsjubi leum. Hij kreeg een geschenk onder couvert aangeboden. EXAMENS MACHINESCHRIJVEN. Bij de gehouden examens, afgenomen te Middelburg door de Nationale Ver. van Leraren in Stenografie „Groote" slaagden: Voor machineschrijven Nederlands 120 aansl. p. min. de dames: N. M. Kareis, A. Verberkmoes, P. Verdouw, J. Ver- duijn, M. Vergouwe en de heer A. van Melle te Breskens; mej. P. Risseeuw te Cadzand; de heer A. Vergouwe te Groe- de; de heer R. den Dekker te Nieuw- vliet; mej. S. de Kam te Oostburg; mej. P. Voogdt te Retranchementde heer D. Geluk te IJzendijke en de dames J. en M. Ie Grand te Zuidzande. KERKDIENSTEN Zondag 7 februari. Ned. Herv. Kerk Breskens. 10 uur, Ds. Spaans Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds. Praas H Avondmaal Cadzand, 9 uur, Drs. v. d. Molen Nieuwvliet, 10.30 uur, Drs. v. d. Molen Retranchement, 2.30 uur, Ds. Praas H. Avondmaal Geref. Kerk, Breskens 10 en 3 uur, Ds. de Jong, Den Haag Evang. Luth. Gemeente Groede, geen opgave RK. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 7 februari 5e zondag na Drie Koningen H. Mis om 8 uur. Hoogmis om 10 uur In de week H. Mis om 7.30 uur. Woensdag gezinsmis 19 uur. Zaterdag Lof om 19 uur. PARFUMERIE MAAS-HAMELIJNCK Breskens Telefoon 857 Uw meubelen, vloerbedekking, gordijnen, bedden en dekens krijgt U op woningtextiel op meubelen Zaterdag 6 februari laatste dag van de opruiming! (enkele merkartikelen uitgezonderd) Breskens, Dorpsstraat 61 Telefoon (01172) 664 Schoondijke, Dorpsplein 31 Telefoon (01173) 309 Zondagsdienst dierenartsen W. Kapsenberg, Sluis, tel. (01178 225 Wij hebben voorradig per rol f 2,95 of als schaaltjes Dorpsstraat 10 Breskens Een mooi MELITTA SPELDJE GRATIS bij aankoop van 1 rol Melitta Zeer handig bij het koken, bakken en braden van spijzen Dorpsstraat BRESKENS, tel. 529 Zondagsdienst doktoren. (Van 's zaterdagsmiddags 12 uur t^m. 's maandagsmorgens 8 uur) Breskens, Groede, Schoondijke Dr. v. d. Maas, Breskens, tel. (01172 466 Cadzand-Retranchement-SluLs- Zuidzande Dr, Bom, Cadzand, tel. 01179 - 366 Oostburg-Aardenburg-Eede Dr. Rijk, tel. (01177) 466, Aardenburg Biervliet. Hoofdplaat, IJzendijke: Dr. Kalkman, Biervliet, tel. 01152-345 Van 7 t.e.m. 14 februari 1965 BLOOTVOETS IN HET PARK Blijspel door Neil Simon Regie: Maurits Balfoort

De Schakel | 1965 | | pagina 3