Balans opruiming balans- opruiming A.Bondewel&Zn. stofzuigers verouderde modellen vanaf f 50, kronen vanaf f 15, televisietoestellen wasmachines Firma Schippers Nauta J. Willlemsen 100 gr. ham 100 gr. bolerhamworsi samen 99 cent 1 verpakte rookworst 1 pak zuurkool samen 129 cent Jaarlijkse ingeruild en geheel in orde gemaakt tegen zeer speciale prijzen Breskens telef. (01172) 617 Groede telef. (01171) 258 Velde, 73 j., wonende te Breskens. INGEKOMEN: 1, Jan Janse en gezin, van Vllssingen naar Ph. van Kleefstraat 58; 1, Josina Bakker, geb. Matthijsse, van Meliskerke naar Dorpsstraat 30; 7, Johannes Bakker, van Middelburg naar Dorpsstraat 30; 8, Joannes F. Zee- gers en eehtg., van Hoofdplaat naar Pr. Julianastraat 20; 7, Jacornijna A. Konings, van Dussen naar Vogelenzang 2715, Sara E. de Feijter, geb. van Baal, van Schoondijke naar Kon. Emmastraat 14; 15, Hans R. Barduna en gezin, van Dortmund (Did.) naar Wulpenlaan 3; 17, Johannes J. Drewes en gezin, van Zaandam naar Dorpsstraat 35; 23, Jan nis P. Goossen en gezin, van Oostburg naar Evertsenlaan 33; 30, Mattheus J. Smallegange en gezin, van Groede naar Evertsenlaan 23; 29, Firmin M. M. Blom- me en echtg., van Maldegem (B.) naar Evertsenlaan 31; 31, Willem F. Lolkus en gezin, van Paramaribo (Sur.) naar Boulevard 114. VERTROKKEN: 4, Gregorius L. van de Casteel en echtg., van Dorpsstraat 42 naar Axel; 4. Johannes G. v. d. Lijke, van Nijverheidstraat 5 naar Ossen- drecht; 11, Ingrid M. Dubbelman, an Boulevard 4 naar Dordrecht; 15, Lam- bertus F .Voets, van Oesterput 4 naar Axel; 18, Arie N. G. Hofland, van Oes terput 4 naar Terneuzen; 29, Harry C. A. van Quekelberghe en echtg., van W 44 naar Sas van Gent. Oranjeplein - BreskeDS - leieioon 705 honderden koopjes in huishoudelijke- en dagelijkse gebruiksartikelen Zie etalage huidige lokaal. De vele scholen vragen heel wat uren van deze gymnastiekge- legenheid. Het vreemdelingenbezoek neemt steeds toe. Te betreuren is het echter dat de belanghebbenden niet het initiatief kunnen nemen om een goede V.V.V. in stand te houden. Omtrent het teruglopen van het bevolkingsgetal vroeg hij zich af of in West Z.-Vlaanderen niet moet worden getracht meer industrie aan te trekken of woongebied van de Kanaalzone te worden. Een groot vertrouwen in woon gebied voor de Kanaalzone kon hij niet opbrengen, gezien de grote uitbreiding die Terneuzen zal ondergaan bij de ge meentelijke herindeling. In 1965 hoopte hij 24 bejaardenwoningen, 20 woning wetwoningen in ratiobouw te kunnen realiseren en verder te streven naar uit bouw van de praktijkschool en het be jaardencentrum en het tot ontwikkeling komen van het industrieterrein te Bres kens. Met 6 stemmen voor en 1 tegen werd voorts besloten om het gewijzigde plan voor herindeling der gemeenten in West Z.-Vlaanderen af te wijzen. Het groot ste bezwaar bestond in het uitlichten van Hoofdplaat, dat in het eerste plan wel samengevoegd was in verband met het industrieschap. Verder was men het niet eens met enkele correcties op de grens OostburgSchoondijke. De enig ste tegenstemmer was de heer de Badts, die noch met het plan van G.S., noch met het pré-advies van B. en W. kon instemmen. Hij wilde zelfs het gehele plan van de agenda afvoeren omdat naar zijn mening eerst de bevolking zijn mening moet kunnen uitspreken. De heer van Baal verklaarde zich zelfs te gen elke herindeling. De voorz. zei dat ieder ingezetene zich met bezwaren tot G.S. kan wenden en dat het nu niet meer om de herindeling gaat als zodanig, maar om het gewij zigde ontwerp. Overal streeft men naar schaalvergroting en naar specialisatie van taken, hetgeen in kleine eenheden moeilijk te verwezenlijken is. De heer de Badts bleek niet te overtuigen, bo vendien zag hij meer voordeel in sa menvoeging met Oostburg. De bevolking houdt zich ook met deze plannen bezig en men is zelfs doende om handtekenin gen te verzamelen. De heer Verkruijsse vond dat het gewijzigde plan de zaak niet duidelijker heeft gemaakt; er zit bovendien te veel willekeur in. Weth. Toesseint vroeg zich af of de kleine ge meenten het inderdaad wei zo goed doen. B. en W. werden gemachtigd tot het aangaan van een geldlening van maxi maal f 500.000,- voor de bouw van een nieuwe land- en tuinbouwschool. Een bedrag van f 500,- werd beschik baar gesteld voor een lichtpunt aan het begin van de Landbouwstraat. Van de PZEM was bericht ontvangen inzake de kosten van verlichting van de rotonde welke f 32.800,- gaan bedragen. Het uitbreidingsplan in hoofdzaak werd vastgesteld. Het oppervlakte opstalrecht van de landbouwschool werd verruimd met 4660 m2. De heer Verkruijsse informeer de naar de oprichting van een woon wagenkamp. De voorz. deelde mede, dat de mogelijkheden worden onder zocht voor geheel Z.-Vlaander en. Medio 1965 zal een commissie van onderzoek daarover rapport uitbrengen aan O.S.. waarbij de gedachten uitgaan naar een kamp in midden Zeeuws-Vlaanderen. 0 Noot van de redactie: Nu de burgemeester van Schoondijke, hierboven, het idee oppert voor een oor logsmonument in West Zeeuws-Vlaan- deren, lijkt het ons juist te vermelden, dat de burgemeester van Breskens en kele maanden geleden bij de officiële opening van het gemeentehuis aandacht vroeg voor een dergelijk monument. In zijn toespraak tot de raad, waarbij o.m. aanwezig waren de Commissaris der Koningin, het College van Gedepu teerde Staten en alle burgemeesters van West Zeeuws-Vlaanderen, zei Breskens- burgemeester, duidende op de oorlogs verwoestingen Bevrijding van West Zeeuws-Vlaande ren: voorportaal van de 2 maanden durende Slag om de Scheldemond. - Een bevolkingsgroep van duizenden, door elkaar gehutst, verjaagd, afge knapt, beroofd, verkleumd, tot het hemd toe uitgekleed, speelbal van 2 legers, waarvan het ene de zuidelijke Schelde-oever niet kon bereiken en het andere deze oever niet wilde af staan. En toen het dan eindelijk zover was - we telden al half november - toen konden ook wij in West Zeeuws-Vlaan deren verzuchten, dat wij bevrijd wa ren. - Toen een gedeelte van Zeeland de feestvreugde uitleefde, stond in die barre winter de West Zeeuws- Vlaming, gestoken in allerlei vreemde kleedij, gekregen van Hulpakties Rode Kruis - de Hark -, vanuit België en van buitenlandse missies, met het pannetje in de hand voor de gaar keukens. 'tWas verschrikkelijk! En dan te be denken, dat met veel luister, met pracht, met toespraken, zowel ten oosten als ten noorden van onze streek het openbreken van de Wester Schel demond, waarvan het vertrekpunt de haven van Breskens was, herdacht kan worden. En wij hier, bestuurders van West Zeeuws-Vlaanderen, kunnen onze struggle for life, onze expansie- verlangens niet uitleven, gehandicapt als wij nog steeds zijn door de zware oorlogsschuld, die immer nog onze gemeentebegrotingen belast. Wil men deze bange tijd voor het nageslacht in herinnering blij ven hou den om daaruit lering te trekken van wat oorlog te weeg brengt, zo plaatse men hier aan de zuidelijke oever van de Wester Schelde, bij de troepenin- scheep-haven-Breskens een nationaal monument, dat elk jaar opnieuw in het kader van de Zeeuwse herdenkin gen de Slag om de Scheldemond le vend houdt. Dan zal er recht gedaan worden aan de historie van ons ge west. Voetbal 4e klasse H. Programma voor zondag a.s.; Corn BoysIJzendijke; Aardenburg BreskensKoewacht—SteenClinge R.C.S.; VogelwaardeLewed. Boys. Om 12.30 u.: Breskens 3Axel 3. Om 2.30 u.: Breskens 2Vlissingen 3. Vismijn - Breskens Week, van 4 t.e.m. 9 jan. 1965 249 kg. bot 863 kg. schar 4966 kg. kabeljauw 1524 kg. wijting 156551 kg. sardijn 13998 kg. export garnalen 2730 kg. puf-garnalen 100460 kg. haring BURGERLIJKE STAND GEMEENTE OOSTBURG over de maand november 1964. GEBOORTEN: 1, Carlos Camilius Jo- sephius, zn. van N. P. H. Hontelez en van L. C. de Smit, wonende te Oostburg; 3, Wijnand Rudolph, zn. van A. R. F. Bun en van H. P. A. Metz, wonende te Oostburg; 3, Miranda Henrica Maria, d. van R. G. Stokkerman en van H. C. Martlé, wonende te Oostburg; 9, Eric Georges Bernardus, zn. van A. A. J. Van- denKerchove en van M. H. Simonse, wonende te Groede; 10. Pieter Abraham, zn. van I. P. Nortier en van J. J. de Putter, wonende te Waterlandkerkje; 15, Anthonius Achiel Erna, zn. van A. A. Haerens en van E. E. Blaakman, wo nende te Oostburg; 14, Izaak Johannes, zn. van I. P. van den Ameele en van H. M. Simpelaar, wonende te Nieuw- vliet; 14, Christiane Anna Petrus Maria, d. van A. S. A. de Bakker en van J. R. van Daele, wonende te Oostburg; 20, Ni- colien, d. van I. W. Leijdekkers en van C. Kaijser, wonende te Cadzand; 20, Inge Marguerite Johanna, d. van J. W. Bron en van A. C. Goethals, wonende te Waterlandkerkje; 20. Johannes Izak Jacoba, zn. van I, J. Nelisse en van J. C. Goedegebuur, wonende te Oostburg; 22, Sandra Johanna, d. van R. J. deNeve en van S. M. Engels, wonende te Zuid- zande; 23, Maria Christina, d. van J- P. Sampon en van E. E. M. Slock, wo nende te Oostburg; 21, Albert Cornelis. zn. van G. Fieret en van M. J. van Gilst, wonende te Oostburg; 29, Miranda Ma ria. d. van P. Ch. van den Bekke en van W. L. de Ruijsscher, wonende te Oost burg; 30, Annemarie Berna Erica, d. van R. De Clerck en van R. M. J. Baas, wo nende te Sluis; 29. Francoise Helena, d. van W. H. F. van Hardeveld en van J. S. Ocké, wonende te Schoondijke; 29, Sandrina Anna, d. van T. J. Steijaert en van C. E. Tanghe, wonende te Hoofd plaat; 29, Franky Emiel Gerrit, zn. van J. F. van Hal en van E. M. Buzeyn, wo nende te Aardenburg, Eede. HUWELIJKEN: 13, Gerard Herman de Ridder, 23 j., wonende te Alkmaar en Maria Rosa Théa Rodts, 18 j., wonende te Oostburg; 19, Aimé Achiel van Kerk- voorde, 24 j., wonende te IJzendijke en Maria Janna Jansen, 20 j., wonende te Oostburg; 20, Anthonie Geldof, 30 j., wonende te Oostburg en Johanna Sara Leenhouts, 24 j., wonende te Oostburg; 21, Johan Maurits Germain Herrebout, 24 j., wonende te St. Margriete (B.) en Angelina Felicita Maria Marteijn, 23 j., wonende te Oostburg; 26, Willem Cor nelis van Noorden, 20 j., wonende te Oostburg en Anna Magdalena Heins- dijk, 21 j., wonende te Cadzand. OVERLIJDEN: 3, Izaak Adriaan van Cruijningen, 71 j., wonende te Oost burg; 6, Petrus Bernardus Bokelaar, 57 j.. wonende te Oostburg; 10, Mathilda Louisa Fijnaut, 85 j., wed. van Land schoot, wonend te Sluis; 12, Emerentia Clementina Dhondt, 69 j., wed. v. de Neve, wonende te Aardenburg; 12, Maria Elizabeth Risseeuw, 90 j., wonende te Sluis; 16, Pieter Johannes Risseeuw, 92 j., wonende te Groede; 23, Jacob Teunis Hobbel, 51 j., wonende te Aardenburg, 30, Angelus Josephus van Canneijt. 87 j., wonende te Oostburg. GEMEENTE BRESKENS over de maand december 1964 GEBOREN: 20, Joost Pieter, zn. van Pie ter van den Heuvel en van Catholina J. Haartsen; 22, Corine Jeannette, d. van Leendert A. Kraak en van Cornelia J. de Nood: 22, Jacoba Janneke, d. van Johannes J. J. Provoost en van Tannetje C. Pladdet; 27, Adriaan Johannes, zn. van Johannes de Nooijer en van Tan netje van Halen, geb. te Oostburg; 27, Veroni Celina, d. van Pieter Hokke en van Agnès M. E. Y. Hermie. HUWELIJKEN: 3, Theo Seuss, 24 j. en Marianne Koster. 23 j., beiden wonende te Breskens. OVERLEDEN: 5, Maria F. Bakker, geb. van den Broeke, 79 j.„ wonende te Schoondijke, overl. te Breskens; 23, Janna W. van de Sande, geb. van de KERKDIENSTEN Zondag 17 jan. Ned. Herv. Kerk Aardenburg, 11 uur, Da. de Neeling Biervliet, 10 uur, Ds. Evenhuis Breskens, 10 uur, Ds. Spaans 6.30 uur, Ds. Spaans H. Avondmaal Cadzand, 10 uur, Ds. Luuring Groede, 11 uur, Ds. Dooinink Hoofdplaat, 10 uur, Eerw. Heer Begeer H, Avondmaal Nieuwvliet, 10 uur, Da. van Kempen Oostburg, 19 uur, Ds. Balk Retranchement, 10 uur, Eerw. Heer De Vries Schoondijke, 10.30 uur, Ds. Brinkman Sluis. 9.30 uur, Ds. Balk Collecte Prot. Interk Thuisfront St Anna ter Muiden, 11 uur, Ds Balk Co'.lecte Prot Interk. Thuisfront St. Kruis, 9 uur, Ds. Brinkman Waterlandkerkje, 10 uur, Ds Bergsma Collecte noodl. kerken en personen IJzendijke, 9.30 uur, Ds. Doornink Collecte „Rozenoord" Zuidzande. 9 30 uur, Da. de Neeling Vrij Evang. Gemeente Geen opgave Qeref. Kerk, Breskens 10 en 3 uur, Ds. Vreugdenhil, Den Haag H. Doop Evang. Luth. Gemeente Groede, 9.30 uur, Ds Theunissen R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 17 jan. H Mis om 8 u r. Hoogmis om 10 uur. Maandag begin internationale bidweek Woensdag gezinsmis 19 uur Zaterdag Lof om 19 uur. Zondagsdienst dierenartsen W. Kapsenberg, Sluis, tel. (01178) 225 Mercuriusstraat 35 - 37 Breskens Telefoon 605 Kantoorboekhandel Fa. SMOOR DE HULSTER Breskens Zondagsdienst doktoren. (Van 's zaterdagsmiddags 12 uur t.e.m 's maandagsmorgens 8 uur) Breskens, Groede, Schoondijke Waarnemer Dr. Folmer, Schoondijke. tel. 01173 358 Cadzand-Retranchement-Sluis- Zuidzande Dr. Bom, Cadzand, tel. 01179 - 366 Oostburg-Aardenburg-Eede Dr. Loose, Oostburg, tel. 01170-2121 Biervliet. Hoofdplaat, IJzendijke: Dr. Kalkman, Biervliet, tel. 01152-345

De Schakel | 1965 | | pagina 3