St. Nicolai IINICOLAAS - GESCIENK LE BLEU ver] rinc Ekc Ge J. HO1 A. J. van de Vi; Uari Ha-ute Kon. Nederlandse Schouwliurg le Gent Gemeente GROEDE KOLENTOESLAG REPARATIES KUNSTGEBITTEN lucieer, Haal nu Uw rijbrevel met nieuwe Opel Kadeii Rijschool „Succes" en Rijbewijzen-bureau Horlogerie J. Hovesiadi Kapsalon Practische geschenken mod: e Faii SPECIAL Klokjes Wekkers Gouden e Horlogeba Mercuriusstrc helpen direct tegen brandend maagzuur WETENSCHAPPELIJK VERANTWOORD voor het elfde jaar tegen Sluis werd ge speeld, werden dan ook door de voor zitters van beide clubs waarderende woorden uitgesproken van dank en lof voor de zo vriendschappelijke en spor tief gespeelde ontmoeting. Inbraak. In de nacht van woensdag op donderdag is door tot nu toe onbekende dader(s) inge broken in de vismeelfabriek van dhr. O., aan het z gn. „Duivelshoekje". Men heeft zich toegang verschaft door een deur van de werkplaats te forceren. Er worden enige ge reedschappen vermist. De Rijkspolitie stelt een onderzoek in. Nieuw 'bouwsysteem. Bij de bouw van 48 woningwetwonin gen aan de Ringlaan, wordt door de aannemer een nieuw soort bouwsysteem toegepast. Het systeem bestaat uit be tonnen stapelblokken, welke vervaar digd zijn door de fa. Pieters uit Middel burg en die een grote arbeidsbesparing geven. Het verschil tussen de z.gn. „Pit blokken" en de gangbare betonblokken is de communicerende eigenschap. Wanneer de blokken zijn volgestort met beton, ontstaat een doorlopende beton nen muur. In Breskens wordt dit systeem voor het eerst in de Provincie toegepast. Naar de heer Pieters mededeelde, be staat voor dit systeem grote interesse. De blokken worden gemaakt in de af metingen van 21 en 18 cm. Het is ook mogelijk om zowel horizontaal als ver ticaal wapening in de wanden aan te brengen. In Breskens worden momen teel deze blokken gebruikt voor tussen muren van 7 m. lengte en 2.60 m. hoog, welke in twee uur tijds recht worden ge zet. Een ander voordeel is dat deze snelle bouw door ongeschoolde krach ten kan geschieden. De samenstelling van de blokken is zodanig, dat men zonder boren in de muur kan spijkeren, ook behoeft de muur niet meer gestu kadoord te worden daar men ze zonder meer kan bespuiten. De aannemer Leenhouts hoopt door deze snellere bouwwijze reeds in april de eerste woningen voor bewoning te kunnen opleveren. Huldiging. Woensdag j.l. werd mevr. Poissonnler tijdens de bejaarden-sociëteit in „De Uitkomst" gehuldigd in verband met haar 65e verjaardag. Door één der bejaarden, dhr. V., werd mevr. Poissonnier als volgt toegespro ken: Mevr. Poissonnier, nu U 65 jaar geworden bent, is U ook opgenomen in de club der bejaarden. Namens alle be jaarden wil ik U hiermede van harte feliciteren en dat er nog zeer vele ge zonde jaren aan toegevoegd mogen wor den. Ook willen wij Uw man in deze vreugde betrekken. Mevr. Poissonnier, U hebt hier al vele mensen gehuldigd ,doch nu is dit U ten deel gevallen. U hebt al zeer veel voor de bejaarden gedaan en doet dit nog steeds: daar naast verricht U nog zo veel andere goede daden. Ik denk b.v. aan onze Kerstfeestviering, ook voor andere verenigingen, tuberculose- en kankerbestrijding, de blinden, enz. Ook willen wij de andere dames van het Comité hiervoor onze dank zeggen. Mevr. Poissonnier. Eén der bejaarden, n.l. dhr. de Groote, heeft gemeend dit niet ongemerkt te moeten laten voor bijgaan. Hij heeft een inzameling onder de bejaarden gehouden en voor dit be drag mogen wij U een prachtige staan de bloemenbak overhandigen als aan denken en dank van de bejaarden. Mevr. Poissonnier betuigde hiervoor van de belangstelling. „Dat krijg je", zei Sander met ge veinsd ontzag, „als je je in een kunste naarsmilieu beweegt". „Zit ze ook in de Kring, vader?" Sandra luisterde een beetje geïrri teerd. Vroeger waren haar verhalen over de literaire kring van de dames uit Meerlo altijd met aandacht aangehoord. Sinds Jaap in de Kring met echte kunstenaars omging als met jan en al leman en over mensen, waarvan zijn kinderen alleen maar de naam kenden, allerlei leuke dingen wist te vertellen, was de Meerloose kring afgezakt tot een stelletje amateurs dat er met de pet naar gooide wat dan ook, eerlijk gezegd, zo was. De jeugd is genadeloos, maar ziet scherp. „Ze heeft een heel goed portret ge schilderd van Guust de Koninck". „Is dat die Guust waar u wel eens van hebt verteld? Die leuke man uit Vlaan deren?" vroeg Yvonne vol jeugdig respect voor kunst en kunstenaars. „Dat is 'm, ja. Het was een merkwaar dig portret. Heel modern, maar zo raak als „Ja ja", viel Olga in. „Straks schil dert ze jou ook, paps". „Die kans is inderdaad groot". Deze mededeling viel als een steen in de vijver var. het gezin. ,,'t Zal wel", zei Sander ongelovig. „Dat zal je geld kosten", rekende Ol- aan alle bejaarden haar hartelijke dank. Daarna werd nog het woord gevoerd door Burgemeester Eekhout, die niets dan lof had voor hetgeen mevr. Pois sonnier voor de gemeenschap doet. Na mens B. en W. overhandigde hij haar nog een geschenk. De zaal was geheel versierd en vele bloemen stonden op de tafels. Verder is er onder het genot van een glaasje wijn en muziek een gezellige middag doorgebracht. Oostburg Vogeltentoonstelling. De vogelvereniging „De Volière" heeft een clubtentoonstelling gehouden in de burgerzaal van het Oostburgse gemeen tehuis. Er werden 85 kanaries en 43 tro pische vogels ingezonden. Dat de kwaliteit goed was blijkt uit de hoge punten. Tentoonstellingskam pioen en tevens kampioen grasparkie ten werd G. de Smet uit Oostburg met een grijsgroene grasparkiet met 90 pnt. Kampioen tropische vogels werd dhr. J. Campfens met 85 pnt. Dhr. P. Kools kreeg met 87 pnt. het kampioenschap bij de bastaarden en grote parkieten. Bij de kleurkanaries ging het kampioen schap naar J. Campfens met 89 pnt. Kampioen stam kleurkanaries werd A. v. Dale met een totaal van 350 pnt. Kampioen derby werd A. Stokkerman met 89 pnt. Voor de open kl. in de kleur kanaries zalm kreeg A. v. Dale 89 pnt. Kampioen parkiet I. de Voogd 88 pnt. Kampioen tropische vogels J. Beun, Aardenburg met brilvogels 89 pnt. Kampioen bastaarden C. Bom met een zwartkapnon 88 pnt. De ereprijzen vielen bij de kanaries: een le prijs E.K. L. Keijser; een 2e pr. E.K. A. v. Dale. Bij de parkieten: D. de Smet 2e pr. E.K.C. v. d. Stel 3e pr. E.K.; W. J. Boidin 2e pr. E.K. Ereprijzen in de open klasse: G. Kaijser le pr.A. Kools le pr. en A. v. Dale le pr. Voetbal 4e klasse H. Programma voor zondag a.s.: IJzendijkeLewed. Boys; Corn Boys BiervlietAardenburgVogelwaarde KoewachtClinge. IJzendijke, dat Lewed. Boys op bezoek krijgt, kan profiteren van het terrein voordeel. We geven ze dan ook een goe de kans. Biervliet heeft weinig kans op winst tegen Corn Boys thuis. AardenburgVogelwaarde zal een spannende wedstrijd worden. Wij hou den het op Aardenburg. Om 2.30 uur: Breskens 2Rood-Wit2. Vismijn - Breskens Week van 9 t.e.m. 14 november 1964 640 kg. bot 4660 kg. schar 91 kg. schol 8 kg. tong 11 kg. tarbot 4 kg. zalm 7 kg. ham 11 kg. rog 14069 kg. kabeljauw 6002 kg. wijting 14 kg. kommeraal 95 kg. makreel 23 kg. haai 35322 kg. sardijn 40384 kg. export garnalen 821 kg. binnenl. garnalen 946 kg. onverkochte garnalen 511790 kg. haring 4555 kg. onverkochte wijting 486 kg. onverkochte kabeljauw 316 kg. onverkochte bot Zondag 22 november 1964 De HELD VAN HET WESTEN door: John M. Synge Nederlands: Karei Jonckheere Zondagsdienst dierenartsen H. van de Vijver, IJzendijke, tel. (01176) 388, b.g.g. (01152) 232. ga. „O nee, dat kost me niks. Ik hoef het alleen maar goed te vinden". „O, dan moet je voor haar poseren!" Yvonne klapte in de handen. „Wat echt!" „Is het een gevaarrrlijke vrouw, paps?" vroeg Olga met rollende rr's, „dan mag je wel. oppassen mams". „Ik wou dat jullie niet zulke zotte- praat uitsloegen", kwam Sandra =r tus sen. „Daar hou ik niet van". Sander zag zijn moeder opmerkzaam aan. Wat had ze toch? Kon ze niet meer tegen een grapje? jaap hoorde ook het scherpe kantje in Sandra's stem. „Nou ja", zei hij, „ik weet nog niet of ik het doe. Maar ze heeft het aangeboden". „Zo maar meteen?" vroeg Sandra iro nisch. „O bent u meneer Van Santen? Aangenaam mag ik u schilderen?" „Welnee we stonden te praten over het. portret van Guust en dat is in derdaad een bijzonder goed portret „Ja, dat zei je al". „Ze hoeft het voor 't geld niet te doen. geloof ik. Ze schijnt er best van te kunnen komen en ze verkoopt goed". „Het is in de kunst al net als overal", zuchtte Sander, „de arme lui verdie nen niks en die het niet nodig hebben wordt het geld met scheppen in huis gesmeten". (Wordt vervolgd). Zondagsdienst doktoren. (Van 's zaterdagsmiddags 12 uur t.e.m. 's maandagsmorgens 8 uur) Breskens, Groede, Schoondijke Dr. Ossewaarde, tel. (01172) 566, Bresk. Cadzand-Retranchement-SIuL - Zuidzande- Dr. de Meijer, Sluis, tel. (01178) 366 Oostburg-Aardenburg-Ee de Dr. Hage, Aardenburg, tel. (01177) 366 Biervliet. Hoofdplaat, IJzendijke: Dr. Lievens, IJzendijke, telef. (01176) 266 KERKDIENSTEN Zondag 72 nov. Ned. Herv. Kerk Aardenburg, geen opgave Biervliet, n uur, Ds. Eyenhuis H. Doop Oogstdankdienit Breskens, 9.30 uur, Eerw. Heer Verduijn Cadzand, 11 uur, Ds. Luuring Groede, 10 uur, Ds. Doornink Collecte koor Hoofdplaat, 10 uur, Eerw. Heer Begeer H. Doop Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Brezet Oogstdankdienst Oostburg, 9.30 uur, Ds. Luuring H. Doop Retranchement, 10 uur, Eerw. Heer De Vries Schoondijke, 1 i uur, Ds Brinkman Sluis, 9.30 uur, Ds. Balk St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Balk St Kruis, geen opgave Waterlandkerkje, 10 uur, Ds Rergsma Zendingscollecte IJzendijke, 9.30 uur, D». Brinkman Z-'idrar.de. 10 uur, Da. de Neeling Gedachtenis ontslapenen 9 uur, jeugdkapel Geref. Kerk, Breskens ïo en 3 uur, Ds. Wierda, Haarlem Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds. Praas 6 uur, v. d. Molen Cadzand, 9 uur, Ds. v. d. Molen Retranchement, 2.30 uur, Ds Praas Nieuwvliet, 10.30 uur, Ds. v. d. Molen Evang. Luth. Gemeente Groede, 9.30 uur, Ds. v. d. Meij, Den Haag R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 27 nov. 27e en laatste zondag na Pinksteren H. Mis om 8 uur. Hoogmis om 10 uur ln de week H. Mis om 7.30 uur Woensdag gezinsmis om 19 uur Zaterdag lof om 19 uur. Met grote vreugde en dank- baarheid geven wij kennis van g?" de geboorte van ABRAHAM JAN D. J. de Klerck E. de Klerck-de Visser Ineke. Breskens, 19 november 1964. Dr. Broodmanstraat 43 De burgemeester van Groede maakt bekend, dat de formulieren voor het aanvragen van kolentoeslag vanaf heden op de gemeente-secretarie ver krijgbaar zijn. Voor kolentoeslag ko men in aanmerkingalleenstaanden met een inkomen van minder dan f 2850,en tweepersoonsgezinnen met een inkomen van minder dan f 4000,- per jaar. Voor elk gezinslid meer wordt de laatstgenoemde norm verhoogd met f 312,per jaar, voor zover bet betreft het 3e, 4e en 5e gezinslid. Voor het 6e en de volgende gezinsleden wordt de norm verhoogd met f 468,per jaar voor elk. Van het vermogen van de aanvrager wordt voor alleenstaanden 8 en voor meer-persoonsgezinnen 6 °/o bij het inkomen geleld. Groede, 16 november 1964. De Burgemeester voornoemd, J. C. EVERAARS. SNELLER. BETER EN GOEDKOPER Oranjeplein 6, Breskens Huur nieuwe televisie met ALLE pro gramma's voor een gering bedrag per maand. Geen vooruitbetaling. Altijd recht van koop. Vandaag besteld, mor gen bij u thuis! Bel (ook 's avonds) nr. 01184-4410 of 01180-3973 of 01100- 5397. Nijverheidsstraat 5, Breskens. Tel. 819 TE KOOP: dwergpoedeltje, 2 Va maand, gekr. gitzwart, f 85,—. Telefoon 070 - 725793. ANCRE Damespolshorloges v.a. f 34,75 Herenpolshorloges v.a. f 34,75 Mercuriussiraai 12 Breskens zoals luxe dozen zeep en byouterieën UW ADRES r Dorpsstraat 52 BRESKENS zijn een mooi ii tafellaken dozen verpakte badhanddoeken van Elias. Pyama's voor dames, heren en kinderen van Jansen Tilanus Swan zakdoeken,enz. Modehuis Dorpsstraat 21 Breskens voor I e cl WINTE ei MANTI ir w JERSE ol DEUX- is ie Nieuv Telef. fruit behoL vis ve kaas koekj. goed Ekcovt bespat Firma Hebt U aparte wensen of wilt U iets bijzonders, wij zorgen er voor ge HORLOGERIl Het meest gewaardeerde mindt U (nj, ,,fïl Jumpers, vesten, sjaals, handschoenen „Hollandia" lingerie Pyama's - nachthemden Kousen - sokken - „Swan" zakdoeke Baddoeken - keukendoeken - theedoe Bedgarnituren Voorgetekende handwerken - D M C BRESKENS Dorpsstraat Deeln. St. Nicolaas-aktie

De Schakel | 1964 | | pagina 2