LEENHOUTS' woninginrichting fin SCHIPPERS NAUTA VKB Versprille' s kledingbedrijf Parfumerie MORNY Maas-Hamelijnck Uo-o-A (koude nachten Turnver. „OIO" Algemene ledenvergadering Veilig en comfortabel Philips electrische deken Cadzand Onderscheiden. Zaterdag heeft burgemeester J. A. Leenhouts op het gemeentehuis van Cadzand, in tegenwoordigheid van no taris J. Mijs, president-commissaris en de heer L. Hortensius, directeur van de Stoomtram Mij. BreskensMaldegem, alsmede de beide wethouders en de ge- meente-sekretaris, aan de heer J .Vas- seur te Cadzand de ere-medaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, uitgereikt. De heer Vasseur is gedurende 40 jaar onafgebroken in dienst van de S.B.M. geweest. Notaris Mijs wenste de onder scheidene van harte geluk namens de S.B.M.terwijl de heer Hortensius een overzicht gaf van hetgeen in die 40 jaar bij de S.B.M. is geschied. Schoondijke Ouderavond. In zaal Wijffels werd een ouderavond gehouden van de Openb. lagere school „Prinses Irene". In zijn openingswoord heette de voor zitter van de Ouder-commissie speciaal welkom de vertegenwoordigers van de gemeente, de beide wethouders, de he ren J. de Feijter en P. Toesseint, als mede de spreker van deze avond, drs. Dippel van de Stichting Beroepskeuze Zeeland. Tot zijn grote spijt kon het hoofd van de school wegens familie omstandigheden niet aanwezig zijn. Uit .het verslag van de penningmees ter bleek, dat het jaar werd afgesloten met een nadelig saldo van f 346,74. Men hoopt door het geven van een 2-tal uit voeringen met de schoolkinderen, waar van de eerste op 21 nov. a.s„ de kas weer enigzins op peil te kunnen bren gen. Het grote tekort was hoofdzakelijk ontstaan door de kosten verbonden aan de schoolreizen. De causerie van drs. Dippel betref fende een onderzoek bij de leerlingen van de 6e klas naar de vraag, waar moe ten zij naar toe, viel bijzonder in de smaak. In zijn dankwoord tot de spre ker meende de voorzitter te mogen stel len, dat het kind er recht op heeft. Het verslag van de school over het afgelo pen jaar werd goedgekeurd. De aftredende bestuursleden, dhr. G. Israël en mevr. Esseling-Gosslje werden herkozen. Tot slot van deze avond vond een in tieme huldiging plaats van mej. E. Kanse, die juist voor de vacantie 25 jaar onderwijzeres was en tevens 25 jaar aan de school verbonden. Woor den van waardering werden haar toe gesproken namens de ouder-commissie door de voorzitter. Namens het comité mocht hij haar een blijvend aandenken aanbieden. Namens het personeel sprak de heer Fremouw. Ook hij sprak over de belangrijkheid van haar taak en de wijze waarop zij die vervulde. Als be stuurslid van de N.O.V. W. Z.-Vlaande ren sprak eveneens de heer Fremouw. Namens haar vakorganisatie bood hij haar een bloemenmand aan. Weth. J. de Feijter sprak namens de gemeente Schoondijke de waardering van de ge meente voor haar werk uit. In een kort woord dankte de Juf frouw alle sprekers. Jeugdvaardigheidsproeven. Onder auspiciën van de Zeeuws Bra bantse Turnkring organiseerde de Schoondijkse Sportvereniging S.V.V. de jeugdvaardigheidsproeven voor haar jongere leden. De volgende diploma's konden worden uitgereikt: Vaardigheidsdiploma A Meisjes J. Goethals, M. Backerra, M. de Feij ter, I. de Zwart, J. Risseeuw, I. Huigh, R. Dekker, L. Staelens, J. Beeke, A. Jan sen, C. Ocké. Jongens B. Boekhout, P. Seen, S. Hennekeij, B. Goethals, I. Haartsen, S. Huigh, B. Goethals, H. Bunschoten, P. Bunscho ten, J. Esseling, P. de Witte, A. de We ver, F. .Tangen. Vaardigheidsdiploma C Meisjes: I. Deunink, E. Boogaard, A. Schoon- akker, J. Goethals, J. Ocké, C. van Es pen, R. Haartsen, M. Kotvis, P. Tour- nois, I. Pijcke, T. Wijffels, I. Verher- brugge, E. Beeke, C. Moggré. Jongens: K. Herrebout, Kees Herrebout, A. Con tant, K. Beeke, B. de Hullu, J. Bunscho ten. Waterlandkerkje Collecte Anti-Honger-Actie. De te Waterlandkerkje gehouden bus collecte voor de Anti-Honger-Actie van de NOVIB bracht een bedrag op van f 62,-. De Zeeuwse collecte. De Zeeuwse Collecte leverde een op brengst van f 162,50 op. IJzendlJke Geslaagd. Onze dorpsgenoot, de heer Erwin Bevin, slaagde te 's-Gravenhage voor het diploma vakbekwaamheid kantoor- machinehandel. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE SCHOONDIJKE. over de maand september 1964 GEBOREN: 14, Willem Jakobus, zn. van Willem Dekker en van Anna Suzanna de Nood; 14, Johannes Adrianus Maria, zn. van Antonius Charles Huijben en van Carolina Maria van Aert; 13, Levi- nus Jacob Izaak, zn. van Mels Dees en van Catharina Mechielsen, geb. te Ter- neuzen; 18, Jacob Hendrik Izaak, zn. van Mels Dees en van Catharina Me chielsen, geb. te Terneuzen; 23, Renno, zn. van Hendrik Jan Correljé en van Yvonne Gelfke Verdam; 28, Monica, d. van Dirk Stuijfzand en van Maria Je- rina Hennekeij. OVERLEDEN: 8, Hubrecht Jan de Bliek, 79 j., wonende te Schoondijke, overl. te Oostburg; 20, Tanneke Riemens, 69 j., wonende te Schoondijke. INGEKOMEN: 1, Marie A. C. van Waes, van Zundert naar W. 39; 15, Mary Baas, van 's-Gravenhage naar Willemsweg 15; 16, Jacobus J. de Groote, van Frank rijk naar W 94; 16, Johanna E. D. Schee- Ie, van Oostkapelle naar Willemsweg 55; 30, Petrus M. Hamelinck, van Terneu zen naar W 111. VERTROKKEN: 1, Pieternella M. de Reu, van O 13b naar Terneuzen; 1, An neke E. Moggré, van Landbouwstraat 1 naar Terneuzen; 1, Jacques de Bliek, van Pr. Beatrixstraat 51 naar Amster dam; 3, Cornells J. van Luijck, v. Dorps straat 36 naar Rijswijk ZH.3, Leonar- dus J. van Pamelen en echtgenote, van W 34a naar Oostburg; 7, Pierre A. E. Vanhulle, echtgenote en 3 kinderen, van W 38c naar Oostburg; 16, Anna M. Steijaert. van Dorpsstraat 8 naar Etten en Leur; 25, Abraham Verkruijsse, van W 112a naar Groede. RODDELEN. Vele mensen in de wereld Doen hun best en - dat is goed, Mannen, vrouwen en hun kind'ren Weten heus wel hoe het moet! Niet alleen in huis waar alles Toch wel echt gezellig is, Maar op straat en tegen and'ren Roddelt men en - dat is mis! Roddelen komt veel door afgunst, Egoïsme hóórt daar bij, Wilt men van zichzelf iets weten Kom dan werk'lijk niet bij mij 't Is soms wel heel erg bedroevend Als men door een mede-mens Eens je rekening hoort maken: „Waar blijft ergens nog de grens?" Alles weet een ander beter Dan jezelf, wat je verdient, Ja, in 't algemeen is 't zeker Zogenaamd, goed uitgekiend Men mag het wel een ziekte noemen. Ongenees'lijk, bovendien 't Ware voor dat soort wei beter Dat ze eens in de spiegel zien! 't Is gelukkig praktisch - anders Als men door de juiste bril Eigen boontjes eens gaat doppen, Dan wordt men zéér zeker - stil! Steek de hand in eigen boezem. Dan heeft men toch wel genoeg. Als God straks U eens zal roepen Heeft U aan Uzelf - genoeg! „HIJ" zal echt aan U niet vragen Wat je buurman heeft gedaan. Of, zou U het durven wagen Om dan „ZO" voor „HEM" te staan1! 't Is geen kunst om mede-mensen Te vertrappen en te slaan, Ai is het dan ook figuurlijk, ZO kunt U niet - verder gaan! Strakjes vieren wij wéér Kerstfeest. Wat zou het dan heerlijk zijn Als wij allen eens te samen Bij de kribbe konden zijn! 'n Ieder, met z'n eigen zorgen, 'n Ieder, met z'n vreugd' en leed. Samen, ernstig nederknielen, Dan weet U wel wat „HIJ" - deed' „HIJ" de „GROOTSTE" aller wond'ren, „HIJ" de „REDDER" van 't heelal, 't Zou ons zeker niet verwond'ren Dat „HIJ" ons dan Zeeg'nen - zal!! J.B. Vismijn - Breskens Week van 25 t.e.m. 31 oktober 1964 1356 kg. bot 1686 kg. schar 449 kg. schol 144 kg. tong 15 kg. tarbot 2926 kg. kabeljauw 7559 kg. wijting 225 kg. rog 15 kg. makreel 68 kg. haai 8 kg. paling 57937 kg. export garnalen 4292 kg. pellerij garnalen 4468 kg. doorgedraaide garnalen 92 kg. onverkochte bot 24464 kg. haring Voetbal 4e klasse H. Programma voor zondag a.s.: IJzendijkeSteen; Corn BoysR.C.S. AardenburgLewed. Boys; Koewacht BiervlietClingeVogelwaarde. IJzendijke moet voor eigen publiek van Steen kunnen winnen. Ook Corn Boys zal met het bezoe kende R.C.S. geen moeite hebben en on getwijfeld de winst thuis houden. Aardenburg, dat zondag met grote cijfers van R.C.S. won, zal alles in het werk stellen om ook van Lewed. Boys te winnen. Wij geven ze een goede kans. Koewacht zal niet tegen Biervliet op gewassen zijn. ClingeVogelwaarde kan een span nende wedstrijd worden. Wij houden het op een gelijk spel. Om 2.30 u.: Breskens 2Zeeland Sport 3. heerlijke E ZEEP Mercuriusstraat 24 Breskens Telefoon 857 Duivenver. „Nog Sneller", Breskens. Eindstand kampioenschap 1964 Vitesse oude duiven: 1. J. v. d .Broecke 584 p.; 2. A. Verstraa- ten-B. 450 p.; 3. J. v. Oostenbrugge 426 p.; 4. Jn. Faas 387 p.; 5. J. Faas-de R. Brengt het nieuwste in lakens, slopen, bad-, keuken- en theedoeken alles in luxe verpakking. Tafellakens, servetten, washandjes, vaatdoeken, enz. In heren ondergoed ruim gesorteerd. Vak- en bedrijfskleding, jongens- en heren- Manch. broeken, overalls, enz. BRESKENS Telefoon 768 Zilverzegels Dormibella dekens, 1-pers. f 19,50 2-pers. f24,50 zuiver wollen dekens, l-pers. vanaf f 36, Zaalberg dekens Draion Didasdekens Terlenka bedspreien Schoondijke, Dorpsplein 31 Telefoon (01173) 309 Breskens, Dorpsstraat 61 Telefoon (01172) 664 383 p. Jonge duiven: 1. Joh. Pijcke 661 p.; 2. J. v. Oostenbrug ge 554 p.; 3. M. Quaars 550 p.; 4. J. v. d. Broecke 512 p.; 5. J. v. d. Velde 473 p. Mid fond oude duiven: 1. A. Vermeulen 414 p.; 2. W. v. Quekel- berghe 368 p.; 3. J. v. d. Broecke 312 p.; 4. J. v. d. Broecke 304 p.; 5. A. de Mees ter 284 p. Midfond jonge duiven: 1. M. Quaars 450 p.; 2. J .v. Oostenbrug ge 346 p.; 3. G. Boekhout 334 p.; 4. Jn. Pleijte 300 p.; 5. I. Ritico 292 p. Fond oude duiven: 1. Risseeuw 219 p.; 2. A. Hamelijnck 113 p.; 3. A. Vermeulen 86 p.; 4. 1. Klaaijsen 84 p.; 5. J. Klaaijsen 84 p. Twee eerst afgegeven duiven: 1. J. v. d. Broecke 1994 p.; 2. J. v. Oos tenbrugge 1775 p.; 3. J. Faas-de R. 939 p.; 4. J. Pijcke 783 p.; 5. J. Jacobs 708 p. Generaal: 1. J. v. d. Broecke 3622 p. 2. J. van Oostenbrugge 3305 p. 3. J. Faas-de R. 2078 p. 4. J. Pijcke 1989 p. 5. M. Quaars 1932 p. KERKDIENSTEN Zondag 8 nov. Ned. Herv. Kerk Aardenburg, geen opgave Biervliet, 9.30 uur, Ds. Brinkman 4 uur, Wika Wasterval, streekjeugddienst Breskens, 11 uur, Ds. Spaans 6.30 uur, Da. de Neeling, jeugddienst Cadzand, 10 uur, Ds. Luuring Medewerking kerkkoor Extra collecte Groede, 10 uur, Ds. Doornink Collecte kerkeraadsfonds Hoofdplaat, 10 uur, Eerw. Heer Begeer Dankdienst Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Brezet H. Doop Zendingscollecte Oostburg, 9.30 uur, Da. de Neeling Retranchement, 10 uur, Eerw. Heer De Vries Schoondijke, li uur, Ds. Brinkman Zendingscollecte Sluis, 9.30 uur, Ds. Balk St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Balk St. Kruis, geen opgave Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Collecte kerkvoogdij IJzendijke, 9.30 uur, Ds. Spaans H. Avondmaal Z.udzamie, 10.45 uur de Neeling Collecte kerkvoogdij 9 uur, jeugdkapel Geref. Kerk, Breskena 10 en 3 uur, Ds. Ringnalda, Amsteidam voorm. Dankdag gewas en arbeid nam. H. Doop Vrij Evang. Gemeente Israël-zondag Breskens, 10 uur, Ds. v. d. Werfhorst Cadzand, 9 uur, Ds. v. d. Molen Retranchement, 2.30 our, Ds. v. d. Werfhorst Nieuwvliet, 10.30 uur, Ds. v. d Molen Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank, ook namens wederzijdse familie, voor de vele blijken van belangstel ling bij or.s huwelijk ondervonden. J. ROOSE A. M. ROOSE-Versprille. Breskens, november 1964. Fuchsiastraat 21 Voor de zeer vele blijken van belang stelling, ondervonden bij ons 50-jarig huwelijksfeest, zeggen wij, mede na mens onze kinderen en kleinkinderen, heel hartelijk dank. P. CORNELIS A. CORNELIS-Luteijn. Nieuwvliet, november 1964. op OINSDAG 10 nov. as. in Casino, om 8 uur. slapen, de gehele nacht, met een Prijzen vanaf f 98, Breskens telef. (01172) 617 Groede telef. (01171) 258 Zondagsdienst doktoren. (Van 's zaterdagsmiddags 12 uur t^jn. 's maandagsmorgens 8 uur) Breskens, Groede, Schoondijke Dr. v. d. Maas, Breskens, tel. (01172) 466 Evang. Lutb. Gemeente Groede, 9.30 uur, Ds. Rothfusz, Vlissingen R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 8 nov. H. Mit om 8 uur. Hoogmis om 10 uur. In de week H. Mis om 7.30 uur Woensdag avondmis om 19 uur. Zaterdag lof om 19 uur.

De Schakel | 1964 | | pagina 3