GEZINSDOOS wat een voordeel! vertrouw op de, waartoe de z.gn. keuzewoningen thans worden gerekend, waardoor het mogelijk is 8 inplaats van 6 woningen aan de Quarles van Uffordweg te bou wen. Het aannemersbedrijf Leenhouts uit Sluis heeft zich bereid verklaard deze 2 woningen er bij te bouwen voor de prijs van f 31000,-. Daar dit aanne mersbedrijf ook de 6 andere woningen zal bouwen, stelden B .en W. voor tot deze onderhandse aanbesteding te be sluiten. De raad kon zich hiermee wel verenigen. Tijdens de rondvraag informeerde de heer Barendregt wanneer begonnen wordt met de nieuwe verlichting van de Markt. De voorz. zei dat binnenkort een aanvang zal worden gemaakt met de nodige voorzieningen. Voorts wees de heer Barendregt op de rattenplaag, die er op de markt heerst. Er zouden deuren van panden zijn aangevreten, terwijl uit een volière 45 vogels zouden zijn ver slonden. De voorz. zegde toe onmiddel lijk een onderzoek te doen instellen. De heer de Koene had klachten ver nomen over de minder goede staat van onderhoud van de begraafplaats. Deze klacht kon de voorz. niet delen. Bijna iedere week kom ik langs de begraaf plaats, waarbij ik het tegendeel heb ge constateerd. Hij vond de opmerking van de heer de Koene teleurstellend voor de gene die het onderhoud verzorgd. Het geheel maakt een keurige indruk, waar voor ik niets dan lof kan hebben. Z.V.U-avond. De heer Rob de Vries, directeur en acteur bij het Nieuw Rotterdams Toneel heeft in de burgerzaal van het Oost- burgse raadhuis op amusante en bevat telijke manier verteld over het onder werp: „De toneelspeler en zijn kunst". Hij stelde daarbij voorop, dat toneel spelen ook een vak is waarvoor ook vak kennis nodig is. Voor velen bracht hij licht in het voor hen nog onbekende terrein achter de coulissen. Zonder ook maar in enige mate het idee te geven deze causerie als een toneelles te zien, gaf spreker zijn persoonlijke inzichten over de toneelkunst in het algemeen. Deze eerste Z.V.U.-avond in dit sei zoen werd geopend door voorzitter C. v. d. Made uit Breskens, die mededeelde dat de heer A. Hoolhorst het voorzit terschap wegens drukke werkzaamhe den heeft moeten neerleggen. De avond werd bijgewoond door pl.m. 60 perso nen. Clubtentoonstelling. In café De Windt heeft de Oostburg- se vereniging van vogelliefhebbers, on der voorzitterschap van dhr. J. Camp- fens, een ledenvergadering gehouden, welke hoofdzakelijk in het teken stond van de op 14 en 15 nov. te houden club tentoonstelling. Besloten werd om ook dit jaar weer te exposeren in de bur gerzaal van het Oostburgse gemeente huis. De tentoonstelling zal op 14 nov. 's morgens om 10 uur worden geopend en zal duren tot zondagavonds 8 uur. Verwacht wordt dat tussen de 100 en 150 inzendingen aanwezig zullen zijn. Als keurmeesters zullen worden uit genodigd de heren C. de Groot uit Ber gen op Zoom voor de afd. kanaries en A. Dommerholt uit Den Haag voor de tropische vogels en parkieten. Op ver zoek van de aanwezigen werd goed ge vonden dat de heren D. Kraak uit Ter- neuzen en J. Begijn uit Sas van Gent aan de jury zullen worden toegevoegd als adspirant-keurmeesters. Gymnastieklokaal turnvereniging. Het bestuur van de Oostburgse turn vereniging is er in geslaagd een gym nastieklokaal voor zijn leden te be machtigen. In een schrijven tot de le den en ouders van leden wordt mede gedeeld. dat de vereniging na overleg, weer gebruik mag maken van het gvm- nastieklokaal van het Koningin Wil- helmina Lyceum. Met klem wordt er op gewezen dat aan dit gebruik de voor waarde is verbonden, dat er orde in en rondom het gebouw moet zijn, daar an ders de vergunning zal worden inge trokken. Het bestuur doet dan ook een beroep op de leden deze voorwaarde stipt na te komen. De lessen zullen worden gegeven door mej. R. Benjert, mevr. I. Peperzak-Risseeuw en dhr. G. Maenhout. Griekenland. Heeft een bom schilde rijen gemaakt, ik heb er een paar ge zien. Die meid kan er wat van, Jaap. Modern en toch „Toch om aan de wand te hangen", lachte Dick. „Weet je wel dat ding met die rooie boot, Jaap, op mijn kamer? Dat is van haar". Jaap herinnerde het zich vaag. „We gaan allemaal kijken", zei August. „Zelfs Koert, die haar kunst ontaard vindt, trouwens helemaal geen kunst, prentbriefkaarten voor de VW, zegt: al is het maar om Erika een plezier te doen. Ik geloof dat Erika met één tube verf meer doet dan Koert met vijf en twintig, maar laat het hem niet horen". Zo toog Jaap op een middag, toen de school hem een uur eerder losliet dan anders, naar het zaaltje van „Arti". Hij wou niet met die hele club. hij wou niet praten over schilderijen, hij wou ze al leen maar zien. Op dit uur had je de minste kans, dat je een dozijn soosklan- ten tegen het lijf liep. die je meteen de oren doof brulden met hun inzichten en hun appreciaties en je de tijd niet lieten je zelf een oordeel te vormen. Een oud heertje inde zijn gulden en gaf hem een gestencild programma. ,,'t Is niet druk meneer", zei hij ver ontschuldigend. (Wordt vervolgd). Breskenb Raadsvergadering. De Raad der gemeente Breskens heeft in zijn vergadering als voornaamste punt te behandelen gekregen een be roepschrift bij de Kroon inzake een onthouding van goedkeuring aan het uitbreidingsplan, in hoofdzaak gelegen ten westen van de nieuwe veerhaven en betrekking heeft op gronden van de heer Cappon welke als een enclave in dit plan zijn opgenomen. Met handhaving van de motieven, die geleid hebben tot opneming van het terrein van dhr. Cappon in de onder havige planherziening, stellen B. en W. voor tegen deze onthouding in be roep te gaan. De argumenten van G.S. richten zich tegen dit plan daar de gronden van dhr. Cappon liggen in een strook tussen de duinen en een denk beeldige rooie lijn, waarbinnen niet ge bouwd mag worden. Het gedeelte voor de denkbeeldige lijn moet vrij blijven voor uit te voeren Deltawerken. Het gemeentebestuur van Breskens meent desalniettemin dat dhr. Cappon in de gelegenheid moet worden gesteld zijn recreatiebedrijf uit te oefenen tot men met eventuele werken zal zijn be gonnen. De heer Vergouwe onderschreef dit beroep en hoopte, dat men van gemeen tezijde succes zal hebben. De heerCam- bier vond deze rooie lijn een slag in de lucht, welke reeds dateert uit 1953 het geen toch al lang genoeg is en mis schien nog wel 20 jaar kan duren voor dat men met de betreffende werken kan gaan beginnen. Burgemeester J. A. Eekhout meende, dat het tijd genoeg is om maatregelen te nemen als men met de werken be gint. De heer Cambier vroeg B. en W. aanwezig te willen zijn als deze zaak door de Kroon behandeld wordt, het geen door de voorz. werd toegezegd. Door G.S. werd goedkeuring gegeven aan een aantal raadsbesluiten, o.a. de verhoging van de verzekering van de gemeentegelden tot f 40.000,-; de ver koop van diverse percelen grond, n.l. aan mej. C. Cruson aan de Parklaan. aan het N.V. Bouwfonds voor Nederl. Gemeenten aan de Karei Doorman laan en aan de Ringlaan voor de Gebr. Brugge. Voor de aanleg van een weg met bruggetje vanuit het bungalowpark naar de Singel, werd een perceel grond aangekocht van de Gebr. v. d. Poel te Temeuzen. Accoord werd gegaan met de toeken ning van een uitkering aan de gemeen- te-sekretarissen, -ontvangers en ambte naren van de burgerlijke stand in ver band met de nacalculatie „trend" over 1964. Door het Centraal Bureau voor Veri ficatie en Financiële Adviezen is de ge meenterekening over 1962 gecontro leerd. Op de gewone dienst geeft de re kening een batig slot van f 62.386,89 aan, terwijl de kap.dienst een nadelig slot te zien geeft van f 418.112,95. De rekening van het Vismijnbedrijf sluit met een batig slot van f 68.367,42. Aan dhr. G. L. Wijffels werd een per ceel grond in het uitbreidingsplan West verkocht ter grootte van 36 m2 voor de bouw van een autobox. Ook dhr. P. v. Pamelen kreeg een perceel van 180 m2 voor de bouw van autoboxen. Leenhouts Aannemersbedrijf te Sluis had een ver zoek ingediend voor pl.m. 485 m2 grond voor de bouw van autoboxen in het uit breidingsplan West. Ook deze grond werd aan hem toegewezen. Al deze per celen werden verkocht voor f 30,50 per m2. Bij de verkoop werd nog bepaald dat de gronden zonder schriftelijke toestemming van B. en W. niet als op slagruimte mogen worden gebruikt in de meest ruime betekenis, zulks op straffe van boete. Geslaagd. Aan de Rijksuniversiteit te Groningen slaagde de heer G. H. Frijling uit Bres kens voor het kandidaatsexamen wis kunde en natuurwetenschappen. Hervormingsdienst. In de Ned. Herv. kerk te Breskens heeft het Ned. Bijbelgenootschap, afd. Breskens, een hervormingsdienst ge houden, waaraan de Chr. gemengde zangvereniging „God is mijn lied" haar medewerking verleende. De liturgie werd verzorgd door Ds. Praas, terwijl Ds. Snaans een meditatie hield over „Het Woord dat zult gij laten staan". Aan de uitgang was er nog een col lecte voor de onkosten van deze avond en voor het Ned. Bijbelgenootschap. Successen op Konijnententoonstelling Op de te Gouda gehouden pluimvee- en konijnententoonstelling, het „Vierde Hart van Holland show", heeft dhr. A. Morel uit Breskens wederom enige waar devolle prijzen in de wacht weten te slepen. In de wit Vlaamse reuzenklasse behaalde hij met een ram een le ZZG. Deze werd tevens als de mooiste van alle witte Vlaamse reuzen aangewezen. In de voedsterklasse behaalde hij een 2e ZZG. welke tevens de mooiste op één na werd in die klasse. In totaal waren er 2165 inzendingen uit het gehele land. Een zeer mooi re sultaat dus voor dhr. Morel. Judo-sport. Zaterdag j.l. had te Zierikzee een vriendschappelijke ontmoeting plaats tussen de judo-verenigingen uit Bres kens en Zierikzee. Het is een zeer gezellige sportmiddag geworden, waarbij de senioren judoka's uit Breskens een groot overwicht de monstreerden in de diverse partijen. De junioren daarentegen kwamen er niet aan te pas, doch dit was hoofdza kelijk te wijten aan het verschil in leef tijd en gewicht van hun tegenstanders. Een woord van dank is hier zeker op zijn plaats voor diegenen, die met hun auto de judoka's pro deo hebben ver voerd. Schietwedstrijd. In zaal „Casino" heeft de luchtbuks vereniging „Breskens" een wedstrijd gehouden tegen de schietvereniging uit Sluis. Breskens heeft zich in deze wed strijd de meerdere getoond en wist dan ook te winnen met 23 punten voor sprong. De uitslag was: VO. de Witte 170 p.; 2. A. Morel 166 p.: 3. L. Sigmond 165 p.; 4. Iz. Verduijn 165 p.; 5. J. v. d. Lijke 165 p. Totaal 831 p. Sluis: 1. A. Descamps 166 p.; 2. de Feijter 164 p.; 3. de Clerck 160 p.; 4. C. Ekken- bus 160 p.; 5. C. Blaakman 158 p. To taal 808 p. Na afloop had er nog een z.gn. geluk- schieting plaats, welke ook door Bres kens werd gewonnen. De uitslag hier van was: 1. O. de Witte 297 p.; 2. Iz. Verduijn 284 p.; 3. L. Sigmond 278 p. De troostprijs werd gewonnen door W. Boogaard uit Sluis met 266 p. Biervliet Raadsvergadering. Tijdens de raadsvergadering in Bier vliet heeft burgemeester A. P. Kostense met enige woorden het feit herdacht dat Biervliet 20 jaar bevrijd is. Spr. zei, dat de oorlog een chaos achter gelaten heeft; echter mogen wij dankbaar zijn voor hetgeen de wederopbouw gebracht heeft. Het verlies van mensenlevens zijn niettemin altijd wonden gebleven. De Canadezen hebben ons bevrijd van een fanatieke bezetter. Ik hoop dat er nog eens een gelegenheid zal komen dat wij aan dit vreugdefeit uiting zullen kun nen geven. Mededeling werd gedaan dat de frau derisico verhoogd is van f 8000,- naar f 25000,-. Verder deelde de voorz. mede, dat donderdag een bespreking zal plaats hebben om te komen tot ratiobouw in West Z.-Vla anderen, waarmee dan in 1965 begonnen zou kunnen worden. De ze ratiobouw heeft ten doel alle toege wezen bouwvolume in een pot te doen en dan met alle gemeenten gezamen lijk te realiseren. Een aantal gemeen ten zou dan bij toerbeurt in aanmer king komen een behoorlijk aantal wo ningen te bouwen, hetgeen altijd mini maal 16 zou moeten zijn. De verplaatsingskostenverordening en de spaarverordening van de gemeente werden gewijzigd en opnieuw vastge steld. In de bezoldigingsverordening werd een artikel opgenomen waarin wordt bepaald, dat een ambtenaar van 24 jaar of ouder een minimumbezoldiging van f 434.20 krijgt. Blijkens een circulaire van de Min. van Binnenl. Zaken zal aan het gemeentepersoneel een suppletie van 3V2 pCt. moeten worden toegekend op de reeds ontvangen salarisverhoging van 10 pCt., welke zij per 1 jan. 1964 hebben ontvangen. Deze verhoging van 3V2 pCt. zou als een uitkering ineens dienen te geschieden. Het voorstel van B. en W. werd door de raad overgeno men. zodat het gemeentepersoneel nog een extraatje zal ontvangen. Ook de ge meente-ontvanger, de sekretaris en de ambtenaren van de burgerl. stand zul len voor deze uitkering in aanmerking komen, alsook voor de huurcompensa- tie van 1 juli 1964. In verband met de ontwikkeling van het salarispeil dienen de jaarwedden der wethouders ook aan gepast te worden. G.S. stellen voor deze te verhogen van f 1260,- tot f 1440,-. In de vergadering van 22 juni werden de grondprijzen in het uitbreidingsplan „West" aangepast aan de werkelijke uitgaven en op grond van een nieuw opgezette exploitatieberekening vastge steld op f 12.-, f 8,50 en f 7,- per m2. Het college van G.S. kan echter met deze vaststelling niet accoord gaan. Door de voorz. is een gesprek gevoerd ter Prov. Griffie. Het resultaat hiervan is geweest, dat men alsnog accoord kon gaan met enkele punten. Onvermurm- baar bleef men echter ten aanzien van de in te voeren algemene omslag van f 1,50 per m2. Deze omslag wordt in de gehele provincie ingevoerd. B. en W. stelden de raad voor de grondprijzen met f 2,- per m2 te verhogen en vast te stellen op f 14.-, f 10,50 en f 9,- p. m2. Deze verhoging van f2,- betreft in de eerste plaats de algemene omslag van f 1,50 alsmede f 0,50 voor dekking van de nog in de exploitatierekening op te nemen kosten voor de stedebouwkun- dige e.d. en voor de nog aan te leggen brandkranen. De heer Claeys vroeg zich echter af wie er nu wel verkoopt, de ge meente of G.S. De concurrentiepositie van Biervliet komt hiermede toch ook wel in het gedrang. Na nog enige toe lichting door de voorz. kon de raad zich wel met het voorstel verenigen. Aan dhr. W. v. d. Heul te Vlaardingen werd een perceel grond verkocht in het uitbreidingsplan „West" voor f 12.- p m2. Dhr. A. Faas heeft in de Weststraat een perceel grond van 338 m2 in erf pacht. Hij zou dit perceel willen ko pen. B. en W. hebben het laten taxeren en stellen nu voor dit perceel te verko pen voor f 676,- totaal of f 2,- p. m2. Z.h.st. ging de raad hiermede accoord. Aan de Gebr. Vervaet werd een perceel grond verkocht voor f 4000,-. Zij vroe gen deze grond ten behoeve van de uit breiding van hun garagebedrijf. Het perceel is pl.m. 750 m2. Na heen en weer Het gevaarlijke jaargetijde is aan gebroken. Verkoudheid en griep lig gen weer op de loer. Haal dus direct een 'ASPRO'-GEZINSDOOS in huis: 100 tabletten voor f2.40. Een veilig gevoel: nu altijd'ASPRO' bij de hand. Dag en nacht. Ook als apotheek en drogist gesloten zijn. 'ASPRO' - de betrouwbare pijn stiller met snelle, doeltreffende werking. HOOFDPIJN, VERKOUDHEID, GRIEP 'ASPRO'GEZINSDOOS wat een voordeelt gepraat ging de raad toch met de ver koop accoord. Meer discussie was er betreffende het verzoek van dhr. J. Dekker. Deze had verzocht een perceel grond, ten noorden van een reeds door hem gekocht perceel in de Braakman laan 2, aan hem te verkopen voor de bouw van een garage. B. en W. stelden voor op het verzoek afwijzend te be schikken daar het om diverse redenen ongewenst moet worden geacht ten noorden van dit perceel een garage te bouwen. Bovendien is de mogelijkheid aanwezig om aan de zuidzijde, op eigen grond, een garage te bouwen. Er was zelfs een schorsing nodig om de ge meente-opzichter in de gelegenheid te stellen dit punt nader toe te lichten. Tot slot kwam het voorstel in stem ming, waarbij 6 stemmen voor het voor stel van B. en W. waren en 1 tegen. De gemeente-rekening 1963 werd in handen van de commissie gesteld. Op deze rekening heeft de gewone dienst een batig slot van f 36.144,02 en de kap. dienst een nadelig slot van f 73.017,79. Bij de rondvraag informeerde de heer Klaeysen naar de stand van zaken bij de aardgasvoorziening. De voorz. deelde mede, dat a.s. vrijdag een oriënterende bespreking zal plaats vinden op het ge meentehuis te Oostburg, o.l.v. gedepu teerde A. Kaland. Voor deze bespreking zijn uitgenodigd alle colleges van B. en W. uit West Z.-Vlaanderen. De voorz. sprak de verwachting uit dat men in de streek in 1966 op het aardgasnet zal zijn aangesloten. In het voorjaar van 1965 zal reeds een gaszinker door de Westerschelde worden gelegd tegelijker tijd met een zinker voor de waterlei ding-mij „Zeeuws-Vlaanderen". Viering 15-jarig bestaan. De Gidsen-Gabriëlgroep Biervliet vierde in een volle kringhut haar 15- jarig bestaan. De leidsters van de groep, guido R. Boer jan en kapi R. de Dobbe- laere, konden naast de zeereerwaarde heer pastoor E. Burm en aalmoezenier rektor Verdurmen, een veertig oud-gid sen en ouders welkom heten. Het programma voor deze feestavond werd in de vorm van een televisie-uit zending gepresenteerd. Ook de storing ontbrak niet op het programma. Door middel van deze uitzending kon men de gidsen in hun spel zien zoals bij gewone kringopkomsten. Na de ochtendgymnastiek volgde een gezongen journaal over de voorbije ja ren. Daar het de aalmoezenier niet mo gelijk was het gehele programma te vol gen, sprak deze hierna een woord van gelukwens tot de jubilerende groep. Hij dankte de gidsen van nu omdat zij het zijn die het spel zo goed en met enthou siasme spelen en hief een „Lang zullen ze leven" aan voor de leidsters, die dit voor hen mogelijk maken en zich hier voor instellen. Na „Echo", weerklank van de voor naamste gebeurtenissen van het afge lopen jaar, werden ook de oud-gidsen ingeschakeld. Zij konden hun kennis van de gidsenwet nog eens ophalen. Tijdens de nieuwsberichten bleek dat de gidsengroep Biervliet nog dringend gebrek heeft aan pionierhout. Van de eerste leidster, mevr. T. Kaal- Mangnus, was een gelukwens, in morse, ontvangen. Na de pauze werd het programma voortgezet met „Top of Flop", het be kende programma met Herman Stok. Hierna volgde tot slot het uurtje voor de kleuters. Twee gidsen, Agnes van de Vijver en Anneke Borms, zorgden voor een spannende poppenkastvoorstelling. Een luid d.a.n.k. U voor leidsters en gidsen was het besluit van deze leuke avond. Zondagsdienst dierenartsen W. Kapsenberg, Sluis, tel. (01178) 225

De Schakel | 1964 | | pagina 2