sxr LEENHOÜTS' woninginrichting Inbraken Ie Groeit en Breskens Parfumerie Maas-Hamelijnck UW ADRES Gemeente Breskens gesloten Gemeente Breskens A.V.R.O. radio-en televisiegids Voor deskundig advies ruime sortering 0 en vlotte Mercuriusstraat 24 bediening Breskens Telefoon 857 meubelen vloerbedekking dekens en gordijnstoffen Schoondijke, Dorpsplein 31 Telefoon (01173) 309 Breskens, Dorpsstraat 61 Telefoon (01172) 664 LET OP1 Zaterdag 24 oktober laatste dag van de aktie „één dag gratis verkoop" gehoord. Tot de velen die er wel van gehoord hebben behoren stellig degenen, die deze inrichting met een jaarlijkse bij drage steunen. Maar ook dan blijft het veelzins toch slechts bij een oppervlak kige kennismaking van wat in deze in richting omgaat. Wat weten we eigenlijk van de nood en het leed onzer medemensen, die daar verpleegd worden? Daarom ligt het in de bedoeling, dat onze plaatsgenoten door middel van stille beelden, waarbij op indringende wijze verteld zal worden, met de werke lijkheid van „Vrederust" op de hoogte zullen worden gebracht. Vroeger was het leven van deze ongelukkigen nog veel moeilijker, omdat zij niet die be handeling kregen welke zij nodig had den. Zestig jaar geleden - voor zover Zeeland betreft - werden zij opgeno men en behandeld, omdat zij niet meer in het gewone leven verkeren konden. Maar hoe deze mensen nu leven, dat kunt U te zien en te horen krijgen op een contactavond, welke per adverten tie in het eerstvolgende nummer van dit blad wordt aangekondigd. Op deze avond zal door middel van dia's „Vrederust" te zien zijn. Verder de werkende patiënten, hun ontspan ning en de bedverpleging door het ver plegend personeel. Ook zullen er mededelingen van de vereniging en in het bijzonder van de afdeling Breskens worden gedaan. Ge tracht wordt - ook wat de verdere me dewerking betreft - deze contactavond voor leden en belangstellenden te ma ken tot een fijn en belangwekkend ge beuren. Omhoog gevaren. De BR 40, schipper H. v. Haneghem, is vrijdag omhoog gevaren op een zand plaat in de Westerschelde, tussen Hoofdplaat en Nummer Eén. Het vaar tuig kreeg 's morgens een net in de schroef waardoor het onbestuurbaar werd en op de zandplaat terecht kwam. De BR 22, schipper A. de Rooy, die in de buurt aan het vissen was, voer de BR 40 te hulp. doch kwam hierbij zelf ook omhoog te zitten op de zandplaat. Juist toen dit gebeurde arriveerde de reddingsboot „President Wierdsma". On middellijk werd een tros overgebracht en gelukte het de bemanning van de reddingsboot de BR 22 los te trekken, waarop deze op eigen kracht naar de haven kon varen. Door het afgaan van het water kon men de BR 40 niet meer vlot krijgen. Om half acht 's avonds keerde de red dingsboot terug naar de BR 40, waarbij het gelukte het schip vlot te trekken. Het was wel een drukke dag voor de Breskense reddingsboot, die tot drie maal toe assistentie moest verlenen. H engelwedstrijd. Zondagmiddag om 3 uur zal aan het z.gn. „Duivelshoekje" een hengelwed- strijd worden gehouden met als deel nemers leden van de hengelsportver enigingen uit Breskens en Hoofdplaat. Er is een mooie beker beschikbaar alsmede vele andere fraaie prijzen. Gezellige avond. De leden van de muziekvereniging, met hun dames, kwamen vrijdagavond in zaal Scherbeijn bijeen, ter viering van het 65-jarig bestaan der vereni ging. De avond bestond uit een maal tijd, gezellige kout en een dansje. „Antwoord '64". De inzameling voor de Kerkbouw- aktie „Antwoord '64" heeft te Breskens de som van f 5.419,01 opgebracht. Cadzand Aanbesteding. In het gemeentehuis te Cadzand is aanbesteed de aanleg van riolering en opjaaggemaal in de Vlamingpolder. In geschreven werd als volgt: Wed. D. R. Toussaint, Cadzand f 131.839 N.V. Den Oude, Biervliet f 136.800 N.V. ELK, Schoondijke f 137.450 Fa. de Ruijsscher, Biervliet f 137.800 Aannemersbedrijf Hol, Hulst f 140.000 Fa. Jansen de Vos, Water landkerkje f 144.400 Fa. Mollet Zn., Hoofdplaat f 152.950 Leenhouts' Aannemersbedrijf, Sluis f 162.500 P. J. Bunschoten, Schoondijke f 169.000 Verweij en Gebr. Haerens, Oostburg f 178.000 Schoondijke Zeeuwse Kollekte. De Zeeuwse kollekte heeft te Schoon dijke het mooie bedrag van f 547,40 opgebracht. Reclasseringskollekte. De Reclasseringskollekte heeft in de gemeente Schoondijke een bedrag van f 110,- opgebracht. West Zeeuws-Vlaanderen is weer op geschrikt door een aantal inbraken, n.l. te Groede en Breskens. Reeds vorig jaar werden inbraken gepleegd te Oostburg en enkele weken geleden te Aardenburg. De dader(s) zijn tot op heden nog niet opgespoord kunnen worden. Zondagavond hebben tot nu toe on bekende dader (s) in Groede zich toe gang verschaft tot de woning van mej. C. aan de Brouwerijstraat, door over het platdak via een achterdeur, waar van zij een ruit vernielden, binnen te dringen. Op de slaapkamer werd een geldkistje, alsmede uit de winkel het kasregister en uit een bureaulade een metalen doosje, alles met geld er in, ontvreemd. De dader(s) hebben via de achterdeur de woning verlaten. Met een speurhond van de rijkspolitie en Technische recherche uit Den Haag wordt een onderzoek ingesteld. Later is een gedeelte van het kasregister op een perceel land teruggevonden. In Breskens is op een 2-tal plaatsen getracht in te breken. Bij mevr. v. d. V.-D. in de Dorpsstraat had men zich toegang tot de woning verschaft door het opschuiven van een raam aan de achterzijde, terwijl de be woonster afwezig was. De inbreker (s) werden echter gestoord door de thuis komst van de bewoonster. Er worden slechts enkele postzegels vermist. Ook bij de heer A. L. in de Dorps straat heeft men aan de achterzijde een ruitje stuk geslagen en de deur open gedraaid. Men werd ook hier gestoord door de thuiskomst der bewoners. Er wordt niets vermist. Van de dader (s) ontbreekt ieder spoor. De rijkspolitie te Groede en Breskens heeft de zaak in onderzoek. TROOST. In het afgelopen week-end Las ik in uw plaats'lijk blad, Dat bij U, in de omgeving, Droefheid plaats gevonden had! Een ervaren, goede visser Deed zijn werk heel trouw op zee. Zorgde samen met zijn broeder En zij deelden - alle twee! Bijna klaar om op te stomen Naar de plaats die „thuiskomst" heet, Werd die ene broer getroffen „Hartverlamming" - zo dat heet! 'k Heb geen zin om te gaan roemen Van een mens die niet meer is. Want met zulke - „wan" - tradities Is het fout, dat is gewis! Toch heb ik voor U bedroefden, Wie en wat U ook mag zijn, „Een adres", die „troost" zal geven En waarmee U „blij" kunt zijn! Misschien heeft U wel een Bijbel. Lees dan eens het boek van Job Die geslagen en verdrukt werd, Maarrr die gaf het óók niet op! Lees dan rustig even verder Wóórd voor wóórd, dan valt U op: „God doet smart aan - maar verbindt ook", Da's 't geheim, maar niet het slot! 'k Wil de rest U niet verhelen: Hij doorwond", staat er óók bij, „Zijn doorboorde handen - helen", Dót is troost voor U en mij! U stond op den dodenakker, 't Liefste van U, stond U af, Man en vader kwam niet thuis meer, Toch was het geen - zeemansgraf! Blijf niet stilstaan bij die groeve. God vergeet de Zijnen - niet, 't. Was Zijn Zoon, die aan het kruishout Ook voor V, Zijn tranen liet! Er is een weerzien, o, geloof mij, Dat is heus geen schrale troost. „Jezus leeft", ook in uw harte En blijft bij U, d&t is 't grootst! Vraag aan „Hem" maar op de knieën: „Wilt U ,God, mijn Heiland zijn, Wilt U Vader, óók mijn schaduw, Wilt U zelfs mijn - „adem" - zijn?" J.B. INGEZONDEN NEDERLANDSE ORGANISATIE VOOR INTERNATIONALE BIJSTAND. N.O.V.I.B. COMITÉ BRESKENS In een bekend tijdschrift stond dezer dagen een foto van een kind, een meisje „Sakeneh". ergens in Perzië. Bij deze foto van Sakeneh stond het volgende te lezen Dit is het Perzische meisje Sakeneh. Haar lichaampje is door ondervoeding misvormd. De foto is genomen voordat ze als een zielig hoopje in een vondelingen tehuis werd opgenomen. Gelukkig kon men haar daar nog tijdig helpen en na twaalf maanden was ze een leuk, gezond en levens lustig kind. Net als Sakeneh, is de helft van de wereldbevolking het slachtoffer van onvoldoende en eenzijdige voeding. In de regel bestaan hun maaltijden voornamelijk uit meel, rijst, mais, ba nanen of zoete aardappelen. Ook heel jonge kinderen eten niet veel anders. Ze krijgen te weinig eiwitten, nood zakelijk voor de normale groei van het lichaam. Velen sterven dan ook in de eerste levensjaren. Het lot van deze kinderen behoeft niet uitzichtloos te zijn. Als voldoen de en goede hulp wordt geboden, kun nen zij, net als Sakeneh, tot flinke en gezonde mensen uitgroeien. 0 Deze hulp, deze zo dringend nodige hulp kan mede door Uw medewerking worden geboden, als U Uw bijdrage tus sen 26 oktober en 1 november wilt af leveren aan de bij U langs komende collectant of collectrice. 0 Een daad van aktie ligt hier voor de jeugd (tieners). De jeugd van Breskens, de jeugd van Nederland. Antwoord jeugd, nu. Vanavond, tussen 7 en 8 uur, zullen wij U op het Gemeentehuis graag no teren voor het bezorgen en tevens op halen van de inzamelingszakjes Dat vergt een tijd van twee maal één uur. Mogen we op jullie rekenen? Korfbal B.K.C. IIOndo II 3—8. Zaterdag j.l. werd de wedstrijd B.K.C. IIOndo II gespeeld. Op het erg natte veld werd het een overwinning voor On do. Het eerste punt voor Ondo was een naar onze mening gedekt schot. Het werd 02 door een strafschop, waarna van vak werd verwisseld en het al vlug 03 was. En dan, na vele schietkansen gemist te hebben, maakte Jannis Kousemaker er door een prachtig afstandsschot 1 3 van. De regen die nu als water uit een kraan naar beneden stroomde, verhin derde Ondo niet nog 3 maal voor de rust met succes te scoren, waardoor de stand 16 werd. Na de rust werden de B.K.C.-aanval- len beloond met 2 doelpunten en wel van Joke v. d. Lijke en Antoin Rijckaard. Maar Ondo stond ook na de rust niet stil en bracht de stand op 38, wat ook de eindstand was van deze natte wed strijd. Voetbal 4e klasse H. Uitslagen van zondag JJ. Corn BoysBreskens 22; Aarden burgSteen afg.; KoewachtR.C.S. 1 3; ClingeLewed. Boys 13; Vogel waardeBiervliet 21. De stand ls nu Vogelwaarde 6 4 1 1 9 22—10 Clinge 6 3 1 2 7 12—11 Biervliet 5 3 0 2 6 17— 8 Corn Boys 5 2 2 1 6 13—11 R.C.S. 5 3 0 2 6 13—13 Lewed. Boys 5 3 0 2 6 13—17 Breskens 6 2 1 3 5 19—25 Aardenburg 4 2 0 2 4 17—12 IJzendijke 5 2 0 3 4 14—16 Steen 5 1 1 3 3 12—13 Koewacht 6 1 0 5 2 11—27 Programma voor zondag a.s. BreskensR.C.S. Hoewel R.C.S. op de ranglijst een be tere plaats Inneemt dan Breskens, moet Breskens, gezien het terreinvoordeel, de winst thuis kunnen houden. Om 12.30 u.: Breskens 3IJzendljke 3. Vismijn - Breskens Week van 11 t.e.m. 17 oktober 1964 794 kg. bot 1058 kg. schar 1124 kg. schol 148 kg. tong 2 kg. griet 7 kg. tarbot 2232 kg. kabeljauw 919 kg. wijting 52 kg. rog 1 kg. paling 55672 kg. export garnalen 5175 kg. pellerij garnalen 3910 kg. doorgedraaide garnalen Zondagsdienst doktoren. (Van 's zaterdagsmiddags 12 uur t.e.m. 's maandagsmorgens 8 uur) Breskens, Groede, Schoondijke Dr. Ossewaarde, tel. (01172) 566, Bresk. Oostburg-Aardenburg-Eede Dr. Hage, Aardenburg, tel. (01177) 366 Biervliet. Hoofdplaat, IJzendijke: Dr. Kalkman, Biervliet, tel. 01152-345 Cadzand-Retranchement-Sluis- Zuidzande Dr. Bom, Cadzand, tel. 01179 - 366 Zondagsdienst dierenartsen W. van Veen, tel 01170 - 2693, Oost-burg KERKDIENSTEN Zondag 25 okt. Ned. Herv. Kerk Aardenburg, 10.30 uur, Wika Dales Biervliet, 9.30 uur, Eerw. Heer Begeer Breskens, 9.30 uur, Ds. Spaans Oogstdankdienst - Extra collecte Cadzand, 10 uur, Da. van Kempen Groede, 11 uur, Ds. Doornink H. Doop Wegens verhuizing naar het nieuw gebouwde gemeentehuis zal de secre tarie op vrijdag 30 oktober a.s voor het publiek zijn. Met ingang van maandag 2 november a s. is de secretarie wederom geves tigd in het nieuwe gemeentehuis, Dorpsstraat 25. Het kantoor gemeentewerken blijft voorlopig gevestigd in het pand Dorps straat 74 en is voor het publiek elke werkdag geopend van 9 tot 10 uur. Het huwelijk van P. C. VAN DEN HEUVEL en J. M. HAARTSEN dat voltrokken zou worden op 30 oktober a.s., is uitgesteld tot 13 no vember a.s. Felicitatie-adres is dan Vogelenzang 16, Breskens. Het nieuw-gebouwde gemeentehuis is op zaterdag 31 oktober a.s. des middags van 3 tot 5 uur voor het publiek te bezichtigen Collecte zondagsschool Hoofdplaat, u uur, Eerw Heer Begeer Nieuwvliet, io uur, Ds. Brezet H. Avondmaal Oostburg, 9.30 uur, Ds. Luuring Bevestiging ambtsdragers Retranchement, 10 uur, Ds. Balk Schoondijke, 10 uur, Ds. Brinkman Oogstdankdienst - Extra collecte Sluis, 9.30 uur, Eerw. Heer de Vries St. Anna ter Muiden, 11 uur,Eerw.Heerde Vries St. Kruis, 9 uur, Wika Dales Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Dankdienst Collecte restauratieschuld IJzendijke, 9.30 uur, Ds, Docrnink Gezinsdienst Z.iidzande, 10 uur Da de Neeling Oogstdienst - Extra collecte Geref. Kerk, Breskens 10 en 3 uur, de heer Musch, Hoorn Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds. Praas 6 uur, Ds, v. d. Molen Cadzand, 9 uur, Ds. v. d. Molen Retranchement, 2.30 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10.30 uur, Ds v. d Molen Evang. Luth. Gemeente Groede, 9.30 uur, Ds. Henstede, Vlissingen R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 25 okt. Feest van Christus Koning Co lecte charitaswerk. H. Mis om 8 uur. Hoogmis om 10 uur. In de week H. Mis om 7.30 uur Woensdag gezinsmis om 19 uur Zaterdag lof om 19 uur. Collecte wereldmissie. Iedere avond om 19 uur Rozenhoedje. verkrijgbaar bij Fa. SMOOR DE HULSTER, Breskena

De Schakel | 1964 | | pagina 3