MEISJES LEENHOUTS' woninginrichting de Hervormde Kerk ie Breskens monteur of leerl. monteur woonhuis Tijdens de winkelweken in Schoondijke Vraagt inlichtingen in de winkel te Breskens A.V.R.O. radio-en televisiegids leerling-kapster punt 21. Met deze stand kwam de rust, waar wel uit blijkt dat de onzen in deze op stelling heel goed stand hielden. Zeven min. na de rust was het echter Atlas dat met een mooi schot de stand op 31 bracht. Hierna begonnen de B.K.C.'ers een fel tegenoffensief om de achterstand te verkleinen. Jammer, dat voor sommige spelers dit verhoogde tempo slecht plaatsen met zich mee bracht. Toch werd het harde zwoegen in de 27e min. na de rust bekroond met een fraai doelpunt, gescoord door Sjaak Merk, 32. In de 18 min. die nog res ten, is door B.K.C. alles op alles gezet om nog minstens één puntje door de korf te krijgen. Het mocht echter niet lukken en het was tenslotte Atlas die in de laatste min. de voorsprong nog wist te vergroten. Zo werd de eindstand 42 voor Atlas, wat, gezien de omstan digheden, nog niet zo slecht was. De stand is nu: Atlas 3 3 0 0 6 Swift 3 3 2 0 1 4 Top 2 10 12 B.K.C. 3 10 2 2 Animo 3 10 0 10 Stormvogels 10 0 10 Zuidwesters 2 10 0 10 Voetbal 4e klasse H. Uitslagen van zondag j.l. Lewed. BoysSteen 42; Biervliet Breskens 50; VogelwaardeIJzendijke 42; ClingeCorn Boys 00, Koe wachtAardenburg 15. De stand ls nu Biervliet 4 3 0 1 6 16— 6 Corn Boys 3 2 1 0 5 93 Vogelwaarde 4 2 115 138 Clinge 4 2 1 1 5 6—6 Aardenburg 3 2 0 1 4 126 R.C.S. 3 2 0 1 4 8—7 Lewed. Boys 3 2 0 1 4 99 Breskens 4 1 0 3 2 1118 IJzendijke 4 1 0 3 2 814 Koewacht 4 1 0 3 2 1018 Steen 4 0 13 1 6—13 Programma voor zondag a.s.: IJzendijkeCorn Boys: Breskens Aardenburg; SteenKoewacht; R.C.S. ClingeLewed. BoysVogelwaarde. IJzendijke, dat Corn Boys op bezoek krijgt, zal de winst wel aan de gasten moeten laten. Gezien de resultaten van Breskens. zal deze eveneens niet opgewassen zijn tegen het bezoekende Aardenburg. Steen kan profiteren van het terrein- voordeel en zodoende misschien de on derste plaats op de ranglijst verlaten. R.C.S. zal een zware dobber hebben aan Clinge. Wij houden het dan ook op winst voor Clinge. Ook Lewed. Boys zal wel de winst aan Vogelwaarde moeten laten. Om 12.30 u.: Breskens 3—Sluiskil 3. INGEZONDEN Men schrijft ons GRAMMOFOONPLAAT BARTIMEUSKOOR. Het Chr. Instituut voor blinde en slecht ziende kinderen „Bartiméus" te Zeist heeft een miljoen gulden nodig voor de bouw van een modern gebouw voor meervoudig gehandicapte kinderen, dat zal verrijzen op een groot terrein tus sen Driebergen en Doorn. Eén van de acties, waarmee men geld tracht bijeen te krijgen om deze plan nen te kunnen verwezenlijken, is eer grote grammofoonplatenverkoop. Deze grammofoonplaat met twaalf liederen, gezongen door het Bartiméuskoor. kost f 8.90 IL.P. 30 cm.). In Breskens is deze plaat te bestellen bij N. J. Bakker-Schouten, Burg. Ger- ritsenstraat 22, tel. 748. BURGELIJKE STAND. GEMEENTE WATERLANDKERKJE, over de maand sept. 1964. GEBOORTEN: Geen. OVERLIJDEN: Geen. HUWELIJKEN: 3, Willem Beerens, 32 j., geh. geweest met Johanna Suzanna Verplanke, en Cornelia van Soest, 29 j., geh. geweest met Dirk Willem Nicolai. INGEKOMEN: Geen. VERTROKKEN: 3, Willem Beerens, van Nieuveltweg 54 naar Oostburg; 22, Da niël A. Dekker, van Bakkersstraat 61 naar Biervliet. GEMEENTE OOSTBURG over de maand sept. 1964 GEBOORTEN: 1, Brigitte Cecilia, d.van G. P. S. Verhoosel en van Y. R. Van de Voorde wonende te IJzendijke; 1, Jacqueline Emma, d. van R. Ch. Tim merman en van L. E. Zeegers, wonende te Oostburg; 2, Karin Sophia Elizabeth, d. van H. H. Visscher en van E. U. Haers, wonende te Oostburg; 3, Rudi, zn. van P. J. Dingemanse en van L. M. Huurman, wonende te Biervliet; 4, Jeanine, d. van J. J. Jansens en van J. Schieman, wonende te Zuidzande; 5, Helene Ilse, d. van J. den Arend en van M. M. Kloosterman, wonende te Oost burg; 5, Roland Jacques Peter, zn, van J. Flemm en van G, A. de Lijser, wonen de te Cadzand; 5, Johnny Oscar, zn. van J. E. Borgers en van M. J. Duine, wo nende te Cadzand: 8, Dirkje, d. van L. Basting en van G. Vermeer, wonende te Oostburg; 10, Franciscus Joseph Domi- nicus, zn. van A. C. Calus en van M. M, G. Secelle, wonende te Sluis, Heille; 9, Geertruida Pieternella Maatje, d. van A. M. Kunst en van M. Scheele, wonen de te Oostburg; 11, Erwin Gustaaf Ge rard, zn. van G. C. de Poorter en van 5. L. van Opdorp, wonende te Oostburg; 13, Helena Geertruida Sara Elisabeth, d. van M. J. Leenhouts en van S. M. E. Faas, wonende te Sluis; 15, Jan Roelof, zn. van G. Voerman en van W. Mak, wonende te Oostburg; 15, Harm, zn. van G. Voerman en van W. Mak, wonende te Oostburg; 16, Conrad Cornelis Germai- ne, zn. van A. L. van Tiggelen en van A. T. van den Hemel, wonende te IJzendijke; 18, Franciscus Josephus, zn. van H. M. van der Weegen en van C. E. Kerbusch, wonende te Oostburg; 22, Yvonne, d. van N. Bogers en van T. J. M. Simpelaar, wonende te Oostburg; 22, Marco Pieter, zn. van J. P. Cruson en van A. C. Poissonnier, wonende te Oost burg; 24, Ando, zn. van J. A. Langedijk en van E. van der Wende, wonende te Oostburg; 23. Patrick Camille Elvira, zn. van A. P. M. van den Hemel en van M. J. Simonse, wonende te Breskens 25, Roel Franciscus, zn. van F. A. Versae- vel en van L. E. M. de Witte, wonende te IJzendijke; 25, Reinier Adriaan, zn. van A. W. van Dale en van D. A. den Dekker, wonende te Oostburg; 26, Car los Marcel, zn. van G. E. Buijsse en van E. M. C. Maes, wonende te Breskens; 28, Brian Emiel Celina, zn. van A. J. Moens en van R. R. de Bree, wonende te Sluis; 30, Ingrid Paulina, d. van J. B. Pijcke en van J. M. Riemens, wonende te Breskens. HUWELIJKEN: 1, Hendrik Leonard van Eek, 23 j. en Magdalena Suzanna Mas- clee, 23 j., beiden wonende te Oostburg; 22. Waltherus Cornelis Adrianus Marie Schoonen, 21 j., wonende te Rucphen en Rosita Rosalia Maria Huisman, 22 j., wonende te Oostburg. OVERLEDEN: 5, Alouisius Dionysius Debbaut, 85 j., wonende te Oostburg; 6, Jacobus Hubrecht Haartsen, 72 j., wonende te Oostburg: 8, Johanna de Seijn, 61 j., e.v. M. Versluijs, wonende te Zuidzande; 8 .Hubrecht Jan de Bliek, 79 j., wonende te Schoondijke; 14, Louis Antoine Viane, 78 j., wonende te Sluis; 21, Julianus Grandsaert, 78 j., wonende te Oostburg; 28, Adriana Johanna Por- reij, 71 j., wonende te Cadzand. 25-JARIG BESTAAN AFDELING W- ZEEUWSCH-VLAANDEREN VAN HET NEDERL. ROODE KRUIS. De dreigende internationale toestand gaf de stoot tot de oprichting van de afd. West Zeeuwsch-Vlaanderen van het Nederl. Roode Kruis op 13 oktober 1939. De eerste voorzitter was Mr. J. P Drost, burgemeester van Breskens. Van december 1940 tot december 1943 nam de heer J. P. M. Beelaerts van Emmi- choven, burgemeester van Zuidzande, deze functie waar, terwijl de heer J. Mijs, notaris te Oostburg van 21 dec. 1943 tot 21 dec. 1963 de leiding had. De eerste activiteiten bestonden uit het doen geven van cursussen in E.H. B.O. in het voorjaar van 1940, een ini tiatief, dat reeds op 10 mei 1940 zijn grote nut bewees. In het gebouw van de R.H.B.S. te Oostburg werd een nood ziekenhuis ingericht met 175 bedden. Gedurende de oorlog 1940-1945 werd vele malen hulp verleend door personen, die hadden deelgenomen aan de cur sussen E.H.B.O. Na onze bevrijding werden duizenden kilo's levensmiddelen uit België afkom stig, onder de bevolking verdeeld. In samenwerking met het Militair Gezag werd met honderden Rode Kruisbrieven een tocht gemaakt naar het bevrijde gebied. De heer A. Cambier uit Breskens bracht 5 ton levensmiddelenpakketten naar Rotterdam en Den Haag. In juli 1945 arriveerde een nieuwe legerambulance voor de afdeling. Via het secretariaat werden de meest uit eenlopende artikelen onder de bevol king verdeeld: fietsbanden, soda, zeep poeder, havermout, Canadese bloem, groene zeep, gecondenseerde melk, ba- byfood, koffie, fietsen voor wijkzusters, gift-boxes van Amerikaanse scholen, 3000 kg. Deense boter, 1300 voedselpak ketten voor ouden van dagen en stille armen, enz. Voor de scabiësbestrijding kon men op Oude Haven 10 zijn potje zalf afhalen. De toneelvereniging „O.Z.O." te Oost- burg, speelde grote bedragen bijeen voor de aanschaffing van een luxe ambu lance. 130 oorlogsslachtoffertjes werden opgenomen in Zweedse- en Zwitserse peetschappen. Het dag. bestuur ver zorgde ook gedeeltelijk de ontspanning in de arbeiderskampen. In 1950 werd in Oostburg een der Rampendepots van het Ned. Roode Kruis ingericht. Het depot bestaat uit: 90 bedden met matrassen; 270 wollen dekens; 360 lakens; 180 slopen; 500 bad handdoeken; bedzeilen; kruiken; uri nalen; spalken; kartonnen bekers, e.d. Kisten met verbandmiddelen en instru menten 24 sets bloedplasma. Het Rampendepst Oostburg is inge zet bij de watersnoodramp in 1953, toen velen uit Breskens en Hoofdplaat hun huizen moesten verlaten. De Transport colonne uit Oostburg kreeg versterking uit Brugge. Een damescomité heeft maanden gewerkt om de geëvacueerden uit overig Zeeland aan het nodige te helpen. De Bloedtransfusiedienst werd in 1948 onder leiding van de chirurg H. P. de Jong gereorganiseerd. Er waren toen pl.m. 25 donors, een aantal, dat nu ge groeid is tot 413. In 1953 werd 127 maal bloed afge staan, in 1963 was dit 390 maal. Dank is er op maandag 12 oktober 's avonds van 8.30 tot 9 uur en op vrijdag 16 oktober, 's avonds vanaf 7.30 uur gelegenheid om gezamenlijk het televisieprogramma, betrekking hebbende op de Kerkbouwactie, te volgen. Iedereen is welkom N.V. GEBR. VERDUIJN't suikerwerkenfabriek vraagt voor spoedige indiensttreding Goed loon. Goede sociale voorzieningen. 45-urige werkweek. Aanmelden Pr. Julianastraat 30, Breskens. Telef. (01172) 643 en 433 LUTEIJN's suikerwerkfabriek, Spuiplein 15, Breskens vraagt Gegadigden kunnen, zonder verplichting, alle gewenste inlichtingen bekomen over lonen en arbeidsvoorwaarden. Deze zijn minstens even gunstig dan in welk ander bedrijf ook in West- of Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. Kom eens met ons praten. Dit kan dagelijks geschieden van 8.30-12 uur en van 1.30-5 uur ten kantore, Spuiplein 15. een volle dag GRATIS meubels kopen een volle dag GRATIS vloerbedekking kopen een volle dag GRATIS gordijnen kopen een volle dag GRATIS bedden kopen een volle dag GRATIS dekens kopen Schoondijke, Dorpsplein 31 Telefoon (01173) 309 Breskens, Dorpsstraat 61 Telefoon (01172) 664 N.B. Gedurende de winkelweken in Schoondijke ook dins dagsmiddags geopend. Vrijdags in Schoondijke koopavond tot 9 uur. zij de bereidwilligheid van onze donors verloopt deze dienst voortreffelijk. Het ledenaantal van de afdeling steeg van 500 in 1941 tot pl.m. 4000 nu. Reeds enige jaren worden filmvoor stellingen gehouden in alle plaatsen van ons rayon, in totaal reeds 245. Be halve een goede speelfilm worden ook films vertoond over het werk van het Ned. Roode Kruis. Samen met een pro pagandistisch woord wordt zo de be langstelling in het Roode Kruiswerk levend gehouden. Ambulance. De ambulance van onze afdeling is naar de eisen des tijds in gericht en staat dag en nacht gereed. Dank zij de medewerking van particu lieren kunnen wij nog over 2 station cars met brancard beschikken, zodat ten allen tijde hulp kan worden ver leend. Welfare. Enige dames, die in 1958 een Welfare-cursus volgden, trekken er elke week op uit om thuis liggende zie ken en gehandicapten te helpen bij het maken van diverse artikelen. Boottochten. Elk jaar gaan enkele zieken op kosten van de afdeling een tocht van een week maken met het hos pitaalschip van het Roode Kruis. Dit jaar ging de tocht van Wemeldinge via Oud-Beijerland, Vianen, Utrecht, A'dam, IJmuiden, Vreeswijk, Schoonho ven, Dordrecht terug naar Wemeldinge. Colonne. De Helpers- en Helpsters colonne oefenen geregeld, om in tijden van nood paraat te zijn. Beide colonnes kunnen nog versterking gebruiken. Jeugd Roode Kruis. Af en toe wordt in het kader van het Jeugd Roode Kruis een inzameling gehouden van gebruikt speelgoed, dat door een padvindersgroep wordt opgeknapt. Ook worden plakboe ken en speelgoedbeesten gemaakt voor kinderziekenhuizen. Om gehandicapten een week vacantie in het Henry Dunanthuis te bezorgen, worden ingezameld: gebruikte postze gels, echt zilverpapier, doppen van j oghurtflessen schoon Wensen: Nieuwe leden; vrijwillige verhoging van de contributie; geregelde toezending van lektuur voor zieken; nieuwe donors, die hun werk in de streek hebben; aanvulling van de co lonnes; postzegels, zilverpapier en dop pen. verkrijgbaar bij Fa. SMOOR DE HULSTER, Breskens Zondagsdienst doktoren. (Van 's zaterdagsmiddags 12 uur t.em. 's maandagsmorgens 8 uur) Breskens, Groede, Schoondijke Dr. v. d. Maas, Breskens, tel. (01172) 466 Te koop aangeboden Pr. Julianastraat 1, Breskens. Inlichtingen I. Verschoor, Wijde- geldeloozepad 7, Haarlem. Gevraagd Kapsalon „Diana", Dorpsstr., Breskens KERKDIENSTEN Zondag n okt. Ned. Herv. Kerk Aardenburg, 10.30 uur, Ds. Blom Biervliet, 9.30 uur, Ds. Doornink H. Avondmaal Breskens, 9.30 uur, Ds. Spaans H. Doop Collecte kleine gemeenten Cadzand, 10.45 uur> Ds. Luuring Groede, 11 uur, Ds. Doornink H. Avondmaal Hoofdplaat, 10 uur, Eerw. Heer Begeer Nieuwvliet, n uur, Ds. Brezet Oostburg, 9.30 uur, Ds. Luuring Këiranehement 10 uur, Eerw. Heer de Vries Schoondijke, 10 uur, Eerw. Heer Nieuwen- huijsen, Den Haag Sluis, 9.30 uur, Ds. Balk St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Balk St Kruis, 9 uur, Ds. Blom Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Extra collecte kerkvoogdij IJzendijke, 9.30 uur, Ds. Brezet Zuidzande. 10 uur, Da. de Neeling 9 uur, jeugdkapel, Da de Neeling Geref. Kerk, Breskens 10 en 3 uur, Ds. Coumou; Haarlem H. Avondmaal Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds. Praas Cadzand, 9 uur, Ds. v d. Molen Retranchement, 2.30 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10.30 uur, Ds. v. d. Molen Evang. Luth. Gemeente Groede, 9 30 uur, Ds. Bartlema, Middelburg R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 11 okt. 21 e zondag na Pinksteren. H. Mis om 8 uur. Hcogmis om 10 uur. In de week H. Mis om 7.30 uur Woensdag avondmis om 19 uur In de week 's avonds Rozenkrans 19 uur. Zaterdag lof om 19 uur. Zondagsdienst dierenartsen H. van de Vijver, IJzendijke, tel. (01176) 388, b.g.g. (01152) 232.

De Schakel | 1964 | | pagina 3