zetten naar de Paulinapolder, waar een keerpunt was om dan weer de Breskense haven als einddoel te bereiken De wedstrijd werd begunstigd door zeer mooi najaarsweer en een oost tot zuid-oosten wind met windkracht 2-3. Geheel de wedstrijd zat er veel span ning in de strijd, welke vooral op de laatste meters ging tussen de Baltic Rose en de Tonnerre de Breskens. Even liet het zich nog aanzien dat Bouniler VI met de winst zou gaan strijken, doch de Baltic Rose wist zijn koers zodanig te bepalen, dat hij met 25 seconden voor sprong op de Tonnerre de Breskens wist te finishen. Na afloop reikte de heer A. van den Hoek de prijzen uit in hotel Valk, als vice-voorzitter der vereniging. De totale uitslag is: 1. Baltic Rose van de heer H. Leten uit Gent, 4 u. 35 min. 25 sec. 2. Tonnerre de Breskens,, P. Vroon, Breskens, 4 u. 35 min. 49 sec. 3. Boumler VI, Maas, Bres kens en Joppe, Oostvoorne, 4 u. 36 min. 49 sec. 4. Scaldis II, Provoost, 4. 45. 41. 5 Schorpioen, Dr. Brinkhorst, 4. 47. 42. 6. Furie, Eggermont, 5.00.24. 7. Fino, Reyneretz, 5.00.53. 8. Drakkar III, E. Six, 5.01.19. 9. La Licorne, G. van Stap pen, 5.02.51 Aardenburg Expositie. In het jeugdgebouw aan de Brouwe rijstraat hebben twee jeugdige plaats genoten een expositie gehouden, welke voor Aardenburg uniek genoemd mag worden. Bij deze gehouden expositie hebben zowel de mensen, die van de realiteit houden, als die welke het graag in het surrealistische vlak zoeken, kun nen genieten. Raadsvergadering. De Raad der gemeente Aardenburg heeft maandagavond vergaderd, onder voorzitterschap van burgemeester M. v. Berckel. Een nieuwe salarisverordening werd vastgesteld, hetgeen nodig was, daar de gemeente reeds enkele jaren een be volkingsgetal heeft dat minder is dan 4000. Er dient dan te worden uitgegaan van het jaarweddeschema voor gemeen ten met een inwonertal van 30004000. Aan de indienst zijnde ambtenaren zal echter het salaris der hogere klasse worden gegarandeerd. Aan een ambte naar van 24 jaar zal een minimum-sa laris worden gegarandeerd, terwijl aan een ambtenaar in de rang van schrijver, bij 15 jaar ononderbroken dienst bij de gemeente en het genieten van zijn maximumbezoldiging, gedurende 6 jaar een hoger schaalbedrag kan worden toegekend. De jaarwedde van de wethouders werd verhoogd van f 1800,- tot f 1980,-. De gemeente-werkman O. Snouwaert werd met ingang van 1 okt. 1964 aangesteld in vaste dienst in de rang van vakman. Naar aanleiding van de algemene huurverhoging van 1 juli 1964, was aan de Rijksgebouwendienst verzocht de huur van de politiekazerne eveneens te verhogen. Daar genoemde dienst hier mede accoord gaat, wordt de jaarlijkse huur gebracht van f 1893,84 op f 2130,63. Tijdens de jaarlijkse verkoopactie van de winkeliersvereniging WARVO, welke wordt gehouden van 16 t.e.m. 31 okt.. zal het sluitingsuur worden verlengd tot 's avonds 9 uur. Van dhr. A. Bonte werd een perceel grond gekocht aan de Akkerstraat voor f 4,- per m2. Het perceel is 12000 m2 groot en zal in het uitbreidingsplan worden bestemd voor bouwgrond. Tijdens de rondvraag kwamen ver schillende zaken aan de orde. De heer Buyck informeerde nog eens naar de bushalte te Eede. De voorz. kon hierop mededelen, dat er contact is geweest met de S.B.M. en dat deze bereid is haar medewerking hieraan te verlenen. De plaats waar de wachtgelegenheid zal komen, moet nog nader bepaald worden. De heer Rosseel vond dat het rijwiel pad van Aardenburg naar St. Kruis zeer geduurd, het had een hele tijd geduurd, maar nu bleek toch dat Sandra Cranen- burgh wist wat ze deed toen ze Jaap van Santen trouwde. In de grote zaal in Amsterdam, waar de Kring bijeenkwam liet ze zicht door Van Herpen de mensen aanwijzen. Schrijvers, dichters, wier namen ze ken de, die ze nu in levende lijve zag. Haar mening over Dick van Herpen steeg, toen hij er zo velen bleek te kennen, haar met. hen in kennis bracht. Ze merkte dat Jaap hier de aandacht trok. Hij was niet alleen de nieuwste ster aan het firmament, maar ook een van de grootte. Met een slag had hij zich in de eerste rij geplaatst. En zij, Sandra, deelde in de glorie. En ze wist dat ze opviel. Ze zag er heel goed uit en ze droeg een heel mo derne japon, die haar uitstekend stond. Vriendelijk deed ze en een beetje gere serveerd. Ze moesten nu niet denken dat ze zo blij als een kind was. dat ze in dit illustere gezelschap zich mocht bewegen. Ze was heus niet het onderwij- zersvrouwtje dat glorieerde in het suc ces van haar man. Ze was een Cranen- burgh en dit was het milieu waarin ze behoorde, waarin ze thuis was. Ze stond in een kring met Jaap van Herpen, met enkele bekende critici, een ultramoderne dichter en een toneel schrijver en de dichter pleegden krasse beweringen over de moderne literatuur. Het verveelde Sandra een beetje, ze vond hem geen leuke man zo gewichtig. Met een half oor luisterde ze naar de gesprekken om haar heen. Vlak in de slecht gelegd is. Er liggen nog veel put ten in en het losse grint maakt het rij den bovendien gevaarlijk, hetgeen hij geconstateerd had tijdens een fietstocht die hij een dezer dagen gemaakt had. De heer Paridaen vond ook de afras tering met prikkeldraad vrij gevaarlijk. De voorz. meende, dat de heer Rosseel te vroeg met zijn rijwiel op deze weg was gaan rijden daar de werkzaamhe den nog niet klaar zijn. Betreffende het prikkeldraad was hij niet zo bang, doch de kinderen moeten niet met zovelen naast elkaar rijden. Voorts vrceg de heer Rosseel aan dacht voor het monument op de markt dat wel eens een opknapbeurt nodig heeft. Ook wilde hij de politieverorde ning aangepast zien aan de knallende bromfietsen. De voorz. was het met de opknapbeurt van het monument wel eens en voor de bromfietsen staat de politieverordening op de helling. De heer de Klerk was kennelijk met papier en potlood door de gemeente ge weest om verschillende zaken te note ren. Hij vroeg het college van B. en W. naar de mogelijkheid om de Wandel dreef door te trekken naar de St. Bavo- straat voor auto's. In de Brouwerijstraat is een nachtbrander zeker op zijn plaats. Het brandpad achter de huis houdschool heeft een dringende op knapbeurt nodig. Ook wilde hij wel we ten, hoeveel woningzoekenden er staan ingeschreven. Een lichtpunt aan de Rijksweg voor de aanduiding aan de Peursenstraat zou voor het verkeer geen overbodige luxe zijn. Ook wilde hij we ten of het in de brand steken van de vuilnisbelt noodzakelijk is, daar de men sen er veel hinder van ondervinden. Wordt er bij het betrekken van een woningwetwoning ook vergoeding ge geven? In Eede staan nog enkele houten noodwoningen die nog bewoond zijn, terwijl op een andere plaats stenen staan, die onbewoond zijn. Volgens hem zou het aanbeveling verdienen de men sen naar de stenen noodwoningen te laten verhuizen. Een grote doorn in zijn cog was wel de rijwielbergplaats bij de Openb. school op de markt. Nog steeds wordt een gedeelte als autobox ver huurd, terwijl de fietsen van de kinde ren niet volledig opgeborgen kunnen worden. De antwoorden van het college waren soms zodanig, dat zich een discussie ontspon. Ten aanzien van het achterpad werd opgemerkt, dat enkele van de bewoners zelf dit pad onderhouden, daar zij er gebruik van maken. De anderen kan het weinig schelen hoe het er bij ligt. Voor het aantal woningzoekenden kan hij zich tot de secretarie wenden. Een lichtpunt aan de Peursenstraat is niet noodzakelijk, daar het de bedoeling is dat de mensen door Aardenburg rijden. De vuilnisbelt is een moeilijk punt dat nog in studie is. De bestaande rijwiel bergplaats is o.i. ruim voldoende. Door de gemeente zijn er al stangen in aan gebracht om de fietsen goed te kunnen opbergen. Door de kinderen wordt hier weinig of geen gebruik van gemaakt. Door de burgemeester zijn al eens al de fietsen er in geplaatst om te zien hoeveel er in gaan. De heer Lampo brengt het parkeer probleem op het Kaaiplein nog eens ter sprake. Door verschillende vracht wagens en nu zelfs bietenwagens wordt hier 's avonds geparkeerd. Voor voet gangers is er dan meestal weinig plaats meer over om er te lopen, zij moeten dan een hele omweg maken. Bovendien krijgen de omwonenden veel vuil in hun voortuintjes als het stro wagens betreft. De voorz. antwoordde, dat op zeer korte termijn met de eigenaars van deze auto's onderhandeld zal worden. De heer Rijckaart had wel enige kri tiek op het verhuren van de kolkzuiger en het daarbij behorende gemeente- personeel. Het eigen werk in de ge meente blijft liggen. Brengt deze ver huur gced op en wat gebeurt er met dat geld? Inderdaad komt er wel geld van bin nen. Dit wordt gereserveerd voor andere buurt stonden twee jonge vrouwen, de een wist ze, werkte mee aan een of an der tijdschrift en de ander was de vrouw van een schilder die nooit wat verkocht, waarom zij er een beetje bij verdiende met krantenwerk. Wat die twee hier deden snapte Sandra niet, maar op dergelijke bijeenkomsten ont moette je van alles „Zo te zien heeft hij het wel aan haar te danken", zei de donkere met de slui ke haren een beetje spottend. „Ja," lachte de blonde met de korte haardos, „zo echt de vrouw waarmee een man het ver brengt". „Zoiets vind je eigenlijk alleen bij vrouwen van hoge pieten, zoals gene raals en ministers", merkte de ander op. „Die vinden zichzelf zo verschrikkelijk belangrijk, omdat manlief zo verschrik kelijk belangrijk is. In onze kring heb ik dat nooit zo sterk meegemaakt". „Dat komt omdat onze mannen hun vrouwen meestal thuis laten", spotte de blonde. „Voorzover wij thuisgelaten kunnen worden, want meestal gaan we wel op eigen kracht", zei haar vriendin. „Maar ik denk dat zij thuis de dienst wel uit maakt. Hij lijkt me een aardige vent, niks geen kouwe drukte". „HCeft ook niet, die maakt zij wel". „Vind je ook niet Sandra?" vroeg Jaap opeens. „Pardon", zei ze „ik was even met m'n gedachten ergens anders", en ze wierp zich geanimeerd in het gesprek. (Wordt vervolgd.) doeleinden, hetgeen U in de begroting kunt terugvinden, aldus de voorz. De heer Paridaen informeerde naar de verbetering van de weg St. KruisSt. Laureins. Deze heeft de aandacht van ons college, aldus de voorz., doch de werken worden in volgorde van belang rijkheid uitgevoerd. Cadzand Raadsvergadering. Afwezig wegens ziekte: wethouder van Houte. Voorzitter J. A. Leenhouts deelde in de donderdagavond gehouden raadsver gadering mede, dat volgens mededeling van de Rijksdienst Aanvullende werken machtiging is verleend tot openbare aanbesteding van de riolering en op- jaaggemaal in de Vlamingpolder, welke zal plaats vinden op 21 oktober a.s. Het Rijk verleent in de kosten van aan leg van deze werken een subsidie van 85 pet. De door de raad der gemeente Bres kens aangenomen motie, betreffende samenwerking kustgemeenten, werd door de raad voor kennisgeving aange nomen. Burgemeester en wethouders hebben voor aanneming van deze motie een schrijven gericht aan Gedeputeerde Staten van Zeeland waarin medegeeld werd, dat er geen termen aanwezig wa ren om deze gemeenschappelijke rege ling in te trekken of te bevorderen dat door Ged. Staten goedkeuring aan deze regeling werd onthouden. Overeenkomstig voorstel van B. en W. werd aan M. Robijn een premie toege kend van 1|3 deel van de geraamde koste'n van verbetering van de woning Ringdijk Zuid 8 voor de aanbouw van een toilet tot maximaal het voor Rijks subsidie in aanmerking komende bedrag Met 5 stemmen voor en 1 stem blanco werd besloten tot herziening van de jaarwedderegeling van de wethouders, overeenkomstig voorstel van Gedepu teerde Staten van Zeeland. Conform voorstel van B. en W. werd een perceel grond van mevr. M. Cij- souw-de Hullu te Groede in gebruik ge nomen als vuilnisbelt, terwijl voor het egaliseren van de voormalige vuilnis belt van J. Risseeuw-Luteijn een kre diet van f 5000,- werd beschikbaar ge steld. De heren J. A. Leenhouts en I. van Houte werden met algemene stemmen benoemd tot respectievelijk lid en plaatsvervangend lid van het algemeen bestuur der Bestuursschool Zeeland. Verschillende leden verzochten bij de rondvraag aan B.en W. om een on derzoek naar de mogelijkheidt tot het oprichten van een instructiezwembad en. zo lang deze zweminrichting ter plaatse nog niet aanwezig is een bij drage te verlenen in de kosten van ver veer van de schoolkinderen naar een badgelegenheid in een andere gemeente. Oostburg 40-jarig jubileum. In het Rijksgebouw te Oostburg is het feit herdacht dat de heer W. Klerks 40 jaar in dienst was van 's rijks belastin gen. De rij van sprekers werd geopend door mr. L. W. van Os, hoofd van de inspectie invoerrechten en accijnzen te Terneuzen. Met een toepasselijk woord schetste hij de heer Klerks in zijn loop baan en bood hem de gebruikelijke en veloppe aan. De heer J. Romeinse, sectiechef uit Terneuzen, bood gelukwensen aan na mens het gehele personeel van de inspectie Terneuzen. Namens West Zeeuws-Vlaanderen sprak de heer J. ter Beek, 'sectiechef, die namens de dienstgeleiders een vul- nen aanbood en aan mevrouw Klerks- Swartelé bloemen overhandigde. De heer Van Hauwe, rijksontvanger te Oostburg, sprak namens het per soneel van de belastinginspectie en als voorzitter van de A.R.K.A. West Zeeuws- Vlaanderen. Hij bood een reisnecessaire en een boek aan. Voorts kwamen in de loop van de middag hun gelukwensen aanbieden de inspecteur der belastingen te Oostburg, de heer L. Siepelinga en de heer J. van Leeuwen, burgemeester van Oostburg. De jubilaris dankte alle sprekers voor de gelukwensen en cadeaus. Raadsvergadering. De raad der gemeente Oostburg heeft een voorstel van B. en W. te behandelen gekregen waarin zij voorstellen tot in voering van een woonforensenbelasting over te gaan. Verwacht wordt dat door de sterk groeiende recreatiebehoeften het aantal elders wonende personen, die in Oostburg een tweede woning ter be schikking hebben om er de weekends en vakanties door te brengen, in de toe komst zal toenemen. Indien deze wo ningen permanent bewoond zouden zijn, zou de gemeente een bijdrage uit het gemeentefonds kunnen krijgen, deze thans gederfd. Desalniettemin genieten zij toch van de voorzieningen welke door de gemeente worden getroffen. Door middel van invoering van deze nieuwe belasting zullen dan ook deze mensen een bijdrage leveren in de algemene uitgaven der gemeente. Deze mogelijk heid biedt de gemeentewet bij artikel 288. Er zijn verschillende mogelijkheden naar de welke deze belasting kan wor den geheven. Voorgesteld werd om als maatstaf te nemen het bedrag waarvoor de woning tegen brandschade is verze kerd en zo er geen verzekering is de ge schatte verkoopwaarde. De belasting per jaar naar de gestelde normen zou dan bedragen voor f 15000,of minder f 100,—, f 15000,— tot f 25000,— 125,—, van f 25000,— tot f 35000,— f 150,— en f 35000,of meer f 200, De heer Barendregt zei het niet te kunnen toejuichen dit soort belasting in te voeren, daar het gaat om woningen die door onze eigen mensen niet meer bewoond willen worden. Nu komen er mensen uit andere streken, knappen deze woningen op waardoor het landschap verbeterd wordt en nu gaan wij nog eens een extra belasting heffen. Burgemeester J. van Leeuwen zei, dat een ieder deze huisjes had kunnen op knappen dus ook onze eigen bewoners. Ondanks het grote woningtekort worden deze woningen niet gevorderd voor onze eigen bewoners gezien de grote woning nood die er nog in onze streek is. De raad ging tenslotte met de instelling van de ze belasting accoord. De wekelijkse lesuren vakonderwijs aan de openbare u.l.o.-school werd vastgesteld op 6-7 lesuur. Ds. H. W. Doornink te Groede werd aangesteld tot leraar in tijdelijke dienst aan het Koningin Wilhelmina Lyceum voor één lesuur per week in de Hebreeuwse taal. De volgende personen werden even eens aan het Lyceum benoemd in tijde lijke dienst voor de cursus 1 sept. 1964- 1 sept. 1965: A. Ausems; P. Baarends; L. S. ter Beek; J. Cramer; P. de Feij J. Lodder; F. Los; Mevr. M. Luwema; R. de Melker; Mej. E. Meijer; C. Schij- ve; J. van de Vegt; Mej. L. Verberkmoes en E. v. d. Waag. De vergunning van de heer H. Vis voor het hebben van een kiosk voor de verkoop van patates-frites en consump tie-ijs op de markt werd voor een jaar verlengd. Voor de som van f 21,50 per m2 wer den percelen grond verkocht aan de heren A. Triou 650 m2 en K. Belderok 720 m2. In de commissie van advies, als be doeld in artikel 8 van de woonruimte- wet 1947, werden herbenoemd de heren M. de Bruijne; W. de Coene; E. Dekker en J. Sanderse. In de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer C. Zuid- weg werd benoemd de heer C. Kurf, districtsopzichter der gemeenschappe lijke technische dienst. Vergadering. In café de Wilde is een vergadering gehouden van afgevaardigden van di verse Z.-Vlaamse boldersverenigingen. Het initiatief voor deze vergadering was genomen door de heer E. Cocquit uit Eede. Besloten werd om dit jaar in compe titieverband tegen elkaar uit te komen. Dhr. Cocquit zette uiteen hoe hij dit ge dacht had, waarna ook verschillende aanwezigen hun standpunt uiteen zet ten. Er werd besloten om op 11 okt. met de competitie te beginnen. Bij goed weer zal dan de eerste wedstrijd op de open bolbaan te St. Kruis worden ge speeld. Bij slecht weer gaat deze wed strijd door op de overdekte baan te Eede. Op deze bijeenkomst waren aan wezig de clubs uit Eede, St. Kruis en Oostburg. Reeds nu kon deelname ver zekerd worden van minstens 4 ploegen, t.w. Eede, St. Kruis, Waterlandkerkje en Oostburg met twee ploegen. De clubs te Breskens, IJzendijke, Hoofdplaat en Sas van Gent zullen nog in de gelegenheid worden gesteld deel te nemen. Waterlandkerkje Collecte. De te Waterlandkerkje gehouden col lecte voor de Nationale reclassering heeft een bedrag van f 27,- opgebracht. Hoogste punt bereikt. Op de in aanbouw zijnde 2 woning wetwoningen in de Stuerboutstraat wapperde deze week vrolijk de vlag. Het hoogste punt was n.l. bereikt. De woningen die worden gebouwd door het Aannemersbedrijf Vermeulen en Lippens, onder toezicht van het archi tectenbureau Bruijnooge, zullen volgen de week „onder dak gaan". Vismijn - Breskens Week van 27 sept. t.e.m. 3 okt. 1964. 570 kg. bot 884 kg. schar 1222 kg. schol 43 kg. griet 117 kg. tarbot 488 kg. rog 540 kg. kabeljauw 12 kg. paling 71 kg. poon 13 kg. wijting 32 kg. wulken 481 kg. tong 42768 kg. expert garnalen 3586 kg. pellerij garnalen 4685 kg. doorgedraaide garnalen 54954 kg. haring 404 kg. onverkochte bot Korfbal Zaterdag j.l. speelde B.K.C. tegen Atlas in Rithem. De wedstrijd verliep geheel volgens de verwachtingen. Daar B.K.C. met vier invallers moest aantreden, kon het haast niet anders dan een nederlaag worden. Na 15 min. spelen was het Atlas die de leiding nam en amper 2 min. later was het weer raak 20. Na 't verwisselen leken de kansen te keren, want slechts 4 min. later, in de 21e min., scoorde Bram de Ruijter uit een mooie doorloopbal het eerste tegen-

De Schakel | 1964 | | pagina 2