Souburg; 7. H. de Schipper, Breskens; 8. H. Barendrecht, Alblas erdam; 9. J. de Schipper, Breskens; 10. J. Wester- weele, St. Anna ter Muiden. Een ren ner reed de ronde niet uit. Voor de Zeeuwse wielercompetitie veranderde er weinig. De stand is nu: 1. R. Pijnen, Woensdrecht 181 pnt.; 2. R. Wagtmans, Zundert, 129 p.; 3. C. Rentmeester, Ovezande, 113 p.; 4. W. de Feber, Sluiskil, 88 p.; 5. J. de Vrieze, Souburg, 74 p.; 6. J. Brouwer, Rotter dam, 72 p.; 7. J. Beun, Biervliet, 67 p.; 8. P. Legierse, Den Bommel, 52 p.; 9. R. Buckacki, Axel, 42 p.; 10. J. Roosen daal, Steenbergen, 41 p.; 11. R. Koene, Achthuizen, 34 p.; 12. H. Mol, Lewe- doip, 32 p. Retranchement Bloemententoonstelling In het gymnastieklokaal van de o.l. school werd dezer dagen een tentoon stelling gehouden van p:t.planten, snij bloemen en miniatuurstukjes. Het ingezonden materiaal, meest ge kweekt door leerlingen der o.l. school, was van vrij goede kwaliteit. De belangstelling voor deze tentoon stelling was groter dan vorige jaren. De opbrengst is bestemd voor de schoolkas. Vergadering Groene Kruis. De afdeling Retranchement van het Groene Kruis hield een algemene ver gadering in de Gemeentezaal. De op komst was bedroevend klein. De voorzitter, de heer J. A. Hennekeij, deelde mede, dat de samenkomst in de eerste plaats bedoeld was om te pra ten over het stichten van een nieuw wijkgebouw, daar het oude niet meer voldoet. Plannen om het te verbouwen vonden bij de instanties die subsidie willen verlenen, geen bijval. Daarentegen bleek voor nieuwbouw van diverse kanten belangstelling te bestaan, waardoor de kansen op subsi diëring belangrijk stegen. Het gemeen tebestuur is bereid een perceel grond in het nieuwe bouwplan te reserveren voor een te stichten magazijngebouw, waarvan aan de vergadering een teke ning werd getoond. Het omvat een dokterskamer, zuster- kamer, magazijn, spoelkeuken en wacht kamer. De vergadering machtigde het bestuur over te gaan tot aankoop van de benodigde grond en tot het aanbe steden van het gebouw. De oude wo ning zal tezijnertijd worden verkocht. Afgesproken werd, dat nog deze win ter getracht zal worden meer belang stelling te wekken voor de algemene vergaderingen, hetgeen in deze periode, nu het bestuur beslissingen moet ne men van zo ingrijpende aard, zeer ge wenst zal zijn. De financiële resultaten van de laatste jaren zullen dan nader onder de cgen worden gezien, terwijl het bestuur aangevuld dient te wor den. IJzendijke Ernstig auto-ongeval. Zaterdagmiddag heeft zich op het kruispunt Tivoli in de rondweg om IJzendijke een ernstig auto-ongeval voorgedaan. Mevr. Van P. uit I-Jzendijke naderde met haar personenauto, waarin ook mevr. De J. en haar echtgenoot, even eens rut IJzendijke, zaten, uit de rich ting IJzendijke het kruispunt Tivoli. Zij verleende daar geen voorrang aan een vrachtauto met oplegger, bestuurd door A. J. S. uit Tcrneuzen. De vracht auto raakte de personenauto aan de rechter voorzijde, waarbij deze laatste enige malen over de kop sloeg. Beide dames werden zwaar gewond uit de personenauto bevrijd en naar het St. Elizabeth-ziekenhuis te Sluiskil vervoerd. De heer De J. kwam met de schrik vrij. De personenauto werd totaal ver nield. Enige tijd tevoren gebeurde op de zelfde kruising nog een auto-ongeval. mensen". „Je schijnt haar goed bestudeerd te hebben", lachte Jaap. „Ja kerel, ik heb mijn ogen goed de kost gegeven, toen ik bij jullie was. Je hebt een prachtig gezin, daar ben ik jaloers op. Je vrouw, dat is een pracht vrouw en ze weet het. Olga, em heel intelligent meisje, wil scherp en hard lijken, maar k het eigenlijk niet. Yvon ne is natuurlijk het zonnetje in huis, die lachebek. Fn Sander, daar zit een geleerde in. Stil water met een dieoe grond. Met die jongen zou ik wel eens een uurtje willen bomen". „Daar rul je heus de kans wel toe krijgen. Je bent nou één keer bij ons geweest, Dick, ik h op niet, dat het de laatste keer was. We hebben altijd al goed met mekaar kunnen opschieten". „Ondanks het verschil in leeftijd". „Klets vent! Tk ben geen ouwe bok maar zoals je hier mee geholpen hebt. dat vind ik reusachtig". „Praat er niet van". „Goed maar zolang je nog geen eigen huis en eigen gezin hebt wees dan zoveel mogelijk thuis bij ns". „Dat wil ik graag", zei Dick van Her pen met zoveel warmte, dat Jaap hem verwonderd aanzag. En toen kwam de ober met, de kip. Want minder kon niet. vond Jaap. Het kwam allemaal uit zoals Sandra het had gepland. Jaap kreeg de drukproeven van zijn boek ter correctie. Sandra las ze door. Een personenauto, bestuurd door A. F. uit Assenede (B.) kwam uit de rich ting Eiervliet en wilde bij het kruis punt afslaan in de richting van de Bel gische grens. Hierbij verleende hij geen v:orrang aan een achterop komende uto, bestuurd door de heer M. uit Ter- neuzen. Deze raakte daarbij de auto van P. aan de achterkant. Beide wa gens liepen schade op. Breskens De bietencampagne weer begonnen. Gisteren zijn de bietenleveringen te Breskens weer begonnen. Reeds vroeg in de morgen stond de Dorpsstraat en zelfs de weg tot ver buiten de kem der gemeente, reeds vol met bietenwagens, in afwachting om gewogen en verscheept te worden. Reeds veel schepen hiervoor liggen in de haven te wachten. Jubileum-mars. In verband met het feit, dat de Bres- kense muziekvereniging „Uit het Volk - Voor het Volk" deze zomer 65 jaar be stond, werd zaterdag j.l. een jubileum mars door de gemeente gemaakt. Met de drumband, versterkt met en kele leden van de Vlissingse drumband, voorop, trok de muziek onder het spe len van pittige marsen door de diverse straten. Onderlinge hencelwedstrijd. De hengelsportvereniging ,,De Zee krab" te Bresken zal morgen, r,aterdag 26 sept.. aan het z.gn. „Duivelshcekje" een onderlinge wedstrijd houden. Aan deze wedstrijd is tevens verbon den het kampioenschap 1964 van Bres kens. Korfbalsport. Zaterdag j.l. werd in Vlissingen de wedstrijd Vedo IIB.K.C. II gespeeld. Het was de tweede wedstrijd in deze competitie en ook de tweede nederlaag. Het was al vlug 2D voor de sterke Vlissingse ploeso waarna van vak werd verwisseld. Hierna maakte Ad van de Broeke het eerste tegenpunt door te prcfiteren van een fout van z'n tegen stander. e Na de rust maakte Vedo er 61 van en na lang volhouden werd het door een schot van Peter Nicolai 62. Ook gers, zodat we met 72 verloren. ZINGEN. Als het in een mensenleven Niet altijd gaat zo men wil, Brengt liet lied beslist weer zon'schijn Of, men wordt dan heel erg stil! Soms zingen wij van de lente, Of ook wel van - „Amsterdam". Dan weer eens het „Zeeuiosche Volks lied", Naar gelang het zo uitkwam! Men is dikwijls onverschillig- Bij het horen van een lied, En dan doet men erg onwillig Uiterlijk, maar anders niet! Want het lied doet dikwijls wond'ren En het hart opent haar deur! Tn een zangkoor zingt men samen En men stemt op elkaar af, Solozang met begeleiding Is een gave die God gaf! 'k Weet niet of U wel een,s luistert Naar een zéér geloov'ge vrouw, Haar huidskleur is hepl erg donker, Maar zij zingt van Liefde en „Trouw!" Als ik haar dan zo hoor zingen. Soms wel eens p de „T.V.", Dan moet ik me maar bedwingen, Anders zong ik luidkeels mee! Zij zingt lied'ren van haar Heiland Die zij liefheeft, en - is blij, Héél de wereld moet het horen. Want, zij staat in „d'Eng'lenrij Wat is 't heerlijk ..zo" te zingen. Zij getuigt met hart en ziel. Als streks de ..Bazuinen" schallen Zingt zij nóg: Mijn God. ik kniel!" Daarom is er maar „één" uitweg Als men zorg of moeiten heeft, Ga dan maar van „Jezus" zingen, Dan wéét men ivaarvoormen leeft!'! het laatste Dunt was voor de Vlissin- J. B. En in haar rees een stil respect voor de nan, waar ze mee getrouwd was. Wan neer re niet zou hebben geweten dat hij de schrijver was. zou ze dit boek in één adem hebben uitgelezen, zou ze er zéér beslist graag een hoofdstuk uit hebben voorgelezen op de literaire kring. Dit zou ze een b ek vinden om te bezitten. En Jaap. haar man, had het geschreven. Ze bewonderde hem diep en toch was er ergens een gevoel van onbehagen. Zij dacht dat ze Jaap van voor tot achter kende en nu bleek haar „lelijke eendje" een zwaan te zijn! Met al haar Cranenburgh-e trots moest ze toegeven, dat hij hierin boven haar uit. vér b "en h ar uit stak. Sandra, die zelf niet de minste li teraire begaafdheid had, had alle eer bied voor mensen die een boek konden schrijven. Ze zag haar Jaap met andere ogen aan. nu hij dit kunststuk had ge- rorht. Ze morst er even aan wennen. Ze had tot nog toe Jaap's bewondering, zijn de -otie als vanzelfsprekend aan vaard. Ze 7. :u het nooit openlijk toege ven, zelf niet aan zichzelf, maar ze had altijd het gevoel aelmd, dat Jaao zijn handen mocht dichtknijpen dat hij haar. Sandra van Cranenburgh. gekre gen had. En Jaap zelf had het gevoel in de loop d:r jaren zeker niet vermin- dc"d. Voor hem was z? nog altijd het ideaal, waarop hij verliefd was als in zijn jongensjaren. Nu bleek diezelfde Jaap. die ze in gedachten altijd beschouwde als tot Voetbal 4e klasse H. Uitslagen van zondag j.l. IJzendijke—Koewacl: t 5—3Steen- Vogelwaarde 11; BreskensClinge 40R.C.S.Biervliet 41 De stand ls nu: Vogelwaarde 2 1 1 0 3 8— 4 Lewed. Boys 1 1 0 0 2 5— 2 Corn Boys 1 1 0 0 2 5— 3 Biervliet 9 1 0 1 2 6— 6 R.C.S. 2 i 0 1 2 6— 6 IJzendijke 2 1 0 1 g 6— 6 Clinge 2 l 0 1 2 3— 5 Koewacht 2 1 0 1 2 9— 9 Breskens 3 1 0 2 2 11—13 Steen 2 0 1 1 3— 6 Aardenburg 1 0 0 1 0 3— 5 Programma voor zondag a.s.; AardenburgIJzendijkeClinge—Steen VogelwaardeR.C.S.BiervlietLewed. Boys; KoewachtCorn Boys. Misschien dat Aardenburg, dat IJzen dijke op bezoek krijgt, het op eigen ter rein tot een gelijk spel kan brengen. We geven Clinge weinig kans tegen Steen, gezien het gelijke spel van Steen tegen de koploper Vogelwaarde, afge lopen zondag. VogelwaardeR.C.S.BiervlietLewed. handen naar huis sturen. Biervliet, dat zendag een steekje liet vallen tegen R.C.S., zal tegen Lewed. Boys op z'n tellen moeten passen. Wij houden het op een puntenverdeling. Koewacht zal de winst wel aan de gasten, in dit géval Corn Boys, moeten laten. DUIVENSPORT Duwenver. ,.N. Sneller." Breskens. Uitslag prijsvlucht vanuit Moesereen op zondag j.l. Los 8 uur. Aank. Ie duif 8 u. 52 min. 29 sec., snelh. 1456 m. per min. 1 J. Jacobs. 2 J. Pijcke. 3. 9, 28, 60, 62 J. van Gijs. 4, 25, 40, 66 Jn. Pleijte. 5, 64 A. v.d. Voorde. 6, 8, 13, 47, 57 I. de Jonge. 7, 11, 15, 20 J. v. Oustenbrugge. 10, 52 J. v.d. Broecke. 12, 38, 76 en le overd. J. Jacobs. 14 J. de Meester. 16 M. Faas. 17. 63. 78 J. Donze. 13, 77 G. v.d. Velde. 19, 29, 36, 56, 67 Ko Quaars. 21, 51, 59 J. Carels. 22, 27. 35 J. Buize. 23^ 68, 80 J. Adam. 24 J. Klaaijsen. 28. 39, 44, 61, 75 P. v.d. Walle. 30, 55 J. v.d. Velde. 31, 53, 71 J. Quaars-V. 32, 33, 65 I. Ritico. 34 M. Quaars. 37 A. Versprille- K. 41, 58 Jn. Faas. 42, 73 Jac. Pleijte. 43, 46 P. Pleijte. 45. 54, 74, 79 Ad. Ver- straaten. 48, 72 C. van Opdurp. 49 H. Schelstraete. 50 H. de Krijger. 69 W. Bruijnooge. 70 M. Leurgans. 81 W. van Quekelberghe. P.V. Strijd in vredete Groede Uitslag cadeau-vlucht vanuit Moes- croen op z: ndag j.l. Los 3 uur. Aank. le duif 8 u. 51 min. 55 sec., snelh. 1425 m. per min. 1, 7, 24, 25 Joh. v.d. Wege. 2. 11, 26, 34 H. Elfrink. 3, 22. 38 Schautt.-de Roo. 4, 18 L. v.d. Wege Jz. 5, 14. 17, 29 L. v.d. Wege. 6, 27, 31, 37 M. Robijn. 8, 19 en le overd. D. Ekkebus. 9 J. Elfrink. 10 J. van Driel. 12, 13, 20 J. Vermeulen. 15 Jcr. v.d. Wege. 16 G. Dusarduijn. 21 A. Ekkebus. 23, 41 Jac. Becu. 28. 40 J. de Roeck. 30 J. Versprille. 32 C. de Poor ter. 33 J. de Vlieger. 35 D. Morel. 38 Jac. Maas. 39 F. Ras. ZESCIJFERIGE NUMMERS Eind 1963 werd aangekondigd, dat de vijfcijferige telefoonnummers in Rotter dam en Schiedam zescijferig zou wor den. De daarvoor nodige voorzieningen zijn nu gereed. Voor alle telefoonnum mers die beginnen met 3, 4, 5, 6, 7 of 8 is nu een 2 geplaatst, zodat zij als zes- cijferige nummers, beginnend met een 2, moeten worden gekozen. Gedurende enkele maanden kan men ook de vijfcijferige nummers nog kiezen met goed resultaat. Daarna wordt men haar opziend, opeens boven haar uit te steken! Daar moest ze aan wennen. Maar haar verwarring duurde niet lang. Jaap betekende méér dan ze ooit had gedacht. Als hij dus haar n g al tijd vereerde, betekende dit dat ze ver eerd werd door een man, die méér kwa liteiten had dan "e ooit had vermoed. En als je nu logisch redeneerde, ging zij daar beslist niet op achteruit. Als zo'n man je aanbidder was en bleef, nou. dan was je zelf ook niet van de minste. Sandra beredeneerde dit niet alle maal zo en misschien z u ze gek opge keken hebben als iemand haar die re denering had voorgepraat, maar in haar onderbewustzijn zochten haar ge dachten die weg. Jaap's succes was haar succes. En de mensen zouden zeggen, dat ze maar niet zo een gewone onder wijzer trouwde. We hebben altijd ge dacht: wat ziet ze in die man? kon ze niets beters krijgen? Nu, ze heeft het toch wel g ed gezien. Sandra wiet handig te manoeuvreren en ze kreeg het klaar, dat op de eerst komende bijeenkomst van de literaire k' ing zij aan de beurt was voor een bij drage. „Het is een beetje ^nders dan anders en erg actueel", had ze de presidente gebeld. „Het is nog onuitgegeven werk en het komt binnenkort van de pers. Onze kring is eigenlijk de eerste die er iets van verneemt". bij gebruik van de oude nummers ver wezen naar de nieuwe nummers. Deze nieuwe nummers zijn vermeld in de telefoongids voor Rotterdam en Schie dam, uitgave september 1964, die bin nenkort wordt verspreid. NEGEN KERKEN VRAGEN „ANTWOORD '64" Leden van negen kerken pakken gezamenlijk het kerkbouwprobleem aan. De snelle groei van nieuwe wooncentra aan de randen van de ste den. in de groeiende dorpen, in de nieuwe satellietsteden en in de gebieden van landaanwinning vraagt dat er - in adembenemend tempo - nieuwe kerken gebouwd worden. Niet alleen meer ruim ten waarin de gemeente alleen des zon dags vertoeft, maar ook werkplaatsen voor alle dagen van de week. Want het kerkewerk omvat tegenwoordig veel meer dan vroeger. In de komende vijf mar moeten er 396 van zulke kerken en gemeentecentra komen, hervormde en gereformeerde, doopsgezinde en oud- katholieke, lutherse en remonstrantse en christelijke gereformeerde, vrije evangelische en baptistenkerkgebouwen. Deze negen kerken willen op de uit daging die dit immense bouwprogram ma voor hen betekent een gezamenlijk ^ntwoord geven: ze vragen van hun le den één procent van het jaarinkomen. De noodzaak van dat „Antwoord '64" - de naam van de actie - zal in de ko mende weken op allerlei wijze worden onderstreept. Daarvoor wordt, ook in onze omgeving, nu allerlei voorbereid. N:g meer dan de actie zelf is de breed te van de samenwerking opmerkelijk. Niet alleen kerken die vanouds in de oecumenische raad van kerken in Ne derland vertegenwoordigd zijn, maar ook ke"ken die daartegen ernstig be swaar hebben, werken mee. Verwacht wordt dat niet alleen in de landelijke 1 elding van de actie, maar ook plaat selijk de kerkelijke gemeenschappen elkaar zullen weten te vinden in een ■amenwerking ter leniging van een ge meenschappelijke nood. Deze nood doet zich in het hele land voor, niet alleen in het westen. Geble ken is dat van de sinds de oorlog ge bouwde kelken in Nederland meer dan de helft buiten de Randstad werd ge bouwd. INVESTERINGEN VOOR DE TELEFONIE. Op grond van de belangrijke rol van de tele-communicatie in het maatschap pelijk bestel kon in de ontwerp-PTT- begrotïng 1965 voor uitbreiding en ver nieuwing bij de telefoondienst een aan merkelijk hoger investeringsbedrag dan in de begroting voor 1964 worden opge nomen. Voor het gehele PTT-bedrijf bedroeg het investeringsbedrag in de begroting 1962 212 min gld. in de begroting 1963 213 min gld. in de begroting 1964 245 min gld. Bovendien is het bedrag voor 1963 en '64 verhoogd met een suppletoir bedrag van 24 min gld. De ontwerp-begroting 1965 vermeldt een bedrag van 312 min gld., waarvan ongeveer 80 pCt. aan de telefonie ten goede zal komen. Het effect van de verhoogde investe ringen in '64 en '65 zal pas over enkele iaren aan het licht treden, aangezien voorbereiding en uitvoering van plan nen betreffende telefoongebouwen en -centrales geruime tijd vergen. Verho ging van de netto-produktie aan tele foonaansluitingen zal daarom eerst langzaam mogelijk worden. Dit wordt mede veroorzaakt, doordat een belang rijk deel van het investeringsaccres en van de produktiem'ogelijkheden besteed 4 moet worden aan het opvangen van de groei van het interlokale verkeer, ver oorzaakt door de bestaande abonnees. Daarnaast speelt ook de prijsstijging een rol. Daar de vraag naar aansluitin gen n?g steeds toeneemt, zal een in krimping van de wachtlijst eerst moge lijk zijn, wanneer de investeringen ge- Nu, dat vond de presidente wel leuk. „Hef, is toch niet van jezelf?" viste ze plagend. ..Verbeeld ie", zei Sandra bescheiden en genoot. De dames van de kring schikten zich na de thee tot luisteren, de meesten nogal kritisch. Sandra was een vrouw die zich wist te doen gelden en dat we?"d. niet door alle dames evenzeer ge apprecieerd. Onder beminnelijke lach- ies en vriendeliike woorden kreeg ze weieens een steek te verduren, maar die wist ze altijd handig te pareren. Nu vroeven diverse dames zich af, wat die mevrouw Van Santen nu weer voor bij zonders z u hebben en alleen mevrouw Bijleveld luisterde tevreden. Tegen de sonnetten van haar bloed ei een nicht had nog niemand opgekund. totogtoe was zij de eni^e die werkelijk literair bloed in de aderen toonde te hebben, zij het via de nicht. Sandra las de schets van de kleine on gen Gertjan p de bóeren-begrafe nis. 7iin groot verdriet om de dode vrouw Baars, die altijd zo aardig voor hem Was geweest, nog aangewakkerd door de zwarte ernst van de groten en zijii ontg ocheling*, toen hij bij het be grafenismaal de stemming steeds maar ■mg mtdooien, zijn ontzetting toen boer kamp de e°rste mop begon te vertel en (Wordt- vervolgd.)

De Schakel | 1964 | | pagina 2