DE EEKSTE VIOOL W. FENIJN, Boulevard 38, Breskens, telef. (01172) 506 de jcha kei ALG. NIEUWS BLAD ALG. NIEUWS VOOR WEST ZEEUWS-VLAANDEREN 18e Jaargang Nr. 988 Vrijdag 4 sept. 1964 Verschijnt iedere vrijdag Abonnementsprijs f 1,50 p. kw.; franco p. post f 1,90 Prijs der advertenties 12 ct. per m.m.; bij abonn. korting Advertenties m. brieven onder nr. of bij ons te bevragen 1 act.extra Telefoon (01172) 429 vJ DRUKKERS-UITGEVERS F' SMOOR DE. HULSTER - DORPSSTRAAT 10 - BRESKENS - TEL.'* - GIRO 358296 PLAATSELIJK NIEUWS Breskens Korfbaltournooi. Op zaterdag Jl. zijn in Kloetinge serie wedstrijden korfbal gehouden. Ook onze plaatselijke club B.K.C. was hierbij vertegenwoordigd met het eerste twaalftal. Dat ze het niet slecht hebben gedaan mag blijken uit het feit, dat ze in hun afdeling kampioen werden, door alle 3 de te spelen wedstrijden te winnen. Door dit mooie resultaat kunnen ze de competitie die weer vcor de deur staat met vertrouwen tegemoet zien. Reis bejaarden. De afd. Breskens van de alg. Bond van bejaarden maakte zaterdag jl. een bustocht voor haar leden en donateurs. De reis ging door de Braakman langs de DOW-fabrieken via Terneuzen over verschillende plaatsen in O. Zeeuws- Vlaanderen, terwijl in Hulst werd ge pauzeerd, waarna de terugtocht werd aanvaard. Allen hebben, mede dank zij het mooie zomerweer een prettige dag ge had. Cadzand Ploegwedstrijd. Zaterdagmiddag organiseerden de W. Z.-Vlaamse afdelingen C.P.M. en C.J.B.T.B. van de Zeeuwse C.P.J. op en nabij de hoeve „Elzenhof" van de heer P. de Bruijne te Cadzand een tweetal wedstrijden. Vcor de heren was het een ploegwedstrijd, bedoeld als selectie voor het op 19 september aanstaande, door de drie landbouwjongerenorganisaties in West Zeeuws Vlaanderen (P.J.G., C.J.B.T.B. en R.K.J.B.) te organiseren ploegkamploenschap van de streek. Voor de dames was het een wedstrijd in het klaarmaken van slaatjes. Bij het ploegen beoordeelde de jury. beste ande uit de heren J. Cappon uit Zuidzande, W. Cappon uit Cadzand en P. Dekker uit Zuidzande, de door de 8 deelnemers geleverde prestaties, waar bij gelet werd op de beginvoor ,de aan- storting van de voren en de diepte, ter wijl ook de geploegde sneden even hoog maar toch geaccentueerd moesten zijn. De jury bij de negen dames die in de keuken hun best deden, bestaande uit mej. A. van Hoeve uit Schoondijke en S. Dieleman uit Aardenburg, besteedde aandacht aan de wijze van opmaken van de werkstukken. Tijdens een gezellig samenzijn op „Elzenhof" werden de uitslagen bekend gemaakt. Bij de dames was deze: 1. R. de Smidt, Cadzand. 2. E. Eikelboom, Amsterdam en H. van de Velde, Beilen en 3. M. Quaak, Sluis. Bij de ploegwedstrijd was de uitslag: 1. P. Luteijn, Nieuwvliet, 230 pnt.; 2. J. Cappon. Cadzand, 224 pnt.; 3. K. Cap pon, Zuidzande, 212 pnt.; 4. J. Basting, Retranchement, 206 pnt.; 5. T. Schip pers, Nieuwvliet, 204 pnt.; 6. L. Minder- houd, Nieuwvliet, 201 pnt.; 7. D. Dekker, FEUILLETON door L. van Schooten HOOFDSTUK 3. Bezoek. „Zet vanavond een bord bij", had Jaap tussen de middag gebeld. „Je krijgt een gast". „Wie?" vroeg Sandra, maar eigenlijk verwonderde haar het antwoord niet. „Van Herpen". Dan zou as toch eindelijk dat genie eens van aangezicht tot aangezicht zien! 's Kijken of Jaap nu terecht zo'n hoge dunk van dat ventje had. Ze had op 't eerste gehoor de indruk, dat het een nogal ingebeeld manneke was. Nu. Sandra zou hem wel op zijn plaats zet ten. Olga, die in een opwelling van doch terlij ke behulpzaamheid haar moeder hielp met tafeldekken, zag het extra bord. „Wie kcmt eten?" „Die meneer Van Herpen, je weet wel, die literaire adviseur van je vader". Waterlandkerkje, 188 pnt.; 8. D. Lu teijn, Nieuwvliet, 175 pnt. De drie eerstgeplaatsten zullen naar het ploegkampioenschap van de streek worden afgevaardigd, dat op het perceel van de heer C. van Hoeve zal worden gehouden. Groede Aanrijding. Zondagmiddag is de 16-jarige F. V. uit Groede, toen hij te Oostburg met zijn bromfiets de Zuidzandsestraat overstak, aangereden door een perso nenauto, bestuurd door de Belg A. V. M. uit Temse, die de bromfietser schepte waardoor deze op de motorkap terecht kwam. Met een diepe vleeswond in het bovenbeen werd de bromfietser naar het St. Antoniusziekenhuis vervoerd. De bromfiets en de auto werden zwaar beschadigd. Schoondijke Straatlantaarns. Sinds enkele dagen heeft de P.Z.E.M. de Kon. Wilhelminastraat verrijkt met drie decoratieve straatlantaarns in de vorm van een schaal. Ooft- en tuinbouw. Op 18 en 19 september a.s. houdt de afdeling Schoondijke van Ooft- en tuin bouw haar jaarlijkse tentoonstelling in de zaal van de heer Wijffels. Door iede reen kunnen er bloemen, planten groen ten, fruit, fruitschalen of manden en snijbloemen worden ingezonden. In zending kan geschieden op 17 septem ber tot 20.00 uur. De eerste prijzen zullen worden be loond met bl embollen. Ook zal er veel aandacht worden besteed aan bloem- stukjes. Voor bejaarden wordt er een wissel beker beschikbaar gesteld. De tentoon stelling is geopend op vrijdag 18 sep tember van 17 tot 22 uur en zaterdag 19 september van 10 tot 11 uur voor be jaarden en van 13.30 t:t 22.00 uur. Het geheel wordt opgeluisterd door de „Boe- renkapel" uit Schoondijke. Bouwvergunning. De landbouwloods van de heer P. L. Vermue aan de Cathalijnenweg, die enkele maanden geleden door brand, veroorzaakt door blikseminslag, geheel werd verweest, kan weer worden opge bouwd. Vorige week is de rijksgoedkeu ring afgegeven. Bevolkingsonderzoek Het percentage dat geweigerd heeft aan het bevolkingsenderzoek op T.B.C. mee te werken bedroeg 15,9 pet. Een percentage van 84,1 heeft dus deelgenomen of wordt reeds geregeld doorgelicht. Zuidzande Wim du Bois wint auto. Zaterdagmiddag heeft Wim du Bois in Eeklo een wielerwedstrijd voor nieu welingen gewonnen. Hij had ruim een minuut voorsprong toen hij als eerste „Dat klinkt niet zo bar enthousiast". „Omdat ik er niet wild opgewonden over ben? Moet ik zijn stoel soms ver sieren?" „Mams, wat draaf je door. Ik geloof toch dat ik gelijk heb. Je hebt iets te gen die man en je kent hem nog niet eens. Is dat nou niet een beetje onbil lijk?" „Ach, je zeurt, Olga. Ik heb niks te gen de man. Je vader geeft hoog van hem op „En dan is het de natuurlijke reactie van mevrouw Van Santen, om dat een beetje te reduceren". „Misschien zo houd je de zaak in evenwicht". „Nou ja", bekende Olga, „ik snap Paps' enthousiasme ook niet. Ik ken de man evenfin. maar als je dat zo hoort griezelig knap, hoop diploma's, relaties, geeft niet om geld dan geloof ik ook wel dat die vrijer een heleboel pluimen op z'n hoed draagt. Enfin, hij komt voor vader. Ik trek er vanavond wel tussen uit". „Waar moet je heen?" „Even naar Suus Beyma, ik wil d'r in de tennisclub hebben". Nu ja, dacht Sandra glimlachend, Suus Beyma die had nog een broer ook, Tjeerd. Zoek de verborgen beweeg redenen. Haar was het best. De Beyma's waren aristocraten, ouwe Friese fami lie; hij was directeur van die grote che ^VlNs frit S/7 -. dat houdt U fit en wijs! Iedere ZATERDAG en ZONDAG vanaf 12 uur heerlijke patates frites, ijs en ijstaarten Beleefd aanbevelend, over de eindstreep kwam. Met deee zege is hij bovendien win naar geworden van een Belgische Wie- Iercompetitie, waaraan een auto als prijs was verbonden. Dit was voor de veelbelovende West Zeeuws-Vlaming de 33e overwinning als nieuweling van dit jaar. Met ingang van 31 augustus is Wim over naar de amateurs. Oostburg Afscheid opperwachtmeester. Maandag jl. werd in de commissie kamer van het Oestburgse raadhuis een afscheidsbijeenkomst gehouden, omdat opperwachtmeester G. van den Driest, dinsdag 1 september met pensioen ging Bij deze bijeenkomst waren o.m. aan wezig overste A. J. van Thiel uit Middc'- burg. burgemeester J. L. van Leeuwen en wethouder D. Geuze van Oostburg. Overste Van Thiel zei o.m. dat hij al tijd prettige contacten met opper wachtmeester Van den Driest heeft ge had. Hij overhandigde de opper een ge schenk onder couvert, ter gelegenheid van het afscheid en tevens omdat dhr. Van den Driest volgend jaar zijn 40- jarig politie jubileum zou hebben ge vierd. De commandant van de groep Oost burg, adjudant J. K. Hariot, sprak zijn spijt uit over het vertrek van opper Van den Driest en overhandigde hem na mens de groep een elektrisch scheer- apparaat. De burgemeester van Oostburg, dhr. J. L. van Leeuwen hoopte, dat opper Van den Driest het werk voor de poll- tiedierenbescherming zal blijven doen. Deze mocht hem een vulpen en enkele breken over Zeeland overhandigen. Na dat nog verschillende sprekers hun dank en gelukwensen hadden uitgespro ken, dankte dhr. Van den Driest allen. De eerste „Omloop van Zeeuws- Vlaanderen" werd een succes. Janus v. d. Breughel winnaar De eerste omloop van Zeeuws-Vlaan- de-en, een wielerevenement in 3 etap pes, is voor de organisatoren, t.w. de wielercomité's van Oostburg en Ter- neuzen, een succes te noemen. De belangstelling langs het parkoers, dat door vrijwel alle dorpen van Z- Vlaande-en liep, was bijzonder groot. Jammer was, dat een 3-tal Belgische ploegen verstek lieten gaan, zodat slechts met 48 renners zaterdag van mische fabriek. Als het wat werd, zou zij, Sandra, geen bezwaren maken. Ol ga kon het minder doen. Trouwens, Tjeerd Beyma ook! Olga was niet de eerste de beste, een echte Cranenburgh! Sandra had wel eens met de gedachte gespeeld die twee namen: Van Santen en Cranenburgh samen te koppelen. Dat was wel klaar te maken, al kostte het geld. Sandra van Santen Cranen burgh, dat klonk toch altijd nog beter dan Sandra van Santen en de oude fa milienaam werd zo ook in haar kinde ren voortgezet. Maar ze had er nog nooit met Jaap over gepraat. Ze vrees de dat hij zou gaan lachen Toch een beetje nieuwsgierig, stond ze in de erker uit te kijken. Ze hoorde een ver geronk, knallen daverend kwam een zware motor de hoek om- scheuren. Ze herkende meteen Jaap cp de duo. zijn tas stijf vastklemmend, grijnzend van plezier en ook een beetje angst. Zou dat die Van Herpen zijn? Het was Van Herpen; in een lange leren jas, de motorbril bengelend op zijn borst, net die foto van maarschalk Rommel in de woestijn! Hij was niet groot, maar leek forser door al dat leer. Scherpe trekken, donkere, onderzoe kende ogen, opmerkelijk slanke smalle handen, maar een stevige handdruk. Olga liep „toevallig" langs, nam hem scherp op. „Dat is mijn dochter Olga", stelde start kon worden gegaan. De eerste etappe TerneuzenTerneu zen over 165 km., gaf na een enerve rende strijd als uitslag te zien: 1. W. de Wilde, Oudelande, de 165 km. in 4 u. 8 min.; 2. A. v.d. Breughel, 4 u. 8 min. 2 sec.; 3. K. Leijten: 4. H. Peters; 5. C. Visser; 6. N. Lute; 7. F. Lachterop: 8. M. Hoogerland9. J. v.d. Horst; 10. J. Schouten; 11. F. Ouwerkerk; 12. P. Barendrecht; 13. J. van Geel; 14. P. Deenen; 15. G. Minneboo; 16. A Holle mans; 17. H. Schouten; 18. P. Felle- naers19. W. van Opstal; 20. T. Blom. De plaatsen van de overige Zeeuwen waren: 28. J. Moerdijk; 33. H. van Koe- veringhe; 36. Th. Marcus. De 2e etappe, een ploegentijdrit over 32 km., van Terneuzen naar Oostburg, werd gewonnen door de ploeg van „Ver- hceven" met de renners Barendrecht. Hollemans, Van Dordt, Bos. Braven- boer en Aardoom in de snelle tijd van 38 min. 50 sec. 2. „Cabelleroploeg" met H. Peters, Visser, Schouten, Minneboo. Blom en Van Smirren in 39 min. 40 sec.: 3. „Amstelbierploeg" met Leijten, Lach terop, Deenen, Schouten en F. Lie- brechts; 4. Ploeg „Legrand" met van der Horst, Plus, T. Peters, Rutten en Baars; 5. Ploeg „Boidin" met De Wilde. Peilenaers, Moerdijk, v. Koeveringhe en Marcus; 6. „Breda Bier" met v. Breugnei Lute, Hoogerland, Van Geel en Van Opstal; 7. „Bubble Upp" met v. d. Stap pen, Maliepaard, Kuys en Cooremans; 8. Ploeg „De Schrijver" met Rijkers, Poppen, Baker en Nieuwendijk. Deze ploegentijdrit telde niet mee voor het individueel klassement. De derde etappe OostburgOostburg over 120 km., gaf als uitslag te zien: 1. C. Visser, 120 km. in 3 u. 3 min. 50 sec.; 2. F. Ouwerkerk, 3 u. 4 min.; 3. P. Barendrecht, 3 u. 4 min. 10 sec.; 4. J. v. d. Breughel 3 u. 4 min. 20 sec.; 5. W. v. Smirren; 6. K. Leijten: 7. F. Lachterop: 8. G. Minneboo; 9. F .Liebrechts; 10. W. de Wilde; 11. P. Peilenaers; 12. M. Rutte; 13. M. Hoogerland; 14. J. v. Geel; 15. C. Baare; 16. W. van Opstal; 17. W. Bravenboer; 18. H. Schouten; 19. P. Cooremans; 20. T. Blom; 21. H. Peters; 22. J. v.d. Horst; 23. W. v.d. Stappen; 24. O. Baker en 25. T. Rijkers. Het eindklassement is als volgt: 1. A. v. d. Breughel, 285 km. in 7 u. 11 min. 32 sec.; 2. C. Visser in 7 u. 11 min. 38 sec.: 3. K. Leijten 7 u. 12 min. 8 sec. 4. F. Lachterop; 5. F. Ouwerkerk: 6. P. Barendrecht; 7. W. de Wilde: 8. H. Pe ters; 9. N. Lute; 10. M. Hoogerland; 11. Jaap trots voor. „Bent u op die motor?" vroeg Olga ge ïnteresseerd. Wat ze zich ook van Van Herpen voorgesteld had, niet dat hij een motormaniak zou zijn. Ze had meer gedacht aan een man die woonde in een ivoren toren. „Ja, die biek is van mij", zei hij niet zonder trots. „Wat is het er voor een?" „Norton". „Kopklepper?" „En of". „Hoeveel cc?" „Vijfhonderd". „Nou, u doet 't niet minder". Drie waren er geïmponeerd. Jaap, door de technische kennis van zijn dochter. Van Herpen, door de dochter zelf, en Olga, door de motor. Sandra keek het allemaal glimlachend aan. Moderne jeugd! „Ontdoe je", grinnikte Jaap. „Je ziet er zo geweldig uit. Ik barstte van de kou, daar achter op dat ding". „En dan had je nog wel mijn formi dabele gestalte als windbreker". IJs viel er in ieder geval niet te bre ken, ontdekte Sandra. Jaap en Van Herpen, dat was blijkbaar koek en ei. Olga had helemaal geen last van ver legenheid en scheen haar vooringeno menheid meteen overboord te hebben gegooid. Yvonne vond een motor-man ook iets geweldigs en bedelde meteen

De Schakel | 1964 | | pagina 1