59. W. de Vrieze, Oostburg. 60. A. Jur- gens, Bergen op Zoom. 61. M. Commij- ne, Zeebrugge, Molenvissers. 62. M. Les- cot, Ixeltes. 63. Eddy Imbert, Antwer pen, Molenvissers. 64. A. Biesbroeck, Hulst. 65. Fr. de Poorter, Ostende, O.F.C. 66. R. Wisse, Sluiskil, Z.H.C. 67. A. v.d. Velre, Biervliet. 68. J. van Die- rendonck, Hoofdplaat, De Schelde. 69. J. Doens, IJzendijke. 70. W. Catsman, Breskens. 71. A. Jansen, Breskens, De Zeekrab. 72. I. Christiaansen, Breskens, De Zeekrab. 73. J. P. Lepoetre, Kapelle. 74. Germ, de Spiegelaere, Heist, O.K..V. 75. L. de Paauw, Hoofdplaat, De Schel de. Cadzand De Breskense muziekvereniging ga/ een zeer geslaagde taptoe. Evenals vorige seizoen, gaf de Bres kense muziekvereniging „Uit het Volk- voor het Volk" zaterdagavond jl. een taptoe aan Cadzand-Bad. Behalve de muziekvereniging werkten ook de drumband uit Breskens en de drum band van de turnvereniging „Oranje- Nassau" uit Vlissingen, voor deze gele genheid samengevoegd, aan deze tap toe mee. Allereerst werd een marsje door Cad- zand-Dorp gemaakt, waarna per bus naar de winkelgalerij te Cadzand-Bad werd gereden. Vandaar vertrok men onder veel be langstelling met een lampionoptocht, waaraan door vele kinderen werd deel genomen, rond het „Haventje" en door de villawijk naar het terrein voor het café van de heer Boone, bij het begin van Cadzand-Bad. Hier werd tot slot van het optreden een grootse taptoe uitgevoerd, die getuige het herhaalde applaus ten zeerste in de smaak viel. Ploegwedstrijden. Zaterdag 29 augustus organiseert de afdeling West Zeeuwsch-Vlaanderen van de C.J.B.T.B. een ploegwedstrijd voor haar leden op een perceel vlasland vlak bij de boerderij „Elzenhof" te Cad zand. Voor deze wedstrijd, die is be doeld als voorselectie voor het binnenkort te Schoondijke te houden kampioen schap West Zeeuwsch-Vlaanderen van de drie jongeren boerenorganisaties Z.P.M.. C.J.B.T.B. en R.K.J.B., gaven zich reeds 12 deelnemers op. Voor de West Zeeuws-Vlaamse C.J.B.T.B. be tekent deze wedstrijd het 2e lustrum, omdat deze ontmoeting voor de 10e maal plaats vindt. Ook de dames-leden van de C.P.M. zullen zich op deze dag niet onbetuigd laten. Zij zullen tijdens de wedstrijd „lekkere hapjes" klaar maken, die 's avonds tijdens een ge zellig openlucht-samenzijn op „Elzen hof" zullen worden verorberd. Retranchement Met race-wagen in het tarweveld. De heer B. uit Sluis reed dezer dagen met zijn race-wagen op tamelijk on verstandige wijze door de Dorpsstraat te Retranchement. In een van de boch ten was hij zijn auto niet meer meestei en de wagen schoof naar de linkerzijde van de weg het korenveld in. Gelukkig waren er op dat moment op deze druk ke weg geen tegenliggers. Alle zes inzittenden kwamen met de schrik vrij. Oottburg Aanrijdingen. Maandagmorgen vonden vrij kort na elkaar twee aanrijdingen plaats. Pijn. half elf reden 2 personenauto's tegen elkaar op de hoek Oprit-Nieuwstraat. De ene, bestuurd door S. P. R. uit Sluis, reed vanaf de Oprit de Nieuwstraat in, terwijl de andere juist vanaf de Niéuw- straat de Oprit inreed. Deze laatste auto werd bestuurd door P. I. de B. uit Oostburg. Er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. Wel hepen beide auto's enige schade op. Om pl.m. 11 uur ontstond er op de Rijksweg Oostburg-Draaibrug, in de buurt van „De liter" een aanrijding waarbij een landbouwtractor met twee aanhangwagens en een Belgische per sonenauto betrokken waren. De uit de richting Draaibrug komende tractor, bestuurd door J. J. R. uit Aardenburg, stond rechts van de weg te wachten. Deze moest linksaf het land op rijden, maar moest wachten om het tegen- liggend verkeer voorrang te verlenen. tions, haar successen, ook van haar grote nederlaag, haar verdriet. „Een beetje informeel", zei hij aarze lend, maar ik wil het ook wel ln alle vorm doen". „Néé", zei ze afwerend. „Nee. Jaap niet doen nog niet?" Ze zag zijn ogen oplichten. „Ja". „Dus „Geef me de tijd. Ik mag jou ver draaid graag. Ik vind jou een fijne vent Ik geloof dat jij eigenlijk altijd mijn allerbeste vriend bent geweest. Maar dat is nog iets anders dan „Je man". Hij zag haar kleuren. „Ja", zei ze zacht. Van toen af hadden ze elkaar vaker gezien en gesproken. Toen was het, dat Sandra begon te merken dat ze hem miste, als ze alleen naar een concert ging. als ze niet met hem praten kon over het stuk dat ze gezien had, het boek dat ze gelezen had, zijn scherp, kritisch oordeel horen maar vooral voelen, als een muur om haar heen. zijn sterke genegenheid, zijn liefde voor haar, zijn verering waaimee hij haar Toen de laatste tegenligger was ge passeerd sloeg hij linksaf, juist op het moment dat hij door een achterop komende personenauto werd ingehaald. Ondanks snel uitwijken naar links kon deze auto, bestuurd door G. B. uit Roe- selaere, waarin zich behalve zijn vrouw Ook nog vijf kinderen bevonden, een aanrijding niet meer voorkomen. De auto werd zwaar beschadigd. Er deden zich geen persoonlijke ongeluk ken voor. Breskens Show-boót. Vrijdagavond werd weer een rond vaart met de show-boot gemaakt. Ook deze keer was er weer veel be langstelling voor en alle passagiers ge noten van het prachtige uitzicht. De boot voer langs de Zeeuws-Vlaam- se kust tot aan Knokke, dat men dank zij het prachtige heldere weer, goed kon bezichtigen. Vanaf Knokke voer men een eindje terug, waarna men overstak naar de Walcherse kust. Ook hier kon men ge nieten van het prachtige uitzicht. Op het benedendek was er gelegen heid tot dansen, waarvoor de muziek werd verzorgd door Freddy Teddy and the blue Jets, afgewisseld door marsen gespeeld door de muziekvereniging „Uit het Volk-voor het Volk", uit Breskens. De stemming aan boord was uitste kend. Hedenavond zal de laatste show-boot van dit seizoen varen. Hiervoor kuntU kaarten bekomen bij de plaatselijke V.V.V., die deze tochten organiseerde, alsmede bij de andere W. Z.-Vlaamse V.V.V.-kantoren. Eerste haring. De eerste haring in dit seizoen is gistermorgen in de haven van Bres kens binnengebracht door de Gebr. K. en J. v. d. Berg uit Urk van de UK 60 en 61. De haring werd gevangen in het Engels Kanaal. Het betrof hier een vangst van 47 ton, die werd gemijnd voor de prijs van 23 t:m 25 ct. per kg. Deze aanvoer heeft dus ruim 14 da gen vroeger plaats gehad dan vorig jaar, daar toen de eerste haring op 5 september werd aangevoerd. Strandfeest. Zaterdagmiddag organiseerde de af deling Breskens van de V.V.V. voor de tweede maal in dit seizoen een strand feest voor de kinderen van Breskens en van de gasten. Het werd een succes, want niet min der dan pl.m. 200 kinderen namen aan het feest deel. Het programma bestond uit zak- en hardlopen, alsmede schat graven. Vele kinderen gingen overge lukkig met een prijsje naar huis. Een groot aantal ouders en badgas ten sloegen de wedstrijden gade. Raadsvergadering. De raad van de gemeente Breskens kwam donderdagavond in openbare vergadering bijeen onder voorzitter schap van burgemeester J. A. Eekhout. Na een kort begroetingswoord, waarin hij mevr. M. M. Niermans-Gossije ln het bijzonder verwelkomde na haar ziekte, deelde de voorz. mede, dat be richt van verhindering was ingekomen van het raadslid J. A. de Nooijer. De notulen van de vorige vergadering werden ongewijzigd vastgesteld. Tijdens een der vorige raadsvergade ringen had de P. v. d. A.-fractie onder aandacht gebracht, dat bij de P.T.T. 35 aanvragen liggen van inwoners van Breskens voor een telefoonaansluiting. Het zou zeer in het belang van Bres kens zijn indien deze aansluitingen spoedig tot stand zouden kunnen ko men. Besloten werd dat B. en W. over deze aangelegenheid aan de Directeur van het Telefoondistrikt Breda zou schrijven. Bij de ingekomen stukken bevond zich bedoelde brief van B, en W. en het antwoord wat de Directeur hier op heeft gegeven. De heer J. Vergouwe vond dit antwoord onbevredigend om dat er geen uitzicht bestaat, dat de aangevraagde aansluitingen spoedig zullen worden gerealiseerd. Met betrekking tot de per 1 juli 1964 van kracht geworden huurverhoging^ is ten aanzien van het Rijkspersoneel in gaande genoemde datum een compen satie van 1,3% van kracht geworden droeg alsover alle modderpoelen van het leven Sir Walter Raleigh ja. dacht ze, peinzend in haar nu stille kamer over die woorden van haar dochter ze was zijn koningin, ze was het nog steeds. Toen had ze er met haar vader over gepraat, ..Van Santen ja die ken ik. Heel goed zelfs. Van de Volksuniversiteit. Hij heeft er es een goeie lezing gehouden over kind en school wijze vent. Ts die ,,Ik vrees van wel". „Vrees je „Vader, eerlijk, ik had me de toe komst anders voorgesteld". „Dat begrijp ik, m'n kind. Je ging ook een heel andere kant uit. Ik had ook iets anders verwacht. Maar ik weet niet cf je dan gelukkiger geweest zou zijn En op geluk komt het aan, meer dan op succes, op gevierd-zijn, op deelne men aan het Grote Leven enfin, daar weet je meer van dan een ouwe school meester als ik". „Ik ben zo bang. dat ik hem teleur stel". „Dat heb je zelf in je hand. Mijn met een minimum van f 2,per week of f 8,70 per maand. Naar aanleiding hiervan verzocht de Minister van Bin nenlandse Zaken deze compensatie regeling ook voor het gemeenteperso- neel van overeenkomstige toepassing te verklaren, wat de raad dan ook deed zonder hoofdelijke toestemming. De door de raad op 26 oktober 1959 vastgestelde verordening op de heffing van badhuisrechten verliest per 1 jan. 1965 haar geldigheid. B. en W. stelden in dit verband voor deze verordening opnieuw in ongewijzigde vorm vast te stellen. De heer Th. Cambier wees in dit ver band op de omstandigheid, dat het badhuis met een groot tekort werkt, welk tekort door de stijging van de lo nen en prijzen steeds grotere vormen heeft aangenomen. Hij vroeg zich af of het nu geen tijd is geworden de tarie ven te herzien. Deze materie bleek ook reeds in B. en W. punt van bespreking te hebben uitgemaakt. Te zijner tijd zullen B. en W. terzake met een afzon derlijk voorstel komen of hetzij bij de behandeling van de begroting, aan de orde stellen. Het vaststellen van de verordening in de oude vorm en met de oude tarieven, houdt immers niet in, dat de tarieven voor 6 jaar zijn bepaald. Tussentijdse wijzigingen van de tarie ven blijft steeds mogelijk. Hierop stelde de raad de verordening op de heffing van badhuisrechten naar analogie van de oude opnieuw vast. Bij de behandeling van het verzoek van de heer V .om een gemeentelijke krediet ten behoeve van de bouw van een vissersvaartuig, waren bij de raad, tijdens de vorige vergadering, bepaalde vragen gerezen, waarop het verzoek dan Ook voor nader onderzoek en toelich ting naar B. en W. werd terugverwezen. Er was thans een opgave omtrent de besommingen van de reeds met finan ciële hulp van de gemeente gebouwde vissersvaartuigen, waaruit blijkt, dat de besomming over de jaren 1962 en 1963 aanmerkelijk hoger lagen dan thans het geval is. De door de E.T.I. ten aan zien van de heer V. opgestelde prognose over 1964, kan als juist worden aange nomen. Met de huidige, minder gunstige om standigheden in de visserij dienen wij rekening te houden, aldus het advies van B. en W. Onder de gegeven om standigheden achtten B. en W. het dan ook in dit stadium niet verantwoord het verzoek van de heer V. in te willi gen. Zonder hoofdelijke stemming werd door de raad op vermeld verzoek afwij zend beschikt. Bij besluit van G.S. van 21 juli 1964 werd het door de raad op 19 december 1963 vastgestelde plan tot partiële her ziening van het uitbreidingsplan in on derdelen van de gronden, gelegen ten westen van de bebouwde kom (uitbrei dingsplan west) gedeeltelijk goedge keurd. De goedkeuring werd onthouden aan een gedeelte terrein, gelegen ten westen van de Ringlaan. G.S. schrijven dat dit gedeelte de bestemming heeft voor openbare of bijzondere bebouwing terwijl B. en W. de bevoegdheid is toe gekend de vestiging van bedrijven op dit terrein toe te laten. G.S. zijn van mening, dat op bedoeld terrein geen bedrijven moeten worden toegelaten, omdat daardoor de aanblik, die de nieuwe woonwijk zal bieden vanaf de rijksweg, zal worden bedorven. Uit ste debouwkundig oogpunt achtten G.S. het onjuist een nieuwe woonwijk af te sluiten met een bedrijfsterrein. Tot een maand na de beslissing van G.S. om de goedkeuring te weigeren bestaat de mogelijkheid, ingevolge art. 38, le lid van de Woningwet, bij de Kroon beroep in te stellen. B. en W. stelden de raad voor niet in beroep te gaan. Momenteel is de be stemming van het terrein dus onenbare of bijzondere bebouwing, aan welke be stemming B. en W. enige uitbreiding wensen te geven, waardoor de mogelijk heid open komt de grond ook te benut ten voor bijvoorbeeld de bouw van enige bungalows. Voorzitter zei nog, dat het daarom nodig zal zijn zich terzake met de stedenbouwkundige te verstaan, we zullen immers toch op het kompas van de stedenbouwkundige moeten varen. De heer Vergouwe informeerde of er inderdaad reeds een aanvrage was van een bedrijf voor vestiging. Wethouder P. Zegers antwoordde bevestigend. Vuor zover hem bekend is, is de aanvrage dochter neemt geen besluit waarvan ze de consequenties niet aandurft. Zo is het toch?" „Als ik het besluit neem, dan durf ik ook de consequenties aan". „Als een vrouw een man vindt die zo van haar houdt, dan mag ze haar han den dichtknijpen. En tenslotte is hij geen schilleman, al zijn daar achtbare lieden onder", schertste hij. Toen ze ja had gezegd, leek het of Jaap het nauwelijks vatten kon. Hij had met haar handen in de zijne ge staan en haar aangekeken. En toen had hij zoiets wonderlijks gezegd. .Daar zul je nooit in der eeuwigheid spijt van hebben". Nu ze had geen spijt gehad. Maar, dacht ze, dat kwam ook. door dat ze van haar eigen leven iets had ge maakt. Niet had vergeten dat ze een Cranenburgh was. Hij had haar geluk kig gemaakt; zij was meer voor hem geweest dan zo maar een onderwijzers vrouw, peinsde ze. Want Sandra had een toch nog al verwrongen beeld van onderwij zers vrouwen (Wordt vervolgd.) niet ingetrokken. Voor definitieve be handeling kwam de aanvrage eerst in aanmerking als het plan zou zijn goed gekeurd, wat dus niet is gebeurd. Zon der hoofdelijke stemming ging de raad met de visie van G.S. akkoord en hand haafde de oorspronkelijke bestemming met de verruiming ten aanzien van de bungalowbouw. Overweldigende successen voer „Scheldestroom" Op zaterdag 22 aug. j.l. werd in het „Wilhelmina-zwembad" te Breskens de traditionele zwem-drlekamp gehouden, waaraan werd deelgenomen door de zwemverenigingen „Starters" uit Aar denburg, „S.Z.V." uit Souburg en „Schel destroom" uit Breskens. Van de 25 zwemnummers wisten de Scheldestroom-deelnemers er 19 te winnen. Het hoogtepunt van deze zonnige middag was ongetwijfeld het nieuw Zeeuws record op de 5 x 50 m. vrije slag estafette dames, dat met 5 seconden werd verbeterd door Annie Brugge. Patricia Erasmus, Th. van den Heuvel, Coby Heijboer en Paula Donze. Bij de meisjes 10 en 11 jaar was het Joke Fenijn, die de 50 m. schoolslag op haar naam bracht. De 50 m. rugslag en 50 m. vlinderslag werden beide gewon nen door Patricia Erasmus. Bij de meisjes 12 en 13 jaar werd de 50 m. vlinderslag en 100 m. vrije slag een zege voor Paula Donze, die deze middag uitstekend in vorm was door zelfs twee maal de 100 m. vrije slag onder de 1 min. 20 sec. te zwemmen. Jongens 12 en 13 jaar. Hier toonde Jan Wesdorp zich op alle nummers de sterkste. Op de 50 m. vlinderslag en 100 m. vrije slag was hij onbetwist de eerste. Ook op de 100 m. schoolslag zwom hij in de snelste tijd, doch werd gediskwalificeerd, waardoor F. Ver- planke eerste werd. Meisjes 14 en 15 jaar. Marjo Ver gouwe won de 100 m. vrije slag, terwijl Annie Brugge met gemak de 100 m. rugslag en de 100 m. schoolslag op haar naam bracht. Jongens 14 en 15 jaar. Bob Riemens was hier de schoolslag-specialist. Hij won met ruime voorsprong de 100 m. schoolslag. Wim Jongman was voor zijn rivalen onaantastbaar op de 100 m. vrije slag. Bij de dames won Theunl v. d. Heu vel de 100 m. schoolslag. De overige nummers bij de heren werden gewonnen door P. v. d. Heuvel. Dit waren de 50 m. vlinderslag en 100 m. schoolslag. De volledige uitslag is als volgt: 100 m. schoolslag dames: 1. Th. v. d. Heuvel, Scheldestr., 1.38; 2. T. v. Velzen, S.Z.V., 1.39; 3. J. Fenijn. Scheldestr., 1.39.6. 100 m. schoolslag heren: 1. P. v. d. Heuvel, Scheldestr., 1.27.6; 2. J. Jobse, Scheldestr., 1.33.3; 3. B. Rie mens, Scheldestr., 1.35.6. 100 m. vrije slag meisjes 14 en 15 j.: 1. M. Vergouwe, Scheldestr., 1.24.5; 2. A. Brugge, Scheldestr., 1.27.6; 3. A. Le- liaert. Starters. 1.29. 100 m. vrije slag jongens 14 en 15 j.: 1. W. Jongman. Scheldestr., 1.11.8; 2. H. Lambregts, Starters, 1.13.5; 3. D. de Winde, Scheldestr., 1.13.6. 50 m. vlinderslag meisjes 12 en 13 j.: I. P. Donze. Scheldestr., 42.9; 2. E. Schaalje. Starters, 43.1; 3. Th. de Win de, Scheldestr., 51.2. 50 m. vlinderslag jongens 12 en 13 j.: 1. J. Wesdorp, Scheldestr., 44.3; 2. F. Verplanke, Scheldestr., 45.4; 3. R. Wolf. S.Z.V., 46. 50 m. rugslag meisjes 10 en 11 jaar: 1 P. Erasmus, Scheldestr., 47.6; 2. J. Fenijn, Scheldestr., 48.2; 3. M. Cambier, Scheldestr., 48.4. 50 m. vrije slag jongens 10 en 11 j„ 1. L. Wondergem. S.Z.V.35.8; 2. J. Sa- lomé, Scheldestr., 41.13. I. van den Broecke, Scheldestr., 41.5. 100 m. vrije slag dames: 1. T. v. Velzen, S.Z.V., 1.18.2; 2. P. Don ze, Scheldestr., 1.18.9; 3. G. Hogerheide, Starters, 1.22. 100 m. vrije slag heren: 1. W. Jongman, Scheldestr., 1.13.3; 2. G. van Galen, Starters, 1.14.2; 3. L. van Klinken, S.Z.V., 1.16.4. 100 m. rugslag meisjes 14 en 15 j.: 1. A. Brugge, Sctieldeslr., 1.41.5; 2. A. Leliaert, Starters, 1.49: 3. J. de Jong, Starters, 1.52.1. 100 m. schoolslag meisjes 12 en 13 j.: 1. E. Schaalje, Starters, 1.42.9; 2. C. Arendse, Scheldestr., 1.45; 3. Th. de Winde, Scheldestr., 1.52. 100 m. schoolslag jongens 12 en 13 j.: 1 F Verplanke, Scheldestr., 1.45.5; 2. P. Castel, S.Z.V.. 1.49.1; 3. A. de Bree. Scheldestr., 1.49.6. 50 m. schoolslag meisjes 10 en 11 j.: 1. J. Fenijn, Scheldestr., 47.4; 2. D. Bon- dewel, Scheldestr., 48.5; 3. P. Erasmus. Scheldestr., 48.7. 50 m. vlinderslag jongens 10 en 11 j.: 1 L. Wondergem. S.Z.V., 46.2; 2. P. Dieleman, S.Z.V., 59.3;. 3. J. Verstraete, Starters, 1.03.1. 50 m. vlinderslag dames: 1 T v. Velzen, S.Z.V., 42.5; 2. E. Schaal je, Starters, 42.8; 3. Th. v. d. Heuvel, Scheldestr., 44.4. 50 m. vlinderslag heren: 1. P. v. d. Heuvel, Scheldestr., 36; 2. H. Lambregts, Starters, 39.2; 3. M. de Kam, S.Z.V., 40.7. 100 m. schoolslag meisjes 14 en 15 j.: I. A. Brugge, Scheldestr., 1.44.3; 2. A. Leliaert, Starters, 1.44.6; 3. I. Klaassen, Scheldestr.. 1.56.9. 100 m. schoolslag jongens 14 en 15 j.: 1. B. Riemens, Scheldestr., 1.32.9; 2. D. de Winde, Scheldestr., 1.39; 3. J. Ver- duijn, Scheldestr., 1.39.7. 100 m. vrije slag meisjes 12 en 13 j.:

De Schakel | 1964 | | pagina 2