CORSET! DE EEKSTE VIOOL Middenstandscursus J flIlU/FUnilK UUWLNUIJR Li li OOSTBURG I. M. O. te Breskens ALG. NIEUWS BLAD VOOR WEST ZEEUWS-VLAANDEREN 18e Jaargang Nr. 987 Vrijdag 28 augustus '64 Verschijnt iedere vrijdag Abonnementsprijs f 1,50 p. kw.; franco p. post f 1,90 Prijs der advertenties 12 ct. per m.m.; bij abonn. korting Advertenties m. brieven onder nr. of bij ons te bevragen net. extra Telefoon (01172) 429 DRUKKERS-UITGEVERS, rSMOOR DE HULSTÉR - DORPSSTRAAT 10 - BRESKENS - TEL, PLAATSELIJK NIEUWS Nleuwvliet Raadsvergadering. De Raad van Nieuwvliet kwam dins dagavond in openbare vergadering bij een, onder voorzitterschap van burge meester J. C. Everaars. Na opening der vergadering deelde de voorzitter mede, dat van het raads lid J. A. Schippers bericht van verhin dering was ingekomen. De notulen der vorige vergadering werden ongewijzigd z.h.st. vastgesteld. Bij de ingek. stukken was een schrij ven van G.S. van Zeeland, inhoudende de kennisgeving van ontvangst van het raadsbesluit tot vaststelling van de ver ordening op de behandeling van aan vragen om bijstand en van bezwaar schriften ex. art. 29 en 38 der Alge mene Bijstandswet. Van de R.K. Stichting voor geestelijke volksgezondheid van het Wit Gele Kruis waren de jaarstukken over 1963 inge komen met het verzoek ook voor het jaar 1965 een gemeentelijke subsidie te willen verlenen. B. en W. adviseer den de raad de voor 1965 gevraagde subsidie op 3 ct. per inwoner te bepa len, waaraan de raad z.h.st. voldeed. Het verzoek van de Bond tegen het schenden door het vloeken van Gods Heiligen Naam, om een subsidie uit de gemeentekas te mogen ontvangen, werd op voorstel van B. en W. afgewezen mede op grond van de minder gunstige financiële positie van de gemeente. De raad besloot naar aanleiding van het desbetreffende verzoek van de Fe deratie van Verpleeginrichtingen voor langdurige zieken te Middelburg, voor het jaar 1965 een subsidie toe te kennen van 1 ct. per inwoner. Naar aanleiding van het verzoek van de Vereniging van Ned. Gemeenten, afd. Zeeland, werd als gemeentelijk vertegenwoordiger in het Algemeen Be stuur van de Zeeuwse Bestuursschool benoemd burgemeester J. C. Everaars, terwijl als plaatsvervanger werd aange wezen de loco-burgemeester. Op voorstel van G.S. werd de bezol digingsverordening van 30 dec. 1963 voor de ambtenaren ter secretarie in getrokken. Er was n.l. verzuimt voor de vaststelling van bedoelde verorde ning overleg te plegen met de onder scheidene ambtenarenbonden. Dit over leg heeft thans wei plaats gevonden, waarom de voorz. de raad kon verzoe ken de z'o juist ingetrokken verordening thans opnieuw en in ongewijzigde vorm vast te stellen. De voorz. zei, dat het hier uitsluitend en alleen om een for mele kwestie ging. Z.h.st. werd bedoel de bezoldigingsverordening opnieuw vastgesteld. In verband met de huurverhoging per 1 juli 1964 werd naar aanleiding van de desbetreffende circulaire van de Minister van Binnenlandse Zaken be sloten, de compensatie-maatregelen, v/elke voor de Rijksambtenaren zijn getroffen, van overeenkomstige toe passing te verklaren op de gemeente ambtenaren. FEUILLETON door L. van Schooten Niemand behalve Jaap van Santen. Hem ontmoette ze tijdens een voor stelling in de pauze. Ze zag hoe zijn ogen haar opnamen, zich toeknepen als wilde hij haar beeld goed in zich prenten. Toen kwam hij naar haar toe, net zo gewoon alsof ze elkaar gisteren nog hadden gesproken en zette een boom op over de hoofdrolspeelster, die hij maar oppervlakkig en aanstellerig vond. Sandra had er net zo over ge dacht. Ze gingen samen nog ergens wat drinken en ze praatten wat. Hij was man geworden, merkte ze. „Wat doe je nou?" „Onderwijzer aan de ulo". „Bevalt het je?" „Ja, o ja. Je bent van alles. Vader, circusdirecteur, beul af en toe, soms ge liefd, soms gevreesd. Bij mij gaat het niet allereerst om de les, maar aller eerst om de jongens. Om dat stel te winnen, dat daar zo'n beetje weerspan Het hoofd van de openbare lagere school te Nieuwvliet verzocht de raad financiële medewerking te willen ver lenen bij de aanschaffing van een transistor-radio en een film-projectie apparaat. B. en W. zijn van mening, dat de transistor-radio voor inwilliging vat baar is, maar dat een filmprojectie- apparaat naar hun mening niet strikt noodzakelijk moet worden geacht, mede gazien de ontwikkeling van de school televisie. Besloten werd voor de tran sistor-radio een bedrag van f 200,op de begroting 1964 uit te trekken. Naar aanleiding van een schrijven van de minister van Binnenlandse Za ken werd een loonregeling voor jeugdig administratief personeel vastgesteld. De bezoldiging ten behoeve van de typiste werd hierin bepaald op f 1748,— De leden van de adviescommissie in gevolge de woonruimtewet 1947 werden allen herbenoemd, het zijn de 5 raads leden, niet wethouders. De bijdrage-regeling behorende bij de Bcuwexplbitatieverordening der ge - meente werd zowel voor het plan West, als voor het plan Oost gewijzigd, dit in verband met de stijging van lonen en prijzen, die mede zullen drukken op de uitvoeringskosten van de in genoemde plannen voorziene openbare werken. Tot slot werd besloten inzake de bouw van drie zomerwoningen, met het ma kelaarskantoor „Vlissingen een over eenkomst aan te gaan. Botsing met maaidorser. Dinsdagmorgen botste onder langs de zeedijk, in een scherpe, onoverzich telijke bocht, de 19-jarige motorrijder Ch. J. de V. uit Nieuwvliet, tegen een maaidorser, bestuurd door de landbou wer A. C. P. de W. uit Cadzand. De V. liep hierbij zodanige verwondingen op, dat hij na behandeling door de arts Bom uit Cadzand. per ambulance naar het ziekenhuis in Oostburg moest wor den gebracht. Beide voertuigen liepen lichte schade op. Qroede Geslaagd strandfeest. Zaterdagmiddag was er voor de kin deren van Groede en de aldaar ver toevende badgasten en strandfeest, ge- organiserd d'oor de plaatselijke V.V.V. Mede door het schitterende zomerweer was de belangstelling groot. Zeer geslaagd Judo-tournooi. Zaterdagmiddag organiseerde de V.V.V. te Groede een judo-tournooi in de dui nen voor het paviljoen „De Groe". Aan dit toumooi namen deel de judo-sport verenigingen uit Middelburg, Vlissingen en Breskens. De voorzitter van de V.V.V., de heer P. M. Hoste, heette voor de aanvang der wedstrijden alle judoka's, alsmede de vele belangstellenden hartelijk wel kom. Spr. zei verheugd te zijn dat de Breskense judo sportvereniging vorig jaar het initiatief genomen heeft om te komen tot deze jaarlijkse judowed- strijden. Hij eindigde met de hoop uit nig zit te wachten om weer volgegoten te worden met iets dat ze waarschijn lijk niet zal interesseren. Maar ik heb een mooi vak". „Wat?" „Geschiedenis". „Al die dooie stadhouders?" „Ik maak ze weer levend". Ze zag hem aan en opeens glimiachte ze. „Ja, da's nou net iets voor jou' „Sandra dat is nou eigenlijk het mooiste. Die jongens worden straks mensen. Daar mag je een beetje aan meehelpen. Het gaat er niet alleen maar om dat ze weten wie Dirk de Der de was en wanneer de Heilige Alliantie werd gesloten. Man, moet je soms die vragen, die opmerkingen horen. Ik heb er een paar bijzitten nou Ze luisterde. Ze luisterde naar een man die vertelde over zijn werk waar van hij hield, over kinderen waarvan hij hielde. „Ben je al getrouwd?" Hij lachte geschrokken. „Nee, verbeeld je". „Nou is dat zo gek?" „Daar moeten er twee voor zijn, San dra". Ze merkte dat zijn toon tegenover haar ook vrijer, zekerder geworden was. Het waren nog dezelfde ogen, maar geen honde-ogen of het moest een héél intelligente waakzame herder zijn! „Nou een jongen als jij kan toch MEDISCHE T7 VT Burchtstraat 13 Opgave J. DE RIJK, hoofd der school, Zandstraat 34, Sas van Gent, telefoon (01157) 268- R. DE RIJK, hoofd der school, Dr. Huizingastraat 24, Schoondijke, telefoon (01173) 496. te spreken, dat de wedstrijden, waar voor de V.V.V. te Groede vorig jaar een 2-tal wisselbekers had beschikbaar ge steld, een sportief verloop zouden heb ben. De uitslagen waren als volgt: Junioren: Breskens-Vlissingen 1020; Middelburg -Breskens 255Middelburg-Vlissingen 17—10. Middelburg veroverde de wisselbeker met 42 punten, Vlissingen verwierf 30 pnt. en Breskens 15 pnt. Senioren: BreskensVlissingen 2212; Middel burgVlissingen 2710Breskens Middelburg 1030. Ook hier kwam Middelburg in het bezit van de wissel beker met 57 punten. Breskens behaal de 32 pnt. en Vlissingen 22 pnt. De heer Hoste reikte met een toepas selijk woord de bekers aan de winnende vereniging uit, waarbij hij de hoop uit sprak, allen het volgend jaar weer te rug te zien op het derde judo-tournooi te Groede. De voorzitter van de Breskense judo sportvereniging, de heer I. de Hulster, dankte de V.V.V. van Groede voor hun medewerking, alsmede de judoka's voor hun opkomst. Ook de vele belangstel lenden dankte hij voor het bijwonen en aandachtig volgen der wedstrijden. Hij hoopte dat volgend jaar nog meer verenigingen aan het tournooi zullen deelnemen. In de pauze bood de eigenaar van Paviljoen „De Groe" alle judoka's en officials een kopje koffie aan, hetwelk zeer op prijs werd gesteld. Hoofdplaat Hengelwedstrijd. Zondag j.l. werd te Hoofdplaat de 6e internationale Zeehengelwedstrijd ge houden, georganiseerd door de H.S.V. „De Schelde". Er waren ongeveer 350 deelnemers, maar de vangst was matig. De uitslag is: 1. A. M. Bentschap-Knook, Hoek, 882 p. zeker aan iedere vinger een meisje krij gen?" „Wat moet ik met aan iedere vinger een meisje doen? Aan één vinger één ring, dat is tenminste wat". „Nou en is er geen schone slaap ster?" „O, ja", zei hij verzekerd. Ze schrok er toch even van. „En wie is die gelukkige? Of ken ik haar niet?" „Of je haar kent weet ik niet, maar jij bent het". Klap! Zo maar in haar gezicht' Even wist ze niet waar ze kijken moest. Teen probeerde ze te lachen. Zocht snel een uitweg. „Ik ken haar niet en ik ben het. Dus ik zou mezelf niet kennen?" „Ik heb dat niet gezegd. Ik heb ge zegd: Ik weet niet of je jezelf kent" „Nee", zei ze in gedachten, „dat weet ik zelf ook niet. En jij, ken jij me dan?" „Nee, natuurlijk niet. Of liever, ik ken je te weinig. Jammer genoeg. Maar ik weet iets van je". „Wat dan". „Dat jij het bent en het altijd zult zijn. Dat wist ik de eerste keer toen ik je zag. En nu zie ik je na al die jaren weer en het is nog net zo". Ze zag hem aan en sloeg haar ogen neer. „Dat is toch wat Jaap, eigenlijk ben je een gelukkig mens". 2. G. Claeijsens, Aardenburg. 3.R. Holle voet, Ostende, O.F.I. 4. F. Lecluijze, Hoofdplaat.5. L. van Heester, Hamme. 6. L. Verstraete, Hoofdplaat, De Braak man. 7. K. van Tatenhove, Vlissingen, H.S.V. Vlissingen. 8. Dhr. Knock, Knok- ke, O.K.V. 9. M. Schetters, Halsteren, De Zeester. 10 C. Riemens, Breskens, De Krab. 11 J. Heijdens, Vlissingen. 12 M. de Putter, Hoek, Sp. en Genoegen. 13. J. Harms, Sluiskil 14. J. Verstraten, Hoofdplaat, De Schelde. 15. F. Potvlie- ger, St. Ammansberg. 16. J. Verher- brugge. IJzendijke. 17. P. Hoogenhout. Goes. 18. R. Beheijt, Ostende, O.F.C. 19. I. Cruson, Breskens, De Krab. 20. M de Schacht, Ostende, O.F.C. 21. Maur. Ceulenaere, Heist, O.K.V. 22. Mej. M. de Pierre, IJzendijke. 23. A. Hofman, Hoek, Sp. en Genoegen. 24. F. Palinck. Stampersgat, De Schar. 25. R. van Waes Sluiskil. 26. G. van Berkum, Vlissingen, H.S.V. Vlissingen. 27. W. Pasman, Rot terdam. 28. J. Heijninck, Boom, O.K.V. 29. D. Duininck, Groede. 30. Paul Scher- beijn, Hoofdplaat. 31. C. Schilleman, Halsteren, De Zeester. 32. Albert Win- tein, Heist aan Zee, Oostkustvissers. 33. J. van Drongelen, Sluiskil, Z.H.C. 34. S. Versprille, Breskens, De Krab. 35. J. Jansen, Sas van Gent, Z.H.C. Sas. 36. F. Hamerlinck, Sluiskil. 37. A. Smolle- naars, Temeuzen, O.N.I. 38. P. Martens, IJzendijke. 39 D. de Feijter, Breskens, De Krab. 40. F. P. de Waal, Klooster- zande. 41. D. de Waal, Vlissingen, H.S.V. Vlissingen. 42. E. J. de Kort, Sas van Gent. 43. R. v.d. Rosteijne, Assenede, De Schelde. 44. J. v.d. Steigel, Stekene, De Vogel. 45. F. de Keukelaere, Gent. 46. F. de Jong, IJzendijke. 47. George Wintein, Heist aan Zee, O.K.V. 48. F. Goosen, Bergen op Zoom. 49. W. van Herreweghe, Gent, Molenvissers. 50. G. van Binten, Bussum .51. Joh. Heijne- man, Knokke, Oostkustvissers. 52. J. Verbeek, Halsteren, De Zeester. 53. G. Tanghe, Ostende, O.F.C. 54. A. v. Tor- nout, Eeklo, Molenvissers. 55. G. v. Til burg, Halsteren, De Zeester. 56. P. Landsheer, Heek, Sp. en Genoegen. 57. J. Devlieghe, Heist, Oostkustvissers. 58 Ph. L. Moelker, Breskens, De Zeekrab. „Dat ben ik ook". „En je weet nog niet eens of je ooit gelukkig wordt". Ze scheen van de hak op de tak te springen, maar hij volgde haar. „Sandra, pas als jij in alle glorie ge trouwd bent en ik heb je van de trap van het stadhuis zien komen, dan geef ik het op". „Je geluk?" „Nee, wel m'n geluk met jou. Ik zal me er zeker niet door laten kapotma ken. Ik ben niet het type treurwilg. Maar zolang ik niet zeker weet, dat ik beslist geen kans meer heb, zolang houd ik het op mijn kans". „Je kans op mij". Ze vroeg het niet, ze stelde het vast. „Ja Misschien, wanneer die vreselijke epi sode Jimmy er niet geweest was als ze niet die schrijnende teleurstelling, dat grote verdriet had gekend, dat ze zich niet in dit gesprek had geweegd. Maar het was haar of ze uit een warme, van bedwelmende geuren vervulde broei kas opeens kwam aan het zonnige strandzeestrand met een fikse zilte bries. Ze ademde diep. „Jaap was dit een aanzoek?" waagde ze. Hij zag haar scherp aan. Speelde ze met hem? Flirtte ze? Hij zou het haar nooit vertellen, maar hij wist alles van haar, van haar vrienden, haar flirta-

De Schakel | 1964 | | pagina 1