Wegens vakantie gesloten Philips TELEVISIE Philips haardroger Th. de Witte Zn. Firma Schippers Nauia Bezoekt morgen, zaterdag 22 augustus, het TT TT^O.TOTIPlVrOOT 'n du'nen te GROEDE. Deelnemende J III i verenigingen: Breskens, Middelburg en Parfumerie stuk ZEEP Maas-Hamelijnck Vanaf f 948,- Visserijfeesten 1964 Van 24 augustus ioi en mei 19 september DAMES! Modevakschool E.N.S.A.I.D. beginnen weer op 7 september a.s. K. S. van de Velde-Jacobs NU f 24,95 Firn SCHIPPERS NAUIA A.V.R.O. radio-en televisiegids Vlissingen. Aanvang 2.30 uur. Voor een heerlijk naar a DE Mercuriusstraat 24 SPECIAALZAAK Breskens Telefoon 857 vanaf maandag 24 t/m vrijdag 28 augustus Dames- en heren-confectiebedrijf Dorpsstraat 36 - Tel. (01172) 461 - 8RESKENS met direct-vision beeldbuis en gradatiefilter geeft een contrastrijk beeld. 9 Alle toestellen klaar voor het tweede net. Breskens te lef. (01172) 617 Groede telef. (01171) 258 HULDE. Breskens was het laatste week-end Absoluut het middelpunt Van de grote visserij-show En dat was het wel gegund! Duizenden uit alle streken Kwamen zien, die pracht en praal, 't Was een „uniek" in vergelijk dan Met het feest van vorig jaar! Keurig opgemaakte wagens Gaven weer, wat „kunst" vermag, Muziekkorpsen - allerhande Op een zonn'ge zomerdag! 't Was een eer dat te beleven, Alles speelde en zong mee, Hulde dan aan al die mensen Van dat feest'lijk Comité! De muziek-shcw, zaterdagavond Buiten op 't Oranjeplein, Was óók iets om van te smullen, Heerlijk, om zo één te zijn! Met ontroering heb 'k geluisterd En zo tegen aan het slot Dankten, roemden alle korpsen Zc gezamenlijk hun - God! Ik stond luidkeels mee te zingen, Want ze bliezen: „'k Roep U aan", En Gij. Grote Macht der liefde Ging bij 't Comité vooraan! Iedereen moest wel voldaan zijn. Alles is nu weer voorbij, Maar dit feest zal lang nog heugen Bij een ieder, ook bij mij! Nu dan Breskens, aan het werk weer, Steek de handen uit de mouw, Begint de dag met „aan te roepen" Want, Die Macht der liefde, blijft trouw! J.B. INGEZONDEN 'Buiten verantwoordelijkh. der Red.). GEMEENSCHAPSZIN. De tijdens de Visserijfeesten op naam van Jachtwerf Gebr. Maas ingebrachte wagen is een bewijs van begrip voor gemeenschapszin, dat navolging ver dient. Laat mij dit even toelichten. Door verschillende omstandigheden was de geplande wagen van de Juliana- straat niet te verwezenlijken. Zoals el ke ingebrachte buurtwagen één of meer mensen heeft, die de wagen „dragen", sprak de man van de Julianastraat, Joh. Provoost, op de maandag van de laatste week voor 15 aug. enige mensen aan op onze werf en vroeg hen of ze bereid waren te helpen om alsnog een wagen in elkaar te steken. Een viertal was spontaan hiertoe bereid, als de baas de kosten wou dragen. Nog die zelfde avond hebben twee monteurs de auto van de Julianastraat, die bereid willig ter beschikking afgestaan werd, startklaar gemaakt en in de drie nog resterende avonden werd met neg toe gestroomde vaklieden van onze werf, het model in elkaar getimmerd. Ver warmend voor iemand die iets voor onze visserijfeesten voelt, was het de vrijdagavond te zien hoe in totaal 40 ongevraagde vrouwen en meisjes, man nen en jongens de bloemen hebben aangebracht, zodat het karwei nog voor 1 uur 's nachts voltooid werd. Velen kunnen hier een voorbeeld aan nemen. Beseffen diegene, die buiten het spel blijven, wel goed van welke waar de de visserijfeesten met als hoogte punt de optocht, voor een recreatiege bied in wording als West Zeeuws-Vlaan- deren is? Beseft men ook wel dat als deze optocht wegvalt, het hele feest in elkaar zal zakken? Beseft men ook dat naast de hier geïllustreerde „GEMEEN SCHAPSZIN" vele tientallen dorpsge noten diezelfde gemeenschapszin op brengen? Denk maar aan de mensen van het Stichtings Comité en aan hen die zaterdag- en zondagmiddag offer den om kaartjes te verkopen aan de rand van het dorp, of aan die buurten die elk jaar opnieuw de moed opbren gen een wagen te formeren, ondanks een 3e prijs of zo. Aan de Burgemeester die zijn vakan tie zo regelt dat hij deze dagen thuis is, om comité's welkom te heten en alle spelen noodgedwongen te aanschou wen. Eén en ander moet na 12 jaar toch wel haast een korvé gaan betekenen. Zo zou ik nog een heel poosje kunnen doorgaan met mensen naar voren te brengen, die financieel geen enkel be lang hebben bij de visserijfeesten en toch zoveel er voor over hebben. Denk aan de muziek en aan de politie, enz. Een staaltje van gebrek aan gemeen schapszin heeft de Dorpsstraat getoond. Naar mijn mening is dit de straat, die wel het meest direkt financieel voor deel uit deze dagen kan puren. Zij be schikken over straatversiering, straat verlichting, enz. en zijn tot hun schan de niet in staat gebleken deze zelfs maar aan te brengen. Dan te weten dat dit de langste straat is en de meest bezochte, dan is een bedroevend gebrek wel lelijk te kijk gezet. Hopenlijk zal dit volgend jaar niet gezegd kunnen worden. Aan het 10-tal uit deze straat dat ieder jaar de mooie wagen ver zorgd, natuurlijk alle hulde. De visserijfeesten verdienen, ondanks alle kritiek die altijd wel te geven is, gesteund te worden en op een hoger plan gebracht te worden. De wagen, zo spontaan gebracht door ens personeel, zon de start moeten zijn voor meerdere bedrijven in ons dorp om volgend jaar met een wagen uit te komen. Er zijn een 8-tal bedrijven, die wat personeelsterkte betreft, best in staat zijn dit te verzorgen. Op elk van die bedrijven is altijd wel een kracht aanwezig, die capabel is om met elkaar dit te versieren. Bovendien weet ik ze ker, dat. als men zelf geen ontwerp kan bedenken, André Nicolai zijn Inventie ve geest beschikbaar zal stellen om U een idee met schets aan de hand te doen. Ik hoop dan ook dat volgend jaar en de bedrijven en de buurtschappen zullen tonen dat de mensen die dit feest elk jaar weer opnieuw op touw zetten, de steun krijgen die ze verdie nen en die het feest waard zijn. Bij leven en welzijn hoop ik tegen die tijd deze spiegel nog eens naar vo ren te brengen. Krijn Maas. PLAATSELIJK NIEUWS IJzendijke Dodelijk ongeluk. Op de rondweg van IJzendijke heeft zondagavond een ernstig verkeersonge luk plaats gehad, waarbij de 24-jarige J. de F. uit Turkeije, gem. IJzendijke, om het leven is gekomen. Het ongeluk gebeurde op het kruis punt bij „Parkzicht". De heer de F., die per bromfiets uit de richting IJzendijke kwam gereden, verleende geen voor rang aan een uit de richting Schoon- dijke komende personenauto, bestuurd door dokter J. H. uit Gent. De heer de F. werd bij deze hevige botsing op slag gedood. Breskens Benoeming. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht werd onze vroegere dorpsgenoot, Dr. A. Versprille, werkzaam op het fysiolo gisch laboratorium van de medische fa culteit, benoemd tot wetenschappelijk hoofdambtenaar. Intern, jeugdhengelwedstrijd. In het kader van de Visserijfeesten hield de hengelsportvereniging „De Zeekrab" te Breskens vrijdagmiddag 'n internationale jeugdhengelwedstrijd in de Handelshaven. Er waren 41 deelne mers. Na afloop reikte de Visserij-ko ningin met haar hofdames de prijzen uit in de vishal. J. de Meester uit Breskens sleepte met 178 punten een beker in de wacht. 2e werd L. Jongman uit Breskens met 170 p. R. ten Cato uit Katwijk, die met 166 p. 3e werd, kreeg een beker voor de eerste van buiten de gemeente komen de deelnemer. De verdere uitslag was: 4. E. Vergouwe, Breskens, 135 p.; 5. J. v. Dierendonck, Hoofdplaat, 101 p.; 6. L. Vergouwe, Breskens, 85 p.; 7. S. J. de Jonge, Breskens, 41 p.; 8. W, de Meester, Breskens, 41 p.; 9. H. Zegers, Breskens, 24 p.; 10, J. Stroo, Breskens, 20 p. Gevonden voorwerpen Armbandje met bedeltjes, lichte he ren-regenjas, een nieuwe riek, merk „Victoria", bruin dekzeil, een heren- polshorloge, een bril, een lilakleurig damesvest, een zwart-plastic damespor- temonnee, een kinderportemonnee met inhoud, een gouden tientje vervat in medaillon, een pettycoat, een crème damesvest, een lips huissleutel. Inl. Rijkspolitie te Breskens. Zondagsdienst doktoren. (Van 's zaterdagsmiddags 12 uur t.e.m. 's maandagsmorgens 8 uur) Breskens, Groede, Schoonaijke Dr. Jansen, Groede, tel. 01171 - 366. Oostburg-Aardenburg-Eed i Dr. Loose, Oostburg, tel. 01170-2121 Biervliet. Hoofdplaat, IJzendijke: Dr. Kalkman, Biervliet, tel. 01152-345 Caazand-Retranchement-Sl is- Dr. Bom, Cadzand, tel. 01179 - 366 Zondagsdienst dierenartsen W. van Veen, tel 01170 - 2693, Oost-burg KERKDIENSTEN Zondag 33 aug. Ned. Herv. Kerk Aardenburg, geen opgave. Biervliet, 9.30 uur, Ds brezet Breskens, 9.30 uur, Ds. Goudzwaard Cadzand. 9 30 uur, Üs. Bongenaar, Groningen 19.30 uur, Eeiw. Heer De Vries Extra collecte verwarming Groede, 9.30 uur, Ds. Doornink Hoofdplaat, 10 uur, Eerw Heer Begeer Nieuwvliet, 9 30 uur, Da. ten Have, Utrecht 11 uur, Duitse dienst Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Daien H. Doop 11.30 uur, kinderdienst Kenar. Jafcn.ent 9.30 uur, Eerw, Heet DeVrie Schoondijke, geen opgave Sluis, 9 30 uur, Ds. Balk St. Anna ter Muiden, it uur, Ds. Balk St. Kruis, geen opgave Waterla akerkje, 10 uur, Ds. Bergsma IJzendijke, 11 uur, Ds. Brezet Z idzande. 9.30 uur, Da. de Neeling Geref. Kerk, Breskens 10 en 3 uur, Ds. van Uiden, St. Laurens Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds. v. d Molen Cadzand, 9 uur, Ds. Praas Retranchement, 2 30 uur, Ds v. d Molen Nieuwvliet, 10.30 uur, Ds Praas Evang. Luth. Gemeente Groede, 9.30 uur, Ds. ten Rouwelaar H Doop R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 23 aug. 14e zondag na Pinksteren. H Mis om 7 en :o_3o uur. Hoogmis om 8.30 uur. In de week H. Mis om 7.30 uur Woensdag Avondmis 19 uur. Zaterdag Lof om 19 uur. Nu de visserijfeesten 1964 tot het ver leden behoren, kan het comité van de Stichting Visserijdagen tot zijn grote voldoening mededelen, dat deze feesten in alle opzichten zijn geslaagd, dank zij de medewerking van practisch alle in gezetenen van onze gemeente. Voor de zo spontane medewerking vooral ook door de Buurtverenigingen, Horeca- en Middenstandsbedrijven, on ze welgemeende dank. Mogen de ge slaagde feesten een stimulans zijn om met vereende krachten de visserijfees ten 1965 tegemoet te treden, zodat ook deze t.z.t. zullen slagen. Het comité biedt bij deze alsnog gaarne haar verontschuldigingen aan voor het niet nakomen van de drie muziekeoncerten op het Spuiplein, om dat de muzikanten te vermoeid waren door de optocht en zij nog een taptoe moesten verzorgen, alsook voor het niet nakomen van de waterski-demonstratie zoals in het programma stond vermeld. Eerst na het feest werd ons ter kennis gebracht, dat deze demonstratie geen doorgang heeft kunnen vinden wegens ziekte van enkele deelnemers. Het comité. Heden overleed in het ziekenhuis te Oostburg, na een langdurig, geduldig gedragen lijden, mijn geliefde vrouw en moeder, be huwd- en grootmoeder, dochter, zuster en tante, mevrouw VIRGENiE MARIE QUAARS, geboren ROBESIN, in de leeftijd van 44 jaar. Iz. Quaars. M. S. Cornelis-Quaars A. L. Cornelis en kind. J. I. Quaars. Breskens, 14 augustus 1964. Crocusstraat 16 Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling, bij ons gouden huwelijksfeest ondervonden. P. v. d. LIJKE-Vergouwe. Breskens, augustus 1964. Van Dalenstraat 14 gaan de melkslijters met vakantie. Men komt dan weer door de straat met de bel, ook in de Bloemenwijk, behalve zaterdag 29 augustus en 5 september, dan af halen van 8.30 tot 9 uur in de Van Zuijenstraat. P.S. Vanaf 1 september wordt er op woensdag geen melk meer bezorgd. De melkslijters van Breskens: BOORSMA. VAN OPDURP. OVERBEEKE. De nieuwe naai- en knip- lessen, evenals de examen opleidingen van da Nieuwe leerlingen kunnen zich op geven vanaf 1 september. Ook kunt U Uw stof vakkundig laten knippen of pasklaar maken bij Ph. van Kleefsttaat 6, Breskens Gediplomeerd lerares Compleet met hoes en standaard f 39,95, Breskens Groede telef. (01172) 617 telef. (01171) 258 verkrijgbaar bij Fa. 8MOOR DE HULSTER, Breskens

De Schakel | 1964 | | pagina 3