DE EEKSTE VIOOL J Visserijfeesten te Breskens A.V.R.O. radio-en televisiegids de \chakel Vl1ALG. NIEUWS BLAD VOOR WEST ZEEUWS-VLAANDEREN DRUKKERS-UITGEVERS F* SMOOR DE HULSTER - DORPSSTRAAT 10 - BRESKENS 18e Jaargang Nr. 985 Vrijdag 14 augustus '64 Verschijnt iedere vrijdag Abonnementsprijs f 1,50 p. kw,; franco p. post f 1,90 Prijs der advertenties 12 ct. per m.m.; bij abonn. korting Advertenties m. brieven onder nr. of bij ons te bevragen 12 ct. extra Telefoon (01172) 439 -,GIRO 358296 Ter aanvulling op het programma kan nog worden vermeld, dat op zon dag 16 augustus zeilwedstrijden zullen worden gehouden door de Breskense Watersportvereniging en de Brusselse Jachtclub de B.R.Y.C. Start des voorm. om 10.30 uur buiten de haven van Bres kens. In afwijking van het programma zal de opening van de Visserijfeesten door de voorzitter van de „Stichting Visserij - dagen" niet op de muziektent, doch aan de vishal op de oude veerhaven ge schieden, na uitreiking van de visserij - wimpel 1964. Opstelling bloemencorso. De omschrij ving van de no.'s 8 en 9 komt te verval len. In de plaats daarvan kan het pro gramma worden gelezen als volgt; 8. „Schipbreukelingen", van de buurt vereniging Ph. van Kleef straat. 9. „Schip op de helling", van de jachtwerf Gebr. Maas. 10. „Neptunes", van de buurtvereni ging Grote Kade. Het Comité Visserij dagen verzoekt de inwoners van Breskens en de pension gasten hun medewerking te willen ver lenen aan het welslagen van de rond rit van de stoet op zaterdag 15 en zon dag 16 augustus a.s. Een ieder wordt verzocht op zaterdag 15 augustus tussen 13 en 18 uur geen auto's of andere voertuigen te parke ren in de hierna vermelde vrij smalle straten, t.w.: Oude veerhaven, Molen water, Vogelenzang, Dr. Broodman- straat, Nieuwstraat, Emmastraat, Pa- pendrecht en alle andere straten in de Visserijbuurt. Voor zondag tussen 13 en 18 uur geldt dit voor de straten; Boulevard, Park laan, Creijnsenlaan, Burg. van Zuij en- straat, Ph. van Kleefstraat, Burg. Ger- ritsenstraat, Weijkmanlaan, T. F. Blan kenstraat, v. Dalestraat ,Julianastraat en Emmastraat. Burgerlijke Stand GEMEENTE BRESKENS over de maand juli 1964 GEBOORTEN: 11, Marinus Abraham, zn. van Jannis Erasmus en van Wilhel- mina Janna de Visser, wonende te Bres kens; 4, Elody Anny Maria, d. van Eduardus Petrus Verschorre en van Denise Iram Kaas, wonende te Bres kens fgeb. te Oostburg); 23, Peter, zn. van Jan Verduijn en van Engelina Woittiez, wonende te Breskens; 24, Jo- landa Adriana, d. van Willem van den Broecke en van Elisabeth Sara Adriana de Pon, wonende te Breskens; 25, Hen drik, zn. van Hendrik Overeem en van Anna Pieternella de Visser, wonende te Breskens (geb, te Oostburg). HUWELIJKEN: 17, Jacob Kerkman, 29 j., wonende te Zandvoort en Sara Maria FEUILLETON door L. van Schooten „Ik heb geen jas met goud", had Jaap droog gezegd. „Je demi dan", hielp Yvonne. „Ik vrees", zei Jaap, „dat moeder eerst eens uit aou gaan zoeken, welke jas ik er het best voor zou kunnen mis sen". „En ze hadden toen nog geen stome rij", ontdekte Yvonne met afgrijzen. ..Sir Walter had er wel wat voor over!" „Ach kind", wist Sander, „die vent bulkte van 't geld. Die had net zoveel zulke jassen als vader overhemden". Het schoot Sandra door het hoofd toen ze glimlachend haar drietal stond op te wachten. „Ha jongens!" „Ha mams!" „Dag edele vrouwe". Dat was Jaap. Vijf minuten later had ze het hele span aan tafel en keek tevreden de kring rond. De flensjes hadden een storm van bijval ontvangen, maar San- Kraaijmes, 22 j., wonende te Breskens; 23, Jacobus Pieter Fenijn, 44 j. en Pie ternella Suzanna Eversdijk, 34 j., bei den wonende te Breskens; 23, Jannis C. van der Lijke, 23 j., wonende te Bres kens en Emma Sophia de Baare, 20 j., wonende te Hoofdplaat; 31, Harry Cor nells August van Quekelberghe, 24 j. en Jacoba Minderhoud, 19 j., wonende te Breskens. OVERLEDEN: 31, Jozias Levinus Bas ting, 83 j., wonende te Breskens. INGEKOMEN: 21, Regina M. van de Voorde, van Aardenburg naar Lange- weg 34; 16, Frans Sigmond, van Rotter dam naar Dorpsstraat 34; 20, Petrus W. Boekhout en gezin, van Rotterdam naar de Hullustraat 1816, Ria M. Van- hulle, van Waterlandkerkje naar Lan- geweg 38; 16, Camillus M. M. Scher- beijn, van IJzendijke naar Langeweg 38; 28, Janna J. Avot, van Oostburg naar Langeweg 36: 23, Emma S. de Baare, van Hoofdplaat naar Begonia straat 4. VERTROKKEN: 7, Johannes P. Triou, van Langeweg 52 naar Waterlandkerk je: 8, Anthony Spierenburg met gezin, van Fuchsiastraat 4 naar Terneuzen; 14. Erst A. Hamann met gezin, van Langeweg 30 naar Knokke (B.)17, Sara M. Kerkman-Kraaijmes, van Vis serijstraat 22 naar Zandvoort. PLAATSELIJK NIEUWS Schoondijke Geslaagd. Voor de akte Duits L.O. slaagde de heer A. N. van Lare, onderwijzer aan de O.L. School. Dodelijk verkeersongeval. Woensdagmorgen pl.m. 8.30 uur is in de Dorpsstraat te Schoondijke een ernstig verkeersongeval gebeurd, waar bij het 10-jarig jongetje F. R. uit Schoondijke om het leven kwam. Het ongeluk gebeurde doordat het knaapje ter hoogte van de Tragel Oost plotseling met zijn fiets de rijweg wilde oversteken en daarbij aangereden werd door een Belgische personenauto. Het knaapje was vrijwel op slag dood. Nieuwvllet Dodelijk auto-ongeval. In de nacht van maandag op dinsdag is de heer I. F. uit Breskens, die met zijn auto op weg was naar huis, op de St. Jansdijk te Nieuwvliet tegen een electriciteitspaal gebotst, waarbij hij ernstig gewond werd. Toen men de heer F. later ontdekte, was hij nog bij kennis. Hij werd naar het ziekenhuis te Oost burg vervoerd, waar hij dinsdagmiddag aan de bekomen verwondingen is over leden. Het slachtoffer is 45 jaar oud en laat een vrouw en twee kinderen achter. verkrijgbaar bij Fa. SMOOR DE HULSTER, Breskens der had een tik op zijn vingers gekre gen toen hij vast proeven wou. Die stelde zich Voorlopig tevreden met zijn boerekool-prak. Yvonne vertelde, met een schuinse blik naar haar vader, in iets gematig der versie het incident met de Klos en Olga had een tien met een pluim van de leraar gehad voor haar Franse ver taling. Sander zat diep in gedachten, hij wilde een terrarium op zijn kamer en een vriend van school wist een oud ding voor een prik. Zou hij zijn vader of zijn moeder om financiële bijstand vragen? Na het eten zaten ze nog even uit te blazen. Olga stak een sigaret op. San- der had besloten dat het moeder maar moest zijn en bedacht of hij haar gun stig kon stemmen door de borden naar de keuken te brengen dan zou ze wel snappen dat er iets aan de hand was. „Er is een brief voor je", zei Sandra. „Van een uitgever uit Amsterdam". „Van een de Librye soms?" „Ja, zoiets. Hier is ie". Jaap maakte de brief open. Sandra ontdekte meteen dat hij nerveus was. Hij las. Ze zag de kleur opstijgen in zijn gezicht. En alsof de anderen be grepen dat er iets bijzonders was, werd het op slag stil. „Wat is het Jaap?" PICKNICK ONDER DE PEREBOOM. „De Bilt verwacht voor dit week end Trillend spitsen wij de oren als de nieuwslezer het voor ons zo be langrijke gedeelte van zijn praatje heeft bereikt. Wat zal het worden? Hier en daar en overal buien, of kunnen we op zonneschijn rekenen? Want we hebben vrije tijd en we willen in de zomer bui ten zijn! Wat we dan doen? Een enquête heeft aangetoond, dat tegenwoordig in de re creatiegebieden, zoals het strand, de duinen, de heide en de bossen, één van de populairste „bezigheden" het onver valste luieren is. Onder een boom of in de felle zon, in een ligstoel of op het hete zand, het doet er niet toe, maar geluierd wordt er. Zelden zien wij nog een ferme jon gen of een stoere knaap, die er wan delend op uittrekt, met de knapzak op den rugge, de paden op en de lanen in. „Dat is uit de tijd" wordt er gezegd. „Jammer nou!" zeggen wij. Niet dat een overdreven ferme wandeling a la Barbare Moore ons aantrekt, maar die .„knapzak op den rugge" lijkt ons wel wat. In oude prentenboeken zien wij wel eens van die romantische afbeeldingen van mensen, die zich in de openlucht tegoed doen aan allerlei lekkernijen. Meestal zitten zij daarbij op de grond. Ja, tegenwoordig noemen wij dat „pick nicken". Zong Louis Davids destijds niet van het brood en de koffie, die de fa milie Husse meenam naar Zandvoort aan de Zee? U hoeft van ons echt niet met brood en koffie onder de arm ge klemd naar Zandvoort, maar wij zou den U willen toeroepen: „kom! trek er „Nou", ziei hij verlegen lachend, „dat is me ook wat. Hij heeft het genomen". „Wat?" „Dat boek". „Vader!" riep Yvonne enthousiast, „je wilt toch niet vertellen dat je een boek hebt geschreven?" Jaap knikte, las nog eens de brief over. Sandra staarde hem verbaasd aan. En daarvan had hij haar niets verteld! Hij zag haar blik. „Daar wist je niets van, meisje!" „Nee, waarom „Nou, dat zal ik je vertellen. Je weet dat ik tussen de middag meestal met een stel collega's ga koffiedrinken in de lunchroom van Meertens. Dan zit ten we daar wel eens te kletsen en toen vertelde ik zo een verhaal het was nogal een grappigverhaal uit Den- derloo, mijn geboorteplaats. Ze hadden er nogal schik om. Een paar dagen la ter zegt Tiemens: „Hé, Jaap, vertel nog es wat uit dat Denderloo, ik heb me flauw gelachen, de vorige keer". Nou, in die tijd leefden er in Denderloo alle maal van die types, zoals Kromme Jan en Dries van de Kerstboom en Jaantje Pikhen gunst, je kunt daar avonden over vertellen". Sandra knikte vaag. Ze was er nooit zo bijster op gesteld geweest, wanneer Jaap uit zijn jeugd vertelde. Dat was eens uit voor een ouderwetse picknick in het woud!" U kunt het met 2*n tweeën doen, maar met z'n twintigen geeft het ook wel vertier. U heeft na tuurlijk broodjes nodig, kaas en worst, koffie in een thermosfles, en water in een plastic jerrycan. U kiest een fraai plekje uit tussen de welig tierende bos- flora, u spreidt er uw tafellaken uit, u geeft ieder een servet inplaats van een bordje en onder het zingen van „wien neêrlands bloed" en „hollands vlag" smeert u de broodjes, terwijl vader hout sprokkelt voor het kampvuurtje, waar uw zoon Jan al weken om gezeurd heeft. Geen radio, geen uitlaatgassen alleen maar rust, broodjes en gezang. U kunt ons niet vertellen, dat u te gen zo'n antieke ontspanningsmethode bezwaar zoudt maken. Of het zou het nadeel van het door stof, vliegjes, rup sen en gemorste jam bevlekken van uw beste tafellaken en uw servetten moe ten zijn. Geen nood, want als u een dralon-tafelkleed en dralon-vinger- doekjes aanschaft, is ook de grief te gen die nare tafellaken-was van de baan. Draion is namelijk in een een voudig sopje zeer snel schoon te was sen, het is snel droog en het krimpt niet. De fraaie pasteltinten, die in dra- Ion-tafelgoed te verkrijgen zijn, zullen bovendien altijd hun gloed behouden. U ziet, zo'n modern-ouderwetse pick nick is u ten zeerste aan te bevelen. Als u maar niet vergeet te denken aan de „dank voor het aangenaam verpo zen". <U weet wel, die schillen en die dozen!) GEBOORTEKAARTJES Fa. SMOOR DE HULSTER, Breskens voorbij en hij was nu een achtbaar man, heel iets anders dan dat boerse joggie met piekhaar, dat zijn ogen zo wijd open had gehad in dat achterland. „Nou en toen liep ik terug met Van Herpen „Is dat dat jonge ventje?" vroeg Ol ga. „Ja, hij is pas vijf en twintig, grieze lig knap, zo scherp als een mes, hoop relaties, vooral op literair gebied. Hij heeft al het een en ander gepubliceerd. En die zegt: Man, waarom schrijf je het niet op?" „Natuurlijk!" zei Olga, helemaal er in. „Nou, ik zag er zelf niks in, maar zo successievelijk heb ik in uren dat ik geen les had, om de verveling te ver drijven". - het leek of hij zich veront schuldigde - „een stel van die verhalen opgeschreven. En die heb ik Vair Her pen laten lezen". „Wat zei hij er van?" „Hij vond ze goed, maar er zat geen verband in, zei hij. Het was maar een kunstje dat je moest kennen. Een bun del schetsen, een roman, tussen die twee was gemakkelijk een brug te slaan, als je maar een draad in je ver haal bracht, een centrale figuur bij voorbeeld. En die heb ik toen eh ge schapen een klein joggie.." „Japie van Santen", giste Olga scherp

De Schakel | 1964 | | pagina 1