Land- en Tuinbouw jongens in het water aan het spelen. Plotseling bemerkten de andere jongens de vermissing van L. Traas. Een van de badgasten haalde de jongen bewuste loos uit het water. Een andere badgast paste onmiddellijk mond-op-mondbe ademing toe. Dokter Hermans uit Bres- kens wist met behulp van de aanwezige zuurstofkoffer van de Breskense E.H. B.O. de jongen na drie kwartier weer bij te brengen. Vervolgens liet hij hem overbrengen naar het ziekenhuis te Oostburg. Geslaagde Bejaardenreis. Zaterdag j.l. maakten de bejaarden van Breskens hun jaarlijks uitstapje, georganiseerd door de plaatselijke Oranjevereniging „Prinses Marijke". Met een 3-tal bussen van de S.B.M. vertrok men des morgens om 8.30 uur voor een tocht naar België, met het doel een bezoek te brengen aan het bekende Meliepark te Panne. De reis ging via de grenspost Re- tranchement naar Knokke, waar door de villawijken werd gereden en over de Boulevard naar Zeebrugge. Hier werd even stil gehouden bij de muur en aldaar staande monumenten ter herinnering aan de oorlog 1914-1918, waarbij de chauffeurs de nodige tekst en uitleg gaven. In Oostende werden de dorstige kelen gelaafd en een eier koek verorberd. Jammer was hier, dat er niet voor koffie kon gezorgd worden, doch vanwege het warme weer hadden de andere dranken ook best aftrek. Via Middelkerke waar men op het vliegveld het drukke vliegverkeer naar Engeland kon gadeslaan, ging het op de Panne af. Hier aangekomen werd allereerst smakelijk gegeten van de meegenomen belegde broodjes op het terras van het Melipark, waarna aller eerst een bezoek gebracht werd aan het waterorgel. Dit werd door allen bij zonder mooi gevonden. Na afloop hier van was ieder vrij om van de beziens waardigheden in het park te genieten. Dit genieten hebben dan ook alle deel nemers gedaan en het was ruim vier uur toen allen weer terug in de bussen zaten om de reis voort te zetten. Dit was in feite de terugreis, die ging over Veurne, Ieperen naar het meer van Loppem, waar voor de laatste maal werd gegeten. Ondertussen was het nog steeds onweer, dat reeds begonnen was bij het vertrek uit het Meliepark, zo dat het meer stil en verlaten lag. Over Brugge en Sluis via Oostburg werd onder hevig onweer met veel re gen het laatste traject afgelegd, geluk kig was het bij aankomst in Breskens enigszins opgeklaard, zodat de bejaar den zonder nat pak konden thuiskomen In de bussen brachten de bestuurs leden van de Oranjevereniging de Oranjevereniging de chauffeurs harte lijk dank voor hun grote medewerking. Een woord van dank aan de ingeze tenen van Breskens die door hun milde gaven dit reisje mogelijk maakten, evenals aan de dames Arends en De Bliek, die de reis meemaakten om eventueel hulp te kunnen bieden, als een van de bejaarden onwel mocht wor den, alsook de dames die de geldinza meling verzorgden, is hier zeker op zijn plaats. Strandfeest. Zaterdagmiddag organiseerde de V.V.V. te Breskens een strandfeest voor de kinderen van badgasten en ingeze tenen. Er werden wedstrijden in hard lopen gehouden en er moesten schat ten worden gegraven, het opsporen van in het zand verborgen doosjes met waardebonnen in. Het werd een groot succes, want er namen maar liefst ruim 200 kinderen aan deel en ook van de ouders was de belangstelling groot. Van de 70 begraven doosjes werden er 67 opgespoord. De uitslagen van de wedstrijden hardlopen zijn: Meisjes 67 jaar: 1. Liesje Bakker. 2. Bea van der Horst. 3. Marjo v. Eetveld. 4. Marcel Roofack. Jongens 67 jaar: 1. Piet Vermeulen. 2. Jonny Vergouwe. 3. Frank van Schaick. 4. Han Woittiez. Meisjes 810 jaar: 1. Ria Flikweert. 2. Jenny Fenijn. 3. Gerry Bakker. 4. Suzy Verschelling. Jongens 810 jaar: 1. Peter Nagelkerke 2. Jaap Wolfert. 3. Jan Stroo. 4. Joris Baetslé. Meisjes 1113 jaar: 1. Magda de Baare 2. Marga Weerlink. 3. Toeske v. Breu- gel. 4. Matty Maas. Jongens 1113 jaar: 1. Peter v. d. Vel de. 2. Chris de Winde. Jack van de Vel- trcuwen. Ik heb vóór die tijd geen In komen. Maar juist omdat we zo heel veel van elkaar houden, papa, gaat het moeilijk worden. Ik hoop dat u begrijpt, wat ik bedoel. We willen het allebei mooi houden, dat willen we echt. Maar twee jaar ls ontzettend lang. Daar m wil ik u vragen of u het goed vindt, dat we trouwen. Als ik mijn toelage houdt, blijft Jenny voor lopig werken. Als we een klein huisje kunnen krijgen, dan redden we het wel, ziet u?" Arie dacht na. Het gewone probleem van alle jonge mensen, die dol op el kaar rijn. Op die manier wordt het een pijniging en waarom zullen we hen hun geluk niet gunnen? Hij keek naar de jongen en knikte begrijpend. „Fijn. Flip, dat je met dit probleem bij je vader komt. Ik stel dit erg op prijs, meer dan ik je zeggen kan. Goed, ik zal dit rustig met moeke bespreken. We zullen er wel wat op de. 4. Eugène van Muiken. Verder werden alle kinderen op ijs getrakteerd. Geslaagde Showboottocht. De eerste van de zes door de Bres kense V.V.V. georganiseerde showboot- vaarten in dit seizoen, kan zeer goed geslaagd genoemd worden. Ruim 900 toeristen van velerlei na tionaliteit namen aan de tocht op de Westerschelde deel met de veerboot „Prinses Irene," die bijna drie uur duurde. Vanwege het nevelige weer moest van de vastgestelde route, een tocht langs de Belgische kust, worden afge weken. Het werd nu een trip langs de Walcherse kust, waarbij genoten werd van het mooie uitzicht op de Boule vard van Vlissingen en de Walcherse stranden en duinen met de vele strand huisjes. Jammer was voor de jeugdige toe risten aan boord, die er op gerekend hadden een paar uurtjes op het bene- dendek te kunnen dansen, dat de band van Freddy Klooté uit Sluis, pas tegen het einde van de tocht muziek konden maken, daar door een misverstand om trent de voltages, de geluidsapparatuur onklaar was. Het was dan ook de Breskense muziek vereniging „Uit het Volk-voor het Volk" die er met vele populaire nummers de stemming wist in te houden. Zij nog gemeld, dat een der stuur lieden van de showboot tijdens de tocht het commentaar op de vele beziens waardigheden verzorgde. Maandag 27 juli as. zal voor de 2e maal een showboot varen en gezien de vele toeristen, die op het ogenblik in W. Z.-Vlaanderen vertoeven, zal ook deze tocht ongetwijfeld weer een succes voor de V.V.V. worden. Zeilwedstrijd Antwerpen-Oostende. De heer P. Vroon, alhier, heeft zater dag j.l. de wedstrijd Antwerpen-Oosten de gewonnen met zijn jacht „Tonnere de Breskens" Hij behaalde de eerste prijs in klasse II. waarin de „Tonnere" thuishoort en de eerste prijs van alle deelnemende schepen. Het door de heer Frans Maas speciaal voor zeewedstrijden ontworpen „Ton nere de Breskens" was tevens het eerst binnenkomende schip. In totaal namen ruim 30 jachten aan de wedstrijd deel, waarvan slechts 8 de wedstrijd uitzeilden. Door het winnen van de wedstrijd Antwerpen-Oostende kwam de heer Vroon tevens in het bezit van het „Scheldejuweel", dat was uitgeloofd voor de beste prestaties in drie wed strijden op de Wester-Schelde. Oostburg Verkeersongevallen. Zaterdagmorgen raakte de automobi list J. W. J. van W. uit Weert de macht over zijn stuur kwijt, doordat hij slipte op de Provinciale weg OostburgZuid- zande ter hoogte van de gasfabriek. De auto kwam tegen een boom te recht. Zowel de bestuurder als een vier tal uit Hulst afkomstige kinderen, die in de auto meereden, liepen lichte ver wondingen op, terwijl de wagen aan de voorzijde vrij zware beschadigingen op liep. Op dezelfde weg ontstond er 'savonds een aanrijding, waarbij drie wagens wa ren betrokken, waarvan er twee lichte materiële schade opliepen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De aanrijding ontstond doordat de heer G. S. uit Cadzand zijn plotseling weigerende auto rechts van de weg par keerde. De achter hem rijdende C. M. deN. uit Oostburg moest, omdat er juist een tegenligger kwam en de heer S. bovendien zijn portier opende, plotse" ling remmen, waardoor de daarachter rijdende auto, bestuurd door G. F. B. uit Antwerpen, tegen de achterzijde van de auto van de heer De N. opreed. Hengelwedstrijd. Onder gunstige weersomstandighe den werd dezer dagen in „De Veste" bij het Bastion te Oostburg een viswa ter, dat anders door het gemeentebe stuur verboden is -een viswedstrijd voor de jeugd gehouden. Niet minder dan 47 jeugdige kantvissers namen aan deze wedstrijd deel, die twee en een half uur duurde. 'sMiddags reikte wet houder A. P. Modde op het Ledelplein de prijzen uit. De winnaar kreeg een complete werphengel, nummer twee een aquarium met twee goudvissen. De vinden. Hoe denkt je aanstaande schoonvader er over?" „Ik wilde eerst uw oordeel. Tenslotte bent u mijn vader, nietwaar? Jenny is het met mij eens. Ik neem aan, dat meneer en mevrouw van Hilst geen be zwaren zullen hebben". De oudere man knikte. „We zullen het vanavond samen bekijken, moeke en ik. Er zal best een mouw aan te passen zijn". Toen de jongen weg was, zat Arie nog lange tijd in gedachten door het raam te turen. Ik wilde eerst uw oor deel, want tenslotte bent u mijn va der, had Flip gezegd. Terwijl Tonny, zijn aanstaande schoonvader, ln wer kelijkheid zijn natuurlijke vader is. Tussen Flip en mij heeft er altijd een zekere vertrouwelijkheid bestaan. Ik ben dankbaar voor deze zoon. Hij is mij minstens even lief als mijn andere vier kinderen. (Wordt vervolgd.) 1. Kees Verstraete 570 punten; 2. Jan uitslag was: Verploeg 129 p.; 3. Jaap de Meij 125 p. 4. Sjaak Verploeg 122 p.; 5 Willie de Milliano 120p; 6. Tom de Jonghe 119 p. 7. J. Verpoorten, 111 pt.; 8. J. Deur waarder 100 p.: 9. Rudie van Hee 83 p.; 10. Piet Kruf 71 p. 11 lek de Smit 68 p.; 12. Leo de Regt, 67 p.; 13. J. de Maillie 59 p.; 14. R. van Hoecke 58 p.; 15 Ro nald Simpelaar 51 p.; 16. Henk Siepe- linga 39 p.17. Tonnie de Bliek 35 p. 18. A. de Milliano 34 p.; 19. K. van Eek 33 p.: 20 T. Pladdet 33 p.; 21 Bert Simpe laar 32 p. Alle overige deelnemers vingen alleen ondermaatse vis of in het geheel niets. Dankzij de spontane medewerking van de middenstand kon ook aan deze minder gelukkige vissers een prijsje worden uitgereikt. Diploma-uitreiking L.T.S. Aan de lagere technische school te Oostburg ontvingen de volgende leer lingen een getuigschrift metaalbewer king.: P. Boekhout, RetranchementJ. Boerdam, Groede; J. Bogaard en T. Bo gaard, Sluis; A. Brugge, Breskens; J. Cornelis, Schoondijke; G. Dellaert, IJzendijke; J. Dhont, Nieuwvliet; I. Dierkx en I. Faas, Retranchement; R. Cruson, Waterlandkerkje; H. Hoolhorst, Oostburg; J. van Hurck, Breskens; P. Michielsen, Nieuwvliet; J. Ocké, IJzen dijke; I. Oosterling, Groede; M. de Paepe, Schoondijke; A. Verheije en J. Wage, Oostburg. Een getuigschrift landbouwwerktuigen herstellen ontvingen: A. Adam, Groede, G. Boone, Oostburg; J. v. d. Broeke en M. Cromheecke, Schoondijke; L. Dey, Oostburg; J. van Dierendonck, Schoon dijke; A. Dierikx, Sluis; C. Dierx, Bres kens; W. Duininck, Cadzand; A. Duthoy St. Kruis; A. Geelhoed, Schoondijke; P. de Koning, Oostburg; L. Luteyn, Oostburg; A. van Muiken, Breskens; J. de Muynck, Aardenburg; J. Quaars, Breskens; J. Seen, Schoondijke; J. van Waes. Aardenburg; J. Zeegers, Hoofd plaat. Een getuigschrift timmeren ontvin gen: H. Benschop, Sluis; C. Boeye, Oostburg; J. Daansen, Aardenburg; A. de Feijter, Oostburg; A. Jansen, W. Jongman, P. v. Oostenbrugge, Breskens; H. de Poorter, Groede; P. de Poorter, J. de Poorter Hoofdplaat; W. Sijnesael, P. Vergouwe, C. Verheije, Breskens. Sluis Schoolreisje. De leerlingen van de christelijke school te Sluis maakten onder leiding van het onderwijzend personeel een schoolreisje naar de Meli, het bekende ontspanningsoord in Adinkerke bij de Belgisch-Franse grens. Tijdens deze zeer geslaagde reis werd ook nog een bezoek aan de Kemmelberg gebracht. IJzendtyke Examens r.-k. huishoudschool. Aan de r.-k. huishoudschool te IJzen dijke slaagden dezer dagen de volgen de leerlingen: Primairen: M. Casteleijn, Groede; M. Jacobs, Breskens; M. Lenssen, Bres kens; M. Naeyaert, Schoondijke; M. de Paepe, Schoondijke; M. de Poorter, Schoondijke; T. Tanghe, Hoofdplaat; M. Thomaes, Hoofdplaat; A. Tournois, Schoondijke; H. Tournois, Groede; R. Vercruysse, Biervliet; R. de Waele, Hoofdplaat; L. van Waes, Hoofdplaat; E. de Wever, Schoondijke; J. Dierikx, Schoondijke; J. Haverbeke, IJzendijke; E. de Jaeger, IJzendijke; C. Jansen, IJzendijke; C. Karremans, Terneuzen; S. Lako, Schoondijke; M. Loete, Sluis; F. Plasschaert, Watervliet; H. Rutten, IJzendijke; M. Pilaet, Schoondijke; M. Tieleman, Watenliet; M. v. d. Vlies, IJzendijke; J. van Voorenberghe, IJ zendijke; L. van 't Westeinde,, Groede; Ch. de Wever, Schoondijke; M. de Windt, Aardenburg; J. de Puysselieijr, Biervliet. Vormingsklas: M. de Bakker, Terneu zen; M. Buysse, Oostburg; I. Guilliet, Philippine; R. Goethals, Breskens; A. Huisman, Terneuzen; M. Lauret, Phi- lippinne; M. van Morrelgem, Oostburg; M. Poppe, Oosburg; J. Remerij, Sas van Gent; M. van Rumste, Biervliet; M. Vercruijsse, IJzendijke; L. van Cleem- putte, Terneuzen. Assistentenklas: L. Boussen, IJzendijke; M. v. d. Bunder, IJzendijke; M. Cam- maert, Biervliet; R. Cauwels, Schoon dijke; M. Geeraert, Groede; S. de Heer, Hoek; R. M. Ingels Biervliet; C. de Jaeger, IJzendijke; E. de Jaeger, IJ zendijke; L. de Krijger, Aardenburg; L. van Pamelen, Groede; E. Pielaet, Hoofdplaat; M. Scherbeijn, Waterland- kerkje; M. de Smet, IJzendijke; L. Swartelé, Groede; M. Termote, Hoofd plaat; O. de Vos, Aardenburg; M. Buys se, Biervliet. Inrichtingsassistente: P. Cammaert, Schoondijke; M. Ceelaert, Biervliet; P. Knuit, HeinkenszandA. de Lijser, Hoek; M. Mes, Oostburg; M. van Pame len, Groede; J. de Putter, Sluiskil; E. Steyaert, Aardenburg; M. Slock, Sas van Gent; A. Tanghe, Hoofdplaat; M. Temmerman, IJzendijke; S. Vereecken, Sas van Gent: M. de Winne, Hoek; J. de Zeeuw, Vogelwaarde. Zuidzande Auto-ongeluk. Zaterdagavond kwamen in de bebouw de kom van Zuidzande, op op het kruis punt, twee auto's met elkaar in botsing. Beide auto's liepen enige materiële schade op. Het ongeluk gebeurde doordat een vanuit de Sluissestraat komende auto, bestuurd door dhr. F. J. ter H. uit Rotterdam,geen voorrang verleende aan de vanuit de richting Cadzand komende personenauto, bestuurd door de heer A. V. B. uit Adegem (B.) EXAMENS Voor de examens in steno en machi- neschrijven, afgenomen te Middelburg door de Nationale Verenigingen van Leraren in Stenografie „Groote", slaag den de volgende kandidaten: Machineschrljven Nederlands 120 aan slagen per minuut: Mej. N. C. Ie Grand te Aardenburg; mej. W. J. Dieleman te Biervliet; de dames M. E. Asard (met lof), D. J. Pieters, G. Verschelling te Breskens; de dames A. S. Cijsouw, E. de Lijser. N. C. Vasseur te Cadzand; de dames S. S. A. Risseeuw, F. T. Wolfert te Groede; de heer G. F. de Feijter te Hoofdplaat; mej. M. A. Hoste en de he ren A. C. de Keuninck, F. J. Wolfert te Nieuwvliet; de dames M. A. Bouwens, H. V. J. Oostwal en de heren J. P. Gos- sije, F. A. Oubrie te Oostburg; de dames E. J. M. Moerland, K. v. Nieuwenhuy- zen, E. A. v. d. Ree (met lof), J. M. Scheele te Schoondijke; Mej. A. E. F. Doolaege te Sluis; mej. A. Zonneheld te Zuidzande. Machineschrijven 220 aanslagen per minuut, mej. A. C. Ie Bleu te Breskens. Machineschrijven Engels 120 aanslagen per minuut mej. A. C. Ie Bleu te Bres kens DUIVENSPORT Duivenver. „Nog Sneller," Breskens. Uitslag prijsvlucht vanuit Beaumetz op zondag j.l., jonge duiven. Los 7.30 u. 1, 39, 76 J. Pijcke. 2, 15, 82, 88 J. v. d. Broecke. 3 J. Buize. 4, 62 J. Wisse. 5, 57, 85 J Jacobs. 6, 10, 26 J. v. Oosten- brugge. 7, 46, 58 A. Vermeulen. 8 ,9, 31, 73 J. van Gijs. 11, 42, 60, 64, 65 P. Blaakman. 12, 68 L. de Meester. 13, 44 J. de Meester. 14, 17 J. Adam. 16, 18, 96 A. v.d. Voorde. 19 J. Donze. 20, 29, 34, 40 C. van Opdurp. 21, 93 E. Rijckaert. 22, 50, 77, 90 I. Ritico. 23, 28, 53, 86 Ad. Verstraaten. 24, 51, 61, 70 J. Faas-de R. 25, 35 M. Quaars. 27, 33, 41 J. Rein- hout. 30, 37, 75, 89, 92 W. Verstraete. 32. 47. 63 G. v.d. Velde. 36, 54 A. Ver- sprille-K. 38 J. Maas. 43 A. de Meester. 45. 84 I. de Jonge. 48, 56, 67 W. Bruijnoo- ge. 49, 81 H. Schelstraete. 52, 79, 83 J. v.d. Velde. 55 Ab. Verstraaten. 59, 71 A. de Jonge. 66, 78 Ko Quaars. 69 A. v.d. Heuvel. 72 A. Bondewel. 74, 97 A. Boekhout. 80, 87, 95 Jac. Pleijte. 91, 94 P. v.d. Walle. el overd. C. v. Zeele. Idem oude duiven Beaumetz. 1, 6 W. Bruijnooge. 2, 4, I. de Jonge. 3 G. v.d. Velde. 5 J. Faas-de R. 7 J. Datthijn. Ie overd. H. de Krijger. Uitslag prijsvlucht vanuit Ruffec op maandag 13 juli j.l. Los 6 uur. 1, 4 A. Vermeulen. 2, 5 Sj. Klaaijsen. 3 M. Quaars. 6 A. de Meester. Uitslag prijsvlucht vanuit St. Vin cent op 21 juni j.l. Los 20 juni om 12 u. 1 Risseeuw. 2, 3 A. Hamelijnck. 4 E. Rijckaert. 5 J. van Gijs. 6 J. Carels. P. V. Strijd in vrede" te Groede. Uitslag prijsvlucht vanuit Beaumetz op zondag j.l., jonge duiven. Los 7.30 uur. Aank. Ie duif 9 u. 2 min. 12 sec., snelh. 1533 m. per min. 1, 2, 3, 4, 29. 33, 39, 51 en le overd. L, v.d. Wege. 5, 9, 12 C. Brakman. 6, 21 Iz. Schippers. 7, 34, 54 J. Risseeuw. 8, 23, 35 F. aRs. 10 C. de Poorter. 11, 13, 19. 20, 30, 40 D. Ekkebus. 14, 15, 36, 45, 47 O. de Zutter. 16 Joh. v.d. Wege. 17, 28, 48 L. v.d. Wege Jz. 18 Wolb.-v. Hanegh. 22 J. de Krijger. 24, 37, 55 Ch. Ras. 25 J. van Driel. 26, 27, 31, 38, 49 J. de Vlieger. 32 J. de Roeck. 41, 43 H. Elfrink. 42 J. Maas. 44 Joz. v.d. Wege. 46, 52 J. Vermeulen. 50 M. Robijn. 53 A. de Maillie. Idem oude duiven Beaumetz. 1, 6, 7, 8, 10, 22 Joh. v.d. Wege. 2, 4, 14, 16, 18 G. Dusarduijn. 3, 12 J. Ris seeuw. 5, 11 J. van Driel. 9 C. de Poor ter. 13, 15 Ch. Ras. 17, 19 J. Vermeu len. 20, 21 en le overd. J. Merk. Uitslag prijsvlucht vanuit Ruf fec op maandag 13 juli j.l., oude dui ven. Los 6 uur. Aank. le duif 15 u. 33 min. 42 sec., snelh. 1119 m. per min. 1, 3, 4, 6, 7, 9 J .van Driel. 2, 8 G. Dusarduijn. 5 Jac. Becu. 10, 11 J. de Krijger. Vismijn - Breskens Week van 12 t.e.m. 18 juli 1964. 606 kg. bot. 148 kg. schar. 642 kg. schol. 815 kg. tong. 19 kg. griet. 15 kg. kabeljouw. 5576 kg. export garnalen. 117 kg. doorgedraaide garnalen. 1575 kg. onverkochte bot. Stoppelbemesting Nog staan de granen te velde Het lijkt erop, dat straks een goede oogst kan worden geborgen. Maar wat ge beurt er met de percelen daarna, als ze geruimd zijn? Voor de oorlog werd in vele streken dan algemeen stoppel bemesting toegepast. Dat is wat in on bruik geraakt, maar men komt er op

De Schakel | 1964 | | pagina 2