Uitreiking zwemdiploma's in de Braakman. ingevolge art. 72 van de l.o.-wet geen medewerking behoeft te geven bij het leggen van nieuwe vloeren. We hebben geprobeerd om er samen, het schoolbe stuur en B. en W., uit te komen en we zijn tot de conclusie gekomen dat het op deze manier zou kunnen. De raad besloot volgens het voorstel van B. en W. te handelen. De rondvraag leverde niets bijzonders op, waarna de vergadering werd geslo ten. Leerkracht blijft gehandhaafd. Door de Gemeente werd bericht ont vangen dat voor het schooljaar 1964- 1965, de leerkracht, aangesteld inge volge art. 56-2 gehandhaafd kan wor den. Zo zal dus de O.L. School „Prinses Irene" het nieuwe schooljaar wederom met vier leerkrachten ingaan. Jeugdverkeersexamens 1964. In het gebouw „Laus Deo" te Schoon- dijke werden door burgemeester J. C. Hoftijzer met een toepasselijk woord de diploma's van het gehouden Jeugdver keersexamen 1964 uitgereikt. Met lof werd het diploma behaald door één leerling, n.l. Johny Zegers. Voorts werd het diploma behaald door: J. Gijs, E. de Paepe, J. de Jonge, L. Backerra. J. Dees, C. d'Hont, K. van Luijk, I. Verherbrugge, R. Tournois, R. Wolrabe, R. Ocké, J. Vermue, W. de Zwart, J. A. Risseeuw, M. Brinkman, M. Quaak, A. Contant, I. Berckmoes, T. Wijffels. M. van Houte, P. Tournois, G. v. d. Slikke, H. Jacobse, E. Jansen, C. Quist, M. Verherbrugge, A. Toesseint, K. Geelhoed, B. de Hullu, W. J. van Overbeke, P. Huigh, I. Deunink, C. van Overbeke, J. Bunschoten, M. de Bliek, C. Moggré, J. Ekkebus, I. Bunschoten, E. Hoftijzer, J. Goethals, S. N. Wisse, M. Kotvis, J. Verplanke, H. v. d. Ree, E. Beeke, H. v. d Slikke, M. Scheele, B. de Die, K. Herrebout, I. Pijcke, J. Ocké, S. de Hullu, N. v. d. Broeke, B. Esseling, A. de Lijzer, R. Haartsen, B. de Hullu, B. de Reu, S. Boekhout, R. Tellier, I. de Bliek, C. van Espen, J. van Espen, M. de Rijk, V. Koens, V. Gemaert. Diploma-uitreiking Landbouwhuishoudschool. De directrice van de Landbouwhuis houdschool „Prinses Marijke", mej. N. Zwart, heeft vorige week vrijdag in zaal Wijffels 79 getuigschriften uitgereikt aan geslaagde leerlingen. Het „Prinses Marijke-bekertje" ging dit jaar naar Addie van Lare (klas 2 B) uit Schoon- dijke, die voor de primaire opleiding was geslaagd met een totaal aantal punten van 137'/j. De geslaagden zijn: Getuigschriften primairen II: M. E. Abnekinders, M. J. de Beer, J. S. J. Bliek, E. M. Charité, M. E. Cijsouw, J. S den Decker, M. S. de Feijter, C. J. Fieret, J. C. van Hemert, M. Haart sen, G. M. C. van Helden, N. Klooster man. J. J. P. Koole, P. S. Misilje. M. J. Risseeuw, M. M. de Rijke, E. J. Scheele, C. M. Sel, J. P. Verduijn, J. J. Verduijn, E. R. H. Vergouwe, M. S. Zegers. A. G. J. Basting, J. A. Beeke, C. A. Boeije, J. Bogaart. M. L. Boone, A. S. D. Brug ge, J. H. v.d. Cingel, E. A. Cromheecke, H. Dees, M. van Espen, M. H. M. van Hanegem, A. E. Hoogstad, D. J. van Hout. A. G. van Lare, G. P. de Putter, M. E. Ritico, S. L. Schilleman, A. M. Steijaert. M S. A. Verherbrugge, S. J. Vermeulen, S. C. v.d. Walle, J. N. v.d. Wege, C. Brugge. Afgewezen één. Getuigschriften assistenten: C. A. Cauwels, J. E. Dobbelaar, J. J. Fie ret, E. de Gardeijn, E. F. la Gasse, A. A. de Jong, A. J. J. Koole, J. M. de Kra mer, M. S. Pieters, C. A. v.d. Plassche, M. P. Reijnhoudt, L. J. Snoep, A. C. S. Dees, A. Deunink, J. W. Dieleman, H. J. Jacobse. D. C. Jansen, S. P. Jansen, A. J. Klaeijsen, R. C. van Lare, E. P. C. Mul der, T. W. Praas, W. P. Provoost, J. M. de Reu, M. Scheele, H. v.d. Walle. Afge wezen geen. Getuigschriften vormingsklas: M. E. Haak, M. J. van Hoeve, A. H. Ja cobse, M. D. v.d. Luijster, A. E. Moggré, M. S. Quaak, J. S. Risseeuw, P. M. de Reu. Afgewezen geen. Schooldag Lichamelijke Opvoeding. Op het gemeentelijke sportterrein te Schoondijke werd de jaarlijkse School dag Lichamelijke Opvoeding gehouden. Aan deze dag werd deelgenomen door „Leven je ouders nog?" Bep knikte. „Worden natuurlijk oud, maar vader is gepensioneerd officier en is nog even stram als vroeger. Be halve, dat de rheuma hem plaagt". „Bep dat ene ik zou graag wil len, dat je van me aannam, dat ik heel veel van Riet heb gehouden. Ik we zouden ons verloven als ik uit Enge land terugkwam en hadden het plan om hetzelfde jaar nog te trouwen. Mij wachtte namelijk een belangrijke pro motie, zie je, maar dat had ik als ver rassing voor Riet willen bewaren. Ik hoop, dat ze bij Arie het geluk gevon den iieeft, dat ze bij mij verwachtte te zullen vinden". „Tonny, hun huwelijk was zeldzaam ideaal. Arie vereerde haar in stilte al, toen jullie nog op school waren. Maar Riet had toen alleen maar oog voor jou. Houd me ten goede, ik vond je toen maar een draak". De man schoot in een lach. „Onze gevoelens kwamen in dit opzicht wel overeen, Bep. Ik vond je toen maar een eigenwijs kind, behoorlijk over het paard getild Toen lachten ze samen. Maar even daarna was Bep weer ernstig. „Typisch gaat het soms in het leven, hè? Wij de o.l. school „Prinses Irene" te Schoon dijke, de Chr. Nationale school te Schoondijke, de R.K. lagere school te Schoondijke en de R.K. lagere school te Slijkplaat, gem. Hoofdplaat. De dag werd begonnen met de esta fette-wedstrijden tussen de deelnemen de scholen. De rangschikking was als volgt: Meisjes: 1. R.K. lagere school Schoon dijke; 2. O.L.S. Schoondijke; 3. R.K. lagere school Slijkplaat en 4. Chr. Nat. school Schoondijke. Jongens: 1. R.K. lagere school Slijk plaat; 2. R.K. lagere school Schoondijke; 3. O.L.S. Schoondijke en 4. Chr. Nat. school Schoondijke. Tussen het diplomawerk werden de slagbalpartijen gespeeld. Hier wist de O.L. school een eerste plaats met 6 pnt. te veroveren. Tweede werd de R.K. la gere school Slijkplaat met 4 pnt.; der de de R.K. lagere school Schoondijke met 2 pnt. en de laatste plaats werd bezet door de Chr. Nat. school met O pnt. Aan het eind van deze dag konden worden uitgereikt 3 diploma's A, 18 di ploma's B, 57 diploma's C en 43 diplo ma's D. Aan José de Ruijsscher (R.K. school Slijkplaat), Robby Wolrabe (R.K.school Schoondijke), Kees Geelhoed en Sjaak Boekhout (Openb. school Schoondijke) en Elly Beek (Chr. Nat. school Schoon dijke) kon het hoogste diploma, n.l. E worden uitgereikt. Breskens Successen „Scheldestroom". Op zaterdag 11 juli j.l. werden de Zeeuwse zwemkampioenschappen voor senioren gehouden. Deze wedstrijden werden georganiseerd door „De Bruin vis" uit Sas van Gent. Onder zeer slechte weersomstandighe den werden er toch nog goede presta ties geleverd. Allereerst was het Th. van den Heu vel die de 100 m. rugslag won. Bij de heren op dit nummer was het broer Piet die als eerste aantikte. De 200 m. schoolslag dames werd geen overwinning voor „Scheldestroom". Hierbij dient toch vermeld te worden, dat de 11-jarige Joke Fenijn een goede tweede plaats bezette. De 200 m. schoolslag heren werd ge wonnen door P. v. d. Heuvel met een goede tweede plaats voor J. Jobse. Als klapstuk van deze zwemmiddag kwam de 100 m. vrije slag dames, met 0.a. T. Daalhuijzen, die reeds zes jaar kampioene op dit nummer was. Nu echter wist onze zeer jeugdige zwemster Coby Heijboer deze kampioene te ont tronen. Ook Paula Donze kwam hier goed voor de dag met een 3e plaats, achter M. Kingmans. Ook wisten de dames de 4 x 100 m. est. vrije slag op naam van „Schelde stroom" te brengen. Hiervoor zorgden: 1. Klaessen, Th. v. d. Heuvel, P. Donze en C. Heijboer. Schoolreisjes School met de Bijbel. Op vrijdag 3 juli maakten de leerlin gen van de 4e en 5e klas van de School met de Bijbel hun jaarlijks uitstapje. Het reisdoel was deze keer Rotterdam. Bij een vrolijk schijnend zonnetje ver" trok men 's morgens om 7 uur met de bus. Omstreeks 10 uur werd 's werelds drukste havenstad bereikt. Eerst kreeg de Euromast bezoek van de jeugdige Bressiaanders. Vanaf de top hadden de leerlingen een prachtig uitzicht over de zonovergoten stad en z'n havens. Ook werden hier de nodige souvenirs voor de achtergebleven familieleden aangeschaft. Vervolgens stond er een rondvaart door de havens op het programma. Hiema werd er een voettocht door de Maastunnel gemaakt. De middag werd doorgebracht in dier gaarde Blij dorp, waar grote en kleine dieren de aandacht van de kinderen trokken. Natuurlijk werd ook de speel tuin niet vergeten. Met de boot van 10 min. voor 3 uit Vlissingen keerden allen weer behou den in Breskens terug. 0 Op vrijdag 10 juli waren de leerlingen van klas 1 t.e.m. 3 van de School met de Bijbel aan de beurt om op stap te gaan. Weer scheen de zon volop, toen 's mor- denken zelf onze wegen te kunnen uit stippelen en dan gaat het ineens heel anders dan we van plan waren te doen"- Hij knikte bedachtzaam. „Mijn leven is daarvan wel het beste bewijs", ant woordde hij zacht. „Woon je al lang in Nederland?" „Enkele jaren na de bevrijding. Ik heb een behoorlijk pensioen en Mary heeft geld van zichzelf. We kunnen ge lukkig heel behoorlijk leven. Overigens, ik stel natuurlijk niet veel eisen meer aan het leven". „Je moest eigenlijk buiten wonen, Tonny. Wat heb je nu in de stad?" Hij schudde zijn hoofd. „Mary heeft zo veel offers voor mij gebracht Ze houdt van de stad, ze heeft hier haar vriendinnen, haar hobby's en haar clubjes. Dit is mijn offer. Bovendien, Bep, we hebben een schat van een dochter en hopenlijk te zijner tijd een zoon. Hij gaat een schitterende toe komst tegemoet, deze veelbelovende jengeman Bep schoot opnieuw in een lach. „O Tonny, je lijkt vader wel. Als hij het over jou had, sprak hij ook steeds over „deze veelbelovende jongeman (Wordt vervolgd.) gens om 9 uur de bus met een uitgela ten kinderschare vertrok. Als eerste stond het Vogelpark bij Knokke on het programma. De kinderen konden hier de vele soorten vogels, die er in onze omgeving voorkomen, bewonderen. Hiema liep men door het Zwin naar het strand. Nadat de kinderen in de stad gele genheid hadden gekregen om wat inko pen te doen, werd er naar het bos ge reden. Daar konden de leerlingen een spoorloos verdwenen onderwijzeres op speuren. De rest van de dag werd door gebracht in de speeltuin „Marie Ciska". Op de terugweg werden de kinderen in Oostburg nog eens getrakteerd op ijs. Om kwart over 6 arriveerden ze gezond, maar vuil, weer in Breskens. Uitstapje kleuters. Woensdag j.l. hebben de kinderen van de Openb. kleuterschool te Bres kens een gezellig dagje gehad. Des morgens vertrokken zij, met een boterhammetje op zak, o.l.v. de onder wijzeressen, enkele leden van het be stuur der school en een aantal moeders van de kinderen, te voet naar het z.gn. „Halve Maantje," even buiten de kom der gemeente. Hier werd de dag gezel lig doorgebracht met spelen aan het strand, pootje baden, enz. Ook werden zij nog op een ijsje getracteerd. In de loop van de middag werden de kleuters met particuliere auto's weer naar de school teruggebracht. Bejaarden-reis. Morgen, zaterdag 18 juli, organiseert de plaatselijke Oranjevereniging „Prin ses Marijke" weer het jaarlijks uitstapje voor de bejaarden. De reis gaat ditmaal naar Adinkerke (B.), waar o.m. het Meliepark zal bezocht worden. Het vertrek is bepaald op 8.30 uur vanaf de Grote Kade. De deelnemers van Nieuwe Sluis wor den verzocht om 8 uur klaar te staan, daar zij door een bus worden afgehaald. Auto in brand. Gistermiddag werd de brandweer in Breskens gealarmeerd om een personen auto te blussen, die in de Parklaan in brand was geraakt. Het brandje was spoedig geblust, waarna bleek, dat de motor van de Ford Taunus, behorende aan de heer E. J. W. te Sas van Gent, geheel was uitgebrand. Het ontstaan van de brand is onbekend. Burgemeester afwezig. De burgemeester is van 20 juli t.e.m. 8 augustus met vacantie afwezig. Cadzand Geslaagd. De heer B. B. Luuring te Cadzand slaagde aan de Landbouwhogeschool te Wageningen voor het propaedeutisch examen. Biervliet Geslaagd. De heer J. A. Bliek te Biervliet, leer ling van de Chr. kweekschool voor Zee land te Middelburg, slaagde te Den Haag voor de akte handelskennis l.o. Retrenchement Verbetering straatverlichting. De laatste jaren kon men in de ge meente Retranchement wel eens klach ten vernemen over de onvoldoende ver lichting in enkele straten. Daaraan is nu een einde gekomen. De Pezem plaat ste dezer dagen verscheidene lichtmas ten in de Dorpsstraat en de Noord straat, waardoor de kwaliteit van de straatverlichting aanmerkelijk verbe terde. Vooral de bewoners van de Dorps straat zijn met de geplaatste nacht- brander bijzonder in hun schik. Op reis. De Ned. Herv. Vrouwenvereniging had dezer dagen haax jaarlijks uit stapje. Einddoel was het Rijk van Nijmegen, waar in Nijmegen de Heilige Land stichting werd bezocht, alsmede het Afrika-museum. Collecte. De busjescollecte voor de stichting Arbeid voor minder Validen bracht te Retranchement f 22,69 op. Diaken gekozen. Tot diaken van de Vrije Evangelische Gemeente te Retranchement is gekozen de heer J. I. Basting. Ooatburg Tentoonstelling geopend. In de burgerzaal van het gemeente huis te Oostburg werden vorige week vrijdag een aantal genodigden ontvan gen om de officiële opening van een schilderijententoonstelling van de Z. Vlaamse kunstschilder Guido Metsers bij te wonen. Burgemeester J. L. van Leeuwen sprak een begroetings- en openingswoord na mens het gemeentebestuur van Oost burg, waarin hij o.a. opmerkte, dat het prettig is dat door middel van de bur gerzaal van Oostburgs raadhuis, men de beschikking heeft over een prachtige expositieruimte. De burgemeester bracht dank aan ieder, die medegewerkt heeft aan de inrichting van de tentoonstel ling. Drs. L. Lockefeer uit Hulst, voorzit ter van de kunstkring Noord-Zuid, gaf daarna een uiteenzetting over de schil derkunst in het algemeen en de werken van Guido Metsers in het bijzonder. In een schilderswereld met vele stromin gen, aldus drs. Lockefeer, tracht de heer Metsers zich zelf te blijven en tracht eigen wegen te bewandelen, een eigen stijl en eigen vormgeving te vin den. Er zijn meerdere factoren in zijn schilderwerken, aldus de inleider, die er de kenner op attent maken, dat de heer Metsers veel plezier heeft in schil derwerk. Er zijn in totaal 33 werken tentoon gesteld, w.o. een aantal tekeningen. Voorts kan men de ontwerpen van de wandschilderingen van de nieuwe Pro vinciale veerboot „Prinses Margriet" be wonderen. De expositie is geopend van 11 tol 29 juli van 9 tot 12.30 uur en van 2 tot 5 uur. 's Woensdagsavonds is de tentoon stelling nog geopend van 7 tot 9 uur. Woensdagmiddag heerste in het zwem bad van het recreatieoord de Braak man een grote, wat zenuwachtige drukte. Tientallen jongeren legden onder het alziend oog van een bekwame jury de proeven van bekwaamheid af op zwem- gebied. De heer A. Sampon, official van de K.N.Z.B., nam de zwemproeven af. Eveneens aanwezig was mevr. W. Wa- genaar-Weijermans uit Souburg, di ploma-consul van de K.N.Z.B., kring Zeeland. Uiteraard was ook de bad meester zelf, de heer C. M. de Haas, bij dit voor zijn pupillen zo belangrijke ge beuren aanwezig. Het was al laat gewqrden, toen de badmeester de diploma's kon uitreiken in het bijzijn van burgemeester A. F. Hanssens van Hoek. De zwemproef werd o.m. afgelegd door: C. Lips, L. de Wolf, M. en P. Everaard en C. de Wolf te IJzendijke; R. Gruben, A. de Meijer, M. Ingels, M. de Clerck, E. Borm, A. Cuelenaere, E. Provoost, M. B. van Hoeve, J. Pladdet, G. de Jonge, C. de Regt, F. Kalkman, J. Klaeijssens, J. Punt, M. Ingels. J. du Puij, M. en N. Boone, T. Dijk, R. Ingels en R. de Regt te Biervliet en P. v. d. Ameele te Hoofd plaat. Afgewezen werd 1 kandidaat. Geoefend zwemmer: T. de Wolf, F. Lievens, C. Lips te IJzen dijke: A. Cuelenaere, T. J. S. Dijk te Biervliet. Afgewezen werden 2 kandida ten. Zwemvaardigheidsdiploma 1 L. Vervaet, J. Boeije, L. de Meijer, H. Beun te Biervliet. Zwemvaardigheidsdiploma 2 E. v. d. Sluijs te Biervliet. Afgewezen 1 kandidaat. EXAMENS Aan de Gemeentelijke Middelbare Handelsavondschool te Vlissingen zijn geslaagd voor het 5-jarige diploma: J. W. Oosterling te Breskens en J. M. van der Slikke te Schoondijke. Aan dezelfde school slaagden voor 3- jarige cursus: W. C. Verhage en A. J. M. van de Vijver te Sluis; A. J. van de Voorde te Breskens. Voor machineschrijven slaagden: (120 aansl.)E. Florussen, B. Ekkenbus, A. Jacobs, S. Kareis, P. M. de Ridder, J. M. J. Risseeuw, L. M. Verheije, J. v.d. Wege, allen te Breskens. 175 aanslagen: A. Jacobs, Breskens. 0 Aan de R.K. H.B.S. „St. Eloy" te Oost burg slaagden voor het eindexamen H.B.S.-B: Rita Buijsse, Ans Verstraete, Herman Bakker, Theo van Bellegem, Eric Cau wels en Luc Hermie te Aardenburg; Hennie Bogaard, Daniël D'Hoore en Joep Groosman te Sluis; Marcel Claes- sens en Eric Lambert te Oostburg; Piet de Rijk te Schoondijke. Er werden geen kandidaten afgewezen. 0 Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het kandidaats examen wiskundig ingenieur P. C. Maenhaut te Biervliet. DUIVENSPORT Dv.ivenver. ,..V g Sneller." Breskens Uitslag prijsvlucht vanuit Angerville op zondag j.l., jonge duiven. Los 11.45 u. Aank. Ie duif 15 u. 58 min. 3 sec., snelh. 1426 m. per min. 1, 56 J. Buize. 2 J. v.d. Velde. 3, 36, 53 A. de Hulster. 4, 29, 42 J. Pijcke. 5, 9, 16 M Quaars. 6, 35 J. Vermeulen. 7, 34. 43 G. v.d. Velde. 8, 27 J. Faas Sr. 10, 21, 52 Ko Quaars. 11, 37, 55 M. Faas. 12 J. Donze. 13, 38 Jn. Faas. 14, 41 P. Blaak man. 15 G. van Grol. 17 J. de Meester. 18 J. Wisse. 19, 46 J. v. Oostenbrugge. 20, 26 H. Schelstraete. 22, 44, 57 Sj. Klaaijsen. 23 Jn, Pleijte. 24, 48 Ad. Ver- straaten 25, 30, 49 G. Boekhout. 28, 39 I. Ritico. 31, 50 J. van Gijs. 32 W. van Quekelberghe. 33, 47 A. de Meester. 40, 45 A. v.d. Heuvel. 51 W. Bruijnooge. 54 A. Hamelijnck. 58 J. Faas-de R. leoverd. A. Vermeulen. Idem oude duiven Angerville. 1 J. de Meester. 2, 6 W. Bruijnooge. 3 W. v. Quekelberghe. 4 J. Buize. 5 J. van Gijs. 7 A. v.d. Voorde. Ie overd. Ad. Verstraaten. P. V .Strijd in vrede" te Groede. Uitslag prijsvlucht vanuit Angerville op zondag j.l., oude duiven. Los 11.45 u. Aank. Ie duif 15 u. 49 min. 18 sec., snelh- 1469 m. per min. 1, 4, 6, 7, 17, 19 G. Dusarduijn. 2, 5, 18 J. Becu. 3, 9. 11, 13 J. van Driel. 8, 10 Schautt.-de Roo. 12 L. v.d. Wege. 14 Ch. Ras. 15 Joz. v.d. Wege. 16 D. Morel. Ie overd. D. Ekkebus. Idem Angerville jonge duiven.

De Schakel | 1964 | | pagina 2