Nylabourbanden Wegens vacantie afwezig P. Zegers - Breskens woonhuis meisjesfiefs HOFKA-Klaaswaal 9 L. v.d. Wege Jz. 10, 15 Schautt.-de Roo. 12, 19, 47 D. Ekkebus. 14 J. Versprille. 16 Wolb.-v. Hanegh. 17, 27, 28 Joh. v.d. Wege. 21, 46, 50 J. Merk. 25 M. Robijn. 29, 33, 40 J. Elfrink. 32 Ch. Ras. 35, 49, 51, 53 en le overd. O. de Zutter. 36 A. Ekkebus. 37, 45 F. Ras. 39, 44 H. Elfrink. Idem oude duiven Clermont. 1, 4, 7, 8, 9, 21 G. Dusarduijn. 2, 17, 28 Jac. Becu. 3, 19, 25 L. v.d. Wege. 5. 27 en le overd. Joh. v.d. Wege. 6 C. de Poorter. 10 D. Ekkebus. 11, 13, 29 Ch. Ras. 12 Schautt.-de Roo. 14, 18, 20, 22, 31 J. Risseeuw. 15, 52 H. Elfrink. 16 J. de Roeck. 23 C. Brakman. 24 J. Elfrink. 26 O. de Zutter. 30 Wolb.-v. Hanegh. 33 Jqz. v.d. Wege. Gevonden voorwerpen Wieldop van auto; tandenborstel; klapperpistooltje; 1 paar regenpijpen; 1 paar bruine kinderschoenenmes blauwe windjack; gouden armband; rood wollen kinderjasje kinderbadpak kinderarmbandje; rode kinderbeurs; bruine portemonnee met inhoudwit linker kinderschoentje; blauw kin deronder jurkje. Inlichtingen op het politiebureau te Breskens. Voorts zijn aan het zwembad diverse kledingstukken achtergelaten. Inlich tingen hierover aan het zwembad ULO-EXAMENS TE VLISSINGEN. Bij de te Vlissingen gehouden ulo examens slaagden voor diploma A de heren J. J. C. Moorlag (m) en J. J. van den Broecke (m), Breskens: A. W. F. de Croo, Oostburg (m)J. I. Hennekeij, Groede (m). Met (m) is tevens met middenstand. VOOR BLANK EN ZWART. Als men in de wereld rondkijkt En de schoonheid eens aanschouwt, Dan kan ik maar niet begrijpen Dat men zegt: „Het is benauwd!" En toch, in deez' mooie wereld, In dit aardse paradijs Leven mensen, die uit hebzucht, And'ren brengen van de wijs- Zelf was ik de laatste weken Hier en daar waar vrede heerst, 'k Kwam er niet cp uitgekeken, Want God-zelf sprak daar het meest! Psalm honderd één en twintig Spreekt daar wel een woordje mee, 'k Hief mijn ogen naar de bergen, Beekjes, een kristallen zee- Maar het leven gaat weer verder En men zwoegt voor 't daag'lijks brood, Blank en bruin hunk'ren naar eenheid, Of, men maakt elkander dood! Maar Gods woord is voor een ieder, Kijkt niet naar de buitenkant, Een zwart hart bij blanke mensen Wijst Hij botweg van de hand! Negers met hun witte harten Gaan de hemelzalen in. Blanke schepsels met verbeelding Boeken zeker geen gewin! 'k Ben een leek, maar 'k zou haast [zeggen: „Dat de tijden van weleer Voorbij zijn en 't is moog'lijk, dat blanken komen bij de zwarten in de leer!" Niet voor niets zegt God Almachtig In Zijn heilig, dierbaar woord: „Heb uw naaste als uzelve lief, zoals het maar behoort!" Zou U dan niet willen zingen Met de negers in het kcor, Die met wit bekeerde harten Zingen: „Jezus gaat ons voor!?" Zing toch samen van de bergen, Blank en bruin, Gods jodellied, Beken van Gods liefde zeggen: „Feestkleed aan, maar nu of niet J.B. DE LANDBOUWER MOET KRITISCH ZIJN BIJ DE AANSCHAF VAN NIEUWE BANDEN. Wanneer U bovenstaand advies leest, zult U zich afvragen tegen welke ach tergronden deze raad zal zijn afgewo gen. Ten eerste zouden wij U willen vragen hoe U tegenover de volgende punten staat: 1. Hoe zijn uw maatregelen om struk- tuurbederf tegen te gaan? 2. Welke voorzorgen neemt U om tij dens de oogst (vooral bij regen) uw trekker beslist slipvrij te houden? 3. Hoeveel malen bent U gewend uw banden van een nieuw loopvlak te laten voordien? Wij hebben hierover ons licht opge stoken bij één der voornaamste ban denfabrieken in ons land, die zich spe ciaal op de fabrikage van landbouw- banden heeft toegelegd. Wij hebben hier kennis genomen van een werkwijze die geheel aan de eisen van de landbouwer tegemoet komt. Want waar ging men hier van uit Allereerst was men hier van mening dat een trekkerband dusdanige eigen schappen moet bezitten, die de land bouwer in staat stellen zijn werk zon der moeilijkheden te doen. Na jarenlange onderzoekingen, in sa menwerking met het Instituut voor Landbouw-rationalisatie (I.L.R.), is een profiel ontwikkeld dat zowel de trek kracht wist te verhogen met maarliefst 50 tot 100 pCt., alsook de slip tot bijna nihil wist te reduceren. Hieruit vloeit voort dat door het voorkomen van slip, het bouwland voor struktuurbederf wordt behoed. En het mag als bekend worden aangenomen dat iedere land bouwer hiervoor uitermate m^et op passen. Deze band nu, heeft dit pro bleem volkomen opgelost door zijn spe ciale bouw. Men is n.l. afgestapt van het conventionele model (open-center) dat lage nokken op korte afstand van elkaar op de band plaatste. Bij de „Ny- labourband" is dit precies andersom: hoge nokken ver uit elkaar. Dat wil zeg gen dat de nokken 66 pCt. hoger zijn dan normaal. Ook de wijze van fabriceren is hier anders aangepakt. Werd voorheen al gemeen gebruik gemaakt van rayon- koord om een karkas op te bouwen, bij de Nylabourband wordt gebruik ge maakt van nyllon-koord. Immers deze moderne vezel is tegen elke weersge steldheid opgewassen, iets wat van rayon niet gezegd kan worden. Hier komt nog bij dat nylon veel sterker en soepeler is, wat loopvlakvernieuwen ettelijke malen meer mogelijk maakt. 2 of 3 maal coveren is bij deze banden geen uitzondering. Daarom, bent U aan vernieuwing toe of wilt U uw banden laten coveren, in formeer eens naar deze unieke band. HULPVERLENING DOOR WIJKVERPLEEGSTER AAN VACANTIEGANGERS. Nu de vacantietijd weer is begonnen lijkt het goed de aandacht nog eens te vestigen op de hulp die de wijkverpleeg ster van de kruisverenigingen mag ge ven aan vacantiegangers. Als regel zal dit slechts verpleeghulp zijn, welke kan worden onderscheiden in: A. acute hulp: een vacantieganger wordt ziek, roept een arts en krijgt daarna hulp van de wijkverpleegster ter plaatse. Zij zal informeren of de patiënt in de plaats van zijn inwoning lid is van een kruisvereniging. Zo niet, dan zal een noodlidmaatschap moeten worden aangegaan. B. overgedragen hulp: een vacantie ganger heeft in de plaats van zijn inwoning regelmatig hulp van de wijkverpleegster. Deze hulp moet op het vacantie-adres worden voortge zet. In dit geval geldt de algemene stelregel: een huisarts ter plaatse moet op de hoogte zijn van de om standigheden en de behandeling van de patiënt. Dit is nodig wanneer het injecties betreft. De eigen huisarts zal dus de vacantieganger-patiënt een briefje moeten meegeven voor zijn collega elders en ook de wijkverpleeg sters in de twee plaatsen zullen el kaar moeten inlichten over de pa tiënt. De vele buitenlanders die vooral de plaatsen aan de zeekust bevolken, vor men een aparte categorie. Hebben zij injecties nodig en hebben ze geen brief je van de eigen arts bij zich, dan zal de wijkverpleegster er goed aan doen hen te verwijzen naar een arts ter plaatse alvorens zij de gevraagde hulp biedt. Het lijkt omslachtig, maar onaangena me verrassingen kunnen er door wor den voorkomen. DIENSTBETOON PLUS-PUNT VAN DE MIDDENSTAND. Uw klant kent UI U kent Uw klant De directe relatie tussen ondernemer en klant is nog altijd één van de pijlers, waarop het midden- en kleinbedrijf rust. Het directe contact stelt de onder nemer in staat zijn bedrijfsvoering Voortdurend en snel aan te passen aan de zich steeds wijzigende wensen van de klant. Middenstander, gids en gastheer. Een goed verzorgde winkel met een assortiment, dat op zijn wensen is af gestemd, maakt dat de klant Uw be drijf graag bezoekt. U zult, samen met Uw klant, uit dit assortiment nu juist die artikelen moeten kiezen, die de klant de meeste bevrediging schenken. Een aantrekkelijke en „voorlichtende" étalage kan hierbij een belangrijke rol spelen. Ook zo dient U de klant. O^k op ogenblikken, dat de klant niet in Uw bedrijf is, kunt U hem (en Uzelf) van dienst zijn door op de juiste tijd catalogussen, folders en brochures te sturen. Om de klant er toe te bren gen Uw bedrijf te bezoeken kunnen speciale aanbiedingen of demonstra ties een goed middel zijn. De middenstander toeet het. U bent niet alleen de man, waarvan de klant verwacht, dat hij het gevraag de artikel heeft. U bent bovendien „de" vakman en daarom zijn adviseur en vertrouwensman. Stel Uw klant in dit opzicht niet teleur en ontvang hem als een belangrijke bezoeker. Goed verpakt, goed vervoerd. Het verpakken van de bij U gekochte goederen kan een extra-reclame zijn voor Uw bedrijf. Een verzorgde verpak king voorkomt niet alleen ergernis, het kan' juist de reden zijn, dat men bij U terugkomt. Geld, de spil van het zakendoen. Dit geldt niet alleen voor U, maar ook voor Uw klant. Hij heeft er recht op snel en duidelijk te kunnen zien, wat en waarvoor hij moet betalen. Zorg in zijn en Uw belang voor een afrekening, die geen vragen openlaat. Niet goed, geld terug. Het geven van een „tegoed-bon" voor teruggebrachte artikelen betekent het opleggen van een koopverplichting. Dit wordt door de klant niet gewaardeerd en kan voor hem een reden zijn elders zijn aankopen te doen. Om „ruilen" te voork:men kunt U in vele gevallen een „cadeaubon" aanbieden. .Gulden regels". De klant is de belangrijkste persoon in onze onderneming; de klant is niet van ons afhankelijk, maar wij zijn van hem afhankelijk.; het verschijnen van een klant is geen onderbreking van ons werk; hij is het juist, die daaraan be tekenis geeft; Wij doen de klant geen genoegen door hem te bedienen; hij doet ons het genoegen, dat hij ons daartoe in de gelegenheid stelt; een klant is geen geschikte partner voor een kibbelpartij tje; niemand heeft nog coit bij een twistgesprek met een klant gewonnen; een klant is iemand, die tot ons komt met zijn wensen; het is aan ons om die wensen te vervullen, zowel in zijn als in ons belang; een klant is een integrerend deel van Uw bedrijf, geen buitenstaander; een klant is geen materiaal voor de statistiek, maar een mens van vlees en bloed met dezelfde gevoelens en gevoeligheden als wijzelf; een klant is het waard, dat men hem met een maximum aan beleefdheid en aandacht tegemoet treedt. KERKDIENSTEN Zondag n juli Ned. Herv. Kerk Aardenburg, 10.30 uur, Ds Blom Biervliet, 9.30 uur, vicaris Van Kempen Breskens, 9.30 uur, Ds. Spaans Cadxand, 9.30 uur, Da. de Neeling Collecte steunfonds Protestantisme Groede, 9.30 uur, Ds Doornink H. Avondmaal Hoofdplaat, 10 uur, Eerw. Heer Begeer H. Avondmaal Nieuwvliet, 9 30 uur, Ds. Brezet Oostburg, to uur, Ds. Hugo van Dalen 11.30 uur, kinderdienst Retranchc ment 930 uur, Eerw. Heer De Vries Schoondijke. 930 uur, Ds. Brinkman Sluis, 9.30 uur, Ds. Balk H. Doop Collecte voor Knokke St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Balk Collecte voor Knokke St Kruis, 9 uur, Us. Blom Waterlanokerkje, 11 uur, Ds. Bergsma IJzendijke, 9.30 uur, Ds. Bergsma Zuidzande, 9.30 uur Ds. Luuring H. Avondmaal Geref. Kerk, Breskens 10 en 3 uur, Ds. Van Ulden, St Laurens H. Avondmaal Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds. v d Werfhorst 6 uur, Ds. Praas Cadzand, 9 uur, Ds. Praas Retranchement, 2.30 uur, Ds. v. d. Werfhorst Nieuwvliet, 10.30 uur, Ds. Praas Evang. Luth. Gemeente Groede, 9.30 uur, Ds V ijst, Voorburg R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 12 juli 8e zondag na Pinksteren. Caritas-collecte H. Mis om 8 en 10.30 uur Hoogmis om 8.30 uur. Lof om 14.30 uur In de week H. Mis om 7.30 uur Woensdag Avondmis 19 uur. Zaterdag Lif om 9 uur. Zondagsdienst doktoren. (Van 's zaterdagsmiddags 12 uur t.e.m. 's maandagsmorgens 8 uur) Breskens. Groede, Schoondijke Dr. Jansen. Groede, tel 01171 - 366 Oostburg-Aardenburg-Eede Dr. de Bruljckere, Oostburg, tel. 2323 Cadzand, R'ment, Sluis, Zuidzande Dr Bom, Cadzand, tel. 01179 - 366 BB' Bij het beëindigen van onze zaak zeggen wij hartelijk dank aan al onze klanten voor het genoten vertrouwen. P. VERDIJ IJN S. VERDUIJN-BASTING. Breskens, juli 1964. van 11 tot en met 25 juli Boodschappen van 7.30 - 17.30 uur, Achterweg 2a of Steenoven 9. Sanitair Notaris VAN DEN HOEK te Groede zal ten verzoeke van de Heer A. van Roon, Middelburg, op Zaterdag 18 juli a.s., des nam. 15 uur, in het café „Hol- land-België" aan de Kruisdijk te Groede, overgaan tot de openbare veiling van het onbewoonde Kruisdijk 7, met erf en tuin te Groede, Sectie B no. 1130, groot 3.11 aren. Aanvaarding vrij van huur bij beta ling koopsom. Betaling koopsom 1 maand na toe wijzing. Betaling kosten 8 dagen na toewijzing. Lasten voor rekening koper vanaf 1 september 1964. Bezichtiging in overleg met mevrouw Reijerse, wonende in genoemd café. Te koop pl.m. 5 jaar. Mercuriusstr. 14, Breskens met het HOFKA-profiel Telefoon 01864-306 Zondagsdienst dierenartsen H. van de Vijver, IJzendijke, tel. (01176) 388, b.g.g. (01152) 232.

De Schakel | 1964 | | pagina 3