vacantie, zal dit voorstel opnieuw aan de orde komen. Bij de ingek. stukken was een schrij ven van de Commissie Streekvervoer voor de B.L.O.-school, die de jaarreke ning indiende en tevens een exploita tieoverzicht van de B.L.O.-school. Van de Stichting Revalidatie was be richt ontvangen, dat voor mej. de Kra ker een hulpmiddel vervaardigd wordt. De raad besloot om het ambtenaren reglement zodanig te wijzigen, dat in het vervolg bij ziekte het salaris kan worden doorbetaald. De woningwetwoning v. d. Slikkestr. 3 werd vcor f 9606,- verkocht aan dhr. Hamelinck. Aan hem zal gelijktijdig een stukje grond verkocht worden voor f 2,50. Besloten werd de fraude-risicoverze kering voor gemeentegelden te verho gen en te brengen op f 25.000,-. Het bouwplan voor de bejaardenwo ningen moest worden gewijzigd, daar deze de vastgestelde curveprijs niet haalden. Het betreft hier vooral de uiterlijke vormgeving. De kwaliteit van de woningen zal hieronder niet lijden, zo verzekerde de voorz. De raad keurde het gewijzigde bouwplan goed. De verschillende grondprijzen in het uitbreidingsplan werden met ongeveer f 2,50 per m2 verhoogd in verband met gestegen kosten en het renteverlies op deze gronden. Ook de prijs van grond voor de bouw van garages, zoals die in de vorige raadsvergadering werd vast gesteld, moest worden verhoogd. Voor de Stichting Zeeuwse Bestuurs- school voteerde de raad 10 ct. per in woner, terwijl aan de ambtenaren ge legenheid zal worden gegeven de cur sussen op deze school te volgen. In het algemeen bestuur van de school werd burgemeester Hoftijzer benoemd. Diens plaatsvervanger werd de heer Toes- seint. De heer De Badts brak een lans om in commissies etc. niet alleen maar de leden van het college van B. en W. te benoemen, doch ook de raadsleden. De voorz. zegde toe, dit in de toekomst te zullen bezien. Traditionele voetbalwedstrijd Zaterdagavond had op het Gemeen telijke sportterrein te Schoondijke de traditionele wedstrijd tussen de ambte naren en de Middenstand plaats, ten bate van de reiskas van de Ouden van dagen. Precies om zeven uur gaf scheids rechter A. J. de Klerck het beginsig- naal en het was wethouder J. de Feij- ter die de aftrap verrichtte. In de eer ste helft van de wedstrijd was de mid denstand sterk in de meerderheid. De achterhoede van de ambtenaren moest dan ook alle zeilen bijzetten om doel punten te voorkomen. Toch kon een doelpunt niet uitblijven en na onge veer 20 min. spelen was het aanvoer der W. Versprille die de middenstand de leiding gaf. Enkele ogenblikken la ter volgde nog een doelpunt. Met deze 2-0 voorsprong ging de rust in. Na de rust vielen ogenblikkelijk de ambtenaren aan en werd de midden stand op zijn eigen helft teruggedron gen. Dank zij het goede werk van spil P. Cornelis kon de middenstandsach terhoede zich nog handhaven. Gevaar lijker werd het toen aanvoerder J. C. Hoftijzer in eigen persoon naar voren trok. Een strak schot van deze speler stuitte net voor keper Steijaart op en verkleinde de achterstand tot 2-1. Twee minuten later bracht dezelfde speler de partijen op gelijke voet. Verwoed werd nu om de eer gestreden. Onge veer 15 minuten voor het einde bracht de heer de Klerk de ambtenaren op de stand 3-2. Nu begon ook de ver moeidheid een woordje mee te spreken. Teen dan ook de linksbuiten van de middenstand de bal toegespeeld kreeg, moest back Hoftijzer hem laten gaan en ook doelverdediger Toesseint had tegen het schot geen verweer. Om tot een beslissing te komen wer den strafschoppen genomen. Het bleek dat de middenstand deze kunst beter meester was dan de ambtenaren. De voorzitter van het Comité Ouden van dagen kon dan ook de wisselbeker. lijk veel ouder geworden, maar ja, meer dan 22 jaar geleden had ze hem voor het laatst gezien. Het meisje sloot de deur achter zich en Bep liep op de man toe, die zijn hand uitgestoken had. „Mevr. Schras, dat vind ik aardig. En helemaal uit Groningen hierheen. Excuseert u me, dat ik blijf zitten. Ik ben oorlogsinvali de, ziet u?" Werktuiglijk had Bep zijn hand ge drukt. Nu zag ze dat hij in een rolstoel zat, met een plaid over zijn knieën. Geen benen meer, flitste het in een on derdeel van een sekonde door haar heen. HOOFDSTUK 18. Een wervelwind van gedachten vloog door haar hoofd. Dit is de straf, dacht ze, maar meteen vervulde een diep me delijden haar met deze man, die tot aan zijn dood toe aan een rolstoel ge bonden was. Dit mag ik niet denken. Wij mogen niet oordelen over anderen, waar we zelf vol fouten en gebreken zitten. „Maar gaat u toch zitten, me vrouwtje. Ik moet u mijn vrouw excu seren. Die heeft dinsdags haar bridge- middag in de stad. Ik heb het meisje gevraagd thee te zetten. Het is nog wat vroeg, maar het zal desondanks wel smaken. Een kwestie van een kwar tiertje. Maak het u gemakkelijk. Een sigaret? Kijk, daar staan ze reeds twee jaar in het bezit van de ambtenaren, onder dankzegging voor het belangrijke werk op deze avond verricht, aan de aanvoerder der mid denstand overhandigen. In Hotel Zeelandia kwam de Voet balvereniging Schoondijke onder voor zitterschap van de heer C. J. Hoftijzer, bijeen. In zijn openingswoord drukte de voorzitter zijn spijt uit over de ge ringe opkomst van de leden. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat het 2e elftal kampioen was geworden van zijn klas, terwijl ook het le elftal een behoorlijke plaats op de ranglijst innam. Het derde elftal moest zich met de laatste plaats tevreden stellen. De junioren hadden zich be hoorlijk weten te handhaven. Nader op het jaarverslag ingaande, wilde de voorzitter niet nalaten te wij zen op de belangrijkheid van allen die meewerkten aan het bestaan van de vereniging. De bestuursleden, de jeugd leiders en zij allen die op welke manier ook hun medewerking verlenen, dus ook de spelers, getroosten zich vele opoffe ringen ten bate van de gemeenschap. De gemeenschap is hun dan ook dank hiervoor verschuldigd. Uit het rapport van de kascontrole- commissie bleek dat de kas in orde be vonden was. Wel drong de commissie aan op enkele vereenvoudigingen in de administratie, teneinde een beter over zicht te kunnen krijgen. Door de ver gadering werd de penningmeester voor zijn beleid decharge verleend. Tegen een nadelig slot van het vorig jaar stond dit jaar een voordelig saldo van f 356,55. De penningmeester ver klaarde echter dat het werkelijke sal do dit jaar f 69,01 bedroeg, zodat alle voorzichtigheid geboden was. De be groting voor het komende jaar was nog niet klaar, maar zal zo spoedig moge lijk worden aangeboden aan de leden. Bij enkele candidaatstelling werden de heren C. de Witte en J. Butler res pectievelijk tot bestuurslid gekozen en herkozen. In de Jeugdcommissie werden be noemd de heren Joh. van Espen, S. Huigh, J. van de Broeke en A. Steurijs. Het bestuur van de vereniging werd door de vergadering belast met de functies van de elftalcommissie op zich te nemen. Tot leden van de kascontrole-com missie werden benoemd de heren Joh. van Espen en Ad. Kotvis. Voor wat de training betrof, deelde de voorzitter mede, dat deze gestaakt was gezien het feit van geringe op komst en ook omdat de trainer niet die Opvatting van zijn taak had, die hij volgens het bestuur zou moeten hebben. Het bestuur werd gemachtigd om met de heer Steijaart, exploitant van cafetaria de Brink, contact op te ne men, teneinde deze zaak voortaan te bestempelen als clubhuis van de V.V. Schoondijke. Daar de rondvraag geen belangrijke punten bracht, kon de voorzitter deze nuttige avond met een opwekking tot aller medewerking sluiten. Opbrengst A.V.O.-Jcollekte. De A.V.O.-kollekte heeft in de ge meente Schloondijke een bedrag van f 86,77 opgebracht. Groede Benoeming Mej. M. J. van der Hooft te Groede is met ingang van 1 sept. a.s. benoemd tot onderwijzeres aan de o.l. school te Hoek. Nieuwvliet Raadsvergadering. De Gemeenteraad van Nieuwvliet kwam dinsdagavond in openbare ver gadering bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester J. C. Everaars. Van de Commissaris der Koningin was een verzoek binnengekomen om tijdig te voorzien in een nieuwe verordening op de heffing van begrafenisrechten en rioolrechten. Het tarief voor de begra fenisrechten werd verhoogd. Voor het Bep was gaan zitten, nam een siga ret en zoog er vuur in, waarna ze weer naar de man voor zich keek. Hij was het onbetwist. Al was hij geheel grijs en zijn gezicht vol rimpels, het was Tonnie van Hilst, de eens zo veelbelo vende jongeman, nu waarschijnlijk een menselijk wrak. Niet anders in staat om zich te verplaatsen dan door mid del van deze rolstoel. „Onze Jenny heeft gistermiddag ver slag gegeven van haar weekeindje bij u en uw man. Mevrouw, ik ben u dank baar, dat u het zo aardig gearrangeerd hebt voor onze dochter. Ze was vol lof over alles. De jongelui kennen elkaar al jaren en Flip - ik mag het wel zeg gen - is hier als kind in huis. Hij heeft een goede toekomst in het verschiet en studeert consciëntieus. Ik kan u geluk wensen. mevrouw, met deze zoon". Bep boog even. „Dank u, meneer van Hilst. Mijn man en ik waren het er over eens, dat we graag met u en uw vrouw wilden kennis maken. Er was evenwel een hoe zal ik het zeggen een aan gelegenheid, die we liever met u on der vier ogen wilden bespreken. Mijn man heeft een drukke zaak, vandaar, dat ik alleen ben gekomen". De man knikte. „Als u van mening bent, dat dit entre-nous besproken moet worden, dan ben ik natuurlijk geheel tot uw dienst". (Wordt vervolgd.) maken van een graf wordt thans f 4,- in rekening gebracht. Voor het begra ven zelf f 8,- en voor het gebruik van de baar f 2,-. De aansluiting up het rioolnet blijft ongewijzigd f 25,- p. aansluiting p. jaar. Van het Min. van Sociale Zaken was de verheugende mededeling ontvangen, dat de aanleg van een gemeentelijk sportveld in aanmerking komt voor een rijkssubsidie. Dece subsidie zal worden verstrekt mits de Ned. Heide Mij. het werk uitvoert. Dit volgens de aanwij zingen en de voorwaarden van het hoofd van het District Zuid van de Dienst voor Aanvullende Civiel Tech nische Werken. Met grote erkentelijk heid, zo deelde de voorzitter mede. hebben B. en W. kennis genomen van dit bericht. Het betekent, dat over en kele jaren te Nieuwvliet een sportveld zal zijn waaraan men al jaren gebrek heeft. De raad verleende toestemming om aan de Heide Mij. opdracht te ver lenen om de plannen voor de aanleg bestekklaar te maken en de voorberei dende werkzaamheden ter hand te ne men. Bij de D.A.C.W. zal geïnformeerd worden of de indertijd gedane toezeg ging om gelijktijdig met het sportveld een brandblusvijver aan te leggen en de Molendijk te verbeteren, nog gestand gedaan wordt. Het werd door de raadsleden wel be treurd, dat de speelweide voor de Kin deren in het sportveld zal vallen. Later als de grasmat is aangegroeid, zal er voor de kinderen gelegenheid zijn op het oefenveld te spelen. Vooral voor de school zal het sportveld goede diensten kunnen doen. Nieuwvliet als opkomen de badplaats, heeft een sportveld hard nodig, zo meende men. De conceptverordening voor de Alge mene Bijstandswet werd door de raad aanvaard. De raad ging vervolgens accoord met de gemeenschappelijke regeling voor een bestuursschool in Zeeland en vo teerde hiervoor 10 ct. per inwoner. De heer A. Verdonk uit Oostburg ver zocht de raad afstand te doen van het opstalrecht van een door hem gekocht zomerhuisje. Daar de grond voor de gemeente nog wel eens van belang kan zijn, werd op dit verzoek afwijzend be schikt. Vervelend noemde de raad de kwestie die is gerezen tussen de voormalige on derwijzeres van de o.l. school, mevrouw Bosch-Rij ckborst en het gemeentebe stuur. In 1960 werd aan haar te veel salaris uitbetaald, totaal f202,74. Thans is de vroegere onderwijzeres gehuwd en is haar gevraagd dit te veel betaalde bedrag aan de gemeente terug te geven. Mevr. Rij ckborst heeft zich tot G.S. gewend om kwijtschelding van dit be drag, doch G.S. is van oordeel dat dit een zaak is voor de gemeenteraad. Ge zien de financiële positie van mevr. Rijckborst vonden de raadsleden kwijt schelding van het bedrag helemaal niet noodzakelijk. De gemeentebegroting 1963 werd door de raad gewijzigd, terwijl van G.S. de mededeling ontvangen was dat de be groting 1964 werd goedgekeurd. De raad voegde tijdens de rondvraag een regel in de algem. politieverorde ning in, n.l. dat aan het strand en dui nen geen radio's etc. op hinderlijke wijze geluid miogen 'geven. Waterlandkerkje Raadsvergadering. De Raad der gemeente Waterland kerkje kwam vorige week vrijdag, on der voorzitterschap van burgemeester M. J. Verbrugge, in openbare vergade ring bijeen. Bij de aanvang der vergadering deed de voorzitter mededeling van zijn her benoeming tot burgemeester met in gang van 16 juni j.l. Hij werd met deze herbenoeming gefeliciteerd door de raadsleden. Bij de behandeling van de ingek. stukken deelde de voorzitter mede, dat de begroting dienst 1964 door G.S. is goedgekeurd. De begroting dienst 1963 wordt, ge wone- en kapitaaldienst, bij de slot- wijziging nader vastgesteld. De begroting dienst 1964 werd gewij zigd in verband met het verbeteren van de openbare verlichting van de wijk Turkeije. Het voorstel van B. en W. tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling tot oprichting van de Zeeuwse Bestuursschool, welke gevestigd zal worden te Goes, krijgt een vlotte be handeling. De vergadering meent dat de oprichting van een dergelijke school voor de opleiding van gemeenteambte naren een eis van de tijd is. Z.h.st. wordt het voorstel dan ook aangeno men. Eveneens z.h.st. wordt de verorde ning tot uitvoering van de artikelen 29 en 38 van de Algemene Bijstandswet, betreffende de behandeling van aan vragen om bijstand en de behandeling van bezwaarschriften, aangenomen. Aan het eind van de vergadering wordt de noodzakelijkheid besproken van het scheppen van mogelijkheden om tot verdere woningbouw in de toe komst te komen en de aanpassing van het uitbreidingsplan daaraan. B. en W. zullen de nodige voorbereidingen hier voor treffen. Naam Openb. lagere school onthuld. De heer A. A. Leenhouts, oud-inspec teur van het lager onderwijs in de in spectie Middelburg, heeft in Water landkerkje de naam van de o.l. school onthuld. De naamplaat met „Inspec teur Leenhoutsschool" is ingemetseld in de voorgevel van de o.l. school. De heer Leenhouts, die op 1 mei j.l. met pensioen is gegaan, heeft op 21 april 1951 deze school geopend. Het gemeentebestuur heeft het be sluit om zijn naam aan de school te verbinden genomen omdat de heer Leenhouts zich bijzonder beijverd heeft om tot de bouw van deze school te ko men. Hij werd te Waterlandkerkje ge boren. Nadat de heer Leenhouts het lint had doorgeknipt waaraan de gemeen- tevlag bevestigd was die de steen be dekte, begaf het gezelschap met geno digden en schoolkinderen zich naar het Dorpshuis. Hier bracht burgemeester M. J. Verbrugge de oud-inspecteur dank voor hetgeen hij voor het onder wijs in het algemeen en voor dat in Waterlandkerkje in het bijzonder heeft gedaan. Verder werden nog woorden van dank en gelukwens gesproken door de heer J. Geleijns, de opvolger van de heer Leenhouts, de heer A. Hoolhorst, de heer P. Vermeulen, oud-hoofd van de o.l. school en de heer J. de Bruijne, het huidige hoofd van de school. Hier na zongen de schoolkinderen een lied in het West Z.-Vlaoms, dat gemaakt was door de heer C. Schijve. Na de pauze werd een filmpje ver toond over de bouw van de school. Vervolgens richtte de heer Leenhouts zich speciaal tot de schoolkinderen en zei dat hij zich op de hoogte zal hou den van hun vorderingen op school en graag met hen contact zal houden. De burgemeester bood vervolgens een foto-copie van de geboorteakte van de heer Leenhouts aan. In zijn toespraak tot de genodigden zei de heer Leenhouts, dat hij de geste van het gemeentebestuur erg op prijs heeft gesteld, alhoewel hij lang geaar zeld heeft het voorstel, om zijn naam aan de school te geven, te accepteren. Hij prees de mentaliteit die er op de school in Waterlandkerkje altijd is ge weest en het plaatselijk initiatief om destijds in de moeilijke na-oorlogse pe riode tot de bouw van een nieuwe school te komen. Hij vond het fijn dat een kleine school in het uiterste hoekje van Nederland alle toetsen van de kritiek kan doorstaan. Hij bood als geschenk een bandrecorder aan bedeeld voor de kinderen. Spr. dankte voor de vriend schap die hij altijd in zijn geboorte dorp heeft ondervonden en verwachtte dat alle krachten zullen gebundeld blij ven om het onderwijs op het goede peil te houden. Hierna dankte de voorzitter voor het prachtige geschenk en zei dat de ban den van vriendschap zullen behouden blijven. Breskens Vuilnisbelt in brand. Op de vuilnisbelt van Breskens, ge legen in de wijk Kruisdijk, brak woens dagnamiddag brand uit, welke zo'n om vang aan nam, dat de brandweer er aan te pas moest komen. Na enige uren spuiten was men het vuur meester. Een gelukkige omstandigheid was, dat het in de onmiddellijke nabijheid van de vuilnisbelt groeiende gewas nog niet rijp is, daar het anders zeer zeker een prooi der vlammen zou zijn geworden. 3-daagse schoolreis naar Bergen op Zoom. De 6e klas van de School met de Bij bel te Breskens heeft zich 3 dagen vol op kunnen ontspannen in en om de Jeugdherberg „Klavervelden" te Bergen op Zoom. Op enkele uurtjes dichte mist na, bij hun vertrek, heeft de zon geen dag ontbroken, zodat alle jongens en meisjes gebruind naar huis terugkeer den. Met behulp van het wagenpark van de fa. J. Roest vertrokken de kin deren met het hoofd der school, de heer W. Sijtsma, en z'n echtgenote, vorige week donderdag naar Bergen op Zoom. De eerste dag hebben ze genoten van bos, zand en water in de omgeving. De tweede dag maakten ze een fiets tocht om het vliegveld „Woensdrecht". Op verschillende plaatsen konden ze van dichtbij de vliegtuigen zien opstij gen en landen, vooral omdat er die dag veel gevlogen werd. Na de fietstocht werd er een bezoek gebracht aan de speeltuin „Rozenoord". De kinderen hadden er het rijk alleen en er werd veel genoten. De laatste dag werd Bergen op Zoom bezocht, waar eerst de toren van de St. Geertruidskerk beklommen werd en het museum bezichtigd. Daarna op jacht naar souveniertjes bij V. en D. 's Middags werd er gezwommen in een natuurbad, waarna ze allen snelJeugd- herbergwaarts keerden om hun bagage klaar te zetten voor de terugtocht. Bij de Jeugdherberg konden de jongens en meisjes zich heerlijk vermaken op het ruime sportveld, en 's avonds hield de Jeugdherbergvader hen bezig met wan delen en spelletjes. Na deze ver moeienissen werd er nog wat thee ge dronken en gezongen, waarna iedereen graag zijn bed opzocht. Zelfs het corvee aardappelpitten, afwassen en slaap zaal aanvegen, enz.) deden ze met ple zier. Zonder ongelukken en voldaan keer den allen zaterdagavond terug. Oostburg Raadsvergadering Met de bouwplannen van het nieuwe ziekenhuis in de Veerhoekpolder te Oostburg maakt de Vereniging Chari- tas haast. Om, als de bouwplannen die een ver stadium van voorbereiding be-

De Schakel | 1964 | | pagina 2