Retranchement maken. Ook hoopt het comité, dat in het bijzonder de groep van 60- tot 65-jari- gen zonder schroom aan de reis zulien deelnemen. Dit zal de gemeenschapszin vergroten, de gezelligheid verhogen en eveneens een economische uitwerking hebben. Bij het gemeentebestuur zal toestem ming tot het houden van een lijstcol- lecte gevraagd worden. Granaten gevonden. Bij graafwerkzaamheden aan de Kil- lendijk vonden arbeiders van het water schap „Het Vrije van Sluis" twee mor tiergranaten. Zij stelden de politie van deze vondst onmiddellijk op de hoogte. Aardenburg Aanrijding Bij het bezorgen van melk in de wijk Smedekensbrugge te Aardenburg, werd de heer J. F. bij het plotseling van ach ter zijn auto komen, door een passeren de auto aangereden. Met een gebroken enkel moest hij in het ziekenhuis te Sluiskil worden opge nomen. Breskens Successen voor „Scheldestroom" Bij de zaterdag j.l. gehouden zwem- competitiemiddag te Aardenburg, be haalde de zwemvereniging „Schelde stroom" te Breskens weer de meeste overwinningen. Allereerst zegevierde op de 200 m. vrije slag dames T. v. d. Heuvel In de fraaie tijd van 3.02.2. C. Heijboer, even eens van „Scheldestroom", eindigde als tweede. Op de 100 m. schoolslag dames was het weer T. v. d. Heuvel die eerste werd. Nu in de tijd van 1.38.2. In een fraaie eindspurt werd A. Brug ge eerste op de 100 m. vlinderslag meis jes 14 en 15 jaar. Tijd 1.44.8. Bij de 4 x 50 m. wisselslag persoonlijk jongens 14 en 15 jaar, schudde Dany de Winde als eerste het water uit zijn Beatle-kuif. „Scheldestroom" won de 4 x 100 m. estafette meisjes doordat „De Starters", die eerst was, gediskwalifiseerd werd. Ook de 4 x 100 m.. estafette jongens 14 en 15 jaar werd een triomf voor „Schel destroom". De polowedstrijd, die men daarna wli de houden, kon geen doorgang vinden, omdat „De Starters" geen goals beschik baar had. Nadat de burgemeester van Aarden- burg de prijzen had uitgereikt, werd de ze prettige middag besloten. Grote taptoe. De muziekvereniging „Uit het Volk - Voor het Volk" te Breskens zal, in sa menwerking met de Koninkl. Harmo nie „Ons Genoegen" uit Vlissingen en „Vlijt en Volharding" uit Souburg, tij dens de a.s. Visserijdagen een taptoe verzorgen. Hieraan zullen ruim 200 muzikanten, w.o. tamboers en hoornblazers, hun medewerking verlenen. Iedere vereniging zal afzonderlijk een kort programma verzorgen met eigen drumband, afgewisseld door een show te verzorgen door de drumband uit Breskens. Het hoogtepunt zal worden gevormd door het gezamenlijk optreden van de drie muziekverenigingen met drum bands. De taptoe zal ook in Vlissingen en Souburg worden gegeven. In Vlissingen op maandag 29 juni a.s., des avonds om 8.30 uur op het Bonedijkeplein, ter ge legenheid van de jaardag van Z.K.H. Prins Bernhard. Opbrengst A.V.O.-collecte. De A.V.O.-collecte voor de minder- validen heeft te Breskens f 253,50 op gebracht. Tioee ingezetenen bij autobotsing gewond. Op de Provinciale weg tussen Hoek en Biervliet, botste dinsdagavond een vrachtauto van de fa. J. Roest te Bres kens, bestuurd door de heer V., even eens uit Breskens, tegen een voor hem rijdende vrachtauto, bestuurd door de „Jawel. Bep, maar Flip wil zich ver loven. Daarom komt hij hier met dat kind. Wat doen we, als hij onze toestem ming vraagt?" „Bep dacht een ogenbik na. „Wel. heel eenvoudig, onze beslissing schorten we op diplomatieke wijze op. Zeggen, dat we eerst kennis willen maken met haar ouders. Wat is daar op tegen? Dat is in dergelijke omstandigheden een normale zaak. En daar hoeft niemand iets ach ter te zoeken". Hij zuchtte. „Laten we maar weer naar beneden gaan. Ze zouden er wat van kunnen denken". „Welnee, ze zullen het juist op prijs stellen, dat we hen een poosje alleen laten. Of waren wij soms niet graag al leen, toen we pas getr. uwd waren?" Er kwam een glimlach op zijn gezicht. Hij liep naar haar toe en trok haar over eind, waarbij hij haar in zijn armen nam en bedaard kuste. „Dat ben ik nog graag, liefste". „Ik weet het, Arie, al zijn we vier en veertig en negen en dertig. Daarom vind ik het zo onmenselijk wreed, dat we Flip dit geluk niet kunnen geven". „Bep, als ik hier met mijn geld een oplossing voor kon vinden, zou ik het graag geven. Als ik aan het verdriet heer Den H. uit Aardenburg. De botsing ontstond doordat de voor ste auto vaart minderde om te tanken. De chauffeur van de achterop komen de auto, de heer V„ bekwam een dub bele beenbreuk, terwijl zijn bijrijder, de heer K., ook uit Breskens, eveneens een kniefractuur opliep. Beiden werden naar het ziekenhuis te Terneuzen ver voerd. De beide wagens werden flink be schadigd. Vergadering korfbalclub. De korfbalvereniging „B. K. C." te Breskens hield in het jeugdgebouw „De Uitkomst" haar jaarlijkse algemene vergadering. De heer P. Oosterling, voorzitter der vereniging, sprak zijn tevredenheid uit over de goede opkomst. Bij zijn terug blik over het afgelopen jaar noemde hij het behalen van het kampioenschap door de seniorenploeg het hoogtepunt. Ook de oliebollenactie noemde hij ge slaagd. Hierdoor is de vereniging finan cieel sterker komen testaan. In het jaarverslag van secretaris J. v. d. Lijke werden de vele medailles ge memoreerd die te Goes en Vlissingen in de wacht zijn gesleept. Het ledental steeg met 22 en bedraagt thans 60. In het komende seizoen zal de heer Chr. Francke de training verzorgen, waarbij hij zal worden geassisteerd door de heer J. v. d. Velde. De aftredende bestuursleden, mevr. Verduijn-v. d. Lijke en de heer P. Oos terling werden herkozen. In de nieuwe competitie zal B. K. C. met twee senioren-, één adspiranten- en één of twee pupillenploegen uitko men. Judo-examens. Bij de vrijdag gehouden judo-examens van de Judo Sportvereniging Breskens, afgenomen door de heer Felix Janssens, slaagden voor: Gele slip: de jongens J. Mookhoek, R. Fonteine, S. de HuUu, J. de Hullu, P. v. d. Velde, H. Risseeuw. Meisjes: W. van Quekelberghe en R. Stroo. Afge wezen: 4. Gele band: de dames A. Ekkenbus en J. de Hulster. Jongens: B. Goedhals en W. Hendriks. Oranjeslip: de jongens C. J. W. Cornelis, K. v. d. Velde en C. J. Wisse. Oranjeband: meisjes J. Cambier en T. van Schoote. Jongens: L. Jongman, R. Kramer, H. Lucieer, E. v. d. Plasse, J. Verhage en W. v. d. Broecke. Afgewe zen: geen. Groene slip: meisjes M. Cambier en H. Kotvis. Jongens: R. de Jonge, P. Ja cobs. H. Loonen, J Lucieer, H. Schout" teet, J. Flikweert, S. Adam, I. Boer- dam. A. Cornelis, M. Leurgans, F. Monjé en A. Verduijn. Afgewezen: geen. Blauwe band: dames Mieke Boekhout en Tanny Flikweert. Heren: J. de Boer Sr., J. de Boer Jr., H. Fenijn, J. Ris seeuw, G. Verheije, B. v. Haneghem, Sj. de Hulster en P. Pielaat. Afgewe zen: 1. Bevorderingen bij P.T.T. De directeur van het P.T.T.-kantoor te Breskens, de heer J. Poissonnier, is met ingang van 1 juli bevorderd van directeur 5e klas tot directeur 4e klas. De heer H. D. Beun is bevorderd van hoofdemployé tot hoofdemployé Ie klas. De heer M. Barendse is eveneens be vorderd tot hoofdemployé le klas en tevens met ingang van 1 juli overge plaatst naar Middelburg. Zomerdienst. Zondag 5 juli a.s. zal in de parochie van de Heilige Barbara wederom de zomerdienst worden ingevoerd ten be hoeve van de reeds aanwezige toeris ten. De missen zullen dan zijn op zon dagen om 7 uur, 8.30 uur en 10.30 uur. Intern, zeehengelwedstrijd. Zondag j.l. organiseerde de hengel sportvereniging „De Zeekrab" te Bres kens een internationale zeehengelwed- strijd. Ruim 260 hengelaars namen aan de wedstrijd deel, die gehouden werd langs de zeedijk tussen Breskens en Hoofdplaat. Na afloop van de wedstrijd werd de vis - de vangst was matig - gewogen in denk, dat Flip te wachten staat Ze greep hem bij de kin en duwde zijn hoofd omhoog, zodat hij haar in de ogen moest kijken. „Vandaag en mor gen geen muizenissen, man van me. Denk er om, dit weekeind moeten ze nog gelukkig zijn met elkaar. We mogen in niets laten merken, dat ze broer en zus ter zijn". „Je hebt gelijk, Bep Dit weekeind is nog van hen. En daarna „Dan zullen we wel verder overleg gen. Elke dag heeft genoeg aan zijn eigen zorgen". Het werd een feestelijk weekeind voor allen. Arie ging na het eten nog even met haar naar de stad - vader heeft er vroeger gewoond, maar ik ben er nog n:oit geweest, had het meisje gezegd - en liet haar de voornaamste beziens waardigheden zien. Zondags ging men naar Eelderwolde, waar spelletjes wer den gedaan, gevaren en gezwommen. En 's avonds vermaakte men zich in huis met een dansje in het grote ver trek. Arie was niet zo goed of hij moest enkele malen met Jenny dansen en opnieuw vond hij, dat het duidelijk te zien was in hun gelaatstrekken dat ze dezelfde vader hadden. Voor dag en dauw reden Flip en Jen de Gemeentelijke vishal. De secretaris der vereniging, de heer L. Riemens, herdacht voor de prijsuit reiking de overleden voorzitter, de heer J. Catsman en sprak daarbij waarde rende woorden voor het vele werk door deze in het belang van de vereniging verricht. Bij de prijsuitreiking wees burge meester Eekhout op het goede verloop van de wedstrijd, ondanks het minder gunstige weer en zei dat het gemeente bestuur steeds terwille is om deze tak van sport te stimuleren. De beker van de gemeente Breskens ging naar de win naar, de heer P. Snoodijk uit Axel, ter wijl ook de heren Feterman uit Sluiskil en Parent uit Calais (Fr.), als 2e en 3e prijswinnaars, alsmede mevr. d'Hont uit Sluiskil als de best geklasseerde vrou welijke deelneemster, een beker ontvin gen. De uitslag was: 1. P. Snoodijk, Axel, 1090 pnt; 2. J. Feterman, Sluiskil, 885 p.; 3. Parent, Calais, 584 p.; 4. J. Buron, Halsteren, 463 p.: 5. J. Lalkens, Breskens, 437 p.: 6. J. v.d. Velde, Breskens, 405 p.; 7. A. v. Iwaarden, Groede, 363 p.; 8. P. de Schuijter, Heist, 357 p.9. W. de Meester, Breskens, 332 p.; 10. A. Versprille, Bres kens, 290 p.; 11. Weijnsberghe, Heist, 283 p.; 12. mevr. E. d'Hont, Sluiskil, 282 p.: 13. D. de Feijter, Breskens, 281 p.; 14. M. Comeijne, Zeebrugge, 249 p.; 15. L. de Zutter, Sluiskil, 246 p.; 16. A. Ver hage, Breskens, 223 p.; 17. Ch. Decom- mer, Oostende, 219 p.; 18. F. Asselman, Axel, 216 p.; 19. v. Dorst, Halsteren, 208 p.: 20. J. v. Drongelen, Sluiskil, 197 p.; 21. F. Veldman, Breskens, 191 p.; 22. A. Nykees, Heist, 189 p.; 23. C. v. Dieren- donck, Hoofdplaat, 175 p.: 24. mevr. v.d. Moere, Zeebrugge, 173 p.; 25. R. Hamers, Vlissingen, 172 p.; 26. mevr. M. Snoeijs, Sluiskil, 171 p.27. A. de Mailly, Middel burg, 162 p.; 28. P. v.d. Broecke, Bres kens, 157 p.; 29. A. Vereist, Antwerpen, 153 p.; 30. J. Huige, Goes, 153 p.; 31. P. Lansheer, Hoek, 150 p.; 32. D. de Waal, Vlissingen, 147 p.: 33. A. Riemens, Sluis kil, 143 p.34. A. Bentschap Knook, Axel, 141 p.; 35. P. v.d. Berge, Terneuzen, 141 p.; 36. H. Bliek. Schoondijke, 134 p.; 37. Th. Scheffer, Sluiskil, 133 p.; 38. J. Boo gaard, Hoofdplaat, 132 p.; 39. F. de Cui- per, Heist, 131 p.; 40. Dr. Rache, Ant werpen, 117 p.; 41. mevr. Lippens, Sas van Gent, 117 p.: 42. M. Lucas, Kloos- terzande, 117 p.; 43. Joh. Aernoudts, Heist, 116 p.; 44. mevr. van Seijen, IJzen- dijke, 114 p.; 45. J. Scheffer. Sluiskil, 112 p.: 46. dhr. Masson, Calais, 105 p.; 47. Ach. v.d. Moere, Zeebrugge, 102 p.; 48. H. J. Heijneman, Heist, 101 p.; 49. G. v. Mulken, Breskens, 99 p.; 50. F. Donze, Terneuzen, 97 p.; 51. Ph. Keijmel. Breskens, 96 p.; 52. D. de Vos, Goes, 91 p.; 53. G. Lous, Westkapelle, 87 p.; 54. P. Versprille, Breskens, 81 p.; 55. A. de Pauw, Eekloo, 76 p.; 56. J. Diericks, Sluis kil, 71 p.; 57. J. de Vlieghe, Heist, 87 p.; 58. Jan A. Rooze, Axel, 66 p.; 59. V. de Meester, Heist, 63 p.: 60. G. van Herre- weghe, Gent, 61 p.; 61. I. Christiaansen, Breskens, 61 p.; 62. J. Albregtse, Bres kens, 60 p.: 63. mevr. Fore, St. Laureins, 59 p.: 64. G .Wakker, Terneuzen, 53 p.; 65. J .Harms, Hoek, 52 p.; 66. P. v. Die- rendonck, Hoofdplaat, 52 p.; 67. mevr. de Waal, Vlissingen, 52 p.: 68. A. v. d. Berge, Terneuzen, 51 p.; 69. A. Dieleman, Terneuzen, 51 p 0 Uitslag verloting. le prijs no. 2364: 2e pr. 577; 3e pr. 2423 4e pr. 2164; 5e pr. 2604; 6e pr. 2043; 7e pr. 2412; 8e pr. 2402: 9e pr. 2347; 10e pr. 1387. Oostburg Schoolreis. Onder leiding van het onderwijzend personeel en enkele leden van de ouder commissie, maakten de leerlingen van de 3e en 4e klas der openb. lagere school te Oostburg hun jaarlijks uitstapje. Het reisje ging dit jaar naar Brus sel en omgeving, waarbij het vliegveld „Melsbrcek" werd bezocht. Naast de rondrit door de stad met zijn vele be zienswaardigheden, werd ook een be zoek gebracht aan het Kongo-museum en het Atomium. Op de terugreis werd een bezoek ge bracht aan de zandtapijten te Hekel- gem, waar juist door de Belgische tele visie opnamen werden gemaakt van de kunstenaar, terwijl hij aan het werk was. ny weg, want het meisje werkte in een modezaak als verkoopster en moest om kwart voor negen beginnen. Tot grote opluchting van Arie en Bep was nog niet over een verloving gesproken, maar Bep was heel listig het adres van Jenny te weten gekomen en had inmiddels haar besluit al genomen. Zelf was ze die morgen heel vroeg opgestaan en had gezorgd voor een ste vig ontbijt, zodat de jongelui er de eerste uren tegen konden. Flip had Bep's hoofd gepakt en op beide wan gen een zoen gedrukt, zoals in zeldza me gevallen zijn gewoonte was. „Dank je, moeke, dat je het voor Jenny zo prettig gemaakt hebt. We komen gauw weer eens terug". Ze knikte hem vriendelijk toe en toen Jenny haar een hand gaf en dankte voor het fijne weekeind, trok ze zon der meer het meisje naar zich toe en gaf haar een kus. „Ik vond het zelf ook heel prettig, Jenny. Goede reis en let een beetje op onze Flip. Je hebt zelf gezien, dat we allemaal veel van hem houden". Het meisje fluisterde: „Ik ook, me vrouw". (Wordt vervolgd.) Waterlandkerkje Schoolreis. De 4e, 5e en 6e klas van de o.l. school te Waterlandkerkje hebben weer hun 2- daagse schoolreis gemaakt. Deze keer ging het naar de provincie Zuid-Hol land. De eerste dag werden o.a. in Gouda de gebrandschilderde kerkramen bezich tigd, de bloemenveiling in Aalsmeer en het zeeaquarium in Scheveningen. De nacht werd doorgebracht in de jeugd herberg „Ockenburg" te Loosduinen. De volgende dag werd een rit gemaakt langs de regeringsgebouwen: ook werd panorama Mesdag en Madurodam be zocht. In Rotterdam werd een rondvaart gemaakt. Als slot van deze schoolreis werd nog even halt gehouden in de speeltuin te Bergen op Zoom. Busdienst voorlopig gestaakt wegens wegverbetering In verband met de verbetering van de weg Oostburg-Waterlandkerkje, werd de busdienst enkele malen per dag uit gevoerd langs de Nozemansweg en de Groeneweg. Nu ook deze beide wegen door het Waterschap het Vrije van Sluis worden hersteld en van een nieu we slijtlaag voorzien, is de voorlopige busdienst ook nu geheel tot nader or der gestaakt. IJzendijke Raadsvergadering. De Gemeenteraad van IJzendijke kwam vorige week in openbare verga dering bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester J. M. Ficq. Onder de ingek. stukken was om. een schrijven van het Verificatiebureau van Nederl. Gemeenten, waarin werd medegedeeld, dat kas en bescheiden van de gemeente-ontvanger werden ge controleerd en in orde bevonden. Koninklijke goedkeuring werd ont vangen op de verordening tot heffing van de rioolbelasting. Van G.S. werden goedkeuringen ontvangen op de 7e wij ziging van de begroting 1962 en de be groting van het openbaar slachthuis voor 1962. Eveneens werd goedgekeurd een raadsbesluit ter verhoging van de verzekering op gemeentegelden. Verheugend werd het Kon. Besluit genoemd, waarin goedkeuring werd ge hecht aan het uittreden van IJzendijke uit de Gemeenschappelijke Regeling voor Bouw- en Woningtoezicht West Z.-Vl. Zoals bekend werd indertijd de goedkeuring aan dit raadsbesluit door G.S. onthouden, daar men van mening was, dat door uittreding van IJzendijke uit deze regeling, deze dienst niet vol doende emplooi zou hebben voor ver dere ontplooiing. Tegen deze onthouding ging men in beroep bij de Kroon en werd nu in het gelijk gesteld. Het verslag van de schoolartsendienst voor Zeeuwsch-Vlaanderen werd door de raad voor kennisgeving aangenomen. De rekening van de gemeente over het jaar 1960 werd vastgesteld, evenals de rekening van het openbaar slacht huis. De verordening op de Algemene Bij standswet werd door de raad vastge steld. De gemeenterekening over 1961 werd de raad aangeboden en voorlopig vastgesteld. De gemeentebegroting werd door de raad zodanig gewijzigd, dat gelden be schikbaar komen voor de aankoop van grond ten behoeve van het sportcom plex en een crediet voor de uitvoering van schilderwerk aan verschillende ge meente-eigendommen en verbetering van de straatverlichting. Een verzoek van de heer A. Jansen om een bijdrage in de kosten van aan sluiting van zijn perceel op het elec- triciteitsnet Werd aangehouden. Uit gebreid werd over deze aanvrage ge- discuseerd. Men was van mening, dat de heer Jansen in het kader van het 100 pCt.-plan al eerder de kans gehad zou hebben om aan te sluiten. Door verschillende omstandigheden is dit in dertijd niet doorgegaan. De raad ver wees het voorstel terug naar B. en W. voor een nader onderzoek, waarbij alle facetten nog eens bekeken zouden kun nen worden. B. en W. hadden de raad voorgesteld een bijdrage in deze aan sluiting te verlenen van f 225,De R.K. Hogere Landbouwschool te Roer mond vroeg voor een uit IJzendijke af komstige leerling een subsidie van f 100,per jaar. Op voorstel van B. en W. werd een bijdrage van f 50,ver leend. De heer J. A. Engels te IJzen dijke werd benoemd tot technisch vak man in algemene dienst, voorlopig voor 1 jaar op arbeidsovereenkomst. Op een perceel bouwgrond in het uitbreidings plan de Gaaipersweide werd optie ver leend aan de heer P. de Meijer voor de tijd van 3 maanden. Aan de heer O. Noë werd grond in erfpacht uitgegeven in hetzelfde uitbreidingsplan. Tijdens de rondvraag wees de heer P. J. van Hij f te met grote nadruk op de bocht in de weg IJzendijke-Schoondijke, die na verbetering bij zeer geringe regen val al spiegelglad kan zijn. Bij een lichte regen gaan de auto's daar bijna aan de lopende band uit de bocht, al dus de heer Van Hij f te, die er op aan drong dat B. en W. bij Prov. Water staat stappen zullen ondernemen om deze bocht verbeterd te krijgen. Voorts wees hij er op, dat de rioolzuiverings installatie een bijzonder penetrante geur kan verspreiden. Ondanks alle hiervoor reeds genomen maatregelen, vroeg hij B. en W. nog eens te laten nagaan wat hiervan de oorzaak kan zijn en maatregelen te nemen om de

De Schakel | 1964 | | pagina 2