wen voorzien in een behoefte, terwijl er ook voor goede wasgelegenheid gezorgd is. Zelfs de stopcontacten voor de scheer- apparaten ontbreken niet. Burgemeester Eekhout wenste N.V. Zeebad Breskens, die dit jaar 5 jaar zal bestaan, veel succes toe en sprak de wens uit, dat de welvaart van Breskens door de activiteiten van N.V. Zeebad in hoge mate bevorderd zullen worden. Hij zeide er zeer trots op te zijn dat in zo korte tijd zoveel werd bereikt. De re creatie roept om goede campings. Wij zijn zeer verheugd met dit alles en wen sen U nog veel succes toe, aldus de bur gemeester, die hier nog aan toevoegde dat er voor N.V. Zeebad nog veel werk is, daar op het terrein van de recreatie nog vele mogelijkheden üggen. De heer A. A. Korstanje, Rijksmidden- standsconsulent voor Zeeland, felici teerde N.V. Zeebad Breskens met de be reikte mijlpaal en sprak de wens uit, dat er n:g vele mijlpalen in de toekomst zullen volgen. Ook hij roemde de een drachtige samenwerking van Breskens middenstand, die hij uniek noemde voor Nederland. Hij hoopte dat de ex ploitant een goede tijd op de camping tegemoet zal gaan. De heer P. M. Hoste sprak namens de Prov. V.V.V.-vereniging, terwijl de heer J. Heijboer het woord voerde namens de plaatselijke V.V.V.-afdeling en een vlag aanbood. Oostburg Raadsvergadering Raadslid in conflict met bestuur van de Technische School. Bij de ingek. stukken die de gemeen teraad van Oostburg vorige week don derdag te behandelen kreeg, was een schrijven van het raadslid, de heer Van Terheyden, die de raad verzocht hem ontslag te verlenen als vertegenwoordi ger van de gemeente in het bestuur van de Lagere Technische School voor Oost burg en omstreken. In een toelichting op deze ontslag aanvrage zeide de heer v. Terheyden van mening te zijn, dat bij de benoe ming van leraren te veel rekening wordt gehouden met de levensovertuiging van de sollicitanten. Daar hij zijn geloofs overtuiging niet terzijde kon stellen en met dit beleid in het L.T.S.-bestuur zich niet kon verenigen, had hij gemeend zijn ontslag als bestuurslid te moeten vragen. Als katholiek moet ik constate ren, aldus de heer v. Terheyden, dat er bij de benoemingen geen gelijke kansen voor ieder zijn. Mijn opvolger zal in dit opzicht ook weinig succes hebben, voeg de hij er aan toe. Er waren drie stemmingen nodig om in deze vacature te voorzien. B. en W. hadden weth. Geuze candidaat gesteld, doch de raad benoemde de heer De Coe- ne met 6 stemmen, die echter voor deze eer bedankte. Een stemming daarna bracht geen meerderheid doch een gelijk stemmen-aantal voor de heren Dekker en Geuze. Bij herstemming bleek de heer Dekker de meerderheid der stemmen verworven te hebben. Daar de heer Dek ker verhinderd was deze vergadering bij te wonen, weet men nog niet of hij deze benoeming zal aannemen. Tijdens de rondvraag kwam de heer Barendregt op deze ontslag-kwestie te rug. De heer Barendregt, zelf viee-voor- zitter van het bestuur van de Techni sche School, zeide de wijze waarop de heer v. Terheyden deze kwestie in de openbaarheid brengt, zeer te betreuren. Het speet hem dat de heer van Terhey den deze consequentie had getrokken. Ik geloof, aldus de heer Barendregt, dat U deze kwestie hiermede in het persoon lijke vlak getrokken hebt. Door de open baarheid worden vaak brokken gemaakt in zaken, die jaren moeizaam zijn op gebouwd. Van discriminatie bij benoe mingen was hem nog nooit iets geble ken. Het jaarverslag van de Schoolartsen- dienst werd voor kennisgeving aange nomen, evenals de jaaroverzichten en rekeningen van de Bescherming Bevol king en de Stichting Schooltandverzor- ging. Voorts was er een schrijven onder de ingek. stukken van de gemeente Groede, waarin de raad van deze gemeente aan Niets verstoorde de rust en de vrede, de liefde en de goede harmonie In de fraaie Harense bungalow. Tot de dag, waarop Flip verklaarde, dat hij al enige jaren een lief meisje kende waarmee hij zich graag wilde verloven. Of hij haar een weekeind mee naar huis mocht ne men? Daartegen was natuurlijk niet het minste bezwaar en zo zöu hij dan op een zaterdagmiddag met Jenny arri veren. HOOFDSTUK 17. ..We krijgen vandaag een logeetje", zei Bep op zaterdagmorgen tegen Dina en Ella, „dus moet alles er piekfijn uit zien. kinderen. En de kleine logeerka mer bij de zoldertrap moet ook nog even gestoft worden. Schone lakens liggen er al op bed. En nu hoop ik maar, dat ze van bloemkool houdt. Of wacht eens we kunnen er als tweede groente ook sla bij nemen Datlust iedereen. Fn snijd een paar komkommers, Ella en zet ze meteen in de azijn. En wat voor vlees zullen we nemen, Dien? Voor ieder een karbonaadje? En voor Gerard- je een bal gehakt, die houdt daar het meeste van. Zullen we dat dan maar doen? En wat kunnen we voor fruit toe nemen? Enfin, Dien, kijk straks maar even in het dorp wat er alzo is". Arie was even naar de stad om zijn post door te nemen, hetgeen hij door gaans iedere zaterdag, nu er niet meer Oostburg liet weten het te betreuren, dat O.stburg niet zal toetreden tot de gemeenschappelijke regeling voor het ophalen van het huisvuil. In vaste dienst als gemeentewerkman werden de heren P. J. Jansen en G. de Graaf benoemd. Beiden zijn enige tijd op proef werkzaam geweest. Voorzien is hiermede in de vacatures, ontstaan door het overlijden van de heer J. Deij en door het gevraagde ontslag van de heer R. Haerens. Aan de heer J. Bruggeman werd op zijn verzoek ontslag verleend per 1 sept. 1964 als leraar lichamelijke opvoeding aan de Openb. U.L.O.-school en de la gere school. Het Algemeen Ambtenarenreglement werd zodanig gewijzigd, dat een regeling wordt getroffen Voor het doorbetalen van het loon tijdens ziekte. Voorts werd besloten in dit reglement een bepaling op te nemen welke betrekking heeft op de aan de ambtenaren toegekende prestatiebeloning. Een toegevoegd agendapunt vermeld de een voorstel van B. en W. om ruim 6Y2 ha. grond aan te kopen van de ver eniging Charitas te Roosendaal. Deze organisatie, die het R.K. ziekenhuis ex ploiteert, had deze grond bestemd voor het nieuwe ziekenhuis. Dit ziekenhuis zal echter in de toekomst gebouwd wor den in het nieuwe uitbreidingsplan in de Veerhoekp older. Voor de som van f 230.000,- werd de gemeente eigenaar van dit perceel grond, dat voor het grootste gedeelte op grondgebied van Oostburg en gedeeltelijk over de ge meentegrens op het gebied van Schoon- dijke ligt. In dit bedrag is de inkomens belasting en liquidatieschade reeds ver rekend. B. en W. vonden het een rede lijk voorstel en zeiden in een toelichting dat de gemeente deze grond goed kan benutten voor het uitbreidingsplan de Tragel, dat na de Veerhoekpolder haar beslag zal krijgen. De heer Barendregt was van oordeel dat dit voorstel wat ge forceerd ter tafel was gebracht en vroeg enige bedenktijd om de verschillende schattingsrapporten etc. te kunnen be studeren. De Vcorz. ontkende niet, dat het voorstel wat laat was ingediend, doch vroeg de raad met klem het aan te nemen, daar er veel behoefte aan een uitbreidingsplan voor woningbouw is. De raad ging accoord met het voor gestelde. Tijdens de rondvraag infor meerde de heer le Nobel of B. en W. zich eens willen beraden over schadevergoe dingen aan hen, die door de uitbreidings plannen gedupeerd worden. De heer de Coene informeerde hoe lang het nog kan duren, eer de bouwgronden in het Schut- tebocht kunnen worden verkocht. Hem was een geval bekend van iemand, die elders naar bouwgrond zou gaan uit zien als een en ander niet gauw haar be; lag zou krijgen. De voorz. vond het beter op deze vraag geen antwoord te geven. Wielerkoers. Ter gelegenheid van de kermis orga niseerde de Oostburgse wielervereniging zondag een wedstrijd voor nieuwelingen. Er verschenen 34 renners aan de start. Deze zeer aantrekkelijke wedstrijd werd gewonnen door René Pijnen uit Woens- drecht vóór R. Wagtmans uit Zundert, welke de premie voor de strijdlustigste renner kreeg toegewezen. De eerste 10 geklasseerden waren 1. R. Pijnen. Woensdrecht, 70 km. in 1 u. 47 min. 15 sec.; 2. R. Wagtmans, Zundert; 3. P. Legierse, Den Bommel; 4. W. Huysmans, Achthuizen; 5. R. Koe ne, Achthuizen; 6. W. de Feber, Sluiskil, 7. R. Baremans, Oudenbosch; 8. C. de Wolff, Souburg; 9. C. Rentmeester, Ove- zande: 10. J. de Vrieze, Souburg. Schoondijke Collecten. De te Schoondijke gehouden collecte ten bate van het Roode Kruis, heeft een bedrag van f 310,44 opgebracht. 0 De collecte ten bate van SIMAVI bracht te Schoondijke f 11,60 op. Bevolkingsonderzoek. Nu de huisbezoeken in verband met gewerkt werd, zelf deed. Om tien uur was hij weer terug, dronk koffie met zijn vrouw en de meisjes, stoeide een kwartiertje met zijn jongste spruit en ging toen even kijken bij Hennie, die in cle tuin zat te schilderen. Zeldzaam, zo snel als dat talent zich ontplooide. Moest hij toch eens over praten met Van Lunzen, de kunsthan delaar. Als één er verstand van had, was hij hêt wel. Aan de maaltijd werd er al gesproken over ..het meisje" van Flip. Arie zei: „Nu herinner ik me, dat hij het een paar jaar geleden ook al over een Jenny had. Weet je nog, dat we eens een zomer met vakantie in Camperduin waren? Daar heeft Flip enkele jongelui leren kennen en daar was ook die Jenny bij". Hennie betoogde op droge toon „Flip's smaak kennende, neem ik aan. dat het een kruising zal zijn tussen een flat en een school. Hij leeft immers al leen maar voor de bouwkunde!" Waar op Bep het uitproestte en Arie zijn wenkbrauwen fronste. Wim, de 13-jarige, sloeg de spijker op zijn kop. ..Ik heb zo het idee, dat we straks allemaal verrast zullen staan kijken. Flip is er de jongen niet naar om thuis te komen met iets abstracts". Arie schudde zijn hoofd. „Wat jullie tegenwoordig al niet in je hoofd heb ben". (Wordt vervolgd.) het a.s. bevolkingsonderzoek in de ge meente Schoondijke achter de rug zijn, moet geconstateerd worden, dat helaas nog velen, om bepaalde redenen, van deelneming aan het op 29 en 30 juni te houden onderzoek hebben afgezien. Schoolreizen. De Openb. lagere school „Prinses Irene" heeft haar jaarlijkse schoolreizen weer achter de rug. De leerlingen van de hoogste klassen maakten een reis naar Z.Limburg. Bezocht werden Margraten, de forellenkwekerij te Gulpen, het Drie landenpunt en Valkenburg. De reis van de andere klassen ging naar het Euro- strand te Valkenswaard. Voetbal ten bate van de bejaarden. Op zaterdag 27 juni zal op het Gemeen telijk sportterrein de traditionele wed strijd gespeeld Worden tussen de elftal len van de gemeenteambtenaren en de middenstand. De opbrengst van deze wedstrijd komt ten bate van de reiskas voor de bejaarden. Qroede Roode Kruis-collecte. De Roode Kruis lijstoollecte heeft te Groede f 577,10 opgebracht. Breskens Collecte Roode Kruis. Bovenstaande collecte was ook dit jaar wederom een groot succes. De opbrengst was n.l. f 677,84. Namens dames V.V.H. bijzonder dank aan alle milde gevers. Jaarlijks uitstapje Reisverenzging Begunstigd door fraai zomerweer, maakte de Breskense Reisvereniging per autobus haar jaarlijks 3-daags uitstapje, ditmaal naar Luxemburg. Ofschoon een der deelnemers door pech werd achtervolgd, waarbij zelfs een duikvlucht werd gemaakt, kon het de pret niet drukken. Allen keerden dan ook zondagavond zeer voldaan en tevreden huiswaarts. Overplaatsing. De wachtmeester le klas der Rijks politie te Breskens, de heer P. v. d. Broeke, is met ingang van 15 juli as. in gelijke functie overgeplaatst naar Bruinisse. Dodelijk ongeval. Woensdagmorgen om 9 uur is de 59- jarige monteur T. Knoops uit Drachten bij het aanbrengen van een transport band op een transporteur, bij de Coöp. Aankoopvereniging te Breskens, in een 3 m. diep gat gevallen. Nadat Dr. v. d. Maas eerste hulp had verleend, is het slachtoffer met ernstige verwondingen aan het hoofd in het zie kenhuis te Sluiskil opgenomen, waar hij aan zijn verwondingen is bezweken. Het slachtoffer was gehuwd en vader van vier kinderen. Successen „Scheldestroom" Op zaterdag 13 juni deed de zwem vereniging „Scheldestroom" te Breskens voor de tweede maal mee aan de Zeeuw se zwem competitiemiddag, die georgani seerd was door de Souburgse zwemver eniging. Door enkele leden van „Schelde stroom" werden goede prestaties gele verd. Om enkele namen te noemen: Bij de meisjes 14 en 15 jaar stak An nie Brugge met kop en schouders boven alle andere leeftijdgenoten uit. Zij be haalde een eerste prijs op de 100 m. vrije slag meisjes in de goede tijd van 1.25. Ook legde zij beslag op de 4 x 50 m. wis selslag estafette persoonlijk voor meis jes 14-15 jaar. Hierop was zij zelfs 11,2 sec. voor op nummer twee. Bij de jongens 14 en 15 jaar was het D. de Winde die als eerste aantikte op de 100 m. schoolslag met als tweede op 1 10 sec. W. Jongman. Bij de heren was het P. v. d. Heuvel die de 100 m. schoolslag won. Als hoogtepunt van deze middag kwam de 4 x 100 m. vrije slag est. dames, die door de ploeg van „Scheldestroom" werd gewonnen in de nieuwe Zeeuwse record tijd van 5.31.3. Deze uitstekende presta tie werd geleverd door Marjo Vergouwe, Paula Donze, Annie Brugge en Coby Heijboer. Deze tijd komt neer op 1.22.8 per zwemster. 0 Ook de vorige zaterdag, 6 juni, kwam „Scheldestroom" goed voor de dag in het prachtige nieuwe zwembad van Ter- neuzen. Daar wisten zij 8 zwemnummers van de 13 op hun naam te brengen. Dit waren op de 50 m. vlinderslag meisjes 10 en 11 jaar: D. Bondewel in 45.8 sec.; 100 m. schoolslag jongens 12 en 13 jaar: J. Wesdorp in 1.45; 100 m. vrije slag meisjes 12 en 13 jaar: P. Donze in 1.22.6; 400 in. vrije slag jongens 14 en 15 jaar: W. Jongman in 6.18.4; 100 m. vrije slag dames: Th. v. d. Heuvel in 1.23; 100 m. rugslag meisjes 14 en 15 jaar: A. Brugge in 1.43.4; 4 x 100 m. vrije slag est. meis jes 14 en 15 jaar: A. Brugge, I. Klaas- sen, D. Melieste en M. Vergouwe; 4 x 100 m. wisselslag est. dames: Th. v. d. Heu vel, Joke Fenijn, P. Donze en C. Heijboer. Goede prestaties van leden turnvereniging „D.I.O.". Tijdens turnwedstrijden in Sas van Gent op zaterdag 13 en zondag 14 juni j.l., gehouden ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de turnvereniging THOR te Sas van Gent, leverden ver schillende groepen van de vereniging „D.I.O." goede prestaties. Bij de driekamp adspirant meisjes, klasse G, behaalden de turnsters de 2e prijs. De jongens behaalden bij de driekamp adspirant, klasse G, de 3e prijs. Bij de driekamp adspirant meisjes, klasse E, behaalden de turnsters de 2e prijs. Ook een 2e prijs behaalden de dames bij de driekamp, klasse E. Algemene vergadering N.V. Zeebad Breskens. Dinsdagavond werd op de camping in het recreatiegebouw de algemene ver gadering van aandeelhouders van N.V. Zeebad Breskens gehouden. Vanaf 7 uur 's avonds was er, voor dat de vergadering begon, gelegenheid om de nieuwe camping, met de aan winsten daarop, o.a. de kampwinkel, de vele huisjes die er al staan, alsmede de sanitaire voorzieningen, te bezichtigen. De heer J. W. Carels, president-com missaris van de raad van beheer, open de de vergadering met een hartelijk welkom, o.a. tot burgemeester J. A. Eek hout en de kampbeheerder, de heer J. van de Sande. Wij vonden het een groot genoegen, zo sprak de voorzitter, om IT vanavond te laten zien wat er met uw geld gebeurd is. U hebt zelf kunnen zien, hoe de camping reilt en zeilt. We zijn met onze investeringen nog lang niet aan het einde. We hebben slechts een begin gemaakt, maar het is een be gin dat gezien mag worden. De notulen van de buitengewone al gemene vergadering werden door de secretaris, de heer W. De Wilde, voor gelezen en in orde bevonden. De heer Carels gaf een overzicht over het jaar 1963. Na het goede seizoen van 1962, aldus de voorzitter, hoopten we dat 1963 nog wat meer overnachtingen zou brengen. We hadden een goed seizoen en de overnachtingen van 1962 werden met ruim 100 pCt. overschreden. Onze zorg ging na de strandexploitatie, waar mede we begonnen zijn in 1963, vooral uit naar de camping. Er kwamen grote plannen ter tafel, die we grotendeels konden verwezenlijken. Dit hield in de bouw van een recreatiezaal, een kamp winkel, alsmede een goed gebouw waar in voldoende wasgelegenheid en sani taire voorzieningen waren aangebracht. Door deze grote investeringen is het verliescijfer op de exploitatierekening niet verminderd, integendeel. Doch on danks dit verlies, aldus de voorzitter, kunnen we vaststellen dat het doel van N.V. Zeebad is bereikt, n.l. Breskens in de belangstelling van het toerisme te brengen. Er komen heel wat vreemde lingen naar Breskens en er zijn veel overnachtingen. Het aantal neemt steeds toe. De voorzitter bracht dank aan de aandeelhouders voor het grote vertrou wen, dat men steeds weer in het bestuur stelt. Hierdoor kunnen we gemeenschap pelijk werken aan iets moois. In 1962 boekte de camping 7000 over nachtingen. Dat vond men toen al heel veel, doch in 1963 waren er al 15.000 overnachtingen. De steeds groeiende stroom toeristen maakt nog grote investeringen noodza kelijk. Zo zal er een grote hoofdriole ring mioeten komen, alsmede voorzie ningen voor de waterleiding en voor het electrische licht. Stappen zijn on dernomen om voor deze grote werken Rijkssteun te verkrijgen uit de landelijke recreaitepot. Voorts zullen in de komen de winter nog enkele terreinen rond de camping in gereedheid worden gebracht, zodat men volgend jaar nog meer gas ten kan ontvangen. Het gaat ons zelf nog veel te langzaam, vond de heer Carels De N.V., zoals deze thans is opgezet, is uniek in de Nederlandse geschiedenis. Zij is geheel van de gemeenschap zelf. Dank werd gebracht aan vele instanties die steun geven bij het uitbouwen van de camping.. Typisch is, dat de aandelen niet alleen hun weg vinden in Breskens, doch dat ook de kampeerders zelf vra gen een aandeel te mogen kopen. De strandexploitatie loopt ook gunstig. Er is strand tekort voor het plaatsen van de strandhuisjes. Het bestuur van N.V. Zeebad hoopt dan ook, dat aan de westzijde van de veerhaven, dus tegen over de camping, strandhuisjes geplaatst- zullen kunnen worden. Met de wens uit te spreken, dat het vertrouwen dat het bestuur in de aan deelhouders heeft en dat van de aan deelhouders in het bestuur, bestendigd zal blijven, hoopte de voorzitter dat de N.V. voor de gemeenschap een goede tijd tegemoet mag gaan. De balans-, winst- en verliesrekening werd goedgekeurd. Bij acclamatie werden de aftredende leden van de raad van beheer, de heren F. G. M. Goethals en F. A. L. Vroon, her kozen. De heer P. Zegers werd als be heerder herkozen. Tijdens de rondvraag ontstond een uitvoerige discussie over de exploitatie van de zomerhuisjes. Een suggestie om meer aandelen als eis voor het bouwen van een zomerhuisje te stellen, werd op sociale gronden voorhands afgewezen. Wei zal bekeken worden op welke wijze men tegemoet kan komen aan de enor me vraag naar bouwgrond voor zomer huisjes. Nauwlettend zal er op worden toegezien, dat de exploitatie van deze huisjes op verantwoorde wijze gebeurd. Een suggestie uit de vergadering om een vergoeding vast testellen voor de le den van het dagelijks bestuur, werd door het d. b. afgewezen. Later zal worden bekeken op welke wijze het totale be heer van N.V. Zeebad gevoerd zal kun nen worden. De heer Carels sloot hier op de vergadering. EXAMENS. Bij de examens aan de gem. oplei-

De Schakel | 1964 | | pagina 2