het vele werk, dat mevr. Dijk als lid van het Centraal Bestuur deed. Zij noemde hierbij in het bijzonder de re dactie van het maandblad en de vele vertegenwoordigingen in overkoepelen de organisaties. Als blijk van waarde ring kreeg zij o.a. bloemen aangeboden, een geschenk onder couvert, een boe- kenbon van de overige Centraal Be stuursleden en een vakantieweek, als mede nog enkele geschenken van afde lingen. Vergadering Kon. Harmonie. Voor de algemene vergadering van de Kon. Harmonie te Biervliet was slechts een geringe belangstelling. Slechts 4 werkende leden woonden de vergade ring bij. De voorzitter deelde mede, dat de muziekvereniging bijzonder veel moeite heeft om zich in stand te houden. Er zijn te weinig muzikanten. Wel zijn er enkele leerlingen in opleiding, doch de gehele situatie is bijzonder zorgwek kend. De drumband verheugt zich wel in een goede belangstelling. Jammer genoeg zijn er in deze band te weinig jongens en meisjes die animo hebben in de muziekstudie. De financiële situatie bleek na het verslag van de penningmeester, de heer van Schaik, goed te zijn. Voor de drum band heeft men f 500,- ontvangen uit het Anjerfonds. Nadat het jaarverslag van de secre taris was goedgekeurd, werd uitvoerig van gedachten gewisseld over de gang van zaken in het muziekcorps. Door de te geringe bezetting is het haast on doenlijk om concerten te geven, waar door de muziekvereniging ook uit de publieke belangstelling gaat. Nogmaals zal getracht worden enkele leerlingen aan te trekken, terwijl de le den werden opgewekt de oud-muzikan ten te bewegen weer opnieuw lid van de muziek te worden. Voorzitter H. A. M. v. d. Vijver sloot de vergadering met de opwekking, de miced in deze moeilijke periode niet op te geven, doch te trachten met de wei nige muzikanten die er zijn er het beste van te maken. Breskens Opbrengst nationale collecte. De nationale collecte ten bate van Kinderbescherming heeft te Breskens f 199,10 opgebracht. Inzamelingscampagne Rode Kruis. In geheel Nederland zal de grote col lecte voor het Ned. Rode Kruis in de periode van 25 mei - 6 juni gehouden worden. Ook dit jaar zullen de zakjes, waarin U uw financiële bijdrage kunt doen, wederom door de P.T.T. huis aan huis bezorgd worden, welke dan door de da mes V.V.H. in genoemde periode bij U zullen worden opgehaald. Wij weten allen dat het Rode Kruis steeds helpt waar hulp nodig is, niet alleen in oorlogstijd, doch ook bij na tuurrampen, vervoer van zieken, va- cantieweken voor chronische patiënten, bloedtransfusie, Welfare-werk, kortom, te veel om op te noemen. De helpers en helpsters van het Ned. Rode Kruis zijn steeds paraat,. Gun U zelf van alles doch gun ook het Rode Kruis wat, gun het, dat de inzamelingsactie 1964 zal klinken als een kick. Daar kunt U allen aan meewerken. U hebt tevens de we tenschap en de voldoening, dat U voor een bijzonder goed doel Uw steentje hebt bijgedragen. De dames-collectanten hopen dan ook, dat ook dit jaar de opbrengst we derom een groot succes mag worden. Dame plotseling overleden aan boord van veerboot. Tweede Pinksterdag is aan boord van de veerboot „Prinses Beatrix" plotseling overleden door een hartverlamming mevrouw M. de Jager-Burger uit Ka- pelle. Zij was 56 jaar oud. Mijn opgevist. Dinsdagmorgen werd door het vis- Hou' je positieven bij elkaar je hebt drie kinderen in je wagen en Bep rijdt vlak achter je, die merkt alles. Later in de kamer, toen de kinderen naar bed waren, vroeg de vrouw: „Zeg, zat je te slapen? Ik dacht een gegeven ogenblik dat je zo tegen een boom zou rijden". „Ik ontliep een kuil in de weg", loog hij glashard. „O, ik dacht al: wat rijdt-ie ineens raar. Moet je nog koffie?" „Nee, dank je. Ik heb vandaag ge noeg gehad. Luister eens, Bep. Ik moet wat - eh met je bepraten". Ze ging achterover zitten en legde haar armen over elkaar. „Ik ben een en al oor. Toch geen moeilijkheden?" „Ja en nee. Ik moet je wat vertellen en ik loop daarmee een groot risico. Daar heb ik over nagedacht. En ik kan het niet meer voor me houden, zie je". Ze opende wijd haar ogen en greep naar het pakje sigaretten, dat voor haar lag. Automatisch stak ze een si garet in haar mond en zoog vuur in de aansteker, die Arie haar voorhield. „Dank je. En ga verder, want je maakt me nu echt nieuwsgierig". „Luister eens, Bep, er is niemand in de familie, die zoveel wist over Riet en mij, dan jij. Of liever gezegd: die alles spoedig door had. Je bent in dit opzicht, een fijne meid geweest om er nooit met iemand over te praten. Zelfs niet met vader en moeder". sersvaartuig, de BR. 52, schipper H. de Lobel, in de Wielingen een mijn opge vist. Voorzien van een drijvende bal werd de mijn verankerd naast de Oost- havendam bij de Handelshaven. Tijdens hicog water des avonds bleek de bal, die de ligging van de mijn aan gaf, verdwenen te zijn, zodat voorzorgs maatregelen genomen werden en de veerboot Vlissingen-Breskens dan ook zijn route enigszins wijzigde om zeker te zijn niet in de buurt van de moge lijk op drift gekomen mijn te komen. Door de marine, die inmiddels was gewaarschuwd, werd de mijnenveger „Leersum," die juist uit Vlissingen was vertrokken op weg naar Den Helder, teruggeroepen. De mijn is inmiddels reeds gedemonteerd. P. Vroon wint North Sea-Race. De heer P. Vroon uit Breskens heeft met zijn door Fr. Maas ontworpen jacht „Tonnerre de Breskens" de „North Sea- race" van Harwich naar Hoek van Hol land gewonnen in de klasse II (jachten met een wedstrijdmaat van 30 tot 24 voet). De start had vorige week vrijdag plaats. In klasse I werd het Engelse jacht „Musketeer" winnaar, doch in klasse m was de overwinning ook voor een Ne derlands jacht, n.l. vbor de „Hestia". Er namen 90 jachten aan de wedstrijd deel. Evenementen seizoen 1964. Hieronder volgen de evenementen, die in dit seizoen te Breskens zullen plaats hebben. Showbbten Maandagen 20, 27 juli en 3 augustus. Vrijdagen 14, 21 en 28 augustus. Visserijfeesten: 15 en 16 augustus. Strandfeesten 18 juli en 22 augustus. Havenzwemwedstrijd 15 augustus. Muziekconcerten „Uit het Volk - Voor het Volk": zondag 31 mei, zaterdag 20 juni, zon dag 12 juli, zaterdag 8 augustus en zaterdag 5 september. Intern. Zeehengelwedstrijd: zondag 21 juni. Eede Wielerkoers voor nieuwelingen. De Ronde van Eede, waaraan door 38 renners werd deelgenomen, is gewon nen door Cor Leunis uit Amsterdam. Hij klopte in de laatste meters Willy de Feber, die als eerste door de laatste bocht was gekomen. De eerste vijf win naars waren: 1. Cor Leunis, Amsterdam, 60 km. in 1 u. 37 min. 40 sec.; 2. Willy de Feber, Sluiskil; 3. Fr. Otten, Eindhoven; 4. L. Duijndam, Honselerdijk; 5. R. Wagt- mans, Zundert. Nleuwvllet De Ronde van Nieuwvliet. De traditionele kermiskoers, „De Ren de van Nieuwvliet", die zaterdagmiddag werd verreden, is bij de nieuwelingen gewonnen door R. Pijnen uit Woens- drecht. Wim du Bois uit Zuidzande werd tweede. Bij de veteranen zegevierde C. van Est uit Fijnaart. Oostburg Wieier plannen. In verband met de plannen van de wielerverenigingen Oostburg en Ter- neuzen zijn uit deze verenigingen 8 per sonen gekozen en tot het organiserend bestuur benoemd. Dit comité bestaat uit de volgende heren: Voorzitter: G. Veerman, Temeuzen; vice-vcorzitterE. van Hulle, Oostburg; le secretaris: P. Morres, Temeuzen; 2e secretaris: A. Porreij, Oostburg; le pen ningmeester: P. Roelands, Temeuzen; 2e penningmeester: P. B. Bruggeman, Oostburg. Comitè-leden: Th. Engels, Temeuzen. Perschef: R. Benjamins, „Stel je voor. Zoiets doe je toch niet!" „Goed. Je weet, dat ik zielsveel van Riet heb gehouden. Later je weet, hoe ze in het begin was groeide bij haar ook de liefde. We hebben een zeldzaam goed huwelijk gehad, Bep". Ze knikte en blies een rookwolk uit. „Beste jongen, dat weet ik misschien het beste van allemaal, omdat ik nogal veel bij jullie overhuis kwam". „Juist, omdat jij de meest intiemste van allen was, zelfs vandaag de dag nog, zijn de laatste weken mijn ogen open gegaan. Ik zal je eerlijk alles opbiech ten, dan begrijp je me misschien be ter. Die keren, de laatste tijd, dat ik onverwachts thuis kwam en een uitje naar Eelderwolde voorstelde en een paar dagen geleden dit weekeindje dat had allemaal een oorzaak". „Zwager Arie is er zich bewust van geworden dat hij zijn jongens teveel verwaarloosde en wilde zodoende iets goed maken". „Ja, ook dat. Maar toch was dat niet het voornaamste. Ik zie aan .ie hele houding, dat je het niet gemerkt hebt en als je het soms wel door had, dan wist je je Wonderwel goed onder con trole te houden. Ik deed dit om jou, Bep". ..Om mij? Waaraan heb ik die eer te danken?" „Bep - hij loosde een diepe zucht - sinds de vakantie ben ik je met andere ogen gaan bezien. Schrik alsjeblieft niet Oostburg. Dit samengestelde bestuur heeft de volgende plannen ontwikkeld en zal nevens goedkeuring van bevoegde in stanties, deze ten uitvter brengen: „Omloop van Zeeuws-Vlaanderen". Te houden op 29 en 30 augustus '64. De wedstrijd bestaat uit 3 étappes. Er zal getracht worden 16 ploegen te organi seren met 6 renners per ploeg. (Mer ken). le étappe zaterdag 29 aug. Vertrek Temeuzen en aankomst te Temeuzen. 2e étappe zondagmorgen 30 aug. Ploegentijdrit van Temeuzen naar Oost - burg. 3e étappe. Vertrek Oostburg en aan komst Oostburg. Het geheel zal een in ternationaal karakter dragen. Ook zal er een reclame-karavaan mee rijden. Deze zal georganiseerd worden door de heer J. Bogaert, Raadhuiplein 4 te Oostburg. Waterlandkerkje Sportevenementen. Voor de jaarlijkse kermisdagen zater-, zon- en maandag a.s. zijn weer verschil lende sportevenementen georganiseerd. Zo zal op zaterdag een wielerwedstrijd voor nieuwelingen worden verreden. Zon- en maandag is er een oriënta- tierit. De eerste dag voor auto's, enz., de tweede dag voor fietsers van alle leeftijden. Voor de kinderen is er ver der kermisvermaak in de vorm van een kindermolen, eendensportspel en lijn trek. Gedurende de kermisdagen is er gelegenheid tot dansen, schieten en kaarten en ook de bolling-liefhebbers kunnen aan hun trekken komen. Wielerwedstrijd. Voor de tweede maal organiseert de vorig jaar opgerichte wielersportvereni ging „Waterlandkerkje" een wielerwed strijd voor nieuwelingen. Deze 2e „Zee meerminronde" zal worden verreden on der auspiciën van de K.N.W.U. op za terdag 23 mei as. Het volgende parcours zal over 20 ronden worden verreden: Dijkstraat (vertrek en aankomst)) -Marijkestraat- weg naar IJzendijke tot de Driesprong- Goudenpolder-Prov. weg-Dijkstraat, een afstand van 70 km. Voor deze wedstrijd hebben reeds 37 renners ingeschreven onder wie de win naar van het vorig jaar E. Voerman uit Westdorpe. Verder o.a. nog de veelbe lovende nieuwelingen W. de Feber uit Sluiskil en R. Wagtmans uit Zundert. Dere ronde, die tevens geldt voor het Zeeuwse kampioenschap, belooft een aantrekkelijke en spannende strijd te Worden. Zuidzande Burgemeester Everwijn benoemd in Wester schouwen. De heer H. P. Everwijn, burgemeester en secretaris van Zuidzande, is met in gang van 1 juni a.s. benoemd tot bur gemeester van Westerschouwen. Hij volgt jhr. R. J. H. Q. Roëll op, die van aug. 1931 tot zijn overlijden in sept, van vorig jaar burgemeester van Haamstede is geweest en van Westerschouwen, waarvan Haamstede thans deel uit maakt. Westerschouwen heeft ruim 4000 inwoners. Burgemeester Everwijn, 49 jaar oud, is sedert 1955 burgemeester van Zuid zande, waar hij een vooraanstaande plaats inneemt in het culturele leven. HET NIEUWE RESTAURANT IN DE BRAAKMAN FEESTELIJK GEOPEND. Eind vorige week werd het nieuw ge bouwde restaurant in het recreatiege bied de Braakman op feestelijke wijze geopend. Burgemeester A. F. Hanssens van Hoek verrichtte als voorzitter van de Recreatiecommissie de opening. Hij schetste in het kort de ontwikkeling van het Braakmanproject, dat gezien de grote belangstelling in een behoefte blijkt te voorzien. Het restaurant past geheel in deze plannen en zal aan de bezoekers nog meer comfort bieden dan voorheen. Het en lach me ook niet uit, als je wilt. Ik heb natuurlijk altijd veel van je gehou den. Omdat jij m'n schoonzus bent, ook omdat je zoveel voor ons gedaan hebt. Als ik alleen maar denk aan de laatste oorlogsjaren en tijdens het ziekbed van Riet en nu, zoals jij al tijd optrekt met de jongens Bep, ik houd nu oneindig veel meer van je. Maar ik zie je nu niet meer in de eerste plaats als schoonzuster, doch als vrouw. Je moet het weten, Bep, ik houd van je en ik vraag je bij deze als mijn vrouw. Zou je met me willen tröuwen, Bep?" De vrouw aan de andere kant van de tafel had met langzaam stijgende ver bazing naar zijn woorden geluisterd en toen Arie zweeg sloeg ze haar ogen neer en er kwam een donkere gloed over haar gezicht. Toen ze bleef zwijgen, vervolgde Arie zacht: „Ik hoop, dat ik je niet over rompeld heb, Bep. Je kent me. Bijna net zo goed als vroeger Riet. Ik heb dit alles op mijn kantoor vele malen over dacht. En ik doe het ook niet helemaal alleen voor mezelf. Natuurlijk gaan me eerste gedachten uit naar ons beiden. Ik wil in dit opzicht volkomen eerlijk zijn. Maar ik heb ook gedacht aan de kinderen. Zoals jij Hennie troostte, toen hij gevallen was ik hoorde jullie gesprek de kinderen hebben een moe der nodig, Bep. Vooral de kleintjes. Jij bent in feite al een moeder voor ze. (Wordt vervolgd.) is voorzien van de meest moderne snuf jes en zeer modem inegricht. Burgemeester Hanssens wenste de ex ploitant, de heer H. Karpers en diens echtgenote veel succes en een zeer goed seizoen toe. De genodigden kregen daar na gelegenheid het restaurant te be zichtigen. Hierbij kwam men éénparig tot de conclusie, dat dit bedrijf voor de Braakman en de gehele streek een zeer goede aanwinst is. Het ligt in de bedoeling het bedrijf niet alleen in het seizoen te exploiteren. Gok de wintermaanden zal het ter be schikking zijn en o.m. als een rustige vergaderruimte gebruikt kunnen wor den. PINKSTERDRUKTE IN DE BRAAKMAN. De Braakman begint als recreatie oord goed in trek te komen. De zater dag voor Pinksteren al was dit duide lijk te zien toen een groot aantal kampeerders zich bij de beheerder meld den om een plaatsje Voor hun tent of caravan. Voor een bad was er zaterdag, mede door de wat harde wind, niet zoveel be langstelling, doch zondag werden 1500 kaartjes verkocht voor een bad. Ook maandag was er een dergelijk aantal baders. Z'ondag dook een der gasten, een Belg, op perfecte wijze in het diepe bad, doch de badmeester die de knaap nakeek, zag tot zijn grote schrik dat hij on danks de perfecte duik, het zwemmen niet meester was. Gekleed dook hij de duiker na en smaakte het genoegen, de knaap op het droge te brengen. Na flink uitgefoeterd te zijn om zijn waaghalze rij werd hij d!oor de sterke arm van het recreatieterrein verwijderd. Op het kampeerterrein heerste een gezellige drukte. Door de grote ruimte die men daar beschikbaar heeft voor de tenten, was er voor de kampeerders voldoende bewegingsvrijheid. Het nieu we restaurant mocht zich in een druk bezoek verheugen, terwijl ook de ean- tine bij de kampeerders bijzonder in trek was. Een der employé's van het recreatie oord bracht zaterdagavond nog een be zoek aan het nieuw geopende restau rant. Bij het verlaten hiervan stapte hij pardoes door de grote ruit naast de deur, zodat deze het begaf onder scherp gerinkel. De employé kwam met de schrik en een kleine kniewond toch buiten. In allerijl werd zondagmorgen het restaurant van een nieuwe spiegel ruit voorzien. Vismijn - Breskens Week van 10 t.e.m. 16 mei 1964 659 kg. 2578 kg. 493 kg. 5214 kg. 588 kg. 54 kg. 506 kg. 60 kg. 10 kg. 14 kg. 48 kg. 2718 kg. 6487 kg. 458 kg. bot schar schol tong griet tarbot kabeljauw wijting rog paling wulken export garnalen onverkochte bot onverkochte schar Voetbal 4e klasse H. Uitslagen van 2e Pinksterdag: OostburgClinge 01Breskens Sluiskil 22. De stand is nu: Sluiskil 22 16 5 1 37 61—15 Breskens 22 14 3 5 31 7141 IJzendijke 22 9 4 9 22 75—46 Biervliet 22 10 2 10 22 62—72 Lewed. Boys 21 9 3 9 21 38—42 R.C.S. 21 8 5 8 21 45—56 Clinge 21 7 5 9 19 39—38 Steen 22 8 3 11 19 39—58 Yerseke 21 5 8 8 18 52—50 Koewacht 22 8 2 12 18 43—64 Aardenburg 21 7 2 12 16 42 -74 Oostburg 21 5 4 12 14 4051 Voor Oostburg is de situatie wel lieel slecht geworden, nu ze van Clinge ver loren hebben. Aardenburg heelt nu 2 punten meer. Beide ploegen moeten nog één wedstrijd spelen. DUIVENSPORT Duivenver. ..DE REISDUIF", Breskens Uitslag prijsvlucht vanuit Noyon op zaterdag j.l. L/os 6 u. 50 min. Aank. le duif 9 u .40 min. 42 sec., snelh. 1207 m. per min. 1, 2, 3, 12, 14, 15, 16, 17 J. Woittiez. 4 W. Praas. 5, 7 A. Jansen. 6 F. Scheele. 8 A W. Verduijn. 9, 10 en le overd. J. v.d. Lijke. 11 S. Taülie. 13 J. Quaars. Duivenver. „N<.-g Sneller," Breskens. Uitslag prijsvlucht vanuit Clermont, op zondag j.l. Los 6.40 uur. Aank. le duif 9 u. 56 min. 12 sec., snelh. 1217 m. per min. 1, 44, 97 J. Faas-de R. 2, 19, 49, 55 J. de Meester. 3, 14, 18, 48, 60, 81 J. Carels. 4 J. Vermeulen. 5, 20, 21, 26, 57 en le overd. J. v. Oostenbrugge. 6, 23 J. v.d. Broecke. 7, 74 Ab. Verstraaten. 8, 54, 72, 79 Ko Quaars. 9, 13 J. Jacobs. 10, 34 I. Klaaijsen. 11, 41, 50, 58 Sj. Klaaijsen. 12, 61 A. Vermeulen. 15 J. Pijcke. 16, 36, 43. 56, 95 A. v.d. Voorde. 17, 59 Jac. Pleijte. 22, 98 Jn. Faas. 24, 33, 37, 63 A. Bondewel. 25, 86 A. v.d. Heuvel. 27, 70, 77, 88 J. v. Gijs. 28, 82, 102 P. Blaak man. 29, 73 W. v. Quekelberghe. 30 Jn. Pleijte. 31, 94 M. Quaars. 32, 42, 87, 91 M. Faas. 35 J. Maas. 38, 52, 65, 100 M. Leurgans. 39, 46, 64 Risseeuw. 40 A. de

De Schakel | 1964 | | pagina 2