ter van Cadzand, sprak een begroetings woord, o.m. tot de rector van de school, drs. H. P. Waalwijk, de oud-rector, de heer A. Haolhorst en enkele oud-leraren alsmede tot de oud-leerlingen. Hij noemde het van groot belang, dat van tijd tot tijd de vriendschapsbanden die op de H.B.S. gelegd zijn, worden ver nieuwd en nieuwe vriendschappen wor den gemaakt. De schooltijd is nu een maal een belangrijk levensstuk voor ons allen geweest, zo was zijn mening. Nadat verversingen waren aangebo den, ging men gezamenlijk naar de school, waar drs. Waalwijk een toe spraak hield. Hij sprak zijn grote vreug de uit over deze ontmoeting. De school, die na de vernieling in 1944 en de ver bouwingen daarna een geheel ander aanricht heeft dan vroeger, werd door de oud-leerlingen bezichtigd. Later op de dag verenigde men zich aan een diner in hotel „De Éénhoorn", waar werd besloten in het vervolg ieder jaar een dergelijke bijeenkomst te or ganiseren. Breskens Vergadering E.H.B.O. De afd. Breskens van de E.H.B.O. hield vorige week vrijdag in de Bejaar densociëteit haar jaarlijkse algemene vergadering. Voorzitter M. Barendse kon een be vredigend aantal leden welkom heten. Uit het jaarverslag van secretaris J. Keijmel bleken de vele activiteiten in het afgelopen jaar. Op de in Breskens gehouden selectiewedstrijd kon de af deling met de le prijs gaan strijken en op de Prov. wedstrijd werd zij vierde. 9 kandidaten legden examen af. Bij de Havenwedstrijd werd assistentie ver leend en gedurende het seizoen werd ook de strandpost bezet. Twintig maal werd eerste hulp verleend. Het ledental bedraagt 32. Vanwege te geringe deel name kon geen cursus worden gegeven. Mevr. v. Haneghem kon in haar fi nancieel verslag melding maken van een batig saldo. De kascontrole-commissie werd sa mengesteld uit de heren: J. v. d. Lijke en P. Priester. De heren I. de Back en J. Keijmel werden bij acclamatie in het bestuur herkozen, terwijl in de vacature Th. de Coninck de heer P. Hensen Sr. werd gekozen. Besloten werd ook dit jaar weer de strandpost gedurende de zaterdagen en zondagen te bezetten. Tijdens de rondvraag werd nog ge ïnformeerd naar de mogelijkheid bij het strand borden te plaatsen waarop aangegeven is, hoe men op verantwoor de wijze kan baden. Onderzocht zal worden welke instantie men hiervoor zal kunnen benaderen. Biervliet 8e Internationale Zeehengelwedstrijd. Op Hemelvaartsdag werd de 8e inter nationale zeehengelwedstrijd gehouden, georganiseerd door de hengelsportver eniging „De Braakman" te Biervliet. Er namen ruim 400 sportvissers aan deel. De wedstrijd werd gehouden aan de Westerscheldeoever tussen Biervliet en Hoofdplaat. Na afloop van de wedstrijd werden de afgevaardigden van de deelnemende verenigingen officieel op het gemeente huis te Biervliet ontvangen, waar ze werden toegesproken door burgemeester A. P. Kostense. De heer H. Clement uit Oostende bracht namens de Belgen hartelijk dank voor de goede ontvangst en gaf de organiserende vereniging de compli menten voor de prima organisatie. Hij betreurde het, dat waar de Belgen zich steeds zulke goede bezoekers aan de Hollandse hengelconcoursen tonen, juist op 10 mei, als Oostende zijn zeehengel- coneours organiseert, er ook in Scheve- ningen een dergelijk festijn te beleven is. Hij bepleitte een betere vorm van samenwerking, waardoor men eikaars concoursen niet dwars zit. Nadat verversingen waren rondge diend, ging het gezelschap naar hotel „De Vriendschap" waar de prijzen van de wedstrijd werden bekend gemaakt. Omdat er zo weinig vis gevangen was werden slechts 14prijzen toegekend en werd de rest van de prijzen onder de vissers verloot. De uitslag was als Volgt 1. J. Impens, Gent, 211 pnt.2. mevr. C. Rouw, Vlissingen, 101 p.; 3. mevr. de Knock, Heist, 86 p.: 4. W. de Cuyper, Terneuzen; 5. G. Baiwir, Oostende; 6. H. Geldof, Oostende; 7. mevr .de Buck, Heist; 8. G. Casier, Oostende; 9. Jopie van Dierendonck, Hoofdplaat; 10. M Trevisan, Sluiskil; 11. mej. L. de Sutter, Sluiskil; 12. A. Gacxens, Heist; 13. G. Tanghe, Oostende; 14. J. Crobeck, Oostende. komen blozend van levensvreugde. De tante Bep, die hij nooit gekend en nooit gezien had, omdat hij altijd alleen maar aan haar gedacht had als schoonzusje Bep en het nimmer in zijn hoofd op kwam dat ze in feite een jonge, knap pe vrouw was. Een volslagen raadsel, dat ze nooit trouwde. Een koude douche zal het beste zijn, dacht hij grimmig en probeerde zich opnieuw op zijn werk te concentreren. Maar na vijf minuten gaf hij het op, schroefde zijn vulpen dicht en belde ziin secretaresse. „Ik ga vandaag vroeg naar huis, juf frouw Westra. Als er iets bijzonders is voor sluitingstijd, probeer het dan zelf af te handelen". „Komt in orde, meneer". (Wordt vervolgd). Bedankt voor beroep. Ds. W. S. Evenhuis van Biervliet heeft zondagmorgen tijdens de kerkdienst bekend gemaakt dat hij heeft bedankt voor een op hem uitgebracht beroep naar Gent. Ouderavond school Driewegen. Onder veel belangstelling van de ouders vond vorige week vrijdag het jaarlijks feest plaats voor de kinderen van school B. te Driewegen. Met veel plezier waren de toneelstukjes ingestu deerd en werd het kunnen voor de ouders getoond. De heer S. van Hoeve, voorzitter van de oudercommissie, opende de bijeen komst met een hartelijk welkomstwoord tot de ouders, burgemeester A. P. Kostense en de wethouders A. Dijk en W. Verplanke, die door hun voltallige aanwezigheid blijk van belangstelling gaven. De heer M. Polderdijk, hoofd van de school, sprak een toelichting op het to neelstukje, „Kabouter Kriebelteen", waarin alle leerlingen van de school, 17 in totaal, meespeelden. Het stukje werd op amusante wijze door de jeugd gebracht. Tijdens de pauze volgde de traditionele verloting, die ruim 100 gul den opbracht ter versterking van de schoolkas. Na de pauze werden nog verschillende zang- en toneelstukjes opgevoerd, die allen zeer in de smaak vielen, vooral het spel rond het standbeeld van Wil lem Beukelsz. Hierin had men een aan tal dorpstypen naar voren gebracht, die door de kinderen uitstekend geïmiteerd werden. De avond werd besloten met enkele muziekstukjes op de blokfluit. Retranchement Gekozen als ouderling. De heer J. P. Vercouteren te Retran chement is gekozen als ouderling van de Vrije Evangelische Gemeente Nieuw - vliet, in welke functie hij de heer J. J. de Bruijne uit Retranchement opvolgt. Schoondijke Opening zwembad. Het fraaie instruktie-zwembad in de gemeente Schoondijke zal op zaterdag 23 mei a.s. worden geopend door het lid van Gedeputeerde Staten, de heer M. J. van Poelje. Allereerst zullen Burgemeester en Wethouders een ontvangst voor geno digden houden om 9.15 uur ten gemeen tehuize. Om 10.00 uur zal dan het zwem bad officieel worden geopend. Hiervoor zijn pl.m. 123 personen uitgenodigd w.o. vooral iedereen die zijn beste krachten heeft gegeven tot de vol tooiing van het fraaie bassin. Het be looft een verheugende dag voor Schoon dijke te worden. Gouden huwelijksfeest. Een dezer dagen vierden de Heer en Mevrouw de Coninck, Midwoudsestraat 3, hun gouden huwelijksfeest. Het is voor hen een heugelijke dag geweest. Namens het gemeentebestuur heeft Burgemeester J. C. Hoftijzer zijn geluk wensen aangeboden, tevens in de vorm van bloemen. Straatwerken. Dezer dagen is een aanvang genomen met het aanleggen van straat- en riool- werken achter de Dr. Huizingastraat, waar de 16 bejaarden woningen zullen verrijzen. De werken worden uitgevoerd door de Fa. Elk te Schoondijke. 19 jonge boeren verwierven het einddiploma Rijks Middelbare Landbouwschool. Alle negentien leerlingen van de Rijks Middelbare Landbouwschool te Schoon dijke hebben vorige week vrijdagmid dag in de aula van de school het eind diploma gekregen Het was een groot feest voor de leer lingen, voor de ouders en het leraren corps, dat in de loop van vrijdagavond werd gevierd. De heer M. J. Verbrugge, burgemees ter van Waterlandkerkje, sprak als voorzitter van de Commissie van Toe zicht een begroetingswoord en toonde zich bijzonder verheugd over de grote belangstelling uit het organisatieleven. Drs. J. Dijkgraaf gaf een openbare les, die afweek van de vroegere. Het was n.l. geen vraag- en antwoordspel, doch een korte inleiding over de eco nomische achtergronden van het boe renbedrijf en de betekenis van het vak economie op school. Na deze boeiende uiteenzetting volg de een pauze, waarin koffie geserveerd werd. Hierna had de diplomauitreiking plaats, waarbij ir. J. Roest, de directeur van de school, iedere gediplomeerde een persoonlijk woord ter overdenking mee gaf. Aan de heer A. Luteijn uit Nleuw- vliet werd de dr. Huizinga-medaille uit gereikt. Hij bereikte bij het examen het hoogste gemiddelde, n.l. 8,1. De dr. Huizinga-medaille wordt slechts aan twee scholen in Nederland uitgereikt, n.l. aan de school in Dordrecht en de school te Schoondijke. Dr. Huizinga, aldus de heer Verbrugge, was een man, waaraan iedere boer een voorbeeld kan nemen. Ondanks zijn kunde en vele ti tels een zeer eenvoudige boer, met een warm hart voor het landbouwonderwijs. De heer P. de Bruijne voerde het woord namens de drie landbouworga nisaties en bracht zijn gelukwensen aan ouders en geslaagden over. Burgemeester J. C. Hoftijzer van Schoondijke bracht namens het ge meentebestuur zijn felicitaties over en dankte de gehele schoolgemeenschap voor de wijze, waarop men de totstand koming van het openluchtmuseum te Schoondijke, waar men oude landbouw werktuigen tentoon wil stellen, steeds steunt. Mede dank zij de leerlingen en leraren van de school is het mogelijk een flinke collectie ouderwetse land bouwwerktuigen aan het museum toe te voegen, aldus de burgemeester, die zich bijzonder ingenomen toonde met de toezegging van een sjees en een mi niatuur van een Cadrandse wagen. De heer W. de Bruijne uit Cadzand voerde het woord namens de oud-leer- lingen-vereniging, terwijl Han Dhondt uit Biervliet sprak als tolk van de klas. Hij dankte voor het genoten onderwijs en bood voor de beschildering in de hal van de school een enveloppe met in houd aan. Tenslotte sprak ir. Roest nog een kort slotwoord, waarin hij afscheid nam van zijn leerlingen en er hen met klem op wees, dat slechts de grondslag voor ont wikkeling is gelegd en een goede boer steeds moet trachten, zonder in paniek te raken, de vaart van de tijd bij te houden en actief te volgen. Aan K. van der Hooft werd als belo ning voor een wedstrijd in hoogste marktbesomming een boekenbon uitge reikt. De geslaagden zijn: J. Basting, Retranchement; M. de Bruijne, Oostburg; G. Bruijnzeel, IJzen- dijke; H. Cappon en J. Dees, Zuidzande; J. Dhondt, Biervliet; K. Dieleman, Hoek; R. Doens, IJzendijke; D. de Feijter, Axel; K. van der Hooft, Hoek; L. de Kosten, IJzendijke; A. Luteijn, Nieuw- vliet; D. Luteijn. Zuidzande; J. Oggel en J. de Putter, Axel; J. Risseeuw, Bres kens; A. Scheele, Axel; H. Thomaes, Hoofdplaat; T. Vloebergh, IJzendijke. Diplomauitreiking aan de Lagere Landbouwschool. Voor de diplomauitreiking aan de La gere Landbouwschool te Schoondijke bestond dinsdagmiddag veel belangstel ling. Veel ouders van leerlingen, alle leraren, het gehele schoolbestuur en de leerlingen zelf gaven acte de pre- cence in de zaal van de heer Wijffels. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer R. A. de Badts uit Schoondijke, sprak in zijn begroetingswoord zijn blijdschap uit over deze belangstelling van de kant der ouders. Burgemeester J. C. Hoftijzer van Schoondijke werd begroet, terwijl ook diverse vertegen woordigers van landbouworganisaties door hun aanwezigheid blijk gaven van hun belangstelling voor het onderwijs. De leerlingen werden daarna door hun leraren aan de tand gevoeld. De directeur van de school, de heer P. A. de Rijk, gaf de ouders een over zicht van het onderwijs dat hun kin deren volgen en bracht tevens zijn bij zondere waardering over voor de wijze waarop het lerarenkorps tijdens zijn langdurige ziekte de vervanging ao heeft geregeld, dat alle lessen konden door gaan. De directeur gaf daarna met een persoonlijk woord aan de 3e klassers het overgangsrapport. Burgemeester Hoftijzer reikte vervol gens aan de 18 gediplomeerden de di ploma's uit. In een korte toespraak fe liciteerde hij de ouders en leerlingen met het bereikte resultaat en sprak de wens uit, dat zij zich verder zullen ontwikkelen door het vervolg op de la gere landbouwschool, de Rijks Middel bare Landbouwschool te doorlopen. De schoolmedaille, jaarlijks geschenk van het bestuur voor de beste leerling, werd gewonnen door Th. Vermue te Retranchement. Namens het schoolbestuur sprak de heer R. de Badts gelukwensen uit aan leerlingen en ouders. De heer de Rijk nam namens het lerarenkorps afscheid van de leerlingen Namens de leerlingen sprak Th. Ver mue uit Retranchement. Hij bracht dank voor het genoten onderwijs en h opte dat de nieuwe school spoedig gebouwd zal kunnen worden. De heer de Badts sloot de zeer geanimeerde bij eenkomst. Bevorderd van de 3e naar de 4e klas werden: P. Basting, Retranchement; E. Brakman, Oostburg; J. Duthoy, St. Kruis; Th. Kolmeijer, Draaibrug; L. Rammelaere, Eede; J. Roelse, Hoofd plaat; J. Gielleit, Biervliet; Th. Goole, IJzendijke; R. Dusarduijn, Groede; K. Wolfert, Biervliet; Cl. van 't Westeinde, Groede. Afgewezen: 5. Gediplomeerd werden: J. Govaert, Groede; L. de Jager, Biervliet; Fr. Mod- de, Oostburg; J. de Putter, Schoon dijke; J. Risseeuw, Groede; H. Taze- laar, IJzendijke; A. van Waes, IJzen dijke; J. Westerweele, Sluis; R. de Jonge, Sasput; P. v. 't Hooft, IJzen dijke; P. de N-od, Waterlandkerkje; A. Murre, Hoek; Th. Vermue, Retranche ment; W. Baecke, Biervliet; D. van Maele, St. Kruis; W. Noë, Eede; A. Focke, Sluis; C. van Bellegem, Eede. Afgewezen: geen. DUIVENSPORT DuivenverNog SnellerBreskens. Uitslag prijsvlucht vanuit Albert op zondag j.l. L:is 7.10 uur. Aank. le duif 9 u. 4 min. 45 sec., snelh. 1470 m. p. min. 1, 9, 16, 50 M. Faas. 2 P. Blaakman. 3 J. Pijcke. 4, 39 J. Vermeulen. 5, 44, 51, 64 C. Jansen. 6, 8, 58 J. Quaars-L. 7. 30 J .Donze. 10. 18, 24, 25, 32, 49 J. Carels. 11, 40 G. v.d. Velde. 12, 14, 15 Sj. Klaaijsen. 13 J. v. Oostenbrugge. 17, 37 M. de Reu. 19, 22 J .Adam. 20 A. Vermeulen. 21 J. Datthijn. 23, 43 Ad. Verstraaten. 26, 31, 56, 59 A. v.d. Voor de. 27, 62 en le overd. M. Leurgans. 28, 34, 68 W. Bruijnooge. 29 R. v. Quekel- berghe. 33, 41, 48, 54 Ko Quaars.35 Jac. Pleijte. 36 J. de Meester. 38 J. v. Gijs. 42, 60 M. Quaars. 45, 69 P. v.d. Walle. 46 J. Faas-de R. 47, 55 Jn Faas. 52 J. vd. Broecke. 53 I. Ritico. 57, 61 H. de Krijger. 63, 66 J. Maas. 65 W. v. Quekel- berghe. 67 A. Versprille-H. P. V. ..Strijd in vrede." te Groede. Uitslag alg. vlucht vanuit Albert op zondag j.l. Los 7.10 u. Aank. le duif 8 u. 56 min. 48 sec., snelh. 1501 m. per min. 1, 2, 3, 4, 19 A. Wage, Zz. 5, 6 Joh. v.d. Wege, Gr. 7, 42, 50 J. Becu, Gr. 8 P. Blaakman, Br. 9 J. Vermeulen, Br. 10, 21 L. v.d. Wege, Gr. 11, 12, 57 C. Brakman, Gr. 13, 38 H. Elfrink, Gr. 14 D. Ekkebus, Gr. 15, 25, 29, 30, 36, 56 J. Carels, Br. 16 J. Elfrink, Gr. 17, 22, 26, 45, 67, 68 A. de Putter, Cz. 18 Gebr. Calon, Sp. 20 J. v. Oostenbrugge, Br. 23, 54, 62 J. v. Driel, Gr. 24 J. Datthijn, Br. 27 A. Vermeulen, Br. 28, 51 Adr. Verstraaten, Br. 31, 37 Ch Ras, Gr. 32, 35, 63, 64 A. v.d. Voorde, Br. 33 J. Ras, Gr. 34, 43, 46 G. Dusarduijn, Gr. 39 Joh. v.d. Wege, Gr. 40, 47, 55, 59 Ko Quaars, Br. 41 W. Bruijnooge, Br. 44 J. de Roeck, Gr. 48 Joz. v.d. Wege, Gr. 49 Stokkerm.-Fenijn, Gr. 52 M. de Smedt, Ee. 53, 61 Jn. Faas, Br. 58 J. v.d. Broecke, Br. 60 Iz. Ritico, Br. 65 M. de Smedt, Ee. 66 J. Risseeuw, Gr. le overd. J. Merk, Gr. Duivenver. „DE REISDUIF", Breskens Uitslag prijsvlucht vanuit Mons op zaterdag j.l. Los 12.00 uur. Snelh. le duif 1267 m. per min 1, 11, 16 J. v.d. Lijke. 2, 9 S. TaUlie. 3, 4, 5, 6, 7, 10, 12 J. Woittiez. 8 A. W. Verduijn. 13 W. Carels. 14, 17 W. Praas. 15, 18 J. Quaars. le overd. W. Boekhout. Voetbal 4e klasse H Uitslagen van zondag j.l. IJzendijkeYerseke 11Steen R.C.S. 52; SluiskilClinge 61; Koe wachtBreskens 12Aardenburg Biervliet 41. Programma voor maandag as. 2e Pinksterdag: OostburgClinge; BreskensSluiskil. Om 12.30 uur: Breskens 3Sluiskil 2. 0 Breskens 2 kampioen. Afgelopen zondag werd Breskens 2 kampioen door met 20 van Zeelandia 2 te winnen. Ter ere van dit heugelijke feit had des namiddags in het clublokaal (hotel Roest) een gezellig samenzijn plaats van het bestuur met het kampioens elftal. Vismijn - Breskens Week van 3 t.e.m. 9 mei 1964. 338 kg. bot 528 kg. schar 66 kg. schol 2932 kg. tong 172 kg. griet 35 kg. tarbot 375 kg. kabeljauw 24 kg. wijting 2450 kg. export garnalen 4367 kg. onverkochte bot Gevonden voorwerpen Gouden ring, autosleutel, boodschap pentas met inhoud, witte kralen, groe ne springtouw, bos sleutels, herenpor temonnee z. inhoud, damesarmband, volkswagensleutel SV 12 „Huf", wit ser veerschortje, schipperspet. Ini. tussen 9.00 en 12.00 en 14.00 en 18.00 uur op politiebureau te Breskens. PINKSTERFEEST! Pinksteren is voor ons allen Zoals „Joel" eenmaal sprak, Een profeet, die 't Woord liet schallen, En Petrus, die spotters - brak! Met verheven stem, zo zei hij: „Joodse mannen, hoort mij aan, Kind'ren Gzds die zijn niet dronken, Wilt U dat eens goed verstaan!" „Ik zal, zo zegt God almachtig Uitstorten, Mijn Heil'ge Geest, Opdat jongeren en ouden Profeteren, 't allermeest!" „Ouden zullen dromen, dromen, Jongeren, gezichten zien En Ik zal u wond'ren tonen, Bloed en vuur en rookdamp zien!" ,,'k Zal de zon eens doen verand'ren In stikdonk're duisternis, En de maan in bloed verand'ren. Eer die „Grote dag" daar is!" Lieve lezers, dit spreek ik niet, Dit zijn woorden van mijn God, Die onzichtbaar en almachtig U verdelgt, met al uw spot Wanneer dit wéér zal geschieden Is en blijft een Gods geheim, Maar die Pinksterdag komt weder, „Wilt gij dan ook zalig zijn?" Spreek dan vrij in alle talen, God verstaat toch ieder woord, Blijft „Zijn" wonderen verhalen, Totdat ieders hart het hoort! Samen zullen w' eens voor Hem staan, Samen horen we 't oordeel aan, Als die grote dag wéér aanbreekt „Wat hebt gij met „Mij" gedaan?" 'k Hoop dat allen dan vervult zijn Van die uitgestorte „Geest", Want dan is het feest van „Pinkst'ren" Op dien dag een „Hemel"-feest Zondagsdienst doktoren. Breskens, Groede, Schoondijke Waarnemer Dr. Ossewaarde Oostburg-Aardenburg-Eede Dr. Hage, Aardenburg, tel. (01177) 366 Cadzand, R'ment, Sluis, Zuidzande: Dr. Bom., Cadzand, tel. 01179 - 366

De Schakel | 1964 | | pagina 2