jeügWenst Mei de a.s. feestdagen iets nieuws? Steeds het nieuwste 1 Maandag a.S. markt te Breskens KOELKASTEN Een overhemd BLEU's kledingmagazijn Firma Schippers Nauia Maaki dan Uw keus uii onze collectie heren- en jongensmode Land- en Tuinbouw Herv. Kerk, Breskens op zondag 3 mei a.s. Milopa sportcrême Parfumerie Maas-Hamelijnck Fa H. G. DAALHUIZEN Jr. J. SCHRIER, Breskens Bel-O-Fast. Terlenka hemden met nieuwe boordpunt moderne streepjes, werkjes en pasteltinten Bijpassende dassen, sokken Weekenders in effen, leuke strepen, ruiten en moderne col-boorden Noors net- en Dulcia- ondergoed Regencoats in Terlenka, Poplin en Foamback nieuwe tinten en modellen Regenhoeden, zijden shawls Foamback- en Tergal petten Pantalons in topkwaliteit, prijzen tot f 53, Polo pulls in wol, katoen, Astralon en net-zijde Vesten met suède Ondervestjes in suède en Trevira zijde Pullovers in wol en Astralon Robson pyama's, Poplin en Satijn VOOR JONGENS Overhemden, wit en streepjes Bijpassende dasjes en strikjes Weekenders in Poplin, Nylon, Draion, Flanel Polo pulls en pullovers Korte en lange Terlenka broeken Nylon „Hazewind" jacks Spuiplein BRESKENS enorm hard aan het werk gaat. De op brengst van deze aktie moet n.l. de uit gave van een Bijbels Verhalenboek voor Kameroen mogelijk maken. Een boek met een honderdtal verha len uit de hele Bijbel, die de Afrikaan in zijn eigen taal kan lezen. Een enorm projekt. In Kameroen, een land op de Westkust van Afrika met ongev. vier miljoen inwoners, worden zo'n 120 ver schillende talen gesproken. In enkele hiervan is reeds een komplete Bijbel verschenen. Er zijn tienduizenden Afri kanen die misschien nooit een deel van de Bijbel in hun eigen taal krijgen. Nooit? Dat hangt nu van de jeugd af! In de laatste weken van april gaat de jeugd voor dit doel op pad. Tien dagen lang. Met een losbladig feestalbum zul len ze alle personen in de omgeving op zoeken. Door middel van hun handte kening kunnen die mensen hun geluk wensen voor het jarige N.B.G. aanbie den. Door middel van een gift drukken ze dan dankbaarheid uit voor het bezit van hun Bijbel en het werk van het Bijbelgenootschap. De aktie zal afgesloten worden op PALAVER '64, dus weer een heel guede reden om zelf op dat feest aanwezig te zijn. Wanneer iedereen meedoet (en daar twijfelen we geen moment meer aan), moet het Bijbels Verhalenboek voor Kameroen er zeker komen! Want: Eén ton per dag, tien dagen lang maakt Eén miljoen voor Kameroen. Hendrik Jan. P.S. Voor wie meer over en van Ka meroen wil weten, ls er een prachtige map met materiaal beschikbaar. Hierin is alles te vinden over land, volk, ge schiedenis, godsdienst, literatuurwerk, ontwikkeling, traditie, economie, bijbel genootschap, enz. Kaarten en foto's maken het geheel kompleet. Stuur van daag nog een briefkaartje naar: Aktie Kameroen, Pr. Hendriklaan 83, Utrecht en de map wordt binnen enkele dagen toegezonden. MAXIMUMSTRAF VOOR LOGGERSCHIPPER. De Raad voor de Scheepvaart heeft de 49-jarige A. O. uit Katwijk a. d. Rijn de maximumstraf opgelegd door hem voor de tijd van twee jaren de bevoegd heid te ontnemen als stuurman te va ren op zeevissersvaartuigen. Op 14 november 1962 was hij met de motorlogger „Voorwaarts" KW 140, op ongeveer zes kilometer bezuiden Eg- mond aan Zee gestrand. Dhr. O., ten tijde van deze reis mede eigenaar van het schip, kwam op de monsterrol voor als matroos, doch trad óp als schipper, hoewel hij daartoe geen papieren bezat. Hij was slechts in het bezit van een verlopen diploma als stuurman aan boord van stoomzeevis- sersvaartuigen. Volgens het oordeel van de Raad heeft hij door een schromelijk tekort aan be kwaamheid en verantwoordelijkheids besef gefaald. Hij heeft de decca-navi- gatcr totaal verkeerd gebruikt. De Raad meent dat de betrokkene zo ernstig is te laken, dat dit in straffen nauwelijks is uit te drukken. Onkruidbestrijding op zand- en grindpaden. Het is een lastig en moeilijk werk om door middel van een schoffel het on kruid van de verharde toegangswegen en de met grind bedekte paden rondom het huis te verwijderen. Gelukkig is dit thans, dank zij de nieuwe chemische vindingen niet meer nodig en men is nu voor goed van een zwaar en tijdrovend werk verlost. Het is zelfs zo gemakkelijk geworden, dat paden van onkruiden door slechts één behandeling, met het strooimiddel Ge- satop Granulaat, het gehele jaar gevrij waard zijn van onkruid. De toepassing is wel heel eenvoudig, omdat dit middel tegenwoordig in de handel is verpakt in een strooikoker en de korrels nu zo over de paden kunnen worden uitgestrooid. Er komt dus zelfs geen rugspuit of gieter aan te pas. De korrels moeten zo gelijkmatig mogelijk over de te behandelen paden worden gestrooid, bij tegelpaden de korrels zorg vuldig in de voegen vegen. Belangrijk is, dat de toepassing dient te geschieden op een vochtige grond of in een periode van lichte regen. Indien het pad van te voren geheel onkruidvrij is gemaakt kan de toepassing op elk tijdstip van het jaar plaats hebben, mits de grond vochtig is. Bij langdurige droogte de grond voor het strooien flink met water bevochtigen. Mogelijk aanwezige grote pollen on kruid of grote distelplanten e.d. van te voren verwijderen. Voordelen van ge noemd middel zijn, dat het niet giftig is voor mens en dier, niet brandbaar en ook geen metalen aantast. KERKDIENSTEN Zondag 3 mei Ned. Herv. Kerk Aardenburg, geen opgave Biervliet, 9.30 uur, Ds. Evenhuis H. Doop Breskens, 10 uur, Ds. Spaans 6.30 uur, Wika Wasterval, jeugddienst Cadzand, 10 uur, Ds. Luuring H. Doop Collecte A. C. D. Groede, 9.30 uur, Ds. Doornink Hoofdplaat, geen opgave Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Brezet Oostburg, 10 uur, Ds Hugo van Dalen RetrErchemant n uur, Ds. Luuring Schoondijke, 9.30 uur, Ds. Brinkman Collecte gezinszorg ^htis, 9.30 uur, Ds. Balk St. Anna ter Muiden, n uur, Ds. Balk St. Kruis, geen opgave. Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma IJzendijke, 9.30 uur, Eerw Heer Begeer 7uidxande, 10 uur, Da de Neeling Bevrijdingsdienst Collecte kerkvoogdij 9 uur, jeugdkapel HEMELVAARTSDAG Biervliet: 9.30 uur Ds. W. S. Evenhuls. Breskens: 9.30 uur Ds. Spaans. Cadzand: 10 uur Ds. W. C. Luuring. Nieuwvliet: 9.30 uur Ds. Joh. Brezet. Schoondijke: 9 uur Ds. P. A. L. Brink man. (Korte Hemelvaartsdienst) Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. (Koll. v. d. jeugdvereniging.) Zuidzande: 9.30 uur Mej. Da. H. B. de Neeling. (Medew. zondagsschool.) Geref. Kerk, Breskens 10 en 3 uur, Ds. Coumou, Haarlem Hemelvaartsdag 8 45 uur, Ds. Hogerwerf, Schoondijke Vrij Evang. Gemeente H. Avondmaal Breskens, 10 uur, Ds. van der Molen 6 uur, Ds. Praas Cadzand, 9 uur, Ds. Praas Retranchement, 2.30 uur, Ds. van der Molen Nieuwvliet, 10.30 uur, Ds. Praas Evang. Luth. Gemeente Groede, 9.30 uur, Ds. Kloosterman, Vlissingen R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 3 mei 5e Zondag na Pasen. H. Mis om 8 uur. Eerste H. Communie der kinderen. Hoogmis om 10 uur. Lof om 14.30 uur voor Communicanten. Maandag, dinsdsg en woensdag kruisdagen 7 15 uur Litanie voor de vruchten der aarde Woensdag, geen gezinsmis. Donderdag, Hemelvaartsdag, H. Mis 8 uur. Hoogmis 10 uur. Vrijdag en zaterdag H Mis om 7.30 uur. Zaterdag Lof om 19 uur. Zondagsdienst doktoren. (Van 's zaterdagsmiddags 12 uur tA.m. 's maandagsmorgens 8 uur) Breskens, Groede, Schoondijke Dr. v. d. Maas, Breskens, te!. (01172) 466 Voorganger: Wika R. WASTERVAL. Aanvang 18.30 uur. Mercuriusstraat 24 Breskens Telefoon 857 ö00 grams rozijnenbrood voor f I, '0 goudgele eierkoeken voor 75 cent goed gevulde spiisbroodjes voor f 1, appelflappen voor f I, 8 cocos-macarones, van zuivere cocos gemaakt, f 1, En voor de liefhebbers van een lekker koekjeonze bekende banketbakkers-allerhande Wij garanderen de versheid en de kwaliteit van ons gebak voor 100 pCt. Ook in chocolade en snoep zijn wij ruim gesorteerd. ALS SPECIALE RECLAME Prince Fourré 20 stuks 90 cent Sukses Melange, Fabrikaat Verduijn, 200 gram 49 cent Penny Wafels 12 stuks voor f 1, Enz., enz. Beleefd aanbevelend, WIM VAN DER VEEN TAFELMODEL 125/TS Tropic system. Hitte- en zuurbestendig bovenblad. 5 jaar garantie op koelagregaat. Afmetingen 55 x 57 x 86 f 299, MODEL 135/TS met ontdooiautomaat, verstelbare rekken, ruimte voor 10 flessen melk. Afmetingen 55 x 61 x 86 f 365, MODEL 160/TS. Vriesruimte over de gehele breedte. Fraaie vormgeving. Een grote koelkast voor een kleine keuken. Afmetingen 56 x 61 x 117 f 479, Vraagt inlichtingen bij Breskens, Dorpsstraat 67 telef. (01172) 617 Groede, Molenstraat telef. (01171) 258 MODEHUIS voor ELEGANTE en DUURZAME kleding Modern en toch flatteus zijn onze MANTELS MANTELCOSTUUMS en JAPONNEN in verrassende kleurencombina ties en met een aparte charme. Voor de oudere dames bren gen wij een uitgebreide collectie mantels. Daarom eerst naar Nieuwendijk 39, VLISSINGEN. Telefoon 2579 van klasse maakt Uw gardarobe af. Kies bij Uw nieuwe kostuum een van die moderne overhemden Keus genoeg. Koopt bij de vakman „DE KLEERMAKER" Herenkleding Kon. Emmastraat Telefoon 432

De Schakel | 1964 | | pagina 3