Oostburg Koninklijke onderscheiding. Bij Koninklijk besluit is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau, mevr. M. J. van Cruijningen-Erasmus, bestuurslid van diverse instellingen te Oostburg. Koninklijke onderscheiding. Bij koninklijk besluit is toegekend de eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau in goud aan mej. E. M. van den Bossche, onderwijzeres bij het bijzonder lager onderwijs te Oostburg. Koninklijke onderscheiding. Bij koninklijk besluit is toegekend de eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau in zilver aan de heer Ph. A. de Vuijst, secretaris van de tan- fare „Harmonie" te Oostburg. Koninklijke onderscheiding. Bij koninklijk besluit is toegekend de eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau in goud aan de heer J. J. Leenhouts te Oostburg. Reünie Rijks H.B.S. De Oud-Leerlingen van het Oost- burgse Lyceum, vroeger de Rijks H.B.S., zullen op 9 mei as. een reünie houden te Oostburg. Voor deze reünie bestaat, zo verzekerde ons de secretaris van de reünie-com missie, de heer W. Dhondt, gemeente secretaris van Waterlandkerkje ons, veel belangstelling, vooral bij de z.g. Oude- renjaars. De jongeren blijken voor een samen zijn met hun jaargenoten minder be langstelling te hebben. Er zijn toezeg gingen tot bijwoning binnen gekomen o.a. uit Alkmaar, Haarlem, Limburg en zelfs uit het buitenland. De oudleerlingen zullen van 2 tot 3 uur die dag in hotel „Du Commerce" te Oostburg ontvangen worden. Daarna gaat men gezamenlijk naar de school, waar de rector, de heer Drs. H. P. van Waalwijk, een toespraak zal houden en er tevens gelegenheid zal zijn de school te bezichtigen. Na deze bezichtiging is er een gezellig samenzijn in „Du Commerce", waar ge legenheid is de oude vriendschappen te hernieuwen, herinneringen aan de schooltijd op te halen en nieuwe vriend schapsbanden aan te knopen. Tenslotte zal men zich om half zeven aan de maaltijd verenigen in hotel „De Eenhoorn" te Oostburg. Het comité verwacht o.m. ook de oud rector van de school, de heer A. Hool- horst en enkele gepensioneerde leraren. De leiding van deze reünie zal berusten bij de heer J. A. Leenhouts, voorz. van het werkcomité en burgemeester van Cadzand. Hoewel de deelnemers aan de reünie over het hele land verspreid zijn, verwacht men toch uit Zeeuws-Vlaande ren zelf nog grote toeloop van oud-leer lingen die de dag willen meemaken. Het ligt in de bedoeling deze oud-leerlingen dagen in de toekomst te herhalen, als blijkt, dat voor deze dag voldoende deelname is. Cadzand Koninklijke onderscheiding. Bij koninklijk besluit is toegekend de eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau in brons aan dhr. P. J. de Lijser te Cadzand, oud-sluiswachter bij het Waterschap Het Vrije van Sluis. Biervliet Koninklijke onderscheiding. Bij koninklijk besluit is toegekend de eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau in brons aan dhr. C. v. Haneghem, bode in dienst der gemeente Biervliet. Koninklijke onderscheiding. Bij koninklijk besluit is toegekend de eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau in brons aan de heer F. de Vos, landarbeider bij dhr. P. Maas. verpleegster kunt krijgen. Anders maan dag. Zo kan het niet langer. En ik neem maandag ontslag en kom volgen de maand hier. Eens kijken of ik als ongediplomeerde de kinderen beter kan verzorgen dan al die diploma-maniak ken". „Maar Bep, dat mag ik toch niet van je vergen?" wierp hij tegen. Ze haalde haar schouders op. „Ten zij je mij niet wilt hebben natuurlijk, dan praten we er niet meer over". Arie schudde zijn hoofd. „Dat weet je natuurlijk wel beter, Bep. We zouden meteen definitief uit de narigheid zijn. Want hoe komen we anders weer aan een ander? Nu, met Flip in bed, durft er natuurlijk niemand te komen. Het mankeert er nog maar aan, dat ze het allemaal krijgen". „Die kans is zeer groot, zwager Arie. Nou, dan houden we het daarop, hé? Over een maand kom ik hier. Wat kan ik verdienen?" Ze keek hem guitig aan. „Hetzelfde wat je op je kantoor ver dient, plus vijftig gulden maandelijks", antwoordde Arie op zakelijke toon. Ze schudde haar hoofd. „Ik bedoel serieus". „Ik ben serieus" „Je weet niet eens mijn maandsala ris". „Dat doet er niet toe. Je krijgt van mij vijftig gulden meer". „Maar Arie, dat is toch veel te veel?" „Zus, we praten er niet meer over. Ik heb het nooit durven vragen, maar nu Retranchement Koninklijke onderscheiding. Bij koninklijk besluit is toegekend de eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau in brons aan dhr. P. Deij, landarbeider bij J. I. Masclee te Zuidzande. Schoondljke Stalvoederwesdstrijd. Door de kring Oostburg van de R.K.J.B. is in café Wijffels te Schoondijke de uitslag bekendgemaakt van de stalvoe- derwedstrijd welke in het afgelopen winterseizoen gehouden is. De uitslag is: 1. W. Maas, Eede 128 p., 2. Gebr. Doens, IJzendijke 127,75, 3. G. v. Hal, Eede 116, 4. T. Heijens, Sluis 116,5, Gebr. Dobbelaere, Biervliet 111,50. Hierna volgde nog een discussie aan gaande voederproblemen. Uit de ge houden wedstrijd bleek, dat de koeien goed verzorgd waren. Breskens Koninklijke onderscheiding Bij koninklijk besluit is toegekend de eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau in goud aan de heer J. van de Woestijne, adjudant der Rijks politie te Breskens. Koninklijke onderscheiding. Bij koninklijk besluit is toegekend de eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau in zilver aan dhr. J. A. Visser, bestuurslid van de muziekvere niging „Uit het Volk-Voor het Volk" te Breskens. Emmdbloemcollecte. De Emmabloemcollecte heeft in Bres kens f 214,96 opgebracht. Korfbal. Vedo II—B.K.C. I 2—11 Zaterdag j.l. heeft de korfbalvereni ging B.K.C. op overtuigende wijze het kampioenschap van de 3e klasse van de Zeeuwse korfbalbond behaald. Na een wat aarzelende start bleek al spoedig, dat ook Vedo II de Bressiaan- ders niet van de kampioenstitel zou kunnen afhouden. De ruststand 13 gaf echter nog heftig verzet van de Vlissingers weer. Na de rust voerde B.K.C. het tempo nog wat op en nu bleek toch wel heel duidelijk het verschil in conditie. Door het regelmatig opvoeren van de score was de einduitslag 211 in het voordeel van B.K.C., waarmee de titel in de wacht werd gesleept. Verheugend was ook de belangstelling van het gemeentebestuur in dei persoon van wethouder Van der Hooft. Bij te rugkeer in Breskens werd het kampioen twaalftal in eethuis Scherbeijn door de heer Van der Hooft gefeliciteerd met het behaalde kampioenschap. Namens het gemeentebestuur werd hen een ver frissing aangeboden. De voorz. de heer P. Oosterling dankte wethouder Van der Hooft voor zijn gelukwensen en sprak de hoop uit dat de prettige samenwer king tussen gemeentebestuur en korf bal in de toekomst mag blijven voort duren. Instuif. Op zaterdagavond, 2 mei a.s., zal de sluitingsavond van de Instuif „De Uit komst" worden gehouden. Zoals gebruikelijk zal deze avond een min of meer feestelijk karakter dragen. Leden van de Instuif uit Oostburg zullen het toneelstuk „KEE" opvoeren. „The Beatniks", de instuifband uit Oostburg en „The Mystery's" de Bres- kense instuifband, zullen voor de muziek zorgen, zo zal met een dansje dit sei zoen besloten worden. Zie advertentie elders in dit blad. KONINGINNEDAG Evenals in andere plaatsen van W. Z.-Vl. vierde ook Breskens gisteren de verjaardag van H. M. de Koningin. Des morgens werden de schoolkinderen door de muziekvereniging van school ge- je het zelf aanbiedt, neem ik het met beide handen aan". Ze berustte. „Oké, zwager Arie, daar houden we het dan op. En zie nu eerst maar eens een verpleegster te versie ren. Want dat zal je niet eens meeval len". Wat Arie niet voor elkaar kon krijgen. Maandagsmiddags betrad zuster Ade- ma de woning, bezocht de roodvonk- patiënt, waarna ze zich in haar kamer installeerde en zich ontsmette. Daarna maakte ze kennis met de andere drie en was van mening, dat ontsmetting al geen zin meer had. „Die kleine jongen heeft het ook al", zei ze op besliste toon. „Waarschuw de huisarts maar. De bei de anderen zullen het vandaag of mor gen ook wel krijgen". Drie weken resideerde zuster Adema cp de bovenverdiepingen, die voor ieder een verboden terrein werden verklaard. De dienstmeisjes zorgden voor de maal tijden, die via de dienstlift naar boven gingen en Arie Schras ging drie weken bij zijn schoonouders in huis slapen. Aan het eind van de maand was iedereen weer beter en waar Bep van Beusekom nog een week vakantie te goed had, kon ze na het vertrek van zuster Adema onmiddellijk diens plaats innemen. Het zoveelste probleem was opgelost. En de jongens waren stuk voor stuk dolblij, dat tante Bep nu voor goed bij hen bleef. (Wordt vervolgd.) haald, waarna men in optocht naar het Oranjeplein trok. Hier werden vader landse liederen gezongen, waarna de kinderen getrakteerd werden op choco lade en een sinaasappel. Des middags traden de „Clema's" uit Rotterdam op voor de kinderen met „Rommelpotterij", terwijl des avonds een lampion-optocht werd gehouden meit de muziek voorop, waaraan door zeer vele kinderen werd deelgenomen. Tijdens deze optocht bracht de muziekvereniging een sere nade aan de heer J. A. Visser, in ver band met de hem toegekende onder scheiding. De voorzitter sprak hem hier bij in hartelijke bewoording toe en zei o.m., dat de heer Visser reeds zeer veel voor de muziek gedaan heeft, trouwens de ganse fa. Visser, en dat de muziek nimmer tevergeefs een beroep doet op hun medewerking. Vismijn - Breskens Week van 19 april t.e.m. 25 april 1964 376 kg. bot. 950 kg. schar. 125 kg. schol. 1656 kg. tong. 24 kg. rog. 201 kg. kabeljauw. 4 kg. griet. 4 kg. tarbot. 1 kg. zalm. 5416 kg. export garnalen. 1905 kg. onverkochte bot. DUIVENSPORT P.V. NOG SNELLER, BRESKENS. Uitslag prijsvlucht vanuit Beaumetz oj> zondag 19 april 1964. Los 7.40 uur. Snelheid 1344 m. per min. 1,28,55 Ad. Verstraaten. 2, 36, 43 J. Datthijn. 3, 8, 29, 41 J. Buize. 4, 18, 38 J. Jacobs. 5, 21, 42, 51 J. van den Broecke 6, 20, 22, 23 58 J. Carels. 7, 53 A. Boek hout. 9, 12, 40 Jn. Faas. 10 P. Cornelis. 11, 57 J. Klaaijsen. 13, 39, 59 A. v.d. Voor de. 14, 16, 17 P. Blaakman. 15, 34, 48, 49 H. Schelstraete. 19. C. v. Opdurp. 24, 45 J Pleijte. 25 G. van Grol. 26 J. Donze. 27, 54 J. Quaars-L. 30,35,50 J. v. Oostenbrug- ge. 31 Ko Quaars. 32 A. Verstraaten. 33 P. v. d. Walle. 37, 56 J. van Gijs. 46 W. v. Quekelberghe. 47 A. Vermeulen. 52, 61 A. Cornelis. 60 W. Bruinooge. Ie overd. M. Quaars. P.V. NOG SNELLER, BRESKENS. Uitslag vanuit Albert van zondag 26 april. Los 7.20 uur. Snelheid le duif 1409 m. per min. 1, 4, 18, 32 A. v. d. Voorde. 2, 19 W. Verstraete. 3, 28 ,53 J. Datthijn. 5 Ab. Verstraaten. 6, 9, 22, 55, 59 J. Carels. 7, 56 J. v. d. Broecke. 54, 8 A. Vermeulen. 10, 15, 16, 35 J. Jacobs. 11 C. van Opdurp 12 Ko Quaars. 13, 24, 26, 31 J. Buize .14, 49 A, Cornelis. 17, 25, 30, 62 J. van Gijs. 20 J. Vermeulen. 21 J. Pijcke 32, 29, 46. 64 J. van Oostenbrugge. 27, 33 J. Quaars-L. 34, 38 J. de Meester. 36, 41 Jn. Pleijte. 42 M. Quaars. 43, 61 I. Klaaijssem, 44 Jac. Pleijte 43 C. Jansen 47, 50 J. Donze. 48 M. Faas. 52 Ad. Verstraaten. 57 J. Faas-de R. Zeeuwse Bejaarden genieten van een vakantieweek Voor de eerste maal worden dit jaar, uitgaande van de Federatie voor Vrou welijke Vrijwillige) Hulpverlening in Zeeland bejaardenvakantieweken geor ganiseerd. Deze vakantieweken worden mogelijk gemaakt door de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk- en Cultureel- werk. Een groot gedeelte van de op brengst van de Zeeuwse Collecte wordt aan deze bejaardenvakantie en aan de vakantieweken voor de huisvrouwen be steed. Hiermede bereikt men, dat een grote groep mensen, die anders nauwelijks aan een vakantie toekomen, er eens een weekje op uit kunnen en de kans krij gen de blik te verruimen. Omdat de Stichting Hedemesse, waar de vakantieweken gehouden zouden worden, doordat de nieuwbouwplannen nog niet zijn uitgevoerd, nog niet over de nodige accomodatie beschikt voor deze bejaarden weken, heeft men met de leiding, bestaande uit Wika ten Have en zuster de Klerk uit Vlissingen intrek genomen in Hotel de Wielingen te Cad zand. De bejaarden voelen zich in dit moderne goed ingerichte hotel bijzon der prettig. Maandagmorgen werden uit alle hoe ken van Zeeland de bejaarden, veelal door kennissen, wijkverpleegsters, bur gemeesters peg auto gebracht, door de leiding in de recreatiezaal van het ho tel ontvangen. De West Zeeuws-Vlaamse Vrouwen organisaties hadden, zoals de traditie wil, weer gezorgd voor een prima ont vangst. Er waren grote cakes, die bij de koffie prima smaakten. De „jongste" van het gezelschap is 61 jaar. De oudste, dhr. Stroo uit Vlissingen is 83 jaar. Allen genoten kennelijk van het er uit zijn en keken vol belangstelling rond zich, naar alles wat er te zien was. Maandagmiddag werd besteed aan een kleine wandeling en e)en korte inlei ding op het thema, waarin deze week staat, „De Toekomst van Zeeland". Wie aan Zeelands toekomst denkt, denkt in de eerste plaats aan de Delta werken. Ook de vakantiegangers wor den hiermede vertrouwd gemaakt. Een tweetal Deltafilms zullen deze week te zien zijn n.l. van Bert Haanstra de Del tafase 1 en de Zee was niet meer. Dinsdagmorgen kreeg een ander as pect van Zeeland de aandacht n.l. Zee land als vakantieland. Burgemeester A. P. Kostense van Biervliet hield een korte inleiding over de ontwikkeling van Zeeland als va kantieland en belichtte daarbij vooral de historische groei van het Braak- mangebied, dat 's middags per extra bus werd bezichtigd. De tocht ging ook naar Terneuzen waar een bezoek werd gebracht aan de nieuwe woonwijken, de kanaal- en ha venwerken en een rit werd gemaakt langs de vele nieuwe industrieterreinen. Er werd bij dit alleis een zeer duidelijke explicatie gegeven. Zeer duidelijk en voor de oudere mensen die veel be langstelling hebben voor de ontwikke ling van Zeeland is zeer begrijpelijk. Ds. Strating uit Goes zal deze week nog een toelichting geven op de indu striële ontwikkeling van Zeeland. De causerie zal getiteld zijn van Landbouw tot Industrie. Woensdag is er een wat rustiger pro gramma, waaraan nuttige vrijetijdsbe steding wordt gedaan. Er zullen met eenvoudige middelen wat handenar- beidwerkjes gemaakt worden, terwijl donderdag het oude gedeelte van Brug ge bezocht wordt. Ook op deze excursie worden de gasten voorbereid, zodat zij van alles wat er te zien zal zijn des te meer zullen kunnsn genieten. Door de grote verscheidenheid van de groep ontstaan er bijzonder prettige en leerzame gesprekken, waarbij vooral de wijsheid van de ouderen doorklinkt, die hun visie op Zeelands toekomst ge ven. Dat er toch heel wat gesprekken komen, waarbij de oude tijd en de voor uitgang ter sprake komen, maakt deze bijeenkomst bijzonder charmant en aantrekkelijk. Eind September zal nog een dergelijke week gehouden worden, doch ook deze is al volgeboekt. Het zou nodig zijn nog een week te organiseren, doch dat kan slechts, als de Zeeuwsche Collecte nog meer opbrengt dan thans het geval is. HET MOET EEN MACHTIG GEZICHT ZIJN wanneer je op aanstaande He melvaartsdag (7 mei) 's morgens in alle vroegte op de Utrechtse Dom zou staan. Wanneer je daar, honderd meter boven de stad de verte inkijkt en tussen het vele groen van de weilanden en de bos sen talrijke wegen ziet. Mooie betonnen autowegen. Over al deze wegen zal een stroom van auto's en bussen op de Domstad afkomen. Je kunt het natuur lijk vanwege de afstand niet zien, maar al deze auto's en bussen zitten stamp vol jonge mensen. Feestgangers op weg naar PALAVER '64. Ook zal men daar In de verte het station kunnen ontdekken, waar steeds maar weer treinen binnenrollen. Alle maal feestgangers! In grote groepen zie je ze naar de nieuwe Irenehal trekken, die daar in het vroege zonlicht ligt te blinken. Het is een schouwspel waar je uren naar zou kunnen kijken. Zo tegen een uur of tien moet je echter wel zien dat je rap van die Dom afkomt, wil je tenminste niets missen van PALAVER '64. PALAVER '64 is namelijk het feest dat de Stichting Jeugd en Bijbel orga niseert in het kader van het 150-jarig jubileum van het Nederlands Bijbel Genootschap. Het jarige N.B.G. stelt het zeer op prijs wanneer de jeugd van heel Neder land haar verjaardag komt vieren. Het verjaarscadeau zal dan bestaan uit het deelnemen van al die jongeren aan PA LAVER '64 en de opbrengst van de jeugdaktie „Een miljoen voor Ka meroen". PALAVER '64 zal een massale manifestatie worden van klank, kleur en beweging. Een programma met een Hemelvaartsviering, samenzang, feest redes, sportdemonstraties, een feestelij ke pauze, een groots spel, muziek en niet te vergeten het „Palaver", dat in dit overladen programma een zeer grote plaats zal innemen. Het palaver werd lang geleden gebo ren onder de boom der oudsten in Afrika's dorpjes. Het is alles wat ligt tussen de menselijke verhoudingen van gesprek tot en met rechtzaak. De on derwerpen zijn legio: een stuk land, een vrouw, een bruidsschat, een diefstal, een belediging. Nooit zoeken de verschillen de partijen naar de waarheid. Ze pro beren alleen maar zoveel mogelijk ar gumenten aan te voeren voor hun standpunt. Het palaver kan veel tijd vragen, maar het loopt nooit dood. Er is altijd een autoriteit die beslist. Er is ook een christelijk palaver. Le gio zijn de onderwerpen: over de uit verkiezing en de doop, over de opstan ding en het avondmaal, over kerk en school, over politieke partij en vakbe weging. Net als in Afrika werd het eigen standpunt vaak belangrijker dan de waarheid. Anders dan in Afrika keer den de partijen elkaar veelvuldig de rug toe. Op PALAVER '64 zullen de ruim 15.000 jongeren hun nieuw Palaver be leven. Anders dan het Afrikaanse. Iedereen geeft zijn standpunt. Tot het Boek opengaat. Om Gods opdracht te horen in het Palaver en om een ant woord te vinden op de vragen. Niet door het sluiten van een compromis, zoals in Afrika. PALAVER '64 zal een groots feest worden. Een evenement waar nie mand mag ontbreken! Programmaboekjes, tevens bewijs van tóegang, zijn vanaf heden te bestellen bij Palaver '64, Prins Hendriklaan 83, Utfëcht. Giro 7080. De prijs bedragt f 4,- per'\stuk. Zo\en dan het verjaarsgeschenk „Een miljoen voor Kameroen". De aktie waar voor de jeugd in de komende weken

De Schakel | 1964 | | pagina 2