Land- en Tuinbouw Breskens Programma Koninginnedag. Het door het bestuur van de Oranje vereniging „Prinses Marijke" te Bres kens, in samenwerking met het perso neel der diverse scholen, samengestelde feestprogramma voor de viering van de verjaardag van H. M. de Koningin, op donderdag 30 april a.s., ziet er als volgt uit: 10.30 uur: Afhalen van alle schoolkin deren aan de scholen met de plaat selijke muziekvereniging, waarna in optocht naar het Oranjeplein. 11.00 uur: Zanghulde door de school kinderen op het Oranjeplein. Ge zongen zal worden: het „Wilhel mus", het „Zeeuwse Volkslied", het „Zeeuws-Vlaamse Volkslied" en „Mijn Nederland". Na afloop traktatie. 3.30 uur: Optreden op het Oranjeplein van „De Clema's". Zij brengen een kinderprogramma - eveneens zeer aantrekkelijk voor volwassenen genaamd: „Rommelpotterij". De Clema's oogstten met dit program ma reeds veel succes in diverse plaatsen van ons land. 7.30 uur: Concert door de muziekver eniging „Uit het Volk - Voor het Volk" op het Spuiplein. 8.30 uur: Lampionoptocht met mede werking van de muziekvereniging. De kinderen die aan deze optocht willen meedoen, moeten - voor zo ver zij geen lampion meer hebben van de vorige optocht - hier zelf voor zorgen. Vergadering Turnvereniging. De turnvereniging „D. I. O." te Bres kens hield woensdagavond in hotel Valk haar jaarlijkse algemene ledenvergade ring. De belangstelling was zeer gering. Na een impasse van 1 jaar is het be stuur er eindelijk in geslaagd een nieuwe voorzitter aan te trekken. De heer P. Oosterling is n.l. bereid gevon den deze functie aan te nemen. Geheel uit de moeilijkheden is men nog niet, daar er nog een penning meester moet komen, welke functie nu waargenomen wordt door secretaris J. Boekhout. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat er 178 leden zijn.. Door 38 meisjes en jongens werd deelgenomen aan de vaardigheidsproeven. De jaar lijkse uitvoering is een groot succes ge worden. Verder konden in het afgelo pen jaar twee nieuwe leiders worden aangetrokken. De kas kon met een batig saldo wor den afgesloten. Voorts werd nog besloten om op 13 en 14 juni a.s. deel te nemen aan de wedstrijden te Sas van Gent, welke ge houden worden in verband met het 75- jarig bestaan. Kollekte. De Reuma-kollekte in Breskens heeft f 283,61 opgebracht. Geslaagde zanguitvoering. Vorige week vrijdag gaf de Chr. zang vereniging „God is mijn lied", onder leiding van de direkteur, dhr. J. A. Basting, een goed geslaagde uitvoering in zaal „Casino". De belangstelling was zeer groot. Na gemeenschappelijk zingen las de voorzitter, dhr. A. A. Wisse, enkele ver zen voor van Ps. 100, waarna hij voor ging in gebed. Spr. heette vervolgens de aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de ere-voorzitter, dhr. J. Basting Sr., de donateurs, alsmede de afgevaardigden van diverse verenigingen. Hij zei ver heugd te zijn dat deze avond ook een toneelstuk werd opgevoerd. Dit jaar staat in het teken van het 35-jarig be staan van het koor en spr. hoopte, dat dit gevierd zou mogen worden. De voorzitter besloot met een opwek king tot de aanwezigen om - voor zover men dit nog niet was - donateur te worden van de vereniging. Hierna werd een zeer gevarieerd programma afgewerkt, dat voor de pauze bestond uit een tweemaal op treden van het koor, dat op voortreffe lijke wijze een 10-tal liederen ten ge hore bracht, declamaties door mej. S. Klaassen, mevr. Karels-Meeusen en groot, het lachende gezicht van zijn lieve vrouw. Toen liep hij naar zijn zoon, streek hem over zijn hoofd en zei zacht: „Dank je, Flip, dat je dit ge daan hebt". „Bent u dan niet boos?" „Boos? Waarom?" „Omdat ik de foto verknipt heb „Welnee, jongen, ik vind het juist ge weldig van je". „Ziet u, papa, ik dacht: de jongens leven nog, die zie ik toch iedere dag. Maar ons moeke niet meer. En we heb ben zo weinig foto's van ons moeke. Daarom ziet u „Dank je wel, jongen. We zullen altijd veel van ons moeke blijven houden". Twee jaar reilde en zeilde in huize Schras alles, zoals het gaan moest. De kinderen leverden geen bijzondere moeilijkheden op en juf Jannie was bijna als een tweede moeder voor hen. Arie was er dankbaar voor en verdis conteerde dit in haar salaris. Bep kwam een of twee keer in de week een paar uurtjes aanwippen, vermaakte zich met Gerard, die nu begon te lopen of stoei de met Hennie en Wim, die altijd gek waren op tante Bep. Soms bleef ze tot Arie thuis kwam en zat dan een uurtje in de grcte kamer te praten. Eens in de week kwam mevrouw van Beusekom mevr. Arendse, alsmede solo-zang door mevr. Reijnhoudt-Basting en dhr. A. Vergouwe. Mevr. Reijnhoudt-Basting zong: „Er weidet Seine Herde" van G. F. Handel en dhr. A. Vergouwe: „Hemelhuis" van E. Hullebroek. Van de declamaties willen wij vooral noemen: „Kleuterdans", van Jan H. de Groot, door mej. S. Klaassen; „Boer Krelis avontuur", door mevr. Karels- Meeusen en „Boerke Naas", van G. Ge- zelle, dcor mevr. Arendse. Dit alles werd met grote interesse gevolgd en beluisterd en viel, getuige het spontane applaus, bijzonder in de smaak der aanwezigen. Dit was ook het geval met de na de pauze opgevoerde klucht in 4 bedrijven, door J. Schouten: „Het huishouden van de kolonel". Het stuk werd op zeer ver dienstelijke wijze voor het voetlicht ge bracht. Tijdens de- pauze werd nog een goed geslaagde verloting gehouden met vele aantrekkelijke prijzen. Al met al kan de zangvereniging op een zeer geslaagde uitvoering terug zien. Vergadering Wit Gele Kruis. Dinsdag 28 april a.s. houdt het Wit- Gele Kruis, afdeling Breskens, haar jaarlijkse algemene ledenvergadering in het wijkgebouw. Op de agenda staat bespreking con tributie, welke in verband met grote re organisatieplannen in West Zeeuws- Vlaanderen in de tweede helft van dit jaar, aanmerkelijk dienen te worden verhoogd. Bij de bestuursverkiezing zijn aan de beurt van aftreden: mevr. Mookhoek en de heren J. Steijaert en G. v. Schaick. Verder zal door Zr. Evertsen een in leiding worden gehouden over „kan ker". Retranchement Kollekte. De in de N.H. Kerk gehouden kollekte voor de Gustaaf Adolf Vereniging bracht f 31,50 op. Programma voor 30 april. Door het Oranjecomité te Retranche ment werd het volgende programma opgemaakt voor de viering van de ver jaardag van H.M. Koningin Juliana. Van 2 uur tot half 4 spelen op de Markt voor de leerlingen der lagere scholen. Van half 4 tot kwart voor 6, even eens op de Markt, wedstrijden voor de oudere jeugd tot 20 jaar, o.a.: tijdwed- strijd voor bromfietsen en gewone fiet sen; ringrijden op fietsen; kruiwagen rijden met paren; touwtrekken. Om kwart voor 7 op de Markt con cert door de gecombineerde muziekge zelschappen „Ons Genoegen" van Re tranchement en „Apollo" van Sluis. Uit de opbrengst van de inmiddels gehouden lijstkollekte blijkt, dat de be volking een feest op 30 april van harte toejuicht. Schoondljke Plattelandsvrouwen verzorgden Noorse avond. De gezamenlijke afdelingen in West Z.-Vlaanderen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen kwamen in zaal Wijffels te Schoondijke samen voor een avond, gewijd aan Noorwegen De leiding was bij de afdeling Groede in zeer goede handen. Van de Noorse Ambassade had men zeer mooie kleurenfilms in gebruik ge kregen, die Engels sprekend waren en met mooie bijpassende muziek. Deze werden vertoond met medewerking van de landbouwschool in Schoondijke. Mevr. van den Hoek, presidente van de afdeling Groede, hield een causerie over Noorwegen. Damesleden hadden tafels met Noorse gerechten verzorgd, die in de pauze aan de leden werden aangeboden. Ook werd een Noorse sage verteld en een Nederlandse vrouw uit IJzendijke, die in Noorwegen (Trondheim) woont, had een brief geschreven, waarin zij ver telde over de levensgewoonten, de taal, het onderwijs, enz. Aan de hand van de zeer mooie films kreeg men een goede indruk van het een middagje, als Jannie vrij had en soms een weekeinde, als de juf naar huis ging. De majoor, die wat lsist kreeg van rheuma, kwam niet zo ver meer van huis. Een enkele maal haalde Arie zijn schoonouders met de wagen op en toerde wat in de omgeving, of nam hen mee naar het weekeindhuisje in Eelder- wolde. Een enkele maal kwamen Elsje en Cornelis een avondje op visite, soms samen met Bep. En op de verjaardagen ging de hele familie in twee wagens naar Deventer, om Truus of Adrie te feliciteren, want het officierssalaris was nog steeds niet breed en waar er al spoedig een baby zijn intrede had ge daan in Deventer, werd de reis naar Groningen hoogop twee keer per jaar gemaakt. Het leed, verooivaakt door het ster ven van de vrouw en moeder in huize Schras, begon heel langzaam te slijten. De juf vergoedde met haar genegen heid. die ze voor de kinderen voelde, veel voor hen en Arie had zijn drukke werkkring die hem niet veel tijd liet tot piekeren. Zo stonden de zaken er voor, toen in noevmber 1955 Jannie Reidel aan Arie vertelde, dat ze ontslag wilde nemen, omdat ze in januari ging trouwen. 's Avonds vertelde Arie het bij zijn overweldigend mooie land. Deze zeer goed bezochte avond werd met een dankwoord gesloten door mevr. Vroon uit Breskens. Waterlandkerkje Schietingen. In het café van de Wed. J. Bron-van de Broeke te Waterlandkerkje werden een tweetal schietingen gehouden. Aan de Koningsschieting namen 26 schutters deel. Kening werd de heer Aug Pro voost uit Biervliet. De hoogvogel was voor A. de Baere, IJzendijke; le zijvogel Huigaert, België; 2e zijvogel Fr. Ciaeijs, IJzendijke. De beker was voor Jac. Wijffels, Biervliet. Bij de zondag gehouden schieting wa ren er 30 liefhebbers. Deze dag was de hoogvogel voor Jan Brouwer, Philip pine; le zijvogel Jac. Wijffels, Biervliet: 2e zijvogel Fr. Ciaeijs, IJzendijke. De heer A. Verbeke uit Middelburg (België) ging met de beker huiswaarts. Voetbal 4e klasse H. Uitslagen van zondag j.l. YersekeBreskens 23; ClingeBier vliet 22; R.C.S.Oostburg 22; Le- wed. BoysKoewacht 40; IJzendijke Sluiskil 02AardenburgSteen 4-0. De stand ls nu: Sluiskil 19 14 4 1 32 49—12 Breskens 19 13 2 4 28 66—35 R.C.S. 19 8 5 6 21 42—43 Biervliet 18 9 2 7 20 5259 IJzendijke 19 8 3 8 19 66—43 Lewed. Boys 19 8 2 9 18 3439 Yerseke 19 5 6 8 16 48^6 Koewacht 19 7 2 10 16 38—51 Steen 19 6 3 10 15 31—54 Clinge 17 5 4 8 14 35—31 Aardenburg 19 6 1 12 13 3772 Oostburg 18 4 4 10 12 30—43 Programma voor zondag a.s.; YersekeLewed. Boys; IJzendijke R.C.S.AardenburgClingeSteen Breskens; SluiskilBiervliet; Koewacht Oostburg;. Voor YersekeLewed. Boys houden wij het op een gelijk spel. IJzendijke zal voor eigen publiek wil len winnen van R.C.S. en o.i. hebben ze een kans. Dit is ook het geval met Aardenburg, dat Clinge op bezoek krijgt en gezien de resultaten van Aardenburg de laat ste maand, hebben ze alle kans op winst. Breskens moet naar Steen en hoewel het een uitwedstrijd is, moeten ze toch de winst mee naar huis kunnen nemen. Sluiskil zal Biervliet wel met lege handen naar huis sturen. Ook Oostburg, dat nu onderaan de ranglijst staat, moet op geen winst re kenen in Koewacht. Vismijn - Breskens Week van 12 t.e.m. 18 april 1964. 130 kg. bot 358 kg. schar 448 kg. schol 322 kg. tong 24 kg. kabeljauw 14 kg. wijting 41 kg. griet 14 kg. tarbot 4142 kg. export garnalen 1070 kg. onverkochte bot DUIVENSPORT P. V. „Strijd in vredete Groede. Uitslag prijsvlucht vanuit Beaumetz op zondag j.l. Los 7.40 u. Aank. le duif 9 u. 21 min. 59 sec., snelh. 1367 m. per min. 1, 6, 7 Joh. v.d. Wege. 2, 14 J. Elfrink. 3, 9 O. de Zutter. 4 C. Brakman. 5 Schautt.-de Roo. 8, 18 L. v.d. Wege Jz. 10, 13, 22 Ch. Ras. 11, 21 D. Ekkebus. 12, 20 J. Versprille. 15, 25, 28 L. v.d. Wege. 16, 19, 23 J. van Haneghem. 17, 26 H. Elfrink. 24, 27 J. Risseeuw. le overd. J. de Roeck. PTT OP 30 APRIL Op 30 april a.s. (Koninginnedag) zal PTT de diensten uitvoeren als op zon dagen. Er zullen die dag geen postbestellin gen worden uitgevoerd en in de nach ten van 29 op 30 april en 30 april op 1 schoonouders en Bep knikte begrijpend. „Ja, dat zoiets wel eens kon gebeuren, heb ik voorzien", zei ze. „Het beste is maar een advertentie te plaatsen voor een andere". Hetgeen geschiedde. Er boden zich twee candidaten aan, maar Bep, die met beiden een onder houd had, vond geen van hen geschikt. Er werden nog een paar advertenties geplaatst, nu in de landelijke kranten en ook daarop ontving Arie Schras twee brieven. Bep liet de schrijfsters komen en besloot een van hen aan te nemen. Arie had haar daarin geheel de vrije hand gegeven. „De vorige keer heb je gezorgd voor een juweel; het is jou wel toevertrouwd", had hij gezegd. Bep was echter niet zo optimistisch. Geen van de vier candidaten vond ze eigenlijk geschikt, maar er moest een opvolgster komen voor Jannie en dus besloot ze de minst slechte maar aan te nemen. Een een-en-twintigjarige Zeeuwse, die vooruit meedeelde, dat ze iedere zater dag naar huis ging. Bep dacht er het hare van: Groningen-Middelburg, je moest er maar van houden. (wordt vervolgd.) mei rijden geen nachtpost-treinen. Ook voor de telegraaf- en telefoon dienst geldt de zondagsdienst. LENTE! Een en twintig maart, U weet het, Brengt de lente in ons land, En het weer - laten wij hopen - Geeft nieuw leven in haar hand! Wij verlangen echt naar zon'schijn, Naar de bomen in het groen, Landerijen te bezaaien En om heel veel werk te doen! 'k Heb veel zin om te gaan zingen, Zo maar, en uit dankbaarheid, Want er zijn zo vele dingen Die mij zeggen: „Lentetijd!" Och, dat ldeine beetje regen, Storm of onweer, doen mij niets En mijn hart dat kan er tegen, Ik rijd auto, zelden fiets! Maar in stilte blijf ik hopen, Dat de zon het toch maar wint, Want dat licht kan men niet kopen, Steeds zijn wij dan welgezind! Zelf kan ik maar niet geloven, Dat geleerden, met respekt, Zelf geloven dat hun kennis Tot dat doel is uitgestrekt. Wil het altijd lente blijven In Uw hart, dan blijft men klein Voor Gods wonderlijke schepping, Dan zal 't altijd lente zijn! Daarom, jong en oud, ik raad U: Zing het wonderbare lied Van nieuw leven, die de Schepper Aan ons aller hart steeds biedt! Zing maar, dwars door alle tranen, Zing maar, dwars door alles heen, Dat het lied de weg mag banen, Naar Zijn Eeuw'ge Lente heen! J. B. 0 Wegens plaatsgebrek in ons blad, nu pas opgenomen. Het belangrijkste bezit van een boer is zijn land. Voor hen die de tentoonstelling „Het Landbouwwerktiug" dit jaar hebben bezocht, zal het wel duidelijk zijn dat het onmoglijk is om hier een opsom ming te geven van alle nieuwigheden op het gebied van de mechanisatie. De zeer grote verscheidenheid van ma chines maakt het zeker niet gemakke lijk om hieruit een keuze te doen. Meu zal zich dan ook wel terdege moeten laten voorlichten. Wat wij wel kunnen is hier een onder deel van de mechanisatie te bespreken en wat onze aandacht heeft getrokken is, het tegengaan van structuurbederf. Vele boeren zijn nog lang niet door drongen van het feit hoe erg struc tuurbederf van hun grond wel is. Dit geldt niet alleen bij de voorjaarswerk- zaamheden, maar vooral in de herfst, wanneer de omstandigheden dikwijls niet zo gunstig zijn. Als men structuurbederf kan voorko men moet men dit beslist niet laten, aldus een gezegde van Ir. Bakker Arke- ma, de Rijkslandbouwconsulent voor landbouwwerktuigen. Tijdens de be proeving van de „Nylabourband" op de „Oostwaardhoeve" in Slootdorp is vol gens het I.L.R.-bulletin duidelijk geble ken dat dit profiel méér trekkracht heeft omdat de faktor „slip" hierbij tot het minimum is beperkt. Daarom is de „Nylabourband" van zeer groot belang om het zo gevreesde structuurbederf tegen te gaan. KERKDIENSTEN Zondag 26 april Ned. Herv. Kerk Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom Biervliet, 10 uur, Wika Dales Breskens, r 1 en 6 30 uur, Ds. Spaans Cadzand, 10 uur, Ds. Luuring Collecte varende gemeente Groede, ro uur, Ds. Doornink Collecte A. C. D. Hoofdplaat. 10 uur, Ds, Scholten Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Brezet Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen 11 30 uur, kinderdienst ReUanc.hemert 10 uur, Eerw. Heer de Vries Schoondijke, 9.30 uur, Ds. Brinkman Sluis, 9.30 uur, Ds. Balk St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Balk St. Kruis, 9 uur, Ds Blom Waterlaridlrerkje, to uur, Ds. Bergsma Collecte kerkvoogdij IJzendijke, 9.30 uur, Ds. Spaans 7"id?ande, 10 uur, Da. de Neeling 9 uur, jeugdkapel Geref. Kerk, Breskens 10 en 3 uur, Ds. Heemskerk, Axel Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds Praas Cadzand, 9 uur, Ds. van der Molen Retranchement, 2 30 ■■ur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10.30 uur, Ps van der Molen Evang. T.uth. Gemeente Groede, 9.30 uur, Da. Stol, Wildervank R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 26 april ae Zondag na Pasen. Feest van O. L. Vrouw van Goede Raad H. Mis om 8 uur. Hoogmis om 10 uur. Lof om 14 "o uur. In de week H. Mis om 7.30 uur. Dinsdag H Mis 9 uur, tevens H Vormsel door de Bisschop van Breda. Mgr. de Vet. Woensdag, gezinsmis om 19 uur. Vrijdag 1 mei, feest van de H. Jozef, werk man, tevens eerste vrijdag. Avondmis 19 uur. Zaterdag Lof om 19 uur. Zondag a s. Eerste H. Communie.

De Schakel | 1964 | | pagina 2