DU FOSSE Uilvoering Jongens en meisjes FOTOBOEK „Jaontje" nieuwe collectie behang Van Haneghem's schilder: Ion I. HET GROENE KRUIS Ledenvergadering Zang - Declamatie Toneel 12. u kent toch onze naadloze iapijlsoorten Venela bouclé 115.75 Bastion Madura bouclé Broadloom Desso BRESKENS DIKHUIDIGE JALOEZIE. Het kleine olifantje in Ouwehands Dierenpark heeft voor het eerst kennis mogen maken met de beide op het park verblijvende volwassen „zusters". Die kennismaking is niet geworden wat men er van verwachtte. Het ging als volgt. Een dame, die dagelijks het park be zoekt, stond de grote „Sonja" lekkere koekjes te geven, toen de kleine olifant met chef-dierenverzorger Lambertus Radema als begeleider kwam aanlopen. Grote zus zag het kleine ding en klap perde een keer met haar grote flap oren. Daar bleef het voorlopig bij. Ei genlijk negeerde „Sonja" het kleintje straal, totdat de baby-olifant met het miniatuur slurfje in de tas van de dame ging snuffelen. „Sonja" zag dat, gooide haar enorme slurf in een dikke krul en probeerde daarop met diezelfde sluf, als een strak gespannen veer die uitslaat, een ferme klap uit te delen in de rich ting van de jonge olifant. Deze stond echter op veilige afstand en snuffelde rustig verder onder de arm van de dame door in haar tas. Lambertus Radema ging daarop heen en weer lopen langs het terras van „Sonja", doch zij keurde de kleine oli fant kwasi geen blik waardig. Het kleine ding zal nog een hele tijd apart moeten wonen, voordat het bij haar grote soortgenoten „in" kan. Wan neer het eenmaal even sterk is, zal de dikhuidige jaloezie wel over zijn. HONGER SOLIDARITEITSACTIE Elke week zich één dag van voedsel onthouden, of ook een luxe besteding als roken en bioscoopbezoek beperken, totdat de kosten van een irrigatieput in een „gramdan-dorp" Ongeveer 900 gul den, bijeen zijn, is het plan van een groepje Amsterdamse jongeren. Een van hen wil verder gaan en vanaf Pasen achtereen niet eten totdat een bedrag van gemiddeld een gulden per Neder lands geein voor de diverse Nederlandse acties voor de hongergebieden bijeen en doorgezonden is, om zo solidair te zijn met diegenen die alleen maar door hulp nog van de hongerdood gered kunnen woren. „Hieraan hebben wij de liefde leren kennen, dat Hij Zijn leven voor ons heeft ingezet; ook wij behoren dan voor de broeders ons leven in te zetten. Wie nu in de wereld een bestaan heeft en zijn broeder gebrek ziet lijden, maar zijn binnenste voor hem toesluit, hoe blijft de liefde Gods in hem?" Deze passage uit de eerste brief van Johannes (hfdst. 3:16,17) is de gedachte die hieraan ten grondslag ligt. Een „gramdan-dorp" is een dorp in India of Pakistan, waar de meeste landbezitters, vooral uit solidarlteits- besef en liefde voor de armste dorpsge noten, al hun land hebben weggegeven voor herverdeling onder de dorpelingen, en waar men nu gezamenlijke produk- tieverhoging en andere problemen aan pakt. Er zijn nu al ongeveer 6.500 van deze „gram-dam dorpen". Het initia tief tot deze landgiftbeweging nam Ghandi's volgeling Vinoba Bhave, die hiermee in enkele jaren tijds in India een bijna legendarische faam verwierf. Lopend trekt hij van dorp tot dorp door geheel India om land te vragen voor de armen. Zijn actie wordt gesteund door alle grote partijen, en door de Indiase regering. Vanaf het begin van zijn actie, In 1951, heeft Vinoba Bhave, behalve om land, ook gevraagd om meer irrigatie, om dorpsindustrialisatie, en dorpsscho len. In India zijn daarvoor al miljoenen roepies bijeengebracht, terwijl ook uit het buitenland hulp werd gezonden, uit Nederland ongeveer f 7.000,Bijdragen kunnen in Nederland gestort worden op giro-rekening 623.000 van het Comité „Helpt India zichzelf helpen". Het geld hiervan wordt bijvoorkeur gebruikt voor de constructie van irigatieputten, -of voor de opleiding van landbouwkundige werkers, een aanvullende opleiding van drie maanden kost ongeveer f 90,per maand. Van genoemde girorekening worden hiervoor de giften overgemaakt zonder enige aftrek, tenzij de gever een deel voor actie-onkosten bestemt. De verantwoordingen betreffende de be stedingen liggen ter inzage bij het Co mité „Helpt India zichzelf te helpen". KERN-ENERGIE EEN REUS IN KINDERSCHOENEN. Waar blijft de goedkope kernenergie waarmee men van Groenland een wer kelijk groen land zou maken? Waarom zijn de hooggespannen verwachtingen die men kort na de oorlog ten aanzien van de kernenergievoorziening niet uit gekomen? Er zijn verscheidene redenen voor de betrekkelijk langzame ontwikkeling. De voornaamste is dat men, ter wille van snel zichtbare resultaten, voorrang heeft gegeven aan de bouw van reactors die veel brandstof verbruiken, boven moeilijker te bouwen maar economi scher te exploiteren reactors. De bouw van reactors van het eerste type heeft evenwel veel ervaringen opgeleverd die nu hun nut afwerpen. In een artikel van het maandblad PM wordt een beschrijving gegeven van de werking van de oude en nieuwe typen reactors, en van de plannen om kern energie op groter schaa.l dienstbaar te maken aan het economisch leven. Zondagsdienst dierenartsen W. Kapsenberg, Sluis, tel. (01178) 225 Zondagsdienst doktoren. (Van 's zaterdagsmiddags 12 uur t.e.m. 's maandagsmorgens 8 uur) Breskens, Groede, Schoondijke Dr. Foimer, Schoondijke. tel. (01173; 366 Oostburg-Aardenburg-Etdc- Dr. Loose, Oostburg, tel. 01170-2121 Cadzand, R'ment, Sluis, Zuldzande: Dr. de Meijer, Sluis, tel. (01178) 366 BiervlietHoofdplaatIJzendijke Dr. Lockefeer, tel. (01176) 366, Ijzend. KERKDIENSTEN Zondag 12 april Ned. Herv. Kerk Aardenburg, 10.30 uur, Ds. Blom Biervliet, 11 uur, Ds. Evenhuis Breskens, 10 en 6.30 uur, Ds. Spaans Cadzand, 10 uur, Ds. Luuring Collecte P. I. T. Groede, io uur, Ds. Doornink Collecte noodl. kerken en personen Hoofdplaat, 10 uur, Eerw. Heer Regeer Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Brezet Oeïtburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen 11.30 uur, kinderdienst Ratranchement 10 uur, Eerw. Heer de Vries Schoondijke, 9.30 uur, Ds. Brinkman H Doop Collecte noodl. kerken en personen 5 .15,930 uur, Ds. Balk St Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Balk St Kruis, 9 uur, Ds Blom Waterla dkerkje, 10 uur, Ds Bergsma Collecte voor de kerkvoogdij IJzendijke, 9.30 uur, Ds. Evenhuis Zuirfzantfe, 10 uur, Da de Neeling 9 uur, jeugdkapel Geref. Kerk, Breskens 10 en 3 uur, Ds. den Boer, Zaamslag H. Avondmaal Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uui, Ds. Praas 6 uur, Ds van der Molen Cadzand, 9 uur, Ds. van der Molen Retranchement, 2 30 ur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10.30 uur, Ds. van der Molen Evang. Luth. Gemeente Groede, 9.30 uur, Ds. Happee, Utrecht R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 12 april 3e Zondag na Pasen. H. Mis om 8 uur. Hoogmis om 10 uur. Lof om 14.30 uur ln de week H. Mis om 7.30 uur. Woensdag, Avondmis om 19 uur. Zaterdag Lof om 19 uur. Heden nam de Heere plotseling van ons weg, onze geliefde vader, behuwd- en grootvader, LEENDERT ANTHONIE BENTSCHAP KNOOK, wedn. van MAATJE DE VISSER, in de gezegende leeftijd van ruim 85 jaar. Groede A. A. Bentschap Knook C. J. Bentschap Knook- Michielsen. Breskens J. M. Roth-Bentichap Knook M. V. Roth. Groede, 7 april 1964. Blekestraat 2 Breskens op woensdag 15 april a.s., in het Wijkgebouw, om 19.30 uur. Agenda Opening door de 2e voorzitter, dhr. A. Streefkerk. Notulen vorige ledenvergadering. Jaarverslag 1963 Begroting 1964. Voorstel verhoging ledencontributie. Bestuursverkiezing. (Periodiek aftre dende bestuursleden zijn herkiesbaar). Benoemen kascontrole-commissie. Rondvraag. Sluiting. De begroting 1964 ligt voor de leden op 13 en 14 april a s. van 6 tot 7 uur nam. in bet Wijkgebouw ter inzage. Het bestuur. door de Chr. zangvereniging „GOD IS MIJN LIED" te BRESKENS (o.l.v. de heer J. A. Basting) op vrijdag 17 april 1964 in zaal „Casino", op het Oranjeplein. Entree f I,Aanvang 20 uur. gevraagd. Goed loon. Prettige werkkring. N. V. V E R D U IJ N 's suikerwerkfabriek te Breskens Weer voorradig Voor het beschermen van Uw nieuw behang op kwetsbare plaatsen, helpen wij U met Tablon, doorzichtig kleefplastic. Dorpsstraat BRESKENS Een horloge van topklasse Een matige prijs Een goede service Dit vindt U uitsluitend bij een vakman. I, Het gaat juist om die geruststelling die het kopen vergemakkelijkt. daarom beiere fabrikaten in meubelen vloer- en wandstoffering dito kamer kast 200 br. f 750,— Enkele suggesties grote servieskast 185 br. trektafel 4 stoelen combinatieprijs f 670, Zitgarnituur met keerbare kussens f 675, tafel f 85 400 x 400 f 262,gelegd Ons succes inderdaad Bastion f 25,75 kosteloos gelegd uitermate goed kosteloos gelegd f 22,90 Bergoss Veneta Voor betrouwbare dingen gemaakt naar het toneelstuk Verkrijgbaar f 4,50 bij Fa. Smoor de Hulster, Breskens O. de Milliano, Sluis L. Masclee, Oostburg en in de boekhandel

De Schakel | 1964 | | pagina 3