VITRAGEVITRAGEVITRAGE VAN HANEGHEM's woningtextiel, Dorpsstraat, Breskens - Tel. 879 DU FOSSE PRIMA STOFZUIGER Firma Schippers Naula gemeleerde tapijt ®xtcMui$£n Fa H. G. DAALHUIZEN Jr. WOLTZ NAGELLAK en LIPSTICK Parfumerie Maas-Hamelijnck flinke hulp schoonmaak nieuwe Philips klop-veger Bizonder voor flat- en weiwoning Veneia bouclé NIEUW 1 Broadloom tapijt BRESKENS Nederl. Staatsloterij M. A. A. VERSPRILLE-de Kraker Land- en Tuinbouw breedten vanaf 90 cm. tot 2,10 m. hoogten vanaf 30 cm. tot 2,05 m. verpakt kant en klaar Zie étalage! land als in Duitsland als cabaretière op. Haar eerste roman, „Nummers", schreef ze toen ze nog geen twintig was. Alleen maar Peter is het verhaal van de toneelspeelster Marion, die na het vroege overlijden van haar man alleen met haar zoon Peter achter blijft. En kele jaren later wordt zij verliefd op een jonge, talentvolle regisseur, die door haar invloed carrière maakt. Op den duur krijgt hij echter het gevoel dat hij door haar sterke, fascinerende persoonlijkheid wordt verdrukt en dat zijn eigen ontwikkeling in gevaar komt. Daarom gaat hij weg. Zijn vertrek be tekent een keerpunt in haar leven; zij wil niet meer terug naar het toneel en beseft plotseling hoeveel haar zoon aan haar is tekort gekomen. Samen hebben zij een heerlijke tijd, tot het le ven zijn rechten herneemt: een oudere man kruist Marions pad en alles dreigt weer te worden als vroeger. Pas wan neer de zoon van huis wegloopt, rekent zij af met dat soort leven. Voortaan zal de liefde voor haar kind de eerste plaats bij haar innemen. O De tweede auteur in .Dochters van EVA' is de bekende Engelse schrijver Herbert Ernest Bates. H. E. Bates werd op 16 mei 1905 in het Engelse graafschap Northhamptons- hire geboren. Na zijn huwelijk in 1931 vestigde hij zich in Kent en is daar voorgoed gebleven. Al vóór zijn twin tigste trok hij de aandacht met zijn boek „De twee zusters". Grote bekend heid kreeg hij vooral door zijn in 1945 verschenen roman „De stroper". De minnaar. Elk meisje, hoe onaan trekkelijk ook, wil vrouw zijn. Dit ver langen om bemind en bewonderd te worden vult haar hele leven. Het is de grote drijfveer achter daden en woor den die de buitenwereld soms gemeen en onbegrijpelijk toeschijnen. Zo is Dulcima, de hoofdpersoon van deze korte roman. Zij is een lelijk boeren meisje. Zij kan zich niet voorstellen dat iemand haar aantrekkelijk zou vinden. Maar zodra, ondanks alles, ook in haar hart de hoop opvlamt, is zij bereid tot het uiterste te gaan om haar droom te verwezenlijken. Maar de prijs die zij er voor moet betalen is hoog O Als derde boek werd in .Dochters van EVA' de bekende roman „Kinderzaal" van de Nederlandse schrijfster Anke Servaes ppgenomen. Anke Servaes (pseudoniem van me vrouw A. G. Valkhoff-Wijdom) studeer de aanvankelijk vcor onderwijzeres, maar werd later kinderverpleegster, tot zij in 1926 trouwde met de schrijver Rein Valkhoff. Kinderzaal is de beroemde roman over het leven van de jonge vrouw, die haar roeping heeft gevonden in de ver pleging van het zieke, noodlijdende kind. Een prachtig, levenswarm vernaai van onzelfzuchtigheid en werkelijke liefde. Anke Servaes schrijft over de kleine zieken en de grote mensen die hen komen bezoeken; over de doktoren en de verpleegsters, die te strijden heb ben tegen onwil en onkunde, argwaan en verkeerd geplaatst medelijden. Dr. P. H. Ritter Jr. heeft destijds in een radiorede over dit boek gezegd: „Een klein wonder van gespannen smart en vreugd. O De laatste roman in .Dochters van EVA' is het bekroonde en verfilmde boek van Per Olof Ekström: „Zij danste maar één zomer". Per Olof Ekström werd otp 26 april 1926 in de Zweedse plaats Dalsland ge boren als zoon van een landbouwer. Na zijn werk op de boerderij ging hij 's avonds voor zichzelf studeren. In 1947 maakte hij zijn literair debuut met de roman „De eenzamen". Twee jaar later kreeg hij een prijs van 10.000 Zweedse kronen voor zijn nu wereld beroemde boek „Zij danste maar één zomer". Zij danste maar één zomer is het ver haal van de liefde tussen het 17-jarige boerenmeisje Kerstin en de 19-jarige ingenieurs-zoon „uit de stad", Göran. Diep-menselijk zijn de hoofdpersonen getekend, in hun vreugde, hun onzeker heid, hun angst en vrijmoedigheid. Er bestaan in de literatuur maar weinig voorbeelden van een zo oprechte, zui vere visie op de jeugd en nog maar zel den is een eerste liefde zo eerlijk en zö subtiel beschreven. Dochters van EVA, een uitgave van N.V. De Arbeiderspers, 552 pagina's, luxe-editie in Balacron band, prijs f 7,90. KERKDIENSTEN Zondag 5 april Ned. Herv. Kerk Aardenburg, 10.30 uur, Ds. Blom Biervliet, 10 uur, Ds, Evenhuis Bresken:., 10 uur, Ds, Spaans Cadzand, 10 uur. Eerw. Heer de Vries Groede, 10 uur, Ds. Brinkman Hoofdplaat, 10 uur, Eerw. Heer Begeei Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Brezet Ootourg, 10 uur, Ds Hugo van Dalen 11 30 uur, kinderdienst Retrnnchemcnt 10 uur, Ds. Luuring Schoondijke, 9 30 uur, Ds. Doovnink uis, 9 30 uur, Ds. Balk St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Balk St Kruis, 9 uur, Ds Blom Waterla kerkje, 10 uur, Ds. Bergsma IJzendijke, 2.30 uur, Ds. van Evert Zuidt-unoe 10 uur, Da. de Neeling Geref. Kerk, Breskens 10 uur, Ds. Hogerwerf, Schoondijke Voorb. H. Avondmaal 3 uur, Ds. van Egmond, Oosterbeek Vrij Evang. Gemeente H. Avondmaal Breskens, 10 uur, Ds. van der Molen Cadzand, 9 uur, Ds. Praas Retranchemert. 30 rr. P> van drr Mohn Nieuwvliet, 10.30 i:iir, Üs Praas Evang. Luth. Gemeente Groede, 9.3e uur, Da. van Boven, Middelburg R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 5 april Beloken Pasen H. Mis om 8 uur. Hoogmis om 10 uur. Lof om 14.30 uur. In de week H. Mis om 7.30 uur. Maandag feest van Maria Boodschap Avondmis om 19 uur. Woensdag, gezinsmis om 19 uur. Zaterdag Lof om 19 uur. LAATSTE CONSTELLATION VERKOCHT. De K.L.M. heeft de voormalige PH- LDT „Tilburg", een Lockheed Constel lation L-749, verkocht aan Captain Don Gilbertson in Fairbanks, Alaska. Zondagsdienst doktoren. (Van 's zaterdagsmiddags 12 uur t-e.m. 's maandagsmorgens 8 uur) Breskens, Groede, Schoondijke Waarneemster Dr. van der Maas Oostburg-Aardenburg-Eede Dr. Rijk, tel. (01177) 466, Aardenburg Cadzand, R'ment, Sluis, Zuldzande Dr. Bom, Cadzand, tel. 01179 - 366 BiervlietHoofdplaatIJzendijke Dr. Elevens, IJzendijke, telef. (01176) 266 Zondagsdienst dierenartsen W. van Veen, tel 01170 - 2693, Oosthuig Heden overleed, na een lang durig lijden, onze geliefde zorg zame echtgenote, moeder, be huwd- en grootmoeder, mevrouw MAGDALENA MARIA BRAKMAN, geboren DE LE LIJS, in de ouderdom van ruim 83 jaar. Nieuwvliet P. Brakman. Aardenburg P. A. Brakman J. Brakman-Keijmel. Terneuzen M A. Cijsouw-Brakman J. Cijsouw. Goes A, M, van der Werff-Brakman T. F. van der Werff. En kleinkinderen. Nieuwvliet, 30 maart 1964. Dorpsstraat 29 MODEHUIS voor EL. GAN f E en DUURZAME kleding De lente is er De nieuwe collectie is er Charmant, vrolijk en stijlvol zijn onze MANTELS en MANTELCOSTUUMS Tricel betovert de mode Tricel-japonnen, de ideale dracht. Daarom eerst naar Nieuwendijk 39, VLISSINGEN. Telefoon 2579 Voor moderne kleuren Mercuriusstraat 24 Breskens Telefoon 857 Wilt U een bij de Zorg dan dat U in het bezit bent van een Een stofzuiger die ook werkelijk zuigtWij hebben diverse merken voor U, o.a. de Breskens telef. (01172) 617 Oostburg telef. (01170) 2129 Groede telef. (01171) 258 adviseren we niet alleen mooi maar ook gekleed zonder zorg te „beleven" zeer sterk en voordelig f 8,25 per m( per kamer 380 x 600 f 213,gelegd per kamer 400 x 400 f 147,gelegd voor naadloze vloer f 15,75 per m2 per kamer 380 x 600 f 378,gelegd per kamer 400 x 400 f 266,gelegd (maar tijdelijk) een serie sioelen geheel bekleed pr. stoffen constructie fabrieksprijs f 34,— (zie étalage) effen en dessiné Desso Bergoss Veneta De verkoop van de loten is 31 maart j.l. weer begonnen. De trekking begint 20 april a.s. Loten zijn verkrijgbaar bij Deb. der Ned. Staatsloterij, Oranje plein 5, Breskens. Telef. (01 172) 768. Bestrijding van de uienvlieg. De teelt van uien In ons land ts nog altijd, vooral voor sommige streken, belangrijk te noemen. Hoewel de ulenprijzen momenteel vopr de komende teelt niet erg aanlok kelijk zijn, kan niemand voorspellen hoe dit in het verloop zal zijn. Van groot belang is om bij deze teelt alles in het werk te stellen en te komen tot een zo groot mogelijke opbrengst. Om dit te bereiken zal men in de eerste plaats aandacht moeten schenken aan de be strijding van de maden in uien, larve van de uienvlieg. Tot dusver werd bij de bestrijding van deze parasiet gebruik gemaakt van de gechloreerde koolwaterstoffen met name dieldrin, aldrin en heptachloor. Dit waren voor enkele jaren ideale middelen, maar nu gebleken is dat in bepaalde streken de uienvlieg resistent is geworden zullen nieuwe middelen noodzakelijk zijn. Inmiddels is de toe passing van gechloreerde koolwater stoffen o.a. aldrin, dieldrin, chloordaan, heptachloor door de Plantenziekten- kundige Dienst, op percelen waar ook wortelen worden geteeld, verboden. Vastgesteld is gelukkig dat door ge bruik van Basudine op basis van diazo non bij een juiste toepassing een uit stekende bestrijding kan worden be reikt. Om vervluchtiging tegen te gaan, is het noodzakelijk dat genoemd mid del direct na het spuiten wordt inge werkt.

De Schakel | 1964 | | pagina 3