geen ruimte laat om uit andere diensten iets te doen in dit opzicht. Financieel is dit project thans niet haalbaar meende hij. Deelname aan een gemeenschap pelijke regeling voor het ophalen van het huisvuil achtte de burgemeester alleen verantwoord, op basis van een dergelijke regeling. Het aangaan van een contract met een particuliere on dernemer noemde spreker minder ge wenst. De burgemeester betoogde voorts dat hij geen bezwaar heeft tegen het houden van meer raadsvergaderingen, mits er zaken zijn die behandelt kunnen worden. De burgemeester deelde nog mede, dat er reeds besprekingen zijn geweest met het bestuur van de winkeliersvereniging om te trachten uit de conflictstof- te ko men. Hij had goede hoop, dat er over eenstemming bereikt kan worden be treffende de bouw van het algemeen tehuis voor bejaarden. De burgemeester was van oordeel, dat een nadere bestu dering van het project met de daarop gemaakte opmerkingen door de archi tect noodzakelijk is. Dit plan zal t.z.t. door de raad opnieuw behandeld kun nen worden. Betreffende de herindeling van de gemeenten was het oordeel van de bur gemeester, dat hieraan niets te forceren valt en men slechts geduld moet op brengen om het verloop van de proce dure af te wachten. Wel wist de bur gemeester, dat het departement de ont werpvoorstellen weer naar Middelburg heeft gezonden. Het organiseren van verschillende feestelijkheden noemde de burgemees ter niet de taak van het gemeentebe stuur. Een aantal plannen zijn in studie genomen, doch ook de burgemeester vond, dat sommige zaken bijzonder traag verlopen. De begroting werd daarna hoofdstuk voor hoofdstuk be handeld. Er werden tijdens deze behan deling nog een groot aantal vragen ge steld door de raadsleden. Uiteindelijk werd de begroting con form het voorstel van B. en W. door de raad aanvaard. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van het Verificatiebureau van Ned. Gemeenten betreffende de con trole van kas en bescheiden van de ge meente-ontvanger. De raad ging accoord met de wijzi ging van de salarissen van de ambte naren ter secretarie, het gemeente- personeel, de distriktsopzichter van de gemeenschappelijke Technische Dienst, de keuringsveearts en de vakkrachten werkzaam bij het lager onderwijs. Het betreft hier de verhoging met de be kende 10 pet. ingevolge de voorschrif ten van de minister. De heer D. H. Borgers werd in vaste Dienst benoemd tot leraar in de klas sieke talen aan het Kon. Wilhelmina- lyceum. De heer W. P. de Vries uit Vlissingen werd in vaste dienst bencemd als onder wijzer aan de B.L.O.-school, in verband met de vacature, ontstaan door het ontslag van mevrouw van der Velde. De raad besloot tot een wijziging van het herbouwplan en de bebouwings voorschriften. Voor de aanbesteding van woningwetwoningen die gebouwd zullen worden door de fa. Leenhouts te Sluis verleende de raad haar goedkeuring. Onderhandszijn deze zes woningen aan besteed voor f 93000, De woningen zullen worden gebouwd in het nieuwe bouwplan aan de Quarles van Uffordweg. De Kon. Militaire Bond Pro Rege ver zocht de raad een subsidie voor haar Miitaire tehuizen. Deze aanvraag werd afgewezen. Eenzelfde weg ging een verzoek om een bijdrage aan de Stichting Kathoiek vor mingscentrum. De gemeentelijke sub sidie voor de kankerbestrijding werd van V2 cent per inwoner verhoogd tot 1 cent per inwoner. Afwijzend werd door de raad beschikt over een verzoek van het Ned. Astma- onds en de Ned. Amateur toneelunie om een bijdrage. De Stichting Katholiek Middelbaar Onderwijs in W. Zeeuws-Vlaanderen kreeg een subsidie van f 30,per leer ling, terwijl voor iedere uit Oostburg af komstige leerling die de Land- en Tuin bouwschool te Schoondijke bezoekt een bedrag van f 12,50 beschikbaar werd ge steld. De Oostburgse Turnvereniging ten slotte kreeg een bijdrage van f 150,in het tekort op de begroting voor het jaar 1963. zat. Alleen die verdraaide Bep van Beusekom, voor wie niets verborgen bleef, die had het door. Daarom mocht ik je graag en mag ik je nog erg graag. Ik hcud van je als was je mijn eigen zuster. Ik mag eens een gekheidje ma ken zoals nu op dit feest, maar je kent me, omdat je verder ziet dan de meeste andere mensen. Vandaar, dat ik me wel eens een grapje durf permitteren bij jou". Ze protesteerde lachend. „Nog meer complimentjes?" Hij vervolgde, zonder acht te slaan op haar onderbreking: „En daarom vind ik het zo jammer voor je, dat langza merhand je jeugd voorbij gaat, zonder dat er een aardige snuiter in je leven komt, die Bep van Beusekom op sleep touw neemt naar het stadhuis, begrijp je? Als. ik soms zie hoe je met mijn jon gens omspringt en als ik merk, hoe gek ze alle drie op je zijn, dan begroot het me, Bep. Wat zou jij een ideale moeder zijn voor je eigen kinderen". Er kwam een blos over haar gezicht. „Zwager Arie over zulke dingen Voorts werd nog besloten een nieuwe vuilnisauto aan te schaffen en over te gaan tot aankoop van een nieuwe gras- maaimachine. Groede Wielerronde. Dinsdag (3e paasdag) werd in Groede een wielerkoers gehouden over 70 km. voor nieuwelingen. De uitslag was: 1. R. Wagtmans, St. Willibrord, 70 km. in 1.48.15; 2. H. Mol, Lewedorp; 3. W. de Wilde, Oudelande; 4. W. du Bois, Zuidzande; 5. C. Rent meester, Ovezcande; 6. W. de Feber, Sluiskil; 7. E. Voerman, Westdorpe;8. C. de Wolff, Souburg; 9. R. Pijnen, Woensdrecht; 10. J. de Vrieze Souburg. Schoondijke 25 jaar bij de brandweer. Tijdens een gezellig samenzijn van het corps vrijwillige brandweer van Schoondijke, waarbij ook de dames van de brandweerlieden aanwezig waren, heeft burgemeester Hoftijzer, in tegen woordigheid van het College van Bur gemeester en Wethouders en echtgeno ten van de leden van dit College, het zilveren Kruis wegens 25-jarig dienst verband uitgereikt aan de heer Ch. Quist. Zowel burgemeester Hoftijzer als de brandweercommandant, dhr. A. Huijgen roemden de trouw en plichts betrachting van dhr. Quist. Dhr. J. S. Huigh overhandigde de ju bilaris en diens echtgenote een stoffe lijk aandenken. Mevr. Quist werd door het gemeentebestuur bloemen aangebo den. Openluchtmuseum. Zoals te verwachten was heeft de Schoondijkse Gemeenschap maar niet zonder slag of stoot de beschikking kunnen krijgen over alle mogelijke oude landbouwwerktuigen en rijtuigen van vroeger jaren. O.a. worden nog een Cadzandse boe renwagen en een phaeton gemist. Zij, die dit lez.en en in deze nog suggesties kunnen doen worden verzocht zich in verbinding te stellen met de burge meester van Schoondijke. Het zal heel moeilijk zijn, om deze attributen in het museum opgenomen te krijgen. Weet men echter nog een goed onderstel van een Cadzandse boerenwagen dan is dit ook al belangrijk. Kankerbestrijding Onder auspiciën van de Zeeuwse stichting voor de kankerbestrijding is ter plaatse een avond gehouden op dit terrein. Dokter Filmer hield een in teressante causerie en een en ander werd met dia's nader toegelicht. De thuisblijvers hebben iets gemist. Dhr. v. Baal, voorz. van de afd. Schoondijke van het Groene Kruis opende deze avond namens de Kruisverenigingen. Breskens Aanbesteding. De gemeenschappelijke technische dienst „West Zeeuws-Vlaanderen" heeft woensdagmorgen in het gemeentehuis van Breskens aanbesteed het bouwen van een sportgebouw op het nieuwe sportveldencomplex een van een brand weergarage, loods en kantoorruimte aan de Weijkmanlaan te Breskens. Voor het sportgebouw werd als volgt inge schreven: C. L. Soulimans, Hoofdplaat f 64.360; W. J. Jacobs, Breskens f 64.887; G. F. van Schoote, Breskens f 69.572; C. Brevet, Breskens f 70.670; fa. Strij- donk en zn., Oostburg f 70.790; fa. Mar tens en zn„ Hoofdplaat f 71,000. Voor de bouw van een brandweerka zerne luidde de inschrijving als volgt: G. F. van Schoote Breskens f 66395; W. J. Jacobs, Breskens f 68.730; C. L. Souli mans, Hoofdplaat f 69000; fa. Strijdonk en zn, Oostburg f 69.610; fa. Martens en zn., Hoofdplaat f 71,990. Raadsvergadering De voltallige gemeenteraad van Breskens kwam woensdagavond in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester J. A. Eekhout. Tegen de notulen van de vorige ver gadering werden geen bezwaren inge diend, zodat deze conform het voorstel werden vastgesteld. De door de raad vastgestelde veror dening op het heffen van marktgelden werd bij Koninklijk Besluit van 10 mrt. spreekt men niet. Natuurlijk houd ik veel van je kinderen. En als er bij mijn broers en schoonzusters later baby's kernen, zal ik er ongetwijfeld net zo gek mee zijn. Voor de rest een mens moet zijn lot aanvaarden. Er geschiedt niets bij toeval in het leven. Het zal allemaal wel zo moeten zijn". Jaren later dacht Arie Schras aan die woorden terug. Dat er eerst wrede wonden in zijn hart geslagen moesten worden, om de waarheid van haar stel lingen te begrijpen, wist hij die avend nog niet. Een mens krijgt op zijn tijd naast het geluk soms ook veel leed te verwerken. De dag na St. Nicolaas overleed plot seling Arie's moeder. Tezamen hadden ze de avond tevoren neg het feest van de goedheilig man gevierd en was iedereen, van jong tot oud, voor het eerst na vele jaren royaal bedacht. De volgende morgen voelde de vrouw zich niet erg lekker. Arie liet de dokter snel komen, maar toen was mevrouw Schras al stervende. Per telegram werd de fa milie gewaarschuwd. Toen de klok van goedgekeurd. De bezoldigingsbesluiten voor de sec retarie-ambtenaren en de mijnmeester ontmoetten bij het Ministerie evenmin bedenkingen, evenmin als die van het overige gemeentepersoneel. Betreffende het goedgekeurde raadsbesluit inzake de garandering en aflossing van 'n door de heren P. van Velzen en J. P. Heij- dens aan te gane geldlening voor de bouw van een nieuw visserschip ont stond enige discussie. Het betrof de op merking van G.S., dat Breskens van zijn begrotingsgelden moet gaan reserveren om eventuele aanspraken op de ge meentelijke kas te kunnen opvangen. De heer Luteijn informeerde waarom de goedkeuring op dit raadsbesluit zo lang was weggebleven. Burgemeester Eekhout erkende rui terlijk, dat er op de secretarie een fout was gemaakt, waardoor dit raadsbe sluit te laat aan G.S. was ingezonden. Betreffende de door G.S. aangegeven richting op te reserveren merkte de bur gemeester op, dat de vismijn een re serve heeft van ruim f 400.000,De ge meente heeft thans als garantie een bedrag van f 700.000,verleend. Het is dus reël, aldus de voorzitter, dat we trachten bedragen te reserveren, om tegenvallers op te vangen, hoewel de tegenwaarde belangrijk hoger is, dan de garantiebedragen die uitstaan. Het jaarverslag van de Classicale Commissie voor Maatschappelijk Werk enGezinszorg in West Zeeuws-Vlaande ren werd voor kennisgeving aangeno men. De burgemeester bracht verslag uit van de openbare aanbesteding van het sportgebouw op het sportveldcomplex en een garage, wagenloods en kantoor ruimten op een terrein aan de Weijk manlaan. Voor het sportgebouw was de laagste inschrijver de fa. Soulimans uit Hoofdplaat voor f 64.360 voor het kan toor annex bijbehorende gebouwen was dit de fa. Van Schoote uit Breskens voor f 66.395. Deze bedragen zijn boven de raming van de Technische Dienst, doch bene den de gemeentebegroting. De heer Vergouwe informeerde waar om nu was overgegaan tot openbare be steding, terwijl de raad machtiging ver leende om onderhands aan te besteden. Mevrouw Niermans-Gosseije en de heer Carels spraken hun vreugde uit, dat eindelijk tot openbare besteding werd overgegaan. Wethouder Zegers zette uiteen, waarom men was overgegaan tot open bare besteding. De heer J. de Nooijer informeerde nc-g of het in de bedoeling ligt de sportclubs bij de exploitatie van de sportvelden te betrekken. Dit ligt zeker in de bedoeling, verzekerde wet houder Van der Hooft hem. Op een vraag van de heer Cambier betreffende de ingebruikname van de pjrtvelden verzekerde de heer Zegers hem, dat dit in het speelseizoen 1964 1965 zal gebeuren. Het gemeentelijk verenigingsgebouw aan de Weijkman laan werd voor de sloop verkocht aan de fa. Westdorp en zn. te Goes voor f 3060 Mej. J. L. Verstraete uit Hoofdplaat verzocht om entslag als leidster aan de openbare kleuterschool in verband met haar benoeming als hoofdleidster van de R.-K. Kleuterschool te Hoofdplaat. Het ontslag werd op een nader te be palen datum op eervolle wijze aan haar verleend. De raad bepaalde dat een herziening van het uitbreidingsplan in hoofdzaak in voorbereiding is. Het betreft hier het plan ten oosten van de bebouwde kom, dat gereserveerd wordt voor industriële doeleinden. Aan de heer J. P. Monjé werd grond verkocht aan de Van Zuijenstraat voor de bouw van een woning. De grondprijs werd'bepaald op f 19,25 per m2. Het per ceel is ongeveer 275 m2 groot. De N.V. Gebr. Verduijn's Suikerwer- kenfabriek verzocht de raad een terrein ingesloten tussen de openbare kleuter school, de Weijkmanlaan en net achter pad van de Prinses Julianastraat te verkopen teneinde daarop een kantoor een magazijn en een rijwielstalling te bouwen. Een wijziging van het uitbrei- dingspan is hiervoor noodzakelijk. B. en W. stelden voor de gevraagde grond te verkopen en het uitbreidingsplan te wij zigen. De grondprijs werd bepaald op f 6,per m2. De raad was niet ongenegen deze grond aan de fa. te verkopen, doch vreesde dat, zolang de bouwvergunnin gen er nog niet zijn, dit terrein gebuikt gaat wordein als opslagplaats, een vrees de nieuwe kerk aan de Hobbemastraat twaalf slagen liet horen, trok Arie met een hart vol verdriet de gordijnen dicht op de bovenverdieping. In de dagen na het sterven van zijn moeder was Riet degene, die hem troostte en kracht gaf om zijn werk weer te hervatten. Toen hij op de avond van de sterfdag aan haar borst zijn ver driet uitsnikte, nam ze hem in haar ar men en huilde van de weeromstuit mee. Maar niet alleen zij, de hele familie leefde met Arie mee, niet alleen Bep, ook vader en moeder van Beusekom. En bij alle verdriet was Arie toch ont roerd over zoveel liefde. Bep gaf tenslotte de doorslag om weer met volle kracht aan het werk te gaan. „Je hebt nog een schat van een vrouw en drie lieve kinderen, zwager Arie. Het leven gaat verder. Ga aan het werk, dat is de beste medicijn voor het ogenblik. Ik kom vanavond nog een uurtje buurten met vader en moe der". (Wordt vervolgd.) die bij navraag ook door de omwonen den bleek te worden gedeeld. Om dit te voorkomen werd bij de verkoop bepaald dat de grond pas wordt overgedragen, als met de bouw kan worden begonnen, nadat de raad gerust gesteld was om trent een eventuele uitbreiding van de kleuterschool, waarvoor nog voldoende ruimte overblijft, ging men met het voorgestelde accoord. Met vreugde begroette het merendeel der raadsleden de mededeling van de N.V. P.Z.E.M. betreffende de aanslui ting van een tweetal onrendabele per celen van de heren P. J. Blaakman en P. F. Riteco op het electrische net. De raad stelde zich garant om de 20 pet. bijdrage die de gemeente in de on rendabele percelen bijdraagt ook voor deze beide percelen ter beschikking te stellen. Totaal werd per perceel f 1000,be schikbaar gesteld. Voor een passend geschenk aan te bieden als bijvende herinnering voor het nieuwe gemeentehuis, is een comité uit de burgerij gevormd, dat f 3500, bijeen heeft. Als geschenk werd gedacht om in de hal van het gemeentehuis, een mooi gebrandschilderd raam te laten aanbrengen. Hoe groot het bedrag ook is, het is ontoereikend voor een ge brandschilderd raam. B. en W. stelden de raad voor hier uit de gemeenschapsgelden nog een bedrag bij te doen. De heer I. de Jonge vond het maar een raar idee, dat men geld moet leggen bij het eigen geschenk. Mevrouw Niermans was een zelfde me ning toegedaan. Zij vond dat het ge schenk aan waarde zou inboeten, als het niet helemaal van de burgerij zou zijn. Zij vroeg B. en W. zich nader over een ander, goedkoper geschenk te beraden. Zij sprak, evenals andere sprekers, haar waardering uit, voor wat de bur gerij bijeen gebracht heeft. De heer Vergouwe vond, dat de ruime hal zich prachtig leent voor een dergelijk raam en vond het geen bezwaar, als de ge meenschap er geld bijlegt. Hij meende, dat de overheid hierin moet meedoen. Wethouder Van der Hooft vond, dat het initiatief van de burgerij bijzonder goed is aangeslagen en zag er geen be zwaar in dat de overheid en burgerij samen een geschenk financieren. Nadat n:g uitvoerig over dit voorstel was gesproken, werd de suggestie ge daan, dat men het raam in tweeën zal splitsen. Een gedeelte zal dan van de burgerij zijn en een ander van de over heid. Over deze suggestie zal overleg gepleegd worden met het comité en de kunstenaar die het raam zal vervaar digen. Met deze gedachte kon de raad zich verenigen, waarna het geld werd ge voteerd. Besloten werd nog de afrastering van de speelplaats van de O.L.-School te vernieuwen. Hiervoor werd een bedrag van f 1100,beschikbaar gesteld. De heer T. Cambier vond het bedrag aan de hoge kant, doch na een uiteen zetting van. de heer Zegers kon ook hij met het gevraagde bedrag accoord gaan. Vismijn - Breskens Week van 22 t.e.m. 28 maart 1964 501 kg. bot. 1207 kg. schar. 711 kg. schol, g kg. tarbot. 1 kg. griet 22 kg. kabeljouw. 7983 kg. export garnalen. INGEZONDEN Buiten verantwoordelijkheid der Red. i In een woensdag gehouden gezamen lijke vergadering van het bestuur der winkeliersvereniging ,,Ons Belang" en het bestuur der visserijvereniging „Ons Belang" te Breskens is men nader tot elkaar gekomen betreffende het inge zonden stuk in „De Schakel" van vrij dag 27 maart j.l., tegen de heer C. Kos ten. Besloten werd het ingezonden stuk als niet geplaatst te beschouwen en de heer C. Kosten hierdoor te rehabiliteren. Het bestuur der Winkeliersvereniging. Voetbal Programma voor zondag a.s. BiervlietBreskensOostburgClinge Koewacht—R.C.S.; Sluiskil—Lewed. Boys; SteenIJzendijke; Aardenburg Yerseke. BOEKBESPREKING DOCHTERS VAN EVA. Binnenkort verschijnt bij de Uitgeverij De Arbeiderspers een boek, waarin vier romans van vier bekende auteurs oyer vier vrouwenlevens onder de titel Dochters van EVA' zijn bijeenge bracht. De titel van dit klaverblad van ro mans is op twee manieren toepasselijk. Dochters van Eva zijn de hoofdperso nen en dochters van Eva zullen ook het grootste deel van het lezerspubliek vormen. Van vier bekende auteurs werd het werk gekozen dat, zonder ook maar enigszins ,zoet' of ,lief' te zijn, een the ma heeft dat speciaal de vrouw na aan het hart ligt. .Dochters van EVA' opent met „Al leen maar Peter" van Willy Corsari. Willy Corsari werd in 1900 in Jett-e St. Pierre, België, geboren. Ze studeerde zang in Berlijn en trad zowel in Neder-

De Schakel | 1964 | | pagina 2