Land- en Tuinbouw le PAASDAG zijde der leden veel belangstelling. Uit het jaarverslag bleek, dat de af deling een gezonde activiteit ontplooid. Er is ook een batig kassaldo, terwijl uit de ziekenpot leden die in het zieken huis verpleegd worden, bloemen en fruit wordt aangeboden. Aan mej. Huurman, die binnenkort in het huwelijk hoopt te treden, werd een zeer fraai kaasplankje aangeboden. Uitvoerig werden de ingekomen stuk ken betreffende het congres besproken. De afvaardiging naar het congres werd geregeld. Mevr. J. Klaeijssen-Wolfaert moest wegens huiselijke omstandigheden be danken als secretaresse. Haar plaats in het bestuur werd ingenomen door mevr. D. Dingemanse-du Fossé. Tijdens de pauze werd koffie met ge bak gepresenteerd, terwijl een grote verloting de kaspositie weer in het reine bracht. Na de pauze was er een gezellig gedeelte, waarin o.a. een quiz werd houden, die bij de leden bijzonder de smaak viel. Breskens Kollekte Rheumabestrijding In de periode van 31 maart6 april zal er een kollekte worden geouden ten bate der rheumabestrijding. De dames V.V.H. zullen ook dit jaar de kollekte verzorgen. Wij weten allen dat rheuma tot een der meest ernstige ziekten behoort, die onze samenleving kent. Wie immers heeft in familie- of kennissenkring geen rheumapatiënt? Voor het wetenschap pelijk onderzoek, bouw van klinieken, hulp aan zieken, enz. is veel geld no dig. Als de dames bij U aanbellen en hun kollektebus presenteren, laat dan iedere ingezetene van Breskens een bijdrage geven. U allen helpt door Uw gift dit werk bijzonder steunen. De dames danken U allen reeds bij voorbaat. Vergadering N.V. Zeebad Op de dinsdag gehouden vergadering van aandeelhouders van N.V. Zeebad Breskens is machtiging verleend aan de Raad van Beheer het aandelenkapi taal met f 50.000,uit te breiden. Schooluitvoering O.L. School. Tijdens de contactavond van de ou ders van de leerlingen van de Openbare school werd door de schoolkinderen de kinderoperette in 4 bedrijven „Tijl en de Toverfluit" van L. C. J. van As ten tonele gebracht. Daar het hoofd van de school, de heer J. Robijn, wegens ziekte afwezig was, heette de voorzitter van de Oudercom- missie, de heer P. J. Priester, de talloze aanwezigen welkom. Hij gaf een uiteen zetting van de taak en de doelstelling van Volksonderwijs en van de ouder- commissie. Aan de opvoering van de kinder operette onder regie van de heer Van Overbeeke werd door 59 kinderen deel genomen. De jeugdige toneelspelertjes hadden veel succes met hun operette. Een dankbaar publiek betuigde meer malen door een hartelijk applaus zijn waardering voor het gebodene. De cos tumes en het decor waren uitstekend verzorgd. Tussen de bedrijven werden door en kele leerlingen op accordeon en man doline aardige muzieknummertjes ten beste gegeven. Tijdens de pauze werden een negen tigtal prijzen met succes verloot. Aan het slot van deze geslaagde avond bracht de heer Priester dank aan de kinderen, aan de winkeliers van Breskens voor het belangeloos ter be schikking stellen der prijzen en aan al len die op enigerlei wijze aan de voor bereiding en uitvoering van de operette hebben medegewerkt. Gistermiddag hebben de kinderen de operette nogmaals opgevoerd voor de bejaarden van Breskens. Oostburg Vergadering C.J.B.T.B. In hotel „De Éénhoorn" te Oostburg vergaderde de C.J.B.T.B. afd. West Z. Vlaanderen. De voorzitter, de heer W. de Bruiine uit Cadzand, bracht enkele belangrijke zaken onder de aandacht van de jon geren. oouwen woningen voor de militairen. Ik heb zo al eens gepolst, of ik er vooi in aanmerking zou kunnen komen. Er is een klein kansje. Zou vader er wat op tegen hebben, als we gingen trouwen?" Ze stond op en liep even door de ka mer. „Hoe denkt Truus er over?" „Die? Als ik haar zin deed: liever vandaag dan morgen". Bep dacht nog een poosje na. „Zal ik het vertellen? En neem je Truus van middag dan mee hierheen?" Terwijl Adrie na de maaltijd zijn meisje haalde, ilchtte Bep haar ouders in. „Adrie heeft trouwplannen, maar jullie weten hoe het is: hij heeft er niet over durven beginnen. Vanmiddag brengt hij haar mee naar huis. Er is een kansje, dat hij in Deventer een huis krijgt, als hij promotie gemaakt heeft. Ik vind, al is hij nog erg jong, dat hij die kans moet benutten. Wat denken jullie er van?" En tot Beps verwondering en on- luchting was majoor Van Beusekom van mening, dat een beroepsofficier er ver standig aan deed niet te lang te wach ten met een huwelijk. Ook uit prestige overwegingen. (wordt vervolgd.) De Stichting Technisch Landbouw Jongerenwerk, het overkoepelende or gaan van de drie Landbouw Jongeren Organisaties, vroeg de leden naar eigen inzichten een boerderij te ontwerpen, waarbij een keuze kan worden gemaakt uit een weidebedrijf van 20 ha., een gemengd bedrijf van 25 ha. en een ak- kerbouwbedrijf van 40 ha. De meeste van de talrijke aanwezigen stonden wat huiverig tegenover deze opdracht. Men achtte zich niet deskundig genoeg een dergelijk plan schetsmatig voldoen de doordacht uit te werken. De actie een Millioen voor Kameroen kon meer waardering vinden. Besloten werd dan ook hieraan direct mee te gaan werken. De heer A. de Koeijer uit Schoondijke besprak daarna het onderwerp: Perspec tieven voor de E.E.G. Besloten werd nog op 4 april een be zoek te brengen aan Gent, waar een voorstelling van het spel Fientje Beu lemans zal worden bijgewoond. Op 11 april zal de heer De Bruijne in het jeugd gebouw te Schoondijke voor een gecombineerde vergadering met de meisjesorganisatie een causerie met dia's houden over zijn verblijf in Ame rika op verschillende landbouwbedrij ven. Besloten werd op 20 juni een C.J.B.T.B. toogdag te houden te Oostburg. Voorts zullen nog een sportdag te Cadzand en een wedstrijd in het on derhoud van landbouwwerktuigen wor den gehouden. Waterlandkerkje Verstoken van busverbindingen. In verband met de verbetering van de rondweg ten noorden van Water landkerkje, is de gemeente vanaf woens dag j.l. verstoken van busverbindingen. De noodoplossing, n.l. een omlegging via de Goudenpolder, bleek voor de bussen van de ZVTM niet te handhaven. IJzendijke 8e Internationale Zeehengelwedstrijd. Ook dit jaar, en wel voor de 8e achtereenvolgende maal, wordt door het actieve Zeehengel-comité te IJzendijke en wel op 12 april, des namiddags van 13-16 uur, aan de oevers van de Schelde tussen de dorpen Hoofdplaat en Bres kens een groot Internationaal Zee- hengel-concours gehouden. Deze fraaie oevers van de Schelde le nen zich bij uitstek voor dit telkens terugkerende hengelfestijn, waaraan steeds meer hengelaars deelnemen, niet alleen uit alle streken van ons land, doch ook van ver over de grenzen, zelfs uit Frankrijk, Luxemburg en Duitsland. De deelname neemt steeds toe. Werd acht jaar geleden begonnen met 300 deelnemers, dit aantal was in 1963 al gegroeid tot 800. Het wordt vissen 11A uur vóór hoog water en IV2 uur bij afgaand tij. Ge zien de zeer fraaie prijzen, die in grote getale aanwezig zijn, kan het niet an ders of er moeten veel deelnemers zijn om te trachten één der prijzen te win nen. Als le prijs is beschikbaar een complete hengelaars-uitrusting in de ruimste zin van het woord, alsook een 2e hoofdprijs, n.l. een herensportrijwiel. Verder hengels, molens, mandjes,, enz., totaal pl.m. 150 a 180 prijzen. Ook de verloting t.b.v. dit hengel festijn geeft als le prijs te zien een Cinderella-uitzet ter waarde van f 150,- en de loten kosten slechts 25 cent. De prijzen zijn weer als andere jaren ge ëtaleerd bij mej. Nellie de Lozanne aan de Koninginnestraat. De toegangswegen naar het concours terrein zullen goed worden aangegeven en op diverse plaatsen zal de toegang tot de dijken aangegeven worden met de plaatsnummers, zodat er voor nie mand moeilijkheden zullen zijn om z'n visstek te vinden. Het gemeentebestuur is weer bereid gevonden om van elke deelnemende club een afgevaardigde op het gemeen tehuis te ontvangen om ong. 5.30 uur. De weging, die voor ieder toeganke lijk is, vindt plaats direct na de wed strijd in het Hof zich ttheater aan de Koninginnestraat. Vonr elke deelnemer die tijdig zijn inschrijfgeld (f 3,heeft betaald, is weer een herinneringstegeltje beschik baar en voor elke club een grote tegel die aan de afgevaardigde op het ge meentehuis wordt uitgereikt. Om het geheel op te vroliiken zijn de muziekvereniging van St. Kruis en de ITzendijkse drumband uitgenodigd. Het belooft weer een echt nengel- sportfeest te worden in IJzendijke op zondag 12 april a.s. Zuidzande 90-jarig bestaan. Voor Zuidzande zijn de muziekvere niging ..Veronica en de zangvereniging Juliana" twee begrippen geworden, die niet meer uit de plaatselijke gemeen schap zijn weg te denken. Beide verenigingen treden vaak in combinatie op, vooral in de eigen ge meente. Met een bijzonder geslaagd voorjaars concert. met medewerking van de zang vereniging „Juliana" werd het 90-jarig bestaan van „Veronica" gevierd. Het werd een groots dorpsfestijn, waarop duidelijk de waardering van de kleine gemeenschap Zuidzande voor „haar" muziekcorps tot uitdrukking kwam. In een geestige toespraak gaf de voorzitter van ..Veronica een overzicht van het wel en wee van het muziekge zelschap gedurende haar bestaan. Ondanks het feit dat Zuidzande maar 800 inwoners telt en daarmede tot de kleinste dorpen van Zeeuws-Vlaanderen gerekend moet worden, heeft het het grootste muziekcorps dat 32 leden telt. Daarnaast nog een jeugdcorps, dat met 21 werkende leden een unieke bezitting is voor Zuidzande. Het jeugdcorps wordt geleid door Sjaak Le Grand uit Oostburg. „Veron- ca" zelf, staat oder leidingvan de heer Meijers uit Terneuzen, die enkele jaren geleden een puntgaaf corps overnam van Zuidzandes burgemeester, de heer A. P. Everwijn. Deze was namens het gemeente bestuur en geheel Zuidzande de eerste die gelukwensen aanbood. Ook hij, die enkele jaren de dirigeerstaf zwaaide wist heel wat van de geschiedenis van Veronica af en haalde kostelijke anec dotes op van de periode, dat hij het corps leidde. Verder overhandigde de burgemeester nog een geschenk, namens de burgerij die voor de zoveelste maal voor „Vero nica" eens diep in de beurs tastte. Een bedrag van f 347,50 werd overhandigd voor de aanschaf van een muziek instrument. De heer A. Gosseije, uit Oostburg voerde het woord namens de bond van muziekverenigingen in Z. Vlaanderen en sprak de wens uit, dat „Veronica" nog vele malen aan de con coursen met succes zal deelnemen. Namens het dameskoor „Juliana: bood mevrouw S. de Kramer-Jansen ge lukwensen aan. Aan het feestprogram ma werkten de jubilerende vereniging zelf mee, het zangkoor „Juliana" o.l.v, de heer M. Zonneheld, het jeugdcorps en een cabaretgroep, die uit de drie verenigingen samen was gevormd. Het was een kostelijke avond met na afloop een gezellig bal. beter zakeninzicht zou hebben. Met dank voor de plaatsruimte. W. van de Casteel, secr. Winkeliersvereniging. „Ons Belang", Breskens. Voetbal 4e klasse H. Uitslagen van zondag jl. ClingeSluiskil 11IJzendijkeBres kens 23; Lewed. BoysSteen 10; YersekeR.C.S. 22. De stand is nu: Sluiskil 16 12 3 1 27 45—12 Breskens 16 12 2 2 26 59—26 IJzendijke 16 7 3 6 17 63—37 Biervliet 15 8 0 7 16 44—52 R.C.S. 15 6 4 5 16 30—32 Lewed. Boys 15 7 1 7 15 27—32 Yerseke 16 5 5 6 15 41—36 Koewacht 16 7 1 8 15 32—39 Steen 16 5 2 9 12 25—47 Clinge 14 4 3 7 11 28—25 Oostburg 16 4 3 9 11 28—39 Aardenburg 15 2 1 12 5 24—69 Programma voor maandag 2e paasdag R.C.S.Lewed. Boys; ClingeIJzendij ke; BreskensAardenburg; Biervliet— SteenOostburgSluiskilKoewacht Yerseke. R.C.S. kan door het terreinvoordeel 'n kleine overwinning boeken op Lewed. Boys. Clinge zal de winst wel aan de gasten, in dit geval IJzendijke moeten laten. Breskens zal weinig moeite heb ben met Aardenburg. Biervliet, dat Steen op bezoek krijgt, zal de winst wel thuishouden. Oostburg zal tegen Sluiskil niet opge wassen zijn. Voor wat betreft KoewachtYerseke voorspellen we een gelijk spel. Om 12.30 uur: Breskens 3Aarden burg 2. Gevonden voorwerpen Diverse handschoenen en wanten, bonthoed (muts), portemonnee met in houd, groene damessjaal, weekend-tas in zak met kleding, enz. Inlichtingen op het politiebureau te Breskens van 9.00-12.00 en en van 13.00- 18.00 uur. INGEZONDEN (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Geachte lezers, In „De Schakel" van 28 februari j.l. hebt U kunnen lezen, dat er op zaterdag april a.s. een gezellige avond wordt gehouden, georganiseerd door de vis serijvereniging „Ons Belang" te Bres kens, o.l.v. de voorzitter de heer C. Kosten, met daaraan verbonden een mode-show. Naar het schijnt heeft de heer Kosten zo weinig vertrouwen in de Breskense middenstand, dat hij de hulp ingeroe pen heeft van een middenstandscollega uit Oostburg. Deze was echter zo spor tief om alvorens de show te organiseren, de heer Kosten er op te wijzen, dat dit niet zijn taak was, doch een van de Breskense winkeliers. Doch de heer Kosten deelde hierop mede, dat hij het hen gevraagd had. waarbij bleek, dat zij er geen belangstelling voor hadden. Niets is echter minder waar, aange zien er met ondergetekende, alsmede met vele andere collega's geen contact opgenomen is. Als de heer Kosten denkt hiermede de Breskense middenstand te dienen, heeft hij het ver mis. Wel echter wordt de middenstand steeds aange zocht voor giften en acties, waar ze wel goed genoeg voor zijn. Daar de heer Kosten zelf ook in zaken zit, hadden wij verwacht, dat hij een De denkende kunstmest Het werken met planten en bloemen schenkt aan een groot aantal mensen vreugde en ontspanning en vooral een mooi diepgroen gazon is de trots van ieder, die een tuin bezit. Maar juist het gazon blijft dikwijls het zorgenkind van de tuinbezitter. Naast het noodzakelijke onderhoud: sproeien en knippen, dat op zichzelf al veel werk geeft, is vooral de bemesting dikwijls een probleem. Daarbij komt het vooral aan op het bepalen van de juiste hoeveelheid stikstof, maar dat is niet zo gemakkelijk. Deze bezwaren zijn thans opgelost door een nieuwe meststof, welke is ont wikkeld speciaal voor gazons, de zgn. „denkende meststof". Het voordeel van deze meststof is, dat de stikstofverzor ging is aangepast aan de behoefte van de plant, welke wordt veroorzaakt door de intensiteit van de groei. Het opnemen van de stikstof bij hoge tempera turen gaat sneller, terwijl dit bij lagere temperaturen langzamer zal plaats vinden. Bovendien spoelt er wei nig uit en is men verzekerd van een langdurige werking, terwijl beschadi ging door overbemesting niet kanvoor- komen. De nieuwe stikstofmeststof Floranid, maakt het voor iedere tuinbezitter toch wel izéér gemakkelijk, men is voor wat de stikstofbemesting betreft van veel zorgen verlost. KERKDIENSTEN Zondag 29 maart Ned. Herv. Kerk Aardenburg, 10.30 uur, Ds. Blom Biervliet, 10 uur, Ds. Evenhuis areskens, 10 uur, Ds. Spaans Cadzand, 10 uur, Ds Luuring Medewerking kerkkoor. Groede, 10 uur, Dg. Doornink Hoofdplaat, 10 uur, Eerw. Heer Begeer Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Brezet Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen 11.30 uur, kinderdienst Ktuanchcmcni 10 uur, Eerw. Heer de Vries Schoondijke, 10 uur, Ds. Brinkman Sluis, 9.30 uur, Ds. Balk St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Balk St. Kruis, 9 uur, Ds Blom Wateria kerkje, louur, Ds Bergsma IJzendijke, 10 uur, Ds. van Evert Zuidzande, 9.30 uur, Da de Neeling Geref. Kerk, Breskens 10 en 3 uur, Ds. Blokland, Roosendaal Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uui, Ds. Praas Cadzand, 9 uur, Ds. van der Molen Retranchement, 2.30 ur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10.30 uur, Ds. van der Molen Evang. Luth. Gemeente Groede, 9.30 uur, wika Wasterval R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 29 maart Hoogfeest van Pasen H Mis om 8 uur. Hoogmis om 10 uur. Lof en Paasmeditatie om 14.30 uur. Paasmaandag, H. Mis 8 uur. Hoogmis 10 u. In de week H. Mis om 7.30 uur. Woensdag, Avond-gezinsmis om 19 uur. Vrijdag, eerste vrijdag van de maand, avondmis 19 uur. Zaterdag Lof om 19 uur. Zondagsdienst doktoren. (Van 's zaterdagsmiddags 12 uur t.e.m. 's maandagsmorgens 8 uur) le Paasdag Breskens, Groede, Schoondijke Waarnemer Dr. Ossewaarde telefoon (01 172) 566 Oostburg-Aardenburg-Eede Dr. Hage, Aardenburg, tel. (01177) 366 Cadzand, R'ment, Sluis, Zuidzande: Dr. de Meijer, Sluis, tel, (01178) 366 BiervlietHoofdplaatIJzendijke Dr. Kalkman, Biervliet, tel. 01152-345 2e Paasdag BreskensGroedeSchoondljae Dr. Folmer, Schoondijke, tel. (01173! 366 Aardenburg, Eede, Oostburg: Dr. de Bruljckere, Oostburg, tel. 2323 Cadzand-Retranchement-Sluis- Dr. Beck, Zuidzande, tel. (01170) 24 24 Biervliet. Hoofdplaat, IJzendijke: Dr. Lievens, IJzendijke, telef. (01176) 266 Zondagsdienst dierenartsen Ie en 2e Paasdag W. Kapsenberg, Sluis, tel. (01178) 225 hopen de kinderen van de gezamenlijke zondagsscholen te Breskens hun PAASFEEST te vieren op het Oranjeplein. MF* Iedereen wordt hartelijk uitgenodigd dit feest met de kinderen mee te vieren. Aanvang 12 uur. Bij minder goed weer hopen zij in de Ned. Herv. Kerk samen te komen.

De Schakel | 1964 | | pagina 2