CORSETTEN vJ HET ONMOGELIJKE HUWELIJK ^\JN'S fritQs -O W. FENIJN, Boulevard 38, Breskens, telef. (01172) 506 r~ ALG. NIEUWS BLAD VOOR WEST ZEEUWS-VLAANDEREN 18e Jaargang Nr. 965 Vrijdag 27 maart 1964 Verschijnt iedere vrijdag Abonnementsprijs f 1,50 p. kw.; franco p. post f 1,90 Prijs der advertenties 12 ct. per m m.; bij abonn. korting' Advertenties m. brieven onder nr. of bij ons te bevragen 12 ct. extra Telefoon (01172) 429 DRUKKERS-UITGEVERS: F* SMOOR DE HULSTER - DORPSSTRAAT TO - BRESKENS - TEL.*»» - GiRO 358296 PAASFEEST Heden Pasen, wat een blijdschap, Heden zingen wij van Hem, Heden klinkt door héél de wereld Heden paren w'onze stem! Jong en oud, U weet toch zeker Dat Uw hart vol blijdschap is, Want die doodgewaande Jezus Kwam wéér, uit de duisternis! Als ik denk, dat Hij de Zoon is Van dien Allerhoogsten God, Dan begin ik luid. te zingen En negeer dan alle spot! Velen hebben orgelkelen, Anderen een schorre stem, Maar zingt samen toch van Jezus, Want wij zijn toch één - in Hem! Leg een offer op Gods altaar, Geef Hem alles, Hij is 't waard, Stort uw hart uit, want Hij is daar Kind'ren Gods, bijeen vergaard! Denk ook even aan de armen, Neem de eenzamen eens mee, Spreek van Jezus liefdesarmen, Zeg toch tegen Hem niet nee! 't Is toch waar, dat Hij voor allen Uit den dood verrezen is, Dus voor rijken en voor armen Iedereen Zijn g'lijkenis! En als wij dan eens voor Hem staan En Hij 't oordeel spreken gaat, Zou het dan niet heerlijk wezen. Rein te zijn in 't wit gewaad! Daarom moet ik U vriend'lijk vragen Zing, totdat de aarde beeft, Arm en rijk, door Hem gedragen Zing van Jezus, want ,,Hij leeft"! J.B. Plaatselijk Nieuws Hoofdplaat Raadsvergadering De Raad der gemeente Hoofdplaat kwam vorige week vrijdag in vergade ring bijeen. Burgemeester Temmerman deelde mede, dat uit een door B. en W. inge steld onderzoek te Slijkplaat en No. Eén was komen vast te staan, dat er bij de inwoners van deze wijken geen belang stelling bestaat voor een regelmatige vuilophaaldienst. Het werd betreurd, dat door deze geringe belangstelling de vuilophaaldienst niet kan worden uit gebreid, daar men aan de bewoners van de buitenwijken graag dezelfde service verleend als aan de bewoners van de kom der gemeente. Voorts werd medegedeeld, dat de uitbreiding van de secretarie thans zo ver is gevorderd, dat deze spoedig in gebruik genomen kan worden. De Rijksregeling betreffende de ver hogingen van de salarissen van het ge- meentepersoneel, de bekende 10 pCt., werd door de raad toegepast. De Nederlandse Vereniging voor Be scherming van Voetgangers vroeg een subsidie voor haar voorlichtend werk, waarop de raad afwijzend beschikte. Aan de R.K. E.H.B.O.-vereniging werd een gemeentelijke subsidie toegekend van f 175,- voor het organiseren van E.H.B.O.-cursussen. Dit is een subsidie, die jaarlijks verstrekt zal worden. Aan de Classicale Commissie voor Bij- FEUILLETON Een Groningse familieroman door Henk van Heeswijk. HOOFDSTUK X Enkele jaren gingen voorbij, zonder dat er veel schokkends gebeurde in het leven van Arie en Riet, de majoor en zijn vrcuw en de kinderen. De kleine Kennie bleef het zorgenkind, was laat zindelijk en in ieder opzicht trager dan andere kinderen. Het kind was ontzet tend eenkennig, hing als het ware aan zijn moeder en de enige, die wat van hem gedaan kon krijgen was tante Bep. Voor de materiale gestalte van zijn grootvader was hij als de dood en zijn grootmoeder kon hem twee minu ten op schoot houden, daarna moest hij weer naar zijn moeke. Hennie werd evenwel door alle mogelijke liefde en zorg door zijn ouders omringd en de dokter, wiens advies ze eens vroegen, omdat ze eigenlijk diep in hun hart niet zo gerust waren over de langzame vorderingen bij het kind, stelde de Ouders gerust. „Hij zal misschien in al les wat later zijn dan zijn leeftijdge noten, doch zulke kinderen zijn er zo-ndere Kerkelijke Gezinszorg in Z. Vlaanderen werd een bijdrage verstrekt van f 20,- over 1963. De Stichting Fruitteelt Proefbedrijf te Philippine kreeg met ingang van 1 jan. 1964 een jaarlijkse gemeentelijke subsidie van f 50,-. Voor het cursusjaar 1963-1964 werd een subsidie toegezegd aan de Stich ting Lager Land- en Tuinbouwonder- wijs in West Z.-Vlaanderen te Schoon- dijke van f 12,50 voor iedere uit Hoofd plaat afkomstige leerling. De gebruikelijke jaarlijkse exploita tie-voorschotten voor het bijzonder on derwijs werden door de raad vastge steld. Voor de R.K. Kleuterschool werd de vergoeding vastgesteld op f 2319,75, vcor de R.K. Kleuterschool te Slijkplaat werd de vergoeding bepaald op f 2691,46. Voor de beide kleuterscholen werden tenslotte nog bedragen uitgetrokken voor de aanschaf van leermiddelen, ontwikkelingsmateriaal en de aanschaf van kleutermeubeltjes. Sluis Raadsvergadering. De raad der gemeente Sluis kwam dinsdagmiddag bijeen, onder voorzitter schap van burgemeester P. F. van Hoo- teghem. Op voorstel van B. en W. werd afwij zend beschikt op een verzoek om sub sidie van de Stichting voor Revalidatie in Zeeland. De Prov. Raad voor de Volksgezond heid in Zeeland had geadviseerd dit verzoek af te wijzen. Aanvankelijk was de subsidie voor eenmaal verleend voor de aankoop van een pand te Middel burg. Toen deze koop niet doorging, wilde het bestuur van de Stichting de toegekende gelden gebruiken voor de inrichting van een kantoorgebouw en hiermede kon de raad zich niet vereni gen. Uit Sluis bezoeken 6 leerlingen de Lagere Land- en tuinbouwschool te Schoondijke. Voor deze 6 leerlingen werd over 1964 een subsidie van f 12,50 per leerling verstrekt. Burgemeester Van Hooteghem kon de raad de verheugende mededeling doen, dat de begroting voor 1964 werd goed gekeurd door G.S. Aan mej. A. C. Cruson te Hengelo werd ontheffing verleend van de straat belasting, daar deze aanslag ten on rechte was opgelegd. De Stichting Katholiek Militair Vor mingscentrum vroeg een subsidie, waar op op voorstel van B. en W. door de raad afwijzend werd beschikt. Het herstraten en verbeteren van de Verlengde Ridderstraat werd opgedra gen aan de fa. P. R. Toussaint te Cad- zand. Aan 4 aannemers werd prijs op gevraagd, deze firma was de enigste die onder de begroting bleef, die f 10.800, bedroeg. De inschrijving bedroeg f 10192,—. Aan de fa. Gebr. van der Poel te Ter neuzen werd een perceel grond verkocht voor de bouw van 13 garages. Aanvankelijk was de prijs vastgesteld op f 1000,per perceel grond, doch de raad verkocht de grond thans i.v.m. meer. Uiteindelijk weten ze zich op hun manier aan te passen en slagen net zo goed als de anderen. Er is geen enkele reden om er zorgen over te maken." Flip zat al in de derde klas van de la gere school, toen de beide kinderen een broertje kregen. Riet was hevig te leurgesteld, toen het geen dochtertje was, doch Arie was ook met deze zoon heel blij en dankbaar. Temeer cmdat tijdens haar eerste bezoek na de ge boorte van de jongste spruit op be sliste toon verklaarde, dat deze jongen tenminste sprekend op zijn vader leek. En Arie vond dat zelf ook wel. Terwijl Bep de teleurstelling bij Riet over het „weer geen dochter" wegwuifde met de zakelijke mededeling: „Gunst, kind, maak je je daarover zo overstuur? Wees blij en dankbaar, dat je weer een gezond kind ter wereld hebt gebracht. Jullie zijn nog jong en de jongetjes zullen nog best eens een zusje krijgen". In datzelfde jaar hadden er nog drie gebeurtenissen plaats, Cornelis, de oud ste zoon, die nu een goede baan op het stadhuis had, leerde tijdens de vakan tie een meisje in Holland kennen en nam haar een weekeind mee naar huis. Elsje was een vrolijk kind, drie jaar jonger dan Cornelis en in één dag had ze zijn beide ouders om de vingers ge wonden. Met Bep kon ze uitstekend overweg. Haar heldere schaterlach MEDISCHE 3urchtstraat 13 OOSTBURG oO dat houdt U fit en wijs Elke zaterdag en zondag vanaf 12 uur, heerlijke patates frites met mosselen, worst of croquetten Ijstaarten altijd in voorraad. Beleefd aanbevelend, het renteverlies en de stijgende kosten voor f 1200,per perceel. De vergoeding voor de exploitatie van de bijzondere kleuterscholen wer den volgens de daarvoor geldende Rijksnormen vastgesteld, evenals die voor de exploitatiekosten voor de bij zondere lagere scholen. De openbare toiletten op de markt werden op de gebruikelijke voorwaarden verpacht voor het komende seizoen. De rondvraag leverde verder niets bijzonders op, waarna de raadsverga dering door de voorzitter werd gesloten. Schoondijke Feestavond Volksonderwijs. De afdeling Schoondijke van de Ver eniging voor Volksonderwijs hield in zaal Wijffels haar jaarlijkse feestavond. De voorzitter, de heer A. J. de Klerck, heette allen hartelijk welkom. Een spe ciaal woord van welkom richtte hij tot de kringvoorzitter, de heer P. Vermeu len en de toneelvereniging „Groede", die de avond verzorgde. Over de financiële toestand van de vereniging sprak hij zijn bezorgdheid uit. De kringvoorzitter bracht de aan staande manifestatie van Volksonder wijs onder de aandacht van de aanwe zigen. Hij wekte allen op deze dag te bezoeken. Het toneelstuk „Vader Diekema" viel bij allen ten zeerste in de smaak. De voorzitter sprak tot slot een kort dankwoord, waarin hij allen die aan het welslagen van deze avond hadden meegewerkt, dank bracht. Vergadering afd. Volksonderwijs. De afdeling Schoondijke van de Ver eniging voor Volksonderwijs hield in café de Dobbelaere haar jaarlijkse al gemene ledenvergadering. In zijn openingswoord sprak de voor zitter, de heer A. J. de Klerck, zijn mis noegen uit over de geringe opkomst der leden. Tot afgevaardigde naar de algemene weergalmde door het grote huis en in alles was ze tegenovergesteld aan Cor nelis, de rustige, weinig sprekende ambtenaar. Adrie, de jongste, was getreden in de voetsporen van zijn vader. Hij was be roepsmilitair geworden. Ver van huis was zijn standplaats: Deventer, maar de weekenden was hij doorgaans thuis. En al spoedig had de familie door, waarom Adrie schier iedere avond naar Groningen reisde. Bep had het tweetal op een zaterdagavond gezien, de armen stijf om elkaar heen en de volgende zondagmorgen was ze heel ongegeneerd op zijn kamer gekomen, terwijl de jon gen nog in bed lag. Hij had geprotes teerd, doch Bep lachte hem in zijn ge zicht uit. „Klets we zijn broer en zus en wat ik je te vertellen heb, wil ik onder vier ogen doen, begrepen?" Adrie mopperde nog even door en vroeg tenslotte, fczen Bep op de rand van het ledikant zat: „wat is er aan de hand?" Het meisje had hem doordringend aangekeken en gevraagd: „Wie is het?" „Wat bedoel je?" „Draai er niet omheen broer. Dat meisje, gisteravond op de Hereweg". Hij werd rood en keek haar veront waardigd aan. „Waar bemoei je je mee? „Je hebt gelijk. Het is mijn zaak niet. Maar als het serieus is, kem er dan mee vergadering werd aangewezen mevr. S. Luteijn-Luteijn. Ingevolge een schrijven van het Hoofdbestuur werd de contributie vast gesteld op f 4,- voor gewone leden en minimum f 1,- voor huisgenoot-leden. Het ledental bleek nog steeds te da len en bedraagt momenteel 143 leden. Ook de penningmeester kon geen op timistisch geluid laten horen. De in komsten over 1963 bedroegen f 612,66 en de uitgaven f 602,80, derhalve een batig slot van f 9.86. De aftredende bestuursleden, de he ren A. J. de Klerck en H. v. d. Walle stelden zich niet meer herkiesbaar. In hun plaats werden gekozen de heer G. Israël en de heer P. van de Broeke. Tijdens de rondvraag werd gediscus sieerd over het contact tussen leden en school en het winnen van leden door huisbezoek. De secretaris, de heer A. P. de Roo, dankte de aftredende bestuursleden v'cor al datgene wat zij sedert het be staan van de afdeling, want zij waren mede-oprichters, in het belang van Volksonderwijs hadden gedaan. De heer A. J. de Klerck dankte de heer A. P. de Roo voor de gesproken woorden en resumeerde in het kort de geschiedenis der afdeling. Met een woord van dank voor de ondervonden medewerking en de verzekering dat hij V.O. niet in de steek zal laten, sloot hij de vergadering. Biervliet Been gebroken. Tijdens het schuren van de bakkerij gleed mevr. Langeraard. wonende te Driewegen, uit cp de natte tegels. Het gevolg was, dat zij haar been brak. Per ambulance-auto is zij naar het ziekenhuis te Sluiskil vervoerd, waar opname noodzakelijk bleek. Vrouwenbond N.V.V. vergaderde. De afd. Biervliet van de Vrouwen bond N.V.V. hield in de zaal van de heer G. Bracke haar jaarvergadering. Voor deze vergadering bestond van de thuis, hè? Je weet hoe vader is. Dat straat-gevrij is zo banaal". „Zo? En Leslie dan indertijd?" Ze knikte. „Die klap is voor jou. Al leen toen waren de omstandigheden anders zo vlak na de oorlog. Overigens hier wisten ze ervan, want ik stak het niet onder stoelen of banken. Jij vrijt in het geniep". Hij schudde zijn hoofd. „Dat is kolder maakte jij er soms een publieke ver makelijkheid van?" „Hoor eens Adrie, laten we er niet om gaan twisten. Als het een net meisje is, neem haar dan een keer mee naar huis. Wie is het eigenlijk?" „Je kent haar toch niet. Truus van Leer". „Van die winkel in huishoudelijke ar tikelen?" „Ken je haar dan?" „Ik heb haar wel eens ontmoet. Nou alle respect voor je smaak. Hoe lang kennen jullie elkaar al?" De jongen schoot in een lach. „Dat weet ik niet precies: al jaren. Voor de bevrijding al. „Nou sufferd neem haar dan eens een keer mee naar huis. Ik zal vader wel voorbereiden. Per slot van rekening ben je een en twintig". Hij kwam half overeind zitten. „Lui ster eens, zus, ik maak gauw promotie, misschien dit najaar al. En eh ze

De Schakel | 1964 | | pagina 1