Donderdag 26 maart gesloten S. A. Verduijn, Breskens schildersknecht 5)xwMeid$£n Fa H. G. DAALHUIZEN Jr. zullen bekijken. Voor de brandweerwedstrijden, die op 2 mei te Waterlandkerkje gehouden zullen worden, trok de raad een sub sidie uit van f 125,De heer De Badts vroeg de voorzitter eens te overwegen of voor geheel W. Z.-Vlaanderen 1 te lefoonnummer gebeld kan worden voor brandmelding. Medegedeeld werd, dat binnenkort de verbetering is te verwachting van de Kon. Wilhelminastraat en de Crans- wijkstraat. Het trottoir wordt doorge trokken tot aan de Expeditieweg, ter wijl er een parkeerplaats komt voor luxe-auto's. Met het aannemersbedrijf E.L.K. te Schoondijke werd contact opgenomen voor een onderhandse aanbesteding, waartoe de raad B. en W. machtigde. Er is daar ook ruimte voor het aan brengen van enige beplanting. Besloten werd een reserve die men heeft en waaruit ook het nieuwe beeld gefinancierd zal Worden over te heve len naar het nieuwe uitbreidingsplan Noord-West, voor het opvangen van eventueel renteverlies. Voorts besloot de raad uit het krot- opruimingsfonds dat is gevormd in de bejaarden woningen een geiser te laten aanbrengen. Een plan voor deze 16 be- jaardenwcningen, die in het nieuwe plan bij de Van der Slikkestraat ge bouwd zullen worden werd aan de raad overlegd. Voorts zullen in de woningen een opklapbed aangebracht worden in de woonkamer. De raad ging met dit alles accoord. Voor de drie lagere scholen werden nieuwe schoolborden aangeschaft, ter wijl verschillende grondruilingen door de raad bekrachtigd werden. Aan de heer Cammaert werd aan de Van der Slikkestraat een perceel grond verkocht voor de bouw van een woning en aan de heer Staelens aan de Nijver heidsstraat voor de bouw van een bungalow. De grond aan de van der Slikkestraat werd verkocht voor f 6,50 per m2 en aan de Nijverheidsstraat voor f 11,50 per m2. De raad besloot voorts tot aankoop van verschillende perceeltjes grond aan de Dorpsstraat, waarop voor dat het trottoir werd aangebracht de voortui nen lagen. De heer de Badts vond het onbillijk, dat deze grond voor f 2,50 per m2 zou worden aangekocht, terwijl de raad eerder besloot de grond voor f 4, te kopen. De burgemeester zette uiteen, dat Rijkswaterstaat in dit opzicht is ge volgd, dat ook grond aankocht voor f 2,50 per m2. Na enig heen en weer ge praat, besloot de raad toch voor f 4, per m2 de grond aan te kopen en van af 1958 5% rente te betalen. De raad benoemde de leden van de Commissie tot wering van schoolverzuim allen opnieuw in deze functie. Voor de ver warming van het raadhuis werd een nieuwe motor aangeschaft. Aan de landbouwschool te Schoondij ke werd voor 4 leerlingen een bijdrage van f 50,totaal verleend. Tot zweminstructeur werd de heer Willebrordse benoemd. Hij zal naast zijn dagtaak als sportleraar aan de landbouwscholen ook het zwemonder- richt verzorgen. Hiervoor werd een be drag van f 638,uitgetrokken. Medegedeeld werd nog, dat met de bouw van de Lagere Land- en Tuin bouwschool nog dit najaar zal worden begonnen. Oo9tburg Vrouwenbond N.V.V. vergaderde. De Federatie Westelijk Z.-Vlaanderen van de Vrouwenbond van het N.V.V. kwam te Oostburg. in de zaal van de heer Sanderse in openbare vergadering bijeen. De bijeenkomst werd geopend door de voorzitster, mevrouw M. S. Dijk- Langstraat uit Biervliet die o.a. de lan delijke voorzitster, mevrouw L. van Duijn-Spruijt, kon begroeten, alsmede het dagelijks bestuur van het distrikt Zeeland, terwijl ook de distrikt-be- stuurder van het N.V.V., de heer C. Hoek aanwerig was. De voorzitster bracht dank aan de waarnemend voorzitster mevrouw M. Hensen-van Zandvliet uit Breskens, die de federatie de afgelopen winter door komen, als het me niet aanstaat". Arie lachte. „Doe dat, Bep. Ik maak een gokje met je, dat je binnen twee maanden weer hier bent". Ze was half opgestaan, maar zakte meteen weer op haar stoel en keek hem verbaasd aan. „Waarom denk je dat?" „Omdat ik je al zo'n beetje ken. Jij houdt niet van die Amerikaan. Als Leslie de ware Jozeph was, had je alle bezwaren over boord gegooid en was je hem blindelings gevolgd, met alle ge volgen van dien. Je bent alleen maar een beetje verliefd". Ze kwam voor de tweede keer over eind en liep, gewoontetrouw, naar het raam en keek naar buiten. Tenslotte zei ze: „Het is best mogelijk, dat je ge lijk hebt, zwager Arie. Bedankt voor de tip". Een week later vertelde Bep wat ze besloten had. „Ik ga met hem mee, op kosten van het leger met een vliegtuig. Jeetje zeg, ik ga vliegen!" Riet keek haar bewonderend aan. „Ben je niet bang?" „Bang? Waarom? Dat kon Bep niet begrijpen. Vliegen was tegen woordig toch zeker heel gewoon. Prompt zes weken later was ze weer een bijzonder moeilijke periode heeft heen geleid. Door ziekte moesten zowel de voorzitster als de penningmeesteres- se vervangen worden, dat ondanks deze tegenslagen het gehele winterprogram- ma kon worden afgewerkt, is een feli citatie waard aldus de voorzitster. Ook mevrouw Adriaansen—de Neef gewaagde in haar jaarverslag van grote dank voor de waarnemend voorzitster. Uit het jaarverslag bleek, dat de fede ratie een gez.nde activiteit ontplooid, doch, dat het ledental iets is achter uitgegaan. Mevr. A. van der Burgh uit Breskens werd als bestuurslid herkozen, evenals mevr. Adriaansen-de Neef uit Cadzand. Tijdens de pauze werd een grote ver loting gehouden om de kas weer wat op peil te brengen.. Na de pauze sprak de landelijke voorzitster mevr. L. Duijn- Spruit een rede uit, waarin zij de nood zakelijkheid van de Vrouwenbond N.V.V. onder de aandacht van de aan wezigen bracht en verschillende aspec ten uit de Actieprogramma van het N. V.V. nader belichtte. De heer C. Hoek sprak, evenals mevr. Van Duijn waarderende woorden aan het adres van zowel de waarnemend voorzitster als de waarnemend pen- ningmeesteresse, voor de voortreffelijke wijze waarop een zeer moeilijke periode in het verenigingsleven werd overbrugd Tijdens de rondvraag werd de aan dacht gevestigd op de Landdag, die te Tilburg zal worden gehouden en waar men bij voldoende deelname met een extra bus heen zal reizen. Besloten werd nog aan de zieke pen- ningmeesteresse, mevrouw Van Roo uit Groede, een bloemengroet te zenden en een zeer ernstig ziek lid eveneens met bloemen te verassen. Breskens Turnuitvoering. Zaterdag 21 maart a.s., zal de Turn vereniging „DIO" uit Breskens een uit voering geven in zaal „Casino". Hieraan zullen meewerken o.a. de Nederlandse jeugdkampioen Bennie Vermandei en de Zebra-kampioen P. Vermeersch. Zie advertentie elders in dit blad. Jaarvergadering V.V.V. De Breskense V.V.V. heeft in het jaar 1963 goede vooruitgang gekend. In alle opzichten is de lijn stijgende geweest. In totaal zijn er 12.210 folders uitgege ven. Het aantal bedden was gestegen tot 870. Toch was er ondanks alle voor uitgang een tekort aan accomodatie daar 5000 mensen elders zijn onderge bracht Bij de opening van de jaarvergade ring kon voorzitter, de heer J. Heijb.er, een groot aantal leden welkom heten, in het bijzonder burgemeester J. A. Eekhout en wethouder W. C. van der Hooft. Dit jaar zullen we weer de be schikking krijgen over een zes-tal show boten, waarvan er twee in juli en 4 in augustus zullen varen. Uit het jaaroverzicht van secretaris J. Roofack, bleek de enorme drukte, die op het V.V.V.-kantoor heeft geheerst. Gedurende de 120 dagen dat het kan toor open geweest is, kwamen er 6000 gasten voor inlichtingen, hoofdzakelijk Fransen. Tijdens het slechte weer was er vooral vraag naar folders over de Belgische steden, Walcheren, de Braak man en Aardenburg. De topdagen waren de bouwvakvakan ties. Het aatal uitgegeven hotel- en pen- sionlijsten bedroeg 2460; adresfolders van N.V. Zeebad 4500 en voorts nog van omliggende plaatsen, waardoor een to taal van 12210 kon worden bereikt. Het aantal verhuurders steeg van 820 in 1962 tot 870 in 1963. Bij een voldoende accomodatie wa ren er zeker 5000 overnachtingen meer geweest met een inkomen van f 50.000 Het totaal der overnachtingen be droeg 60.000 hetgeen een stijging van 25 net. betekent. Het ledental vertoonde ook een stij ging. Op het moment zijn er ruim 300 leden. Bij de bestuursverkiezing werden de he^en J. Boorsma, G. van Heck, P. Woittiez en A. Brevet herkozen. In een tweetal vacatures werden gekozen de thuis. In burger. In Amerika afge zwaaid en op kosten van de staat weer naar huis. Met een persoonlijk bedank je van de generaal. De tweede dag was ze al bij Arie op het kantoor. Ze omhelsde haar zwager en drukte cp elke wang een zoen. „Je hebt gelijk gehad, zwager Arie, met je edvies. Het is een grote desillusie ge worden. Ik zou me doodongelukkig ge voeld hebben mij hele leven lang, als ik met Leslie getrouwd was". „Nou, vertel je ervaringen dan maar". Doch Bep van Beusekom schudde energiek met haar hoofd. „Daar zwijg ik lievr over. Het is overigens niet veel fraais. Je hebt me weerhouden van het stomste wat ik doen kon. Ik zou nooit in cht land kunnen aarden. Leve Ne derland! Leve ons Groningen!" Veertien dagen later zat ze op het kantoor van een levensverzekering maatschappij en verdiende nauwelijks de helft van wat ze in dienst ontving. Maar ze mopperde niet. „Het was een rmoie tijd, die eerste maanden na de oorlog", zei ze op een avond bij Riet en Arie. ..Maar het wa* allemaal klater goud. De werkelijkheid was nuchterder, maar wel zo goed". (wordt vervolgd.) heren J. Valk en M. Manneke. Het financieel verslag sloot met een nadelig sald'j van f 1849,78. Tot slot van de vergadering ver toonde de heer Gittenberger jr. een aantal dia's over Zwitserland en Oostenrijk. Biljart-wedstrijd Bejaarden. Op de gehouden biljartwedstrijd in „De Uitkomst", tussen de bejaarden uit IJzendijke en Breskens is de wisselbe- kèr gewonnen door Breskens met 182 punten tegen IJzendijke 118. Het was een zeer bijzonder gezellige middag, ook de dames waren meegeko men om te kaarten. Luchtbuksschieting In het Casino te Breskens heeft de luchtbuksvereniging Breskens een ge animeerde wedstrijd gehouden tegen de Missers uit Aardenburg. De einduitslag geeft te zien dat Breskens iets fortuin lijker heeft geschoten dan de bezoe kers. De einduitslag is tenslotte Breskens 850, Aardenburg 387. Breskens: 1. O. de Witte 172, 2. J. Reijnhoud 171, 3. L. Oostenbrugge 170, 4. P. Versprille 170, 5. I. Verduijn 167. Aardenburg: 1. J. Houg 171, 2. C. van Hermon 168, 3. J. Nieskens, 168, 4. K. de Koeijer 166, 5. mevr. Klooté 164. Voorts had er nog een gelukschieting plaats waarvan de uitslag is: 1. J. Keymel, 2. I. Verduijn, L. Sigmond, 3. J. Carels en O. de Witte. Retranchement Nog steeds in Nederland. In verband met een artikel in het februari nummer van Aller Hande, uit gegeven door Albert Heijn, waaruit men zou kunnen concluderen, dat de gemeente Retranchement zou liggen in België, heeft de redacteur naar aanlei ding van een protest van de burgemees ter van Retranchement aan het college van B. en W. haar verontschuldigingen aangeboden en medegedeeld, dat in het maart-nummer van Aller-Hande een rectificatie geplaatst zal worden. Toneeluivoering. De voorjaarsuitvoering van het mu ziekgezelschap „Ons Genoegen" heeft zaterdag j.l. plaats gehad en werd ver zorgd door de Rederijkerskamer „Nut en Genoegen" van Schoondijke. Opgevoerd werd het familiedrama in drie bedrijven „Afrekening" van Johan Fabricius, onder regie van de heer A. P. de Roo. Verkiezing Ned. Herv. Kerkeraad. De stemgerechtigde lidmaten der Ned. Herv. Gemeente hebben de vaca tures in de kerkeraad als volgt aange vuld: Ouderlingen: mevr. S. Risseeuw- Risseeuw (herkozen) en Iz. Basting. Diaken: mevr. S. de Smidt-Cauwels en de heer J. Faas. Vismijn - Breskens Week van 8 maart t.e.m. 14 maart 1964. 892 kg. bot. 1509 kg. schar. 1432 kg. schol. 1 kg. tong. 20 kg. kabeljauw 274 kg. wijting. 180 kg. sardijn 36 kg. haring. 1 kg. tarbot. 7233 kg. export garnelen. 59 kg. onverkochte sardijn. Voetbal 4e klasse H. Programma voor zondag a.s.: ClingeSluiskilIJzendijkeBreskens Lewed. BoysSteen; YersekeR.C.S.; AardenburgBiervliet. 2.30 uur Breskens 2Vogelwaarde 2 Zondagsdienst doktoren. (Van 's zaterdagsmiddags 12 uur t.e.m. 's maandagsmorgens 8 uur) Breskens, Groede, Schoondijke Dr. Folmer. Schoondijke, tel. (01173 366 Oostburg-Aardenburg-Eede Dr. Loose, Oostburg, tel. 01170-2121 Cadzand, R'ment, Sluis, Zuidzande: Dr. Bom, Cadzand, tel. 01179 -366 KERKDIENSTEN Zondag 22 maart Ned. Herv. Kerk Openbare geloofsbelijdenis Aardenburg, 10.3c uur, Ds Blom Biervliet, to uur, Ds Evenhuis Breskens, 10 uur, Ds. Spaans Cadzand, 10 uur, Ds Luuring Medewerking kerkkoor Groede, 10 uur, Ds. Doornink Collecte nieuwe Psalmberijming Hoofdplaat, 10 uur, Eerw. Heer Begeer Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Brezet Collecte kerkvoogdij Ooslburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen 11 30 uur. kinderdienst Retranchement 10 uur, Eerw. Heer de Vries Schoondijke, 10 uur, Ds. Brinkman Collecte streekjeugdwerk Muis, 9.30 uur, Ds. Balk St. Anna ter Muiden, n uur, Ds. Balk St Kruis, 9 uur, Ds Blom Waterla c kerkje, 10 uur, Ds, Bergsma IJzendijke, 10 uur, Ds. van Evert Zuidzande, 10 uur. Ds. H< go van Dalen en Da. de Neeling Jeugdkapel wordt in deze dienst verwacht. Geref. Kerk, Breskens 10 en 3 uur, Ds. Verbeek, Hoek Vrij Evang. Gemeente Breskens, io uur, Ds. van der Molen Evang. Luth. Gemeente Groede, 9.30 uur, Prop. Meiners, Amsterdam R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 21 maart Palmzondag H. Mis om 8 uur. Hoogmis met Palmwijding om ro uur. Lof om 14.50 uur. Biechtgelegenheid iedere voorm. 10 uur. Maandag en dinsdag om 19 uur. Woensdag, donderdag, vrijdag en zaterdag vanaf 5 uur. Maandag en dinsdag H. Mis 7.30 uur. Woensdag, Avondmis om 19 uur. Donderdag, Witte Donderdag. Plechtige avondmis 20 uur, aanbidding tot 24 uur. Goede Vrijdag, Plechtige avonddienst 18 uur. Kruisweg 15 uur. Paaszaterdag Avondwake om 22.30 uur. Zaterdag 28 maart a.s hopen j j onze geliefde ouders, behuwd- i j en grootouders, F. VELDMAN-WOUDA, j te Breskens, hun 30-jarig huwe- j i lijksfeest te vieren. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is I de wens van hun kinderen, be- j j huwd- en kleinkinderen. H. Veldman-Koene. P. Veldman-Heimink. j D. de Feijter-Veldman. i F, Veldman. Gelegenheid tot feliciteren vanaf I 14.30 uur in het jeugdgebouw, j j Weijkmanlaan 4. Mede namens onze ouders hebben RUDI DE BLIEK en COBIE DU BOIS de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats hebben op donderdag 26 maart a.s., des nam. om 2.30 uur, ten gemeentehuize te Breskens. Kerkelijke inzegening door de Weleer waarde Heer Ds. VV. F. Praas, om 3 uur, in de Vrij Evang. Kerk te Breskens. Breskens, 6 maart 1964. Weijkmanlaan 5 Dorpsstraat 126 Gelegenheid tot feliciteren van 5 tot 6 30 uur, in Hotel ,,'t Wapen van Breskens", Grote kade 31. Toekomstig adres: Dorpsstraat 43, Breskens, tijdelijk Havenstraat 26. Hartelijk dank aan allen voor de betoonde belangstelling op 31 januari j-1- D. ORNÉE en familie. Breskens, maart 1964. Wegens huwelijk de gehele dag Dorpsstraat 126 Voor direct gevraagd: zelfstandige voor burgerwerk.. Schildersbedrijf VAN HANEGHEM, Breskens. Telefoon 879. MODEHUIS voor ELEGANTE en DUURZAME kleding De nieuwe voorjaarsmode is zwierig en charmant, zo vol gratie en er speciaal op gericht, dat iedere vrouw er zo elegant mogelijk uitziet. Onze mantels, mantelcostuums. japonnen en jersey deux-pièces zijn het kenmerk hiervan. Tricel-japonnen, de ideale dracht. Daarom eerst naar Nieuwendijk 39, VLISSINGEN. Telefoon 2579

De Schakel | 1964 | | pagina 2