Volgens trainer Bondewel zou dit geen enkel bezwaar geven. Tot slot volgde een ontspanningsge deelte met een quiz. Enkele meisjes brachten gitaarspel en de heer A. van Haneghem vertoonde filmpjes over de wedstrijden te Terneuzen en in de Braakman. Geslaagd. Aan het Instituut voor Modevak- en Kunstnijverheidsonderwijs „Ensaid" zijn te Breda geslaagd voor tailleuse: A. Vermeulen te Breskens, A. Blaak man en M. Blaakman te Hoofdplaat. Voor costumière: C. Kousemaker en C. Verstraaten te Breskens. De kandidaten werden opgeleid door mevr. K. S. v. d. Velde-Jacobs te Bres kens. Biljarten. Vrijdag j.l. speelde A.B.C. in ,,'t Vis sershuis" zijn thuiswedstrijd tegen Zee- brugge (B.). A.B.C. had een zware strijd voor de boeg, omdat zij over 't al gemeen met een hoger gemiddelde moest spelen dan Zeebrugge. Ook had men nog met pech te kampen, zoals de heer Seuss moest ondervinden, on danks zijn goed gespeelde wedstrijd. Ook de heer Notebaart speelde een keurige partij, hij wist zelfs A.B.C. voor een grote nederlaag te behoeden. De heer Jansen verkeerde in uitstekende conditie; hij bouwde zelfs een serie op van 20 caramboles, maar hij kon toch niet verhinderen dat men met een kleine doch eervolle nederlaag genoe gen moest nemen in een zeer sportieve kamp. Door deze uitslag kwam Zee- brugge in het bezit van een mooie be ker door een beter gemiddelde. De vol ledige uitslag was als volgt: W. Vermeulen 110-109 Fr. Verheije 70-78; E. Seuss 70-75 A. Willemsen 50-62; C. Erasmus 60-39 P. van den Broecke 40-31; Joh. Cornelis 60-51 J. v. Loo 40-13; P. Erasmus 50-51 P. Wittesaele 40-13; A. Jansen 40-54 R. Verhage 35-29; J. Marijs 30-35 B. Gijsbrecht 20-13; W. van Haneghem 35-35 C. Verstraete 30-35; Joh. Ris- seeuw 30-27 H. Gheijle 30-24; J. Smoor 25-24 B. Brouwers 20-18; A. Fenijn 30-21 B. H:ense 35-46; R. Claeys 30-19 A. Brouwerse 30-23; J. Notebaart 20-34 R. van Looi 20-25; J. v. d. Lijke 25-15 A. Taveniers 25- 19; G. Boekhout 25-23 A. Strubbe 25-26. Breskens: 612 p., Zeebrugge 455 p. Uitslag: 78 in het voordeel van Zee brugge. Biljartstand A.B.C. De stand van de onderlinge competi tie der biljartvereniging A.B.C. te Bres kens, was op 9 maart j.l. als volgt: 1. W. Vermeulen met een gemid delde van 6.01; 2. E. Seuss 3.48; 3. Joh. Cornelis 3.34; 4. C. Erasmus 3.12; 5. P. Erasmus 2.92; 6. M. Clement 2.72; 7. J. Cruson 2.42; 8. L. Steijaert 2.41; 9. W. van Haneghem 2.24; 10. A. Jansen 2.04; 11. Joh. Risseeuw 2.02; 12. A. Fe nijn 1.90; 13. R. Claeys 1.73; 14. J. Ma rijs 1.58; 15. J. v. d. Lijke 1.30; 16 J. Smoor 1.29; 17. G. Boekhout 1.24; 18. J. Notebaart 1.06. Feestavond jeugdclubs. De Herv. jeugdclubs van Breskens hebben in gebouw „De Uitkomst" een feestavond gehouden. De heer A. Leenhouts, jeugdouderling van de Ned. Herv. gemeente, sprak een welkomstwoord, waarin hij zei het jam mer te vinden dat men er nog steeds niet in geslaagd is om naast de meis jesclubs ook een jongensclub op te richten. De avond werd gevuld met het uit voeren van volksdansen, schetsjes en een 2-tal toneelstukjes. Besl ten werd met het zingen van gezang 148. Bezichtiging nieuwe broodbakkerij Gedurende een 3-tal avonden zijn de inw:ners van Breskens in de gelegen heid geweest de N.V. broodbakkerij „De Zeeuw" in vol bedrijf te bezichtigen. Ondanks het minder gunstige weef hebben pl.m. 750 personen van deze gelegenheid gebruik gemaakt. weest, vooral die fatale dag, tóen ze met hem uit was geweest. Ze waande zich al zijn vrouw. Na die avond was ze toch eigenlijk al zijn vrouw? En als die rampzalige oorlog er niet tussen ge komen was, resideerde zij ongetwijfeld als zijn echtgenote in een of ander def tig Haags huis. Riet schudde haar hcofd. Allemaal onzin. Ik moet er alleen maar dankbaar voor zijn voor wat ik er in de plaats ge kregen heb. Een schat van een man, die gek is met de iongens en als zij er of en toe geen stokje voorstak, zou hij Flip tot in de grond verwennen. Haar hart vl:eide over va,n dankbaarheid. Arie was haar knul, haar lieve man, van wie ze iedere dag meer ging houden. Toch bleef hij altijd nog de schuchte re minnaar. Aanvankelijk had het haar bevreemd, omdnt re toch al vele malen gezegd had, dat ze nu van hem hield, hem echt liefhad. Dat ze werkelijk gek op hem was. Desondanks- bleef Arie de kalme, soms terughoudende man. Die ze een enkele keer moest aanmoedigen om zich toch eindelijk eens spontaan te uiten. Later ging ze begrijpen, dat dit zijn natuur was. Ze moest hem aanvaarden zoals hii wrv- en tenslotte raakte ze er mee vertrouwd Meestal was zij degene, die het initiatief nam. Drn sloeg ze haar volle armen om zijn hals en drukte Geslaagd. Aan het Instituut voor Modevak- en Kunstnijverheidsonderwijs „Ensaid" te Breda zijn geslaagd: Voor costumière: Ella Dierkx, Gonda Maas en Betsy Gevaert te Sluis; Cobi van Liere te Cadzand; Sannie Verhage te Sint Anna ter Muiden. Voor coupeuse: Adrie Aarnoudse en Mieneke Pieters te AardenburgMarie Verplanke te Biervliet; Ria de Marte- laere te Groede en Betsy Bossand te Oostburg. Voor handwerkonderwijzeres: Irene Lampaert te Eede. Allen leerlingen van mevr. J. Jansen- Verhage te Breskens. Modernisering vissersvloot. De Breskense vissersvloot is weer een 2-tal nieuwe schepen rijker, n.l. de BR 46 en BR 55, die op een werf te Dordrecht werden gebouwd. Eind vorige week arriveerden de sche pen in de haven te Breskens. Eigenaars zijn de heren A. van den Broecke en M. Faas. Overdracht nieuwe veerboot. De nieuwe veerboot „Prinses Margriet" ral op zaterdag 21 maart a.s. aan het Provinciaal Bestuur van Zeeland wor den overgedragen. Schoondijke Toneeluitvoering Zaterdag j.l. gaf de Rederijkerskamer „Nut en Genoegen" te Schoondijke in zaal Wijffels haar tweede uitvoering met het familiedrama in drie bedrijven: „Afrekening" van J. Fabricius. Ook nu weer was de belangstelling groot, waarbij men genoot van de goe de vertolking. Na afloop volgde nog een gezellig dansje. Algemene vergadering. Tijdens de algemene vergadering van de muziekvereniging „Oefening kweekt Kunst" is gebleken, dat ook deze eens zo blceiende vereniging een moeilijke tijd doormaakt. Mede ten gevolge van het vertrek van jeugdige muzikanten en het gemis aan reservekrachten worden de door de ouderen ontruimde plaatsen niet meer bezet. Deze vereniging heeft voor als gebrek aan klarinettisten. Het ko perwerk is nog goed bezet. Ook de fi nanciële positie van de vereniging is niet rooskleurig. Voor de dienst 1964 toonde de begroting een tekort van f 900,—. Door onvoldoende bezetting heeft het corps moeten afzien van deelname aan het federatief concours 1964, hetwelk te Breskens zal worden gehouden. Drie van de aftredende bestursïeden stelden zich niet meer herkiesbaar, t.w. de heren A. Goethals, A .Luteijn en de secr. C. J. Muson. Het aantal bestuurs leden werd door de vergadering terug gebracht op 7 inplaats van 9. Tot nieuw bestuurslid werd gekozen dhr. P. van der Walle, werkend lid. Dhr. Goet hals, die ruim 50 jaar de vereniging als werkend lid en bestuurslid heeft ge diend, werd benoemd tot erelid. Tijdens de rondvraag werd onder meer uitvoerig van gedachten gewisseld over de opleiding van jonge krachten en het ontplooien van hernieuwde activiteiten waardoor de muziekvereniging voor het dorp behouden zou kunnen blijven. Op donderdagavond 5 maart, werd in de Gereformeerde Kerk te Schoondijke het nieuwe orgel, dat onder advies van de heer J. Bonefaas uit Gorkum ge bouwd was door de firma G. Bels en Zn. N.V. te Alkmaar, officieel in gebruik ge nomen. Dit mechanische sleepladenorgel telt 12 stemmen, verdeeld over 2 ma nualen en een pedaal. Nadat de voorzitter van de orgelcom missie, dhr. A. van der Tee, het ovgel had overgedragen aan de kerkeraad, werd door de heer Bonefaas een concert gegeven. Het programma, dat werken van J. S. Bach, J hann Pachelbel, Mendel sohn, Cesar Fr^nck, Lemaigre en Jan Zwart werd besloten met een improvi satie door de concertgever. heftig haar mond op de ziine." Zoveel houd ik van je lieve jongen", zei ze dan zacht, „mijn eieren lieve man Arie Schras vond dat hij een gelukkig mens was. Een schat van een vrouw, twee bazen van jongens, een zaak die weer vlot liep en ze waren allemaal ge zond. Wat wilde een mens nog meer? De verstandhouding tussen hem en zijn schoonouders was in de oorlogsja ren geheel verandevd. De beide oudjes waren dankbaar voor hetgeen Arie ge daan had voor majoor Van Beusekom. Dat hij er voor geborgd had, samen met Bep, dat zijn schoonvader en de jongens niets tekort kwamen. Daarrm had me vrouw van Beusekom veel waardering gekregen voor de flinke man van haar Riet. Hoewel ze Tonny van Hilst de ideale echtgenoot voor Riet had gevon den, raakte ze er mee verzoend, dar een mens niet altijd krijgt, wat hij graag wil. Doch een moederoog ziet diep en al gauw besefte ze, dat haar Riet niet gelukkiger met Tonny had kunnen zijn. Arie had op de trouwdag beloofd goed voor haar dochter te zullen zorgen en zo het in rijn vermogen lag, gelukkig te maken. Na e°n paar jaar wist ze al, dat hii zijn beloften gestand had ge daan. Riet was gelukkig en daarom was zij het ook. (wordt vervolgd.) Groede Toneelavond Volksonderwijs. De afd. GroedeNieuwvliet van de Vereniging voor Volksonderwijs gaf een toneelavond in zaal Beun. Medewerking aan deze avond werd verleend door de Rederijkerskamer „Nut en Genoegen" uit Schoondijke, die op voortreffelijke wijze het familie drama „Afrekening" voor het voetlicht brachten. Jammer, dat voor deze mooie toneel avond niet meer belangstelling bestond. Sluis Avond voor de bejaarden. Dezer dagen gaf de zang- en voor- drachtgroep van de Vrij Evang. Ge meente te Nieuwvliet een ontspan ningsavond voor de bewoners van „Ro- zenoord" te Sluis. Ds. W. F. Praas uit Breskens hield een preek en de rest van de avond werd gevuld met zang, voordracht en mukriek. De heer J. P. J. Wage dankte na af loop de medewerkers voor het gebo- dene. Biljarten. De biljartvereniging „Tegen moeders wil" te Sluis speelde in zijn clublokaal café „Lamminsvliet" een wedstrijd te gen een Aardenburgse combinatie. Het werd een duidelijke overwinning voor Sluis, n.l. 84. Waterlandkerkje Toneeluitvoering De toneelvereniging „Concordia" te Waterlandkerkje heeft in het Dorps huis het blijspel „Het meisje van de schilderij" opgevoerd voor de bejaar den. Er was grrte belangstelling voor deze uitvoering. De meesten van de bejaarden werden per auto van huis gehaald en terugge bracht. Vismijn - Breskens Week van 1 t.e.m. 7 maart 1964 174 kg. bot 453 kg. schar 158 kg. schol 1 kg. tong 6273 kg. export garnalen 35 kg. binnenl. garnalen 8746 kg. haring 115558 kg. onverkochte sardijn Voetbal 4e klasse H. Uitslagen van zondag j.l. R.C.S.Sluiskil 13Breskens—Oost burg 51ClingeKoewacht 61 YersekeBiervliet 50; IJzendijke Aardenburg 62; Lewed. BoysSteen afg. De stand Is nu Sluiskil 14 11 2 1 24 43- -11 Breskens 15 11 2 2 24 56—24 IJzendijke 15 7 3 5 17 61- -34 Biervliet 15 8 0 7 16 44- -52 R.C.S. 14 6 3 5 15 28- -30 Koewacht 15 7 1 7 15 32- -38 Yerseke 15 5 4 6 14 39- -34 Lewed. Boys 14 6 1 7 13 26- -32 Oostburg 15 4 3 8 11 27- -37 Clinge 13 4 2 7 10 27- -24 Steen 14 4 2 8 10 23—45 Aardenburg 15 2 1 12 5 24—69 Programma voor zondag a.s.: YersekeR.C.S.Lewed. BoysClinge; AardenburgBiervliet; SteenOost burg; SluiskilKoewacht; IJzendijke Breskens. Yerseke—R.C.S. kan een spannende wedstrijd worden, waarbij we Yerseke, dat voor eigen publiek speelt, de meeste kans geven op een overwinning. Wat betrett Lewed. BoysClinge voorspellen we een gelijk spel. Aardenburg, dat Biervliet op bezoek krijgt, zal de winst wel aan de gasten moeten laten. Hoewel Oostburg de laatste tijd niet al te best uit de bus komt, zal het te gen Steen toch wel een kleine winst weten te boeken. Sluiskil zal zeer zeker Koewacht met lege handen naar huis sturen. IJzendijke zal alles op alles zetten om van Breskens te winnen, doch als Breskens op volle sterkte kan uitko men, geven wij ze weinig kans op winst. Om 2.30 uur: Breskens 3Terneu zen 3. SHELL GAAT VLOOT UITBREIDEN. De Koninklijke Shell Groep heeft 57 scheepswerven in tien landen uitgeno digd in te schrijven op de bouw van nieuwe tankschepen voor de groep, waarmee een bedrag van ongeveer 200 mili-en gulden gemoeid zal zijn. De desbetreffende landen zijn: Ne derland, Groot-Brittannië, België, De nemarken, Frankrijk, Italië, Japan, Noorwegen, Spanje en Zweden. Het betreft hier de bouw van zes tot acht schepen van 65.000 ton. Het afgelopen jaar heeft de Shell in het kader van een soortgelijk program ma voor de bouw van zeven 63.000 tons tankschepen drie schepen in Neder land, twee in Engeland en twee in West Duitsland besteld. AUTOTUNNEL ONDER GROTE SINT BERNARD. De nieuwe autotunnel tussen Zwit serland en Italië door de Grote St. Bernard wordt 19 maart a.s. om 8 uur 's morgens voor het verkeer openge steld. De officiële opening in aanwezigheid van Zwitserse en Italiaanse autoritei ten zal eerst eind mei plaats vinden. LIJDENSTIJD. Zondagmorgen in de winter Het is zonnig - maar erg koud, Vele dagen - oostenwinden, In de kachel - 't zwarte - goud! Velen gaan er nu ter kerke, Velen gaan met hart en ziel, And'ren gaan weer uit - gewoonte Zonder het devies: „Ik - kniel!" Maar de Zoon van God - Hij weet het, En Hij kijkt het mensdom - aan, Tollenaars en - farizeeërs Die Zijn tempel - binnengaan! Eén voor één vraagt Hij hen allen. „Jan en Piet, hebt gij Mij lief, En zo ja, gaat gij straks met Mij Naar dien Hof, waar 'k tranen - liet?" „En gij Judas, wat zult gij doen, Durft gij óók met Mij te gaan Om de doodsstrijd te gaan strijden En de satan te - verslaan?" Maar helaas, ons aller Redder Meest gaan strijden, gans - alleen In dien nacht, - o, heilig Godslam, Gaat er niemand ook - daarheen! In gedachten zie 'k Hem lijden, En Hij worstelt en Hij - strijdt, Donker is de hof van - Eden Door Zijn Vader zelfs - vermijd! Weet ook U, o - waarde lezer, Wat alleen zijn - zeggen wil, Zelfs door „Christenen" - verlaten O, dan is het angstig - stil! 'k Weet er - zelf - van mee te praten En mijn ondervinding - is: „Reken heus niet op die vromen, Want dan is het altijd - mis". Daarom, - en ik zeg het blijde Heb ik door de - jaren - heen, Eén adres - opeens - gevonden En dat laat mij - „nooit" - alleen! 'k Ben nu zeker van de toekomst, Want dien Jezus, uit - dien - hof Vond mij, heel alleen - verlaten Diep gebogen in het - stof. En ik schaam mij voor -geenmens- |meer, Dankend buig 'k mij voor -Hem- neer, 't Is mijn hartewens te - vragen: „Is Hij ook Uw- Hemelheer?" J. B. AZIJN IN WEGWERPVERPAKKING. Het is thans aan de huisvrouw om te beslissen of de glasfles als verpakking voor azijn weldra tot het verleden zal behoren. De Combinatie van Neder landse Azijn-Fabrikanten (CONAF) brengt deze maand z'n azijn niet meer alleen in flessen maar ook en vooral in een éénmalige verpakking. Luycks Produkten N.V., vorig jaar door brand totaal verwoest, liet in het thans herrezen bedrijf een installatie plaatsen, welke een primeur is voor Nederland. De afvulling van Luycks na- tuurazijn kan nu geschieden in één ar- beidsgang. Uitgaande van PVC-folie vormt, vult, etiketteert en stanst de machine de plastic flessen. Deze wegwerpverpakking, kortweg WW-pack genoemd, heeft tal van voor delen zowel voor de handel als voor de consument. De nieuwe verpakking is allereerst buitengewoon hygiënisch. De PVC-folie is steriel, omdat hij verhit is tot een temperatuur van 110-130 graden C; de azijn wordt voor de afvulling gepasteu riseerd en is daardoor langer houdbaar. Dank zij een praktische schenktuit, kan de huisvrouw de azijn beter dose ren, hetgeen een aanzienlijke besparing kan betekenen. Tenslotte is de WW- pack lichter in gewicht dan de glasfles en neemt hij bovendien veel minder plaats in. Overigens zal de meermalige fles voor lopig verkrijgbaar blijven. De huis vrouw zal zelf moeten bepalen of zij aan deze nieuwe ontwikkeling wil mee werken of niet. 1EPER 1914—1964. Tijdens de eerste wereldoorlog sneu velden in de veldslagen om leper ruim 500.000 soldaten. Het betrof hier niet alleen Belgische militairen, maar ook mannen uit Groot-Brittannië, Ierland, Canada, Australië, Nieuw-Zeeland, New- Foundland, Zuid-Afrika, India, Pa kistan, Frankrijk, Marokko, Senegal, de Verenigde Staten en Duitsland. Thans, vijftig jaar later, past het de

De Schakel | 1964 | | pagina 2