DU FOSSÉ VKB „kwaliteits centrifuge" VKB de nieuwe SIALENCOLLECTIE Verspille's Kleding Bedrijl Fiima SCHIPPERS i NAUTA Versprille's Kledingbedrijf T Land- en Tuinbouw P O L Y Parfumerie Maas-Ha melij nek Het voorjaar is weer in aantocht een eei-zii-slaapkamer (staal) samen f 990,— BRESKENS elmachinerollen elexrollen den beloond. In de nu volgende pauze had een goed geslaagde verloting plaats, waar na d-or de toneelvereniging uit Sint Kruis opgevoerd werd het vrolijke spel: „Daar was laatst een meisje loos", een matrozengrap, door H. Nesna. Het stuk, waarin veel komische verwikkelingen voorkomen, werd vlot vertolkt en uit het herhaaldelijk applaus bleek, dat het gebcdene bij het publiek in de smaak viel. De voorzitter bracht aan het einde de leden der toneelvereniging hartelijk dank voor hun optreden en hoopte hen nog meerdere malen in Breskens te mo gen begroeten. Ook dankte hij directeur en muzikanten voor het verdienstelijk uitgevoerde concert, alsmede de aan wezigen voor hun opkomst. Het is wel jammer, dat de laatste ja ren de belangstelling voor de plaatse lijke uitvoeringen zo gering is. Biljarten. Zaterdag jl. vond alhier een vriend schappelijke biljartwedstrijd plaats tus sen A.B.C.-E.N.Z.K. Wegens een te ge ringe opkomst van E.N.Z.K., moesten veel spelers twee partijen spelen, maar nettemin speelde E.N.Z.K. toch een goe de wedstrijd. De heer Iz. Verduyn pres teerde het zelfs om zijn twee gespeelde wedstrijden in een overwinning om te zetten. A.B.C. kwam als overwinnaars uit het strijdperk. De uitslag was als volgt: 77. Caramboles: A.B.C. 520—E.N.Z.K. 4888. Provinciale veerboot ramde baggermolen. Dinsdagmorgen jJ. is de Provinciale veerboot „Prinses Irene" bij het binnen komen van de haven te Breskens, in aanvaring gekomen met de bagger molen. De opvarenden van de bagger molen, die juist benedendeks aan het koffiedrinken waren, renden dodelijk verschrikt naar boven. Een naast de baggermolen liggende bak werd losgeslagen, terwijl de molen zelf flink gehavend naar de handels haven moest worden gesleept voor repa ratie. IJzendijke Beroep aangenomen. Ds. C. van Evert, Herv. predikant al hier, heeft het beroep naar Oldemarkt aangenomen. Vismijn - Breskens Week van 9 t.e.m. 15 febr. 1964 69 kg. bot 852 kg. schar 122 kg. schol 81 kg. kabeljauw 592 kg. wijting 2 kg. zalm 67538 kg. sardljn 4194 kg. export garnalen 90 kg. binnenl. garnalen 33872 kg. haring 237594 kg. onverkochte sardljn Voetbal 4e klasse H. Uitslagen van zondag JJ. YersekeClinge 02; R.C.S.Bres kens 14; Lewed. BoysBiervliet 6- 4; IJzendijkeOostburg 32: Aardenburg Koewacht 13; SteenSluiskil 2—2. De stand is nu: Breskens 13 10 1 2 21 49—21 Sluiskil 12 9 2 1 20 37—10 IJzendijke 13 6 3 4 15 54—29 Koewacht 13 7 1 5 15 31—29 Biervliet 13 7 0 6 14 41—46 R.C.S. 12 5 3 4 13 24—27 Yerseke 13 4 4 5 12 34—31 Lewed. Boys 13 6 0 7 12 2430 Oostburg 13 3 3 7 9 2229 Clinge 11 3 2 6 8 21—20 Steen 13 3 2 8 8 20—45 Aardenburg 13 2 1 10 5 1959 Programma voor zondag a.s.: ClingeR.C.S.; BreskensLewed. Bcys; BiervlietIJzendijke; OostburgAar denburg KoewachtSteenSluiskil Yerseke. Na de goede uitslag van zondag j.l. geven wij Clinge in de thuiswedstrijd tegen R.C.S. de beste kansen. Breskens zal zich door Lewed. Boys wel niet laten verrassen. BiervlietIJzendijke kan een span nende wedstrijd worden en een gelijk spel zou ons niet verwonderen. Oostburg zal Aardenburg geen kans geven zich van de onderste plaats te verwijderen. Ook Koewacht zal alles in het werk stellen zich door Steen niet van de mooie plaats op de ranglijst te laten verdringen. Na de gedeeltelijke misstap van Sluis kil tegen Steen, zullen zij in de thuis wedstrijd tegen Yerseke wel de volle winst weten te behalen. Om 12.30 uur: Breskens 2Goes 3. Burgerlijke Stand GEMEENTE SCHOONDTJKE over de maand januari 1964 GEBOREN: 13, Pieternella Anna, d. van Pieter Anthonie Cornells en van Maria Pieternella de Reu: 28, Paul Prudent Madeleine, zn. van Joël Anthoine de Clerck en van Edith Alice de Badts; 31, Cornelia Maria, d. van Antheunis Izaak van Cadsand en van Adriana Janna de Feijter. HUWELIJKEN: 10, Joseph Daniël Izaak van Houte, 18 j., wonende te Groede en Elisabeth Maria Johanna Stuij, 16 j„ wonende te Schoondijke. OVERLEDEN: 8, Jozina Johanna van Bortel, 80 j., wanende te Schoondijke; 16, Hendrik Leendert Jannis Dees, 8 j., wonende te Schoondijke (overleden te Utrecht). INGEKOMEN: 10, Joseph D. I. v. Houte, van Groede naar W 115; 15, Dirk O. van Schaik, van Biervliet naar Lange Hee renstraat 39. VERTROKKEN9, Leonard van Loo, van Damstraat 1 naar Kapelle; 9, Cor nelia van Lare-Dierx, van Damstraat 1 naar Kapelle; 27, Cornelis Gidean Dreve en gezin, van W 7 naar Waterlandkerk je. PLANNEN Januari is verstreken, Februari - half voorbij, Dan fcjmt maart en ook april nog En daarna de maand van mei! Plannen hebben wij te over, En met Pasen gaan wij weg, Bij mooi weer - misschien naar Brussel Of - pick-nicken - langs de weg. 't Kan ook zijn dat Hemelvaartsdag Ons weer naar de bossen trekt, En met Pinkst'ren eens naar Spanje Want het nieuws is - uitgelekt! Daarna komen veertien dagen Voor velen - zomer - rust, Duizenden leven in tenten of in huisjes langs de kust! Plannen, plannen nog eens plannen, Heel het mensdom leeft daarop, Maar mag ik U vriend'lijk vragen: „Waart gij daar - waar ook Uw God Met zijn plannen - werd bespot?" „Heeft U ook met al Uw plannen Golgotha - op Uw program, Waar Hij - gruw'lijk werd doorstoken En Uw zonden - op Zich nam?" „Waart gij daar - in Uw vakantie Hield u halt bij - Golgotha, Is Uw hart vol - heil'ge - vreeze Voor Zijn plannen - van gena?"" „Waart gij daar, - om Hem te danken Die Uw plannen moog'lijk maakt, Die Zijn leven gaf voor allen, Uw vakantie - vrolijk - maakt?" Als het zo is, zingt dan luidde, En geniet van zee en land, Van de bergen en - ravijnen, Want dan zajt gij in - Zijn - hand. J. B. ONTSMET AL UW ZAAIZAAD. Langzamerhand nadert de tijd om aan het zaaiplan en het zaaien te denken. Vroeg gezaaid, betekent in het voorjaar meestal goed gezaaid en dikwijls geven de vroege zaaisels de hoogste opbrengst Vanzelfsprekend moeten bodem en omstandigheden geschikt zijn, wanneer dit het geval is, is voor sommige gewas sen zoals zomertarwe, gerst en haver vroeg zaaien geen bezwaar. Dat aan het zaaizaad en de keuze van het ras de grootste zorg besteed moet worden is wel bekend. Daarnaast wordt wel eens uit het oog verloren dat het beste zaad nog niet altijd de zekerheid biedt van een gezond gewas. Dikwijls kan het zaad worden aange tast door ziekten, waarvan de kiemspo- ren reeds op het zaad aanwezig zijn, ronder dat men dit met het blote oog kan bespeuren. De gevolgen blijven niet uit en een slechte opkomst met holle stand is het resultaat. Vooral die partijen zaaizaad welke in het afgelopen jaar d;or slecht oogst- weer zijn binnengehaald en dus in sterke mate door kiemschimmels zijn aangetast dienen te worden ontsmet. Maar dit geldt tevens voor gezond zaai zaad. Er mag geen enkele korrel de grond in die niet ontsmet is, de kosten zijn dermate gering, dat niemand hier risico mag nemen. Het is een groot voorrecht dat de Ne derlandse landbouwer een keus kan ma ken uit zeer betrouwbare ontsmettings middelen. Naast het oude bekende en nog veel gebruikte Germisan, kan men ook gebruik maken van de gecombineer de (insecticide) toepassing, deze geven een absolute bescherming tegen schim mels en insekten. Dit jaar moet weer alles in het werk worden gesteld, cm te komen tot een zo groot mogelijke oogst. Ontsmetten van het zaaizaad blijft hiervoor van het grootste belang. KERKDIENSTEN Zondag 23 febr. Ned. Herv. Kerk Aardenburg, 10.30 uur, Ds. Blom Biervliet, 10 uur, Ds. Evenhuis Breskens, 10 uur, Ds Spaans 4 uur, Ds Doornink, jeugddienst Cadiand, 10 uur, Ds Luuring Zendingscollccte Groede, 10 uur, Ds. Doornink Collecte A. C. D. Hoofdplaat, 10 uur, Eerw. Heer Begeer Nieuwvliet, io uur, Ds. Brezet Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen H. Doop 11.30 uur, kinderdienst Kei; a chement 10 uur, Eerw. Heer de Vries Schoondijke, 10 uur, Ds Brinkman S ,9 3^ uur, Ds Balk Zendingscollecte St. Anna ter Muiden, 11 uur. Ds. Balk St. Kruis, 9 uur, Ds Blom Waterl.1: k< rkje, 10 uur, D=. Bergsma IJzendijke, 10 uur, Ds, van Evert Zu d/ar.de, ic uur, Da de Neeling 9 uur, jeugdkapel Zendingscollecte H4A,R-AOSMETIKA Breskens Mercuriusstraat 24 Telef. 857 Dus tijd voor het nazien van Uw garderobe. Wij brengen het nieuwste in KOSTUUMS, SPORTCOLBERTS en PANTALONS Ook in overhemden, dassen, sokken, de nieuwste creaties Breskens, teletoon 768 Groede, telefoon 410 Naast de unieke iapijlSOOrlen (door heren fabrikanten uitgeprobeerd) lanceren we uitstekende gordijnstoffen (kleur-wasecht uitstekend genaaid) EEN GEDEGEN ONDERGRONDACHTERGROND voor onze bankgarniluren eetkamers slaapkamers (welke dikwijls met de bekende „kop en schouders" uitsteken) Voor de practische wetwoning bieden we Zie étalage, en „kom aan de weet" bij vakmensen Geref. Kerk, Breskens ic en 3 u r, Ds. de Boer, Zaamslag Vrij Evang. Gemeente Breskeiü, 10 uur, Ds. van der Molen 6 uur, Ds. Praas Cadzand, 9 uur, Ds. Praas Retranchement, 2.30 ur, Ds van der Molen Nieuwvliet, 10.30 uur, Ds. Praas Evang. Luth. Gemeente Groede, 9 30 uur, Ds. Theunissen, Middelburg R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 23 febr. 2e zondag van de Vasten H. Mi» om 8 uur. Hoogmis om 10 uur. Lof om 14.it> uur. Caritas collecte In de week H. Mis om 3 uur Woensdag, Avondmis om 19 uur. Zaterdag Lof met Kruisweg om 19 uur. voor kleding naar maat is weer voorhanden. chique, moderne en elegante stoffen Breskens Telefoon 768 Zondagsdienst dierenartsen W. van Veen, tel 01170 - 2693, Oostburg ROUWBRIEVEN Fa. SMOOR DE HULSTER, Breskens Voor een naar Breskens Oostburg telef. (01172) 617 telef. (01170) 2129 Groede, telef. (01171) 258 Diverse merken en prijzen. Ffc. SMOOR DE HULSTER, Breskens Zondagsdienst doktoren. (Van 's zaterdagsmiddags 12 uur t.e.m. 's maandagsmorgens 8 uur) Breskens, Groede, Schoondijke: Dr. Jansen, Groede, tel. 01171 - 366. Oostburg-Aardenburg-Eede Dr. Loose, Oostburg, tel. 01170-2121 Cadzand, R'ment, Sluis, Zuldzande Dr. Beck, Zuidzande, tel. (01170) 24 24

De Schakel | 1964 | | pagina 3