firma SMOOR DE Var? r Land- en Tuinbouw HET ONMOGELIJKE HUWELIJK de jchakel ALG. NIEUWS BLAD ALG. NIEUWS BLAD VOOR WEST ZEEUWS-VLAANDEREN DRUKKERS-UITGEVERS: F" SMOOR DE HULSTER - DORPSSTRAAT 10 - BRESKENS - TEL, 18e Jaargang Nr. 956 Vrijdag 24 januari 1964 Verschijnt iedere vrijdag Abonnementsprijs f 1,50 p. kw.; franco p. post f 1,90 Prijs der advertenties 12 ct. per m.m.; bij abonn. korting Advertenties m. brieven onder nr. of bij ons te bevragen 12 ct. extra Telefoon (01172) 429 INGEZONDEN Jeugd en vreugd en liefde, kind zijn drie korte lentedagen; ach, ze vlieden ,hoe wij klagen Daarom wees wijs en geniet ze ge zwind! OOOOOO— U heeft dezer dagen een foldertje In de bus kunnen vinden met de mede deling dat U bezoek kunt verwachten om een bijdrage voor noodzakelijk on derhoud aan „DE UITKOMST Wij hebben U reeds gemeld, dat het plafond gratis is geverfd, maar het zal U duidelijk zijn, dat dit zo niet kan doorgaan. Nu het plafond gratis is geverfd, ste ken de muren droevig af. Het buiten- verfwerk heeft noodzakelijk een verfje nodig en langer wachten kost alleen maar meer geld. Een vierde deel van de vloer is ver nieuwd en hoewel dit nog niet had mo gen plaatsvinden in zo'n nieuw gebouw, heeft het toch een dikke f 1000,ge kost. Wij hebben alle mogelijkheden be sproken en overwogen en zagen alleen in een kollekte een onmiddellijke uit komst. Wij hebben niet het plan U meerdere malen met 'n dergelijke kol lekte lastig te vallen, maar hebben toch voor éénmaal onze hoop op Uw mede werking gevestigd. Daarom verzoeken wij u te willen be denken, dat het in goede staat houden van het gebouw én de jeugd én de ouden van dagen ten goede komt. Twee groepen uit de samenleving die zelf moeilijk in staat geacht kunnen worden iets voor hun gebouw te kunnen doen. Daarom zijn wij zo vrij U te vra gen te geven wat de ontspanning van deze beide groepen u waard is. U meneer de Redakteur, onze dank voor de reeds zo vele malen bereidwillig afgestane ruimte. Hij redeneert niet, hij die geeft! Die redeneert, die geeft niet, of hij doet zo 't één als 't ander verkeerd. Het bestuur van „DE UITKOMST". Keuze in de bemesting. De laatste tijd neemt het gebruik van mengstoffen toe. Dit is begrijpelijk, want zij geven bij het transport en ook bij de uitstrooi een zekere arbeidsbe sparing. Deze faktor speelt in de heden daagse landbouw wel 'n rol van bete kenis. Er zijn echter andere belangrijke be weegredenen, waardoor men toch de voorkeur dient te geven aan de enkel voudige meststoffen. Allereerst blijken de enkelvoudige meststoffen per ha. veelal goedkoper uit te komen dan de mengmeststoffen. Dit prijsverschil kan aanzienlijk zijn, het geen afhangt van het te verbouwen ge was. Verder worden bij gebruik van mest FEUILLETON Een Groningse familieroman door Henk van Heeswijk. Bep hervatte haar wandeling door het kantoor. „Gelukkig. Ik ben toch zo'n flapuit. Nou, ik mocht Tonnie niet, hoor. Hij deed net, of ik nog maar een kind was. De eerste keer zei hij tegen me: „Zo, zusje. „Je bent toch Riet's-zusje' Ze kwam naar het bureau, steunde er met haar handen op en keek hem door dringend aan. „Ik ben haar zuster, zwa ger Arie. Zeventien jaar ben ik, wil je daaraan denken? Moeder zegt altijd: te groot voor servet en te klein voor tafellaken, maar dat zullen alle moeders wel tegen hun 16- en 17-jarige dochters zeggen, "erond- derstel ik. Moeders kunnen gewoon niet zien, dat hun dochters eens een keer groot worden. Als je hun zin deed, bleef je altijd het kleine meisje. Weet je hoe lang ik ben?" Ze ging rechtop staan. Bijna één meter vijf en zestig Onze lerares Engels zegt, dat ik teveel schop pen onder m'n achterwerk gehad heb en daarom zo lang ben". „Hoe zeg je dat in het Engels?" Ze bleef met een ruk staan. „In het Engels?" herhaalde ze en dacht na. stoffen belangrijke hoeveelheden kalk uit de grond onttrokken. Een meststof als slakkenmeel kan daarentegen door zijn kalkgehalte flink helpen om de pH van de grond op peil te houden en ook kalksalpeter kan daartoe bijdragen. Ook is met enkelvoudige meststoffen de voorziening van verschillende plan- tenvoedende stoffen beter gewaarborgd. Zo heeft het natrium uit chili en uit de laag procentage kalizouten voor bieten een betekenis. Ook brengen de enkel voudige meststoffen meer sporenele menten in de grond. Het overstappen op mengstoffen kan dus wel mogelijk zijn, waar de grond ten aanzien van kalk, magnesium en spo renelementen in een uitstekende vrucht baarheidstoestand verkeert. Is dit niet het geval, dan is het beter om zich aan de enkelvoudige meststoffen te houden. Vismijn - Breskens Week van 12 t.e.m. IS jan. 1964 409 kg. 2391 kg. 106 kg. 209 kg. 84 kg. 1404 kg. 230120 kg. 163910 kg. 59756 kg. 4905 kg. 189 kg. bot schar schol kabeljauw wijting sardijn onverkochte sardijn haring onverkochte haring export garnalen binnenl. garnalen KIJKERS en LUISTERAARS Op 1 januari jl. waren bij de Dienst Luister en kijkgelden 1.574.395 televi sietoestellen aangegeven tegen 1.552.876 op 1 december jl. (t.m. 20 januari 1.601.344). Er waren op 1 januari 2.637236 geregi streerde radio-ontvangtoestellen te gen 2.640.692 op 1 december j.l. Het aantal aansluitingen op de Draadomroep bedroeg op 1 januari 460.071 tegen 460.681 op 1 december jl. Plaatselijk Nieuws Breskens Biljartwedstrijd A.B.C. uit Breskens speelde zijn uit wedstrijd tegen K.O.T. uit Sluis. A.B.C.dat acht van zijn goede krachten moest missen wegens ziekte en werkzaamheden, moest het opne men tegen het voltallige Sluis, maar wist desondanks toch te winnen door de goede conditie der spelers. De heer C. Erasmus zowel als de heer E. Seuss speelden een zeer goede partij. Ook de heer Smoor kan op een goede wedstrijd terugzien. Na afloop dankten beide voorzitters voor de sportieve wedstrijd en kreeg A.B.C. nog een mooi aandenken mee naar huis te nemen. De uitslag was als „O eh too many kicks on your derrière geloof ik". Hij schoot in een lach. „Houd op, Bep, het lijkt nergens naar". „O, nee. Nou, mij een zorg. Ik vind toch niet zoveel aan Engels. Bovendien heeft de baas gezegd, dat Duits voor ons nu veel belangrijker is dan Engels. Ze verdenken hem ervan, dat hij ook van de club is". „Bemoei je er maar niet mee, Bep, dat is het verstandigste." „O, nee, maar ik kan toch niet hel pen, dat ik Duits makkelijker leer dan Engels? Zeg, Arie „Ja?" „Het zal weer wel een idiote vraag zijn maar zo ben ik nu eenmaal. Waar om trouwen jullie eigenlijk al zo spoedig? Waarom gaan jullie je eerst niet een poosje verloven? Dat is toch veel leu ker?" Arie zocht zorgvuldig naar zijn woor den. Hij speelde met zijn vulpen en keek naar buiten, „Onder normale om standigheden zouden we dat ook wel ge daan hebben, zie je. Maar omdat het nu oorlog is alles gaat schaars wor den meubelen en zo en kleding vandaar, dat we besloten maar niet te lang meer te wachten. Riet vond het opperbest en je ouders hadden ook geen bezwaar." „Nou, eergisteren toen je er was, ging paps aardig te keer. Wat dacht je, dat Verkrijgbaar bij BRESKENS Schetsenbundel van L. BOOTSGEZEL Prijs f 3,90 Franco per post f 4,20 na ontvangst van post wissel of storting op giro nr. 358296. volgt: K.O.T. 61/2—A.B.C. 9Va. Schoondijke Forumavond. Door de afdeling Schoondijke van de P.v.d.A. en het N.V.V. zal op woensdag 29 jan. in zaal Zeegers een forumavond gehouden worden. Men is van mening dat een ieder wel vragen heeft op het gebied van loon- en prijspolitiek, bejaardenzorg, algemene bij stand wet, woningbouw en andere pro blemen. In het forum hebben zitting dhr. C. Hoek, districtsbestuurder van de P.v.d.A. mej. M. Bos, maatschappelijk werkster, dhr. J. Vergouwe, Gewestelijk bestuur der en dhr. P. W. Toesseint, wethouder van de gemeente Schoondijke. Waterlandkerkje Uitvoering De leerlingen van de hoogste klas sen van de o.l.-school, alhier zullen ook dit jaar weer een uitvoering ver zorgen. Ouders en andere belangstellenden kunnen op die manier hun kinderen eens zien onder andere omstandig heden. Ditmaal komen ze voor het voetlicht met de kinderoperette „Zon nekind". De uitvoering vindt plaats in het Dorpshuis op zaterdag 25 januari a.s. wij het boven niet gehoord hebben? Paps moest je zeker in het begin niet erg hè? Hij had er altijd op gerekend, dat Tormy van Hilst onze Riet zou weg halen. Hij had het vroeger altijd over „deze veelbelovende jongeman". En Bep imiteerde haar vader zo kostelijk, dat Arie het uitproestte. „Tja, Riet had achteraf toch liever mij, zie je?" Ze keek hem een poosje aan en hij knikte. „Ik kan het me begrijpen. Jij bent veel knapper dan Tonnie en ook niet verwaand. Tonnie verbeeldde zich heel wat. Meneer was ambtenaar op het ministerie in Den Haag, deze veelbelo vende jongeman. Hij was alleen maar gierig inplaats van veel te beloven. Een ijsje kon er niet eens af. En als ik te dicht in hun buurt kwam, zei hij Ga jij maar spelen zusje". Dan kon ik hem wel opvreten". „Maar Bep, nu ben je helemaal geen dame van goede komaf". „Begin jij nu ook al? Gek hè? Als hij bij ons was, kreeg ik altijd animale nei gingen". „Wat Voor neigingen?" „Dan werd ik bloeddorstig. Zou ik hem wel kunnen krabben". „Ben jij zo'n katje?" Ze knikte gedecideerd. „Reken maar. Ik heb een aartje naar m'n vaartje. Ik kan ook bulderen". En ze imiteerde met zware stem: „Wat is dat hier voor een Oostburg Benoemingen bij Het Vrije van Sluis". Bij het Waterschap „Het Vrije van Sluis" te Oostburg zijn met ingang van 1 jan. 1964 de volgende ambtenaren be vorderd A. administratieve dienst: de heer J. Traas te Oostburg, van hoofdcommies tot hoofdcommies A. B. Technische dienst: de heer A. de Graag te Oostburg, van technisch-hoofd- ambtenaar le klas tot waterbouwkun dige; de heren M. P. Blok, Cadzand, P. A. Brakman, Aardenburg, P. de Vuijst. Groede en F. A. de Smit, Biervliet, van districts-technisch-ambtenaar tot tech- nisch-hoofdambtenaarde heer J. A. J. Boekhout te Breskens, van technisch- ambtenaar tot technisch-ambtenaar le klas. Raadsvergadering. De Raad der gemeente Oostburg kwam woensdagavond in openbare vergade ring bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester J. L. van Leeuwen. Na opening van de vergadering sprak de voorzitter zijn Nieuwjaarsrede uit, waarin hij bepaalde zaken die het ge meentelijk leven in min of meerdere mate raakten, nog eens onder de aan dacht bracht. Zo wees spreker op de zeer moeilijke winterperiode bij de aanvang van het jaar 1963 en memoreerde de huishouden? Kwart vbor één en dan nog niet eens de tafel gedekt? Kan er dan nooit eens rekening gehouden wor- dn met mijn diensturen?" Arie zat te schudden van het lachen. „Houd op, malle meid Ze keek hem nadenkend aan. „Jij hebt tenminste gevoel voor humor. Als ik vader imiteerde in Tonnie's bijzijn, werd hij kwaad en sprak er schande van. Dan zei die kwal: „Jij moet eens een flink pak slaag hebben, zusje". En ik veronderstelde, dat hij hetzelf met liefde zou toedienen. Ik geloof dat ik me doodgevochten had, als-ie het had geprobeerd". „Heb jij wel eens gehoord van een „enfant terrible"?" Ze knikte langzaam enkele malen „Allicht. Ik heb ook Frans. Natuurlijk ben ik thuis het verschrikkelijkste kind, dat er te pas en te onpas alles uit flapt. Wat doe je er aan. Zo ben ik nu eenmaal. Daar zul je aan miceten wen nen, Zwager, Arie". Hij knikte geamuseerd. „Dat zal wel loslopen, Bep. Als je het maar niet te gek maakt, hè?" „Dan zeg je het maar, hoor. Ik geloof, dat ik het van jou wel zal aannemen Zeg, mag ik een heel gekke vraag stel len?" „Vooruit omdat jij het bent. Het zal wat wezen. Ze kwam voor zijn bureau staan en keek

De Schakel | 1964 | | pagina 1