10 attractieve kamers 8 courante kamers DU FOSSE Vanaf 16 januarigrote balans-opruiming groie sloop t 960- BLEU's kledingmagazijn - Spuiplein - BRESKENS Land- en Tuinbouw huishoudelijke inboedelgoederen van vier woningen. Balans- opruiming Enkele spotkoopjes A. DE WITTE-DOCO BALANs-opruimmg zie de koopjes in de etalage] Modehuis LE BLEU BRESKENS Halve prijzen Halve prijzen 25 pCt. korting Koopjes VOOR HEREN Winterjassen Poplin jassen Overhemden Weekenders Pyama's, maat 48 en 50 Shawls VOOR JONGENS Wintercoats Terlenka pantalons Truien Pyama's Winterjassen Gabardine jassen Poplin jassen Jongensbroeken „Hazewind" jacks Weekenders Zelfbindersfo,59enf 0,89 Sokken, kleine maat f 1,89 Petten, wol en leer f 3,89 Wollen vesten f 19,75 Jongenstruien f 7,95 Jongenscoats f 17,50 Flanellen en poplin jongenshemden 20 pCt. korting Geen korting op werkkleding, marinetruien en broeken Een blik in de heel goed verzorgde en overzichtelijke prijscourant van de N.V. Zaadhandel en boomkwekerijen Wed. P. de Jongh uit Goes doet de vooruitstre vendheid van deze firma wel goed uit komen. Talloos zijn de eigen selecties o.a. stamslabonen, stokslabonen stam- snijbcnen, tuinbonen, doperwten, enz., waarvan de namen en de soort be schermd zijn of die aangemeld zijn bij de raad voor het Kwekersrecht. In broeikomkommers, spinazie en uien heeft genoemde firma een nieuw se- lektle-ras ontwikkeld. Het oud-Hol lands kruiden tuint je komt de laatste jaren meer in de belangstelling t-1 staan- Veelal heeft men echter moeite met het heel fijne kruidenzaad. De N.V. Wed. de Jongh heeft er iets op gevonden en le vert een z.g. kruidenmatje bestaande uit vijf kruidensoorten gezaaid tussen vloeipapier. Het matje uitrollen, grond er over dun laagje) en het kruiden tuintje kan zich ontwikkelen. Hier geen uit spoelen of uitpikken van het zaad door de vogels. Bedenk dus bij Uw zaadbe stelling, dat goed zaad een goede oogst betekent. Meer suikerbieten verbouwen met minder arbeidskosten. Nu voor dit jaar een aanmerkelijk hogere bietenprijs vastgesteld wordt, bestaat er alle reden om meer suiker bieten te verbouwen. Om de kosten tot een minimum te be perken en de schaarse arbeidskrachten op een zo gunstig mogelijk tijdstip te kunnen inzetten, is er sedert enkele ja ren de mogelijkheid om gezeefd en be werkt zaad, het zgn. precisiezaad, te ge bruiken. Dit zaad ligt tussen enge grootte- grenzen en heeft een goede kiemkracht met een gegarandeerde hoge eenkiemig- heid. Het dient echter met gróte zorgvuldig heid gezaaid te worden, om te voorko men, dat teleurstellingeft de oogst in ge vaar brengen, waardoor het doel van besparing op de arbeidskosten niet be reikt wordt. In de afgelopen jaren is de uitzaai van dit zaadtype sterk toegenomen; bij een juiste toepasing van zaad en machine kunnen de teeltkosten belangrijk ver laagd worden. Gewaarschuwd dient te worden tegen het -aaien van te weinig zaad en een ondeskundig gebruik van de precisie- zaaimachine, terwijl nauw overleg tus sen verbouwer en loonzaaier zeer ge wenst is. Uit proeven is gebleken, dat bij een per ha. een optimaalaantal kiemende zaai-afstand in de rij van 5 tot 6 kg. per ha. een optimaal aantal kiemende zaden geeft, waardoor het oogstrisico het kleinst en de kosten- en tijdsbespa ring bij de voorjaarsarbeid het grootst is. Het beproefde ras was Klein Wanz- leben Polybeta, dat in 1963 ongeveer 43 pet. van het areaal innam; dit ras heeft naast zijn hoog productievermogen nog een gunstige eigenschap: het gehalte aan kalium en natrium is zeer laag, waardoor de sapzuiverheid zeer hoog is, zodat dit ras goed past in de moderne bietenteelt, waarbij immers in de toe komst naar gehalte en ook naar kwali teit van de geleverde bieten betaald zal worden. KERKDIENSTEN Zondag 19 jan. Ned. Herv. Kerk Aardenburg, 10.30 uur, Ds. Doornink Biervliet, 11 uur, Ds. Evenhuis Breskens, 10 uur, Ds. Spaans Huwelijksinzegening Coiiecte Bijuelgenootschap Cadzand, 10 uur, Ds Luuring Voorb. H. Avondmaal Groede, 9.30 uur, Ds. Evenhuis Collecte kerkeraadsfonds Hoofdplaat, 10 uur, Eerw. Heer Begeer H Avondmaal Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Brezet Collecte zondagsschool Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen 11.30 uur, kinderdienst Ivctraiichenient 10 uur, Eerw. Heer de Vries Schoondijke, 10 uur, Ds. Brinkman s» 9 3° uur» Balk Collecte P. I T. St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Balk Collecte P. I T. St Kruis, 9 uui, Ds. Loornink Wateilandkcrkje, icuur, Ds. Bergsma Collecte noodl kerken en personen IJzcndijke, 10 uur, Ds. van Evert Zuidzaiicte, 11 uur, Ds. Luur ng en Da. de Neeling, H Doop Collecte Bijbelgenootschap 9 uur, jeugdkapel Geref. Kerk, Breskens Io en 3 u r, Ds. Streefkerk, Veere H Avondmaal Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uui, Ds Praas 6 uur, Ds v. d. Molen Retranchement, 2.30 ur, Ds. Praas Cadzand, 9 uur, Ds. van der Molen Nieuwvliet, 10.30 uur. Ds. van der Molen Evang. Luth. Gemeente Groede, 9.30 uur, Ds.Theunissen, Middelburg R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 19 jan. 2e Zondag na Drie Koningen H Mis om 8 uur. Hoogmis om 10 uur. Lof om 14,30 uur. In de week H. Mis om 8 uur Woensdag avondmis om 19 uur. Zaterdagavond, Lof om 19 uur Deze week internationale bidweek voor de eenheid van de Christelijke kerken. Notaris A. H, M. VAN DEN HOEK te Groede zal ten verzoeke van de heer Jacob Vergouwe, Narcisstraat 13 te Breskens, op zaterdag 1 februari a.s des namiddags om 13 uur, ten huize van de heer Vergouwe, overgaan tot de openbare verkoop van Bezichtiging op de koopdag vanaf 11 uur. Betaling A contant. Te koop Plm. 15 deuren, kepers, balken, latten, planken in lengten van 2 t.e.m. 6 meter. IJzeren balken van 4,5 tot 5 meter en grote en kleine ramen. J. DE KOENE Pr. Bernhardstraat 17 - Schoondijke. Telefoon (01173) 279 Ook 10 pCt. korting op alle goederen, uitgezonderd bedrijfskleding en merk artikelen. Het adres voor prima bedrijfskle ding, merkondergoed en dekens dorpsstraat 128 Breskens Dorpsstraat 21 BRESKENS Gedurende deze ruimingsperiode met een voordeel van 5 pCt. met extra voordeel 10 pCt. Als klap op de vuurpijl deze KOPPELVERKOOP i BANKGARNITUUR (3-delig) EETKAMER (6-delig) STALEN SLAAPKAMER (4-delig) voor aanlokkelijke prijs ook apart leverbaar Niet geëtaleerd, vrij zicht binnen bij ROUWBRIEVEN Fa. SMOOR DE HULSTER. Breskem Zondagsdienst doktoren. (Van 's zaterdagsmiddags 12 uur t.e.m. 's maandagsmorgens 8 uur) Breskens, Groede, Schoondijke Dr. Jansen, Groede, tel. 01171 - 386. Cadzand-Retranchement-Sluis- Zuidzande Dr. Bom, Cadzand. tel. 01179-366 Oostburg-Aardenburg-Eede Dr. Rijk, Aardenburg, tel. 01177-466 Zondagsdienst dierenartsen W. Kapsenberg, Sluis. tel. (01178 225

De Schakel | 1964 | | pagina 3