Balans-opruiming Van de Casieel Zn. DORPSSTRAAT 14 - iel. 415 Fa. H. F. J. SLUITER 6 januari Enkele dagen spoikoopjes Van Haneghem's lllll|l[llit! Speciaalzaak Radio en TV Breskens Donderdag 16 januari a.s. om 9 uur HAAST U De mooiste koopjes zijn er het eerst uit Dorpsstraat 4 - telefoon 847 - Breskens RESTANTEN 30-50 pCt. korting PEDRO DE CANDIA Biervliet Raadsvergadering Tijdens de raadsvergadering, welke onder voorzitterschap van burgemeester A. P. Kcstense ten gemeente huize ge houden werd, besloot de raad op voor stel van B. en W. mede te werken aan de totstandkoming van de ontsluitingsweg voor Noord-Oostelijk West-Z. Vlaan deren, waarin de gemeente Hoofdplaat en de wijk Driewegen is gelegen. Deze weg, waarvoor reeds enige tientallen jaren plannen bestaan, zal vanaf de Weststjaat via de Kleine en Grote Zou- tedijk en de Plattedijk lopen naar de Nieuwelandse molen. Inclusief de grond aankopen en de voorbereidingskosten is de aanleg geraamd op f 330.000,Als zijnde een tertiaire verbinding dienen de gemeenten 33 pet of f 115.500,bij te dragen. Na overleg met G.S. is er een verdeling uit de bus gekomen, die door beide gemeenten, Biervliet en Hoofd plaat, hoewel deze nog zwaar weegt, te accepteren is n.l. van Hoofdplaat een een bijdrage van f 35000,en van Biervliet een bijdrage van f 45.000, waarbij de Provincie Zeeland onder voorbehoud van goedkeuring door Prov. Staten het resterende, zijnde f 250.000, voor haar rekening zal nemen. Het on derhoud en beheer valt toe aan de ge meente Biervliet. Zonder hoofdelijke stemming verleende de raad van Bier vliet het voorgestelde bedrag f 45000, en accepteerde het beheer en onderhoud Van de Cultuur Technische Dienst is bericht ingekomen, dat de subsidie in het tweede gedeelte van het wegvak Nieuwelandse Molen-Oude Tol wegens de meerdere kosten voor een zwaardere wegfundering met f 4300,is verhoogd en is verhoogd tot f 24.300, De raad verklaarde zich in principe bereid mede te werken aan de totstand koming van modernisering en vernieu wing van de inrichting van de R.-K. Bij zondere kleuterschool, dit op grond van art. 50 der wet op het kleuteronderwijs. In dit verband werden aangevraagd de aanleg van een zandbak, aanbrengen van linoleumvloerbedekking, Luxaflex zonwering, aanschaffing meubilair, in richting van een keukenhoek en een poppenhoek, aanschaffing van muziek- en gymnastiekmateriaal, waarbij een totaalbedrag van f 7.430,45 is betrokken. Door de raad werd de instandhouding van de o.l. school te Driewegen gevor derd voor de jaren 1964, 1965 en 1966. Dit besluit is nodig omdat anders gezien het te geringe leerlingental de school automatisch opgeheven zou worden. Het gemiddelde leerlingental was over 1961 31 een derde, over 1962 26 een derde en over 1963 21 twee derde. Het is voor de komende jaren te verwachten dat deze dalende lijn zich zal voortzetten. Aan de heer A. Termont werd achter zijn pakhuis aan de z.g. Oude Wissel (het einde van de Gentsestraat) een perceel grond verkocht voor de uitbrei ding van zijn graanpakhuis. Deze grond in totaal 375 m.2 bestaat uit een perceel erfpacht en een perceel pacht, waarvan de heer A. de Smet heeft verklaard ten behoeve van de heer Termont afstand te doen. Voor het erfpachtsgedeelte be paalde de raad de verkoopprijs f 2,per m2 en voor het pachtgedeelte op f 2,50 per m2 De werkelijke uitgaven voor het openbaar lager onderwijs over 1964 werden vastgesteld op totaal f 5.028,46 derhalve een bedrag van f 60,59 per leerling. In het algemeen bestuur van de Stich ting Beschuttende Werkplaats West Z. Vlaanderen werd burgemeester Kostense als gemeentelijk vertegenwoordiger her benoemd, ingaande 1 januari 1964 Weth. A. Dijk werd aangewezen als plaats vervangend vertegenwoordiger. Besloten werd, ten behoeve van de openbare verlichting in het uitbrei dingsplan West voorlopig 5 lichtmasten te plaatsen, waarvan de kosten f 395, per mast bedragen. Tevens zal een licht mast geplaatst worden bij het complex bejaardenwoningen aan de Tuinstraat. De begroting 1963 werd gewijzigd. De post voor onvoorzien werd hierdoor met f 5.038,74 verlaagd en gebracht op f 11.792,36. Waterlandkerkje Raadsvergadering De raad van Waterlandkerkje kwam in vergadering bijeen. Bij de ingekomen stukken is er een schrijven omtrent scholieren-ongevallenverzekering. Deze aangelegenheid zal nader bekeken wor den in een vergadering van de ouder commissie van de o.l.school. Om princi piële redenen van sommige ouders zal er eventueel geen collectieve verzeke ring gesloten worden, maar die gelegen heid aan de ouders afzonderlijk over te laten. Blijkens besluit van de minister van Financiën ontvangt de gemeente over 1963 geen belasting uitkering uit het gemeentefonds, omdat 't belasting- peil van de gemeente hoger ligt dan het landelijk gemiddelde. De Stichting voor openbaar kleuter onderwijs in de gemeente heeft sedert 1952 een lokaal van de openbare lagere school in gebruik. In de jaren 1956 tot en met 1962 zijn door de gemeente in vesteringen gedaan van ruim f 8600, voor o.a. inrichting speelterrein en aan schaffing van ontwikkelingsmateriaal. De kleuteronderwijswet voorziet niet in de teruggave door het Rijk van die bedragen, daarom moet een en ander teruggevonden worden door huurver hoging, welke ten laste van het Rijk komt. In verband daarmede wordt be sloten de jaarlijkse huur voor gebruik van lokaal en overige benodigheden te verhogen van f 900,op f 1250, Er is een verzoek binnen gekomen van de plaatselijke afdeling van het Groene Kruis om verhoging van de subsidie. Tot nu toe bedraagt die f 2,50 per lid per jaar. Burgemeester en wethouders stellen voor om dit bedrag te verhogen tot f 4,Deze verhoging zal ook gelden voor het in de gemeente werkzame Wit- Gele Kruis. Als inleiding bij de behandeling van de begroting dienst 1964 zegt de voorz. dat deze sluitend is moeten gemaakt worden met een bijdrage van f 3700, uit de saldi-reserve. Er is een post voor onvoorziene uit gaven van f 2350,waaronder een be drag ad. f 1350,voor het opvangen van weddeverhogingen. De begroting is reëel opgemaakt, maar er zijn geen nieuwe investeringen voor 1964 in op genomen. Dat zal zo mogelijk naderhand gebeu ren. De gewone dienst toont de volgen de cijfers: gewone dienst: inkomsten en uitgaven: f 229.885,72; kapitaaldienst: inkomsten: f 426.435,36 en uitgaven f 38.424,15. Zonder hoofdelijke stem ming aldus vastgesteld. De voorzitter zegt, dat er in de begro ting dienst 1964 is geraamd moeten wor den een verhoogd bedrag wegens op brengst van de straatbelasting. Naar aanleiding daarvan stellen Burgemees ter en wethouders voor om het percen tage van de heffing in de straatbelas ting met ingang van 1 januari 1964 te verhogen en te brengen, voor wat be treft gebouwd van 6 pet. op 10 pet. en Voor het ongebouwd van 3 op 5 pet. Dat zal voor de gemeente een meerdere op brengst betekenen van bijna f 1400, Zonder hoofdelijke stemming wordt daartoe besloten. Het bedrag per leerling voor 1964 be doeld in artikel 55 bis der L.O.-wet 1920 wordt vastgesteld op f 18,11. De begroting van de dienst 1963 wordt gewijzigd wat de gewone dienst betreft. Bij de rondvraag wordt er op gewezen, dat er oin de plaatselijke politieverorde ning een bepaling is opgenomen, krach tens welke de inwoners verplicht zijn hun stoepen voor hun woningen van sneeuw te ontdoen. Er zal daaromtrent bericht aan de inwoners worden gege ven. Aan het einde van de vergadering dankte de heer C. de Nood, als langst zitting hebbende raadslid, mede namens de overige raasleden de burgemeester, de wethouders en de gemeentesecreta ris voor de wijze van behandelen en op maken van de begroting dienst 1964. Hij dankte ook voor het gevoerde beleid in 1963. Hij hoopt dat ook 1964 gunstig voor de gemeente zal zijn en wijst daar bij op het goede verzorgingspeil. Naar aanleiding van het feit dat dit de laatste raadsvergadering is, geeft de voorz., burgemeester M. J. Verbrugge, een beschouwing over de algemene toe stand en die van de gemeente in het bijzonder. Hij bracht daarbij naar voren dat we in een tijd van hoogconjuctuur leven, die de materiële belangen wat al te veel op de voorgrond deed treden. Als winstpunt in deze tijd zag de spreker in deze tijd de merkbare vooruit gang in verdraagzaamheid van de ge loofsovertuigingen. Spreker memoreerde ook de tragische dood van president Kennedy en het feit, dat we dit jaar het 150-jarig Koninkrijk vierden. Over de gemeente kunnen we tevreden zijn, aldus spreker, gezien in het licht van de mogelijkheden. Zo kon men zich een jaar geleden nog niet voorstellen, dat de Weststraat er zo verbeterd zou uitzien. Met de beste wensen voor de raads leden en hun gezin, sluit de voorzitter de vergadering. is met ingang van verplaatst van ORANJEPLEIN 1 naar start onze Damesmantels, zo - 50 pCt. korting Damesjaponnen en -pakjes, 10 - 50 pCt. korting Regenmantels, vanaf 10 pCt. korting Meisjes- en kindermanteis, zie étalage, vanaf f 15, Jongens- en meisjes Anoraks, 10 pCt. korting Dames- en kinderrokjes, 10 pCt. korting Terlenka kinderjurkjes tn -pakjes, 10 pCt. korting Nu reeds vele koopjes Zie étalage Vanaf vrijdag 10 januari WiNKEL voortaan gesloten op dondei dagmiddag inplaats van dinsdag. Dorpsstraat BRESKENS EA/ ALS 7>E ZAAL TO. KE/HHOO&TE VOL GI /H HA A/ HET HAAST H/ET GELOVEAJ, JL/AAJ.

De Schakel | 1964 | | pagina 4