Balans-opruiming Sieeds vlug de was aan kant! Firma Schippers Naula Spaaraktie emmertjes Persil-produkten Voor Uw rijlessen naar Rijschool „Succes". Uw Rijbewijs verlengen aan hetzelfde adres 1 CENTRIFUGE costuums, colberts, overhemden, enz., met 25 tot 40 pCt. korting J. SCHRIER, herenkleding, BRESKENS hei woonhuis tot slot nog driemaal herhaald worden. Inmiddels zijn deze laatste drie opvoe ringen alweer geheel volgeboekt. Het is een unicum voor Z.-Vlaanderen dat voor een dergelijk spel zoveel be langstelling bestaat, dat het elfmaal opgevoerd moet worden, waarbij nog niet aan de overgrote belangstelling is voldaan. Het ligt in de bedoeling binnenkort een fotoboek uit te geven, waarin op sublieme wijze een 40-tal spelopnamen worden weergegeven. Biervliet Vervolg raadsvergadering, (zie eerst pagina 4.) Met betrekking tot het onderwijs sprak de heer Claeijs er zijn waardering over uit, dat het bedrag per leerling tot het landelijke gemiddelde is opgetrok ken. Hij vrceg inlichtingen over de reali sering van de bouw voor de nieuwe R.K. bijzondere lagere school. Voorz. deelde mede, dat dit afhankelijk is van het plaatsen op de urgentielijst, wat tot nu toe niet is geschied. Met betrekking tot het beheerschap „Braakman" zei de heer Claeijs, het vreemd te vinden, dat waar als motief van het voorstel tot samenvoeging van gemeenten is gebruikt, het creëren van grotere en daardoor levenskrachtige concentraties, G.S. nog steeds het besluit van de gemeente Temeuzen om tot het beheerschap Braakman als deelgenoot toe te treden, niet heeft goedgekeurd. De heer Claeijs noemde dit in strijd met genoemd motief. Daar waar concentra tie mogelijk is en vrijwillig wordt ge zocht wordt het volkomen genegeerd. Met het spook van samenvoeging op achtergrond achtte de heer Claeijs het strikt nodig het verzorgingspeil van de gemeente op te voeren zover de middelen het toelaten, want mocht het tot sa menvoeging komen, dan zullen Bier- vlietse belangen in de verdrukking ko men, laten we daarom nog aanpakken wat we nu zelf nog kunnen. Voorz. gaf een uiteenzetting van de kapitaalswer- ken en uitgaven, die op het programma staan, n.l. een post van f 10.000,voor de aanschaffing van materiaal voor de dienst openbare werken, o.a. grasmaai- machine, heggeschaar (elektrisch) en materieel voor het reinigen van de rio lering. Zo behoort het verbeteren van diverse straten door het uitvoeren van herbestratingswerken tot een der ur gente werken. Nadat de begroting ln haar geheel was doorgenomen en dhr. Claeijs had aangedrongen op herziening van het besluit om de muziekschool niet te subsidiëren, stelde de raad de begro ting vast. De gewone dienst sluit aan in komsten en uitgaven op f 768.257,36 de post voor onvoorzien is f 6.948,86. In de begroting is geen rekening gehouden met de a.s. salarisverhoging. Het is daarom wel te verwachten, dat bij de mogelijke aanstelling van een derde ge meentewerkman en een vierde kracht ter sekretarie, alsmede ter financiering van bepaalde kapitaalswerken een be roep gedaan zal moeten worden op de saldi-reserve welke tot een derstigste deel of f 5900,zal kunen worden aan gesproken. De kapitaaldienst sluit met een nadelig saldo van f 314.956,95. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt. Voetbal Programma voor zondag a.s.: IJzendijkeClingeSluiskil—Oostburg YersekeKoewacht; BreskensSteen. Om 12.30 uur Breskens 3Temeuzen 3 Vismijn - Breskens Week van 29 dec. 1963 t.e.m. 4 jan. 1964 164 kg. bot. 132 kg. schar. 191 kg. kabeljauw. 21 kg. wijting. 169234 kg. sardijn. 6864 kg. export garnalen. 12 kg. binnenland garnalen. 38820 kg. haring. 146298 kg. onverkochte sardijn. INGEZONDEN De vogelvereniging „De Vink" zal op 17, 18 en 19 jan. a.s. in zaal Casino, Oranjeplein 2 een Provinciale tentoon stelling houden. Deze tentoonstelling zal geopend worden door de Weledel achtbare heer Burgemeester A. J. Eek hout en wel op donderdagavond 16 jan. te 8 uur. Daar dit de vijfde tentoonstel ling is „De Vink" organiseerd en dus het eerste lustrum, zo zullen er aan deze tentoonstelling bijzondere attractie's verbonden zijn. Ten eerste worden er een keur van vogels tentoongesteld, waaronder Euro pese kampioenen, verder tropische vo gels in verschillende kleuren en soorten en niet te vergeten de kanaries, waar van de meeste eigenkweek, in verschei denheid en kleurenpracht, zoals zelden te zien is, hier komt tot uiting, de iefde, de verzorging en niet te vergeten de kennis van de kanariekwekers. Ten tweede, in he tbijzonder voor de dames, zal er een gothische-planten en bloementuin worden aangelegd, zo mooi' zo zeldzaam, dat u zich waant in de keukenhof en nog mooier. Deze tuin wordt aangelegd en verzorgt door de fa. De Roos uit Sas van Gent, zij heeft ons verzekerd dat het een unicum op dit ge bied wordt. Dames houdt u niet van vogels, dan toch zeker van planten en bloemen, laat deze zeldzame gelegenheid niet voorbijgaan om een stukje flora te zien, hetgeen u na dezen niet meer te zien krijgt. Hebt u bloemen of planten die het niet doen, de fa. De Roos zal u advies geven hoe u er weer iets moois van kunt laten groeien, zij staat ter uwer be schikking. Dus wij verwachten heel Zeeland op 17, 18 en 19 jan. op onze tentoonstelling. Verschillende attracties zijn aanwezig, w.o., rad van avontuur, de grote verlo ting op 20 jan. enz., ene. Wij bereiden u een prettige ontvangst. Zondagsdienst doktoren. (Van 's zaterdagsmiddags 12 uur 's maandagsmorgens 8 uur) Breskens, Groede, Schoondijke Dr. Folmer, Schoondijke, tel. (01173) 366 Cadzand-Retranchement-Sluis- Zuidzande Dr. Beck, Zuidzande, tel. (01170) 24 24 Oostburg-Aardenburg-Eede Dr. de Bruijckere, Oostburg, tel. 2323 Zondagsdienst dierenartsen W. Kapsenberg, Sluis, tel. (01178) 225 KERKDIENSTEN Zondag 12 jan. Ned. Herv. Kerk Aardenburg, 10.30 uur, Ds. Lrezet Biervliet, 10 uur, Ds. Evenhuis H. Avondmaal Breskens, 10 uur, Ds Spaans 6.30 uur, Ds Spaans Cadxand, 10 uur, Ds Luuring Collecte Alg. Chr. Doeleinden Groede, 10 uur, Dg. Doornink H Avondmaal 4 uur, Ds, Brezet, jeugddienst Hoofdplaat, 10 uur, Eerw. Heer Begeer Nieuwvliet, 9 30 uur, Ds. Beigsma Oo .burg, 10 uur, Ds Hugo van Dalen 11.30 uur, kinderdienst Rctiai.chement 10 uur, Eerw. Heer de Vries Schoondijke, 10 uur, Ds. Brinkman Sluis, 9.30 uur, Ds. Balk St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Balk St Kruis, 9 uur, Ds. Brezet Waterlan jkerkje, 11 uur, Ds. Bergsma IJzendijke, ro uur, Ds. van Evert Zuidzande. 10 uur, Da. de Neeling 9 uur, jeugdkapel Geref. Kerk, Breskens 10 en 3 uur, Ds. Verbeek, Hoek Voorb. H. Avondmaal Vrij Evang. Gemeente Breskens, io uur, Ds. Hamers Retranchement, 2.30 i ur, Ds. Hamers Cadzand, 9 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10.30 uur, Ds. Praas Evang. Luth. Gemeente Groede, 9.30 uur, Ds. ten Rouwelaar Bevestiging kerkeraadslid R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 12 jan. Feest van de H familie H. Mis om 8 uur Hoogmis om 10 uur. Lof om 14,30 uur. Caritascollecte In de week H. Mis om 8 uur Woensdag avondmis om 19 uur. Zaterdagavond, Lof om 19 uur. Begin internationale bidweek. Dokter en mevrouw VAN DER MAAS danken hartelijk voor de vele goede wensen en bieden wederkerig hun beste wensen voor 1964 aan. De Heer en Mevrouw OSSEW AARDE-Riemens danken hartelijk voor de ontvangen geluk wensen en bieden wederkerig de hunne aan. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele brieven, kaarten en cadeaux. WILLY en BRAMMIE KEIJMEL. Oostkapelle, januari 1964. De muziekvereniging „Uit het Volk Voor het Volk" te Breskens, wijst allen, die tot nu toe hun spaar- emmertjes bij bovengenoemde ver eniging inleverden, er op. dat in tegenstelling met bepaalde geruchten, de aktie voor de muziekvereniging nog steeds blijft doorgaan. Kaarten om te sparen kunnen dus nog steeds worden bekomen bij één der bestuursleden. Het bestuur. Nijverheidsstraat 5, Breskens. Tel. 819 Dit kan met een prima MIELE f 214,— en f 275,— ZANUSSI f 229,- en f 249,- SHARFF, spoelcentrifuge, f 338,— Breskens telef. (01172) 617 Oostburg telef. (01170) 2129 Groede telef. (01171) 258 Vanaf 16 januari Zeer voordelige aanbiedingen in Op onze courante artikelen, uitgezonderd maatkleding, 10 pCt. korting. Veranderingen tijdens de opruiming NIET gratis. Kon Emmastraat 2, telefoon 432 Bij deze maken wij aan het geachte publiek van Breskens en omstreken bekend, dat wij met ingang van 1 januari j.l. ons aannemersbedrijf hebben opgeheven. Tevens betuigen wij onze dank voor het jarenlang genoten vertrouwen. Fa. PLEIJTE DE WINDE Breskens, januari 1964. Hulludwarsstraat 24 Notaris VAN DEN HOEK te Groede zal ingevolge art. 1223 BW op vrijdag 24 januari a.s des n.m. 17 uur, in het café „De Zwaan" te Zuidzande, overgaan tot de openbare veiling van c.a. Maria weg 11 te Zuidzande aldaar kad. bek. Sectie A no. 1745 groot 3.20 aren. Bewoond door huidige eigenaar G. J. Pleyte-van Hulle. Aanvaarding vrij van huur. Kosten eventuele ontruiming voor reke ning koper. Lasten voor rekening koper vanaf 1 januari 1964. Betaling koopsom 1 maand na toewij zing. Betaling kosten 8 dagen na toewijzing. Meerdere inlichtingen ten kantore van genoemde Notaris. Hiermede maken wij bekend, dat per 31 december 1963 de fa. VAN PUTTEN VROON is ontbonden. Ik dank U voor de jarenlange prettige relatie, welke ik met U mocht heb ben en vertrouw dat deze relatie steeds naar Uw genoegen is geweest. Hoogachtend, P. VAN PUTTEN Van Zuijenstraat, Breskens. Garage- en Automobielbedrijf VAN PUTTEN ZOON heeft het genoegen U mede te delen, dat zij vanaf 1 januri 1964 de zaak zullen voortzetten en wel als volgt TERNEUZEN Axelsestraat 165, telef. (01150) 2935 Verkoop en reparatie Ford Automo bielen en gebruikte wagens. Shell service station. BRESKENS Van Zuijenstraat telef. (01172) 502 Verkoop gebruikte wagens. Moderne uitdeuk- en spuitinrichting. Shell service station. Te koopT V 43 cm., z.g.a.n., prachtig beeld, f 200, Telef. 070-725793.

De Schakel | 1964 | | pagina 3