A. Vergouwe j. de back smoor J. E. VAN DER MAAS afwezig T. V.-ioesiel met antenne Nu voor f 6,50 Koningin Wilhelmina Lyceum ment. In de school werd de Sint ver welkomd door de heer J. A. Hennekeij. als voorzitter van het 5 decembercomité Niet alleen de schooljeugd, doch ook de kinderen van 4 en 5 jaar werden gul ge trakteerd. Het leest werd mede bijge woond door vele volwassenen. Door om standigheden kon de gebruikelijke mu zikale wandeling door de gemeente geen doorgang vinden. Uitvoering. Zaterdagavond gaf de muziekvereni ging „Ons Genoegen" haar najaarsuit voering, in samenwerking met het mu ziekgezelschap „Aprilo" uit Sluis. De voorzitter van „Ons Genoegen", de heer J. A. Hennekeij, verwelkomde de aanwezigen, waarna enkele muziek nummers werden uitgevoerd onder lei ding van de heer Frans van de Bussche. Het toneelgezelschap voerde het blij spel „Gasten in eigen huis" op, geschre ven door Dick van Maasland. Regisseur was de heer J. Hakker Zowel het muzikale gedeelte als het toneelwerk vielen zeer in de smaak. De uitvoering werd besloten met een bal In café „De Zon". Breskens WIST U DAT. er op zondag 22 december een Kerst avond in de Instuif wordt gehouden? deze Kerstavond ook een regilieuze ondergrond zal hebben? alle instuivers dit weten, omdat het in het lokaal is aangeplakt? niemand die niet van dat vrome ge doe gediend is er ingeluisd wordt, zoals tieners dit uitdrukken? er desondanks t:ch veel bezoekers ko men op deze avonden, ook niet kerke- lijken? Goed geslaagd. Een dezer dagen kreeg de heer R. W. de Bliek bericht van het ministerie van Economische Zaken, dat hij bij liet afge legde middenstandsexamen te Terneu- zen, de hoogste cijfers heeft behaald van het rayon Terneuzen. Hiervoor werd hem een boek aangeboden. Biljarten. A.B.C. uit Breskens speelde zijn uit wedstrijd tegen Hoofdplaat. De opkvmst aan beide zijden was zeer groot. Het was een gelijk opgaande strijd, waarbij pas de drie laatste partijen de beslis sing moesten brengen. A.B.C. had het nadeel, dat het de meeste partijen op groot biljart moest 6pelen. Hier zijn ze n g niet in thuis, dus was dit zeer in 't voordeel van Hoofdplaat waardoor dan ook de uit slag in hun voordeel eindigde. De meeste punten behaalde Hoofd plaat, maar in caramboles stond men gelijk. Door deze prestatie kreeg A.B.C. de grote beker toch mee naar huis. Nadat beide voorzitters nog een woord je hadden gesproken, keerde men zeer voldaan huiswaarts. De uitslag was: 96 in 't voordeel van Hoofdplaat. Botsingen. Op het kruispunt Buitenlust van de weg SchoondijkeBreskens en de weg GrcedeBreskens botsten maandag morgen en middag in de dichte mist auto's op elkaar. Omdat J. L. uit Vllssin- singen geen voorrang verleende met zijn personenauto aan J .P. uit Den Haag, botsten hun auto's, waarbij mevrouw P. met kneuzingen in het St. Antonius-zie- kenhuis te Oostburg moest worden op genomen. Dr. A. C. Ossewaarde uit Breskens verleende eerste hulp. 's Mcrgens botsten de auto's van B. uit Cadzand en I. uit Schoondijke. B. wilde rechtsaf de weg naar Breskens- dorp op. I. trachtte rechts te passeren Er was alleen materiële schade. In de Dorpsstraat te Breskens ver leende J. B. uit Groede geen voorrang aan de vrachtauto van de C.A.V., be stuurd door B. uit Breskens. De perso nenauto werd zwaar beschadigd. Tentoonstelling „De Reisduif' De duivenvereniging „De Reisduif te Breskens hield in het café van de heer stel oogharen trommelen een miniatuur- roffel op elkaar en dan bevochtigt ze haar lippen. En misschien is er een hele minuut overheen gegaan als Riet ein delijk de macht over haar spraakver mogen terugkrijgt en ongelovig vraagt: „Jij? En ik?" „Ja", antwoordt hii, blij dat de kovel eindelijk door de kerk is, „jij en ik. Wij samen. Je spreekt niet meer over T:n- nie thuis. Ik zal de schuld op me ne men en bij je thuis toestemming vra gen om te trouwen. Zodra we getrouwd zijn. kom je hier w- nen. Ons huis is groot genoeg. Nou, en dan en dan Ja, wat moet hii nu nog meer zeggen? Hij is toch duide'ijk genoeg geweest. Ze zullen bij haar thuis misschien wel een beetie cpspelen. maar daar is ook door te komen. Per slot van rekening is hij nu Arie Schres, bouwmaterialenhan- del, weliswaar zijn de vooruitzichten mo menteel niet bepaald rooskleurig, maar dat is de schuld van de oorl g. Hij kan haar een behoorlijk bestaan verschaf fen en met zijn moeder zal ze spoedig goed overweg kunnen. Moeke is immers een schat. Natuurlijk zal ze het niet prettig vinden dat het op deze wijze gaan meet, maar ze heeft een groot hart en voor Riet van Beusekom zal er ruim plaats in zijn. Daarvan is hij over tuigd. Aan de andere kant van het bureau zit een jonge vrouw, die dit nieuwe perspectief probeert te verwerken. Alles Schelstraete haar jaarlijkse tentoonstel ling. Een groot aantal liefhebbers had duiven ingezonden en het was voor keurmeester J. Vaseur uit Cadzand dan ook geen gemakkelijke taak de prijzen toe te kennen. Bij de oude doffers wist de heer Scheele uit Oostburg het kampioenschap te behalen. Bij de duivinnen was het de heer J. de Jonge uit Krabbendijke. De uitslagen waren: Jonge doffers. C. Krijsse, Krabbendijke: Scheele, Oost burg; K. Staal, Krabbendijke; J. van de Lijke, Breskens; A. Verduijn, Breskens; Z.E.V., W. Praas, Breskens.. Jonge duivinnen: A. Verduijn, Breskens; Scheele, Oost burg; Versprille, Breskens; A. Verduijn, Breskens; Z.E.V. W. Boekhout, Breskens W. Carels, Breskens E.V. A. Visser, Krabbendijke. Oude doffers: Scheele, Oostburg: Scheele, Oostburg; A. Visser, Krabbendijke; W. Praas, Bres kens; J. van der Lijke, Breskens; Z.E.V. J. de Jonge, Krabbendijke; A. van Strien Groede; K. Staal, Krabbendijke; Z.E.V.: W. Praas, Breskens.. Najaars duivinnen: W. Carels, Breskens; W. Boekhout, Breskens; Z.E.V.: J. Woittiez, Breskens; E.V.: A. Versprille, Breskens. Najaars doffers: W. Boekhout, Breskens; A. Versprille, Breskens; Z.E.V.: K. Staal. Krabben dijke. Jarige doffers: Scheele, Oostburg; A. Verduijn,Breskens J. Woittiez, Breskens; A. Visser, Krab bendijke, W. Praas, Breskens; Z.E.V.: J. Woittiez en A. Visser; E.V.: J. van Dijke. Jarige duivinnen: Scheele, Oostburg; W. Praas, Breskens; J. van de Lijke, Breskens; W. Praas, Breskens; J. van de Lijke, Breskens; Z. E.V.: W. Praas 2x, Breskens; E.V.: W. Carels, Breskens. Groede Geslaagde duivententoonstelling Zaterdag en zondag hield de P.V. „Strijd in Vrede" te Groede een ge slaagde duivententoonstelling in zaal Barra. De uitslagen waren als volgt: Hokkampioenschap 1. Schautteet-de Roo 366'/: p.; 2. J. van Haneghem 366 114 p.; 3. Joh. de Krijger 365y2 P-; 4. J. v.d. Broecke 365 p.; 5 Joz. v.d. Wege 364 1|4 p.; 6. D. Morel 364; 7. Joz. v.d. Wege 364. Oude doffers: 1. Schautteet-de Roo; 2. J. van Driel; 3. Joh. de Krijger; 4. J. van Haneghem; 5. J. v.d. Broecke; 6. C. Brakman; 7. M. Robijn. Jarige doffers: 1. Schautteet-de Roo; 2. C. de Poorter; 3. J. Maas; 4. en 5. Joh. de Krijger; 6. Joz. v.d. Wege; 7. Jan van Haneghem; 8. D. Morel; 9. H. Elfrink. 10. Joz. v.d. Wege; 11. Barra-Zeegers. Late doffers: l.en 2. J. van Driel. Jonge doffers: 1. Schautteet-de Roo; 2. L. v.d. Wege; 3. J. Risseeuw; 4. G. Dusarduijn; 5. J. El frink; 6. M. Robijn; 7. J. van Haneghem; 8. J. van Driel; 9. J. de Rceck; 10. O. de Zutter; 11. J. Erasmus ;12. Barra-Zee gers: 13. L. v.d. Wege; 14. Schautteet- de Roo; 15. Barra-Zeegers; 16. L. v.d. Wege. Oude duivinnen: 1. Schautteet-de Roo; 2. J. v.d. Broecke; 3. Schautteet-de Roo; 4. G. Dusarduijn; 5. J. Maas; 6. Joh. de Krijger. Jarige duivinnen: 1. J. de Roeck; 2. D. Morel; 3. A. Ekke- bus; 4. J. van Haneghem; 5. J. v. d. Broecke. Jonge duivinnen: 1. J. Elfrink; 2. Schautteet- de Roo; 3. J. Risseeuw; 4. J. van Haneghem; 5. J. Risseeuw: 6. O. de Zutter; 7. G. Dusar duijn: 8. Z. Schippers; 9. J. van de Broe cke; 10. J. Risseeuw; 11. Schautteet-de had ze in gedachten al geopperd, maar dit De verlegen Arie Schras blijkt nu niet meer zo bleu te zijn als vroeger. Weliswaar zit die hunkerende blik nog steeds in zijn ogen, maar voor de rest blijkt hij nu een man te zijn die weet wat hij wil. Doch de gedachte: met hem te trouwen, dat kan ze nog niet void en- de tot zich laten doordringen. En hoe kan dat nu? Ze houdt toch van Tonnle en hem heeft re haar woord gegeven. Hoe moet dat dan? Arie Sehras spreekt rustig verder. Voorzichtig overweegt hij zijn woorden en kijkt v« or zich uit op het smetteloze bureaublad. „Je hoeft natuurlijk niet meteen te beslissen. Op een dag meer of minder komt het immers niet aan? Het lijkt me overigens een geschikte oplossing. Natuurlijk kun je in ieder op zicht op me rekenen. Het zal net lijken of of het van ons beiden is. Met mijn naam en zo. Buitenstaanders hoeven dus niets te weten. Ook je ouders niet. Van Tonnie en zo. Natuurlijk zullen we wel een beetje over de tong gaan. Maar daar trekken we ons niets van aan. En vragen natuurlijk toestemming om zo spoedig mogelijk te trouwen. Dan is het een kwestie van drie of vier weken, langer niet. Ben jij meteen van alle narigheid af en als je eenmaal hier bent. zal geen mens het durven jou er Cm aan te vallen. Daar zal ik wel voor zorgen". (Wordt vervolgd.) Roo; 12. O. de Zutter; 13. J. van Hane ghem. Oude duivinnen. 1. C. de Poorter; 2. J .de Roeck. Kampicen oude doffers: Schautteet- de Roo. Kampioen Jarige duivinnen: J. de Roeck. Keurmeester was de heer Evers uit Amsterdam. FILMNIEUWS Casino Bioscoop Breskens presenteert U zaterdag 14 december, aanvang 8 uur, Carl Wery in de boeiende film: „Voor liefde geen genade". (Am galgen hangt die liebe). Een film vol naastenliefde, heldenmoed, hartstochtelijke actie en spanning. Zij brachten het hoogste of fer: „hun leven". Zondag 15 dec., aanvang 4 en 8 uur, Clayton Moore in de pittige western in kleuren: „De gemaskerde ruiter". De vermetele avonturen van een onver schrokken gemaskerde en onbekend wreker van onrecht in het wilde Westen. De legendarische figuur uit de pioniers tijd in het wilde Westen in zijn strijd tegen gewetenloze misdadigers. Span ning, actie en afwisseling! Vismijn - Breskens Week van 2 tot 7 december 1963 1951 kg. bot. 1080 kg. schar. 60 kg. schol. 38 kg. tong. 14858 kg. kabeljauw. 14491 kg. wijting. f.2480 kg. sardijn. 11490 kg. export garnalen. 160 kg. binnenland garnalen. 1046 kg. haring. 338 kg. onverkochte vis. 20777 kg. onverkochte sardijn. Voetbal Uitslagen van zondag J.l. 4e klasse H. YersekeIJzendijke 44; Lew Boys Aardenburg 10: R.C.S.Steen 53; BreskensKoewacht 31Biervliet Oostburg 51. De stand Is nu Breskens 9 7 1 1 15 35—14 Sluiskil 8 6 1 1 13 22— 6 IJzendijke 10 5 3 2 13 49—21 R.C.S. 10 5 3 2 13 22—18 Biervliet 10 6 0 4 12 31—31 Yerseke 10 3 4 3 10 30—24 O.stburg 9 3 3 3 9 17—17 Koewacht 10 4 1 5 9 23—26 Steen 10 3 1 6 7 16—36 Lewed. Boys 10 3 0 7 6 13—23 Clinge 8 1 2 5 4 13—16 Aardenburg 10 1 1 8 3 1251 Programma voor zondag a.s.: YersekeBiervlietBreskensOost burg; ClingeKoewacht; R.C.S.Sluis kil; Lewd. BoysSteen; IJzendijke Aardenburg. Biervliet zal waarschijnlijk de winst uit Yerseke wel meenemen, terwijl Oost burg de winst wel aan de thuisclub zal moeten laten. Clinge zal de winst wel aan de bezoekers moeten laten. R.C.S Sluiskil zal wel een overwinning voor Sluiskil opleveren.. SteenLewed. Boys zou wel eens een gelijk spel kunnen zijn. IJzendijkeAardenburg zal wel 'n over winning voor IJzendijke zijn. Om half een Breskens 2Oostburg 2 Gevonden voorwerpen Klapperpistool, bril in etui, portemon nee met inhoud, diverse shawls, rode dameshandschoen, nylon boodschap- pennet, twee knot wol, acteas met in houd, rode gummihandschoen, blauwe kinderstep, manchester broek, kinder portemonnee met inhoud, badhanddoek, huissleutel. Inlichtingen van 9.00-12.00 en van 14.00-18.00 uur op het politiebureau. Breskens. VERLOVINGSKAARTJES Firma SMOOR DE HULSTER Op zondag 15 december a s hopen onze geliefde ouders j. p. de back en hun 25 jarige echtvereniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen. Breskens, Nieuwstraat 7. KERKDIENSTEN Zondag 15 dec. Ned. Herv. Kerk Aardenburg, 10.30 uur, Ds. Luuring Biervliet, 10 uur, Ds. Evenhuis Breskens, 10 uur, Ds. Spaans 6 30 u nr, Ds. Praas Cadzand, 10 uur, Wika Dales Groede, 10 uur, Ds. Doornink Hoofdplaat, ro uur, Eerw. Heer Begeer Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Brezet Oostfeurg, :o uur, Ds. Hugo van Dalen Petrarchemeti* 11 uur, Eerw. Heer de Vries Doopsbediening: Ds. Hugo van Dalen Schoondijke 'O uur, Ds. Brinkman Sluis. 9.30 uur, Ds. Balk H. Avondmaal St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Bdk H Avondmaal St. Kruis, 9 uur, Ds. Luuring Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma H. Avondmaal ITzendijke. to uur, Ds. van Evert Zuldrande, 9.30 uur. Ds. Hugo van Dalen H. Avondmaal Geref. Kerk, Breskens to en uur, Ds. Meijers Meliskerke H. Doop en openbare geloofsbelijdenis Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds. Praas Retranchement, 2.30 uur, Ds. Praas Cadzand, 9 uur, Ds. Niewohner Nieuwvliet, 10.30 uur, Ds. Niewohner Evang. Luth. Gemeente Groede, 9.30 uur, Ds. Bartlema, Middelburg R.K. Parochie H. Barbara te Breskena Zondag 15 dec. 3e zondag van de Advent. H Mis om 8 uur. Hoogmis om 10 uur. Lof om 14,30 uur. In de week H. Mis om 7,30 uur. Woensdag avondmis om 19 uur. Vrijdag, Quatertemperdag, vasten- en onthoudingsdag. Zaterdagavond, Lof om <9 uur Zondagsdienst doktoren. (Van 's zaterdagsmiddags 12 uur t.ejn. 's maandagsmorgens 8 uur) Breskens, Groede, Schoondijke: Dr. v. d. Maas, Breskens, tel. (01172) 466 Oostburg-Aardenburg-Eed1: Dr. Rijk, Aardenburg, tel. 01177-466 BiervlietHoofdplaatIJzendijke Dr. Kalkman, Biervliet, tel. 01152-345 Cadzand-Retranchement-Sluis- Zuidzande: Dr. de Meijer, tel. (01178) 366, Sluis Zondagsdienst dierenartsen W. Kapsenberg, Sluis, tel. (01178 225 Heden werden wij getroffen door het verlies van ons trouw korfballid FREDDY VAN DER HOOFT Dat hij ruste in vrede is de wens van bestuur en leden van de korfbalveren. „n.O.A.D." Groede, 9 december 1963. ARTS woensdag 18 december Geen consultatiebureau Wegens vertrek naar het buitenland te koop een T. F. Blankenstraat 23, Breskens. 1 fles vruchtenwijn f 2,65 1 3A literblik ananas f 0,98 1 literblik perziken f 1,48 1 zak noten f 0,95 10 mandarijnen f 1, f 7,06 Oranjeplein Tel. 878 Breedestraat 30 OOSTBURG Telef. (01170) 2579 Per 1 februari 1964 is aan bovengenoemde school de functie van ADMINISTRATRICE (ADMINISTRATEUR) vacant voor 20 uren per week. Werktijden in onderling overleg te regelen. Salaris volgens rijksregeling. Einddiploma U.L.O. of daarmee gelijk te stellen opleiding gewenst. Sollicitaties zo spoedig mogelijk aan de Rector van het Koningin Wilhelmina Lyceum te Oostburg, die gaarne nadere inlichtingen wil verschaffen.

De Schakel | 1963 | | pagina 2