Tentoonstelling KERSTMI11AG SPORTVERENIGING P.ï. „Nog Mr", Mens Veiling gereedschappen SMOOK DE MULSTEK Firma Schippers Nauia A. Vergouwe flacons... Glutatt Kantoorboekhandel fa Smoor de Hulster, Breskens ie Breskens nieuwe opleiding woonhuis MILOPA Parfumerie Maas-Hamelijnck maandag 9 december a.s. Ie Biervliet dinsdag 10 december a.s. te Groede Haalt nu reeds Uw Kerst en Nieuwjaarskaarten SUCCES-agenda's en kalenders STAAT U TE RILLEN in Uw badkamer of douche-cel efectrische badkamer verwarming Een fles vruchtenwijn f 2,65 I Voor Uw rijlessen naar Rijschool „Succes". Uw Rijbewijs verlengen aan hetzelfde adres 1 een puntenverdeling. Om 12.30 uur: Breskens 3Koewacht 2. ZWARTE DOOSJES Voor en na de sluiting van het be perkte kernstopverdrag zijn de „zwarte doosjes" menigmaal ter sprake geko men. Deze apparaten, die in werkelijk heid niet zwart en ook aanzienlijk gro ter dan een doosje' zijn, zouden het n.I. mogelijk maken de naleving van het verdrag te controleren. Bovendien zou men er mee kunnen vaststellen of er niet onder het verdrag vallende on dergrondse kernproeven worden geno men. In werkelijkheid liggen de zaken minder eenvoudig, doordat de appara ten alle bewegingen van de aardkorst registreren, dus ook aardbevingen, aard verschuivingen etc. Natuurlijke en kunstmatige trillingen hebben evenwel karakteristieke kenmerken en daardoor kan men tot op zekere hoogte vaststel len of er van kernproeven sprake is. In een artikel in het november nummer van PM wordt uiteengezet in hoeverre de waarnemingen van de zwarte doos jes betrouwbaar zijn en welke mogelijk heden er voor misleidingen bestaan. Zondagsdienst doktoren. (Van 's zaterdagsmiddags 12 uur t.ejn. 's maandagsmorgens 8 uur) Breskens, Groede, Schoondijke Dr. Folmer, Schoondijke. tel. f01173) 366 Oostburg-Aardenburg-Eede Dr. de Bruijckere, Oostburg, tel. 2323 BiervlietHoofdplaatIJzendijke Dr. Lockef eer, tel. (01176) 366, Ijzend. Cadzand-Re trarichement-Sluis- Zuidzande Dr, Bom, Cadzand, tel. 01179 - 366 Zondagsdienst dierenartsen W. van Veen, tel 01170 - 2693, Oost-burg KERKDIENSTEN Zondag 8 dec. Ned. Herv. Kerk Aardenburg, 10.30 uur, Wika Dales Biervliet, ie uur, Ds. Evenhuis Breskens, so uur, Ds. Spaans Collecte Oecumenische Raad Cadzand, 10 uur, Ds Luuring Groede, 10 uur, Ds. Doornink Collecte Oecumenische Raad Hoofdplaat, 10 uur, Eerw. Heer Begeer Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Brezet Collecte Oecumenische Raad Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen 11.30 uur, kinderkerkdienst Retranchement 10 uur, Eerw. Heer de Vries 7 uur, orgelbespeling Schoondijke, 10 uur, Ds. Brinkman H Avondmaal e tuis, 9 3e uur, Ds. Balk St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. B .dk Collecte gezinszorg St. Kruis, 9 uur, Ds. Hugo van Dalen Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma IJzendijke, ro uur, Ds. van Evert Z^idzarde, to uur, Vicaris Da. de Neeling Collecte Oecumenische Raad Geref. Kerk, Breskens to en 3 uur, Ds. van Wilgenburg, Middelburg Vrij Evang. Gemeente Breskens. 10 uur, Ds. v. d Molen 6 uur, Ds. Spaans Retranchement, 2 30 ><ur, Ds. v d. Molen Cadzand, 9 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10.30 uur, Ds. Praas Evang. Luth. Gemeente Groede, 9.30 uur, Ds. ten Ro weiaar H Avondmaal R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 8 dec. Feest van de Onbevlekte Ontvangenis. H. Mis om 8 uur. Hoogmis om ro uur. Lof om 14,30 uur. In de week H. Mis om 7,30 uur. Woensdag avondmis om 19 uur. Vrijdag, Avondmis om J9 uur. Zaterdagavond, Lof om 19 uur. Voor de vele blijken van belang stelling, ontvangen ter gelegenheid van de herdenking van onze 25-jarige echtvereniging, zeggen wij, mede namens onze kinderen, hartelijk dank. P. A. de Meester J. S. de Meester-de Jonge. Breskens, december 1963. T. F .eikenstraat 9 Voor de vele blijken van belangstel ling, omvangen ter gelegenheid van onze 50-jarige echtvereniging op woensdag 27 november j.l., zeggen wij, mede namens onze kinderen en kleinkinderen, hartelijk dank. C. Baarendse E. M Baarendse-Perrels. Groede, december 1963. Voor de vele blijken van belangstel ling, vóór en bij ons huwelijk ont vangen, zeggen wij, mede namens wederzijdse ouders, hartelijk dank. E. Dierings E. Dierings-Vergouwe. Breskens, december 1963. Voor de vele blijken van medeleven, ontvangen na het overlijden van onze geliefde man, vader, behuwdvader, broeder en oom, de heer HENDRIK ADR IA AN CiJSOUW, betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam J. S. Cijsouw-Cornelis. Groede, december 1963. Cat,weg i bejaarden Voor de Kerstmiddag in het Jeugdgebouw „De uitkomst" op woensdag 18 december te 2 uur, kan men zich opgeven aan onder staande adressen, alsook bij de andere dames der V. V. H., vóór of op woensdag 11 december a.s. Afhalen met huisnummer apart vermelden. Mevr. Eekhout, Dorpsstraat 56 Mevr. Meeusen, Kon. Emmastr. 8 Mevr. Oosterling, Begoniastraat 1 Mevr, Reinhout, De Hullustraat 5 Mevr. Woittiez, Ph. van Kleefstr. 70 Mevr. Niermans, Boulevard 48 Mevr. Poissonnier. Spuiplein 17 Dhr. D. Kotvis, Dorpsstraat 70 Dhr J. de Groote, Langeweg 14 Dhr. P. Ghijsels, Nieuwe Sluis Breskens Met ingang van januari 1964 begint weer een Zij, die interesse hebben lid van bovengenoemde vereniging te worden, kunnen, ter kennismaking. vanaf heden, vrijdagavond, 7.30 uur, t.e.m. januari a.s., gratis komen trainen. Het bestuur. Notaris A. H. M. VAN DEN HOEK te Groede zal ten verzoeke van de erven VERDUIJN-ALBREGTS, op zaterdag 14 december 1963, des namiddags 5 uur, in het café „Cen traal" van mevr. Van den Broecke- Monjé, aan het Spulplein te Breskens, overgaan tot de openbare velling bij In stel en toewijzing van het T. F. Blankenstraat 20, op en met de grond, van het perceel Gemeente Bres kens, Sectie D, nummer 3592, groot 3.40 aren. Betaling koopsom 1 maand na toewij zing. Betaling veilingskosten 8 dagen na toe wijzing. Lasten voor rekening van de koper vanaf 1 januari 1964. Aanvaarding vrij van huur. Bezichtiging op zaterdag 7 december a.s. tussen 14 en 16 uur en overigens ln over leg met de heer P. J. VERDUIJN, Schel- destraat 8 te Breskens. Meerdere inlichtingen ten kantore van genoemde Notaris. HUIDVERZORGINGS- SPECIALITEITEN Breskens Telef. 857 Mercuriusstraat 24 „CASlNO"-Bioscoop Breskens Telef. (01172) 638 Zaterdag 7 december om 8 uur, John Carradine in een film voor mensen met sterke zenuwen DOKTER OF MISDADIGER Waanzinnige experimenten van een misdadig brein. 18 jaar. Zondag 8 december om 4 en 8 uur, Lana Turner en Gene Kelly in de spannende avonturenfilm in kleuren DE 3 MUSKETIERS Naar de roman van Alexander Dumas. 14 jaar. Ten overstaan van deurwaarder Iz. A. BRAKMAN te Oostburg zal op in het gebouw „Willem Beukelsz.", om half acht en op in de Bejaarden-Sociëteit aan het Prinses Marijkeplein, om half acht, een belangrijke verkoping worden gehouden van een grote partij NIEUWE GEREEDSCHAPPEN voor hout- en metaalbewerking, zoals bankschroeven, handboormachines, handslijpmachines, steek- en ringsleutels. dopsleutels in dozen, metaalzaagbeugels, hamers, beitels, alle soorten tangen, handzagen, schaven, waterpassen, booromslagen, hout- en ijzerboren, enz. Bezichtiging 1 uur voor de aanvang van de verkoping. ook met Engelse, Duitse of Franse tekst Raad, g.'iaen en unit CiêpepafiLai, loattenfiapiei, (oeAiitapeM, de-Utlake. tió en keM.ti.e.'iaellen Firma Dorpsstraat 10 Breskens tel. (01172) 429 Voorkomt dit en schaft U zich een aan. Volkomen veilig DAALDEROP f 46,50 PHILIPS f 49,75 Breskens Telef. (01172) 617 Oostburg Telef. (01170) 2129 Groede Telef. (01171) 258 Hierbij een Oranjeplein Tel. 878 Bezoekt zaterdag en zondag 7 en 8 december a.s. de van de P. V. „Strijd in vrede" te GROEDE in het lokaal bij J. F. Barra. Met rad van avontuur. De leden worden er opmerkzaam op gemaakt, dat de wordt gehouden op zaterdag 14 en zondag 15 december a.s. Inkorven op vrijdag 13 december, vanaf 19 uur. De tentoonstellingscommissie. Nijverheidsstraat 5, Breskens. Tel. 819

De Schakel | 1963 | | pagina 3