bevonden, jnde leden, vertegenwoordi- .e gemeente Oostburg in de Beschuttende werkplaats West i Vlaanderen werden herbe- De burgemeester werd als plaats- .gend lid heraangewezen en wet- sr D. Geuze als vertegenwoordiger *et Stichtingsbestuur. Een nieuwe ordening op de heffing en invorde- ng van een belasting op de honden werd vastgesteld, waarin thans een maximale belasting van f 20,voor er kende kennelhouders is mogelijk ge maakt. Op grond van het in 1961 genomen principebesluit financieel mede te wer ken bij de aansluiting op het elektrici- tetsnet van de P.Z.E.M. van de nog in de gemeente aanwezige als onrendabele aangemerkte percelen vroegen B. en W. de raad thans een krediet van f 7000, om de aansluiting van 7 onrendabele percelen, betrokken bij het 100 pet elek- trifikatieplan beschikbaar te stellen. Bij het voorstel sprak B. en W. haar spijt uit, niet met een voorstel tot het verlenen van een krediet voor aanslui ting van alle nog niet aangesloten per celen te kunnen komen. De raad verleende het gevraagde kre diet. Tot leraar in de klassieke talen aan bet Kon. Wilhelmina Lyceum werd de heer D. H. B rgers, van 1 september tot 1 januari 1964 in tijdelijke dienst be noemd. Voor het cursusjaar 1963-1964 werden herbenoemd als leraar aan de gemeen telijke afdeling van het Kon. Wilhelmi na Lyceum F. P. Baarends, J. Cramer, J. C. Lodder, F. J. Los, Mevr.. M. S. A. Luwema. R. de Melker, C. Schijve, J. van de Vegt, J. C. Visser en E. J. van de Waag. Voor uitbreiding van de bestaan de bergplaats werd aan het bestuur van de R.K. Bij?. Kleuterschool medewer- werking verleend. Sluis Raadsvergadering Tijdens de raadsvergadering van vo rige week werden B. en W. gemachtigd onderhandelingen te voeren met de fa. Tousseint te Cadzand, teneinde tot on derhandse aanbesteding van het derde deel van het uitbreidingsplan Zuiddijk- en Ridderstraat te geraken. Het aantal bouwaanvragen is van dien aard, dat wil men het tempo bij kunnen houden het geboden is tot snelle uitvoering van openbare werken te komen. B. en W. zien in onderhandse aanbesteding een der meest succesvolle mogelijkheden. Na ingewonnen advies bij de vereni ging van Ned. Gemeenten werd op voor stel van B. en W. besloten de verorde ning betreffende het toekemen van een uitkering en van een pensioen aan ge wezen wethouders der gemeente, als mede van een pensioen aan de wedu wen en wezen te wiizigen. Op voorstel van B. en W. werd beslo ten het Algemeen Ambtenaren Regle ment te wijzigen, dit in verband met de gewijzigde opvattingen ten aanzien van het overwerk. Besloten werd voor het jaar 1964 een rekening-courant overeenkomst aan te gaan bij de N.V. Amsterdamsche Bank, tot een bedrag van f 40.000,en bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten tot een maximum krediet van f 120.000, Medewerking werd door de raad toe gezegd aan het bestuur an de R.-K. Jon gensschool bij de aanschaffing van een nieuwe leesmethode, dit ex art. 72 der l.o. wet 1920. Op het desbetreffende ver zoek van het gemeentebestuur van Phi lippine werd ten beh eve van twee Slui- se leerlingen die te Philipine de Fruit teeltvakschool bezoeken over het jaar 1963 een subsidie van f 50,per leer ling toegekend. Op het verzoek van de Sluisse IJsclub om medewerking bij de totstandkoming van een nieuwe ijsbaan werd goedgun stig door de raad beschikt. Eerst is het evenwel geboden het lcpende pachtkon- trakt met de heer M. van de Bossche te ontbinden, hiervoor zijn de onderhan delingen neg gaande. Ingevolge een door een aantal deskundie-en samengesteld ranport kan een schadevergoeding te betalen aan de pachter van f 800,al- den hebben opgenomen. Waarom? Hij weet het niet, maar het voorspelt niet veel goeds. Nog een wonder, dat ze alles niet in beslag genomen hebben. Van daag de dag kun je immers van aUes verwachten. Zijn wagens hadden ze toch ook al weggehaald? Overigens, wat z^u hij er mee moeten doen? Benzine is er toch immers niet meer te krijgen? Nog een half jaar oorlog en er is niets me^r te krijgen. Zuc.Mend steekt hij een sigaret op. Vooruit, Arie, er moet raad geschaft worden. Steaks kamt je vroegere school vriendinnetje hier en zij rekent op je. Ze vertrouwt dat jij e°n gerede oplos sing zult vinden voor haar moeilijkhe den. Maar hoe? Geen wnder, dat ze ten einde raad was gisteravond. Pa van Beusekom is niet gemakkelijk. Dat weet hij nog wel van vroeaer. Tia, wat zou die nu doen? Nederland heeft geen leeer meer, dus beroepsofficieren zijn overbodig gewor den. Hoe oud zou maioor van Beuse- km zijn? Vijf en veertig? Vijftia? Vind maar epns eon andere baan op die leef tijd. Deze bezetting zal zijn humeur ook niet ten a ede komen. Begrijpelijk, dat Riet angstig is dat ze het thuis zullen merken. Welke moq-eliikheden zijn er nu voor Riet van Beusekom? Niet veel. Haar aanstaande man zit in Engeland. Voor de oorlog ten einde is, kan die natuur leszins redelijk geacht worden. Waar om dan ook nogmaals getracht zal wor den met de pachter tot overeenstem ming te komen. De aanleg van de nieu we ijsbaan zal rond f 3000,kosten en door de gemeente worden aangelegd. Ter verkrijging van een rendabele ex ploitatie zal de door de ijsclub te beta len huur f 350,bedragen. De expl itatiekosten voor de bijzonde re lagere scholen werden over 1962* vast gesteld, terwijl voor genoemde scholen de vijfjaarlijkse afrekening over de pe riode 1 jan. 195831 dec. 1962 werd vastgesteld, zomede voor de openbare lagere school. De begroting van inkomsten en uit gaven over het jaar 1964 werd vastge steld. De gewone dienst sluit aan in komsten en uitgaven met een post voor onvoorzien van f 12.160,89. In de begro ting is nog geen rekening gehouden met de op handen zijnde salarisverhoging voor het gemeentepersoneel, zodat een flinke post voor onvoorzien allernood zakelijkst is. Het stratenplan kwam bij de begro tingsbehandeling aan de orde. De ur gentie van uitvoering werd uitgespro ken ten aanzien van de Verlengde Rid- derstraat-Nieuwstraat, de Hoogstraat, alsmede het daarin gelegen plein voor de openbare lagere school, de Nieuw- straat vanaf de Geweldigerstraat en de middenbaan van de Ridderstraat. De heer Herdink vroeg aandacht voor de bestrating van de Markt, welke naar zijn mening eveneens een urgent pro bleem is. De heer Hage zou liefst nog wat uitbreiding aan de bestratingswerk- zaamheden willen geven in 1964. Aan het slot van de vergadering bracht burgemeester P. F. van Hoote- gem het verschrikkelijk gebeuren in Amerika onder de aandacht, waarna de raad een wijle stilte betrachtte ter na gedachtenis aan wijlen president John F. Kennedy. Breskens Bezoek aan de Wereldomroep te Hilversum. Wist U dat veel scholen in Nederland corresponderen met een schip op zee? Zo schrijven de leerlingen van de 6e klasse van de School met de Bijbel ge regeld met de bemanning van het m.s. „ABIDA", een schip van de Shell Tan kers N.V. te Rotterdam. Een dezer dagen ontving deze klas een uitnodiging van de Shell, om met een deputatie van 6 leerlingen naar Hil versum te komen, voor het bijwonen van een radioprogramma van Radio Nederland Wereldomroep op donderdag 28 nov. j.l., waarin een amusements- en groetenprogramma bestemd voor de of ficieren van het m.s. „ABIDA" en „VIANA" werden opgenomen. Na loting werden 3 jongens en 3 meis jes als de geukkigen aangewezen, die onder leiding van de heer en mevrouw Sijtsma naar Hilversum mochten. Door de dichte mist arriveerden de leerlingen een uur te laat in Hilver sum waar de „Bressiaantjes" hartelijk verwelkomd werden. Na een gezellige lunch ging men per autobus naar de hy permoderne studio van de Wereldom roep, waar de leerlingen verschillende bekende artisten zoals Teddy en Henk Scholten en de zangeres Jany Bron ontmeetten. Het was een leuk program ma, waarin ook namens de leerlingen van de Chr. school een groet werd ge bracht aan de opvarenden van de „ABI DA". Door de nog steeds dichte mist, en een treinvertraging wegens een spcorweg- cngeval, arriveerden de leerlingen om kwart over twaalf 's nachts weer veilig in Breskens, na een prettige dag vol af wisseling. Hun laatste wens, dat de laat ste veerboot ook niet meer zou varen, ging (gelukkig- niet in vervulling. Vergadering. In „De Uitkomst" te Breskens heeft een vergadering plaats gehad van de Commissie Verenigingsactiviteiten, on der voorzitterschap van de heer W. v. d. Hooft. Naast diverse afgevaardigden van ver schillende verenigingen, kon hij welkom lijk niet terugkomen, want Duitsland is de vijand van Engeland en Nederland is door de Duitsers bezet gebied. Er zijn geen kontakten meer met Groot-Brit- tannië. Hoogstens via de radio en dat begint ook al gevaarlijk te worden. In Duitsland is het verboden naar de En gelse zender te luisteren en dat zal in Nederland ook wel spoedig tot het ver leden gaan behoren. Dus Tonnie van Hilst kan gevoegelijk uitgeschakeld worden. Doch daarmee is Riet natuur lijk niet klaar. Het beste zot' natuurlijk zijn, als ze zo spoedig mogelijk ging trouwen. Maar Riet was toch al min of meer verloofd*' Arie Schras staat op en loopt langs ziin bureau nanr het raam. waarvoor hij gaat staan kijken. Alsof daar buiten de •oplossing te vinden is. Daar loopt een jong paar, stevig gearmd. Die hebben tenminste elkaar, maar Riet Als het meicje om half elf binnenkomt en op uitnodiging van Arie gaat zitten, heeft hij nog geen oplossing gevonden. En hij voelt, dat hij in een vervelend parket gewikkeld zit. Had hij maar niets positiefs beloofd. Het meisje rekende helemaal op hem. Riet van Beusekom kijkt de jonge man, die achter zijn bureau is gaan zit ten, met vragende blik aan. Uit alles blijkt, dat ze op hem rekent en al haar hoop op hem heeft gevestigd. (Wordt vervolgd). heten drs. K. L. Laansma, directeur van de Stichting Zeeland voor Maatschappe lijk en Cultureel Werk en ir. J. Ha- senack van het Bureau der Stichting. De heer Hasenack hield een inleiding over het doel en de werkzaamheden der commissie. Spr. zei, dat er een samen spraak dient te zijn tussen de overheid en de bevolking. De Stichting heeft hier bij een adviserende taak. De verenigin gen dienen echter zelf het werk te doen. De commissie moet beginnen met een onderzoek in te stellen naar de vereni gingsactiviteiten in Breskens. Ook moet de commissie problemen afbakenen en gespreksgroepen van 10 a 20 mensen vormen en de resultaten hiervan in een rapport samenvatten. Na deze inleiding had nog een oriën terend gesprek plaats met diverse com missieleden. Het St. Nicolaasfeest. De afgelopen week stond in het te ken van het St. Nicolaasfeest. Zo ook in Breskens. Woensdagmiddag bracht de Sint met z'n zwarte Pieten een bezoek aan de School met de Bijbel en de Openbare lagere school, terwijl hij gisteren eerst des morgens de Openbare kleuterschool bezocht en des middags de R.K. lagere- en R.K. kleuterschool. Nadat de Sint zich eerst op de hoogte had gesteld van de vlijt en het gedrag der kinderen, deelde hij op de diverse scholen met gulle hand versnaperingen en mooie cadeautjes uit. De kinderen van de 3e t.e.m. de 6e klassen der lagere scholen genoten gis termiddag in zaal „Casino" van een mooi filmprogramma met daaraan ver bonden voor ieder een traktatie. Tot grote verrassing van de bejaar den bracht de Sint woensdagmiddag ook een bezoek aan de Bejaardensocië teit, waar hij een traktatie uitdeelde. Het was voor de bejaarden een heel gezellige middag. Des avonds maakte de Sint, tot slot van zijn bezoek aan Breskens, voor de laatste maal een rondrit door de ge meente, vergezeld van de plaatselijke muziekvereniging, waarbij hij ten huize van enige zieke muzikanten een versna pering bracht. Collecte. De St. Nicolaascollecte te Breskens heeft f 1246,- opgebracht. WIST U DAT in het bestuur van de Uitkomst de ge meente is vertegenwoordigd door wethouder W. van der Hooft? het gemeentebestuur een jaarlijkse subsidie verleent voor het jeugdwerk? de Herv. diaconie eveneens een subsi die verleent? ondanks deze niet geringe steun wij immer in financiële zorgen zitten? de schilderspatroons van Breskens in hun vrije tijd gratis het plafond door het gehele gebouw hebben geverfd? ons aller lijfblad „de Schakel" deze stukjes gratis plaatst? Schoondijke Geslaagd. Voor het in het Academisch Zieken huis te Leiden gehouden examen voor apothekersassistente slaagde mej. J. J. Moggré te Schoondijke. Intocht St. Nicolaas. Zaterdagmiddag heeft de Sint zijn intocht gedaan in Schoondijke. Op de Dam werd St. Nicolaas opgewacht door een delegatie van de Winkeliersvereni ging en de muziekvereniging „O.K.K." Een grote menigte kinderen en ouderen waren eveneens aanwezig om de Sint een welkom toe te roepen. Voorafgegaan door de muziek begaf het gezelschap zich vervolgens naar het gemeentehuis waar Burgemeester Hoft- ijzer Sint Nicolaas ontving. Hierna ver volgde de Sint zijn tocht door de ge meente en begaf zich daarna naar de door de heer Wijffels hiervoor gratis beschikbaar gestelde zaal. In zaal Wijffels hadden zich alle schoolkinderen van Schoondijke en Slijkplaat verenigd. De heer Fremouw heette hier de Sint namens alle kinde ren welkom. Nadat de Sint de kinderen had toegesproken werden zij vergast op een filmvoorstelling. Na zich in de pau ze in de zaal met de kinderen te hebben onderhouden, vertrok St. Nicolaas weer. Na afloop van de filmvoorstelling kon den de kinderen met een zak versnape ringen naar huis keren. Geconstateerd mag worden dat de Schoondijkse Gemeenschap en de Win keliersvereniging, die samen dit feest organiseerden, een goede weg hebben ingeslagen voor de viering van dit feest. FILMNIEUWS Casino Bioscoop te Breskens presen teert U zaterdag 7 dec., aanvang 8 uur, John Carradine in de griezelfilm „Dok ter of misdadiger". Als een misdadig brein de wetenschap misbruikt om met mensen te experimenteren, wordt het leven een verschrikking. Een film voor mensen met sterke zenuwen. Zendag 8 dec., aanvang 4 en 8 uur, Lana Turner en Gene Kelly in de grote avonturenfilm in kleuren: „De 3 muske tiers", naar de beroemde roman van Alexander Dumas. Het verhaal wordt verteld met een zwier en een gevoel voor humor, die gepaard aan de zeldzame actie, de film tot een der beste uit de historie der filmkunst maken. INGEZONDEN KERSTMIDDAG BEJAARDEN. Het Comité Bejaardenzorg met de da mes van de V.V.H. heeft besloten ook dit jaar weer een Kerstmiddag te hou den voor de bejaarden van Bseskens en Nieuwe Sluis, cp woensdag 18 dec. te 2 uur in het Jeugdgebouw „De Uitkomst". Enige jaren geleden kwam er in ons plaatselijk blad een ingezonden stukje voor met het opschrift: „Zorg dat je er bij komt". Hoogstwaarschijnlijk heeft dit opschrift vele bejaarden geïnspireerd tot een bezoek aan deze middagen. De zaal is dan ook steeds totaal bezet. Voor de 7de maal gaan we in Breskens een Kerstmiddag tegemoet. Laat nie mand achterblijven. U zult daar tevens vele goede bekenden ontmoeten, waar U wellicht in het verleden dagelijks mee omging, doch nu zelden meer ziet. De bejaarden die om gezondheidsre denen, slecht weer of welke reden ook, willen afgehaald worden .moeten dit bij hun epgave vermelden. Zie voor deze opgave de advertentie in dit blad. In verband met alle voorbereidingen dienen de opgaven vóór of op 11 dec. bij de aangegeven adressen te zijn ont vangen. Bezoekers die zich niet hebben opgegeven, kunnen jammer genoeg niet meer worden toegelaten. NAJAAR Der bladeren pracht verdwijnt; De herfst komt angstig naderbij. De weemoed overweegt in mij, Om wat er gaat verloren. Alom hangt daaglijks dikke mist, Die mij het restje zon betwist, Wat zomer ginglaat zich verstoren - Het lijkt of alles nu verkwijnt. De peer en appel hangen kaal. In bladerloze bomen; Beschutting is hun weggenomen. Geen zonnebruin valt nog te halen, Een triestig beeld werkt door in mij, De herfst is er, de kou nabij, Geen leven meer in zonnestralen; 't Wordt guur en miez'rig allemaal. Natuur lijdt nu aan snel verval - De ploeg zijn voren heeft gereten; De vrucht wordt staag - er uitgesmeten - Naar schip en silo weggebracht De werkers zwoegen om de buit; De storm beukt fel en giert en fluit. De lucht is grauw; dag lijkt op nacht- Mens huivert: maar weerstaat het al! Stil dromende, bij warme haard, Gedenkend' hen die niet versagen, Waarover nu dan nog te klagen? Dra leef ik op in najaarstijd; Zie stoere arbeid, voortgaan, moed, En fluister zacht: de mens is goed, Nu Tc hoor van durf en dapperheid, Van volk, van ouds reeds: onvervaard Vanèm. Breskens, nov. '63. Vismijn - Breskens Week van 25 t.e.m. 30 nov. 1963 6129 kg. bot 840 kg. schar 698 kg. schol 37 kg. tong 1 kg. zalm 4 kg. tarbot 25964 kg. kabeljauw 18018 kg. wijting 11 kg. ham 13 kg. rog 10 kg. makreel 14899 kg. sardijn 68 kg. haai 19786 kg. export garnalen 327 kg. binnenl. garnalen 792711 kg. haring 3544 kg. onverkochte haring 8864 kg. onverkochte sardijn 44 kg. onverkochte haai Voetbal 4e klasse H. Uitslagen van zondag j.l. AardenburgR.C.S. 12; IJzendijke Lewed. Boys 23; SteenClinge 22; SluiskilBreskens 31; Koewacht Biervliet 21: OostburgYerseke 2—2. De stand ls nu: Breskens 8 6 1 1 13 32—13 Sluiskil 8 6 1 1 13 22— 6 IJzendijke 9 5 2 2 12 45—17 R.C.S. 9 4 3 2 11 17—15 Biervliet 9 5 0 4 10 26—30 Oostburg 8 3 3 2 9 16—12 Yerseke 9 3 3 3 9 26—20 Koewacht 9 4 1 4 9 22—23 Steen 9 3 1 5 7 13—31 Clinge 8 1 2 5 4 13—16 Lewed. Boys 9 2 0 7 4 12—23 Aardenburg 9 1 1 7 3 12—50 Programma voor zondag a.s. YersekeIJzendijke; Lewed. Boys Aardenburg; R.C.S.—Steen; Clinge SluiskilBreskensKoewachtBiervliet Oostburg. Yerseke zal alles in het werk stellen om op eigen veld van IJzendijke te win nen. Wij voorspellen een gelijk spel. Lewed. Boys zal Aardenburg wel met lege handen naar huis sturen, evenals R.C.S. dit met Steen zal doen. Sluiskil, dat op bezoek gaat bij Clinge, zal geen winst kunnen boeken. Breskens, dat zondag een steekje heeft laten vallen, zal tegen Koewacht de winst wel thuis houden. BiervlietOostburg kan een spannen de wedstrijd worden. We voorspellen

De Schakel | 1963 | | pagina 2