mer firma SCHIPPERS l NAOTA G. v. d. Casteel Zn. A. Vergouwe hulp of chauffeur-bijrijder 1 blikje aardbeien 1 blikje frambozen 1 blikje kersen samen voor f 1,75 Voor Uw rijlessen naai Rijschool „Succes". Uw Rijbewijs verlengen aan hetzelfde adres 1 Nooit meer botte messen Gadeaua, die Uicceö Piefideti liggen bij voor haar voor hem voor de kinderen Oostburg en de heer G. van Schoote te Breskens. Na vele besprekingen heeft de firma Christiaansen een 18-tal woningen uit besteed aan de firma Van Kerkvoort te Grcede. Uit het jaarverslag van de penning meester, de heer J. de Nooijer, bleek dat er een klein batig saldo was. Aan de beurt van aftreden waren de heren De Nooijer en Dieleman. De heer Dieleman was echter wegens vertrek naar elders niet herkiesbaar. De heer De Nooijerwerd herkozen, ter wijl in de vacature werd gekozen zuster Schilders. Bij de commissarissen waren aan de beurt van aftreden de heren K. Maas en M. de Boer. De heer K. Maas werd her kozen. In afwachting van een beslissing van de raad werd het bestuur gemachtigd om het volgende contingent in samen werking met andere bouwvereningen te realiseren. Een huurovereenkomst en het huur- reglement werden vastgesteld. Door de heer A. van de Velde werd nog een opwekkend woord gesproken om lid te worden van de woningbouwvereni ging. In de vacature ontstaan door het ver trek van de heer M. de Boer, werd tot bestuurslid gekozen de heer J. Meijaard. WIST U DAT op zaterdag 23 november een mu ziek- en dansavond wordt gegeven in de Uitkomst? deze avond verzorgd wordt door twee muziekclubjes uit de jeugd? elke zaterdag en zondag tussen de 70 en 120 meisjes en jongens de In stuif bezoeken? ze daar biljarten, sjoelen, tafelten nissen, voetbalspel, kaarten, dam men, schaken en een dansje doen? er ook nog velen komen om zo maar een praatje te maken? er altijd iemand bereid is zijn zater dag- of zondagavond op te offeren om toezicht te houden? Ingebruikname bakkerij „De Zeeuw". Het ligt in de bedoeling dat de nieuwe bakkerij van de gezamenlijke bakkers te Breskens, maandag as. in gebruik zal worden genomen. Deze week is proefgebakken met gunstig resultaat. Bestuurdersbond N.V.V. bijeen. De bestuurdersbond van het N.V.V. afd. West-Zeeuwsch-Vlaanderen heeft in hotel Centraal te Breskens een ver gadering gehouden. De districtsber- stuurder, A. van Aalst hield een inlei ding over het gezamenlijk aktiepro- gramma van het N.V.V. en de K.A.B. Men nam vooral sociale wetgeving en de daaraan verbonden uitkeringen onder de loep. Retranchement Beiaardensociëteit. De bejaardensociëteit is met haar sa menkomsten weer begonnen. Het ge meentebestuur heeft voor dit doel de Gemeentezaal opnieuw beschikbaar ge steld. Het was een gelukkige gedachte van het comité de heer I. W. van Nieuwen- huljzen uit Cadzand uit te nodigen me dewerking te verlenen aan deze mid dagen. Zijn prachtige Zeeuwse dia's vielen zeer in de smaak. Klaprooscollecte. De Klaprooscollecte heeft te Retran chement f 27,37 opgebracht. Waterlandkerkje Vergadering E.H.B.O. Bij de gehouden vergadering van de plaatselijke E.H.B.O.-vereniging had een bestuursverkiezing plaats voor twee leden, wegens aftreden van mevr. I. Dhondt-Piicke, sekretaresse, en mej. H. Mollet. Hiervoor werden gekozen mevr. Bron-Stokkerman, sekretaresse en de heer G. Tas, lid. Besloten werd volgende week te star ten met een nieuwe cursus. Hiervoor hebben zich tot nu toe elf personen aangemeld. De lessen zullen worden gegeven door dokter A. E. Llevens uit ïjzendijke. Ongeval. Toen de heer G. v. E. van het land te voet naar de boerderij op de wijk Tur- keije terugkeerde, langs de kant van de weg. werd hij aangereden door een hem achterop komende vrachtauto. De be stuurder hiervan was volkomen ver blind geweest door het zonlicht, zodat hü betrokkene niet zag lopen. Gelukkig kwam deze niet onder de auto terecht en alles liep bijzonder goed af. Ongeval. Door tot nu toe onbekende oorzaak, kwam een tractor met aanhangwagen in de buurt van Bakkersdam in een sloot terecht. De bestuurder de heer W. „Tja", zegt hij tenslotte, schouder ophalend. „Je zult het natuurlijk zelf wel het beste weten. Maar doe geen domme dingen meer Riet. Je bent nog zo jong, je hebt nog een heel leven voor je. Deze oorlog duurt ook niet eeuwig en straks is alles weer goed en mooi. Zo moet je het ook bezien. We moeten ons er allemaal door heen slaan. Ze knikt en steekt haar hand uit. „Dank je Arie. dat je bij de hand was. Ik geloof nu ook, dat het niet goed was. Maar lk zag geen enkele uitweg meer". (Wordt vervolgd.) G. uit Waterlandkerkje kwam onder de gekantelde traktor terecht. Wonder boven wonder kwam deze er met slechts lichte verwondingen vanaf en kon hij, na in het ziekenhuis te Oostburg te zijn onderzocht, naar huis worden gebracht. De traktor was aanzienlijk beschadigd. Geslaagd. De heer Wijffels uit Waterlandkerkje slaagde aan de Economische Hooge- school te Tilburg voor het kandidaats examen economische wetenschappen. Snelschaker. Onze oud-dorpsgenoot de Kruiningse onderwijzer Cor Jansen, heeft in Vlis- singen de titel van sterkste snelschaker van Zeeland op zijn naam gebracht. Reeds eerder dit jaar behaalde hij de „gewone" Zeeuwsche Schaaktitel. Ongeval. Dbor de storm werden twee aanhang wagens, geladen met vlas, van de fa. V. uit ïjzendijke even buiten de kom van Waterlandkerkje omver geworpen. De tractor bleef op de weg, terwijl de wa gens kantelden over het naast de weg gelegen rijwielpad. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. Wildschieting In het café van de wed. Bron, alhier, werd een grote wildschieting gehouden. Er namen 72 schutters aan deel. De uit slag was: Hoogvogel voor N. Vlaeminck, Bentille; le zijvogel voor R. de Dobbe- laere, Watervliet; 2e zijvogel, J. Thijs- schaert, Bentille; le kal voor F. Baecke, Kaprijke; 2e kal R. Claeijs, Watervliet. De meeste vogels werden neergehaald door F. Claeijs, ïjzendijke. Vlissingen Modehuis Daalhuizen in een nieuw kleed Het gemoderniseerde modehuis Daal huizen op de Nieuwendijk te Vlissingen is gereed om haar klanten te ontvan gen. De oude zaak van de firma Pro voost is nu een modern geoutilleerde zaak geworden met een oppervlakte van honderd vierkante meter. Alle ruimten zijn zo ingedeeld, dat er volop gelegen heid is om bij diverse afdelingen een keus te maken. Drie paskamers bieden gelegenheid op gemak een en ander van nabij te bezien en te passen. Maar er is meer. Mocht het gewenste kledingstuk niet aan de eisen voldoen, dan zijn er in deze moderne modezaak vakkundige handen, die het passend maken, zo, dat het zit als gegoten. Aan het interieur en exterieur is gro te aandacht besteedt. Het ontwerp van oud-architekt J. de Moet, was in handen gegeven van aannemer L. W. Goedbloed, die met zijn onder aannemers een mo dem pand tot stand hebben gebracht. De etalage en winkelbetimmering is het ontwerp van firma Zijnen en vervaar digd door de aannemer. Het schilders bedrijf Buitelaar verfraaide het geheel in harmoniërende kleuren, de firma Van 't Westende paste hieraan een verant woorde verlichting, waarbij een keurige vloerbedekking in geplakt linoleum, ge legd door firma Verstelle. Bij de heropening was er een grote belangstelling. Een schat van bloemen vertolkte de zakelijke en vriendschap pelijke verhoudingen tegenover de fir ma. Aan deze zijde van de Nieuwendijk heeft nu Modehuis Daalhuizen een be gin gemaakt met de modernisering van deze straat, om alzo te komen tot een behoorlijk winkel-centrum. Vismijn - Breskens Week van 10 t.e.m. 16 nov. 1963 1011 kg. 734 kg. 235 kg. 112 kg. 5 kg. 517 kg. 4599 kg. 33 kg. 1366 kg. 142 kg. 23421 kg. 230 kg. 142134 kg. 318 kg. 72 kg. bot schar schol tong tarbot kabeljauw wijting- rog sardijn haai export garnalen binnenl. garnalen haring onverkochte bot 'onverkochte haai FILMNIEUWS „Casino"-Bioscooo Breskens te pre senteert U zateldag 23 november, aan vang 8 uur Martine Florchinger in de spannende thriller „Moord in het ha venkwartier". In het huis in de Seiler- gasse 8, waar verschillende families wo nen. wordt de jonge vrouw Lisa Gau op haar bed dood aangetroffen. Te oorde len naar het lege verobalbuisje op het tafeltie heeft zij zelfmoord gepleegd. Het lijkt op het eerste gezicht een rou tinezaak voor de politie, totdater iets raadselachtigs gebeurt en het blijkt dat het moord is. Een spannende jacht volgt op een niets-ontziend misdadiger en U beleeft enkele spannende uurtjes! Zondag 24 november, aanvang 4 en 8 uur Reg Dark in de grote avonturen film in kleuren en cinemascope „Hercu les verovert Atlantis". Een geweldige spektakelfilm met me dewerking van tienduizend figuranten, met alles overweldigende avonturen, die de liefhebbers van romantiek en sensa tie alles te bieden heeft. VISITEKAARTJES Fa. SMOOR DE HULSTER, Breskens Voetbal Programma voor zondag a.s.; Lewed. BoysYerseke; R.C.S.ïjzen dijke; ClingeAardenburg; Breskens Steen; BiervlietSluiskil; Oostburg Koewacht. Om 12.30 uur: Breskens IIISteen II. Zondagsdienst doktoren. (Van 's zaterdagsmiddags 12 uur t.e.m. 's maandagsmorgens 8 uur) Breskens, Groede, Schoondijke: Dr. Jansen, Groede, tel. 01171 - 366. Oostburg-Aardenburg-Eede Dr. Loose, Oostburg, tel. 01170-2121 BiervlietHoofdplaatIJ zendlj ke Dr. Kalkman, Biervliet, tel. 01152-345 Cadzand-Retranchement-Sluis- Zuidzande Dr. de Meijer, tel. (01178) 366, Sluis Zondagsdienst dierenartsen W. van Veen, tel 01170 - 2693, Oostburg Zaterdag a.s. hoopt ons aller vriend STANT VAN ZEELE. zijn 80ste verjaardag te vieren. Dat hij nog lang gespaard moge blijven en menig „brandje" mag helpen blussen is de wens van De vrienden van de Achterweg i Op zondag 1 december hopen onze geliefde ouders P. A. DE MEESTER en J. S DE MEESTER DE JONGE hun 25-jarige echtvereniging te j herdenken. I ALEX en JOKE. j i Breskens, T. F. Blankenstraat 9. Heden is van ons heengegaan onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder, zus ter en tante, mevrouw ANNA BOUWENS, geb. LUTEIJN, in de ouderdom van ruim 86 jaar. Namens de kinderen Nieuwvliet M. J. HODDERSTEIJN- Bouwens M. P. HOUDERSTEIJN. Zuidzande J. M. VAN MALE- Bouwens W. VAN MALE. Nieuwvliet P. A. BOUWENS. Klein- en achterkleinkinderen. Nieuwvliet, 15 november 1963. Cadzandseweg 6 TE KOOP: T.-V. 43 cm., z.g.a.n., prach tig beeld, f 250,—. Telef. 070-725793 Voor de zeer vele blijken van belang stelling, die wij bij ons 25-jarig huwelijksfeest mochten ontvangen, betuigen wij aan allen onze hartelijke dank. C. REIJNHOUDT S. REIJNHOUDT-BASTING. Breskens, Scheldekade 11. TE KOOP: (Inventum) z.g.a.n. en enkele pannen Te bevr.: Nieuwstraat 8, Breskens. Gevraagd voor de autodienst. VERSCHEL- LING's autodienst, Breskens. Oranjeplein Tel. 878 OUDE BAROMETER te koop gevraagd. Br. aan postbus 4010, Rijswijk (Z.-H.). MODERNE INVALIDEWAGENS Rolstoelen voor groot en klein. Toiletstoelen. Opvouwbare wandel wagens, enz., v.a. f 150, J. H. van Kranenburg, Boomgaard- straat 112, Rotterdam, tel. (010) 126967 Te koop aangeboden enige wollen Smyrna vloerkleden door groothandel in modelkamers ge bruikt Grote maten, f 150,per stuk. Niet van nieuw te onderscheiden. Eventueel thuis te bezichtigen. Brieven onder nummer 948 aan het bureau van dit blad. Nijverheidsstraat 5, Breskens. Tel. 819 scharen, enz., dank zij de handige Prijs f 19,95 Breskens Groede telef. (01172) 617 telef. (01171) 258 Oostburg, telef. (01170) 2129 Dorpsstraat 4 telef. 847 Breskens Deelnemer St. Nicolaas-actie Pullovers in Shetland wol, astralon en chatilan. Vesten, Pantalons, Sjaals en Handschoenen Sokken, Overhemden, Dassen, Pullovers, Truien, Vesten en Handschoenen Leuke Jurkjes en Overgooiers, Pullovers en Vestjes, Handschoenen en Zakdoekjes, Nylon-jacks

De Schakel | 1963 | | pagina 2